Acer Predator Triton 300 SE OLED Review: herní notebook pro tvůrce obsahu. Acer Triton 300 SE

Acer Predator Triton 300 SE OLED Review: herní notebook pro tvůrce obsahu

Skvělý OLED displej a Beefy Intel Core i9-12900H způsobuje, že predátor Triton 300 SE přitažlivé, ale výkon hry nedosáhne tempo procesoru.

Je těžké chodit dvě nohy, aniž by se zakopl přes nový notebook s OLED displejem, a Acer’s Predator Triton 300 SE je nejnovější, kdo se připojí k zábavě. Ačkoli do značné míry podobné modelu loňského roku, nejnovější Triton 300 SE páruje OLED obrazovku s skokem na intel 12. gen jádro grafiky. To vede k působivému výkonu procesoru. ale myslel jsem si, že se jedná o herní notebook? Zatímco je displej nádherná, na klávesnici a grafický výkon nebylo o čem psát domů. Čtěte dále a dozvíte se více.

Acer Predator Triton 300 SE OLED SPECIES A

Acer Predator Triton 300 Se OLED je v podstatě speciální model Triton 300 SE a změny přesahují displej. Tento malý notebook je velký na vícenásobném výkonu s procesorem Intel Core i9-12900H. Také zabalí do 32 GB paměti DDR5 a 1TB pevného stavu.

 • CPU: Intel Core i9-12900H
 • Paměť: 32 GB
 • Graphics/GPU: RTX 3060 s 95 watt TDP
 • Displej: 2880 x 1800 16:10 OLED bez dotyku
 • Úložiště: 1TB PCIE NVM SSD
 • Webkam: 1080p
 • Připojení: 1x Thunderbolt 4 / USB-C 4, 1x USB-A 3.2 s nabíjením napájení, 1x USB-A 3.2, 1x HDMI 2.1, 3.5 mm combo audio jack
 • Sítě: Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.1
 • Biometrie: Čtečka otisků prstů
 • Kapacita baterie: 80 Watthodin
 • Rozměry: 12.03 palců široký x 8.9 palců hluboký x.78 palců tlustý
 • Hmotnost: 3.75 liber
 • MSRP: 1 949

Zatím, tak dobré, zejména na 1 949 MSRP notebooku. Existuje však jedna komponenta, to je rozhodně střední rozsah: mobilní grafický čip NVIDIA RTX 3060. Je to určitě nejslabší odkaz v řetězci tohoto notebooku jinak působivého hardwaru.

Kvalita navrhnout a budovat

Acer Predator Triton 300 Se OLED je hezký, dělnický notebook. Robustní linie a ostré úhly naznačují herní záměr notebooku, ale použití tlumených zbraní a logů malých predátorů udržuje vkus na minimum. Rozděluje rozdíl mezi hraním her a profesionálním designem, který má vzhledem k jeho hovězímu procesoru a malé stopě smysl.

Líbí se mi ten vzhled, ale musím si vybrat pár nits. Materiály notebooku jsou samy o sobě atraktivní, ale barva různých panelů notebooků se může lišit. Zjistil jsem, že závěs se často objevil modrý než vnitřní panel pod ním, zatímco touchpad je dalším odstínem šedé. Podrobnosti, jako je tento řez, proti značce „SE“ modelu (což je pravděpodobně určeno k speciálnímu vydání, ačkoli Acer to ve svém marketingu nikdy nezmiňuje).

Notebook se cítí solidní při každodenním používání a panely těla odolávají flexům při psaní nebo používání touchpad. Při držení notebooku z jednoho rohu je viditelná mírná osnova, ale pouze spravedlivé a podvozek nevyvolává žádné zasténání na protestu. Ve víku displeje je však zřejmý flex, který se kolísá s otevřenou nebo zavřenou obrazovkou.

Toto je 14palcový notebook s malou stopou. Rámy zobrazení jsou velmi štíhlé nahoře a boky a nejsou nadměrné podél dna. Triton 300 SE je znatelně menší než Alienware X14, který má velkou bradu a narážka na zadní straně podvozku. Asus ‚Rog Zephyrus G14 je několik zlomků palce tenčí a o několik gramů těžší.

Klávesnice a trackpad

Predator Triton SE má prostorné rozvržení, které zabírá většinu omezeného vnitřního prostoru 14 palců notebooku. Klíčové čepice jsou velké a většina klíčů je v plné velikosti (nebo je to velmi blízko). Klíčový pocit je také slušný, s dobrým cestováním a nějakou hmatovou reakcí při aktivaci.

Acer však dělá nějaké zvláštní rozhodnutí a oni tahnou zážitek. Rozložení obsahuje sloupec funkčních klíčů na pravé straně. Tito tlačí celou klávesnici doleva. Acer také schoulí funkční klíče do skupin po čtyřech, které opět mění jejich polohu. Zjistil jsem, že jsem lovil klíče při dotyku.

Touchpad měří asi čtyři palce široké a dva a půl palce hluboko. To je typické pro malý herní notebook, ale cítí se stísněné stejně. Omezený prostor může ztížit gesta vícedotyko.

Je to tedy mix, ale já dávám přednost Acer Predator Triton 300 Se OLED před Alienware X14, který má ještě menší dotykový tras a méně příjemné rozložení klávesnice. Asus Rog Zephyrus G14 je více podobný jako Triton 300 Se OLED, ale má lepší rozvržení, protože nemá sloupec mediálních klíčů, které tlačí klávesnici mimo centter.

Displej, zvuk

Acer poskytuje nádherný displej OLED 2880 x 1800 v této verzi Predator Triton 300 SE. Toto je hlavní rozdíl mezi modelem OLED a jeho levnějšími sourozenci, které mají displej 1 920 x 1 200 LCD. Ale wow. jaký rozdíl.

OLED poskytuje velkou podporu v kvalitě obrazu oproti konvenční LCD s mnohem lepší kontrastní poměr, mnohem širší barevnou gamut a lepší přesnost barev. Je to ještě jasnější než displej LCD v loňském Predator Triton 300 SE.

Ostrost je také skvělá, díky vysokému rozlišení displeje. Hustota pixelů vychází na asi 242 pixelů na palec, což je podobné hustotě pixelů Apple MacBook Pro 14 a 50 procent lepší než 1920 x 1200 LCD. Jednotlivé pixely je obtížné vybrat a hry vypadají svěží.

Všechny modely Predator Triton 300 SE mají displej 16:10, který nabízí více vertikálního prostoru než širokoúhlý. To se stalo trendem po letech dominance 16: 9 a je to pozitivní změna. Je to snazší namontovat více oken na displej 16:10. Hry s rušným rozhraním, jako jsou strategické tituly a MMORPGS, těží z dalšího prostoru.

Obnovová frekvence displeje OLED stoupá na 90 Hz. Toto je méně než většina herních notebooků s LCD displejem, které obvykle mají obnovovací frekvenci mezi 144 Hz a 240 Hz. Ale buďme skuteční: Většina notebooků nemůže řídit obnovovací sazby, které jsou vysoké v moderních hrách. Dokonce i 90 Hz se hodně ptá.

Chybí také Nvidia G-Sync, takže roztržení obrazovky může být problém, když je v-sync vypnuto.

Kvalita zvuku však není tak dobrá. Reproduktory mají spoustu objemu a zvuk skvěle v méně složitém obsahu, jako jsou podcasty, ale hry a filmy mohou zvuk blátivé. Všiml jsem si, že rušné zvukové zdroje, jako zuřící řeka nebo nedaleký vodopád, měly kovovou, prskající kvalitu, která vypadala spíše jako digitální statická než organický hluk.

Webkamena, mikrofon, biometrie

Predator Triton 300 Se OLED překvapení s webovou kamerou 1080p, která poskytuje slušnou kvalitu videa. Video se zdá být ostré a živé. Světlé zdroje světla mohou vyhodit automatické zaostření z kilteru a temná místnost povede k zrnitému videu, ale celková kvalita je mnohem lepší než průměr pro herní notebook.

Kvalita mikrofonu je méně působivá, s plechovou, dutou prezentací a omezenou schopností vyzvednout zvuk, který je mimo osu. I když to pomáhá s odstraňováním hluku na pozadí, také to způsobilo, že můj hlas zněl příliš ticho, když jsem čelil notebooku.

Čtečka otisků prstů je zahrnuta do touchpadu. Je to spíše nalevo, než napravo, které by jihpaws měl ocenit. Čtečka otisků prstů funguje stejně jako ostatní, poskytuje rychlé přihlášení ve většině situací, ale visí, když byl můj prst trochu mimo značku nebo vlhké. Neexistuje žádná IR kamera, přihlášení rozpoznávání obličeje není podporováno.

Připojení

Predator Triton 300 SE nabízí skromný výběr připojení. Zahrnuje Thunderbolt 4 / USB-C 4 port s dodáním napájení a displeje alternativní režim plus dva USB-A 3.2 porty, celkem jeden Thunderbolt / USB-C a dva USB-A.

Port Thunderbolt / USB-C může nabíjet notebook, ale neposkytuje tolik energie jako 180 W Power Brick, takže výkon může být omezený při používání USB-C a baterie může vypouštět. To je normální, protože většina USB-C se obvykle maximalizuje při 100 wattech energie (novější standard dodávání energie 240 W, ale zůstává vzácný).

Video připojení poskytuje buď port Thunderbolt 4, který nabízí alternativní režim DisplayPort, nebo v plné velikosti HDMI 2.1 Port. Je dobré vidět Acer se rozhodnout pro HDMI 2.1, protože umožňuje lepší obnovovací sazby a rozlišení na externích displejích. A 3.5 mm combo zvukový konektor poskytuje podporu pro sluchátka nebo mikrofony.

acer, predator, triton, oled, review, herní

Ale to je vše. Neexistuje žádný fyzický ethernetový port a žádný specializovaný displayport nebo mini-displayport. Tato opomenutí by mohla mnoho ovlivnit používání Thunderbolt 4 / USB-C Dock nebo Hub k rozšíření připojení. Zástrčka barelu poskytuje napájení z 180 wattové powerské cihly.

Přístavy jsou umístěny na bocích notebooku, nikoli na zadní straně a jsou umístěny asi na půli cesty mezi přední a zadní částí notebooku. To by mohl být problém při zakotvení notebooku, protože to ztěžuje správu kabelů. Je to také problém při použití externí myš vedle notebooku, protože šňůry z připojených zařízení mohou obsadit, aby uživatelé vesmíru chtěli umístit myš.

Kabelové připojení není tedy skvělé, ale bezdrátové připojení je lepší. Predator Triton 300 Se OLED podporuje nejnovější Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2 standardy. Pomůže to bezdrátové připojení notebooku a, pokud máte router Wi-Fi 6E, budete si užít vynikající bezdrátové rychlosti. Wi-Fi 6e může překročit výkon Gigabit Ethernet ve scénáři nejlepšího případu, díky čemuž je nedostatek kabelového ethernetu trochu tolerovatelnější.

Výkon

Testovaný Acer Predator Triton 300 Se OLED byl vyzdoben procesorem Intel Core i9-12900H, 32 GB RAM, 1TB pevného stavu a NVIDIA RTX 3060 mobilní grafiky s až 95 watty šťávy. Tento mocný hardware pro 14palcový notebook prodaný pod 2 000.

PCMark 10 poskytuje silný výsledek pro predátora Triton 300 Se OLED, i když existuje prostor pro debatu.

Skóre 7 014 je skvělé pro malý herní notebook. Není to však o moc lepší než Alienware X14 s Core i7-12700H a padá za Asus Rog Zephyrus G14 s AMD Ryzen 6900HS.

Na druhé straně Cinebench R20 dává Acerovi zjevné vítězství. Jádro I7-12900H to vedlo ke skóre 6 121, což je o několik set bodů vyšší než Alienware X14 (i když to, je pravda, že jádro i7 mělo pouze jádro i7) a mnohem lepší než alternativy poháněné AMD. To ukazuje, že Predator Triton 300 SE je silnou volbou pro vícenásobné pracovní zatížení.

Je to stejný příběh v testu ruční brzdy, který přemohuje 4K přívěs slz oceli. Nižší je v tomto testu lepší a Acer se vrčí prostřednictvím pracovní zátěže mnohem rychleji než buď alternativa poháněná AMD.

Ve skutečnosti, i když není zobrazen na tomto grafu, 14palcový predátor Triton 300 SE je jen o trochu za většinou 15palcových a 17palcových notebooků, které jsme testovali s 12. genem Intel Core i7 nebo Core i9 Hardware.

Výkon procesoru je však pouze součástí příběhu. Toto je herní notebook, takže musí hrát.

Bohužel, 3DMark nevede k silnému začátku. Acer přichází za všemi alternativami, včetně Alienware X14, který používá grafiku NVIDIA RTX 3060, ale má nižší limit výkonu 75 wattů.

Shadow of the Tomb Raider není skvělý, s průměrem 77 snímků za sekundu při rozlišení 1080p a nejvyšší nastavení. Tento výsledek je za Alienware X14. Ze zvědavosti jsem se také pokusil vyzkoušet starší vzestup nárazníku Tomb a viděl jsem podobný výsledek, přičemž Acer klesal za mimozemšťanem.

Metro: Exodus: Enhanced Edition hodí Acer a kosti. Predator Triton 300 SE a Alienware X14 se v tomto testu téměř váhají, s jejich oddělením pouze jeden snímky za sekundu. To ukazuje, že náročnější tituly mohou stále snížit výkon na 30 snímků za sekundu, což vyžaduje přesun do nižšího nastavení, pokud je požadováno 60 FPS.

Výkon lze vylepšit otevřením softwaru ACER Predatorses a přepnutím režimu výkonu z výchozího na extrémní nebo turbo. To zlepšuje výsledky: Time Spy vzrostl ze 7 846 na 8 588. To přichází spolu s křičícími fanoušky a vysokými povrchovými teplotami, což je notebook nepříjemný používat.

Nedokážu si představit používání notebooku každý den v extrémním nebo turbo, ale mohou být užitečné, pokud plánujete zahájit 3D vykreslení nebo video kódovat a nechat na večeři.

Životnost baterie

Skromná 78 watthodinová baterie pohání Acer Predator Triton 300 SE. To je velké pro většinu notebooků, ale není velké pro vysoce výkonný stroj. X14 Alienware má větší 80 watthodinovou baterii. Asus ‚Rog Zephyrus G14, na druhé straně, má menší 76 watthodinovou jednotku.

Acer má však tajnou zbraň: Switchable Graphics. Tato funkce, která není přítomna na všech herních notebookech, spadne zpět na Intel’s Iris Xe Graphics, když by byla Nvidia RTX 3060 nadměrná.

Výsledkem je silný výkon baterie. Acer’s Predator Triton 300 SE trval osm hodin a 41 minut, zatímco smyčka 4K soubor krátkých filmů slz oceli. To je zhruba dvojnásobek Alienware X14 a 35 procent delší než Asus Rog Zephyrus G14.

To je dobrá zpráva, pokud chcete herní notebook, který lze také při cestování použít. Abychom to vyjasnili, hraje hraní grafického čipu RTX 3060 a vytrvalost. Pokud se však držíte procházení webu nebo videa, může Predator Triton 300 SE zvládnout let běžeckým.

Závěr

Acer Predator Triton 300 Se OLED má potenciál. Je to kompaktní, ale výkonný notebook s vynikajícím displejem a slušnou výdrží baterie. Ceny nejsou ani hrozné, s MSRP 1 949. To není levné, ale je to rozumné pro notebook s 32 GB RAM a 1TB pevného stavu.

Grafický výkon však notebook sníží. RTX 3060 NVIDIA je jemné mobilní grafické řešení střední třídy, ale cena Predator Triton 300 SE ji velmi blíží prémiovému území. Dokonce i Alienware X14, který jsem testoval na 1 999, se podařilo vymáčknout dopředu a Asus Rog Zephyrus G14 je ve hrách jen Flat-Out Superior.

Predator Triton 300 Se OLED je pro tvůrce obsahu mnohem lepší notebook než pro hráče, i když se prodává jako herní stroj. Procesor Intel Core i9-12900H a živý, barevně přesný displej činí skvělým pro ty, kteří chtějí kompaktní notebook Windows pro úpravu fotografií nebo videa. Pokud však chcete jen hrát, měl by Alienware X14 nebo Asus Rog Zephyrus G14 ukázat lepší volbu.

Acer Predator Triton 300 SE PT314-51S (2021) Recenze

 • Výrobce: Acer Predator
 • Model: Triton 300 SE (2021) (2021)
 • Číslo dílu: PT314-51S-76JL
 • Cena při přezkoumání: 1 399 GBP
 • Dodal: Acer

Acer Predator Triton 300 SE recenze

Nová varianta společnosti Acer vynikající Triton 300 je ve skutečnosti spíše jako zcela nový notebook, zvažování toho, kolik se změnilo. Je štíhlejší, lehčí a nyní má 14 ”displej a mnohem jemnější styl a branding. Pokud by to bylo dokončeno v typické matné černé černé barvě na většině herních notebooků, můžete učinit argument, že to vypadá trochu základní, ale jiskřivé stříbrné povrchové úpravy dává Triton 300 SE jedinečně stylový a profesionální vzhled.

Kvalita budování je velmi dobrá, jak očekáváme od Acer. Zásobník na klávesnici má velmi málo, pokud vyvíjíte tlak na střed, a neexistují žádné nepříjemné vrzání, pokud ohýbáte podvozek. Přestože jsme viděli stížnosti, na displeji je hodně flex, je to mnohem robustnější než předchozí generace notebooků Predator. Ano, trochu se to ohýbá, ale pouze pokud jdete z cesty, abyste to otočili, protože proč?

Ve specifikaci SE má Triton 300 SE 11. gen Intel I7-11370H, NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB (75W TGP-ale je tu dobrá zpráva, která sem přijde), 16 GB DDR4-3200, rychlý 1tb m.2 SSD a 144Hz 1080p displej.

CPU je jedním z energetických 35w čtyřjádrových procesorů společnosti Intel, takže nemůže zcela držet krok s některými novějšími procesory na trhu, pokud jde o aplikace, které se spoléhají na vícejádrový výkon. To však není v žádném případě jako počítač pracovní stanice a pro běžné každodenní úkoly to s lehkostí propustí.

Herní výkon je velmi dobrý z krabice, zejména v tomto cenovém bodě, ale od spuštění Triton 300 SE Acer vytlačil upgrade firmwaru, který zvyšuje energii GPU z 75 W na 90 W. V některých situacích GPU přitahuje pouze 60 W síly, ale na mnoha hrách jsme zjistili, že se to zvýšilo až 85 W s výsledným zvýšením výkonu.

Jako hrubý ukazatel jsme zjistili, že výkon se zlepšil zhruba o 10%, pokud jde o snímky za sekundu téměř v každé hře. Ještě předtím, než jsme použili, byl výkon aktualizace dobrý, ale se zvýšením GPU TGP je Triton 300 SE skvělý.

Stále existuje několik oblastí, kde jsme zjistili, že Triton 300 SE chybí, například ve své skromné ​​nabídce přístavů a ​​vysokých povrchových teplot, ale celkově je to vážný uchazeč v ultra-přenosné kategorii.

Interní a upgrady

Přístup k vnitřnosti Acer Triton 300 SE je jednoduchý za předpokladu, že máte správné nástroje. Devět šroubů T8 Torx zajistí spodní část pouzdra a pomocí nástroje Pry se dostatečně otevírá.

Většinu vnitřního prostoru dominuje baterie 60HHR a chlazení pro CPU a GPU. Přestože není mnoho kroucených místností, design by měl udělat dobrou práci, aby udržoval prach a nečistoty.

Ve skutečnosti není moc, co byste mohli upgradovat v Triton 300 SE. Neexistují žádné další sloty pro rozšíření úložiště a ze 16 GB RAM je 8 GB připájena do desky. Můžete vyměnit 8 GB hůl za 16 GB, která vám poskytne maximum 24 GB, ale není to nutné nebo pravděpodobně ani za to. Podobně s SSD, pokud dostanete 1TB m.2 nvme SSD, to by mělo stačit pro většinu uživatelů.

Klávesnice a trackpad

Acer Predator Triton 300 SE má rozložení bez Tenkeyes s malou břehem zkratky podél pravé strany. Patří sem tlačítko s rychlým přístupem Predator Sense a dvojí přiřazené klíče pro ovládání hlasitosti/ztlumení a média.

Je to tradiční rozvržení a kdokoli, kdo je obeznámen s notebooky, se rychle vyrovná s různými klíčovými zkratky FN. Z nějakého důvodu je jas nahoru a dolů zvrácen, ale kromě toho jsem neměl žádné problémy s používáním klávesnice.

Ačkoli neexistuje žádné osvětlení RGB na klíč, klávesnice má třízónový přiřazený podsvícení, který lze nakonfigurovat, jak se vám líbí, s hrstkou dynamických režimů hodených dovnitř. Pro mé preference rád přiřadím statickou barvu, která doplňuje zbytek mého nastavení, a bylo snadné použít nastavení RGB tak, aby dokonale odpovídalo barvám.

Průsvitné písmo na klíčích umožňuje skrz dobré množství světla, což je usnadňuje vidět v jakémkoli stavu osvětlení; Pokud se chcete vyhnout upoutání pozornosti na sebe a opustit podsvícení, písmo je stále jasně viditelné, pokud existuje slušné množství okolního světla.

Psaní na klávesnici je velmi příjemné, přičemž klíče mají spoustu cestování a vážným ovládáním, které je dobře vhodné pro hraní, aniž by se v levnějších notebookech cítilo běžné, bez toho, že se cítil běžný v levnějších notebookech. Je také příjemně tichý, který se může hodit na zařízení, které se dobře hodí k hraní a práci na cestách. Kromě nedostatku specializovaného Numpadu (ze zřejmého důvodu, že by se to nehodilo), mohl bych proti této klávesnici velmi málo říct.

Touchpad je nutností trochu na malé straně, ale je super hladký a citlivý. To je také místo, kde najdete čtečku otisků prstů pro biometrickou zabezpečení. Touchpad stále pracuje nad odsazením, kde je umístěn skener otisků prstů, ale mírně zpomaluje rychlost ukazatele.

Podle mých zkušeností byl skener ve své spolehlivosti asi 50/50, ale to bylo bez času na to, aby se vrátil a zlepšil počáteční čtení mého tisku. Přestože je čtenář otisků prstů šikovnou a žádoucí funkcí, implementace zde není ideální a raději bych měl jen neimovaný trackpad vzhledem k možnosti.

Připojení a porty i/o

Výběr portů na Triton 300 SE je jedním ze slabších aspektů designu, s pozoruhodným opomenutím připojení Ethernet. Má jen tři porty USB, port HDMI a 3.5 mm kombinovaný pro náhlavní soupravy.

Na straně plus je to HDMI 2.1 port, oba porty USB-A jsou vysokorychlostní 3.2 Gen2 a port USB-C Thunderbolt 4 podporuje displayport přes nabíjení USB-C a 100W. S slušným rozbočovačem USB-C můžete připojit všechna potřebná periferie, stejně jako více displejů a zásadně poskytnout port Ethernet RJ45 v případě potřeby.

Nalevo od Triton 300 SE je port USB-C Thunderbolt 4, jediný USB 3.2 Gen2 Typ-A a napájecí konektor.

Na pravé straně je USB 3.2 Gen2 typu A, HDMI 2.1 a 3.Analogový port 5 mm.

Bez jakéhokoli připojení Ethernet je síť zpracováno čistě zabijákem AX1650I (802.11AX) Síťová karta. Tuto kartu Wi-Fi jsme vyzkoušeli na mnoha notebookech a představení je vynikající. Středisko pro řízení zabijáků má také několik vynikajících nástrojů pro upřednostňování síťového provozu, omezení šířky pásma, analýzu vašeho signálu Wi-Fi a dokonce působí jako rozsah sítě. Pro mnohé bude vždy výhodnější kabel Ethernet, ale pokud nemáte žádnou alternativu k Wi-Fi, je to zatraceně dobrá NIC (karta síťového rozhraní).

Zobrazit

Byl jsem velmi ohromen obrazovkou na Triton 300 SE. Barvy pop a má nejlepší kontrast a černou úroveň jakéhokoli displeje IPS, který jsme testovali.

Ve své tovární kalibraci se displej zabýval 96% SRGB, 71% AdobergB a 73% DCI-P3. To umožnilo displeji produkovat bohaté a zářivé barvy, bez jakékoli přesycení a s průměrnou delta-e (přesnost barev) 0.74, což je vynikající. Uniformita byla konzistentní na displeji, bez viditelného podsvícení krvácení nebo IP září kolem rohů. Teplé barvy bylo dotykem na chladné straně, měřením 7400K, ale to bylo snadno napraveno snížením zelené a modré RGB v nastavení.

Nativní gama velmi úzce sledovala 2.2 Gamma křivka v našich testech. Jas maxima byl mírně nadprůměrný při 326 Cd/m², ale černý úroveň 0.19 CD/m² je vynikající. Tito hluboké černoši umožnili Tritonu 300 SE dosáhnout vrcholné úrovně kontrastu 1700: 1, což je vynikající pro displej IPS. Díky tomu je hraní her nebo sledování filmů se spoustou tmavých scén velmi příjemných, bez vyplavených černochů, které často získáte z panelů IPS.

Sledování úhlů bylo vynikající, s obrazem jasně viditelný z ostrých úhlů, zachování barvy vibrace a dobře kontrastující při pohledu na střed.

Manipulace s pohybem panelu byla obzvláště působivá, přičemž testy vykazovaly pouze stopu duchů, bez rušivého rozmazání a žádné znatelné překročení. To bylo, když jsme také studovali zobrazení zblízka. Při pravidelném používání je to v podstatě bezchybné.

Může to být pouze 1080p 144Hz displej, ale to je v ideálním případě vhodné pro kombo CPU/GPU v Triton 300 SE, s obnovovací frekvencí, která je na hranici toho, co může maximalizovat v mnoha populárních konkurenčních titulech.

Vedlejší poznámka pro kreativy: Když byl kalibrován, byl Triton 300 SE neuvěřitelně přesný. Průměrné deltae bylo jen 0.2, měřený whitepoint byl 6495k a černá svítidlo bylo 0.15 CD/m², což má za následek ohromující poměr kontrastu 2071.3: 1. Perfektní pro barevnou kritickou práci, i když malou obrazovku a displej s nižším rozlišením nemusí být ideální.

Výkon

Toto je první notebook RTX 3060, který jsme dosud testovali, ale máme spoustu systémů z obou stran tohoto výkonu a cenového rozpětí, které je třeba porovnat. Ve srovnání s RTX 2060, 2070 Super a dokonce i s nižším výkonem 3070, RTX 3060 v Triton 300 SE fungoval brilantně. V mnoha případech to překonalo to, co by mělo být silnější systémy. Když zohledníte cenu a relativně nízký odtok na elektřinu, je to hvězdné představení od Tritonu.

Než se dostaneme na herní představení, rychle se zabýváme každodenním výkonem Triton 300 SE. Pro mé pravidelné pracovní zátěž zahrnující zpracování slov, úpravy videa a fotografií a spuštění několika značných tabulek jsem neměl problémy s Tritonem. Naštěstí jsme nyní dosáhli bodu, kdy i ten nejskromnější herní systém zvládne každodenní pracovní zátěž bez námahy. Boot Up and App Start Times jsou rychlé a mimo nejnáročnější software bude pravděpodobně ideální pro většinu lidí. Rekvizity pro Acer pro zahrnutí webové kamery; Je to jen 720p a může se zdát trochu nejasné, zejména v situacích s nízkým osvětlením, ale slouží jeho účelu a bude to pravděpodobně vítaným doplňkem pro ty, kteří chtějí notebook, který je pro práci stejně pohodlný jako v nastavení bitevní stanice.

Být schopen se připojit k více displeji 4K je pro Triton jasnou výhodou, protože vám umožňuje mít mnohem více nemovitostí na obrazovce pro práci nebo pro sledování filmů s vysokým rozlišením. Pokud máte monitor, který podporuje KVM, je to tak jednoduché jako houpání u vašeho stolu, připojení jediného kabelu USB-C a rovnou do práce. Méně času nastavení všeho se rovná větší produktivitě (přinejmenším to je to, co byste měli říct svému šéfovi, pokud tlačíte na práci z domácího upgradu).

Nyní hrají hry. Když Triton 300 SE poprvé spustil GPU TGP 75W, což je trochu na spodním konci. Od té doby však společnost Acer vydala aktualizaci firmwaru, který zvyšuje (potenciální) TGP na 90 W, což je podstatné nárůst. Původně jsem zaznamenal výsledky před aktualizací firmwaru, ale poté, co jsem viděl, kolik většího výkonu jsem se dostal znovu, znovu jsem spustil všechny benchmarky. V celé desce jsme viděli až a více než 10% zlepšení snímků.

Nejvyšší TGP, který jsme změřili, byl na Borderlands 3 a Cod Warzone, které průměrovaly 85 W. Shadow of the Tomb Raider a Control Průměroval 80W. Ze zbytku našich testovacích laviček tato čísla kolísala mnohem více, přičemž více her s omezeným CPU se ponořily až 60 W. Navzdory tomu bylo zvýšení výkonu konzistentní a každá hra zaznamenala nárůst po aktualizaci firmwaru.

Na nativní 1080p můžete zasáhnout minimum 60 FPS na všech, ale nejnáročnějších hrách, aniž byste museli cokoli odvrátit od Ultra. Konkurenční hry ESPORTS mohou často maximalizovat panel 144Hz, což je ideální jak pro AAA pro jednoho hráče, tak pro frag-fest multiplayer.

Na výkonnějších strojích testujeme kromě 1080p na 1440p a 2160p, ale skromný RTX 3060 není pro hraní v těchto rozlišeních ve skutečnosti vyříznut. Pokud máte externí displej, do kterého se chcete zapojit, většina her bude běžet dobře, ale možná budete muset škálovat zpět na střední nastavení nebo možná spustit na 1080p, abyste získali hladký zážitek.

Benchmarky

Všechny testy benchmarku byly provedeny s režimem výkonu nastaveným do extrémního v softwaru Predadersense, který přetaktoval GPU a provozuje CPU na maximální, dynamicky nastavovací rychlost ventilátoru, aby vše udržovalo cool cool. (Turbo režim je výrazně hlasitější a fanoušci neustále běží plnou rychlostí. Ačkoli to teploty velmi mírně snížilo, vedlo to pouze k několika dalším rámům, což podle mého názoru učinilo extrémní režim nejlepší volbou.)

Nastavení ve hře Použijte ultra předvolbu (nebo ekvivalent), pokud je k dispozici. Pokud byl DLSS k dispozici, byl nastaven do režimu výkonu, pokud není uvedeno jinak. (Pokud hra RTX pohodlně běží nad obnovovacími frekvencemi, s nimiž jste spokojeni, doporučujeme přepnout DLSS na kvalitu, protože to je znatelný rozdíl v jasnosti obrazu.)

Všechny výsledky byly zaznamenány pomocí vestavěného displeje.

Porovnání herního výkonu

Pro srovnání jsme uvedli řadu počítačů s různým GPU, včetně Tritonu 300 s RTX 2070 Super. To by vám mělo poskytnout představu o tom, jak se srovnává s řadou procesorů a konfigurací systému. Tato srovnání považujeme za užitečné pro spotřebitele, kteří hledají nejen nejlepší celkový výkon, ale také nejlepší hodnotu.

Notebook/PC Asus tuf Dash F15 Acer Predator Triton 300 Acer Predator Triton 300se Acer Predator Helios 300 Asus Rog Flow x13
Modelka FX516PR (2021) PT315-52 PT314-51S PH315-53 (2020 GV301QH (2021)
Procesor I7-11370H I7-10750H @ 2.60 GHz I7-11370H I7-10750H R9 5980HS
GPU RTX 3070 8GB RTX 2070 Max-Q 8GB RTX 3060 6GB RTX 2060 6GB GTX 1650 4GB
GPU TGP/TDP 80 W/85W 90W 35W/40W
RAM 16 GB DDR4-3200 (88) 16 GB DDR4-3200 (88) 16 GB DDR4-3200 20 GB DDR4-3200 (164) 32GB DDR4X-4266 MHz
SSD 512GB m.2 NVME SSD 1tb m.2 NVME SSD 1tb m.2 NVME SSD 512GB m.2 NVME SSD 1tb m.2 (WD PC SN530)
HDD n/a N/A. 2 x m.2 slot, 1 x PCIe n/a n/a n/a
Zobrazit 1080p 144Hz 1080p 144Hz 1080p 144Hz 1080p 144Hz 1920 × 1200 120 Hz Pantone
Cena 1 299 GBP 1 399 GBP 1 399 GBP 1 299 GBP 1 499 GBP

Cinebench R15

 • CineBench. CPU (singl) (CB)
 • (Vysoce výkonný režim / ventilátor automobilů): 200 CB
 • Cinebench. CPU (multi) (CB)
 • (Vysoce výkonný režim / ventilátor automobilů): 958 CB
 • Cinebench. GPU (OpenGL)
 • (Vysoce výkonný režim / automatické ventilátor): 138.29 FPS

Cinebench R20

 • Cinebench. CPU (singl)
 • (Vysoce výkonný režim / ventilátor automobilů): 520
 • Cinebench. CPU (multi)
 • (Vysoce výkonný režim / ventilátor automobilů): 2409

Cinebench R23

 • Cinebench. CPU (singl)
 • (Vysoce výkonný režim / ventilátor automobilů): 1370
 • Cinebench. CPU (multi)
 • (Vysoce výkonný režim / ventilátor automobilů): 5609

3DMark. Fire Strike (DX11)

 • Skóre požáru. 15049
 • Grafické skóre. 18009
 • Fyzikální skóre. 13467
 • Kombinované skóre. 7319

PCMark 10

 • PCMark 10. 5695
 • Essentials. 8876
 • Spuštění aplikace-12896
 • Video konference. 6974
 • Webové prohlížení. 7777
 • Produktivita. 8538
 • Tabulky. 9802
 • Psaní. 7438
 • Vytváření obsahu. 6615
 • Úpravy fotografií. 7762
 • Vykreslování a vizualizace. 7798
 • Editace videa. 4783

Toto skóre PCMark 10 je slušné. Spadne za systémy Ryzen, které jsme testovali, ale mají výrazně více jádra než čtyřjádrový i7 v Triton 300 SE. Stále je možné provést vytváření obsahu, ale pokud děláte hodně úprav a výrobních prací, může být výhodnější účinnější procesor. Pokud jde o každodenní produktivitu, však Triton 300 SE nebude mít žádné problémy, které vás přenášejí prostřednictvím vaší pracovní zátěže.

Světlá paměť nekonečná referenční referenční hodnota

Velmi vysoká. nastavení DLSS: Kvalita

Vysoké. nastavení DLSS: výkon

UserBenchmark

 • Hraní. 79% bitevní lodi
 • Desktop. 98% jaderné ponorky
 • Pracovní stanice. 69% Battle Cruiser
 • CPU. Gaming. 88.60%
 • Grafika. 85%
 • Boot Drive. 337%

Úložný prostor

1TB m.2 NVME SSD by měl být pro většinu uživatelů dostatečně prostorný, ale lze je rozšířit pouze nahrazením SSD za větší. Acer si vybral vynikající SSD pro Triton 300 SE, s důsledně rychlými rychlostmi, které vedly k krátkým časem načítání a vynikající reakci systému.

Sekvenční rychlosti čtení a zápisu 3603 MB/S a 3027 MB/S jsou velmi dobré a v souladu s nebo lepšími než SSD ve většině špičkových notebooků. To se promítá do mnohem nižších časů načítání ve hrách, vynikající reakci na systém a rychlé doby spuštění.

Následující jsou výsledky zaznamenané v CrystalDiskmark, s čísly měřenými v MB/s

Chlazení

To je místo, kde můj hlavní problém leží na tenkých a lehkých herních notebookech. Vzhledem k tomu, že tak malé množství vesmírných vnitřků, které produkují hodně tepla, je velmi těžké dostat to teplo odtamtud; Systémové teploty patří mezi nejvyšší, jaké jsem kdy viděl, na 66 ℃. Na Acerův kredit, vrazili Triton 300 SE plné otvorů a výfukových plynů, stejně jako jejich vynikající technologie fanoušků aeroblade, ale i potom se potýká s teplem.

Povrchové teploty v zadní části zásobníku klávesnice jsou velmi vysoké a výbuchy horkého vzduchu ze zadních a bočních otvorů. Kromě toho, že se notebook stal mnohem silnějším na pomoc chlazení, nevidím, jak se tomu mohli vyhnout.

Přestože exteriér je horký, CPU se usadí kolem 88 ℃. Existují vzácné hroty až 100 ℃, ale to je velmi krátké, dochází pouze tehdy, když je CPU poprvé umístěn pod zátěží a následují fanoušci rychle zamíchaní.

Tyto vrcholy jsou v rámci tolerance CPU a jsou v souladu s jinými herními notebooky, takže se netýká. GPU průměruje 69 ℃ během prodloužených herních sezení a vysokých zatížení (měřeno po zvýšení firmwaru TGP), což je v rámci přijatelných limitů a výrazně nižší než většina systémů, které jsme testovali. Pokud by celkové teploty povrchu a systému nebyly tak vysoké, nebyl bych překvapen, kdyby dokázali tlačit GPU ještě těžší.

V tichém režimu je notebook skutečně většinou tichý, zejména pokud vše, co děláte, je sledovat film. Výkon klesl o přibližně 30-40% na našich systémových benchmarcích, ale teploty systému byly stále nad tím, co bychom považovali za pohodlné-nešťastný vedlejší produkt vycpávání malých rám.

Životnost baterie

Triton 300 SE má komponenty účinné na energii, ale to je kompenzováno pouze baterií 60WH. Ve srovnání s bateriemi 90 WH, které jsou namontovány na ostatní notebooky, to znamená, že má pouze průměrnou výdrž baterie, která je na stejné úrovni jako většina herních notebooků.

Při napájení baterie může být systém nastaven na agresivní režim úspory energie, který pomáhá prodloužit výdrž baterie. Triton 300 SE má tendenci provozovat aplikace pomocí diskrétního GPU, takže prodloužení výdrže baterie (za předpokladu, že nepotřebujete Grunt RTX 3060), můžete nastavit aplikace pro použití integrovaného GPU (to se provádí v rámci NVIDIA Control (to se provádí v NVIDIA Control Panel).

Sledováním videa 1080p přehrávané z externího pevného disku jsme dostali kolem 4.5 hodin výdrže baterie. Pro standardní produktivitu a prohlížení jsme použili PCMark 10 běžící na smyčce a průměrovali kolem 3.5 hodin za úplný nabití. Hraní na baterii klade větší poptávku, což má za následek 1 hodinu hry při 50% jasu, s framerate omezeným na 60 snímků za sekundu. To je docela zklamáním a výrazně pod tím, co se očekávalo.

V tom, že pokud zbývá méně než 40% baterie, je mírný výstřednost, nemůžete změnit režim výkonu, i když je zapojen do sítě. I když to většinu lidí neobtěžuje, pokud ji vezmete na schůzku nebo lekci, mohlo by být nepříjemné, kdyby fanoušci zařadili, zatímco nejste schopni přejít na tichý režim.

Nabíjení z prázdného do plného množství je poměrně rychlé, trvalo to jen 30 minut, než dosáhlo 60%, a celkem 55 minut dosažení 90%, ale zpomaluje posledních 10%, nabíjecí se po dobu dalších 15 minut, než zasáhne Úplný 100% poplatek.

Triton 300 SE také podporuje nabíjení USB-C až do 100 W a lze jej doplnit napájecími bankami, prostřednictvím monitorů, které podporují dodávku energie, nebo dokonce nabíječkou mobilního telefonu (i když to bude pravděpodobně mnohem pomalejší).

Ceny a alternativy

Za 1 399 GBP je Triton 300 SE konkurenceschopně a existuje jen velmi málo konkurentů, kteří dokážou odpovídat představení, zatímco zůstanou tak kompaktní a přenosné. Asus Rog Zephyrus G14 má lepší procesor Ryzen 9, ale za privilegium zaplatíte několik stovek a styl je mnohem více křik než svelte triton.

Pro mé preference a protože Ryzen 9 je více CPU, než potřebuji pro své pracovní zatížení, šel bych s Triton 300 SE. Pokud chcete herní stroj ven a ven, existují pravděpodobně lepší možnosti; Toto je stroj nejvhodnější pro ty, kteří chtějí notebook pro práci a hrají ve stejném množství a pro přenositelnost a diskrétnost je vysoká priorita. Pokud se hodíte do této demografické skupiny, je těžké porazit Triton 300 SE.

souhrn

Existuje mnoho důvodů, proč milovat Triton 300 SE: displej je nádherný, s přesnou barvou a neuvěřitelným kontrastem; Herní výkon je vynikající pro 1080p AAA herní i konkurenční eSports; Design je stylový, bez příliš mnoho honosných hráčů zaměřených na hráče a je to za rozumnou cenu za to, co dostanete.

Byl bych rád, když jsem viděl port Ethernet, a několik dalších možností IO, ale to je snadno napraveno s rozbočovačem USB-C. Jedinou další věcí, které jsou znepokojivé, jsou vysoké povrchové teploty, ale i potom je to v souladu s jinými herními notebooky a komponenty se nepřehřívají.

acer, predator, triton, oled, review, herní

Pokud potřebujete pro práci ultra přenosný stroj, ale také chcete vyhodit několik her tresky při vysokých snímcích, Triton 300 SE je velmi atraktivní návrh. Bez ohledu na to, moje práce zahrnuje hodně cestování, a to je ideální systém pro mé potřeby. S mnoha podniky, které se nyní střídají mezi kanceláří a prací z domova, to pravděpodobně vyhovuje mnoha spotřebitelům.

Acer Predator Triton 300 SE Recenze: Výkonný hardware v elegantním balíčku

V posledních letech jsme zaznamenali posun v designu herního notebooku. Zatímco stroje monstra, které jsou pravděpodobně přenosné, jsou stále kolem, existuje také tlak na vytvoření tenkých a lehkých herních notebooků, které lze také použít jako denní ovladač. Tyto tenké a elegantní herní notebooky nabízejí hodně milovat zabalením špičkových GPU a výkonných CPU v co nejmenším podvozku. Notebook Acer Predator Triton 300 SE je okamžitě poutavý ve svém designu a na specifikačním listu se ani nesmíruje. Ale je to dobrá volba pro hráče, kteří hledají to nejlepší z obou světů v notebooku?

Měl bych začít tím, že můj obvyklý notebook je 2020 Asus Rog Zephyrus G14, notebook, který vyrobil mnoho vln, když byl poprvé vydán v loňském roce. Koupil jsem si do humbuku a rozhodl jsem se ho koupit a ještě jsem nebyl zklamán. Když jsem poprvé vytáhl Triton 300 Se z krabice, okamžitě mi připomněl Zephyrus G14. Oba notebooky mají překvapivě malou stopu s 14palcovými displeji s vysokou frekvencí, oba mají pěkný kovový podvozek a obě nabízejí hodně energie.

Design

Triton je také značka s nějakou překvapivou známostí. Když jsem na začátku loňského roku hledal nový notebook, viděl jsem doporučení pro standardní Triton 300 vlevo a vpravo. Zdá se, že mnoho lidí si myslí, že standardní Triton 300 nabízí hodně energie za cenu a je to obecně dobře postavený počítač. Zdá se, že Triton 300 SE má hodně co žít.

Z pohledu designu Triton 300 SE rozhodně nezklame. Jako někdo, kdo se opravdu nelíbí v úhlových rozích a hustých displejích na standardním Tritonu 300, může být 300 SE také svátek pro oči. Kartáčový kovový exteriér vypadá opravdu pěkně a když jej otevřete, přivítá vás příjemně normální barevná schéma šedá na stříbru. Dalo by se dokonce nazvat vzhled stroje podhodnoceného. Musím říct, že se mi opravdu líbí tento trend (některých) herních notebooků, které vylučují nesprávné vzory, které křičí „Jsem hráč!„A nahradit je za návrhy, které by nevyhlížely z místa na notebookech s běžným proudem.

I když to může vypadat trochu nenápadnější než některé jiné herní notebooky ve volné přírodě, je to určitě stále herní stroj. Pro klávesnici je skutečně přizpůsobitelný podsvícení RGB pro klávesnici, ale osvětlení je rozděleno do tří zón (zde bez klíčového RGB), které jsou přizpůsobitelné prostřednictvím Acerova softwaru Predatorsense (o tom více o tom).

Celkově se mi opravdu líbí design Triton 300 SE. Myslím, že stříbrná kartáčovaná kovová víčka vypadá opravdu dobře, a navzdory mé tendenci se trochu šílit s RGB v sestavách stolních počítačů je hezké mít jednoduché třízónové RGB, které je snadné vypadat hezky a zapomenout na na.

Hardware a výkon

Takže stroj vypadá dobře, ale jak to funguje? Je zřejmé, že s GPU notebooku RTX 3060 pod kapotou bude Triton 300 SE moci hrát některé hry. Stroj je také vybaven jádrem I7-11375H, který je obvykle taktován ve 3.3GHz, ale může jít až 5.0GHz Hodinová rychlost s Boost Intel’s Turbo Boost. Model, který jsem obdržel pro testování, má 16 GB RAM (který je upgradován na 24 GB) a 512 GB SSD, který po zaúčtování operačního systému vyjde na 475 GB volného prostoru.

Jak byste si představovali, vzhledem k této kombinaci CPU a GPU, Triton 300 SE provozuje hry dobře. S Borderlands 3 nastaveným na ultra nastavení jsem měl průměrné FPS 61.61 Pomocí benchmarkingového nástroje hry. Vidíme ještě lepší výkon v Forza Horizon 4, s průměrem 95 fps v ultra nastavení. V Geekbench 5 obdržel Triton 300 SE jednojádrový skóre 1476 a vícejádrový skóre 5128.

Triton 300 SE má 14palcový displej 1080p na 144 Hz a myslím si, že to je něco sladkého místa pro tenké herní notebooky, jako je tento. Triton 300 SE má určitě hardware, který zaručuje displej s vysokou frekvencí, takže bych měl raději 1080p na 144 Hz místo něčeho jako 1440p při 60 Hz. Na druhou stranu si myslím, že displej je dostatečně malý, že 1080p stále vypadá hodně ostrý, a obecně jsem nakloněn k vyšších snímků než k vyššímu rozlišení, pokud jde o hry PC.

Většina nezávislých her nebude mít problém s úplným uvedením této frekvence 144Hz, které můžete použít, zatímco v moderních hrách AAA můžete vždy trochu odmítnout nastavení grafiky, abyste dosáhli vyšších rámců kolem 60 FPS. To je to, co se mi na sestavách líbí obecně. máte dostatek energie a dostatečně rychlé obnovovací frekvence, abyste mohli hrát, jak chcete, a je opravdu hezké mít tu flexibilitu.

Podle mého oka vypadá displej na Tritonu 300 SE opravdu dobře. Může to být pěkné a jasné (alespoň při připojení k napájení) a barvy se zdají být solidní. Všimnu si, že jsem slepý barevný, takže nejspíš nejsem nejlepší soudce přesnosti barev a celkového tónu, ale alespoň pro mě oba Borderlands 3 a Forza Horizon 4 na tomto displeji vypadají opravdu dobře.

Opravdu, největší obava, když pracujete s herním notebookem, který zabalí tento druh hardwaru do malého podvozku, je teplo. Existují otvory podél obou stran, záda a spodní části podvozku, takže proudění vzduchu není opravdu obavy, ale při zatížení se CPU a GPU budou zahřát. Prostě se tomu nevyhýbá. Tyto díly notebooku jsou vyrobeny tak, aby běžely horké, takže největší věcí, kterou se uživatelé musí zabývat tím, jak teplo ovlivňuje herní zážitek.

Vypadá to, že Triton 300 SE používá svůj kovový podvozek jako chladič v některých oblastech, protože asi po půl hodiny hraní Borderlands 3 na maximálním nastavením byla některá místa uprostřed podvozku nad řadou funkcí, která byla velmi horká na dotek. Dobrou zprávou je, že oblasti, ve kterých s největší pravděpodobností povedete ruku při hraní. v obecné oblasti WASD klíčů spolu s mezerníkem. byly teplé, ale nikde poblíž ohromně horké. Takže termály v tomto stroji se zdají být dobré, přinejmenším z pohledu udržení uživatele pohodlné, protože využívají hardware, který je uvnitř.

Vaším úkolem uživatele je zajistit, aby při použití tohoto notebooku k hře použili pouze na tvrdém povrchu, abyste zajistili, že máte co nejvíce proudění vzduchu. Tomu pomáhá stojan na dně, který běží téměř celou šířku notebooku, takže pokud hrajete na tvrdém povrchu, by tok vzduchu neměl být obavy.

Predatorssense je místo, kde nastavíte rychlost ventilátoru a teploty monitoru, se čtyřmi různými režimy použití, z nichž si můžete vybrat: tiché, výchozí, extrémní a turbo. Je zřejmé, že tichý je režim, který byste měli použít, když nemusíte používat hodně energie a chcete, aby fanoušci byli co nejvíce ticho.

Extrémní přetaktování CPU i GPU, ale škrtí ventilátor, takže nejsou tak hlasité, zatímco turbo maximalizuje rychlost ventilátoru a hodin. Režim využití můžete změnit pouze tehdy, když je počítač zapojen a napájení baterie je nad 40%, což se mi zdá jako podivné omezení, zejména pokud jde o škrcení na výchozí a tiché režimy. K dispozici je také specializovaný turbo klíč, takže pokud splníte tyto požadavky, které jsem právě uvedl, můžete to zasáhnout, kdykoli chcete zapnout a vypnout turbo režim.

Fanoušci jsou velmi hlasitý v turbo režimu, ale máme sklon odpustit objem fanoušků, když tito fanoušci ochlazují výkonný herní hardware. Zatímco reproduktory Triton 300 SE jsou pro reproduktory notebooků hlasitě a znějí, pravděpodobně budete chtít nosit některá sluchátka, když děláte intenzivní hraní, takže máte snadnější slyšení nad hlukem fanoušků. Ale samozřejmě, možná budete chtít jen používat sluchátka s tímto počítačem stejně, protože podporuje DTS: x Extrémní prostorový zvuk.

Triton 300 SE je schopný herní stroj, ale je to také dobrý pracovní stroj. Psaní na klávesnici se cítí dobře, i když klíče ve stylu chicletu se cítí o něco méně široké než na to, na co jsem zvyklý. To je však nejmenší z gripusů, protože to vůbec netrvalo příliš dlouho, než jsem se přizpůsobil klávesnici Triton 300 SE a psal pryč, jako by to byl můj každodenní řidič. Zdá se, že podsvícení je také pevné, i když pochází ze Zephyrus G14 s jeho notoricky špatným podsvícení, je zcela možné, že moje podsvícení jsou nízké, začít s.

Nakonec máme výdrž baterie a porty. Acer říká, že Triton 300 SE bude trvat až 10 hodin jeden poplatek; Tento notebook je součástí plemene tenkých a lehkých herních strojů, které se mohou pochlubit dlouhou životností baterie jako jedna z jejich funkcí. Podle mých zkušeností však získává několik vylepšení výdrže baterie, která je vysoká-například by mě nepřekvapilo, kdyby někteří z předinstalovaného hardwaru, jako je Predatorsense nebo Norton Antivirus, se v této výdrži baterie pojedne pryč.

Přesto jsem z krabice a při vyváženém nastavení s jasem displeje nastaveným na 50%, byl jsem schopen streamovat 1080p video z Twitch asi 5 hodin, než jsem získal kritická varování o baterii. Představuji si, že více smíšené využití zahrnující věci kromě přímého streamování videa povede k delší výdrži baterie. Pokud je můj čas se Zephyrus G14 nějakým náznakem, není pochyb o tom, že uživatelé sestavili vyčerpávajícími průvodci o tom, jak vytlačit každou unci výdrže baterie z tohoto stroje. Myslím, že 10 hodin je pravděpodobně příliš optimistický, ale 7-8 je jistě proveditelné.

Pokud jde o přístavy, máme jeden výstup HDMI, dva USB-A 3.2 porty Gen 2, jeden USB-C 3.2 port Gen 2 a 3.5 mm konektor pro sluchátka/mikrofon. Kromě toho, že port USB-C podporuje nabíjení DisplayPort, Thunderbolt 4 a USB. Je vždy příjemné vidět HDMI a Displayport na takovém notebooku, protože to znamená, že můžete využít tohoto 3060 a hru na větším monitoru na ploše, pokud chcete. Celkově vzato, výběr portů je dost dobrý, ale rád bych začal vidět více portů USB-C na těchto notebookech obecně.

Co se mi nelíbilo

Na tomto notebooku se mi moc nelíbilo, ale je jich několik věcí. Předinstalovaný software je bolest, zejména Norton Antivirus. Norton jsem nepoužil roky a internet říká, že je to teď dobré, a přestože to může být, je to stále příliš otravné. Nemluvě o tom, že mnozí, kteří kupují takový notebook pro hraní, pravděpodobně již přijde na své antivirové nastavení; Pro ty, kteří náhodou používají Norton, možná je to dobrá věc, že ​​je zde předinstalovaná, ale pro všechny ostatní je to prostě frustrující.

Mezi další předinstalovaný software spojující Antivirus Norton zahrnuje Dropbox (což je nějaká propagační instalace, která má s ní nabídku registrace), GotRust ID, ExpressVPN, CyberLink’s Photodirector and PowerDirector, Acer’s Own Predatorsense a odkaz na hlavním panelu Windows Passion Passion To vás nejenže zavede na Acerovu planetu9.GG web, ale také automaticky stahuje instalační program pro službu.

Uznávám, že předinstalovaný software je jen součástí hry, pokud jde o předběžné stavby a notebooky. Nemám to moc rád, ale vím, že je příliš mnoho očekávat 100% čisté instalaci oken při nákupu jedné z těchto věcí. Na Triton 300 SE je příliš mnoho a necítí se skvělé dostat tento elegantní, sexy notebook z krabice, jen aby byl uvítán podivnými zkratky hlavního panelu a vyskakovacími okny Norton.

Přál bych si také, aby Predatorsense byl trochu citlivější a méně neohrabaný. Predatorsense má své použití, stejně jako většina těchto aplikací pro správu systémů výrobce. Predatorsense alespoň poskytuje užitečný vhled do teplot vašich součástí, ale je to tak neohrabané, že bych raději nainstaloval něco jiného, ​​abych to zvládl a používal Predatorse co nejméně.

Acer Predator Triton 300 SE Verdikt

Nakonec jsme tedy ponecháni s pevným tenkým a lehkým herním notebookem, který se může snadno dostat jako denní notebook řidiče pro práci s některými špatnými rozhodnutími na předinstalovaném softwarovém frontu. I když je to bolest, předinstalovaný software lze řešit a jakmile to bude hotovo, máme notebook, který nakonec zapůsobí.

Mám rád spoustu věcí o Triton 300 SE. Jsem velkým fanouškem, jako je tento, obecně, a myslím si, že jít s displejem 144Hz při 1080p bylo dobrou volbou, vzhledem k vnitřnosti. Myslím, že notebook vypadá skvěle. líbí se mi to ještě víc než Zephyrus G14. a nabízí dobrý herní výkon pro jeho velikost.

Přesto Acer čelí tvrdé konkurenci kolem tohoto cenového bodu (tento model má MSRP 1 499.99), nejen z hlediska specifikací, ale také v životnosti a designu baterie. Takže i když nemůžu důrazně říci, že Triton 300 SE je hlavy a ramena nad něčím jako Zephyrus G14 nebo Razer Blade, je určitě dost dobré, aby je bylo možné zvážit spolu s těmito notebooky, pokud jste na trhu pro 14palcové hry notebook.

Triton 300 SE je výkonný, dlouhodobý herní notebook za dostupnou cenu

Poznámka editora: Obecně nedoporučujeme notebooky starší než 2 roky. Pro naše nejlepší výběry se podívejte na nejlepší notebooky nebo odpovězte na několik jednoduchých otázek v našem vyhledávači notebooku a získejte osobní doporučení

Verdikt notebooku Mag

Acer Predator Triton 300 SE se může pochlubit silným výkonem a slušnou výdrží baterie zabalené do elegantního 14palcového podvozku, vše za cenově dostupnou cenu.

Klady

 • Silný výkon a grafika
 • Pevná životnost baterie
 • Elegantní, 14palcový podvozek
 • Jasný a barevný displej
 • Relativně dostupné

Nevýhody

Proč můžete věřit laptopu Mag

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Acer je známý pro výrobu kvalitních notebooků za dostupné ceny, ale jeho herní notebooky mohou být trochu drahé a nenabízejí všechny zvonky a píšťalky, které ostatní značky dělají. Nicméně, Acer Predator Triton 300 SE sedí v tomto útulném místě, kde společnost nabízí své nejkvalitnější komponenty zabalené do relativně cenově dostupného balíčku.

Za 1 399 získáte výkonný procesor Intel Core i7-11375H a Nvidia GeForce RTX 3060 GPU, slušná výdrž baterie a barevný 14-palcový, 144Hz displej zabalený v elegantním a tenkém podvozku. Jediné skutečné nevýhody jsou tichý zvuk a zážitek z klávesnice a touchpad by mohl být o něco lepší.

Za samotnou cenu je Predator Triton 300 SE snadno jedním z nejlepších notebooků pro úpravu videa, Nejlepší herní notebooky a nejlepší notebooky připravené na VR, které si můžete koupit.

Acer Predator Triton 300 SE Cena a konfigurace možnosti

Cena: 1 399 CPU: Intel Core i7-11375H GPU: NVIDIA GeForce RTX 3060 RAM: 16 GB Úložiště: 512 GB Displej: 14-palcový, 1080p, 144Hz Baterie: 6:41 Velikost: 12.7 x 9.0 x 0.Hmotnost 7 palců: 3.8 liber

K dispozici je pouze jeden model Acer Predator Triton 300 SE a dodává se s procesorem Intel Core i7-11375H, NVIDIA GeForce RTX 3060 GPU s 6 GB VRAM, 16 GB RAM, 512 GB SSD a 14-palcový, 1080p v AT 144Hz zobrazí vše za 1 399.

Pokud hledáte něco levného, ​​navrhuji zkontrolovat naše Nejlepší levné herní notebooky strana.

Acer Predator Triton 300 SE Design

Když jsem slyšel, že jsem dostával Acer Predator Triton 300 SE, představoval jsem si objemný kus plastu. Byl jsem příjemně překvapen, když jsem našel stylovou, stříbrnou barvu diagonálně kartáčovanou přes kapotu 0.7palcový tenký stroj. Víko je domovem pouze logu predátora vyčnívajícího z pravého horního rohu jako jakési čtvercové razítko. Mezitím je závěs vybaven tradiční modrou predátorem, ale jeho perleťový povlak způsobuje, že v některých oblastech svítí fialový.

Interiér sportuje stejnou stříbrnou barvu doprovázenou stříkáním tmavě šedé z klávesnice a lesklými stříbrnými akcenty, které obklopují touchpad. Překvapivě je tu čtečka otisků prstů vloženo do touchpadu. Nad klávesnicí leží tlačítko označené jako „Turbo“, které vám umožní fanoušky nacházet napravo od tlačítka, jako jaderný motor. Rámy na displeji jsou působivě tenké, a přesto je ještě nahoře webová kamera.

Na 3.8 liber, 12.7 x 9.0 x 0.7 palců, Triton 300 má jednu z nejmenších stop jakéhokoli herního notebooku. The Asus tuf Dash F15 (4.4 libry, 14.2 x 10.0 x 0.8 palců) a Asus Rog Zephyrus G14 (3.5 liber, 12.8 x 8.7 x 0.7 palců) jsou jen větší.

Acer Predator Triton 300 SE Porty

Je jich relativně málo Porty na palubě Predator Triton 300. Bylo by hezké vidět další Port USB typu A stejně jako mini displayport.

Vlevo je a Kensington Lock Slot, Power Jack, jeden port USB typu A a a Thunderbolt 4 Port, Zatímco právo obsahuje port HDMI, jeden port USB typu A a konektor pro sluchátka.

Pokud potřebujete více portů, doporučujeme zkontrolovat naše Nejlepší notebookové dokovací stanice a Nejlepší rozbočovače USB typu-C stránky.

Displej Acer Predator Triton 300 SE

Acer Predator Triton 300 SE’s 14-palcový, 1080p na 144 Hz Zobrazit je relativně jasná a barevná za cenu.

V přívěsu pro Space Jam: Nový odkaz se na obrazovce objevil modrý basketbalový hřiště a dobře kontrastoval s bujnou zelenou, která obklopovala oblast. Přestože jsem byl v relativně temné místnosti, vydal jsem detaily ze dveří za Cedric Joe. Panel byl také dost ostrý, abych si vybral postavu Mask Jim Carrey na pozadí basketbalové hry.

V Assassin’s Creed Valhalla jsem štít s nepřítelem, a když se jeho krev zamlžila ve vzduchu, kontrastovala s trávou a slunce to zasáhlo způsobem, díky kterému vypadalo jako živá hororová filmová scéna. Při jízdě na mém velkém chlapci Wolf v noci jsem neměl žádné problémy, které se procházelo lesem, protože panel byl dostatečně jasný, aby zapálil cestu. Když jsem grafiku odložil, musel jsem zažít hladkou frekvenci 144Hz, když jsem hodil sekeru do hrudi mého nepřítele z několika yardů odtud.

Podle našeho kolorimetru Triton 300 pokryl 80.6% z Barevný gamt DCI-P3, což je výrazně nad 66.Průměr 8% běžného herního notebooku. Dokonce porazil TUF Dash F15 (77.9%), ale byl za Zephyrus G14 (83%).

Na 292 nits jas, Triton 300 je jasnější než některé prémiové herní notebooky a je jasnější než průměr kategorie (279 nits). TUF Dash F15 (265 nits) k tomu trochu nedosáhl, zatímco Zephyrus G14 (323 nits) měl nejjasnější panel.

Acer Predator Triton 300 SE klávesnice a touchpad

I když to může nějakou dobu trvat, než si zvyknout, Acer Predator Triton 300 SE má slušnou klávesnici. Je relativně pohodlné psát, ale klávesnice je poněkud malá.

Dostal jsem 73 slov za minutu na 10fastfingers.Test psaní com, který je mírně pod mým průměrem 78 whpm. Klíče se téměř cítí punchy a kliky, ale bohužel se tam úplně nedostanou.

Klávesnice obsahuje třízónové osvětlení RGB, které lze nakonfigurovat na kartě osvětlení v aplikaci Predatorsense. Existují účinky na osvětlení, jako je vlna, dýchání a záblesk, ale neexistuje způsob, jak přizpůsobit dynamické osvětlení.

4.1 x 2.5palcový touchpad je relativně hladký až do dotyku, ale určitě by to mohlo být hladší. Čtenář otisků prstů nepříjemně zabírá nějakou nemovitost. nicméně, Gesta Windows 10 Jako posouvání dvou prstů a karta pro tři prsty fungovaly dobře.

Acer Predator Triton 300 SE Audio

Acer Predator Triton 300 SE reproduktory pro plnění dolního hádky nejsou příliš hlasité a nemají dostatek basů, aby zálohovali těžkou hudbu nebo hry. Zvuk je však vyvážený.

Poslouchal jsem „Panic Room“ AU/RA a okamžitě se elektronické rytmy vyšly jako poškrábané a prázdné bez správných basů, aby je podpořily. Vokály však zněly svěží a jasně. Sbor také nezněl blátivě ani abrazivně, prostě mu chybělo teplý zvuk, aby to završil.

V Assassin’s Creed Valhalla chatovaly dvě postavy a hlasy zněly jasně a živě, ale tichý zvuk ztěžoval užívání scény. Poté jsme se obvinili a pokusili jsme se porušit brány a masitý rozbití beranického berana byl překvapivě uspokojivý, ale reproduktory byly stále příliš nízké, aby zachytily celý zvuk. Při útoku na nepřátele s mou sekerou to způsobilo ostrý sekání zvuku.- Kdyby byl zvuk hlasitější, mohl by to být nepříjemně ostrý, což by mohl pomoci nějaká přidaná basa.

Notebook přichází s aplikací DTS: X Ultra, která zahrnuje zvukové předvolby jako: hudba, hlas, filmy, strategie, RPG a střelec. K dispozici je také automatická, která optimalizuje váš zvuk na základě obsahu, který posloucháte. A pak je tu zvyk, který vám umožní upravit prostorový model, výšky, basy, dialogová čistota a vyhlazení objemu. Aplikace rozhodně pomohla se zvukem, ale pokud nevíte, co děláte, bude těžké dostat věci znějící optimálně.

Acer Predator Triton 300 SE Gaming, grafika a VR

Skryté uvnitř skořápky Acer Predator Triton 300 SE je NVIDIA GeForce RTX 3060 GPU s 6 GB Vram. Bylo to více než schopné spustit Assassin’s Creed Valhalla při 54 snímcích za sekundu na Ultra, 1080p nastavení, když jsem závodil přes pole a vrhl svou zbraň do první nešťastné lidské bytosti, kterou jsem našel.

Ve stínu Benchmarku Tomb Raider (nejvyšší, 1080p), Triton 300 přibitý 61 fps, jen stoupá přes průměr běžného herního notebooku (58 fps). GPU RTX 2060 Zephyrus G14 skóroval nižší 49 fps, zatímco RTX 3070 TUF Dash F15 zasáhl vyšší 69 fps.

Podobný výsledek nastal na metru: Exodus Benchmark (Ultra, 1080p), kde Triton 300 dostal 50 FPS, porazil průměr kategorie (49 fps), ale padl mezi TUF Dash F15 (57 fps) a Zephyrus G14 (41 (41 FPS).

Překvapivě byla čísla radikálně odlišná na Far Cry New Dawn Benchmark (Ultra, 1080p), protože průměroval Triton 300 73 fps, což nedosáhlo průměrného běžného herního notebooku (74 fps). Triton 300 však porazil TUF Dash F15 (70 fps) a odpovídal Zephyrus G14 (73 fps).

Na Assassin’s Creed Odyssey Benchmark (Ultra, 1080p), Triton 300 zasáhl 51 fps, což je těsně nad průměrem 49-fps, a ve skutečnosti odpovídala TUF Dash F15 (51 fps).

Acer Predator Triton 300 SE Performance

Acer Predator Triton 300 SE to snižuje Procesor Intel Core i7-11375H s 16 GB RAM, které snadno žonglovaly 40 Google Chrome Karty a pět videí na YouTube, zatímco Assassin’s Creed Valhalla běžel na pozadí.

Na Geekbench 5.3 celkový výkon Benchmark, Triton 300 skóroval 5 234, stoupal přes 4 996 průměrný herní notebook notebooku. Se stejným procesorem, TUF Dash F15 skóroval 5 166, zatímco AMD Ryzen Zephyrus G14 9 4900HS CPU zasáhl neuvěřitelných 7 870.

Triton 300 přenesl video 4K na 1080p za 11 minut a 36 sekund na našem benchmarku HandBrake, což je ve srovnání s průměrem kategorie 8:51 docela pomalé ve srovnání s průměrem 8:51. TUF Dash F15 jej téměř dokončil o minutu dříve, v 10:40, zatímco Zephyrus G14 skončil předtím, než jeden notebook věděl, co je zasáhl, v 6:59.

Acer je 512 GB SSD Stiskněte přenosovou rychlost 993 megabajtů za sekundu, což není daleko od 1TB SSD TUF Dash F15 (1 003 Mbps).

Acer Predator Triton 300 SE baterie

Intel pomalu, ale jistě chytí AMD, pokud jde o účinnost čipu, ale stále má dlouhou cestu. Při zkoušce baterie notebooků trval Acer Predator Triton 300 SE 6 hodin a 41 minut, což je docela dobré pro herní notebook, přestože je několik minut za průměrem běžného herního notebooku (6:47). TUF Dash F15 trval několik minut déle, v 6:53, ale Zephyrus G14 ho rozdrtil 11:32.

Acer Predator Triton 300 SE Webcam

I když oceňuji, že webová kamera je na horním rámečku, střelec 720p není dobrý.

Při testovacím výstřelu, který jsem udělal, byla po celém obrázku spousta barevného hluku a okno za mnou bylo úplně vyhozeno a vypadala čistě bílá. Moje tvář byla skvrnitá a plnohodnotná alchymistická stěna za mnou byla zcela nečitelná. Pokud jste jako já a rádi hrajete DD online, nebo potřebujete pouze webovou kameru pro streamování obecně, podívejte se na naše Nejlepší webové kamery Stránka pro něco lepšího.

Acer Predator Triton 300 SE teplo

Acer Predator Triton 300 SE se může trochu zahřát pod kapotou. Po hraní asi po dobu asi 15 minut zasáhl spodní stranu 114 stupňů Fahrenheita, který je nad naším prahem pohodlí 95 stupňů. Střed klávesnice a touchpad zasáhl 104 a 79 stupňů. Mezitím byla nejžhavější stroj ve skutečnosti 125 stupňů, která byla na zadní straně spodní strany, mezi dvěma středovými otvory.

Když se používá nedbale, jako je streamování videa po dobu 15 minut, spodní strana dosáhla 97 stupňů, klávesnice zasáhla 91 stupňů a touchpad se ve skutečnosti stal o něco teplejší při 80 stupních.

Acer Predator Triton 300 SE software a záruka

Acer zahrnuje aplikaci Predatorsense v Triton 300 SE, která vám umožňuje přístup k řízení výkonu, řízení ventilátoru a sledování teploty vašich životně důležitých komponent. Další důležitou aplikací zahrnuto s Tritonem 300 SE je Acer Care Center, které představuje všechny důležité informace o vašem notebooku a softwaru pro vyladění nebo kontrolu vašich komponent.

Získáte také Windows 10 Bloatware Jako skryté město, Hulu a Roblox.

Predator Triton 300 SE přichází s jednoroční omezenou zárukou. Podívejte se, jak Acer hrál na našich Showdown technické podpory a Nejlepší a nejhorší značky hodnocení.

Sečteno a podtrženo

Je těžké porazit něco jako Acer Predator Triton 300 SE, když je cena za pouhých 1 399. S tímto Acerem získáte výkonný procesor a GPU, stejně jako slušnou výdrž baterie a pulzující displej zabalený do štíhlé 0 0.7palcový podvozek. Tiché reproduktory a zkušenosti s klávesnicí však mohou být pro některé jističem obchodu.

Pokud ano, doporučuji se podívat na Asus Rog Zephyrus G14, který obsahuje silnější výkon, živější displej a mnohem lepší klávesnice, i když touchpad je trochu smíšenou taškou.

Celkově je Triton 300 snadno jedním z nejlepších herních notebooků, aby se dostali, pokud máte těsný rozpočet.

Acer Predator Triton 300 SE recenze

Matthew s. Smith píše o spotřebitelské technice od roku 2007. Dříve hlavní editor digitálních trendů je také napsán pro PC Mag, Techhive a další.

Acer Predator Triton 300 SE

Acer’s Predator Triton 300 SE poskytuje pevný výkon Nvidia RTX za rozumnou cenu.

Acer Predator Triton 300 SE

Acer nám poskytl revizní jednotku pro jednoho z našich spisovatelů k testování. Čtěte dále pro naše plné přijímání.

Série NVIDIA RTX 30 je nejžhavější věcí v PC Gaming právě teď. Ve skutečnosti je tak horké, že je téměř nemožné koupit grafickou kartu řady RTX 30, a dokonce i notebooky s hardwarem létají mimo police z obchodů.

Acer’s Predator Triton 300 SE is, in many respects, a mid-range gaming laptop, but it succeeds at one very important task: it delivers Nvidia RTX 3060 Max-Q at a reasonable price, and it’s actually in stock not just at, but Někdy níže, MSRP. Jeho ceny hodnoty pomáhá Tritonu 300 SE vyniknout proti atraktivním konkurentům, jako je Asus Rog Zephyrus G14.

Design: malý, ale robustní

Překvapilo mě, že Acer nespal na štítek „pro“ na predátoru Triton 300 SE. Specifický list může křičet hraní, ale vzhled a pocit notebooku má více společného s obchodními notebooky. Hliníkový exteriér a jednoduchý stříbrný interiér udržují tento notebook jemný. Ve skutečnosti je to trochu nudné, ve srovnání s elegantní elegancí Razerovy knihy 13 nebo drzý vzhled Asus ‚Rog Zephyrus G14.

Triton 300 SE měří 0.7 palců tlustých a váží vlasy menší než 3.5 liber. Tato čísla nejsou v roce 2021 neobvyklá, ale jsou působivé pro notebook balení vážných herních sil. Snadno se vejde do většiny batohů nebo vaků na messenger, přesto sbalí výkon soupeře.

Je to také robustní malá zvíře. Podvozek se cítí jako břidlice v ruce. Držení notebooku o jeden roh odhaluje téměř žádný flex. Displej je slabý bod; Otevření notebooků může způsobit několik vrzání a sténání.

Fyzická konektivita je kombinace nového a starého. Existují dva USB-A 3.2 porty spárované s USB-C 3.2 Port Gen 2, který podporuje režim DisplayPort a Thunderbolt 4. K dispozici je také výstup HDMI a 3.5mm zvukový konektor, který zpracovává zvuk a ven.

Všechny porty notebooku jsou umístěny poblíž přední části podvozku. Budete se muset vypořádat s zamotanými kabely častěji než s notebookem, který umisťuje většinu přístavů dozadu. Při používání externí myš jsem to považoval za nepříjemné, protože kabely vyčnívající z boků notebooku mi při hraní her často narazily.

Co je nového: tento je zvláštní

Acer Predator Triton 300 SE má málo společného s jinými modely predátorů Triton nebo Helios. Několik běžných konstrukčních prvků najdete v softwaru pro reproduktory, fanoušky a preadtorsense software, ale design je jinak odlišný.

Displej: Lepší než první pohled

Okamžitě jsem nebyl ohromen displejem Acer Predator Triton 300 SE. Není to zvlášť jasné a má matný povlak, takže postrádá skvělý, poutavý vzhled, který je běžný pro notebooky špičkové s lesklými, vysoce jasnými displeji.

Displej přináší působivý kontrast a zářivé barvy pro herní notebook střední třídy. Všiml jsem si toho v každé hře, kterou jsem hrál.

Jakmile jsem však naložil hru, líbilo se mi to, co jsem viděl. Rozlišení obrazovky je 1080p, ale je to více než dost na to, aby poskytlo ostrý a svěží vzhled v moderních hrách. Podporuje také maximální obnovovací frekvenci 144 Hz, což poskytuje ultra hladký vzhled ve starších titulech schopných dosáhnout vysokého snímku.

Displej přináší působivý kontrast a zářivé barvy pro herní notebook střední třídy. Všiml jsem si toho v každé hře, kterou jsem hrál. Hry s jasnou, vysokobarevnou grafikou vypadají živě, zatímco ty s náladový tón vypadají tmavě a předtucha.

Je tu jedna nevýhoda: špatné sledovací úhly. To je neobvyklé v moderním notebooku, i když jsem si všiml této vlastnosti v mnoha vysoce refresh notebooku. Nemohu dát Triton 300 SE příliš mnoho vloček, vzhledem k jeho jinak vynikajícímu výkonu.

Představení: Skvělé pro hry, ok pro všechno ostatní

Nejobvyklejší funkcí Acer Predator Triton 300 SE je jeho procesor Intel Core i7-11375H. Je to zvláštní, protože má jen čtyři jader (běží osm vláken), ale stále se prodává jako nejvyšší komponenta. Core i7-11375H má vyšší minimální a maximální rychlosti hodin než srovnatelné Intel Core i7-1165G7 nalezené v tenčích noteboocích. I7-11375H může hodiny tak vysoko jako 5GHz. Moje recenzní jednotka měla také 16 GB RAM a pevný disk na pevném disku 512 GB.

PCMark 10 zasáhl celkové skóre 5 534. Geekbench 5 se obrátil na jednojádrové skóre 1 418 a vícejádrový skóre 4 493. Vícejádrový skóre Geekbench 5 je za křivkou; Nové notebooky řady AMD Ryzen 7 5000 mohou tento výsledek téměř zdvojnásobit. To zklamá tvůrce obsahu, kteří používají aplikace závislé na CPU. Acer Triton 300 SE nebude držet krok s AMD-poháněnými soupeři, jako je Asus Rog Zephyrus G14, v takových pracovních zátěžích.

Herní výkon se ukázal jako působivější. 3Dmark Fire Strike zasáhl skóre 14 462, zatímco Time Spy zasáhl skóre 6 721. Notebook v průměru v testu GFXBench Car Chase průměroval 143 fps. Průměrně rovněž ve Stínu Tomb Raider ve vysoce detailu ve Shadow of the Ray-vysledované stíny vyplynulo 74 snímků za sekundu. Otočením paprsků vystopovaných paprsků snížilo průměr na 56 snímků za sekundu.

Pro mě je Triton 300 SE snadno dostatečně rychlý: většinu her zvládne v průměru 60 snímků za sekundu (FPS) a často mnohem vyšší, při rozlišení 1080p.

Tato čísla se mohou zdát zklamáním ve srovnání se všemi notebooky RTX 3060. Od Asus ‚Rog Zephyrus G14 a Razer Blade 15 můžete očekávat více od Asus‘ Rog Zephyrus G14. Ale nezapomeňte na cenu. Acerův notebook tyto alternativy významně podkopává. Ve srovnání se všemi herními notebooky přináší tento Acer skvělý výkon za cenu.

Pro mě je Triton 300 SE snadno dostatečně rychlý: většinu her zvládne v průměru 60 snímků za sekundu (FPS) a často mnohem vyšší, při rozlišení 1080p. Pokud byste plánovali použít externí monitor 1440p nebo 4K, nedoporučuji Triton 300 SE, nicméně, ale. Posunutí vyššího počtu pixelů povede k výkonu sub-60fps ve nejnáročnějších hrách.

Produktivita: Všechno podnikání

Obchodní design Acer Predator Triton 300 SE se přenáší na klávesnici a myš. Klíčový pocit je dobrý, s významnými klíčovými cestováními a pevnými snahami o dotaz a prostorné rozvržení bude pro většinu uživatelů pohodlné.

Existuje chyba: některé klíče jsou menší, než by mohly být. Klávesy ovládání, funkce a Windows jsou patrné příklady. Je to zvláštní rozhodnutí, které může způsobit zmatek při lovu zkratky klávesnice.

Podsvícení klávesnice je standardní a ve výchozím nastavení je nastaveno na bílou, ale barvu lze přizpůsobit ve třech zónách. Není to tak působivé jako podsvícení RGB na klíč nalezených na některých herních notebookech, ale jsem rád, že vidím nějaké nabízené přizpůsobení.

Touchpad je široký asi čtyři palce a dva a půl palce. To není špatné pro herní notebook, ale průměr pro stroj na produktivitu a může se cítit stísněný. Reaguje a odmítá jakýkoli rychlý, nezamýšlený štětec dlaní nebo palcem. Je to hladké při používání vícedotykových gest, jako je svitk dvou prstů nebo špetku na zoom.

Zvuk: Balení punče

Tento notebook zabalí zvukový úder. Má reproduktor směřující nahoru, který poskytuje jasný a svěží zvuk ve hrách, hudbě nebo podcastech. Maximální objem je dostatečně hlasitý, aby naplnil kancelář hudbou a překonal většinu okolního hluku. Když je objem roztočen, je tu dokonce náznak basy.

Tento notebook zabalí zvukový úder. Má reproduktor směřující nahoru, který poskytuje jasný a svěží zvuk ve hrách, hudbě nebo podcastech.

Samozřejmě existují limity. Není to dost hlasité na to, aby projektoval působivý objem v obývacím pokoji nebo kuchyni. Může to také znít blátivě a zmateně při hraní basové hudby vpřed nebo nejzřetelnějších akčních hrách. Přesto je to působivá sada reproduktorů, které vás jen zřídka nechají chtít více.

Síť: výkon zabijáků

Stahování velké, horké nové hry může být skutečným problémem, zejména nad Wi-Fi, ale Triton 300 SE může pomoci. Má zabijáka společnosti Intel Wi-Fi 6 AX1650 a dovolte mi, abych vám řekl: tato věc trhá.

Podařilo se v blízkosti mého routeru, což je typické rychlosti sítě přes 800 megabitů za sekundu (Mbps). Každý notebook Wi-Fi 6 I Review to spravuje. Byl jsem ohromen jeho výkonem v mé oddělené kanceláři, kde Triton 300 SE zasáhl až 195 Mbps. Pro srovnání, titan Lenovo Thinkpad X1 zasáhl pouze 40 Mb / s ve stejném prostoru.

To se překládalo na vynikající výsledky v reálném světě. Vytvořil jsem stresový test v reálném světě stažením Cyberpunk 2077 na Steam a současně stahoval Metro Exodus na Epic. Překvapivě se obě stahování v průměru přesahují přesahující 25 Mb / s. Jsem zvyklý vidět čísla v dospívajících.

Kamera: Byow (přineste si vlastní webovou kameru)

Acer’s Predator Triton 300 SE rozkročí hranici mezi zábavou a produktivitou ve svém designu, ale kamera nedosahuje jeho profesionálních ambicí. Je to malá dírková kamera 720p, která stiskne mezi displejem a horním rámem. Kvalita videa je zrnitá ve všech, ale nejjasnější pokoje a nerovnoměrné osvětlení ji snadno zmást.

Baterie: Ouch

Je snadné zabalit Acer Predator Triton 300 SE v tašce pro cestování, ale udržení nabité je jiný příběh. Toto je dosud výkonný notebook, díky své velikosti obsahuje skromnou 60 watthodinovou baterii. To by bylo v pořádku v notebooku bez diskrétní grafiky, ale toto je herní notebook.

Nečekal jsem mnoho vytrvalosti a obdržel jsem ještě méně. Moje první úsilí o používání Tritonu 300 SE na pracovní den psaní mě přimělo po 3 hodinách natáhnout po moci cihel. Dva další pracovní dny mě umístily asi na 3 hodiny, každá 30 minut.

Je snadné zabalit Acer Predator Triton 300 SE v tašce pro cestování, ale udržení nabité je jiný příběh.

Spravedlivě vůči Acerovi je jen málo, co by mohlo udělat k vyřešení tohoto problému. Slim Gaming notebook saje hodně šťávy i mimo hry, přesto není moc místa na baterii. Většina herních notebooků, které jsem testoval v posledních letech, přinesla méně než 4 hodiny vytrvalosti v reálném světě a nejhorší nebude trvat 2 hodiny.

Přesto si dávejte pozor. Triton 300 SE může vypadat jako notebook produktivity, ale jeho výdrž baterie je pevně v oblasti plnohodnotných herních strojů.

Software: Planet Co teď?

Acer loví Predator Triton 300 SE s domovem Windows 10. Zahrnuje několik doteků exkluzivní pro Acer, včetně tapety Planet9 a několika dalších ikon pod stejnými.

Přesto je většina funkcí notebooku ovládána prostřednictvím softwarového rozhraní predatorssense. Může ovládat režimy ventilátoru, upravit osvětlení klávesnice a monitorovat teploty, mimo jiné. Predatorsense se na to moc nelíbí, ale považuji to za méně matoucí než alternativy z Asusu a Razera.

Notebook je dodáván s nainstalovaným antivirem Norton. Je dychtivé připomenout vám jeho přítomnost, kdykoli si stáhnete soubor nebo navštívíte neznámý web. Antivirus je snadno odinstalovatelný, ale jeho přítomnost se zbavuje toho, co se jinak cítí jako speciální notebook v Acer’s Predator Line.

Cena: Vynikající hodnota

Acer prodává Predator Triton 300 SE za 1 400 a někdy se prodává za 1 350 při nejlepším nákupu. Toto je vynikající cena za notebook balení Nvidia’s RTX 3060. S RTX 3060 je jen několik konkurentů, například GF65 MSI, které lze zakoupit za méně teď. MSI GF65 dokáže podkopat Triton 300 SE pomocí staršího čipu Intel a pouhých 8 GB RAM.

Acer Predator Triton 300 SE vs. Asus Rog Zephyrus G14

Zdá se, že Acer’s Predator Triton 300 SE a Asus Rog Zephyrus G14 se zaměřují na stejné uživatele. Oba jsou kompaktní, lehké notebooky 14 palců, které zabalí působivé CPU a GPU koňské síly. Ačkoli jsou skvělé pro hráče, také apelují na tvůrce obsahu, kteří hledají cenově dostupný přenosný notebook.

Asus Rog Zephyrus G14 vyhrává v designu a budování kvality. Je to atraktivní, poutavý notebook, který se cítí pevnější než již slušný Triton 300 SE. Dva notebooky obchodují s úvodem displeje, klávesnice, touchpad a připojení, aniž by neměly významnou hranu.

Herní výkon je podobný, ale Asus G14 zahrnuje procesory AMD s až osmi jader. Dobře vybavená G14 snadno zakrývá Acer při testech s více jádrovými procesory. Výkon her je zhruba podobný, když jsou oba nakonfigurovány s grafickým čipem RTX 3060, přičemž Asus G14 má mírnou hranu.

Zatímco Asus Rog Zephyrus G14 je celkově lepší notebook, cena je faktor. Asus G14 se prodává za 1 500, když je nakonfigurován s RTX 3060 NVIDIA a je těžší najít na skladě. Platit trochu více za ASUS G14 má smysl pro tvůrce obsahu, kteří potřebují svůj vynikající výkon procesoru, ale hráči mohli najít větší hodnotu v Acerově alternativě.

Vynikající hodnota pro herní notebook poháněný RTX.

Acer’s Predator Triton 300 SE je vynikající hodnota, která má to, co hráči chtějí: skvělý herní zážitek a kvalitní displej. Jeho krátká výdrž baterie a průměrný vícejádrový procesor ji drží v každodenním používání, ale konkurenceschopná cena notebooku usnadňuje odpuštění těchto nedostatků.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS