15 nejlepších PlayStation One RPGS, jaké kdy byly vyrobeny. Sony PlayStation 1

nejlepších PlayStation One RPGS, který byl kdy vyroben

Některé z nejlepších RPG, jaké kdy byly vyrobeny, se nazývaly PlayStation One jejich domov, ale které PlayStation RPG je nejlepší ze všech?

Autor: Matthew Byrd | 18. září 2021 |

 • (Otevře se na nové kartě)
 • (Otevře se na nové kartě)
 • LinkedIn (otevře se na nové kartě)
 • E.mail (otevře se na nové kartě)

| Комментарии и мнения владелцев Count: 0

V našem pohledu na nejlepší super Nintendo RPGS jsme zmínili, že SNES je pravděpodobně největší konzola RPG v historii videoher. Pokud existuje konzola, díky kterému je tato diskuse argumentem, musela by to být PlayStation One.

S velkou pomocí z Square, Sony rychle založila PlayStation jako nejen domov neuvěřitelných zkušeností s RPG, ale jako konzole, která byla schopna efektivně přesvědčit lidi, kteří dříve neměli skutečný zájem o RPG, že je absolutně potřeboval věnovat 50 hodin. jejich život k dalšímu hernímu epiku. Tento náhlý nárůst popularity žánru inspiroval některé z největších vývojářů RPG v oboru, aby se pokusili navzájem tvořivě a komerčně překonat.

Výsledkem byla klasická sbírka zážitků z hraní rolí, které se stále pohodlně řadí mezi absolutně nejlepší vyrobenou. S náležitou úctou na dalších 20 hrách, které si zaslouží být na tomto seznamu, se jedná o 15 nejlepších RPG PS1, jaké kdy byly vyrobeny.

Legenda dračí

Legenda o Dragoonově dědictví rostla až od vydání hry na konci roku 1999 a není těžké pochopit proč. Zatímco tato hra byla zpočátku kritizována za to, že nesplnila standardy některých dalších RPG PS1, o kterých budeme brzy mluvit, čas byl laskavý k různým věcem, které tato hra dělá velmi dobře.

AD. obsah pokračuje níže

Legenda o Dragoonu nahradí svůj pomalý příběh s neuvěřitelným bojovým systémem, který zdůrazňuje téměř mechanik podobný QTE, který pomáhá zajistit, abyste jen zřídka sledovali bitvu. Mechanik transformace postav RPG je také jedním z těch skvělých konceptů hry, které měly být mnohokrát zkopírovány. O tom, že Legenda of Dragoon’s ambiciózní CGI cutscenes zajistil, že tento epický přesahoval čtyři disky PS1, vždy bylo něco zvláštního.

Divoká paže

Wild Arms je další z těch RPG PS1, které původně zastínily některé z všech klasických her, proti kterým musela soutěžit, ale věc, která v té době vynikla o tomto titulu Tento den: Jeho styl.

Koncepty Wild Arms ‘Směs sci-fi, fantazie a západního designu by neměly fungovat téměř tak dobře jako tady. Developer Media.Vize si zaslouží spoustu uznání za zajištění ambiciózního světa této hry se vždy cítil soudržný a za nalezení některých skutečně chytrých způsobů, jak podvracet očekávání žánru prostřednictvím přístupu tohoto titulu k průzkumu, boji a hádankám.

Diablo 4, проходження українською, стрім, частина 1

Breath of Fire III

Breath of Fire III vs. Debata Dech of Fire IV pravděpodobně zde nebude vyřešena, ale třetí záznam v této sérii nakonec přikývne kvůli způsobu, jak tak jasně zvýšil bar pro tuto franšízu a její žánrovou konkurenci.

3D vizuální a hlasové herectví Dech of the Fire III pomohlo prodat poutavý příběh této hry, zatímco boj hry a nádherné obsazení postav zajistily, že jste neustále angažovaní a připraveni zjistit, kam vás tento absolutní drahokam vezme.

Přední mise 3

Front Mission 3 odměňuje hráče, kteří jsou ochotni dát čas do své poměrně složité mechaniky a hlubokého příběhu s jednou z nejlepších taktických RPG éry a jednou z nejlepších mech her, jaké kdy byly vyrobeny.

AD. obsah pokračuje níže

Tato hra je právem pamatována pro své možnosti přizpůsobení a často potrestáním taktické hry, ale nevím, jestli to dostane dostatečnou lásku k jeho vyprávění o frakci a způsoby, jak jeho vizuální efekty zprostředkovávají epické mechové bitvy, aniž by se spoléhaly na tradiční akční hratelnost.

Castlevania: Symfonie noci

Jediným důvodem, proč tato skvělá hra všech dob není na konkrétním seznamu vyšší, je to, že existují pouze jiné RPG PS1, které lépe reprezentují žánr a druh epických zážitků, na které si myslíme, když si myslíme na jednu z nejlepších platforem RPG vůbec.

Poté, jak to však, jak Symfonie noci začleňovala prvky RPG, nejen změnil franšízu navždy, ale nakonec pomohl inspirovat vývojáře všude k posílení jejich vlastních akčních titulů pomocí mechaniky hraní rolí. Toto je stále jedna z nejlepších směsů hraní rolí a akce/dobrodružství, jaké kdy bylo provedeno.

Valkyrie profil

Dlouho předtím, než nás God of War vzal na cestu norskou mytologií, Valkyrie Profil chytil mnoho hráčů PS1 překvapením svou jedinečnou směsí japonského designu a norským vyprávěním, které vás úkolu sestaví perfektní párty hrdinů, aby vám pomohla prostřednictvím Ragnaroku.

Skutečná volací karta Valkyrie Profile je však její bojový systém založený. Využití z vaší strany hrdinů vyžaduje, abyste úspěšně přiřadili každé postavě správné akce ve správný čas, abyste uvolnili silné kombo útoky. Je to složité, originální a spousta zábavy.

Lunar: Silver Star Story Complete

Lunar: Silver Star Story Complete možná začal jako titul Sega Saturn, ale je těžké si to nakonec pamatovat jako hru PS1 kvůli mnoha způsobům, které první konzola Sony umožnila vývojářům Lunara sdílet jejich plnou vizi pro tuto klasiku pro tuto klasiku.

nejlepších, playstation, rpgs, jaké, byly

AD. obsah pokračuje níže

Je pravda, že Lunar je „stará škola“ JRPG mnoha způsoby, které by mohly některé lidi vypnout, ale při rovném broušení, správě stran a metodické hraní založené na tahu se to dělá dobře, je to těžké to nevidí jedna z nejvyšších zón pohodlí žánru.

Hvězdný oceán: Druhý příběh

Je těžké mluvit o Star Ocean, aniž byste se nakonec dostali k tomu, že má téměř 90 možných zakončení, takže nepohneme lede. Ještě působivější než počet možných zakončení hry je však skutečnost, že mnoho z těchto konce je chytré, logické a svým způsobem kompletní.

Opravdu však neuvěřitelný počet možných závěrů této hry jen zdůrazňuje různé způsoby, jak se tento sci-fi/fantasy titul způsobuje, že se budete cítit jako na každé akci, na které opravdu záleží, a že se může stát cokoli. Musím také respektovat respekt k skvělému systému „soukromé akce“ této hry: jedinečný mechanik, který umožňuje členům vaší strany mít vlastní dobrodružství, která nakonec přispívá k některým z nejlepších vedlejších dotazů v historii RPG.

Přečtěte si více

25 nejlepších RPG, jaké kdy byly vyrobeny

Xenogears

Xenogears obsahuje fascinující směs stylů a mechaniky, která je docela vhodná s ohledem na podrobnosti komplikované vývojové historie této hry (začalo to jako hřiště pro Final Fantasy VII, než byla krátce navržena jako chrono spouštěcí pokračování). Je pravda, že jsou chvíle, kdy můžete říct, že se tato hra snaží najít svůj kreativní hlas a hraní hraní.

Přesto se všechny koncepty, které se RPG dotkne, se nakonec spojí, aby vytvořily něco úžasného a nezapomenutelného. Obsahuje jeden z nejlepších bojových systémů ATB vůbec, složitý a kreativní příběh, hodně srdce, skvělé vizuály a opravdu neuvěřitelný soundtrack. Jistě, hra se ve druhé polovině potýká, ale je dost snadné přehlédnout tyto nedostatky jako vedlejší produkt ambicí.

Final Fantasy VII

Final Fantasy VII by měla být obětí vlastního úspěchu. Po všech těch letech, všechny chvály a všechny diskuse, byste si mysleli.

AD. obsah pokračuje níže

To však není. Možná, že Final Fantasy VII byla nakonec překonána, ale je opravdu tragické představit si, jaké RPG hry v 90. a začátkem roku 2000 by bylo jako kdyby to nebylo pro tuto hru. Upozornilo miliony na skutečnost, že milují RPG videoher, a to udělalo bez obětování hloubky, kvality, srdce nebo ambicí.

nejlepších, playstation, rpgs, jaké, byly

Taktika Final Fantasy

Mnoho z nich v té době považuje za nejlepší taktický RPG, jaké kdy byly vyrobeny, je třeba říci, že nejpůsobivější věcí na taktice Final Fantasy je skutečnost, že je stále obtížné argumentovat proti tvrzení této hry na tento titul téměř 24 let po jeho jeho uvolnění.

Taktika Final Fantasy TAKTICS ‘Překvapivě přístupná (přesto stále hluboká a odměňující) hraní dokonale doplňuje své barevné vizuální efekty, poutavé postavy a překvapivý příběh. Nevím, jestli je to nejlepší taktický RPG, jaký kdy byl vyroben, ale v očích mnoha může být vždy považován za standard v očích mnoha.

Bránící příběh

Vypadá to, že lidé čekali na příběh Vagrant, aby získali lásku, kterou si zaslouží od doby, kdy byla hra vydána v roce 2000. Zatímco Vagrant Story má absolutně kult, zdá se docela jasné, že se na tuto úroveň nikdy nedosáhne. Je to příliš obtížné, příliš odlišné a pravděpodobně nikdy nedostane remaster, který si zaslouží.

Ti, kteří hráli příběh Vagrant, však vědí. Od svých ohromujících vizuálů po hluboký boj a zralý příběh, tuláka upřímně stárl lépe než všechny kromě několika her této éry. Hra, která je tato odlišná a inovativní, by se neměla cítit tak úplná a sebevědomá jako.

Chrono Cross

Od chvíle, kdy byl vydán Chrono Cross, je to, že první řádek o této hře bylo to, že to zklamalo ty, kteří očekávali přímé sledování Chrono Trigger. I když jsme se dozvěděli, že tým Chrono Cross to nikdy neviděl jako Chrono Trigger pokračování, Chrono Cross stále žil ve stínu svého velkého předchůdce všech dob.

Poslední z nás epizoda 8 Recenze: Tato kapitola funguje lépe jako videohra

AD. obsah pokračuje níže

Možná existují způsoby, jak by Chrono Cross byl lepší držet se blíže k této klasice SNES, ale i v době jeho poněkud kontroverzního vydání, mnozí chválili Chrono Cross za jeho inovativní boj, divný a nádherný příběh, velké obsazení postav, hudbu, hudba, hudba, hudba, hudba. vizuální a odhodlání vzdorovat očekáváním na každém kroku. To by neměl být váš první PS1 RPG, ale mohl by to být ten, na kterém si nakonec pamatujete nejraději.

Final Fantasy IX

Final Fantasy IX byla v podstatě Square’s PS1 Swan Song. Zatímco návrat titulu do středověkého fantazijního stylu klasických her FF zdůrazňuje v té době žoviální náladu studia, faktem je, že mnoho lidí se divilo, zda se Square dokáže zotavit z kontroverzní Final Fantasy VIII a vyrobit RPG, který účinně ukončil jejich nepřesnávatelný běh. Hity ve stylu.

Skutečnost, že se jim podařilo udělat, je to úspěch, který by se nikdy neměl přehlédnout. Do dnešního dne se snažím myslet i na hrst RPG, které zpochybňují kouzlo, humor a obsazení postav Final Fantasy IX a přitom poskytují dobrodružství na hraní rolí, které se bude cítit prospěšné veteránům i nováčkům podobně. Jedná se o palubní triumf, který potěší a zapůsobí ve stejné míře.

Suikoden II

Suikoden II byl od začátku do značné míry „odsouzen k selhání“. Byl propuštěn v návaznosti na masivní debut Final Fantasy VIII, nebyl široce distribuován a představoval „retro“ grafiku, která původně vypnula docela málo lidí v době vizuálů Cinematic PS1 Visuals. Nepomohlo to, že jeho předchůdce byl velmi dobrý, ale ne skvělý, RPG, který také nenašel široké publikum.

Přesto je Suikoden II prostě jednou z nejlepších her, jaké kdy byly vytvořeny bez ohledu na žánr. Rád bych vám řekl o jeho jemném a hlubokém politicky řízeném vyprávění, rozmanitém bojovém systému, minihrech, prvcích a skóre na budování světa, ale jak dlouho můžete opravdu mluvit o Suikoden II, aniž byste se dostali k jeho obsazení více než 100 náborových Postavy a způsoby, jak se Konami podařilo učinit z každého z nich (stejně jako jejich interakce mezi sebou) mezi nejlepšími z jejich éry?

Neřekl bych to perfektní hra, ale zároveň se snažím myslet na jednu věc, kterou bych o tom změnil.

Úžasná fakta o Sony’s PlayStation One

Původní PlayStation nebyl vlastně jediný mozek Sony. Zpočátku to bylo partnerství s Nintendem.

Ach, Playstation, vážný výstřel nostalgie pro tolik lidí po celém světě, včetně mě.

Bylo tam tolik titulů, které většinu mého dětství spolkly.

A možností 2-hráče byl Spasitel s některými hrami, které potřebovaly druhý slot, aby dokonce dokončili hru; Všichni nenávidíme, že vás milujeme, kovový výstroj solidní!

Vím, že drsný, ale shrnulo to, co pro mě PlayStation, zralá konzola schopná překlenout všechny věkové sady od likes Spyro po Grand Theft Auto, a zachytila ​​jejich srdce bez potřeby super rychlých serverů a online spolu- op.

Každopádně jste tady, abyste zjistili 5 úžasných faktů o PS1, které jste pravděpodobně nevěděli.

PlayStation nebyl celý nápad Sony!

Původní PlayStation nebyl vlastně jediný mozek Sony.

Zpočátku to bylo partnerství s Nintendo, tehdy přední herní konzole Frontrunner.

Konzola s názvem Play Station (důraz na prostor) nebo Super Disc by byl CD doplněk k Super Nintendu.

Celý koncept byl otřesen, když Nintendo začal zpochybňovat Sony a vytvořil partnerství s Philips, žalostné rozhodnutí.

Po tomto akt zrady Sony pokračovala, aby vytvořila PlayStation a zajistila nejlepší místo ve válce konzoly.

Playstation, po celý život, měla mnoho jmen; PS-X, PS1, PlayStation a Psone.

Černý disk PS1 neměl žádný účel!

Disky měly černé dno a byly zdaleka nejpodivnější barvou na trhu.

Barva neměla žádný účel ani důvod kromě toho, že vypadala velmi cool a pro uznání.

PS1 byl tak populární, že hry byly stále vyráběny po celou dobu životnosti PS2 až do roku 2006.

Poslední vydanou hrou byl japonský Strider Hiryu a v USA. FIFA 2005 byla propuštěna v roce 2004.

Počet vydaných her se velmi liší o tom, s kým mluvíte, ale většina z nich tvrdí, že to bylo kolem 3000 titulů po celém světě a dosáhlo prodeje téměř 962 milionů.

Disky byly po dobu času průlomové.

Většina ostatních herních úložišť byla 12 MB, ale PS1 byly 650 MB, což umožnilo obrovskou 3D grafiku a hudbu, kterou PS1 přinesl ke stolu.

Ale to znamenalo, že jsme měli pád vážně pomalého načítání.

Sony prodala 102 milionů konzolí!

PlayStation byl spuštěn v Japonsku 3. prosince 1994. Sony prodala 102 milionů konzolí a četné verze PS1 před ukončením produkce v roce 2004.

Měl různé barvy, včetně; Šedá, černá, bílá, zelená a modrá a limitovaná edice včetně; Midnight Blue s uvolněním pouze 100 konzolí a muži v černé jednotce.

Bylo vydáno mnoho verzí, všechny s vylepšeními konektorů a dalšími takovými věcmi, ale je jich příliš mnoho na to, aby se zde i na sestavení bez nud a vy!

PS1 přišel ve 2 hlavních velikostech, původní obdélníkové jednotky ve tvaru krabice a menší, kompaktní a mírně zakřivený psone, který byl vydán v roce 2000.

Další významné verze, jako je Net Yaroze.

A combo balení, psone s 5 ″ obrazovkou a adaptérem, který potřeboval zapojit se do sítě nebo automobilu, protože zařízení nemělo baterii.

Nejlepší prodejce PS1S, Gran Turismo, trval 5 let, než se rozvinul!

Gran Turismo je nejprodávanější hra pro PS1 s 10.85 milionů.

Trvalo 5 let, než se vydala s týmem 7 lidí.

Jeho vynálezce Kazunori Yamauchi řekl: „Za těch pěti let jsme nemohli vidět konec. Probudil bych se v práci, šel spát v práci. Bylo to zima, takže jsem věděl, že to musí být zima. Odhaduji, že jsem byl doma jen čtyři dny v roce.“

Jednalo se však o vysoce oceněnou hru, která získala mnoho ocenění napříč deskou a v roce 2000 získala titul „21 St nejlepší hru všech dob“ kvůli „kompletnímu balíčku“ grafiky a realistické hry.

Řadič PS1 má představovat 3D grafiku konzoly.

V éře předběžného playstation přicházela většina konzol s plochými joypady.

Teiyu Goto, tvůrce ikonického řadiče PlayStation, cítil, že 3D design řadiče odpovídal 3D grafice her.

Mnoho z vyšších společností Sony tento koncept nenáviděl. Přesto, Goto měl prezidenta Sony Norio Ohga, na straně, který náhodou byl pilot, a zase se mu zařízení líbilo, protože mu to připomnělo ovládací prvky letadla.

Goto řekl o ikonických symbolech; „O, δ, x □ všichni mají význam.

Δ odkazuje na pohledy, hlavu nebo směr a učinila ho zelený.

□ Odkazuje na kus papíru představujícího nabídky nebo dokumenty a učinil z něj růžový.

O a X představují rozhodování o „ano“ nebo „ne“ a já jsem je udělal červené a modré.

Lidé si mysleli, že barvy byly smíšené, a já jsem musel posílit management, že to je to, co jsem chtěl.“

Nezapomeňte, že pokud máte PlayStation, může to něco stát; vážit si to!

Chci zdůraznit, že to není v žádném případě všechna úžasná fakta o PS1 a hrách; Zejména je toho mnohem více na čtení a dozvědět se o platformě, jako je Final Fantasy VII, která byla původně navržena jako detektivní hra, ve které jste hráli jako „Hot Detective Joe“, nebo že ikonická bandicoot byla původně nazývána Willy the Wombat!

Ať už jste stále fanouškem PlayStation nebo ne, musíte obdivovat a ocenit úspěch, technologii a obrovské množství her dostupných na platformě.

PS1 svíral novou éru her; Přineslo do stolu mnoho nových konceptů, které stále používáme.

Nyní, až na vážné otázky, kde si koupím PS1 z druhé ruky?

Mohu si dovolit půlnoční modrou edici?

A pro lásku ke všemu, co je svaté, má někdo kopii Tomb Raider?

0 největších her PlayStation 1 všech dob

V roce 1994 dosáhlo svého zenitu 16 bitových válek mezi Nintendo’s Super Nintendo Entertainment System (SNES) a SEGA Genesis. Ale to bylo také, když se 16bitová éra blížila, protože v popularitě rostou 32bitové konzoly. Do této doby již začala pátá generace konzol videoher s interaktivním multiplayerem 3DO a Atari Jaguar. Sama Sega byla připravena debutovat svou Sega Saturn do listopadu 1994, zatímco Nintendo přeskakuje 32bitový hardware a posunul se vpřed s Nintendo 64. Jedna společnost by však vyšla z ničeho a dominovala 32bitové konzolové průmysl: Sony. Sony PlayStation 1 (také nazývaná PSX) by byla v této éře nesporným šampionem.

Zajímavé je, že jak Nintendo, tak Sega měli příležitost spolupracovat se společností Sony, ale kvůli různým faktorům by se Sony posunula směrem k stavbě vlastní konzole. Tyto okolnosti a příběh za nimi by byly skvělé podrobně prozkoumat, ale ne v tomto článku. Místo toho se díváme na klíčový prvek, díky kterému jsou konzole videoher skvěle. to znamená, vynikající hry, které na nich můžete hrát.

To, že Sony byla schopna prospívat v průmyslu jako nováček a úplně pán nad konkurencí není průměrný výkon. Sony PlayStation se podařilo nakreslit nejpopulárnější a nejplodnější vývojáře třetích stran této éry, aby vytvořili hry na zbrusu nové konzoli. Capcom, Konami, Electronic Arts, SquareSoft a mnoho známých značek v průmyslu videoher se vrhly do Sony PlayStation a vytvořily jednu z nejpůsobivějších knihoven vůbec.

Toto je seznam xfire 20 největších her PlayStation 1/ PSX všech dob!

Na čem založíme naše žebříčky?

Náš tým herních odborníků a novinářů sleduje stanovený standard pro tyto seznamy největších her v každé hlavní konzoli. Parametry jsou:

 • Pouze hry Sony PlayStation 1 nebo PSX. Žádné Japonsko nebo Evropské pouze exkluzivní. Pokud má vydání NTSC i PAL, to se počítá. Cílem tohoto parametru je v zásadě zajistit, aby vybrané hry byly k dispozici nejširší škále publika. Budeme se však podívat na tyto regionální exkluzivní a hodnotíme je do samostatného seznamu.
 • Nedíváme se na historické prodejní záznamy. To se může zdát jako zvláštní faktor k eliminaci, ale prodej nemusí nutně dělat hru skvělou. Často to jen znamená, že hra byla medializována a těžce prodávána. Zvažte toto: Harry Potter a kámen filozofa (Electronic Arts, 2001) Outsold Metal Gear Solid, Resident Evil 2 a Tomb Raider. Nechte to klesnout.
 • Pouze jeden záznam v sérii pro každý herní žánr. Sony PlayStation byl hostitelem velkého počtu populárních titulů a jejich pokračování. Tomb Raider měl v letech 1996 až 2000 až pět, které se objevily na platformě! Všimněte si, že vlastnosti s více žánry mohou mít více než jeden záznam. Například Crash Bandicoot a Crash Team Racing jsou založeny na stejné značce, ale jsou to různé žánry.
 • Seznam jsme omezili na 20 her. Mohli bychom snadno jít až 50 a stále by to škrábalo povrch knihovny Sony Playstation s 1300 herními tituly pro severoamerický trh (a více než 7 000 celkem). Aktualizovaný seznam však můžeme zveřejnit později.
 • Hráli jsme hry. Toto je nejdůležitější část. Při určování položek v tomto seznamu jsme se nespoléhali na nostalgii ani minulé vzpomínky. Ve skutečnosti jsme nedali žádnou hodnotu žádné nostalgii se skóre. Hry jsme také porovnali s podobnými, které byly vydány od jejich prvního debutu. Koneckonců, pokud to dnes nemůže naskládat na hry, pak by to nebylo vhodné do seznamu největších. A my jsme se podívali na recenze z jiných zdrojů. Dělali jsme to legitim (takže někteří z týmu tyto hry hráli poprvé).
 • V této poznámce jsou hry hodnoceny, protože jsou prezentovány ve své původní podobě. Remastery a remake se nepřijdou při výběru a hraní panelem. Hry zde by měly mít nadčasovou kvalitu, s vysokými známkami v takových kategoriích, jako je kontrola, design, zábavný faktor, grafika, opakovatelnost, zvuk a celková prezentace.

Po mnoha hodinách hraní, porovnávání poznámek, debaty, boje, tunu výplní a dobrého oturovaného hecklingu a konečně hlasování, Xfire představuje 20 největších her Sony PlayStation všech dob všech dob.

Varovné slovo: Očekávejte nečekané a dokonce šokující výsledky na cestě!

Největší hry PlayStation 1 (od nejméně velkých po největší)

Mega Man Legends 2 (Capcom, 2000)

Capcom předtím experimentoval s Mega Man, podvracel očekávání prostřednictvím her jako Mega Man Soccer (SNES 1994) a Mega Man: The Power Battle (Arcade 1995). Ale akční RPG Hybrid byl nový území, které bylo možné prozkoumat, a to je přesně to, co udělal Capcom se sérií Mega Man Legends. Ačkoli první byl dobrý, Megaman Legends 2 byl nadřízený ze dvou položek, které se objevily na Sony PlayStation 1 díky hladším ovládacím prvkům, čistší grafice a více podceňovanému příběhu.

ПРО РАЗЛИЧИЯ PlayStation 1

V Mega Man Legends 2 převezmou hráči kontrolu nad Mega Man Volnutt. Na rozdíl od série Mega Man X, který byl přímým pokračováním původního Mega Man, jsou hra a postavy zasazeny do jiného vesmíru a kontinuity, ale základní předpoklad toho, že Mega Man je inteligentní robot, který má čisté srdce na místě. Děj je také o docela tmavší než na to, na co je většina fanoušků zvyklá, s Vollnutt má stinnou minulost jako čistič.

Hraní, série Mega Man Legends se odtrhne od akce procházející strany a místo toho má mega muž, aby se mohl pohybovat a interagovat ve 3D prostředí. Mega Man používá funkci uzamčení, což vám umožňuje zacílit a střílet na nepřátele přímo před sebou. Mega Man je také schopen kopat a zvedat předměty a nepřátele. A vzhledem k tomu, že původní mega muž shromáždil zbraně z porážky robotů Masters, zde můžete upgradovat části, jako je helma, brnění Mega Man, jakmile budou k dispozici upgrady.

Jedním bodem, který často chybí při rozhovoru o Mega Man Legends 2, je to, jak dobrá je grafika. Tvůrce seriálu Keiji Inafune a tým odvedli působivou práci dojení schopností PlayStation 1 pro všechny jeho hodnoty. Grafika ve hře Mega Man Legends 2 vypadá, že pocházejí z rané hry PlayStation 2 nebo z hry GameCube té doby. To není malý úspěch.

Na rozdíl od některých podivných pokusů o rozšíření franšízy Mega Man (jako Mega Man Soccer) byly tyto nové přístupy vítanou změnou tempa a zůstává to zábavné dobrodružství alternativní reality modrého bombardéru. Možná jedinou nevýhodou Mega Man Legends 2 je to, že končí na útesu, který od tohoto data zůstává nevyřešen. Plánované Mega Man Legends 3 byl tiše opuštěn.

Wipeout XL (Psygnosis, 1996)

SNES měly f-nulo jako sci-fi závodní hru, která zapouzdřila to, co hráči očekávají. Fyzika vzdorující rychlost, vysoká oktanová hudba a frenetická hra byla charakteristickými znaky těchto her. Pro Sony PlayStation 1 by tato koruna byla s řadou Wipeout. Ze tří položek, které byly vydány na konzole, Wipeout XL (také známý jako Witeout 2097) úzce okraje jeho bratří.

První vymazání byl stanoven v roce 2052. Stanovil standardy pro hry Wipeout, aby sledovaly své vysokorychlostní závody a náročné skladby. Wipeout XL se zlepšil z těchto standardů a měl lepší kontroly se zvýšeným důrazem na otáčení. Používání vzduchových přestávek je rozhodující s tím, že klíčové doleva nebo pravé zatáčky udržujte tempo a vyhýbejte se létání mimo trať. S konkurenty také schopnými používat zbraně, to přidalo úroveň dovedností a prostorového vědomí, aby byla hra svěží.

Kromě toho Witeoout XL pokračoval v trendu mít skvělý soundtrack. Se stopami prováděnými talentem, jako jsou Prodigy a The Chemical Brothers, měl Witeout XL některé z nejlepších hudby v jakékoli hře Sony PlayStation své doby.

Story Vagrant (Square, 2000)

VAGRANT SOUPER je nejbližší, kterou musela Sony PlayStation 1 ke hře jako Legend of Zelda. To se může zdát jako přílišné zjednodušení, ale ne nepřesné. Over, toto srovnání je kreditem, jak dobrý je tuláka. A se stejným týmem, který vyvinul taktiku Final Fantasy v čele s Yasumi Matsuno, měla hra vysoce kvalitní rodokmen.

V tulárském příběhu hrajete jako Ashley Riot a zkoumáte ruiny Leá Monde, město ve království Valendia. Vrtantský příběh zaujímá neobvyklý přístup k akčnímu dobrodružnému roleplayingu. Pro jednu věc, neexistují žádné obchody, o kterých by se měl mluvit. Všechny zbraně a vybavení v tulárním příběhu jsou vytvořeny v určených oblastech nalezených na mapě. Ashley může shromažďovat různé materiály a prvky pro tvorbu porážkou nepřátel. Afinitní mechanik s vytvořeným vybavením umožňuje hráči využívat slabosti a silné stránky proti určitým typům nepřátel a jejich útokům. Později můžete také kombinovat různé zbraně a brnění za účelem výroby nových. Další jedinečnou vlastností tulárního příběhu je skutečný boj.

Vstoupením do režimu bitevního režimu můžete zacílit na různé oblasti na nepřátelském těle. Tím se otevírá řetězové útoky, které vytvářejí komba, které způsobují větší poškození nebo způsobují další účinky. Dalším bojovým prvkem jedinečným příběhem Vagrant je rizikový systém. Útok zvyšuje riziko, ale je to dvojitý meč. Čím vyšší je úroveň rizika, dostává obrana dolního Ashley, ale také zvyšuje šanci na kritický zásah.

Story Vagrant přijímá několik nových přístupů k žánru Action RPG, který by později emuloval pozdější hry, jako jsou Monster Hunter a Dark Souls. Je to opravdu podceňovaný drahokam.

Crash Team Racing (Naughty Dog/Sony, 1999)

Pojďme se dostat z cesty: Crash Team Racing (často zkrácený na CTR) je očividný pokus o proplacení v popularitě z Nintendových her Mario Kart Games. To nelze popřít. Ale Crash Team Racing dosáhne tento cíl docela dobře a vytváří svou vlastní zřetelnou chuť a osobnost.

Ve hře se Crash Bandicoot a sortiment dalších postav z jeho herní franšízy závodí, aby zachránil Zemi před mimozemským zlým chlapem, oxid nitros. Toto je první vzhled darebáka a první prvek, který jej odděluje od her Mario Kart Games. Ve skutečnosti existuje spiknutí a zdůvodnění, proč by hrdinové a darebáci ve světě Crash Bandicoot závodili proti sobě, kromě rekreace.

Pokud jde o hratelnost, Crash Team Racing přidává vrásek do vyzkoušené a testované bojové mechaniky pro konzoli Kart Racing. Existuje několik manévrů a předmětů, které mohou hráči použít, proto se CTR nejlépe těší pomocí řadičů s analogovou hůlkou PlayStation. Jedním z těchto manévrů je Power Slide, který spustí měřič turbo Boost při správném provedení. To může rychle změnit žebříčky během závodu, takže je důležité zvládnout. S 5 závodními režimy (Adventure, Arcade, Battle, Time Trial a versus) mají hráči hodně rozmanitosti, zejména když přidáte multitap PlayStation, aby měli až 4 lidské kontrolované závodníky.

A pak je tu odemykatelný obsah. 3 arény pro více hráčů a 6 tajných znaků lze odemknout plnění úkolů sólových her (obvykle získávání 1 St v různých šálcích a režimech). Crash Team Racing udělal tolik věcí dobře a zůstává jednou z nejlepších bojových závodních her Kart dnes.

NBA Live 2000 (EA Sports, 1999)

Dlouhodobý živý titul NBA a jeho pokračování EA Sports vždy nabízí solidní herní zážitek. Pokud někdo chce skvělé hry, které zachycují akci a intenzivní hraní hraní basketbalové ligy číslo jedna na světě, NBA Live je nejlepší při jejich doručování. Ale s 8 tituly na výběr, počínaje NBA Live 96 až NBA Live 2003, což je nesporný šampion? Pravděpodobně tato sláva patří NBA Live 2000.

Zatímco pozdější tituly se zlepšují některé věci sem a tam, NBA Live 2000 je celkový balíček. Hlavně proto, že se zaměřuje na zábavné aspekty her basketbalové konzoly. Jistě, fyzický motor není dokonalý a a.I. někdy může učinit moudrá rozhodnutí (špatné, pokud je to a.I. na vašem týmu), nevýhody jsou mezi nimi jen málo a daleko. V této poznámce můžete opravdu ocenit, že odpůrci počítače budou mít stejnou úroveň výstřelů jako vaši hráči. Nastavení vyšších obtíží ovlivňuje, jak rychle počítač reaguje a dělá defenzivní rozhodnutí, ale stále jste na zemi, pokud jde o procento výstřelu.

Obrana je zde klíčová, protože to bylo v době, kdy byla NBA fyzičtější a ruční kontroly jsou zcela povoleny. Na rozdíl od současného NBA, kde jsou běžnější 3-ukazatele, by mohli noví hráči provést úpravy. Simulace možností dostupných prostřednictvím stisknutí tlačítka keymapped je však intuitivní.

NBA Live 2000 se také dobře daří s volbou herního režimu, z nichž některé debutovaly právě zde. Kromě standardního režimu výstavního režimu, režimů celé sezóny a play-off si můžete také vybrat režim 1 na 1, režim cvičení, 3-bodové režimy legend a NBA Legends Režimy. NBA Legends je velmi cool, protože přináší superhvězdy NBA od 50. let do 90. let. Poprvé se hráči konečně mohli vyrovnat, který tým šampionátu z jedné éry mohl ovládat aktuální (v té době) seznamy.

A samozřejmě nemůžeme zapomenout na jeden z nejdůležitějších přírůstků do franšízy NBA Live s vydáním iterace z roku 2000. Dvě slova: Michael Jordan. NBA Live 2000 byla úplně poprvé, kdy jeho vzduch byla k dispozici ke hře a proti proti. Na přidání G je jen něco zvláštního.Ó.A.T. V seznamu, i když si s ním můžete hrát pouze v týmu Legends nebo jít na hru One-One Street Ball. Trvalo to mnoho let, kvůli Jordánským licenčním dohodám, ale elektronické umění se podařilo poprvé zajistit. A stálo to za to!

Front Mission 3 (Square, 2000)

Jedna z méně známých franšíz pod náměstí, přední mise Strateging Strateging Strateging Strateging Front Mission má masivní kult. A zcela na rozdíl od svých franšízových sourozenců, jako je Final Fantasy nebo Seiken Densetsu (aka The Mana Series), Front Mission se zaměřuje na špičkové technologie pomocí hlavních jednotek ve hře, obří robot mecha obleky s názvem. Zajímavé je, že oficiální severoamerická verze her by nedorazila až do Front Mission 3 (což je páté v celé sérii, včetně spinoffs), zejména s popularitou nemovitostí, jako jsou transformátory a Gundam polovina 90. let.

Front Mission 3 nabízí spoustu obvyklých herních prvků v taktické, tahové hře. Posouvá však důraz z nuancí samotného boje na více hybridního RPG. V přední misi 3 je více charakterových interakcí a momentů než v předchozích příspěvcích. Otevřel však příběh pro kreativní možnosti, což v tomto případě vytváří dva samostatné příběhy. Oba příběhy jsou zřetelné, i když to sleduje podobný postup pro umístění. Tyto příběhy v podstatě zdvojnásobují hratelnost, protože pro každou cestu existují různé postavy, prvky spiknutí a končí.

Kde Front Mission 3 skutečně svítí přizpůsobení. Wanzers mohou mít různé části a zbraně smíchané, aby vytvořily vlastní stavby, ale vše musí být vyvážené. Načtení Wanzer s tím nejlepším ze všeho není možné kvůli limitům energie motoru vs. poměr hmotnosti. A pak existují dovednosti, které je třeba zvážit, protože piloti se sami neučí dovednosti, ale místo toho závisí na tom, co může Wanzer učit.

Crash Bandicoot: Warped (Naughty Dog/Sony, 1998)

Crash Bandicoot: Warped (aka Crash Bandicoot 3: Warped in the European Release), je pravděpodobně nejlepší z série Crash Bandicoot na PlayStation 1. Zjistili jsme, že se srážka znovu postaví proti lékaři Neo Cortex, protože darebák se spojí s uka uka uka a doktorem Nefarious Tropy za čas cestování loupeží, aby sbíral speciální krystaly a drahokamy. Zní to vágně jako The Avengers: Endgame Plot, pokud se nás zeptáte!

Tentokrát hrajete jako Crash i Coco Bandicoot, v závislosti na jevišti hry. Vezmeme-li známé prvky předchozích her Bandicoot, můžete běžet, skákat, točit a dupat cestu různými úrovněmi platformy a ničit krabice, které obsahují power-up a ovoce. I když je nemusíte najít a shromažďovat všechny, ve hře je mechanik dokončení, který bere v úvahu všechny. Dokončit 105% a na konci najdete speciální scénu.

Zatímco předchozí hry Bandicoot Crash byly dobré, Crash Bandicoot: Warped skutečně ukázal růst a zlepšení, které ctí své dřívější záznamy. Grafika je čistá, ovládací prvky jsou hladké a odrůda v pravidelných a bonusových úrovních z toho činí skutečný drahokam parta.

Harvest Moon: zpět do přírody (Natsume, 2000)

Harvest Moon: Zpět k přírodě je verze PlayStation 1 jiné hry, N64 Harvest Moon 64. Přestože hraní a vzhled jsou velmi podobné, existují určité úpravy, které tyto dva oddělují. Pro jednu věc, postavy mají trochu odlišný dialog, osobnosti a dokonce i povolání mezi oběma hrami. Například trvalá oblíbená Elli vlastní pekárnu v Harvest Moon 64, ale v přírodě je zdravotní sestrou v místní nemocnici.

Jak se očekávalo u her Harvest Moon, jste dědicem staré farmy, která viděla lepší dny. V této hře však máte časový limit 3 let. Na konci tohoto období starosta vyhodnotí celkový výkon a rozhodne se, zda se vám daří dostatečně dobře, abyste mohli pokračovat v provozování farmy. Tento další herní prvek dává trochu tlaku, který je dobrý pro udržení hráčů na nohou a přitom se stále podaří rozvíjet vztahy s Townsfolk.

A v této poznámce, jaká hra Harvest Moon by byla úplná bez prvku seznamování a manželství? Ve společnosti Harvest Moon: Zpátky do přírody dostanete až pět možných románů z tiché a akademické Mary, pečující Elli, pracovitá Ann, Bubly Popuri a Hot Karen, aby se woo a nakonec oženili. Ale také máte soupeře pro city každé dívky, takže musíte zůstat v souladu se svými dary a konverzací. Protože každá dívka má své vlastní lajky a nelíbí, musíte přistupovat k každému jinak.

S tolika dělat na Harvest Moon: Zpátky do přírody, žádné dvě hry nikdy nebudou úplně stejné. A s tím, jak populární simulace zemědělství a roleplaying Games jsou dnes, jako je Stardew Valley, Harvest Moon: Zpátky do přírody stále drží, a byl dokonce přenesen do PlayStation přenosné později.

Tomb Raider (Core Design/Eidos Interactive, 1996)

Tomb Raider. Jen samotné jméno křičí hraní z 90. let. A z dobrého důvodu. Lara Croft byla první certifikovaná multimediální videohvězda. Ale to všechno začalo první hrou Tomb Raider a překvapivě stárl docela dobře i po čtvrt století později.

V Tomb Raider převezmete kontrolu nad Lady Lara Croftovou, dědikou rodinnému štěstí a dobrodruh na The Hunt for relikvie. Jedna část Indiana Jones a jedna část Doom, akční dobrodružné prvky Tomb Raider se dobře mísily s mechanikou řešení hádanek. Různé akce, které můžete mít, je působivá, zejména pro limity technologie té doby. Běh, skákání, skákání a plavání po čtyřech zónách po celém světě, z Peru, Řecka, Egypta a nakonec z legendárního města Atlantis. Přestože Tomb Raider používá ovládací prvky tanků Love-it-it-it-nebo-nenávistné, není to tak otravné jako v jiných hrách jako samotné v temné nebo dokonce první rezidentní zlé.

V této poznámce je akce v Tomb Raider intenzivní. Ale naštěstí Lara dostane široký sortiment zbraní. Spolu se svými důvěryhodnými poloautomatickými pistolemi Twin může získat brokovnice, samopaly Uzi a silnějším magnum.44 pistolí v průběhu hry. Přepínání mezi zbraněmi je také hračkou, což je důležité s dobrým bojem Twitch. Ačkoli se grafika zlepšila v pozdějších splátkách na PlayStation 1, první náhon hrobky je překvapivě méně trhané. A nerealistické rozměry jsou ve srovnání s jeho pokračováním ve skutečnosti méně rušivé. Zvuk je také znatelně čistší, což pomáhá s ponořením a soustředěním.

Franšíza Tomb Raider zaznamenala lepší dny, ale první hra je stále skvělá hra, která stárne jako jemné víno.

Chrono Cross (Square/Electronic Arts, 2000)

Jak provádíte navazování největší hry na SNES a zachycují stejnou úroveň kvality, zábavy a inovací? Odpověď: Nemůžete. Chrono Trigger nastavte lištu příliš vysoko. Nepřítomnost některého z tvůrců superstar, kteří byli z této hry zapojeni. Chrono Cross řekl, že je stále skvělá hra sama o sobě.

Zatímco klíčový zápletka Chrono Trigger je Travel Time Travel, Chrono Cross používá koncept paralelní reality. V některých ohledech je to tvrdší vytáhnout, ale také otevírá nové pokyny pro vyprávění. Sledujeme cestu Serge, když se snaží zjistit, proč cestoval do reality, kde neexistuje. Po cestě se setká a přijímá velkou skupinu postav. Chrono Cross se s 45 znaky může pochlubit jednou z největších skupin hratelných postav v JRPG. Nemůžete však všechny najmout v jedné hře (kvůli konfliktním příběhovým událostem), budete ji muset znovu projít v nové hře (tradice přenášená z Chrono Trigger).

Pokud jde o funkce, Chrono Cross přijímá technologický mechanik a nechává každou postavu se naučit nové sólové, dvojité a trojnásobné techniky, jak se zlepšují. Neexistují také žádné náhodné bitvy, protože nepřátelé lze vidět a je možné se vyhnout, pokud se pohybujete správně. Existují však také nová mechanika, která je pro Chrono Cross jedinečná. Prvky mohou být vybaveny, které umožňují používat magii a dovednosti (podobně jako Final Fantasy’s Magicite nebo Materia). Neexistuje také žádný XP. Místo toho si hráči vyberou, které statistiky budou po každé bitvě růst, omezené určitým počtem upgradů, dokud neporazíte šéfa. Akce jsou také omezené během boje v závislosti na výdrži. Každá akce vyžaduje výdrž, takže se můžete rozhodnout použít jeden velký efekt nebo řetězec řadu menších efektů.

Další rozdíl spočívá v tom, že jsou postaveny zbraně a brnění, místo toho, aby se koupily přímo z obchodů. Mohou být shromažďovány materiály, které umožňují, aby Smiths vytvořil nové předměty a staré vybavení lze rozebrat, rozdělit se na materiály pro použití s ​​pozdější konstrukcí. O něco složitější, ale také flexibilnější, což je mnohem lepší než obvyklé prodávající staré předměty do obchodu s jinými RPG.

Zatímco Chrono Cross nemá jako nezapomenutelný příběh, je to hodný pocta svému slavnějšímu rodokmenu.

Silent Hill (Konami, 1999)

V té době poprvé vznikl Silent Hill, většina ho propustila jako klon rezidentního zlého na horor. Ale tato klasika PlayStation 1 má jiný směr a téma. Zdůrazňuje méně na akci a má klidnější hrozbu a náladovou atmosféru.

Hrajete jako Harry Mason, ovdovělý otec, který cestuje se svou mladou dcerou Cheryl. Ale zastavení v oblasti Silent Hill na dovolenou může být velká chyba. Brzy Cheryl zmizí a Harry ji musí najít, uprostřed mlhavě pokryté a neustále zasněžené lokality, přičemž se vyhýbá příšerami nevyslovitelné hrůzy. Skutečnost, že Harry je jen obyčejný muž bez formálního tréninku nebo zkušeností, zvyšuje dramatické napětí. I když najdete zbraně a střelivo, nejsou tak spolehlivé nebo dokonce hojné jako ve franšíze Resident Evil, takže se svými cíli musíte být opatrnější a selektivnější a selektivnější.

Další pozoruhodnou funkcí je vlastně médium kompromisu. Zamlžené prostředí Silent Hill bylo nutné jako řešení limitů na grafickém hardwaru. To umožňuje PlayStation pohodlně vykreslit pozadí, ale mlha také vydává děsivou náladu, která není na rozdíl od starých hororových filmů. Bytosti a stvoření v Hellish Silent Hill jsou také velmi kreativní a nezapomenutelné, s pyramidovou hlavou, šedými dětmi a sestry se stávají ikonickými zástupci franšízy.

Se 3 různými koncemi v závislosti na vaší volbě nabízí hra dostatečná opakovatelnost. Celkově vzato, Silent Hill nemusí být nejslavnější hororovou nemovitost na Sony PlayStation. Ale nabízí něco jiného při vyřezávání vlastní legendy, která ovlivnila budoucí hry žánru.

Resident Evil 2 (Capcom, 1998)

Jdeme z jedné hororové franšízy na přežití do druhého. A v tomto případě je to nejoblíbenější ze všech. A zatímco Resident Evil 1 zahájil kola, Resident Evil 2 stanovil standard pro celou sérii.

Hra se vrací do prvního nastavení Raccoon City první, ale tentokrát se akce přesune z odloučeného sídla na místa ve vlastním městě. Hrajete jako buď nováček Cop Leon Kennedy nebo Spunky Claire Redfield, sestra S.T.A.R.S. Operativní Chris Redfield z předchozí hry. Jedna inovace v Resident Evil 2 jsou větvení 2 protagonistů. Chcete.li dokončit hru, musíte spustit obě postavy na samostatných hrách. než to, budou existovat rozdíly při výběru, zda nejprve spustit Leonovy nebo Claire příběhy, než se přesunete na druhou.

Většina známých prvků z prvního rezidentního zla je v pokračování, ale existují i ​​nové věci. Zdraví postavy se bude odrážet vizuální, s mírným zraněním, která nutí postavu, aby držel žaludek a kritická úroveň zdraví je omezila na kulhání a neschopné běžet. To přidává naléhavost situace, zhoršená omezeným počtem léčivých položek ve hře. Musíte také zvážit, že užívání položek bude znamenat, že druhá část zamítne přístup k nim další postavy. V různých časech také použijete sekundární postavu zapojenou do pozemku (i.E. Sherry a Ada Wong).

Můžete také odemknout nové funkce, jako jsou alternativní kostýmy, zbraně a bonusové hry. Tank ovládá návrat z rezidentního zlého 1, ale hnutí je plynulejší a zaměřuje se na záležitosti více, zejména proti nepřátelům s zranitelnými oblastmi. Hádanky jsou také kreativnější, i když libovolný „najděte položku, získejte další položku, použijte tuto položku k odemknutí další oblasti“ vzorec je stále zde.

Horrorový žánr přežití se dále vyvinul s hrami jako Left 4 Dead a poslední z nás. Ale Resident Evil 2 však před mnoha lety zdokonalil šablonu.

Suikoden II (Konami, 1999)

Pokud na tomto seznamu byla jedna hra, která představovala, proč jsou počáteční prodej a fanatickou popularitu ignorovány s určováním jeho velikosti, je to Suikoden II. Skutečně ambiciózní hra, Suikoden II se podařilo dosáhnout toho tolik tím, že byl tradiční a přidal vlastní podpisové známky. Vytváření příběhu dětských přátel v armádě Highland Fasted s Luca Blightovou, princem Highland, Suikoden II představuje velmi dlouhý a komplikovaný příběh vzpoury, vzdoru a hrdinství tváří v tvář tyranii.

Ačkoli základní předpoklad Suikoden II je poměrně libovolný, dostat se od začátku do konce je něco jiného než. To je zvláště zdůrazněno variacemi hry, které ostatní JRPG zřídka dobře dosahují dobře. Pro v Suikoden II máte tři různé bojové mechaniky.

Za prvé, existují standardní strany strany, ale máte až 6 členů vaší strany (kde většina stran JRPG měla 3 až 4). Za druhé, existují souboje, které omezují jednu postavu a akce k útoku, obranu a divokému útoku. Na rozdíl od standardních bitev jsou volby akcí jako hra s rockovým papírem, protože jedna akce bije druhou, ale je také poražena jiným. Konečně jsou tu armádní bitvy. Tyto poslední typy bitev nastavují vaše postavy jako vůdce, aby velení jednotek, jako je kavalérie a podpora na velkém bojišti.

A kolik postav můžete najmout v Suikoden II? 108 znaků. A zmínili jsme se, že si můžete postavit hrad s těmito postavami sloužícími různým rolím, což vede k dalším událostem a mini-hře? Konami’s Suikoden II je tak epický v rozsahu a zábavné hrát, že si ani nevšimnete stovek hodin, do kterých se potopí, nebo že používá 16bitovou grafiku stylu v éře, kde se CGI polygony staly standardem.

Gran Turismo 2 (Polyphony Digital/Sony, 1999)

Na PlayStation 1 je mnoho přímých závodních her. Ale pokud si vybereme to nejlepší z nich, muselo by to být Gran Turismo 2. Zatímco Gran Turismo byl skvělý začátek, Gran Turismo 2 právě rovně utekl s šachovnicí.

Gran Turismo 2 nabízí dva hlavní režimy závodění: arkáda a simulace. První z nich nabízí obvyklé závody arkádového stylu, zatímco druhý představuje jemnější simulaci závodních obvodů a turnajů. Simulace nabízí nejrůznější, protože to vyžaduje, aby hráči vydělali licence, trofeje a utratili své výhry, aby získali nová auta a odemkli závodní tratě. Existuje dokonce možnost závodit s událostmi, které hráč dává přednost, což je svoboda, která obvykle chybí v takových závodních hrách. A s více než 650 různými auty a 27 závodními stopami se budete muset potopit za hodně času, abyste získali všechno.

Pro čistě závodní hru nabízí Gran Turismo 2 metrickou tunu obsahu. Díky skvělému fyzickému motoru se mechanika jízdy cítí přesná. Brzdící mechanika, mazlíček prvního Gran Turismo, zde dělá lepší práci a pomáhá udržovat pohlcující zážitek na jeho maximum. Že budete neustále říkat „jen jeden další závod“ při hraní Gran Turismo 2 je důkazem toho, jak dobrá je tato závodní klasika skutečně.

Final Fantasy VIII (Squaresoft, 1998)

Toto bude pravděpodobně nejkontroverznější záznam v tomto seznamu. Slyšíme lidi, jak jdou ‘omg! Final Fantasy VII je nejlepší evarr!’Nebo ‘WTF! Final Fantasy VIII Sucks!„A na obě reakce říkáme:„ Nevíte, o čem to mluvíš “. Final Fantasy VII je skvělá hra, nepochybně. Ale odebírání růžových barevných brýlí a po hraní všech 3 RPG Final Fantasy (spolu s FF IX) a stohování jejich výhod a nevýhod jsme našli do očí bijící nedostatky, které vykreslují jiný obrázek.

Final Fantasy VII byla skvělá pro svůj čas, ale blokovaná grafika postav vytáhla ponoření, zvláště když se dostanete k řezům, kde je posun jen otřes. Také je neuvěřitelně broušený těžký. A na úrovních koncové hry je sledování rytířů kola zhrouceno propojením s W-summonem milionkrát je více než zábava než zábava. Dokonce i minihry jsou obecně frustrující než zábava na vlastní zásluze. Celkový příběh postrádá soudržnost, darebáci na jedné notě (dokonce i oblíbený fanoušek Sephiroth) a seznam pokračuje. Existuje mnoho, mnoho, klopýtajících bloků s FFVII, že Hardcore fanoušci se úmyslně ignorují, aby jej umístili na podstavec. Zatímco později se předělání a spinoffs zlepšily o jeho slabostech, původní vydání nebylo zdaleka dokonalé. To jsou jen fakta.

Na druhé straně byla Final Fantasy IX mnohem lepší hra a silnější kandidát. Ale tam, kde to chybí, jsou nezapomenutelné postavy a momenty. Zidane je nesmírně obecný jako Rogue rychle. Dagger/Princess Garnet je také velmi nevýrazná. A zbytek hlavního obsazení sahá od karikatur (Steiner) po zapomenutelné (amarant). Hlavní antagonista, Kuja a soupeření se Zidanem, nebyly uspokojivé. Vzhledem k tomu, že Black Mage Vivi je jedinou postavou, která má ve skutečnosti nezapomenutelný oblouk a růst, bolí to celkové skóre Final Fantasy IX. A pokud jde o hraní, je to také příliš drsné a mechanik podpory učení je nepříjemně neohrabaný.

Ale proč Final Fantasy VIII, často pariah v hlavní sérii hlavní linie, přikývne v tomto seznamu nejlepších her na PlayStation 1? Existuje několik faktorů, z nichž mnohé nejsou okamžitě zřejmé pro ty, jejichž úsudek je zahalen zkreslením.

Nejprve si promluvme o postavách. Každý z hlavních postav FF VIII je nezapomenutelný. Squall, Rinoa, Quistis, Zell, Selphie a dokonce i pozdní přírůstek měl svůj okamžik, když se ocitl s krizí svědomí. Dokonce i podpůrné postavy Seifer, Laguna, Kiros, Ward, Ellone, CID a Edea, Fujin a Raijin mají zajímavé a nezapomenutelné osobnosti a příběhy, ale stručně jsou prozkoumány. Témata dospívání, bojování a později přijetí vašeho osudu, nalezení pravé lásky, dospívajících, přírody vs. vychovávání a další jsou prozkoumány uprostřed dobrodružství. Spojení a to, jak každý přispívá k vyprávění, které vede k epickému závěru, si zaslouží jakýkoli prvotřídní román.

Zejména cesta Squall je mnohem složitější, než byla dána úvěr. Učení, proč vyvinul takovou stand-offish persona v průběhu dějové linie, udržuje hráče investovaného. A buďme upřímní, ve srovnání s vývojem osobnosti a vztahů osobnosti Cloudu se zbytkem jeho obsazení je Squall’s naprosto dojemný, méně vymyšlený a nikde poblíž jako uměle spletité (zejména po krizovém jádru a pozdějších příbězích být Zack’s). Vzhledem k tomu, že Squall je sedmnáctiletý teenager na vrcholu jeho vzpurné fáze dospívání, který se najednou musí stát ředitelem Balamb Garden a Spasitelem světa, jeho aloofness je pochopitelná. Růst Squall z Lone Wolfa na kompetentního a stoického vůdce je jedním z nejlepších ve franšíze a je často nepochopen.

FF VIII navíc zvládl RPG prvky s více myšlenkami. Systémy Guardian Force, Draw a Junction se snadno naučí, ale těžko se ovládají. A tak je to pro spouštěcí systém ikonické Gunblade Squall a limitní přestávky každého jednotlivého charakteru. A mít škálu nepřátel s vašimi úrovními? To je brilantní volba designu, která udržuje hráče na nohou namísto toho, aby mohli úroveň napájení broušením. Není žádným úsekem říkat, že tyto hraní prvky ve FF VIII byly daleko před jejich časem.

A pak je tu trojitá trojice. Pravděpodobně nejlepší minihrou v hlavní hře, kterou kdy vytvořila série Final Fantasy. Pravidla trojnásobné trojice jsou poměrně jednoduchá. Hráči používají karty, které představují monstra a postavy ve FF VIII. Každý z nich má řazení v osy x a y a také elementární atributy. Hráči se střídají a zabírají karty do hry v mřížce 3×3 čtverečních. Hodnosti jsou porovnány vs. Karta ve hře a pokud je vaše hodnost vyšší, je protichůdná karta převrácena a mění svou barvu. Vyhrajete, pokud většina karet v mřížce odpovídá vaší barvě. Některé regiony ve hře však mají upravená pravidla, která přidávají funkci náhodných skalních papersů, které zvyšují výzvu. Ani mít nejlepší karty tedy nezaručuje vítězství a a.I. V trojnásobné trojici FF VIII je velmi adaptivní.

Proč je trojitá trojice tak významná? Je to jako magie: shromáždění, ale ve hře. A to je předtím, než byly takové prvky přidány do titulů AAA v moderní éře, jako je například Gwent Witcher’s Gwent. Mít minihru, kterou můžete hrát a užívat si samy o sobě a zůstává konstantní výzvou, přidává spoustu zábavného a opakovatelnosti pro již vynikající RPG. Že to bylo znovuzrozené a vylepšeno ve Final Fantasy XIV, je důkazem trvalého dědictví Triple Triad.

A ani jsme se nedotkli oceněného soundtracku od Nobuo Uematsu. Nebo průkopnická grafika a cutscenes, které tlačily franšízu a její vrstevníky z otřesných směn na konzistentní škálování postav a setu kusů. A ve vrstvách dalších věcí jsou ve ff VIII vrstvy, které si zaslouží jejich vlastní článek.

Seketový linie: Zatímco Final Fantasy VII může získat slávu, Final Fantasy VIII je vynikající hra na téměř všech příslušných kategoriích. To, že později hry jako Final Fantasy X přes XV půjčují mnohem více prvků z FFVIII, než kterýkoli jiný je skutečným zákonem jeho velikosti. Je tedy to nejlepší ze série v éře PlayStation 1. DOBA.

Tony Hawk’s Pro-Skater 2 (Neversoft/Activision, 2000)

Odtud, stejně jako v našich předchozích seznamech největších her, může být top 5 pravděpodobně zaměnitelných. Každý z nich je ve všech oblastech tak silný, že kterýkoli z nich by mohl být rozumně na prvním místě největších her PlayStation 1 všech dob. A pokud jde o velikost všech dob, Tony Hawk Pro-Skater 2 rozhodně zapadá do účtu. Ale proč je Activision’s Tony Hawk’s Pro-Skater 2 tak vysoko, že rozbije Top 5 nad ostatními trvalými oblíbenými? Existuje řada důvodů.

Pro-Skater 2 Tony Hawk používá stejný základní motor jako jeho starší bratr, ale výrazně zlepšuje grafickou věrnost a responzivní ovládací prvky. To výrazně zvyšuje zážitek hry, když hrajete prostřednictvím různých brusleních soutěží. Přizpůsobení postavy je obrovský remíza, stejně jako široká škála triků skateboardingu a které lze získat.

Toto pokračování také vzalo velké svobody s fyzikou ve hře, a to byla skvělá volba rozvoje. Místo toho, aby se zaměřil na realismus, věnoval Pro-Skater 2 Tony Hawk více pozornosti vytváření zábavných, vědeckých obdobných kousků a nakonec řetězel různé triky skateboardingu. I když na začátku získáte malý počet triků a základního vybavení, můžete upgradovat na lepší věci a pobuřující triky, jak postupujete v kariéře postavy.

Kromě návykové hry, získání všech odemykatelných předmětů výrazně zvyšuje opakovatelnost. A pokud potřebujete ještě jeden důvod, proč je pro-Skater 2 Tony Hawk jednou z největších her Sony PlayStation 1 všech dob, všimněte si, že jednou z odemknutí postav je přátelská sousedství Marvel Comics Spider-Man!

Final Fantasy Tactics (Squaresoft, 1997)

Strategická hra roleplayingu rostla v posledních několika desetiletích o skoky a meze. Generování mobilních her je jistě zaplaveno tolik z nich, ať už z velkých studií po malé nezávislé vývojáře. Ale v roce 1998 to byla velmi malá výklenek, přičemž série Fire Emblem a Ogre Battle série byla několik vlastností, které to udělaly dobře. Nechte to však na Squaresoft, abyste vytvořili nejen útěkovou strategii RPG, která by po ní ovlivnila ostatní, ale zůstává jedním z nejlepších kdy vyrobených.

Final Fantasy Tactics vrhá hráče jako Ramza, šlechtici v království Ivalice, který se musí vyrovnat s tyranií uprostřed, zatímco je nucen bojovat se svým nejlepším přítelem, Delitou. Mezi hlavním úkolem můžete v průběhu hry vzít žoldnéřské práce. A při cestování mapou mezi městy dochází k náhodným setkáním.

Pracovní systém se vrací a je úžasně aplikován v taktice Final Fantasy. Nová pracovní místa mohou být odemčena, když je zvládnuta každá dovednost. Je možné, aby se jedna postava naučila téměř všechny standardní úlohy, jako je rytíř, mnich a kněz na exotické, jako jsou Ninja, Oracle a Kalkulačka. A můžete najmout a vyvíjet nové jednotky, včetně klíčových postav, které jsou součástí hlavního vyprávění (a velmi zvláštní jednotka, která pochází z Final Fantasy VII). To poskytuje taktiku Final Fantasy téměř nekonečnou hratelností.

Taktika Final Fantasy Combinovala tak bohatý gobelín příběhu s tolika minutami přizpůsobení. Zatímco jiné taktické RPG, jako je Fire Emblem.

Tekken 3 (Namco, 1998)

Capcom má sérii Street Fighter a Midway/Netherrealm Studios má Mortal Kombat. Mezitím má Namco Tekken. A ze tří her Tekken na PlayStation 1 není pochyb o tom, že nejlepší z nich je Tekken 3.

Víte, vrták: Tekken je o hlavě rodiny a organizace Mishima, která připravuje turnaj krále Ironfisty. Bojovníci z celého světa (a někteří z něj) si vynaloží své mojo a dovednosti, aby se stali šampionem z jejich osobních důvodů. Tekken 3 představil do této série nové postavy, jako je Jin Kazama, syn Kazuya Mishima a Jun Kazama. Ve skutečnosti Tekken 3 přinesl neuvěřitelných 18 znaků. Toto plus 6 znaků, které se vracejí z Tekken 2, učinilo Tekken 3 jeden z největších seznamů bojových her sestavených pro svou dobu.

Nová mechanika zavedená do série jsou jedinečné vedle. Výšky skoků jsou také méně směšné a jsou zde spolehlivější pulty. Komba a žonglování byly vylepšeny z Tekken 2 s animacemi a rychlostí provedení. Existují také režimy, které přenášejí z předchozího záznamu a také představují nové, jako je například styl Beat-Em-Up Tekken Force a bojová volejbalová hra s názvem Tekken Ball.

Co je na Tekken 3 opravdu působivé, je to, jak dobře překládá arkádovou verzi. Zpočátku existovaly pochybnosti, že Tekken 3 by mohl být dobře přenesen na hardware PlayStation 1. Ale i s kompromisy učiněné ve vizuální kvalitě se neodvádí od požitku z hry.

Namco vytáhl všechny triky v knize, aby byl Tekken 3 co nejblíže k arkádovému zážitku. Přidejte k tomu skvělý soundtrack od Nobuyoshi Sano a Keiichi Okabe, stejně jako některé z nejlepších FMV vyrobených na PlayStation 1, a není divu, že Tekken 3 je často zahrnut v mnoha seznamech největších her všech dob.

Metal Gear Solid (Konami, 1999)

Akční hry Stealth. Toto je žánr ve videohrách, o kterých si většina lidí nevěděla před kovovým zařízením solidní pro PlayStation 1. Takto je tato hra významná. A dokáže to udělat na 20leté herní konzoli a přitom zůstává téměř bezkonkurenční s jeho ambicemi a bezproblémovou popravou.

Metal Gear Solid nás přivádí zpět do bot solidního hada, protagonisty původních titulů kovového zařízení. Snake je v důchodu a žije mimo mřížku, je nalákán zpět do akce, aby vyřešil teroristické převzetí přísně tajného zařízení pro zbraně. Odkrývá však hlubší spiknutí, které spojuje celou moderní historii civilizace a jeho vlastní původ. To je velmi široká podstata toho, co se skládá. Má prvky super špicí žánru posypané polovojenským akcí, která byla v té době populární. Pokud překročíte Jamese Bonda s Rambo, je to do značné míry, na co se příběh v Metal Gear solidní klesne. Ale zatímco spiknutí má nějaké známé tropy, prezentace a rozsah jsou rozhodně větší.

Hideo Kojima si dokázal realizovat svou vizi pro franšízu od původního kovového vybavení, díky pokroku technologií a síle PlayStation 1 ve srovnání s předchozími platformami, jako je MSX nebo NES, kde se objevila první hra. Od zahajovacího filmu s pevným hadem, který přistupuje k tajnému přístupu hluboké vody k cílové poloze, až po samý koncový souboj s jeho konkurenčním tekutým hadem, věděli jste, že tato hra je něco zvláštního.

Přijetí pacienta a tajného přístupu k akční hře bylo velmi neobvyklé, protože se narodilo kovové zařízení ERA Metal Gear Solid. Převládajícím trendem akčního žánru bylo střílet všechno v dohledu a hlavně nepřáteli až ke konci. Ne tak s kovovým ozubeným zařízením. Přijměte tento přístup a ocitnete se frustrovaní a rychle ohromeni kulky. Stav výstrahy, kdykoli byl vidět solidní had. Chcete.li uspět, musíte se spoléhat na tajné odeslání nepřátel a přitom se posunout vpřed ke každému cíli. Použijte vše od klepání na zeď až po rozptylování stráží až po použití nenápadné kartonové krabice, aby se skrýval, dokud není pobřeží čisté.

Ale když se to dostane k akci, Metal Gear Solid Kicks Butt. Grenade Bitva s tankem, střešní kočka a myší střet proti sovětskému útočnému vrtulníku, napjatému vhazování proti novému kovovému vybavení a hand-to-hand segue pro vyvrcholení automobilů s tekutým hadem a hodné Hollywoodský trhák. Tři z těchto standout více než ostatní: Duel s Cyberninja/Grey Fox, který použil Tech Invisibility, Final Marksman Contest s Sniper Wolf a mentální maelstrom proti Psycho Mantis. Ty poskytly jedno-dva střevní úder a dramatické vysoké body.

Solidní kovová zařízení zůstává zábavnou výzvou a často napodobuje dodnes. Žánr Stealth Action se rozrostl tak, aby zahrnoval hitové tituly jako Hitman, Splinter Cell Tom Clancy a dokonce i Batman: Arkham Asylum Games. Kovový ozubená zařízení pevné vydláždilo cestu, jak je udělat správně, zatímco zůstává zábavná, a bez toho, aby byla mechanika fuška. A ačkoli franšíza Metal Gear Franšíza klesla v těžkých dobách (zejména s tvůrcem série Kojima a společnost Konami, která měla nevyřešené problémy), úspěch Metal Gear Solid PlayStation 1 pokračuje v tkal.

Castlevania: Symfonie noci (Konami, 1997)

Zdá se, že Konami byl nesporným králem nejlepších her pro PlayStation 1. Ale tam, kde Metal Gear Solid revolucionizoval žánr herní hry Stealth Action, Castlevania: Symphony of the Night odhodil barndoors z akčního dobrodružného plošinovky, takže vytvořil svůj vlastní subgenre s názvem „Metroidvania“ stylové hry. Původní hry Castlevania následovaly relativně podobný vzorec před symfonií noci. Ale půjčováním a rozšiřováním prvků z franšízy Metroid Nintendo se to stalo něčím zvláštním, což je mnohem víc než jen součet jeho částí.

Když poprvé hrajete Symfonii noci, jste ošetřeni vyvrcholením předchozího vstupu Castlevania: Rondo of Blood. I když jste tuto hru nikdy nehráli, tato předehra je pěkná pochoutka, která dává pocit kontinuity. Jako Richter Belmont čelíte Dracule v poslední bitvě. Vítězství vede k vývoji příběhu o 4 roky později. Nyní je Alucard (vracející se jako hratelná postava z jeho prvního vystoupení v Castlevania III: Dracula’s Curse) má Maria Renard, aby se pustil do ďábelských hloubek Castlevania, aby našel pohřešovaného Richtera a porazil nového darebáka jménem Shaft jménem Shafter.

Odtud si okamžitě všimnete rozdílu od tradičních her Castlevania před ním. Ačkoli si to zachovává mnoho tropů, jako je sbírání srdcí, aby umožnilo použití speciálních zbraní, jako je dýka ke svaté vodě a kříž boomerangu, Symfonie noci otevírá rpg lite prvky. Alucard může sbírat a vybavit nové zbraně, brnění a štíty. Shromážděné zlato již není jen pro body, ale lze jej použít k nákupu z obchodu s knihovnem Master. Relikvie lze aktivovat tak, aby Alucard umožnil používat a přistupovat k novým umístěním. Kouzla a společníci poskytují množství nových způsobů, jak porazit nepřátele. Toto je úroveň přizpůsobení, která se dříve pokusila v Castlevania II: Simonově úkolu, ale je mnohem komplexnější a efektivnější při provádění.

Kde Castlevania: Symfonie noci je opravdu září, průzkumná a úroveň designu. Přestože je 2D sidescroller, hra se cítí mnohem větší, než by mapa znamenala. A kde byly předchozí položky v řadě Castlevania lineární ve svém progresi prostřednictvím etap, symfonie noci poskytuje více svobody. A pokud si vyberete kritickou volbu uprostřed hry, celý hrad se otočí vzhůru nohama a vytvoří další vrstvu průzkumu a otevírání dříve nepřístupných oblastí! A v závislosti na rozhodnutích a úspěších provedených během hry poskytuje Symphony of the Night až čtyři různé konce.

Tolik her na tomto seznamu největších ovlivnilo ostatní Sony Playstation, které by přišly později. Ale Castlevania: Symphony of the Night má nejširší a nejvíce nesmazatelnější podpis, zejména s indie herní revolucí posledních let. S takovou rohukopií her, které byly postaveny z jeho archetypu, jako je Axiom Verge, Shovel Knight, Hollow Knight, Cave Story a dokonce i duchovní nástupce krve, Castlevania: Symfonie noci si zaslouží být na královském trůnu Sony Playstation 1’s 1’s největší ze všech dob.

PlayStation 1 Potenciály

Stejně jako u předchozích seznamů xfire nejlepších her je jich několik, které téměř provedly řez. Například Final Fantasy VIII možná mohla své sourozence ohradit, ale bodování bylo nesmírně blízko. Podobně, Tomb Raider jen stěží vytáhl Tomb Raider 2, když byla skóre spojena.

Mezi další pozoruhodné hry, které téměř vstoupily do Top 20, patří odkaz Kaina: Soul Reaver, Dino Crisis, Parasite Eve 2, Xenogears, taktika Ogre, X-Men vs. Street Fighter, Spyro, WWE SmackDown 2, Monster Rancher 2, Street Fighter Alpha 3, Twisted Metal 2, Legend of Dragoon, Tenchu ​​Stealth Assassins, řidič a asi tucet dalších mistrovských děl.

Souhlasíte s naším seznamem? Jak vypadá vaše osobní 20 největších her PlayStation 1 ze seznamu všech dob? Dejte nám vědět a dávejte pozor, protože pokračujeme v kontrole a hodnocení největších her každé konzole, která se zde kdy vytvořila na Xfire.com!

Autor: Geoff Borgonia

Geoffrey „Borgy“ Borgonia je veteránský spisovatel, umělec, novinář, hráč a podnikatel se sídlem na Filipínách. Když nepřispívá k některým z nejlepších webů popkultury na planetě, tráví zbytek času provozováním svého podnikání, praktikováním bojových umění, prací a vývojem knih, komiksů a her. Ve své jeskyni v člověku je jeho jediným luxusem spánek. Borgy na LinkedIn.

Oslava síly původní konzoly PlayStation

Je to už 27 let od spuštění původní PlayStation, a zatímco hry se vyvíjely skoky a meze ve dvou a půl desetiletí od té doby, je nemožné popřít trvalý dopad, který měla plochá šedá krabice Sony na odvětví a popkulturu obecně.

Od Bandicoots až po bojové super-vojáky je PlayStation zodpovědná za některé z nejznámějších postav a franšíz všech dob, a přestože je jich tolik milovat, chtěli jsme se podívat zpět na to nejlepší nejlepší Konzola musela nabídnout, včetně některých skvělých exkluzivních PlayStation. Toto jsou největší hry PS1 všech dob.

Mohlo by se Vám také líbit:

Podívejte se na výše uvedené video na prvních 10 a klikněte na galerii níže nebo přejděte dolů pro úplný seznam!

Od Bandicoots až po bojové super-vojáky je PlayStation zodpovědná za některé z nejznámějších postav a franšíz všech dob, a přestože je jich tolik milovat, chtěli jsme se podívat zpět na to nejlepší nejlepší Konzola musela nabídnout. Toto jsou největší hry PS1 všech dob.Jaká je vaše oblíbená hra PS1 a co bylo na vašem seznamu? Dejte nám vědět v комментари и мнения владелцев a nezapomeňte se podívat na naše tipy pro nejlepší hry PS2 nebo také pro modernější knihovnu, naše tipy pro (aktuální) nejlepší hry PlayStation 4 hry!“width =“ “ /

25. Parappa The Rapperbefore Rock Band, před Guitar Hero, ještě před taneční revolucí, byl Parappa The Rapper. Nepravděpodobná rapovací hra v hlavní roli s karikaturou plochým psem a jeho zvířecím kamarádem nás Parappa vyhrála s chytlavými písněmi a nepředvídatelným kouzlem, které vyniklo mezi jinými hrami, které se snaží postavit jako „extrémní“ nebo „Hardcore“ na nové generaci. Nic jiného na konzole nevypadalo jako Parappa (do doby, kdy Um Jammer Lammy dorazil, samozřejmě). Tento psí rým pliva. Musím uvěřit!“width =“ “ /
24. Oddworld: Odysey Abe’s oddyseeabe byla tak divná hra; Akce/puzzle/plošinka s příběhem, který je jako bláznivý vnější prostor Soylent Green. Abe’s oddysee je laskavě pamatován na jeho design postavy a hluboké tradice bonkers, což vedlo k několika zábavným, divným pokračováním a spinoffům jako „Munch’s oddysee“ a „Stranger’s Wrath a představoval jedinečné systémy pro komunikaci a spolupráci s spolubojovníky s různými. mimozemské druhy, které můžete jezdit, telepaticky vlastnit nebo manipulovat, aby pro vás odebrali své nepřátele. „width =“ “ / 23. Crash Bandicoot 3: Warped, když jsme zařadili Crash Bandicoot 2 výše, je nepopiratelné, jak důležitá byla celá trilogie Crash pro dědictví PlayStation. a to do značné míry přichází na to, jak zatraceně zábavný a náročný Naughty Dog udělal první tři hry. Zatímco základní úrovně společnosti Warped nemusí být tak odměněně náročné, jak zasáhne zpět Cortex, stále nabízí spoustu extrémně zábavných úrovní platformy, smíchané s řadou výzev vozidla/jízdy. Snad nejrobustnější havárie původních tří her, Warped používá svůj časově shlukný oblékání, aby nabídl širokou škálu úrovní, nepřátel a složitých vytvářejících míst, ale všechny je způsobují, že se cítí součástí zábavného, ​​soudržného celého celého celého. „width =“ “ / 22. Spider-Man vyvinul Neversoft (stejní vývojáři za franšízou Tony Hawk), Spider-Man PS1 sloužil jako šablona pro téměř všechny dobré superhrdinové hry, které následují. To byla první hra Spider-Man, kterou mnozí z nás hráli, která opravdu zachytila ​​Spideyovu jedinečnou metodu procházení, houpající se mezi budovami, lezení po stěnách a akrobaticky sundávání nepřátel. Bylo to také naplněné S velikonočními vejci a tajemstvími, včetně mnoha Marvel portrétů (jako je lidská pochodně a Daredevil), odemknutelných kostýmech jako Spider-Man 2099, The Amazing Bag Man kostým nebo dokonce jeho klasický kapitán Universe Getup. Dokonce dostali Stan Lee, aby udělal všechny popisy každé postavy v divák postavy! „width =“ “ / 21. Mega Man Legends 2 Před Mega Man Legends, série Mega Man nebyla známá pro skvělý příběh a postavy. Mega Man Legends to všechno změnilo a představila jedno z nejunikátnějších a nejtvrdších 3-D akčních/dobrodružství vůbec a pokračování se zlepšilo pouze na vzorci. „width =“ “ /

Parappa rapper

Před rockovou kapelou, před kytarovou hrdinou, ještě před taneční revolucí, byl rapper Parappa. Nepravděpodobná rapovací hra v hlavní roli s karikaturou plochým psem a jeho zvířecím kamarádem nás Parappa vyhrála s chytlavými písněmi a nepředvídatelným kouzlem, které vyniklo mezi jinými hrami, které se snaží postavit jako „extrémní“ nebo „Hardcore“ na nové generaci. Nic jiného na konzole nevypadalo jako Parappa (do doby, kdy Um Jammer Lammy dorazil, samozřejmě). Tento psí rým pliva. Musím uvěřit!

Oddworld: Abe’s oddysee

Oddworld: Abe’s Odyssey byla tak divná hra; Akce/puzzle/plošinka s příběhem, který je jako bláznivý vnější prostor Soylent Green. Abe’s oddysee je laskavě pamatován na svůj design postavy a hluboké tradice postav Bonkers, což vedlo k několika zábavným, divným pokračováním a spinoffům jako „Munch’s oddysee“ a „Stranger Wrath a představoval jedinečné systémy pro komunikaci a spolupráci s spolubojovníky s vašimi kolegy Mudokon, plus různé mimozemské druhy, které můžete jezdit, telepaticky vlastnit nebo manipulovat, aby pro vás odebrali své nepřátele.

Crash Bandicoot 3: Warped

I když jsme zařadili Crash Bandicoot 2 výše, je nepopiratelné, jak důležitá byla celá trilogie Crash pro dědictví PlayStation. a to do značné míry sestupuje k tomu, jak zatraceně zábavný a náročný zlobivý pes udělal tyto první tři hry. Zatímco Crash Bandicoot 3: Warped měl základní úrovně, které nebyly tak odměněně náročné, jak zasáhne Cortex Back, stále nabízí spoustu extrémně zábavných úrovní platformy, smíchané s řadou vozidel/jízdních problémů. Snad nejrobustnější havárie původních tří her, Warped používá svůj časově shlukný oblékání, aby nabídl širokou škálu úrovní, nepřátel a složitých vytvářejících míst, ale všechny je způsobují, že se cítí součástí zábavného, ​​soudržného celého celého celého.

Pavoučí muž

Spider-Man vyvinul Neversoft (stejní vývojáři za franšízou Tony Hawk), sloužil jako šablona pro téměř všechny dobré superhrdinové hry, které následují. To byla první hra Spider-Man, kterou mnozí z nás hráli, která opravdu zachytila ​​Spideyovu jedinečnou metodu procházení, houpající se mezi budovami, lezení po stěnách a akrobaticky sundávání nepřátel. Bylo to také plné velikonočních vajec a tajemství, včetně mnoha Marvelových portrétů (jako je lidská pochodně a Daredevil), odemknutí kostýmů, jako je Spider-Man 2099, The Amazing Bag Man kostým nebo dokonce jeho klasický kapitán Universe Getup. Dokonce dostali Stan Lee, aby udělal všechny popisy každé postavy v divák postavy!

Mega Man Legends 2

Před Mega Man Legends si nemyslím. Mega Man Legends 2 to všechno změnil a představil jedno z nejunikátnějších a nejtvrdších 3-D akčních/dobrodružství vůbec a pokračování se zlepšilo pouze na vzorci.

Opičí útěk

V dnešní době se držení ovladače PlayStation bez známých analogových tyčinek cítí téměř nepřirozené. jako když nosí boty někoho jiného, ​​nebo když vaše paže usne po tom, co se o něj špatně nakloní. ale bylo v době, kdy se ovladač Dualshock zdál jako zbytečný trik. Jak se shromáždíte hráči, aby přijali tuto novou technologii? Představujete jim hrozbu nekontrolovatelných, zlomyslných lidoopů.

Jak by název naznačoval, lidoop Escape vyprávěl nadčasový příběh skupiny ubohých primátů na volné. Hráči dostali naléhavý úkol, aby je tlumili řadu gadgetů pravidelně implementovaných specialisty na kontrolu zvířat v reálném životě, jako je obruč hula, vozidlo pro dálkové ovládání a zařízení jako kayak pádla, které by se mohlo otočit opravdu rychle, aby se dosáhlo letu. Každý z těchto pomůcek byl ovládán vrtáním pravé tyčinky Dualshocka, konceptem podobným třením žaludku a poklepením hlavy zpět v roce 1999. V současné době by byl takový mechanik považován. Kupodivu se ukázalo, že únik opice je podivně předvídavý; V roce 2016 uprchl z japonské zoo šimpanz jménem Chacha a místní policie ho dokázala bezpečně podmanit. pravděpodobně díky simulacím, které běželi v lidoopu Escape.

Crash Team Racing

Zatímco mnoho z nich přišlo na trůn Mario Kart, Crash Team Racing, překvapivě, je možná Kart Racer, který se nejbližší. Dlouho před svým moderním remakeem, původní CTR překvapil a potěšil fanoušky s maskotem závodníkem hodným vzrušení spolu s dlouhodobými franšízami Nintendo.

Představení rozmanité a zábavné sady původních skladeb, šílených zbraní, které chytře vytáhly z existující havárie, a nabízející systém drifting/boost založený Kart Racing Pantheon dodnes.

Filtr Siphon

Eidetické hry. nyní známé jako Sony Bend. Kombinované prvky obou s vlastní jedinečnou směsí tajnosti a akce, které vytvořily jedinečné dobrodružství, které vytvořilo několik pokračováním, vytahovalo inspiraci z hitových titulů, jako je Metal Gear Solid a Goldenneye. Filtr Siphon nabídl široký sortiment zábavných zbraní, který vám umožnil velké množství svobody přibližovat se k problémům různým způsobem během 20-lichých úrovní špionážní akce. Možná nejpamátnější byste mohli na smrti nepřátel a před desetiletím vyloučit celý fiasko „Neztaj mě mě“.

Soul Reaver: Dědictví Kaina

Snad přesněji s názvem „Legacy of Kain 2“, Soul Reaver: Legacy of Kain je neuvěřitelnou druhou kapitolou v tom, co by mohlo být jednou z nejvíce podceňovaných herních franšíz vůbec. Gothic and Charabre, dědictví Kain pokračování je spíš jako Grimdark Ocarina času než jeho předchůdce shora dolů, akční RPG, Blood Omen. Posun mezi světem živé a spektrální pláně k vyřešení hádanek a procházení kroucených chodbami Nosgothu by se ukázalo i hluboce vlivné i po éře PS1, také. Postavy a příběh, napsané a režírované Uncharted’s Amy Hennig, jsou kilometry nad většinou her Playstation v éře a, navzdory spěšnému a antiklimaktickému konci, Soul Reaver stojí sama o sobě a deifikuje Kaina ve fantastické opětovné rekonstrukci do série.

Taktika Final Fantasy

Když v roce 1998 dorazila taktika Final Fantasy, byla to pravděpodobně nejlepší strategická hra založená. Dokonce i dnes je v žánru jen málo her, protože se dokonce blížily. Juxtapozice roztomilých, ale super-deformovaných postav funguje dobře, zejména když se chytí na jednom z nejsložitějších grafů videoher všech dob. Toto je ještě další hra, která prokázala, že PlayStation se nemusel spoléhat na fantastickou 3D grafiku. i když je to škoda, že jsme nikdy nedostali skutečné pokračování (dva spinoffs Two Game Boy Advance, i když to není špatné, byly obrovským tonálním odjezdem).

Čestná medaile: Underground

Na původní PlayStation nebyl obrovský seznam střelců první osoby-žánr prostě nebyl tak všudypřítomný na konzolách v té době, jak je tomu dnes. Existuje hrstka, která vyřezávala odkaz. jako Quake II nebo disruptor. ale pravděpodobně to nikdo neučinil úspěšně než neuvěřitelná medaile čestné: podzemí: podzemí:. Wolfenstein 3D může být dědečkem FPS WWII Akce, ale medaile cti (a zejména podzemí) byla série, která ji opravdu vtáhla do třetího rozměru, kopala a křičela: „Rennt Um Euer Leben-er Hat‘ Ne Panzerfaust!“

Prequel/pokračování Underground, které dorazí jen rok po originálu a pozdě v životnosti konzoly, je jedním z nejlepších střelců jeho éry díky nezapomenutelné hlavní postavě Manon Batiste, fantastické řadě úrovní a jeho úžasné za emisí linie tón. Můžete také přimět nacisty, aby pózovali pro trapné fotografie, než je zastřelíte, což je prostě brilantní.

Final Fantasy IX

Final Fantasy IX slíbil návrat do fantazijních kořenů seriálu a absolutně doručil. Byly přítomny rytíři, mágové, princezny, krystaly, všechny Final Fantasy Mainstays z prvních příspěvků. ale to, co lidé na něm stále nejvíce milují, jsou jeho postavy. Wily Zidane, smutný a naivní vivi, doofy loyalista Steiner a tucet dalších nezapomenutelných postav (s výjimkou Amarant, nikdo si ho nepamatuje) pomohl udělat Final Fantasy IX a neuvěřitelný způsob, jak uzavřít jednociferné položky v sérii hry, které přišly před ním, a nastavení jeviště (docela doslova) pro další éru; Byla to krásná, dojemná píseň labutí pro Final Fantasy na PlayStation.

Tichý kopec

Původní tichý kopec sklouzl z vyšlapané cesty hrůzy přežití zombie do něčeho mnohem odvážnějšího a neznámého. Město Silent Hill bylo tupé místo k návštěvě, plného nesmyslného, ​​psychosexuálního tvorů, která se prosazovala na protagonistu Henryho zdravý rozum; To byl mnohem více Jacobova žebříku než noc živých mrtvých.

Její předvídací atmosféra byla tím nesnesitelnějším, že Henry byla definice „everyman“ a bylo mnohem chytřejší běžet, než bylo bojovat, divoce střílet na cokoli, co se objevilo z mlhy. Definující psychologická hororová hra, Silent Hill (a její zvuk, který stále chrastí v mozku dodnes), je nemožné zapomenout.

Spyro 2: Ripto’s Rage

Stejně jako jeho fuzzier down-under bratr, Spyro 2: Ripto’s Rage chytře staví mimo základy původní hry a nabízí nádhernou rovnováhu proti výzvě a zábavě, a to vše při rozšiřování toho, co dělá sérii tak dobře fungovat. Zatímco Spyro: Rok draka by se naklonil více do hratelných sekundárních postav, Riptoův vztek udržuje důraz na Spyro a bohatě realizovaný svět.

Svázaná kolem oblastí sezónního náboje, druhá cesta Spyro se točí do jakéhokoli počtu jedinečných a nezapomenutelných mini-světel, od pláží po hromové kopce po klášter na vrchol hory. Spousta vedlejších postav, řada inteligentních sběratelských předmětů a nečekané dobrodružství v zemi Avalar vyrobily Spyro 2: Ripto’s Rage a standout ve velké nespavosti trilogie.

Řidič

Jedna z prvních her, které jste utratili v autě, které se opravdu nekvalifikovaly jako „závodní hra“, byl řidič z roku 1999 jedinečnou směsí designu mise v otevřeném světě a výjimečně zábavnou (i.E. destruktivní) ARCADE Driving Action. Zatímco jeho ambiciózní pokračování představilo nové nové koncepty, jako je schopnost dostat se z vašeho auta. celý rok před vydáním Gtaiii, mysli. a ohromující schopnost (pro svou dobu) vykreslit zakřivené silnice, nebylo to tak působivé jako Čistý nedultovaný spěch klasického automobilu Chase Goodness, který originál poskytl. Z hluboce uspokojujícího squelchu zmačkané oceli v rámci jeho podrobného modelování kolize do režimu překvapivě hlubokého režiséra, který vám umožní přeměnit své nejdivočejší misi a momenty volného rovinu na vlastní hollywoodské akční sekvence, řidič šikovně elektronické brzdové skluzavky do síně slávy PS1.

Crash Bandicoot 2: Cortex zasáhne zpět

Trilogy Mascot Platformer Mascot Platformy Naughty Dog se stala synonymem původní PlayStation ihned po svém prvním vydání, ale je to druhá ze tří her, která zůstala v našich srdcích a myslích o celé tyto roky později. Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back je skvělým prostředním zeměmi mezi platformou originálu a Warpedem rozsáhlým arzenálem, technikami a tajemstvími. Když se Crash stoupá svou cestou nahoru s řadou komor plných náročných úrovní platforem, zlobivého psa skákání, točení a „woah“.ing nabízí některé z nejlepších úrovní franšízy a nabízí hráčům skutečnou výzvu, ale způsobem, který se vždy cítil. dosažitelný.

Bránící příběh

Story Vagrant je možná jednou z nejvíce podceňovaných her PlayStation. masivní akce RPG vyvinutá powerhouse RPG Hit Machine, který byl ovlivněn jedním z nejvíce podceňovaných autorů za posledních 25 let. Je to hra, která v mnoha ohledech by téměř neměla fungovat; Naskládá téměř směšné množství systémů na vrcholu spiknutí s politickou intrikou, temnou magií a nejméně dvěma učebnicemi v hodnotě starověké historie. Ale všechno se spojuje ve skutečně výjimečném zážitku.

Budete spravovat speciální útoky, přizpůsobit zbraně přizpůsobené pro konkrétní typy nepřátel, vybudovat vlastní brnění, řešit hádanky a bojovat s některými z nejtěžších šéfů této strany temných duší pomocí bitevního systému založeného na kvazi-rhythm. I když to zůstává nejvíce podceňovaným a často zapomenutým vstupem do katalogu Square PlayStation, to nebrání tomuto skrytému drahokamu v jednom z nejlepších konzole, kterou musela konzole nabídnout.

Tekken 3

Univerzálně uznávaný Tekken 3 zůstává jednou z nejvíce respektovaných bojových her, jaké kdy byly vytvořeny, ale byla to jeho úžasná schopnost nalákat dokonce i nebuzevnické fanoušky her, která pomohla učinit Tekken 3 jednu z nejznámějších her na konzoli. Přidání třetí osy k akci a umožnění hráčům vyhýbat se doleva a doprava, kroužit jejich soupeři, byl seismickým posunem pro namcoův klíčový slugfest. Koktejl šílené kinematiky, eklektických postav a modřiny, turnaj krále Iron Fist je nesporným šampionem, pokud jde o bojové hry PS1, a vždy tam zůstane s nejlepšími bojovníky v podnikání. Přinejmenším to je určitě důvod, proč celá generace hráčů ví, co je Capoeira: Cheers, Eddy Gordo.

Resident Evil 2

Ačkoli to v roce 2018 užilo cracker remake, síla původního rezidentního zlu 2 je stále nedotčena jako jedna z nejlepších her Resident Evil. Nasazeno na policejní stanici Bizzaro-propracovaný vývoj strašidelného domu první hry-Resident Evil 2 Kombinované ozdobené, podivné hádanky s množstvím nasties, která sahala od zombie zahradní odrůdy po více monstróz, jako je obří můra a a monstrum v tucích, jako je obří můra a a monstrum v tucích vnímavý, mutovaný jedovatý břečťan.

S remake Resident Evil 3 v naší blízké budoucnosti jsme si mysleli, že je perfektní čas se podívat zpět na franšízu a najít 10 nejlepších šéfů rezidentních zlých.“width =“ “ /

#10 Testovací předmět Uroboros

Testovací předmět Uroboros objasňuje, že Capcom měl na mysli kooperativní hru při výrobě rezidentního zla 5. Zvlněná hmota červů může zaujmout extrémní množství trestu od obou hráčů, což je uspokojivé způsobit díky mnoha bitům, které odletují při výstřelu. Ale to, co opravdu dělá toto setkání standout je interakce environmentální. Vy’Musím pracovat jako tým, aby zachytil beztvořicí stvoření v peci, přičemž jeden hráč působil jako návnada uvnitř kovárny a druhý pečlivě ovládal dveře. Zkuste jen nezamknout svého spoluhráče uvnitř.

„width =“ “ /
#9yawn

Zívnutí je titanický výsledek experimentování T-viru na horském adderu na místní úrovni a první stopa, že Resident Evil měl mnohem více na rukávu než jen zombie. Poté, co viděl svého soudruha Richarda Aikena pohlceného Spencer Mansion’S verze Jormungandr You’Zůstalo v tom, že se v boji o přežití potýká s ovládacími prvky nádrže a nepříjemné úhly kamery. Pro dnešek’standardní zívnutí je’To působivě mechanicky, ale v té době byl obří had okamžitě ikonický a vyvolával paniku.

„Width =“ “ / #8marguerite Baker

Matriarcha rodiny Baker v Resident Evil 7 přikazuje armádu hmyzu, aby se pokusila zastavit Ethana’S Pokrok ve staré části House hry. Při prvním setkání s ní vás zachytí do díry a roje vás škůdci. Trik je přimět, aby spadla do díry, než vyšplhala a běžela jako peklo. Samozřejmě, že’není konec Marguerite. Váš poslední boj s ní je napjaté zúčtování, když se ve tmě čmujete ve tmě, abyste ji konečně dokončili posledním z vaší munice.

„width =“ “ / #7 del lago

Až do bodu, kdy potkáte Del Lago v Resident Evil 4, vy’právě začalo se dostat k visnutí své mechaniky, které se ozývají, zbraně. Vy’ve střelbu několik infikovaných měšťanů, maniak nebo dva řetězové pily a cítí se docela sebevědomě, co’s. Pak se dostanete k motorovému člunu na jezeře a setkáte se s del lago. První obrovský šéf ve hře, musíte své zbraně vykopat a sundat masivní, infikovaný mlok harpoony, načasování hodů směrem na motorový člun. Jakmile se stvoření ponoří a závodí směrem k vám pod vodou. Čistá měřítko a filmová povaha tohoto boje šéfa byla známkou, že to bylo opravdu nové plemeno rezidentního zlu.

„width =“ “ / #6 el gigante

Mighty El Gigante se postaví Leon Kennedy proti svému prvnímu monstruovi v jeho prvním z několika zúčtování Davida a Goliáše přes hru. Stejně jako váš rachot s Del Lago, tento boj šéfů vás neustále na nohou, když čelíte masivnímu stvoření, které tě s několika pohyby může squash a/nebo polykat. El Gigante vám trvá na tom, aby vaše výstřely pečlivě načasovaly a očekávali, kolik času jste’mám předtím, než budete moci znovu přišroubovat a kde’Udeřit další. Pokud jste se dobře připravili a pomyslete si na nohy, uděláte dobře. Pokud ne, pak vy’bude mít špatný čas. A jeden nečekaný port? Toto je jediný čas ve hře, kde máte po boku boje společníka pro psy. To je, pokud jste to uložili z pasti medvěda. Uložili jste to z pasti medvěda, ne’t ty? Prosím, řekněte mi, že jsi to udělal.

„width =“ “ /

Házejte do hulkingu, zdánlivě nezranitelný tyran, který vás neúnavně pronásleduje a schopnost hrát ze dvou různých perspektiv a máte klasiku všech dob horor.

Tomb Raider

Původní Tomb Raider je v srdci strašidelné sólové dobrodružství, tichý výlet agresivním světem, který mísí zvíře v reálném životě, jako jsou vlci a medvědi s dinosaury a kočkou. mumie? Zatímco to upevnilo Lara Croft jako ikonu videoher, která by pokračovala několik dalších generací, původní Tomb Raider by měl být také slaven pro jeho géniu. Navíc, brokovnice, kterou stále cítíte po celé věky.

Pro Skater 2 Tony Hawk 2

Pro Skater 2 Tony Hawk není mnozí považováni pouze za nejvíce monumentální hru v seriálu a není to považováno za jednu z největších sportovních her, jaké kdy byly vyrobeny; Je to jedna z nejvyšších videoher všech dob.

Bez ohledu na to, co se někteří zoufalí ding-dongy, kteří se snaží přezkoumat bombardovanou, jich 18 let příliš pozdě si může myslet, Thps2 byl absolutní kulturní senomaker. Oženění vynikající arkádové extrémní sportovní akce se zvukovým doprovodem, který spustil milion mixapes, byl původní pro bruslař Tonyho Hawk jednou z nejvlivnějších a ikonických her své éry a přidal další pohyby, jednoduchý, ale divoce návykový editor skate parku a a Sackful of stingly Good Songs učinil z tohoto ohromujícího pokračování velkolepé zdokonalení vzorce.

Gran Turismo 2

Bez nic pryč od originálu, průkopnický Gran Turismo-nejprodávanější hra Playstation všech dob a kmotr všech konzolových závodních simíků-Gran Turismo 2 bylo všechno, co byla první splátka a mnohem, mnohem více: Absolutní gorila závodu hra, tak plněná obsahem, musela být dodávána na dvou CD. S téměř 650 auty od více než 30 výrobců byl rozsah GT2 bezprecedentní a zakrýval svůj jinak vynikající soupeř Crosstown z roku 1999, potřeba rychlosti: vysoké sázky. PS1 hrál hostitele malého, ale laskavě zapamatovaného výběru seriózních závodních her na konci 90. let-jako série Toca a Colin McRae-ale Gran Turismo 2 byl největší a nejširší ze šarže (a byl to jediný jeden jeden To přišlo s škrábancem „n“ sniffe).

Castlevania: Symfonie noci

Uvolnění „starého„ starého “2d Castlevania na PlayStation vypadalo jako zvláštní krok k některým v roce 1997-dokonce i IGN původní recenze zní:„ Vypadá to jako stejná stará 2D platforma jako dříve.„Jiné klasické franšízy již provedly skok do třetí dimenze a nové hry jako Tomb Raider ukazují, co PS1 dokáže udělat, že předchozí konzole nemohou, ale udržení Castlevania: Symfonie noci 2d umožnila Konami zdokonalit hru absolutním dokonalost a jeho krásné pixelové umění stárl mnohem lépe než většina jeho 3D současníků.

Pak je tu neuvěřitelný soundtrack, který fanoušci dodnes hučí. Castlevania: Symfonie noci je asi tak blízko dokonalé videohry, jak můžete získat, ta, která je stále zkopírována a iteruje moderní vývojáři.

Final Fantasy VII

Final Fantasy VII je (téměř) výhradně zodpovědná za uvedení JRPGS na mapu. Nikdo nikdy neviděl nic podobného, ​​když byl spuštěn na původní PlayStation v roce 1997. Je to druhý jen pro Gran Turismo v prodaných jednotkách a z dobrého důvodu. Temný, sci-fi děj a neuvěřitelně design postavy vzal rozmarnou fantazijní franšízu a přinesl jej mezinárodnímu publiku způsobem, který by ani společnost Sony ani Square nemohla předvídat. Je to nadčasová klasika, která vyvolala celý vesmír spin-off (a jednoho hvězdnýho remake), který si absolutně zaslouží veškerou svou chválu, navzdory některým z jeho do očí bijících nedostatků.

Kovový převodovka pevná

Dlouho předtím, než jsme měli složitou karanténu fantomové bolesti, a před kroucením grafů vlastenců nebo nafouknutých diatribů na složité politické realitě války, třetí vstup do série Metal Gear série HISTEO Kojima se proléhal na PS1 A věci už nikdy nebyly stejné.

Metal Gear Solid nabídl jedinečně jedinečnou směs stealth/akční hry a spojil ji s zcela bizarním, ale naprosto nádherným obsazení postav a příběh, který zpochybnil naše myšlenky tradiční videohry „Heroes“, a tlačil na hranice filmového vyprávění vyprávění ve videohrách v té době. Všechny tyto výjimečné prvky a některé skutečně nezapomenutelné přestávky ve čtvrté zdi kombinovaly, aby vytvořily herní zážitek, který stále drží jako jeden z nejlepších dodnes.

Nesouhlasit s objednávkou? Chcete si vytvořit své vlastní hodnocení? Vydejte se do našeho seznamu her Interactive Top 25 PlayStation a snadno si vytvořte svůj vlastní top 25. Můžete dokonce „klonovat“ seznam a přetáhnout položky do jiného pořadí. Užívat si!

Top 25 nejlepších her PlayStation

Původní PlayStation byl vydán v Severní Americe 9. září 1995 a od té doby prodal 102 metrů jednotek. Zde je interaktivní seznam skladeb našeho žebříčku 2020 PS1. Které jste hráli?

Čestná uznání

Výběr absolutně nejlepších her PlayStation bylo velmi obtížné, a protože jsme rozmanitou skupinou fanoušků s divoce rozmanitým vkusem, ne každý oblíbený mohl vytvořit seznam. S ohledem na to jsme chtěli dát několik výkřiků následujícím hrám, které jsou také docela vynikající:

A to jsou naše tipy pro nejlepší hry na původní PlayStation; Vytvořil váš seznam, který nebyl na náš? Můžete si prohlédnout náš úplný seznam 25 nejlepších her PS1 na IGN, nebo pokud se chcete podívat dopředu, nezapomeňte se řídit veškerém našemu pokrytí nadcházejícího série PS5 a Xbox X.

Užitečné poznámky / PlayStation

„E NOS Lives: U r Not e“ Poznámka „NOS“ znamená „Devátý září“, datum debutu systému v Severní Americe (září. 9., 1995). Slogan je podprahový způsob, jak říci: „PlayStation bude spuštěna 9. září, nejste připraveni.“

Stručně řečeno, Nintendo přehlédl drobné tisk na smlouvě se společností Sony od Hiroshi Yamauchi, tehdejšího prezidenta Nintenda. Smlouva poskytla Sony všechny zisky pro potenciální doplněk CD-ROM pro zábavní systém Super Nintendo, který vyvíjel Ken Kutaragi. Yamauchimu se dohodu nelíbilo, a tak šel s Phillipsem, aby vyvinul jiný doplněk CD-ROM pro SNES, což je dohoda, která také implodovala a způsobila, že Nintendo potlačuje optická média po dobu několika let, stejně jako tření čtyř her Na základě Mario a Zeldy na Philips CD-I.

Cítit se uráženo akcí Nintendo (protože Nintendo se rozhodl vydat oznámení před veřejným publikem v CES, kde byli také generální ředitel Sony a Ken Kutaragi) a ve skutečnosti čekali na jejich narážku z velkého n, aby se dostali na pódium, když se dostali na pódium, když se dostali na pódium, když se dostali na pódium Velká n upustila bombu. Sony se přesunula a pokusila se omáhat další horké videohry té doby: Sega. Poslali prezidenta Sony Electronic Publishing President Olafsson a Sony Corporation of America Prezident Micky Schulhof, aby se setkali s prezidentem Sega of America Tom Kalinske, s logikou, že obě společnosti měly v Ninten. Návrh partnerství se společností Sony zaujal Kalinske, který se setkal s Kutaragi, podobně býčí nad konceptem. Hardware, který obě společnosti dohodly, musí být založeno na CD, bude pravděpodobně prodán se ztrátou a partnerství by mohlo znamenat, že sega a Sony rozdělí ztráty. Kalinske pak tuto myšlenku upozornil svého japonského protějšku Hayao Nakayama a správní rady Sega, kteří to okamžitě sestřelili a tvrdili, že „to je hloupý nápad, Sony neví, jak vyrobit hardware. Ani nevědí, jak vyrobit software. Proč bychom to chtěli udělat?„Poznámka (odpověď nebyla překvapivá, retrospektivně. Japonská Sega byla velmi žárlivá na šílený úspěch, který jejich američtí protějšky měli s Genesis Sega ve srovnání s skromným úspěchem, který měli doma s Sega Mega Drive, a následující vnitřní pravá ruka versus levá ruka vedla k několika několika Rozhodnutí, která by nakonec potopila Sega Saturn mimo Japonsko a zničila jejich pověst výrobce hardwaru. To byl pravděpodobně jen další nápad z americké pobočky, která byla sestřelena na principu. Na další poznámku, tvrzení, že společnost Sony nevěděla, jak vyrobit hardware nebo software, přichází jako poněkud zábavné, vzhledem k tomu, jak navrhli zvukový čip pro SNES a stavěli počítače MSX MSX. Velmi populární herní platforma v Japonsku. po dobu několika let a ještě předtím experimentoval s trhem vydáním kvízového stroje. Na konci softwaru vyvíjela a publikovala hry pod značkou Sony ImageSoft pro konzole Sega i Nintendo od roku 1989.) Být hrubě odmítnuty největšími jmény odvětví ponechala společnost Sony, která se zdráhala vstoupit do her, ale jednoduše se vzdát ponížení by zkomplikoval; Sony se musela dostat do her, aby získala zpět jeho čest.

PlayStation tak, jak víme, byla vytvořena, když Sony přepracovala svou fantastickou CD jednotku pro SNES a technické specifikace z jejich projektu se Segou do vlastní plnohodnotné videoherní konzole. Vývojáři byli nadšeni 3D hrami, takže Kutaragi navrhl systém s ohledem na to a také se ujistil, že je snadné vyvinout pro programátoři, aby mohli programátoři získat svůj 3D systém přímo z brány. Licence vývojářů společnosti Sony měla přístup „Come One, Come All“ s velmi laxními cenzurními politikami, což znamenalo, že pokud byste mohli vyvinout hru, můžete ji dát na PlayStation. To vedlo k her jako Resident Evil a Silent Hill, hororové tituly pro zralé publikum, které by Nintendo a Sega v té době nezveřejnily. Společnost Sony měla také poměrně velkorysý licenční poplatek US10; Protože hry PlayStation prodané za asi 50, to bylo nižší než standard průmyslu 30% (což by bylo 15). Všimněte si, že tyto hodnoty jsou 20, 100 a 30, pokud jsou upraveny o inflaci v roce 2023. Tak začaly dvě generace dominance Playstation. Hardware byl také přijat (často v upravené formě) pro mnoho arkádových her hlavních společností, jako jsou Namco, Capcom, 8ing/Raising, Taito a Tecmo. To mělo výhodu, že arkádové přístavy usnadňují, protože by to mohly být spíše přístavy než celkové konverze (v podstatě předělávají hru od základů pro drasticky odlišný hardware) nebo přeformulované hry, které byly dříve normou.

V Japonsku měla PlayStation hladký začátek, ale vyzvednutí byl stále pomalejší než nová konzole od zavedených značek. Platforma byla také zpočátku nepopulární pro tituly RPG, protože pro ni neměla žádné vydání navzdory debutování v Japonsku v roce 1994. Super Famicom předchozího generálu byl stále nejoblíbenějším systémem pro uvolnění RPGS v tomto bodě, protože Enix se rozhodl uvolnit Star Ocean v tomto systému místo PlayStation, stejně jako Namco s příběhy o Pantasii, i když to nakonec bylo vylepšeno Port do PS1. Teprve až po hlubinně hlasitou pozitivní reakci na průlomovou Final Fantasy VII z Square Soft byli konečně přesvědčeni, že se na palubu dostali na palubu.

I když to mělo vždy úspěch v Severní Americe, s pevnou sestavou startu a cenou 299 oznámená v E3 1995 jako reakce na Saturn’s 399, opět si všimněte, že to je 599 a 799. Měl to trochu pomalý start. Společnost Sony najala Bernie Stolar jako vedoucí společnosti Sony Computer Entertainment America, paži zodpovědné za licenční obsah a vývojáři pro PlayStation v Severní Americe. Stolarovy politiky, konkrétně jeho „pětihvězdičková politika“, kterou používal k zabránění 2D her a vydání lokalizace JRPG, aby byly vydány v Severní Americe, zadržely systém a upřednostňovaly sportovní tituly. Japonská paže se však zachytila ​​a po odstranění Stolara se však PlayStation opravdu začala v USA vydat oporu s vydáním zabijáků, jako je Resident Evil, Tomb Raider, výše uvedená Final Fantasy VII a Metal Gear Solid a Solid Solid.

Většinu úspěchu PlayStation lze připsat akcím jejích konkurentů. Sega Saturn zanechal hodně žádoucí díky jeho hardwaru, který je obtížné programovat, a Sega v té době učinila mnoho špatných rozhodnutí (včetně, ale nejen na ni, založila Saturn čtyři měsíce na začátku Ameriky a ponechala brzy adoptory s adoptory s Nic jiného než jeho šest startovacích titulů, které si můžete hrát několik měsíců, a přivést výše uvedené Bernie Stolar na palubě, aby zavedla stejné anti-2D politiky poté, co ho Sony propustila), která způsobila, že konzola se stala mimo Japonsko. Zatímco Nintendo 64 byl silnějším strojem a podařilo se mu zpočátku prodat PS1 v Severní Americe, jeho potenciál byl prohlouben rozhodnutím Nintendo držet se kazet, které byly dražší produkovat než CD a měly výrazně méně úložného prostoru a měly výrazně menší úložný prostor. To také přišlo na trh téměř dva roky po PlayStation, což společnosti Sony podstatný start. To vše, v kombinaci s výše uvedenými požadavky na nízké licence, vedlo k tomu, že PlayStation je konzole výběru pro vývojáře třetích stran, což jí dává masivní a rozmanitou knihovnu téměř 8 000 her, ve srovnání se Saturnem, který má něco přes 1 000 a N64 ani nezískává 400.

Ačkoli je PlayStation nyní často označována jako „PS1“, aby ji odlišila od své dlouhé řady nástupců, pouze menší, přepracovaná verze původní konzole, která byla propuštěna pozdě v jeho životnosti v roce 2000, je oficiálně známá jako „PS One“ a byl jako takový nazván, aby se vyhnul zmatení mezi původním modelem PlayStation a jeho nástupcem, PlayStation 2. Navzdory tomu písemná diskuse o konzole obvykle používá „PS One“, aby konkrétně označila přepracované modely a „PS1“, aby se odkazovaly na konzolu PlayStation obecně. To znamená, že společnost Sony ponechala označení „PS One“ pro svou linku ke stažení „PS One Classics“. Nezaměňujte to s video zařízením PSX z posledního dne, i když bylo běžné před oznámením PS2 zkratka původní PlayStation jako „PSX“, s odkazem na původní kódové jméno „PlayStation X“. Všimněte si, že PSX, vydaný výhradně pro Japonsko v roce 2003, byl špičkovým křížem mezi PS2 a DVR. Jediným příspěvkem bylo zavedení rozhraní XrossMediabar používané v PlayStation Portable and PlayStation 3. Avšak odkazování na konzolu jako „PSX“ není neslýchané.

Zatímco to bylo uznáno za zavedení mnoha do 3D konzolí a neschopnosti velké knihovny, která většinou plně využila CD média, konzola měla nějaké neslavné problémy s hardwarem. Mnoho her mělo načítání a spoustu načítání, které někdy dosáhly dvou minut, a konzola byla náchylná k přehřátí, což byl obrovský problém, když časné modely vložily optickou čočku hned vedle napájení (přesunula by se na méně nebezpečné polohy v pozdějších revizích). První šarže dokonce měly pověst problémů s pohonem CD, protože plně plastový zásobník přesunul laser do polohy, kde již nebyl paralelní s povrchem CD v průběhu času. Nic z toho však nezabránilo PlayStation v tom, aby se v té době stala nejprodávanější konzoli pro domácí videoher na světě. Kromě nevyhnutelné potopy dětí z 90. let s laskavými vzpomínkami na 32bitovou bombu Sony, PlayStation také žije mezi audiofilní komunitou kvůli tomu, že jeho kvalita zvuku byla údajně výrazně lepší než mnoho vyhrazených CD přehrávačů.

V září 2018 společnost Sony oznámila svou vlastní miniaturní zástrčku „n“ herní konzole: The PlayStation Classic, ve snaze odjet z úspěchu Nintendo s jejich podobně pojmenovaným mini-consoles. Byl vydán 3. prosince 2018 (přesně 24 let po vydání původního PlayStation v Japonsku) a obsahoval 20 vestavěných her. Western List (exkluzivní v Bold) Battle Arena Toshinden, Cool Boarders 2, Destruction Derby, Final Fantasy VII, Grand Theft Auto, Inteligentní qube, skákání flash!, Kovový ozubená zařízení, MR. Driller, Oddworld: Abes oddysee, Rayman, Resident Evil Director Cut, Revelations: Persona, Ridge Racer Type 4, Super Puzzle Fighter II Turbo, Siphon Filter, Tekken 3, Tom Clasys Rainbow Six, Twisted Metal, divoká zbraně, divoké zbraně. Japonský seznam (exkluzivní tučně) Arc The Lad, Arc The Lad II, obrněné jádro, Battle Arena Toshinden, Devil Dice, G Darius, Final Fantasy VII, Gradius Gaiden, inteligentní qube, skákání blesku!, Kovový ozubená zařízení, MR. Driller, Parasite Eva, Resident Evil Director Cut, Revelations: Persona, Ridge Racer Type 4, Saga Frontier, Super Puzzle Fighter II Turbo, Tekken 3, Wild Arms 1. Zatímco mnozí měli velké naděje, že by to byl hodný konkurenta v nabídce Nintendo, konečný produkt se setkal se zklamáním od kritiků a fanoušků, kteří považovali svůj výběr hry sporné přinejlepší. Konzola také přišla s původními ovladači bez jo. (Tolik, že klasika NES je považována za lepší emulátor PS1), a ještě více záhadné, některé hry měly místo toho zahrnuty nižší verze PAL (pravděpodobně kvůli mnohojazyčné podpoře, která by usnadnila prodávání jednotek po celém světě). Nejenže to znamenalo, že se majitelé museli vyrovnat s nižší rychlostí 50 Hz, ale také nehrál dobře se displeji 60 Hz, protože představil hodně mikrostuttu. Nakonec byla konzola považována za docela chybějící v oddělení celovečerních cenných papírů, s UI s holými kostmi a bez možností grafického filtrování nebo uložením stavů. Používal emulátor s otevřeným zdrojovým kódem, který člověk mohl snadno nainstalovat na počítač nebo Raspberry Pi, aniž by si musel kupovat oficiální zařízení (což je vesele ironické vzhledem k historii Sony potlačování neoficiálních emulátorů, jako je Bleem). Šíření slov levné kvality zařízení velmi rychle a maloobchodníci měli tolik potíží s prodejem, že jeho cena byla snížena pouhé týdny po svém spuštění z 99 USD na 59 USD, a to ani to nestačilo k tomu, aby se zbavilo horů neprodaného zásoby, se kterými byli maloobchodníci zaseknutí. Většina problémů se zařízením byla přičítána tomu, že byly Vánoce spěchané.

Specifikace:

 • Optická jednotka je hodnocena pro 2x rychlosti pro čtení pásma 2.4 MB/s.
 • Podporoval následující formáty:
 • Formát PlayStation CD-ROM
 • CD-DA
 • Video CD (pouze SCPH-5903 byl tento model vydán pouze v jihovýchodní Asii. Jiné modely vyžadují doplněk „filmové karty“ třetí strany) Poznámka: PlayStation používá proprietární video formát, který se liší od zavedeného standardu bílé knihy. Společný procesor Decoder Motion Decoder nekótoval datový proud MPEG-1 nalezený na videu White Book Video CD, místo toho se rozhodl pro nestandardní formát pohybu JPEG. Modely SCPH-5903 přidávají do tabule samostatný dceřinou desku s dekodérem MPEG-1. Vzhledem k relativní nepopularitě formátu mimo jihovýchodní Asii (a možná se vyhnout placení licenčních poplatků společnosti Philips), Sony ušla podporu MPEG-1 na všech ostatních modelech.
 • Teoretický počet polygonů je 1 000 000. Ale to předpokládá, že procesor nic jiného nedělá, takže to není užitečné. Ve hrách v reálném čase by počet byl kolem 100 000 až 120 000. Několik her dosáhlo 150 000 polygonů za sekundu, což přichází na přibližně 3 500 polygonů na rám při 30 fps. Pro srovnání je to asi 1% toho, co může PS3 tlačit.
 • Ale počet polygonů je jen jeho součástí:
 • Grafický procesor je přísně 2D aféra bez konceptu hloubky. Veškerá 3D matematika musí být zpracována a převedena na 2D grafiku CPU.
 • Textury by mohly být na čas vysoce kvalitní, pokud by byly naprogramovány správně a mohly by mít docela trochu detailu. Systém bohužel postrádal filtrování textur, což znamenalo, že textury s vysokým kontrastem vypadají blokově zblízka.
 • Ani to nebylo schopno dobře dělat mapování textury; Vzhledem k použití mapování afinitních textur (bez účtování pro perspektivu nebo hloubku) se textury obecně zdá, pokud jsou umístěny na trojúhelnících, protože grafický procesor nezpracovává informace o hloubce, která je nutná k řádnému aplikaci mapy struktury na trojúhelník. Textury aplikované pouze na čtyřúhelníky jsou správně zpracovány, protože umístění rohů čtyřúhelníku poskytuje dostatek informací pro správnou texturu, na rozdíl od trojúhelníků. Někteří vývojáři přišli s triky, aby minimalizovali tyto efekty, ale majitelé Playstation si zvykli jen něco, na co si majitelé Playstation zvykli. To se zhoršilo, protože většina 3D nástrojů pro modelování je založena na trojúhelnících jako jejich jediných primitivech, takže přeměňování objektů tak, aby používaly kvadrilaterály místo trojúhelníků, aby se zvětšuje hladká mapování textury, znamenala extra práce.
 • Grafický procesor může provádět stínování guraudů na trojúhelnících, kde je osvětlení a barva přiřazená k nontextovaným vrcholům trojúhelníku hladce smíchána v trojúhelníku. Pokud má trojúhelník mapu textury, lze přes trojúhelník hladce promíchat pouze osvětlení. Bohužel, grafický procesor může aplikovat pouze ploché stínování na čtyřúhelník, což znamená, že čtyřúhelník bez textury má v celé barvě a množství světla a texturovaný čtyřúhelník má jeden odstín světla aplikovaný v celém tvaru. Vývojáři byli nuceni zvolit dobré stínování nebo dobré mapování textur, ale ne obojí.
 • Navíc, protože grafický procesor vůbec nezpracovává hloubku, vyžaduje, aby CPU třídila polygony zezadu dopředu, pořadí, ve kterém je procesor vtáhne. Protože to nemůže existovat žádný dokonalý systém, zejména pokud některé polygony procházejí ostatními, objekty, které jsou za jinými neprůhlednými objekty, se někdy zobrazují, když by měly být skryty.
 • Nakonec, navzdory jak vektorové jednotce, tak rafizer pracující s matematikou s pevným bodem (ne tak dobrá jako FPU, ale mnohem lepší než nic), mohou být mezi nimi předána pouze celá čísla bez nasazených z bufferu, což vede k linii Vařen-esque pohyb polygonů, které charakterizují grafiku PlayStation. Sledujte jakýkoli pomalu se pohybující objekt a všimnete si, jak se zdá, že se polygony „uchovávají“ do každé nové pozice, spíše než hladce pohybují.
 • Dualshock: Vzhledem k tomu, že PlayStation byl vyvinut jako 3D systém od začátku, by bylo životně důležité trojrozměrné ovládání ve svých hrách, takže původní design ovladače PlayStation nebyl jeden, ale dva páry tlačítek pro trojrozměrný pohyb. Nakonec v roce 1997 společnost Sony odpověděla na analogový ovladač Nintendo 64 a rachot začleněním zpětné vazby síly a duální analogové tyčinky do ovladače. Tento design ovladače by později sloužil jako základ všech řadičů GamePad First-Party Sony, od společnosti Dualshock 2 (s obličejovými tlačítky citlivé na tlak) po šestxixis a dualshock 3 (bývalý přidané schopnosti pohybu v pohybu v na Náklady na zpětnou vazbu síly a posledně jmenované přinesly Rumble zpět při použití pohybového senzoru).
 • V USA se Nintendo pokusil žalovat Sony za přidání vibrací a analogových schopností do řadiče, ale ztratil případ, protože použití jiné sady technologie k vytvoření stejného výsledku neporušilo jeho patenty. Později, v roce 2002, California Technology Corporation Immersion úspěšně žalovala Sony a Microsoft na stejný poplatek, vyhrál v roce 2006, protože Dualshock porušil jejich patenty (ponoření by později spolupracovalo s Nintendo, aby vyvinula technologii „HD Rumble“ použité v Nintendo Switch).
 • Dual Analog: Ve skutečnosti předcházející dualshocku, duální analogový ovladač sdílel stejné umístění tlačítka jako jeho nástupci, ale odlišil se svými delšími úchyty, konkávními tyčinkami, knoflíky z ramen a další nastavení kompatibility pro hry, které podporovaly známé analogové analog Joystick Note (která předchází duálnímu analogovému ovladači a má to, co připomíná dvě letové tyčinky). Také mu chybělo rachot mimo Japonsko.

Hry/série:

 • Actua Soccer
 • ACTUA Golf
 • Actua Soccer Club Edition
 • ACTUA Golf 2
 • Actua Soccer 2
 • ACTUA Ice Hockey
 • Premier Manager 98
 • Actua tenis
 • ACTUA Golf 3
 • Actua Soccer 3
 • Žralok bazénu (a.k.A. Pool.Actua)
 • Premier Manager devadesát devět
 • Actua Ice Hockey 2
 • Advanced v.G. 2
 • Ace Combat 2
 • Ace Combat 3: Electrosphere
 • Sám ve tmě: Nová noční můra
 • Alundra 2
 • Arc The Lad II
 • Arc The Lad III
 • Obrněné jádro: Project Phantasma
 • Obrněné jádro: Master of Arena
 • Asuka 120% Special Burning Fest.
 • Asuka 120% Final Burning Fest. (Vyvinul společnost Success Corp. Místo toho, aby se naplnila kafé)
 • Barbie Explorer
 • Barbie musí mít hry
 • Ride Race Ride
 • Detektiv Barbie: The Mystery Cruise
 • Barbie: Super Sports
 • Battle Arena Toshinden 2
 • Battle Arena Toshinden 3
 • Battle Arena Toshinden 4
 • Toshinden Card Quest
 • Puzzle Arena Toshinden
 • Battle Arena Nitoshinden
 • Transformers: Beast Wars Transetals
 • Bishi Bashi Special 2
 • Bishi Bashi Special 3
 • Saryman Champ: Tatakau Salaryman
 • Bloody Roar 2: Bringer of the New Age
 • Blue Breaker Burst: Bishou Hohoemi o anata
 • Blue Breaker Burst: Egao no Asu ni ni
 • Bomberman Fantasy Race
 • Bomberman Land
 • Bomberman Wars
 • Bomberman World
 • Brave Saga: Shin Sedai Robot Senki
 • Brave Saga 2
 • Gaogaigar: blokovaná čísla
 • Breath of Fire III
 • Breath of Fire IV
 • Bushido Blade 2
 • Bust a Groove 2
 • Bust-a-Move 2
 • Bust-a-Move 3
 • Bust-a-Move 4
 • Dexterova laboratoř: Mandarková laboratoř?
 • Powerpuff Girls: Chemical X-Traction
 • Castlevania: Symfonie noci
 • Chronicles Castlevania
 • Chrono Cross
 • Civilizace II
 • Hodinová věž 2
 • Hodinová věž II: Boj uvnitř
 • Colin McRae Rally 2
 • Colony Wars: Vengeance
 • Colony Wars III: Červené slunce
 • C: Kontra dobrodružství
 • Contra: Legacy of War
 • Cool Boarders 2
 • Cool Boarders 3
 • Cool Boarders 4
 • Cool Boarders 2001
 • Bavlna 100%
 • Crash Bandicoot (1996)
 • Crash Bandicoot 2: Cortex zasáhne zpět
 • Crash Bandicoot 3: Warped
 • Crash Team Racing
 • Crash Bash
 • Crime Crackers 2
 • Croc 2
 • Tančící Blade Katte Ni Momotenshi II: Slzy Eden
 • G.Darius
 • Darkstalkers 3
 • Tmavé semeno II
 • Dezaemon plus
 • Dezaemon děti!
 • Die Hard Trilogy 2: Viva Las Vegas
 • Bitva digitální karty Digimon
 • Digimon World
 • Digimon World 2
 • Digimon World 3
 • Digimon Rumble Arena
 • Dino Crisis 2
 • Discworld II: Mortality bajtů!
 • Discworld Noir
 • Aladdin: Nasirova pomsta
 • Atlantis: Ztracená říše
 • Život brouka
 • Buzz Lightyear of Star Command
 • Dinosaurus
 • Donald Duck: Goin ‚Qu@Ckers
 • Nová drážky císaře
 • Lilo Stitch: Trouble in Paradise (není podtitul v americkém vydání hry)
 • The Lion King: Simba’s Mighty Adventure
 • Mickey’s Wild Adventure
 • Příšerky s.r.o.: Scream Team
 • Peter Pan: Vraťte se do Never Land
 • Tarzan (port počítačové hry se stejným názvem)
 • Tiggerův medový lov
 • Toy Story 2
 • Planeta pokladu
 • Dondonpachi
 • Final Doom
 • Dragon Ball Z: Ultimate Battle 22
 • Dragon Ball GT: Poslední zápas
 • Dragon Quest VII
 • World of Dragon Warrior: TORNEKO: Poslední naděje
 • Řidič 2
 • Duke Nukem: Land of the Babes
 • Duke Nukem: Je čas
 • Duke Nukem: Total Meltdown
 • Eagle One: Harrier Attack
 • Echo noc
 • Vejce oceli
 • Ehrgeiz
 • Einhnder
 • Elemental Gearbolt
 • Eos: Edge of Skyhigh
 • Věčné oči
 • Evil Dead: Zdravas králi
 • Zlá zóna
 • Excalibur 2555 a.D
 • Expert
 • Extra jasné
 • Extreme Ghostbusters: The Ultimate Invasion
 • Fade to Black
 • Fatální zuřivost:
 • Fatální zuřivost: divoká ambice
 • Real Bout Garou Densetsu Special: Dominovaná mysl (Japonsko exkluzivní)
 • Runabout 2
 • Vs. (Americká lokalizovaná verze dopadu bojovníků)
 • Chocoboův záhadný žalář
 • Chocobo Racing
 • Final Fantasy VII
 • Final Fantasy VIII
 • Final Fantasy IX
 • Taktika Final Fantasy
 • Fire Pro Wrestling G
 • Frogger 2: Swampy’s Revenge
 • Alternativa mise přední mise
 • Přední mise 2
 • Přední mise 3
 • Ganbare Goemon: Kuru Nara Koi! Ayashige ikka no kuroi kage
 • Ganbare Goemon: ōedo daikaiten
 • Ganbare Goemon: Shin Sedai Shūmei!
 • Ganbare Goemon: Uchū Kaizoku Akogingu
 • Kritická rána
 • GEX 3D: Zadejte Gecko
 • Gex 3: Deep Cover Gecko
 • Gran Turismo 2
 • Grand Theft Auto 2
 • Gundam: Battle Master
 • Gundam: Battle Master 2
 • Gundam: Battle Assault
 • Gundam Battle Assault 2
 • Zoku Gussun Oyoyo
 • Gussun Paradise (vydán jako logický park Yoyo v Evropě)
 • Harry Potter a kámen mudrců
 • Harry Potter a Tajemná komnata
 • Harvest Moon: zpět do přírody pro dívku (Japonsko exkluzivní pro konzolu, ale bylo přeloženo na mezinárodní úrovni pro přístav PSP)
 • Tamago de puzzle
 • V lovu
 • Neuvěřitelná krize
 • Inteligentní qube
 • Inuyasha: Feudální pohádka
 • Dráždivá hůl
 • IRU
 • IS: Interní sekce
 • Jackie Chan Stuntmaster
 • Jade Cocoon
 • James Bond:
 • Zítřek nikdy neumírá
 • Svět nestačí
 • 007 Racing
 • Jet Moto 2
 • Jet Moto 3
 • Skákání blesku! 2
 • Robbit Mon Dieu
 • Ztracený svět: Jurassic Park
 • Warpath: Jurassic Park
 • Kamen Rider (videohra založená na první sérii, která zahájila celou franšízu)
 • Kamen Rider v3
 • Kamen Rider Kuuga
 • Kamen Rider Agito
 • Kamen Rider Ryuki
 • Kamen Rider: Závod na kole (nabízí různé jezdce až do Agito)
 • Bombardovací ostrovy: Děti Klownova šílenská puzzle
 • Král bojovníků ’95
 • Král bojovníků ’96 (Japonsko exkluzivní)
 • Král bojovníků ’97 (Japonsko exkluzivní)
 • Král bojovníků ’98 (Japonsko exkluzivní)
 • Král bojovníků ’99: Bitva tisíciletí
 • King’s Field II (Královské pole mimo Japonsko)
 • King’s Field III (King’s Field II mimo Japonsko)
 • Skullmonkeys
 • Klaymen Gun Hockey (Japonsko exkluzivní)
 • Klonoa: Dveře do Phantomilu
 • Klonoa Beach Volleyball
 • Krevní znamení: Dědictví Kaina
 • Legacy of Kain: Soul Reaver
 • Lego Island 2: Pomsta Brickstera
 • Lego Racers
 • 3d lemmings
 • Adventures of Lomax
 • Lemmings oh ne! Lemmings
 • Re loaded
 • Bugs Bunny: Ztracený včas
 • Bugs Bunny Taz: Time Busters
 • Lunar: Silver Star Story Complete
 • Lunární 2: Věčná modrá kompletní
 • Kvíz Nanairo sny
 • Projekt Raiden
 • Raiden DX
 • Rayman 2: Velký útěk
 • Rayman m
 • Raystorm
 • Raycrisis: ukončení řady
 • Ready 2 Rumble Boxing: kolo 2
 • Resident Evil
 • Resident Evil 2
 • Resident Evil 3: Nemesis
 • Resident Evil: Survivor zbraní
 • Steeldom
 • Ridge Racer
 • Revoluce Ridge Racer
 • Rage Racer
 • R4: Ridge Racer typ 4
 • Shiritsu Justice Gakuen: Nekketsu Seisyun Nikki 2 (japonská exkluzivní aktualizace první hry)
 • Silniční vyrážky 3d
 • Silniční vyrážky: útěk z vězení
 • ROLLCAGE FÁZE II
 • Firebugs
 • R-typy
 • R-typ delta
 • SAGA Frontier 2
 • Samurai Shodown III: čepele krve
 • Samurai Shodown IV: Amakusa’s Revenge (exkluzivní Japonsko)
 • Samurai Shodown: Warriors Rage
 • Shin Megami Tensei i
 • Shin Megami Tensei II
 • Shin Megami Tensei, pokud.
 • Duší hackeři
 • Persona:
 • Zjevení: Persona
 • Persona 2: nevinný hřích věčný trest
 • Sidewinder 2: Pojďme tančit na obloze
 • South Park Rally
 • Jaderná stávka
 • Spider-Man 2 Enter: Electro
 • Spyro The Dragon (1998)
 • Spyro 2: Ripto’s Rage! (Spyro 2: Gateway to Glimmer v Evropě)
 • Spyro: Rok draka
 • Hvězdné války: Dark Forces
 • Hvězdné války: Epizoda I. Phantomová hrozba
 • Hvězdné války: Epizoda I. Jedi Power Battles
 • Hvězdné války: Masters of Ters KSI
 • Star Wars: Rebel Assault II: Skrytá říše
 • Street Fighter Alpha: Warriors ‚Dreams
 • Street Fighter Alpha 2
 • Street Fighter Alpha 3
 • Sbírka Street Fighter
 • Street Fighter EX Plus α
 • Street Fighter Ex 2 Plus
 • Strider 2 Note je spojena s první hrou
 • Strider HIRYU: Hračková kniha Capcom
 • Strikers 1945 II
 • Suikoden II
 • Shin Super Robot Wars
 • Super Robot Wars Complete Box, který má předělávání:
 • Super Robot Wars 2
 • Super Robot Wars 3
 • Super Robot Wars Ex
 • Super robot Wars f finále
 • Super robot Wars Alpha Gaiden
 • HYAKUJUU Sentai Gaoranger
 • Ninpuu Sentai Hurricaneger
 • Filtr Siphon 2
 • Filtr Siphon 3
 • Příběhy osudu
 • Příběhy Eternie
 • Příběhy Phantasie
 • Kagero: Deception II
 • Deception III: Tmavý klam
 • Tekken 2
 • Tekken 3
 • TenchU 2: Narození útoků na utajení
 • Magická výzva Tetris
 • Tetris plus
 • Tetris s Cardcaptor Sakura: Věčné srdce
 • Časová krize: Projekt Titan
 • Tobal 2
 • Tomb Raider II
 • Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft
 • Tomb Raider: Poslední zjevení
 • Chronicles Tomb Raider
 • Tomba! 2: Návrat zlého prasata
 • Detana!! Twinbee Yahoo! Deluxe Pack
 • TwinBee RPG
 • Twinbee Taisen Puzzle Dama
 • Twisted Metal 2
 • Twisted Metal 3
 • Twisted Metal 4
 • Twisted Metal: Malá rvačka

PlayStation poskytuje příklady:

 • Jednou z skvělých věcí o systému bylo to, že v mnoha hrách, které používaly digitální zvuk Red Book/Compact Disc Digital, to naložilo do RAM úroveň dat, což umožnilo laseru číst data soundtracku na CD. Pokud tedy otevřete víko CD, vyjměte herní disk a vložte hudební CD, můžete hru hrát s jinou hudbou (alespoň až do příště, až bude hra načíst více herních dat). Věřte tomu nebo ne, v té době to bylo docela šikovné. Zejména Vib-Ribbon změnil tento nezamýšlený trik na funkci hry s plným hraním, což hráči umožňuje vytvořit vlastní úrovně jednoduše tím, že vyměním herní disk pro hudební CD (i když Track One bude vždy nehratelný, jak používá disk Vib Ribbon Disc že pro herní data, která se při přeměně na zvuk překládá extrémně špatně).
 • Interaktivní vzorkovače CD to měly; Kdybyste stiskli knoflíky ramen na určitých dlaždicích, měli by na zadní straně tři knoflíkové kódy, když se otočili. Vložte kód a dostanete statickou obrazovku kódů nebo skryté video nebo hratelné demo.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS