3D OLED notebooky: Proart Studiobook Pro 16, Asus Zenbook Pro 16X. Asus Proart StudiObook 16

Přenosná editace pracovní stanice: Zkontrolujeme Asus Proart StudiObook 16

Tento jedinečný notebook z ASUS nabízí více než jen výkonný počítač. Pojďme se podívat na to, jak může Proart Studiobook 16 přispět k vašemu pracovnímu postupu po zpracování a retušování.

Během několika posledních let byly přední technologické značky zaměřeny na vytváření zařízení (počítače, monitory, notebooky a mobilní telefony), které jsou zaměřeny na použití kreativ. To zahrnuje fotografy, grafické umělce, filmaře, koloristy a tvůrce videoher. Tato zařízení často přicházejí s vylepšenými grafickými schopnostmi a jedinečnými funkcemi, které by mohly pomoci pracovnímu postupu uživatelů, pro které byli vyrobeni. Sub-značka ASUS proart poprvé vstoupila na trh prostřednictvím různých monitorů profesionálního stupně, které mají pozoruhodnou přesnost barev mezi mnoha dalšími funkcemi. V posledních letech to však značka rozšířila na celý ekosystém zařízení, které jsou přizpůsobeny kreativům, a tento notebook je jedním z nejnovějších, který se připojil k této linii.

Externí funkce, stavba a velikost

Proart StudiOok 16 přichází v celočetném těle s matným povrchem proti prsty, který se liší od obvyklé estetiky ASUS Circular Brucked Oceel. Tato černá břidlice je zakončena jednoduchým logem Chrome Proart Right Smack uprostřed. Tento 16palcový notebook přichází ve 2.40 kilogramů s relativně štíhlým 0.Šířka 78 palců, když je zavřená. To vše do 14.5 x 10.3palcové tělo. Tato stavba americké vojenské třídy přichází v poměrně velké ve srovnání s nejkreativnějšími notebooky, i když je to hlavně kvůli 16palcovému displeji. Jedinou nevýhodou pro fotografy by znamenalo, že bude muset používat větší tašku na kameru (protože většina tašek na kameru má oddíly na notebook až 15.5 palců) nebo zcela použijte zcela samostatnou vaku na notebook.

Připojení a porty

Aby přenosné zařízení bylo považováno za pracovní stanici na cestách, muselo by alespoň nabídnout většinu možností připojení, které by kreativa potřebovala. Proart StudiOok 16 má obě strany nabité různými porty pro připojení pro další hardware, vstup a výstup AV a úložné média. Levá strana zahrnuje bezpečnostní zámek, USB 3.2 Gen 2 port USB-A, DC port uprostřed, HDMI 2.1 kompatibilní port, port Thunderbolt 4 USB-C a další USB-C 3.2 Port Gen 2 Port schopný dodávky napájení, displayport a VR podpora. Napravo je 1Gbps RJ45 Ethernet Port, další USB 3.2 Gen 2 Typ A Port, A 3.5mm combo zvukový vstup-výstup konektoru a plné velikosti SD Express 7.0 čtečka karet.

Obě strany jsou také vybaveny třemi velkými otvory pro tepelné roztok Asus Icecool Pro, které je optimalizováno pro těžké grafiky, aby se zařízení udržovalo co nejchladnější. Uvnitř je notebook také vybaven dvojitým pásem Wi-Fi 6 22 a Bluetooth 5.2.

Zobrazit

Oledová obrazovka o rozloze 16 palců přispívá nejvíce k velikosti tohoto notebooku. Dodává se s poměrem stran 16:10 s lesklým skleněným povrchem. Maximální jas je na 550 nits. Tato OLED obrazovka může zobrazit 100% barevného prostoru DCI-P3, má hodnocení HDR VESA 500 s kontrastním poměrem 1m: 1 a doba odezvy 0.2. Tento displej má ověření Pantone a Calman ověření pro přesnost barev, která je hodnocena delta e

Vnitřní

Asus Proart StudiOok 16 přichází ve více variantách v závislosti na instalovaném procesoru a GPU mimo jiné. Tento konkrétní model je H7600H, který se lze považovat.

Tento konkrétní model používá 2.4 GHz 11. gen Intel Core i7 8-core procesor (je k dispozici možnost I9), s 1 TB úložiště (k dispozici až 4TB) a 32 GB DDR4 RAM (k dispozici až 64 GB). Toto zařízení také zabalí NVIDIA GeForce RTX 3060 notebook GPU s doprovodnou optimalizací ovladače NVIDA pro široký výběr fotografií, videa a 3D zpracovatelského softwaru.

Kreativní nástroje

Proart StudiOok 16 není jen počítač s významnými schopnostmi zpracování grafiky a spolehlivým displejem. Kromě toho má několik jedinečných hardwarových funkcí, které mohou fotografové považovat za užitečné pro úpravy fotografií a retušování pracovních postupů.

Proart Dial je plně přizpůsobitelný zkratka, kterou lze použít pro úpravy a úpravy související s systémem. Tento fyzický ciferník spočívá na levém horním rohu trackpadu a je zabudován do spodního rámečku, takže je neobstrukční k uzavření notebooku. Ciferník musí být jednoduše otočen, aby procházel výběry a manipuloval s posuvníky a jednou stisknuto, aby vybral konkrétní funkce. Proart Dial lze přizpůsobit tak, aby zahrnoval funkce z širokého výběru kompatibilních aplikací pro úpravy a je zvláště optimalizován pro Adobe Lightroom, Photoshop a Premiere. Přizpůsobení funkcí se provádí prostřednictvím centra ASUS Proart Creator Hub, které poskytuje plný přístup k funkcím číselníku a dalších vlastních tlačítek dostupných na klávesnici.

Spolu s číselníkem je relativně větší než obvyklý touchpad. I když to zdánlivě vypadá jako pravidelná funkce touchpad, má některé jedinečné funkce. Pro jednoho má další tlačítko, které lze přizpůsobit pro další funkce. Kromě toho se tento touchpad ve skutečnosti zdvojnásobí jako přenosná grafická tableta pera. S citlivostí 1024 úrovní tlaku je touchpad kompatibilní s různými verzemi pera Asus. Tato funkce pera může být docela užitečná při vytváření místních úprav a retušových fotografií, když je fotograf mimo obvyklé kancelářské nebo studiové prostředí. Zatímco velikost tohoto vestavěného tabletu není ekvivalentní funkci a ergonomii grafického tabletu v plné velikosti, může být jeho mít na góji prospěšné.

Další kreativní funkce na touchpadu a dial rozhodně nabízejí mnoho výhod pro pracovní postup fotografů a dalších kreativ, zejména při práci na místě. S dostupným prostorem navíc na povrchu notebooku může být dobré přidat několik dalších přizpůsobitelných tlačítek vedle číselníku. Zatímco kompatibilita pera je určitě obrovskou výhodou, bylo by také skvělé, kdyby byl na jedné straně položen úložný slot pro pero nebo na dně notebooku.

aplikace

Použití Proart StudiOok 16 pro úpravu fotografií a následné zpracování má rozhodně své výhody jak v aspektu výkonu softwaru, tak celkové ergonomie. Tato konkrétní varianta, H7600H, je neoficiální základní model pro tuto sérii s procesorem Intel i7, 1 terabajtem úložiště a 16 GB RAM. Při jeho používání pro úpravu fotografií, syrového zpracování a retušování je však představení rozhodně více než dost pro to, co je potřeba, a předpokládané zrychlení GPU nabízené pomocí optimalizovaných řidičů Studio NVIDIA poskytuje hladký a bezprostřední zážitek. Zrychlení GPU je také pociťováno s procesy, jako jsou budování panoramat, sloučení obrázků HDR a vylepšení surových souborů (velikost a rozlišení posílení) prostřednictvím funkce Adobe „Enhance Detail“. Také jsem testoval výkon při vykreslování 360 panoramat, což mělo za následek přibližně 30-50% zkrácení celkové doby zpracování.

Kombinace proartového číselníku a hybridního dotyku nabízí další účinnost při práci na letu. Dial dává snadno dostupnou zkratku pro většinu (pokud ne všechny) funkce nezbytné pro globální úpravy a zkratky pro funkce související s systémem. TrackPad poskytuje určitou úroveň detailních vstupů, pokud jde o retušování a manuální kompozitní práce na Photoshopu. Vzhledem k tomu, že to přichází s 16palcovou oledovou obrazovkou s významnou přesností barev, lze tento notebook považovat za hodnou mobilní pracovní stanici pro fotografy.

Co lze vylepšit:

D OLED notebooky: Proart StudiObook Pro 16, Asus Zenbook Pro 16X

V tomto článku diskutujeme o prémiových sestavách ASUS kreativních notebooků pro rok 2023, Asus Proart Studiobook Pro 16 3D OLED (H7604) a Asus Zenbook Pro 16X 3D OLED (UX7602).

Mimo jiné jsou k dispozici oba s volitelným 3D displejem OLED bez skla (tento článek se zabývá technologií OLED notebooku důkladněji). Musel jsem to vidět v akci na obou a, wow, je to vlastně chladnější a mnohem realističtější, než jsem čekal. Stále poněkud neobvyklý kolem počátečního wow dojmu a prozatím drahé, ale funkce, kterou by možná někteří potenciální kupující ve své práci považovali za užitečnou a běžní uživatelé by si užili filmy a hraní her. Po úvodní obrazovce se dále dotkneme této obrazovky.

Pokud jde o dva produkty, 2023 Asus Zenbook Pro 16x je mírnou zdokonalením roku 2022 Zenbook Pro 16x, které zde přezkoumalo, postaveno na stejném komplexu, ale nyní k dispozici s aktualizovanými a výkonnějšími specifikacemi, stejně jako 3D OLED, stejně jako 3D OLED Zobrazit.

Asus Proart Studiookook Pro 16 je nový design pro tuto generaci 2023 a má za cíl řešit konkurenty v těžké váze v kreativním prostoru, jako je řada Dell XPS 15/17 nebo Apple MacBook Pro. To nebude snadné, a to ani s významnou výhodou ve výkonu na jeho straně. Je to krásný minimalistický design, možná dokonce i Asusovy dosud nejlepší.

Prozatím jsem musel strávit trochu času se vzorky obou těchto notebooků. Dole jsem shromáždil své první dojmy o návrzích a jejich důležitých funkcích a budu sledovat podrobné recenze později v roce.

Asus Zenbook Pro 16x UX7602, Proart StudiookO pro 16 H7604 s 3D OLED

Nejprve však zde je úplný list specifikace těchto dvou notebooků zaměřených na tvůrce.

Asus Zenbook Pro 16X UX7602BZ Asus Proart StudiOok Pro 16 H7604
Obrazovka 16.0 palce, 16:10, lesklý, dotyk, 2d nebo 3d OLED 3.2K 3200 x 2000 PX, 120 Hz 0.2ms, 550 nits, 100% DCI-P3 16.0 palce, 16:10, lesklý, dotyk, 2d nebo 3d OLED 3.2K 3200 x 2000 PX, 120 Hz 0.2ms, 550 nits, 100% DCI-P3
Procesor Intel Raptor Lake 13. gen, až do jádra I9-13905H, 6C8C/20T Supernova som Design Intel Raptor Lake 13. gen, až do jádra I9-13980HX, 8C16C/32T
Video Intel UHD až na NVIDIA RTX 4080 12GB (??W), s MUX, řidiči Studio Nvidia Intel UHD až na Nvidia RTX 4070 8GB (až 95 W), s řidiči MUX, Nvidia Studio
Paměť až 32 GB LPDDR5X-7500 (pájeno) Až 64 GB LPDDR5-4800 (2x DIMMS)
Úložný prostor 1x Gen4 m.2 2280 slotů 2x Gen4 m.2 2280 slotů
Připojení Wireless 6e, Bluetooth 5.2 Wireless 6e, Bluetooth 5.2
Porty 1x USB-A 3.2 Gen2, 2x USB-C s Thunderbolt 4, HDMI 2.1, SD Express 7.0 čtečka karet, zvukový jack x USB-A 3.2 Gen2, 2x USB-C 3.2 s Thunderbolt 4, HDMI 2.1, LAN, SD Express 7.0 čtečka karet, zvukový jack
baterie 96 WH, 200W nabíječka USB-C s rychlým nabitím 90 WH, nabíjecí nabíječka 200 W
Velikost 355 mm nebo 13.97 ”(w) x 251 mm nebo 9.88 ”(d) x 21-27 mm nebo 0.82-1.06 ”(h) 356 mm nebo 13.97 ”(w) x 271 mm nebo 10.66 ”(d) od 21. 24 mm nebo 0.82 ”. 0.94 ″ (h)
Hmotnost ~ 5.3 liber (2.4 kg).6 kg (1.32 liber) pro nabíječky, ~ 5.3 liber (2.4 kg) nabíječka
Doplňky Klávesnice WRGB podsvícená, haptická touchpad s podporou pera, fyzický dialpad, FHD webová kamera s IR Hello a ALS/RGB senzor, 6x reproduktorový systém, AAS Vapo Comber Cooling Module Bílá podsvícená klávesnice, haptická touchpad s podporou pera, fyzický dialpad, FHD webová kamera s irily, stereo dolní reproduktory

Tyto dva jsou poměrně podobné notebooky, přibližně stejnou velikost a hmotnost, s podobnými vstupy a dialpady a stejnými 16palcovými možnostmi obrazovky, ale zároveň s několika odlišnými designovými a hardwarovými specifikacemi.

V naší recenzi jsem již zakryl doklad Zenbook Pro 16X, takže se většinou zaměřím na proart v tomto náhledu.

Bez ohledu na to, 2023 Zenbook Pro 16x získává několik důležitých aktualizací, které krátce shrnu níže:

 • Displej 4K OLED byl nahrazen 3.2K 120Hz 3D OLED panel.
 • Specifikace moudré, tato generace byla aktualizována na procesory Intel Core i9 H a až na NVIDIA RTX 4080 12GB Graphics.
 • ASUS přepracoval základní desku a implementoval to, čemu říkají Supernova som (systém na modulu), který kombinuje CPU s pamětí na jednom čipu. Tímto způsobem Pro 16X využívá paměť LPDDR5X, která běží až na 7500 MHz, což je pozoruhodný nárůst oproti standardní paměti DDR5 na předchozí generaci Pro 16x nebo model Proart.
 • Přepracovaná základní deska umožnila implementovat vyšší a výkonnější RTX 4080 DGPU v tomto podvozku.
 • Asus nesdílel přesná čísla TGP, ale zmínili se o tom, že systém běží až do 155 W Kombinované CPUGPU Trvalé síly. Pro srovnání, 2022 Zenbook Pro 16x probíhal pouze na 140 W kombinované síly.
 • Navzdory tomu se chlazení nezměnilo, se stále systémem sacího AAS pod zásobníkem klávesnice a vnitřní modul páry komory. 6x reproduktory, IO ani vstupy se nezměnily.

Budeme muset zjistit, zda tyto změny jsou dostatečné, vylepšují návrh hodnoty série Zenbook Pro 16x v této aktualizaci 2023.

Vysvětlená technologie notebooku D OLED

Sledoval jsem projekt mixéru a posloupnost avataru na těchto 3D obrazovkách a ve skutečnosti jsou… 3D. Obsah má hloubku a perspektivu a pro to nepotřebujete žádné brýle. Ale zkušenost není možné dát v hodnotě, musíte to vidět, abyste tomu pochopili.

Jak to tedy funguje? Tato technologie se nazývá autostereoskopie a je vysvětlena v tomto článku Wikipedia zde.

A pak na této vyhrazené stránce na webových stránkách ASUS a ve videu níže.

A v tomto videu Dave 2DS:

Nyní budu muset s těmito 3D notebooky strávit více času, abych lépe porozuměl tomu, jak užitečná je tato funkce pro sledování filmů nebo hraní her. Jistě, ukázky vypadaly skvěle, ale my se dostaneme kolem prvních dojmů WOW, je to něco, co nakonec nakonec použijete?

Pokud jde o skutečné 3D práce, je to z mé ligy, takže možná někteří z vás grafičtí umělci nebo inženýři mohou sdílet vaše myšlenky na to, jak užitečná je tato funkce. Vím, že někteří 3D umělci ve svých projektech používají samostatnou náhlavní soupravu a zajímalo by mě, jestli by to mohlo být nahrazeno pro vaši práci s tímto druhem 3D funkčnosti na hlavním displeji?

Než se posuneme dál, poukážu také na to, že 3D funkce je na těchto obrazovkách volitelná a v případě potřeby může být povolena/deaktivována. Když je deaktivována, je vypnuta vrstva čočky čočky a obrazovka vypadá jako běžný OLED. Kromě toho budou tyto notebooky ASUS k dispozici také s běžnými 2D OLED displeji, zejména v jejich středních a dostupnějších konfiguracích. Je to proto, že 3D OLED přijde na významnou prémii v této první generaci.

Z toho, co dosud víme, bude k dispozici funkce 3D OLED na těchto nejvyšších modelech Zenbook Pro 16X a Proart Stidobook Pro 16, jakož i na designu střední úrovně Asus Vivobook Pro 16X K6604.

Proart Studiobook Pro 16 H7604 3D OLED

Na rozdíl od Zenbook Pro 16x je Proart Studiookook Pro 16 tradičnějším designem véčky. To znamená, že je to poněkud tenčí, ale stále poměrně těžké ve 2.4 kilogramy, alespoň ve srovnání s jinými tenkými a světlými 16palcovými vzory, jako je Rog Zephyrus M16.

Na druhé straně StudiObook implementuje 13. gen Intel Core HX procesory na této generaci, až do COST I9-13980HX 24C/32T CPU, až 64 GB RAM, 4 TB GEN4 SSD úložiště a nahoru na RTX 4070 DGPUS. GPU je však jen 95W designem z toho, co mohu říct právě teď, přestože systém zpracovává až 150 W kombinované síly CPUGPU. to je na stejné úrovni generaci zenbook Pro 16x 2022.

Kromě toho je v této sérii implementován poměrně hovězí tepelný modul a očekával bych, že by to zvládlo GPU při vyšší síle. Přesto se Asus snaží optimalizovat výkon a zároveň udržet hluk ventilátoru na těchto notebookech tvůrců, a možná proto omezují alokace energie GPU. Cílem je Sub 40 DBA na profilech střední úrovně a Sub 45 DBA na horních profilech-většina notebooků ROG běží hlasitěji, ale existují určité výjimky s novějšími tepelnými moduly Tri-Fan implementovaných v ROG Flow X16 nebo Zephyrus M16 Série GU604 a oni nekomplikují schopnosti GPU.

Při pohledu kolem představení tohoto systému jsem fanouškem celkového designu této série Proart StudiOok. Je to temné téma s velmi tlumenými prvky značky a celý podvozek se cítí robustní a velmi dobře vyrobený.

Notebook je také praktický, s dobrými vstupy, krásným displejem, který se může naklonit rovinou na 180 stupňů a všechny potřebné porty po stranách. PSU a konektor HDMI na zádech, z cesty.

Samozřejmě s tím budu muset strávit více času za správnou recenzi, ale od toho, co jsem ho zatím použil, jsem to nemohl nijak zavinit. To je jistě jeden z mých oblíbených návrhů ASUS.

Zde je několik obrázků s vysokým rozlišením.

A několik výstřelů z mého času z mého času, včetně podrobností o kamerovém systému požadovaném 3D OLED displejem.

To prozatím to zabalí, ale hledejte naše recenze v nadcházejících měsících a mezitím se spojte v oblasti коментарии и мнения V tomto článku diskutovaná dvě sestavy tvůrce ASUS.

oled, notebooky, proart, studiobook, asus

Zřeknutí se odpovědnosti: Náš obsah je podporován čtenářem. Pokud si koupíte některé z odkazů na našem webu, můžeme si vydělat provizi. Podmínky.

Článek od: Andrei Girbea Andrei Girbea, šéfredaktorka. Mám bakalářské studium v ​​počítačovém inženýrství a od roku 2000 pokrývám mobilní technologii. Většinou najdete recenze a důkladné průvodce, které mi napsají na webu.

Asus Proart StudiOok 16 OLED (H7604JV-DS96T) 16 „120Hz OLED (100% DCI-P3) dotykové obrazovky s notebookem s NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB GDDR6 (Core I9-13980HX)

Asus Proart StudiOok 16 (H7604JV-DS96T), Intel Core i9-13980HX (2.2GHz. 5.6GHz) Procesor, 16 „120Hz OLED (3200 x 2000) Lesklý 100% DCI-P3 (Bend 400 NITS HDR Jas) dotyková obrazovka, 32GB (1X 32GB) DDR5 4800MHz, 1TB NVME PCIE 4.0 SSD, NVIDIA GEFORCE RTX 4060 (8 GB) GRPHICKÁ KARTA GDDR6, Microsoft Windows 11 Home, Wi-Fi 6E (802.11AX) (Dual Band) 2×2, Bluetooth 5.3, HDMI 2.1, 2x Thunderbolt 4, 2x USB 3.2 Typ A (Gen 2), FHD IR kamera, podsvícená chicletová klávesnice s číslem, čtečka otisků prstů, batoh: zahrnutý, Asus Pen 2.0: není zahrnuto

Nový Proart StudiOok 16 OLED je výkonná mobilní pracovní stanice, která překračuje všechna očekávání a jde daleko za mimořádné mimořádné. Jeho nezastavitelný 13. gen Intel Core i9-13980HX procesor, až do Nvidia GeForce RTX 4070 notebooku GPU, obrovské množství paměti a ultrarychlé úložiště bude přeplněné pracovní postup vytváření obsahu a nechte vaši představivost dělat to, co to dělá nejlépe. Certifikované barevně přesné 16 palců 3.2K 120 Hz OLED dotykový displej bude plně spravedlnost vaší tvůrčí vizi a budete si užívat bezkonkurenční přesné kontroly nad svými aplikacemi s velkým, stylusem kompatibilním haptickým dotykem a intuitivním rotačním ovládáním Asus Dial Rotary. Posuňte svou kreativitu na další úroveň pomocí Proart StudiObook 16 OLED.

síla vám na cestách

Výkon je podstatou Proart StudiObook 16 OLED, v uvedení možností vytváření obsahu na ploše do balíčku. Procesor 13. Gen Intel Core I9-139800HX vytváří lehkou práci s výpočetními pracovními zátěžemi a je spojen s profesionálním GPU NVIDIA GEFORCE RTX 4070, dva z nejnovějších, nejrychlejších SSD a až 64 GB Performance Ram. Konečně existuje mobilní pracovní stanice, která si skutečně zaslouží jméno.

Řešit nejtěžší pracovní zatížení

Dokonce ani nejtěžší výpočetní pracovní zatížení není problémem pro nejnovější procesor 13. Gen Intel Core i9-13980HX. Má bezprecedentní 24 jader pro bez námahy multithreadingový výkon, turbo podporující rychlost až 5.6 GHz a jeho maximální TDP 110 W způsobuje, že lehká práce s úkoly s těžkým procesorem, takže si můžete užít výkonnost stolního stupně, ať jste kdekoli.

Vytvořte budoucnost, rychle

Vytváření budoucnosti je snadné, když máte úžasnou grafickou sílu NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU na kohoutku. Postaveno s nejnovější architekturou ADA Lovelace, umožňuje ultrarealistickou grafiku vycházející z paprsků, špičkové výpočetní techniky AI a programovatelné stínování-zvedání všech vizuálů na další úroveň. Stručně řečeno, bez ohledu na to, jak těžké vaše požadavky, od návrhu produktu a vykreslování modelu po kódování videa, notebook RTX 4070 GPU poskytuje veškerý výkon potřebný pro špičkové vytvoření obsahu. Proart Studiobook 16 OLED je také dodáván s řidiči Studio Nvidia, což zajišťuje, že každý kreativní úkol bude schopen hrát v nejlepším případě.

Je v pohodě být zticha

Pokročilá tepelná technologie Asus Icecool Pro v Proart Studiobook 16 OLED mu dává výhodu, pokud jde o výkon a tichost. Tepelné materiály tekutého kovu na CPU, pět tepelných trubek a větších duálních ventilátorů 102 Blade zajišťují optimální chladicí výkon. Nové osvětlení klávesnice na klíč s designem vzduchu také pomáhá maximalizovat tok vzduchu také. Celá tato technologie pomáhá udržovat hladinu hluku pod 40 DBA ve standardním režimu chlazení, nebo můžete uvolnit celých 160 W kombinovaného CPU/GPU TDP, kdykoli budete potřebovat. Cool, tiché a mocné: co víc potřebujete?

oled, notebooky, proart, studiobook, asus

Světově vedoucí 16 ”3.2K 120 Hz OLED HDR 16:10 DOTUMENT

Pro vážnou tvůrčí práci potřebujete vážně dobrý displej a Proart StudiObook 16 OLED vás nezklame. Jeho 3.2K 120 Hz OLED HDR7 dotykový displej je jednoduše vynikající, s skutečně fotorealistickými vizuálními efekty, které jsou VESA DisplayHdr True Black 500 certifikované pro ultra vysoký kontrast a hluboké černochy a 100% průmyslovou standardní barevný gamut pro živý, pravdivý- Životní barvy. Je také certifikováno Dolby Vision pro realistické, Ultravivid HDR Visuals. Přesnost barev je zajištěna pomocí certifikací Calman ověřených8 a Pantone ověřených certifikací spolu s pozoruhodnou hodnotou přesnosti barvy delta e méně než 19. K ochraně vašich očí během relací s dlouhou nocí má 70%emise s modrým světlem než LCD modely10 a je certifikována pro péči o oči od Tüv Rheinland. Pro intuitivní a přirozený vstup podporuje dotykový displej také nejnovější MPP 2.0 stylusů s úrovněmi tlaku až 4096.

Profesionální dotek

Nový 28%-Larger14 Haptic Touchpad na Proart StudiObook 16 OLED je přínosem pro efektivní kreativitu. Je to první haptický touchpad na světě s podporou stylusu, což je ještě všestrannější a používá technologii lineárního rezonančního ovladače (LRA) k poskytnutí nejpřesnější a nereagující haptické zpětné vazby.

Touchpad má základní tlakové senzory, které vám umožňují kliknout kamkoli a přijímat stejnou uspokojivou haptickou zpětnou vazbu při navigaci.

Poměr stran dotykového pásu 16:10 odpovídá poměru hlavního displeje, díky čemuž je navigační a stylusový vstup mnohem intuitivnější, bez zkreslení na obrazovce.

Touchpad je podporován stylusem, což vám dává vstup na přirozený pocit pro kreslení nebo psaní.

Udělejte magii s Asus Dial

Objevte nové způsoby, jak pracovat s exkluzivním číselníkem ASUS, intuitivním fyzickým ovladačem, který vám poskytuje okamžité a přesné ovládání prstů nad parametry ve vašich kreativních aplikacích. Můžete snadno změnit velikost štětce nebo rychle vrátit akce, aby váš kreativní pracovní postup hladší. Je to plně přizpůsobitelné. a pracuje s širokou škálou aplikací!

Užijte si intuitivnější a kreativní provozní funkce s vašimi oblíbenými aplikacemi Adobe.

Přizpůsobte si nastavení aplikace pro produktivitu pomocí ASUS Dial, abyste maximalizovali vaši kreativitu.

Proběhněte časovou osou videa, rychle upravte zvuk a užijte si bezproblémovou zábavu.

Přizpůsobte si svou kreativitu

Proart Creator Hub je osobní portál, kde můžete sledovat stav vašeho zařízení, přizpůsobit nastavení nebo optimalizovat pracovní postup pro nekonečnou kreativitu. Má přehled řídicího panelu, profily ventilátoru pro přizpůsobení výkonu chlazení a nastavení řízení pro personalizaci kreativních komponent ASUS. K dispozici je také nová ovládání barev, která vám pomůže optimalizovat barevné nástroje: Spolupracovali jsme s Pantone na poskytování digitálních barevných dat, která vám pomohou vyjádřit vaši divokou kreativitu.

Vytvořeno pro profesionály

Proart StudiOok 16 OLED má nový stupňový závěsný design, který zlepšuje rozptyl tepla, a také umožňuje štíhlejšího všestranného nanoredského rámečku, který maximalizuje oblast displeje. Položený závěs o 180 ° usnadňuje sdílení nápadů a návrhů s klienty nebo kolegy. Existuje high-tech nano-potahování proti prstem, který pomáhá udržovat minerální černou nízkou reflektivitu vašeho Proart StudiOok 16 OLED neposkvrněné. Tento tvrdý, odolný povlak se také cítí hedvábně na dotek.

Rozbijte zvukovou bariéru

Pro bezkonkurenční kvalitu zvuku má Proart StudiOok 16 OLED stereo zvukový systém certifikovaný zvukovými odborníky v Harman Kardon. Přináší silný, pohlcující zvuk, který je křišťálově čistý.Pohlcující technologie Dolby Atmos vás oddává vaši oblíbenou zábavu se zvukem, který se pohybuje všude kolem vás a přidává úchvatný realismus do hudby, filmů a televize.

Vysoká věrnost, vysoce standardní sluchátka DAC

Přineste svou hudbu a zvuk k životu pomocí audiofilního stupně Ess Saber DAC, představující zvukovou certifikaci Hi-Res pro nejvyšší možnou kvalitu přehrávání zvuku a schopnost řídit nejnáročnější sluchátka na světě na světě. Rozšířený dynamický rozsah a nižší zkreslení vám umožní vychutnat si bohatší, jasnější maxima a hlubší basy, takže se můžete ponořit do virtuálních 7.1kanálový prostorový zvuk.

Promyšlený, inovativní design

Jdeme na další míli, abychom vám poskytli bez námahy a radostnější zážitek, při vytváření nebo hraní.

Všechny přístavy, veškerá produktivita

Na Proart StudiObook 16 OLED není nedostatek I/O portů, takže je snadné propojit své studiové periferie, zobrazovací zařízení a sítě, ať jste kdekoli, kde jste si udrželi svou plnou produktivitu. Existují dva porty Thunderbolt 4 USB-C s dodávkou napájení, displayport a VR podporou; Dva USB 3.2 porty Gen 2; A 2.Port 5 Gbps LAN; nejnovější HDMI 2.1 port FRL; a SD Express 7.0 čtečka karet. Proart StudiOok 16 OLED zahrnuje také ultrarychlé Wi-Fi 6e (802.11AX), takže se můžete snadno připojit, vytvářet a Go.

Nejpřísnější testovaná americká vojenská hodnota notebooku 2 na světě2

ASUS notebooky15 jsou navrženy s mimořádnou houževnatostí, které splňují náročné americké standard MiL-STD-810H, podstupují 12 přísných testovacích metod a 26 testovacích postupů-překročení průmyslových standardů. Výsledkem je řada produktů, které jsou známé pro spolehlivost a trvanlivost. Tyto faktory také ze své podstaty prospívají dlouhověkosti, a tedy udržitelnosti, takže můžete pracovat, cestovat nebo relaxovat s jistotou, že váš notebook ASUS je připraven pro skutečný svět. dnes a dlouho do budoucna.

Značka

Modelka

Barva

Nejdůležitější

Typ

# jádra

# vláken

Rychlost hodin

Maximální turbo frekvence

Intel Smart Cache

Operační systém

Velikost

Rozlišení

GPU (grafický akcelerátor)

Standardní paměť

Maximální paměť

Kapacita HDD

Optická mechanika

Rozšíření slotů

Zvukové reproduktory

Síť / komunikace

Čtečka paměťových karet

I/O porty

Webová kamera

Klávesnice

Bezpečnostní

Balíček baterií

AC ADAPTTER

Dimenze

Jednotková hmotnost

Záruka výrobce

Všeobecné
Asus
H7604JV-DS96T
Minerální černá
Asus Proart StudiOok 16 (H7604JV-DS96T), Intel Core i9-13980HX (2.2GHz. 5.6GHz) Procesor, 16 „120Hz OLED (3200 x 2000) Lesklý 100% DCI-P3 (Bend 400 NITS HDR Jas) dotyková obrazovka, 32GB (1X 32GB) DDR5 4800MHz, 1TB NVME PCIE 4.0 SSD, NVIDIA GEFORCE RTX 4060 (8 GB) GRPHICKÁ KARTA GDDR6, Microsoft Windows 11 Home, Wi-Fi 6E (802.11AX) (Dual Band) 2×2, Bluetooth 5.3, HDMI 2.1, 2x Thunderbolt 4, 2x USB 3.2 Typ A (Gen 2), FHD IR kamera, podsvícená chicletová klávesnice s číslem, čtečka otisků prstů, batoh: zahrnutý, Asus Pen 2.0: není zahrnuto
Procesor
Procesor Intel 13 Gen Raptor Lake Core i9-13980HX
24
32
2.2 GHz
5.6 GHz
36 MB Intel Smart Cache
Operační systém
Microsoft Windows 11 Home
LCD
16 „120 Hz (0.2 ms) OLED dotyková obrazovka Lesklá úzká ohraničení (100% DCI-P3) Displej s podpěrnou společností Stylus ověřeno 70% méně škodlivé modré lightbrightness: Bend 400nits (HDR) FURESH FACE: 120HzResponse doba: 0.2 ms
3200 x 2000 (16:10)
Grafika
NVIDIA GEFORCE RTX 4060 (8 GB) GRATICKÝ CARDUP GDDR6 na 2370MHz Boost Clock 130W Maximální grafická síla w/ dynamická posílení
Paměť
32 GB (1x 32 GB) DDR5 4800MHz
64 GB
Optická jednotka pevného disku
1TB NVME PCIE 4.0 Výkon SSD TPM
N/a
2x DDR5 SO-DIMM SLOTS2X M.2 2280 PCIe 4.0×4
Zvuk
Inteligentní amp technologie budovanou in reproduktorovou pole Micray Microphoneharman/ Kardon (Premium) s podporou Cortana a Alexa hlasové rozpoznávání
Sdělení
Wi-Fi 6e (802.11AX) (Dual Band) 2x2Bluetooth 5.3
Sloty / rozhraní
SD Express 7.0
2x Thunderbolt 4 [Podporuje zobrazení / doručení napájení] 2x USB 3.2 Typ A (Gen 2) 1x 3.5 mm combo audio jack1x hdmi 2.1 FRL1X Headphone / Headset1x RJ45 Gigabit Ethernet1x DC-In1x SD Express 7.0 čtečka karet
Rozlišení webové kamery
FHD kamera s funkcí IR pro podporu Windows Hello w/ soukromí závěrky
Vstupní zařízení
Backlit Chiclet Keyboard w/ num-klíč (1.4 mm-travel) Precision Touchpad
Ochrana hesla HDD Uživatelské hesla a zabezpečení zabezpečení Booting Uživatelského hesla ProtectionTrusted Platform Module (TPM) 2.0trusted Platform Module (firmware TPM) BIOS Nastavení uživatele Uživatel hesla pro bezpečnost Lockmcafee LiveSafeir Webcam s Windows Hello Support
Napájení
90WHRS, 4S1p, 4-buněčný li-ion
Ø6.0, 240 W AC Adaptér, Output: 20V DC, 12A, 240W, vstup: 100 ~ 240V AC 50/60Hz Universal
Fyzické specifikace
14.02 „x 10.67 „x 0.82 „~ 0.94 „
5.29 liber
Záruka
1 rok mezinárodní/způsobilý pro 1yr bezplatný domácí ADP po registraci s 1-cestou dopravou zdarma/2-Way Free Doprava pro standardní oprava hardwaru záruky

Děkuji!

Děkujeme za vaši žádost. Co nejdříve se vám vrátíme.

Děkuji!

Děkujeme za vaši žádost. Co nejdříve se vám vrátíme.

Děkuji!

Děkujeme za vaši recenzi. Po kontrole našeho týmu se objeví na místě.

Děkuji!

Děkujeme za vaši žádost. Až bude produkt k dispozici.

Asus Proart Studiook 16 OLED je tah inovativního génia.

Náš verdikt

Asus Proart StudiookOok 16 OLED je jednou z nejlepších přenosných pracovních stanic pro kreativní profesionály, které se odtrhnou od nudných tradičních návrhů, které poskytují skutečně užitečná a inovativní řešení pro zefektivnění vašeho zážitku pomocí zařízení.

Pro

 • 16palcový displej 4K OLED
 • Neuvěřitelně silné komponenty
 • Unikátní číselník Asus pro použití v aplikacích Adobe
 • Velká rozmanitost přístavů

Proti

Proč můžete důvěřovat Creative Bloq

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Nový Asus Proart StudiOok 16 OLED by mohl na první pohled vypadat nepředvídatelný, ale každá volba designu byla pečlivě promyšlena, aby vytvořila nejvyšší přenosnou pracovní stanici pro kreativy.

Asus se často osvědčuje, že je velmi schopný kreativních zařízení, která dobře slouží cílovému trhu, od značky její republiky (zkrácené až po ROG) pro luxusní herní zařízení, až po řadu notebooků, které jsou nejlépe optimalizovány pro graficky náročné kreativní aplikace. Proart Studiobook má předchozí iterace, ale toto nové OLED ochucené zvíře je ve své vlastní lize.

Asus Proart StudiOok 16 OLED dosud oficiálně nezasáhl police a několik plánovaných variant specifikace nebude k dispozici až do začátku roku 2022, takže pokud jste zoufalí, abyste se dostali do rukou, můžete být zklamaní, ale ale můžete být zklamáni, ale ale můžete být zklamáni, ale Pokud máte trpělivost, pak to opravdu stojí za to čekat.

Zahrnutí displeje OLED je ideální pro editory videa a fotografií, kteří chtějí přesnou přesnost a jas barev, zatímco „Asus Dial“ nabízí inovativní způsob použití aplikací Adobe Creative Suite bez potřeby dalších periferie.

Na trhu není nic podobného, ​​což mu dává výhodu nad ostatními notebooky OLED optimalizovanými pro tvůrčí průmysl (jako je gigabyte aero 15 OLED) a zatímco je to na drahé straně, určitě si nemyslíme „.

Je to také překvapivě přenosné pro tak velké zařízení, měřící se na 109.2 x 264.1 x 20.3 mm a vážení 2.5kg. To je ve srovnání s některými konkurenčními produkty poměrně těžké, ale podařilo se nám to po celý den nosit v batohu standardních.

Hledáte více nápadů pro notebooky? Nezapomeňte se podívat na náš seznam nejlepších notebooků pro grafický design a nejlepší notebook pro úpravu videa.

Asus Proart StudiOok 16 OLED Recenze: Cena

Ceny i dostupnost jsou trochu skvrnité a data vydání jsou rozptýlena v závislosti na specifikacích, které chcete koupit. Náš recenzní model obsahuje grafickou kartu RTX 3070, procesor AMD Ryzen 9 5900HX a 2TB SSD a 32 GB RAM, ale nebudou k dispozici až do prosince 2021. Když se to objeví, vrátí vás to zpět 2 499 GBP.

Americké ceny pro konkrétní modely musí být ještě potvrzeny, ale v současné době je uvedeno jako od roku 1 999, což je pravděpodobně pro nejnižší specifikace, které obsahují AMD Ryzen 7-5800H, RTX 3060 GPU, 32 GB RAM a 1TB SSD. Vzhledem k tomu, že oficiální britská cena za tuto variantu je 1 999 GBP, můžeme také předpokládat, že americká cena za plně vyzdobený model, který jsme testovali, bude kolem 2 499.

To jej umístí do podobné závorky jako nedávno vydaná MacBook Pro 16-palcová (2021) s M1 Pro Soc, i když pokud nejste věnována MacOS, existuje silný argument, že Asus Proart Studiook 16 OLED by mohl být lepší řešení Pro kreativní profesionály, zejména proto, že nedostáváte plný křemík M1 Max, pokud utratíte značně více peněz.

Můžete také získat další tvůrčí zařízení OLED, jako je gigabyte aero 15 OLED s Intel Core i7-11800H, RTX 3070, 32 GB RAM, 1TB úložiště a 15.6-palcový 4K za 2 199 GBP / 2 099, ale to postrádá mnoho funkcí, díky nimž je nový proart StudiObook 16 tak žádoucí.

Asus Proart StudiOok 16 OLED Review: Power and Performance

Kreativní aplikace je známo, že patří mezi nejnáročnější software, který bude muset spustit notebook nebo stolní počítač, ale Asus Proart Studiobook 16 OLED zacházel se všemi, co jsme na to zamíchali jako sen.

Model, který jsme zkontrolovali, má procesor AMD Ryzen 9 5900HX, který je jedním z nejsilnějších procesorů, které jsou v současné době k dispozici na trhu. Tento osmijádrový procesor je obvykle vidět na špičkových herních zařízeních, což by nemělo být překvapením, protože mnoho kreativních aplikací (zejména 3D) sdílí stejné požadavky na hardware jako hra AAA. Pokud hledáte sílu zpracování, existuje jen velmi málo možností, které by dosáhly lepších výsledků v průběhu referenčních hodnot i v reálném světě.

Spárováno s grafickou kartou RTX 3070 a 32 GB paměti, Proart StudiOok 16 OLED ATE prostřednictvím každé testované aplikace, s hladkým výkonem napříč Mayou, Blenderem a Adobe Photoshop. Pokud jste chtěli, můžete na něm dokonce hrát hry a díky zahrnutí DLSS, což vám opravdu umožňuje, aby se Raytracing na jeho limit zabýval Cyberpunk 2077.

Používá řidiče Studio Nvidia, aby pomohla dále optimalizovat aplikace používané umělci a tvůrci, aby se zajistilo, že z vašeho hardwaru vytěžíte maximu Spíše než s hlavou pohřbenou v Autodesku.

Provedli jsme proart StudiOok 16 OLED několika benchmarkovými testy, kde dosáhl 48.8fps (snímky za sekundu) v HandBrake a 79fps v Metro Exodus nastavené na Ultra Quality. Displej je pouze 60 Hz, takže nebudete moci fyzicky vidět žádnou z dalších rámců nad 60 let, což je jedna z mála kritik, které jsme měli.

Také jsme provozovali několik populárních mixérových měřítka, přičemž „Fishy Cat“ přicházela s vykreslením 1 minuta 28 sekund a „učebny“ za 2 minuty 1 sekundu. Kromě používání stolního počítače nebo plně specifikovaného MacBook Pro se nic nepřibližuje k těmto skóre na trhu s mobilními pracovními stanicemi, což je skvělá volba pro editory fotografií a videa, 3D umělce i grafické designéry.

Životnost baterie je místem, kde se věci začnou trochu spadnout, ale pouze pokud jste se do toho nedostali s realistickými očekáváními. Asus Proart StudiOok 16 OLED se podařilo rozdrtit asi 6 hodin a 4 minuty v simulaci syntetického PCMark 10 každodenních úkolů, zatímco jsme viděli v průměru 5 hodin a 50 minut od různých úkolů založených na grafikách.

To by se mohlo zdát nízké, ale vnitřní komponenty a OLED displej jsou obzvláště hladové, což z něj činí očekávaný čas běhu na baterii pouze. Bez přidání větší baterie do zařízení a přidání k jeho hromadné a hmotnosti není jednoduše možné prodloužit výdrž baterie a zároveň napájet vše, co náročný hardware nárok.

Zahrnutá webová kamera je 720p, což je v pořádku, ale v notebookech vidíme rostoucí množství webových kamil 1080p a nabízejí mnohem lepší detaily. Přesto přichází s vestavěnou závěrkou soukromí pro každého, kdo rád pokrývá svou webovou kameru, když se nepoužívá. Kvalita je tad zrnitá a je jasné, že senzor bojuje v prostředí nízkých osvětlení, ale pro pracovní schůzky nebo příležitostné rodinné volání to udělá dobře.

Asus Proart StudiOok 16 OLED Recenze: Displej

Je opravdu obtížné vyjádřit slovy, jak krásný je displej na Asus Proart StudiOok 16 OLED, z nejtemnějších černochů a živých jasností. Rozlišení 4K má 100% DCI-P3 a SRGB Color Gamut Coverage a 97% AdoberGB, takže si můžete vychutnat pozoruhodně přesné barvy na všech obrázcích a videozáznamu, které na zařízení upravíte.

Může také dosáhnout přibližně 550 nits jasnosti špičky, i když 7 000 hodinová záruka na Burn-in OLED se počítá při 200 NITS. Pokud vás Burn-in vás týká, uvolníte svou mysl. Zařízení má vestavěné občerstvení pixelů a dokonce se dodává s tmavým režimem již povoleno.

Slap na typickém 4K Showcase Video a přejete si, abyste přešli na OLED dříve. Bohatství a hloubky dosažitelné nás nikdy nedokázaly odfouknout, a to ani po solidním týdnu používání Asus Proart Studiobook 16 OLED jako denní řidič. Obrazovka je také 16:10, která se rychle stává novým standardem díky zvýšení produktivity, kterou může přinést další výška, což vám dává více prostoru pro práci s různými aplikacemi.

Skutečnou třešničkou na příslovečném dortu by bylo narazit na 60 Hz obnovovací frekvenci na 120 Hz (nebo dokonce 90 Hz). Zvýšení obnovovací frekvence by mělo za následek znatelnou hladkost, ale nemělo by to příliš mnoho aplikací mimo hra.

Asus Proart StudiOok 16 OLED Review: Funkce

Pojďme se zabývat velkým prodejním bodem: Dial Asus je stejné části úžasné a zklamáním, ale váháme věřit, že naše pocity zůstanou takto. Nachází se vlevo od touchpadu a zabudováno do podvozku, aby se zabránilo kartáčování při psaní, jeho aplikace umožňuje uživatelům rychle se měnit mezi různými nástroji a ovládacími prvky v určitých aplikacích.

Stisknutím tlačítka na číselníku otevře nabídku, kde si můžete vybrat jas nebo zvukový objem obrazovky a nastavit své možnosti otočením samotného číselníku. V aplikacích Adobe Creative Suite tato funkce opravdu svítí, s předem nastavenými nabídkami a akcemi, jako je například skupina pro optiky štětce ve Photoshopu, která obsahuje možnosti pro neprůhlednost, vrstvy a velikosti štětců.

Pokud si můžete zapamatovat, pak použití číselníku je mnohem rychlejší než použití zkratky na klávesnici, ai když obvykle ukládáte makra nebo příkazy do zařízení grafického tabletu, má Asus Proart StudiOok 16 OLED na rukávu další trik.

Touchpad má nejen třetí, centrální tlačítko, které funguje jako funkce „hold“ pro 3D umělce, ale může rozpoznat dotyková gesta a dokonce být použity jako maličký vestavěný tablet kresby díky jeho schopnosti být použit spolu s a Stylus. Komentujeme, jak dobře to funguje, pouze notebook se s jedním neposílá, ani to neuvádí, co přesně to stylus podporuje, což je frustrující.

Podpora je také obrovským problémem s tímto inovativním číselníkem, protože pouze čtyři aplikace Adobe mohou využít svou funkčnost v době psaní: After Effects, Photoshop, Premiere Pro a Lightroom Classic.

Funkce si můžete přizpůsobit v předinstalovaném softwaru Proart Creator Hub, ale mimo čtyři aplikace Adobe můžete použít pouze pro přepínání mezi aplikacemi a virtuálními stolními počítači a posouvat nahoru a dolů po přechodu nahoru a dolů. S jakýmkoli štěstí budou přidány další funkce pro uživatele jiného softwaru, jako je Affinity a Divincie v budoucnu, jinak se jedná o obrovský výhoda omezená pouze na uživatele Adobe Creative Suite.

Pokud máte obavy z přístavů, nebuďte. Na levé straně notebooku získáte dva USB-C 3.2 Gen 2 (nebo jeden USB-C a Thunderbolt 4, pokud se rozhodnete pro model Intel), vstup USB-A, port HDMI, zámek a adaptér střídavého proudu pro nabíjení, zatímco napravo vás ‚ Najděte slot SD karty, USB typu A, standardní konektor pro sluchátka a port Ethernet. To je dost dost na to, aby zapojilo všechny další periferie a displeje, které možná budete potřebovat, a donedávna byl víc, než nabídl MacBook Pro.

Pokud byste si koupili Asus Proart StudiObook 16 OLED?

Pokud hledáte nejvyšší přenosnou pracovní stanici pro kreativy, pak jste ji našli (i když jsme řekli, MacBook Pro 14 (2021) a MacBook Pro 16 (2021) jsou tam také). Zatímco Dial ASUS může prozatím postrádat podporu pro jiné aplikace mimo Adobe Creative Suite, není co říci, že se v budoucnu nebude přidat, zejména vzhledem k tomu, že notebook nebyl dosud oficiálně vydán. V současné době je současná funkce pokrývá čtyři z nejčastěji používaných kreativních aplikací, takže i když je to omezující, je pravděpodobné, že používáte alespoň jednu z nich.

Cena je také subjektivní. Je to vysoké ano, ale na trhu jsou dražší notebooky, které nesplňují kreativní optimalizace a rysy Asus Proart StudiObook 16 OLED (díváme se na vás Apple), a zatímco požadovaná cena je strmá, opravdu vy platí za to, co dostanete, takže v žádném případě to není nepřiměřená cenovka.

Asus Proart Studiook 16 OLED je pro odborníky v oboru nebo studenty s nějakou hotovostí, které ušetří, kteří hledají kondenzovanou stolní stanici spíše než štíhlý, lehký ultrabook a vzhledem k jeho téměř desktopové úrovni výkonu, určitě se hodí k účtu účtu. Pokud si na ně můžete dostat ruce, pochybujeme, že budete zklamáni.

Související článek:

Asus Proart StudiOok 16 Recenze-notebook pro kreativní profesionály?

AMD a Intel se za posledních pár let navzájem upírají s působivými mobilními procesory, zatímco Nvidia to samé dělá s mobilními GPU. Studiobook Asus Proart si vezme výkonný hardware (i když gen starší) s elegantním designem, aby vytvořil docela silný umělec. zejména ten, který je přenosný.

Pohled na design Proart StudiOok 16

Na první pohled na Asus Proart StudiObook nevyčnívá. A být jasné, že to není klepání na jeho celkovou estetiku.

Je vybaven přímým, elegantním designem, který se zaměřuje na smíchání do jeho okolí. Vejde se přímo dovnitř, ať už jej nastavíte na stole nebo nechte jej na letišti otevřen!

Notebook není to, co bych nazval „objemný“, ale není to ani tenké a lehké.

Pokud stejně tak nemohu získat výkon stolního počítače, raději bych měl něco mnohem přenosnějšího Alex Glawion (editor, CGDirector a Freelance CG Artist)

Ale abych byl spravedlivý, pokud do něj odpovídáte hardware zabalený, můžete tvrdit, že je to docela přenosné. Pryč jsou dny, kdy bylo potahování kolem 16 ″ notebooku naprosto komické. Zjistíte, že Asus Proart StudiObook 16 je docela pohodlný, ať už je třeba udělat nějakou práci na cestách, nebo ji prostě musíte často nosit.

Specifikace a cena Asus Proart Studiobook

Studiobook Asus Proart můžete nakonfigurovat tak, aby splňoval různé úrovně rozpočtů a výkonnostních úrovní. Existuje spousta CPU, GPU a paměti pro spuštění kruhů kolem většiny profesionálních pracovních zatížení. Opět platí, že přítomnost procesorů posledního generace, kdy jsou nyní k dispozici novější procesory z Intel i AMD, je ostuda.

Tento notebook najdete (v závislosti na tom, jak to specifikujete) za cenu až 3000 ve Spojených státech.

Zde jsou hlavní možnosti specifikace:

 • Procesor
 • Mobilní procesor AMD Ryzen 9 5900HX (8-core/16-vlákno, mezipaměť 20 MB, až 4.6 GHz Max Boost)
 • Mobilní procesor AMD Ryzen 7 5800H (8-core/16-vlákno, mezipaměť 20 MB, až 4.4 GHz Max Boost)
 • Mobilní procesor AMD Ryzen 5 5600H (6-core/12-vlákno, mezipaměť 19 MB, až 4.2 GHz Max Boost)
 • Graphics AMD Radeon Vega 7, NVIDIA GeForce RTX 3070 Laptop GPU, posílit až 1410MHz při 90 W (110 W s dynamickou podporou)
 • Graphics AMD Radeon Vega 7, NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU, posílit až 1530 MHz při 90 W (105 W s dynamickým posílením), 6GB GDDR6
 • Graphics AMD Radeon Vega 7, Nvidia Geforce RTX 3050 Ti notebook GPU, zvýšení až do 1695 MHz při 80 W (95W s dynamickým Boost), 4 GB GDDR6
 • 16.0 palců, 4k (3840 x 2400) OLED 16:10 poměr stran, 0.2ms doba odezvy, 550nits špičkový jas, 100% DCI-P3 Color Gamut, 1 000 000: 1, VESA Certified Disrption HDR True Black 500
 • 16 GB DDR4 SO-DIMM x 2
 • 8 GB DDR4 SO-DIMM x 2
 • 32GB DDR4 SO-DIMM X 2
 • 32GB DDR4 SO-DIMM
 • 1tb m.2 nvme PCIe 3.0 Výkon SSD
 • 1TB 1TB m.2 nvme PCIe 3.0 Performance RAID0 SSD
 • 512GB m.2 nvme PCIe 3.0 Výkon SSD
 • 2tb m.2 nvme PCIe 3.0 Výkon SSD
 • 1TB 1TB m.2 nvme PCIe 3.0 Výkon SSD
 • 512GB 512GB m.2 nvme PCIe 3.0 Performance RAID0 SSD

Specifikace naší revizní jednotky

Revizní jednotka se může pochlubit osmijádrovým, 16-vláknovým AMD Ryzen 9 5900HX a NVIDIA GeForce RTX 3070 Max-Q notebooku GPU-což z něj činí vynikající kandidát pro testování pracovní zátěže CG.

Nvidia Studio notebooky. co jsou?

NVIDIA certifikuje Asus Proart StudiOok 16 jako notebook NVIDIA Studio. Pokud vás zajímá, co to znamená, tady je to, čemu rozumím-je to program, který „veterináři“ a certifikují notebooky jako připravené studio.

Aby se kvalifikovali pro tento program, musí notebooky splňovat minimální požadavky na hardware a specifikace zobrazení (tyto požadavky najdete zde). Výrobci vyrábějící notebooky, které splňují tato kritéria.

Stojí to za to? A je to užitečné?

Upřímně řečeno, záleží na tom. I když je hezké mít nějakou certifikaci, která vám řekne, zda je notebook dostatečně silný nebo má dostatečně dobrou obrazovku, aby zvládl profesionální práci CG, jeho praktičnost závisí na požadavcích samotného certifikace.

Vypadá to docela obecně, pokud procházíte minimálními požadavky NVIDIA na certifikaci studia.

 • GPU: GeForce RTX 3050, RTX A1000 nebo vyšší
 • CPU: nejnovější gen Intel Core i5 (H), AMD Ryzen R5 (H) poslední gen nebo vyšší
 • RAM: 16 GB nebo více
 • SSD: 512 GB NVME SSD nebo větší
 • Displej: Tovární kalibrované displeje IPS s širokými barevnými gamuty (k dispozici v 4K a 1440p)

Pokud notebook s RTX 3050 a jeden s RTX 3080 může zobrazit stejný odznak, přezdívka „Studio“ nám nic neříká o tom, co ten notebook zvládne. Podobně se minimální požadavky na zobrazení nezdá být dostatečně definované pro tvůrce.

Předpoklad stability by mohl ovlivnit profesionály, ale pokud vidím, nabízená stabilita pochází z používání řidičů studia GeForce (které již doporučujeme pro kohokoli, kdo manipuluje s pracovní zátěží CG, dokonce na ploše). Vyjádřili jsme své obavy NVIDIA a tady je citát z jejich odpovědi na odznak Studio Nvidia:

„To, co jsme se pokusili dělat s odznakem Studio Nvidia, je identifikovat, že splňuje specifikace pro segment tvůrců. Jinými slovy, poskytuje výchozí bod pro výběr, pak 2D umělec se může podívat na produkty na spodním konci a zjistit, který model nejlépe vyhovuje jejich potřebám; Zatímco 3D animátor se bude dívat na systém vyššího konce, který je schopen spustit graficky intenzivní zatížení v reálném čase.“

I když dostanu to, co tady Nvidia jde, nejsem přesvědčen, že tento odznak je něco, co musíte do svého nákupního rozhodnutí zohlednit. Pokud si můžete vybrat z tak širokého výběru notebooků NVIDIA Studio, pravděpodobně byste byli pohodlně na hledání notebooků, které splňují vaše profesionální požadavky.

Notebooky certifikované NVIDIA Studio vám řeknou, že tyto konkrétní modely jsou prodávány tvůrcům, což nejsou zcela zbytečné informace. Ale také to není příliš užitečné.

Asus Dial

Jednou z prvních věcí, které si všimnete, když otevřete tento notebook, je číselník sedící pod klávesnicí. Přestože není nic špatného na myšlence tohoto číselníku pro aplikace Pro, je to použitelnost.

Co tedy přesně dělá?

Je to fyzický ciferník, který můžete použít v aplikacích, jako je Photoshop, ke zpracování funkcí, jako je nastavení parametrů, měnící se velikosti štětce atd. Nejlepší případ použití, na který jsme si mohli myslet, bylo navigace dlouhých časových os úpravy videa; Není to přesně intuitivní zážitek s trackpadem.

K číselníku můžete přiřadit více než 60 funkcí pro aplikace Adobe pomocí aplikace Proart Creator Hub. Vidím přitažlivost používání tohoto číselníku v aplikacích Adobe. Například je to docela elegantní pro úkoly Photoshopu, jako je pohyb mezi vrstvami, nastavení velikosti štětců, úrovně zoomu, neprůhlednost atd.

oled, notebooky, proart, studiobook, asus

Pro aplikace související s CG, jako je Cinema4d.

Jemně doladěné parametry objektu a scény s číselníkem je pohodlné, ale připojení myš a posouvání je mnohem intuitivnější. A pokud pracujete ve výřezu, budete mít téměř vždy připojenou myši, aby byla práce dokončena.

Jistě, pokud je notebook vaše primární pracovní stanice, můžete začít integrovat číselník do svého pracovního postupu. Ale celkově jsme to nemohli použít s aplikacemi souvisejícími s CG, aniž bychom to nutili.

Připomíná mi to neslavný dotykový panel Apple MacBook Pro. Má určité výklenky, ale nezdá se to příliš relevantní pro profesionály CG.

Displej: 100% DCI-P3 továrna kalibrovaná 4K 16 ″ OLED panel

Jednou z nejvíce inzerovaných funkcí tohoto notebooku je jeho displej. Najdete slova jako OLED, přesnost barev, 4K atd. po celé své stránce produktu pepřena. Nechápejte mě špatně; Je to působivé vzhledem k tomu, že se jedná o notebook.

Ačkoli tento nádherný OLED displej přináší přesně to, co profesionály potřebují, je to stále displej notebooku.

Bože. Co je to horké, správně? Slyšet mě, ale.

Jediná 16 ″ obrazovka není nikde dostatečně blízko, aby byla dokončena práce, zejména proto, že většina profesionálních pracovních postupů zahrnuje více displejů. Na druhou stranu, pokud jste zvyklí pracovat na notebooku, jedná se o jeden z nejlepších displejů v přenosným balíčkem.

Asus Proart StudiOok 16 také podporuje nejnovější HDMI 2.1 standard pro zobrazení, což by mělo přidat do vašeho nastavení přidání druhého monitoru. Je to vynikající volba pro ty, kteří potřebují hybridní pracovní stanici, kterou mohou nosit.

Nedoporučoval bych profesionálům, kteří nebudu používat obrazovku notebooku Proart. Proč? Mnohem lepší, levnější možnosti s podobným hardwarem existuje. Pokud se bude sedět na stole a připojit se k monitoru polovinu času, prostě nestojí za to zaplatit prémii za fantastický panel OLED 4K. Nedává to smysl.

Zobrazení jas

Přestože je displej Proart StudiOok 16 v ideálním prostředí prvotřídní, je to ve skutečných pracovních podmínkách, které se začnou prezentovat. Jednou z nejhorších věcí na tomto displeji je jeho neschopnost zvládnout jakýkoli druh osvětlení za ní. Lesklá obrazovka odráží všechno a ničí jakýkoli detail, který byste mohli doufat, že uvidíte ve formovém faktoru 16 ″. Zde je krátké video, které ilustruje problém (obrazovka maximálního jasu, režim Max Power/Perf)

Jak vidíte, pokud čelíte přirozenému světlu. je téměř nemožné dokončit nějakou práci. Displej prostě není dostatečně světlý, aby zvládl práci venku, nebo dokonce před okny/dveřmi směřujícími ven.

Takže je v interiéru zlepšení? Testovali jsme to se stmívaným vnitřním osvětlením, abychom viděli, jak se to daří.

Určitě je to zlepšení, ale stále není skvělé. Pokud na tomto displeji pracujete, ujistěte se, že nečedáte žádným druhem zdroje světla.

Asus Proart StudiOok Ryzen 9 5900HX a RTX 3070 Notebook: Performance Run

Ačkoli samotné specifikace stačí k získání obecné představy o tom, jak by tento notebook zvládl intenzivní pracovní zátěž CG, jako jsou vykreslení a 3D výřezy, stále jsme chtěli získat některá solidní čísla pro srovnání.

V každém scénáři těžkých využití výkon na baterii dramaticky klesá podle očekávání. Pokud tedy chcete toto použít na cestách bez připojení, doporučil bych jít na tenčí a lehčí notebook, protože skončíte s touto úrovní výkonu v obou směrech.

Na druhou stranu, pokud se můžete připojit kdekoli, kde budete používat tento notebook, vyhodí to několik působivých benchmarkových čísel a chugů těžkými vykreslováními rychle!

Oktanové benchmarky

Pokud vyrazíte na studijní book 16 proti jinému skóre GPU na Otoy RTX 3070.com, vidíš, jak celé Max-Q vs. Marketingový úhel Max-P přispívá ke zmatení.

Naše revizní jednotka potřebuje, aby fanoušci šli na plný škrticí klapku, aby se dostali kamkoli blízko k hlášeným skóre notebooku RTX 3070, a není to úplně příjemný zážitek na této úrovni hluku.

Přesto v režimu automatického ventilátoru spravuje působivou úroveň výkonu. šikovně porazí i stolní počítač RTX 3060. Jeho výkon se nachází třesk uprostřed stolního počítače RTX 3060 a RTX 3070.

Ti uváděli průměrné skóre na Otoy.com je blázen, protože několik GPU notebooku RTX 3070 na Max Power se také zobrazuje jako stejný GPU. RTX 3070 v energetické obálce 115-130W překonává 80-95W RTX 3070 celou úrovní výkonu. Ale ano, oba tyto GPU se stále oficiálně nazývají RTX 3070.

Sidenote. Je škoda, že oba tyto GPU se nějak nazývají ‘‘ RTX 3070, a zákazníci se musí brodit skrze lodicí technické specifikace a recenze, aby zjistili, jaký výkon GPU dostanou. Naštěstí ASUS jasně uvádí na stránce specifikace notebooku power obálku. Každopádně odbočuji. Zpět na měřítka!

Pokud jste zapojeni a nevadí vám, že ventilátor je plnohodnotný, plný (maximální) režim ventilátoru pomáhá zlepšit výkon. Doporučuji však pro většinu uživatelů automatické fanoušky, protože vzestup výkon není natolik významný, aby zaručil tolik hluku navíc.

Na baterii je to pečlivě pomalé a rozhodně nelze z pohledu vykreslování.

Cinebench R23. Single and Multi

Zatímco jednojádrové skóre Cinebench naznačuje, jak dobře procesor zvládne složité scény a geometrii v rámci výřezu, vícejádrové skóre odhaluje jeho vykreslovací statečnost.

Rychlý pohled na čísla ukazuje, že zatímco AMD Ryzen 9 5900HX není žádný úsek, už se může pochlubit špičkovým výkonem. Místo toho je přesvědčivě převyšuje CPU společnosti Intel 12. generace 12900h notebooku.

Přesto se zde blíže podívejte na skóre!

Ryzen 9 5900HX nabízí podobný výkon jako Intel Core i7 10700K nebo Ryzen 7 3800x (stolní procesory), aby tato čísla výkonu uvedla do perspektivy. Také nejlepší procesory notebooku AMD, které byste si mohli koupit před několika lety, se chlubí multijádrovým skóre Cinebench R23 pouze 2586.

Nyní se výkon třídy na stolních počítačích v notebookech stal mnohem dostupnějším a Asus Proart StudiOok to nabízí v piky.

Dokonce ani na této úrovni výkonu nezpůsobilo více vykreslování CPU přehřátí, tepelné škrcení nebo havárie. Je působivé, jak daleko došlo k výkonu notebooku v posledních několika letech.

Pokud hledáte render workhorse, který můžete nosit, je Proart StudiObook 16 skvělá volba. Může také zvládnout různé pracovní zátěž na výřezu bez narození významných omezení výkonu.

Mějte na paměti, že to stále není žádná pracovní stanice na ploše. Také nyní má hardware posledního generace, pokud jde o CPU. Intel i AMD vydali novější mobilní procesory, které snadno překonávají i Ryzen 9 5900HX.

Ale je to dost blízko, pokud absolutně potřebujete vzhůru přenositelnosti.

Benchmarky v-ray

Díky GPU NVIDIA RTX a 8-jádru, 16-vlákno AMD CPU, Asus Proart StudiObook 16 nabízí vynikající výkon V-ray přes desku. Ať už potřebujete CUDA, zrychlení paprsků nebo prosté vykreslování procesoru, zvládne to snadno.

Přestože výkonnost souvisejícího s GPU se příliš nezmění, pokud přecházíte z maximálního ventilátoru na automatické ventilátor, výkon CPU je jiný příběh. Pokud vykreslíte pomocí CPU nebo spuštění složitých simulací s ventilátory na MAX, můžete získat téměř 10% další výkon.

Zdá se, že RTX 3070 ve StudiObooku 16 funguje horší než průměrná skóre pro tento GPU v jiných notebookech (1794) ve veřejné databázi V-Ray. Je to pravděpodobně stejný příběh jako OctaneBench. RTTX 3070 notebooků GPU s maximálním výkonem tato čísla zablokovala.

Získání tohoto druhu představení na notebooku je přínosem pro profesionály, kteří potřebují pracovat, aniž by byli svázáni na pracovní stanici. Pro informaci, nejlepší poslední gen GPU, NVIDIA GeForce RTX 2080 TI, spravoval skóre 1455!

Blender BMW Benchmark

Pokud absolutně musíte použít notebook pro mixér, StudiObook 16 je vynikající volbou. Zatímco přítomnost RTX NVIDIA zajišťuje skvělý výkon Optix a CUDA, Ryzen 9 5900HX AMD je více než na manipulaci s vykreslováním CPU také.

Tento CPU AMD posledního generace však začíná sledovat nejnovější nabídky společnosti Intel o významnou marži. Stačí se podívat na to, že procesor pro notebook Intel Core i9 12900H, který v této pracovní zátěži porazil stolní počítač Ryzen 7 5800x!

Adobe Photoshop, Premiere Pro a After Effects: PugetBench

Výkon Adobe Photoshop se podle použitého hardwaru obvykle příliš nezmění. Proart Studiook 16 sedí pevně uprostřed balení notebooků nabízejících podobné CPU a GPU.

Asus Rog Strix Scar 15 Sporting Intel’s 12. Generation 12900H je pro Photoshop mnohem lepší volbou. Ale pokud jde o notebooky, nemůžeme si jen vybrat nejlepší dostupný hardware a funkce zaměřené na tvůrce Proart StudiOok 16, jako je displej kalibrovaný továrnou, se hodí pro profesionály.

V Adobe After Effects existuje masivní záliv mezi představením nabízeným Proart StudiOok 16 s Ryzen 9 5900HX vs. Rog Strix Scan 15 s Intel Core i9 12900H.

Vím, že jsem právě řekl, že byste neměli zvážit hardware pouze při nákupu notebooků, ale tento velký rozdíl zaručuje zvážení. Být jasné, je to téměř o 38% více výkonu!

Je to podobný příběh také s premiérou Pro. Bohužel, 12. gen CPU společnosti Intel je příliš daleko před sebou, abych tento notebook doporučil především pro Premiere Pro (nebo obecně Adobe) pracovní zátěž.

Upgradovatelnost

Záda notebooku je držena pohromadě pouze 10 šrouby hlavy Philips. Jakmile jej máte otevřený, nabízí poměrně jednoduchý přístup k oběma m.2 sloty i oba sloty RAM.

Pokud se do svého rozhodnutí o nákupu faktoruje, Asus Proart Studiobook nezklame.

Práce na Asus Proart StudiObook 16

Místo toho, aby byl produkt pouze prozkoumán, se Alex rozhodl použít notebook na jeden den. integrace do svého 3D a návrhového práce.

Jak se očekávalo od NVIDIA RTX 3070 (i v notebooku), výkon byl špičkový. Dokázalo to zvládnout složité scény, přiblížit se kolem výřezu a dokonce i pár renderů bez potíží.

Tady je poznámka od samotného Alexe.

Překvapilo mě, jak dobře RTX 3070 hrál v tak malém tvarovém faktoru. Pravidelně doporučuji čtenářům o tom, jaké šílené PSU, nastavení fanoušků nebo GPU ve stylu dmychadla potřebují k tomu, aby jejich 3D pracovní stanice zaměřené.

Při práci na projektech v reálném světě a vykreslování některých snímků pro klientské projekty GPU NVIDIA nepřitahovala bláznivé množství energie a neustále dodávala velmi blízko k desktopu RTX 2080 ~ rtx 2080ti výkon, aniž by se fanoušci příliš otočili nahoru, aniž by se fanoušci roztočili nahoru nahoru. Pro zvýšení výkonu je manuální nárůst fanoušků určitě možnost, ale nechtěl bych pokračovat v práci na těchto úrovních hluku.

Zajímavou možností je integrace do vaší domácí farmy a doplnění (zejména s GPU tak vysoko, jak to byly před několika týdny).

Testoval jsem to při konečném vykreslování 3D animace v době krize a dokázal jsem před termínem vytlačit poměrně několik navíc rámečků. Pro tento úkol jsem nastavil fanoušky na Max, protože jsem prostě nemohl riskovat havárii uprostřed vykreslení. K mému překvapení se RTX 3070 v tomto notebooku integroval do mé farmy s vykreslováním a pochmurnoval hodiny přes noc bez problémů i během tohoto trvalého pracovního zatížení.

Ačkoli hardware-moudrý tento notebook nenechal ho chtít víc, bylo stále nemožné, aby Alex byl efektivní v pravém slova smyslu-ve srovnání s nastavením pracovní stanice na plochu.

Když pracujete na scéně, často se přepínáte tam a zpět mezi odkazy, hledáte textury, upravují materiály, přidáváte vrstvy, upravují osvětlení a přepínají tam a zpět mezi kompozicí, úpravy, vykreslování a texturní balení aplikací. Profesionální pracovní postupy, jako je Alex, vyžadují významnou nemovitost na obrazovce, což je fyzická nemožnost na notebooku.

Vzhledem k tomu, že se notebook cítil dostatečně objemný, nebyla by to jeho první volba, když cestuje. Pokud stejně nebudete fungovat efektivně (kvůli nedostatku nemovitostí a správných vstupních zařízení na obrazovce), můžete také kousnout kulku a rozhodnout se pro tenký a lehký notebook, který alespoň nabízí vzhůru výborně přenosnost.

Verdikt: koupit nebo nekoupit

Asus skutečně připravil docela přesvědčivý balíček. Výkonný mobilní procesor z AMD, neuvěřitelného notebooku GPU z Nvidia, 100% DCI-P3 4K OLED obrazovka, přiměřená přenositelnost a elegantní vzhled, zaškrtněte několik políčků pro profesionály, kteří potřebují přenosnou pracovní stanici.

Mohli byste dokonce odpustit jeho 2.4 kg (5.29 liber) Hmotnost při zvažování hardwaru, který zabalí uvnitř.

Ale pro ty, kteří potřebují nekompromisní přenositelnost, je cokoli přes 2 kg příliš mnoho na to. A co víc, několik konkurentů (včetně páru z Asusovy vlastní stabilní) má lehčí možnosti s podobným nebo výkonnějším hardwarem.

To znamená, že na tom nebude příliš záležet pro profesionály, kteří potřebují pohyblivou pracovní stanici, která tráví většinu času sezením na různých stolech.

Zde je to, co o tom Alex musí říci:

Skutečnost, že jdeme tak daleko, že porovnáme StudiObook s stolními pracovními stanicemi, je pro notebook samo o sobě vítězstvím. Ano, zaostává v mnoha oblastech, které oddělují odborníky od vysoce efektivních odborníků, ale všechny tyto oblasti mají co do činění s dostupnými velikostí a váhami (více monitorů, myš, klávesnice, větší pouzdro, větší váha), které dokážou ‚T porušení bez ztráty notebooku formuláře.

Ano, mohli byste se rozhodnout pro ještě vyšší úroveň GPU, ale tento tvůrce zaměřený na produkt zaškrtává příliš mnoho políčků, abychom to odpsali jen proto, že nenabízí RTX 3080. RTX 3070 sedící uvnitř StudiObook 16 je více než schopen zvládnout nejkreativnější úkoly.

Nyní CPU. AMD Ryzen 9 5900HX je samozřejmě působivý procesor. Se spuštěním Ryzen 6000 Mobile Parts a 12. Gen CPU Intel však Ryzen 9 5900HX právě zaostává.

Pokud jste silně závislý na pracovní zátěži související s CPU, jako jsou vykreslení nebo blikání složitých scén ve 3D výřezů, doporučuji lovit notebook s CPU s aktuálním genem. Dávají vám mnohem lepší výkon za lepší cenu.

Všichni řekli a hotovo, může StudiObook 16 nahradit stolní pracovní stanici?

Pokud potřebujete notebook a chcete zvládnout GPU-Ackelerovated nebo dokonce Ray-Aclerated Worcations, Asus Proart Studiook 16 je skvělý. Pro tyto druhy pracovních zátěží získává naše doporučení:

Pokud však chcete provést profesionální 3D práci bez kompromisů na účinnost, potřebujete správné nastavení s více monitory a dokonce i více GPU pro vykreslování atd

Vytvořte stolní pracovní stanici!

Nad tebou

Uvažujete o koupi studia Asus Proart 16, nebo si myslíte, že v dubnu 2022 existují lepší možnosti? Dejte nám vědět v комментари и мнения!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS