Apple 5w USB napájecí adaptér nabíječka kompatibilní se zařízeními Apple: iPhone, iPod…

Apple 5W USB Power Adapter Charger kompatibilní se zařízeními Apple: iPhone, iPod MD813ZM/A (B)

Power adaptér Apple 5W USB. Následující podrobné informace vám pomohou vybrat správný produkt pro vaše potřeby a koupit v online obchodě Conrad: S tímto výrazně kompaktním a pohodlným adaptérem USB můžete nabíjet iPhone nebo iPod: at…

Power adaptér Apple 5W USB. Následující podrobné informace vám pomohou vybrat správný produkt pro vaše potřeby a koupit v online obchodě Conrad: S tímto výrazně kompaktním a pohodlným adaptérem USB můžete nabíjet iPhone nebo iPod: at…

Nabíječka

Power adaptér Apple 5W USB. Následující podrobné informace vám pomohou vybrat správný produkt pro vaše potřeby a koupit v online obchodě Conrad:

S tímto výrazně kompaktním a pohodlným adaptérem USB můžete nabíjet iPhone nebo iPod: doma, v tranzitu nebo kdykoli jakékoli připojení k počítači.

Toto napájení v novém a velmi kompaktním designu umožňuje rychlé a efektivní nabíjení. doma, v kanceláři nebo na silnici. Lze jej použít pro jakýkoli iPhone a lze použít všechny modely iPod s přístavbou nebo Lightning.

Tento text je přeložen strojem.

Zdůrazňuje podrobnosti

  • Pro nabíjení pro iPhone nebo iPod, pokud není k dispozici žádné počítačové připojení k rychlému a efektivnímu nabíjecímuB-dobrému (poškozenému nebo chybějícímu obalu)

Nevyhazujte svou nabíječku iPhone-zde znamená změna USB-C

Apple v úterý oficiálně uznal, že plánuje přejít na nabíjecí port USB-C na budoucích iPhonech, aby dodržoval nová předpisy EU, ale většina majitelů iPhone nebude muset vykopat své stávající nabíječky, když se změna konečně vstoupí v platnost-odkud je důvod.

Klíčová fakta

Od iPhone 12 byli uživatelé nuceni kupovat své nabíječky samostatně, protože již nejsou zahrnuty do krabice-což je Apple Claims součástí jejího úsilí omezit elektronický odpad.

Navzdory tomu, že iPhone a všechny nabíječky Apple Made již používají průmyslový standardní Specifikaci USB-Power Delivery, což znamená, že stávající nabíječky budou s nadcházejícím iPhone USB-C iPhone, které již používají průmyslovou standardní Specifikaci USB-Power, což znamená, že stávající nabíječky budou fungovat dokonale dobře.

Jediná věc, kterou kupující těchto nových iPhonů budou muset vyměnit, je kabel, který spojuje nabíječku s telefonem, což Apple obvykle zahrnuje v krabici.

Globální marketingový šéf společnosti Apple Greg Joswiak to uznal tím, že uvedl, že moderní nabíječky společnosti jsou dodávány s odnímatelnými kabely, které lze snadno nahradit na základě toho, jaké zařízení je účtováno.

To je něco, co vlastní, kdo vlastní iPhone, a novější model iPad může být již považován za stejnou nabíječku pro různá zařízení pouhým výměnným kabelem.

Contra

Zatímco staré nabíječky budou stále fungovat dobře, další periferie, jako jsou doky, dongles a připojená zařízení, jako jsou ovladače. Bizarně, tento přechod na USB-C může umožnit některým periferiím navrženým pro zařízení Android, aby se stala kompatibilní s novým iPhone, zatímco staré příslušenství kompatibilní s iPhone nebude fungovat.

Tečna

Na začátku roku 2010 se časté změny společnosti Apple v jeho nabíjecích přístavech MacBook staly předmětem velké nepříjemnosti pro mnoho jejích zákazníků a dokonce byly předmětem internetových parodií. Apple znovu zavedlo magnetické nabíječky Magsafe na své nejnovější řadě MacBooků, ale stejně jako u iPhone, moderní nabíječky MacBook také přicházejí s odnímatelnými kabely a také si zachovávají podporu nabíjení přes USB-C-C.

Klíčové pozadí

Joswiak řekl, že na akci Wall Street Journal Journal v úterý večer řekl, že Apple bude „zjevně… musí dodržovat“ nové nařízení EU na nabíječkách USB-C pro všechny nové chytré telefony prodané od roku 2024 a přidává: „Nemáme žádnou možnost výběrem.„Joswiak však vyjádřil své nelibosti ohledně toho, že Apple je nucen přijmout standardní tvrzení, že je společnost otevřená vládám, které jim říkají, čeho chtějí dosáhnout s nařízením, místo aby si ji nařizovaly.

Překvapivá skutečnost

„Přes miliardu lidí,“ po celém světě má kabely s konektorem Lightning, řekl Joswiak v úterý a varoval, že mnoho z těchto kabelů je nyní v nebezpečí, že se stane elektronickým odpadem kvůli legislativním opatřením EU.

Blog Ken Shirriff

Když si koupíte nabíječku USB, jak víte, zda za své peníze získáváte bezpečnou a vysoce kvalitní nabíječku? Z vnější strany nemůžete říct, pokud nabíječka poskytuje sílu hedvábně hladce nebo pokud se jedná o nebezpečnou nabíječku, která vydává hlučnou sílu, která způsobuje poruchy dotykové obrazovky [1] a mohla by se sebezničit. V tomto článku pečlivě měřím výkon tuctu různých nabíječek, hodnotí jejich výkon ve více kategoriích a určuji vítěze a poražení.

Výše uvedený obrázek ukazuje dvanáct nabíječek, které jsem analyzoval.[2] Nabíječka v levém horním levici je krychle Apple iPhone Charger. Další je podlouhlý adaptér Samsung a adaptér Kostka Samsung. Power adaptér Apple iPad je podstatně větší [3] než nabíječka iPhone, ale poskytuje dvojnásobek energie. Power nabíječka HP Touchpad má neobvyklý válcový tvar. Další je padělaná nabíječka iPhone, která se zdá být totožná se skutečnou věcí, ale stojí pouze pár dolarů. V pravém horním rohu má nabíječka monoprice iPhone konektor doka 30 kolíků, nikoli USB. Barevná pomerančová nabíječka je padělkem nabíječky Apple UK pro iPhone. Další je padělaná nabíječka iPadu, která vypadá stejně jako skutečná. Power adaptér Belkin je oválný. Napájení KMS poskytuje čtyři porty USB. Poslední nabíječka je nabíječka Motorola.

Shrnutí hodnocení

Nabíječky jsou hodnoceny od 1 do 5 energetických šroubů, s 5 šrouby nejlepší. Celkové hodnocení níže je průměr hodnocení v devíti různých kategoriích na základě mých měření účinnosti, stability energie, kvality energie a výkonu. Rychlé shrnutí je, že výrobci telefonů poskytují docela dobré nabíječky, nabíječky na trhu s náhradními díly jsou horší a 2 padělané nabíječky jsou do značné míry nevyžádané. K mému překvapení se ukázalo, že nabíječka HP touchpad (která se již neprodává) má nejlepší celkové skóre. Padělaná nabíječka iPhone nastavila nové minimum pro špatnou kvalitu, nápadně horší než ostatní dva padělky.

Hodnocení ModelOverAllApple iPhone

Samsung Oblong

Samsung Cube

Apple iPad

HP Touchpad

Padělky iPhone

Monoprice

Padělky UK

Padělaný iPad

Belkin

KMS

Motorola

Apple A1265
Travel adaptér Samsung ETA0U60JBE
Travel adaptér Samsung ETA0U80JBE
Power adaptér USB Apple 10W A1357
Adaptér HEWLETT Packard LPS AC/DC P/N 157-10157-00
Fake Apple A1265 „navrhl Kalifornie“
Režim přepínání monoprice napájecí zdroj miptc1a
Fake Apple A1299
Fake Apple 10W USB napájecí adaptér A1357
Belkin UTC001
KMS-AC09
Napájecí zdroj Motorola AC DC4050US0301

Uvnitř nabíječky

Tyto nabíječky napěchovaly hodně složitých obvodů do malého balíčku, jak můžete vidět z nabíječky iPhone níže. (Další podrobnosti naleznete v mé nabíječkové nabíječce iPhone.) Malá velikost způsobuje, že je náročné vyrobit efektivní a vysoce kvalitní nabíječku, zatímco komoditizace nabíječek a poptávka po výrobcích s nízkým tlakem, aby byl obvod co nejjednodušší a vyloučil drahé komponenty, i když je kvalita energie horší. Výsledkem je velká změna kvality nabíječek, z nichž většina je pro uživatele neviditelná, který může věřit „nabíječce je nabíječka“.

Interně je nabíječka úžasně kompaktní přepínací zdroj, který efektivně převádí linii AC na 5 V výstup DC. Vstupní AC je poprvé převeden na vysokopěťové DC. DC je nasekán desítky tisíckrát za sekundu a přivádí se do malého flybackového transformátoru. Výstup transformátoru je převeden na nízkonapěťový DC, filtrován a poskytován jako 5 V výstup přes port USB. Mechanismus zpětné vazby reguluje frekvenci sekání, aby byl výstupní napětí stabilní. Nabíječky jména značky používají ke spuštění nabíječky specializovanou kontrolní IC, zatímco levné nabíječky nahrazují rohy tím, že nahrazují IC levným, nízkou kvalitní zpětnou vazbou.[4]

Špatný design může trpět několika problémy. Pokud výstupní napětí není filtrováno dobře, bude existovat hluk a hroty kvůli vysokofrekvenčnímu přepínání. Na extrémních úrovních by to mohlo poškodit váš telefon, ale nejběžnějším příznakem je dotyková obrazovka, když je nabíječka zapojena.[1] Druhým problémem je, že výstupní napětí může být ovlivněno vstupem AC, což způsobí 120 Hz „zvlnění“.[5] Zatřetí, nabíječka má poskytnout konstantní napětí. Špatný design může způsobit, že se napětí při zvyšování zatížení klesne. Pokud nabíječka neposkytuje dostatek energie, bude váš telefon trvat déle. Konečně, USB nabíječky nejsou všechny zaměnitelné; Nesprávný typ nabíječky nemusí fungovat s vaším zařízením.[6]

Padělky

Padělané nabíječky představují bezpečnostní riziko a také nebezpečí pro váš telefon. Můžete si koupit nabíječku, která vypadá jako nabíječka Apple za asi 2, ale nabíječka není nic jako Apple Charger Interně. Síla je nesmírně špatná kvalita (jak ukážu níže). Ale co je důležitější, tyto nabíječky ignorují bezpečnostní standardy. Protože nabíječky mají stovky voltů interně, existuje velké riziko, pokud nabíječka nemá správnou izolaci. Vrátíte telefon, a co je důležitější, ohrožujete se, pokud používáte jeden z těchto nabíječek. Udělal jsem roztržení padělané nabíječky, která podrobně ukazuje rozdíly.

Rozdělil jsem několik padělaných nabíječek a čtenáři mi poslali fotografie ostatních. Překvapivě, padělané nabíječky, které jsem zkoumal, všechny používají interně různé obvody. Pokud dostanete padělání, mohlo by to být horší nebo lepší než to, co jsem viděl.

Jak zjistíte, zda je nabíječka padělaná? Padělky jsou velmi podobné; Je pro mě těžké to říct, dokonce i po studiu mnoha nabíječek. Existuje video o tom, jak rozlišit skutečné a falešné nabíječky prostřednictvím jemných rozdílů. Můžete také zvážit nabíječku (pokud máte přesnou stupnici) a porovnat s váhami, které dávám výše. Nejjednodušší způsob, jak získat skutečnou nabíječku Apple, je vidlička nad 29 let do obchodu Apple. Pokud si koupíte 2 „originální nabíječku pravého Apple“ na eBay odesláno z Číny, mohu zaručit, že je padělání. Na druhou stranu se mi podařilo koupit pravý použitý nabíječky od amerických prodejců za mírnou cenu na eBay, ale máte šanci.

Následující obrázek ukazuje nabíječku, která vyhořela. Bezpečnostní problémy s paděláními nejsou jen teoretické; Když stovky voltů zkratky, mohou být výsledky velkolepé.

Uvedený typ nabíječky

Nabíjené zařízení může detekovat, jaký typ nabíječky se používá prostřednictvím specifických napětí na dat USB.[6] Z tohoto důvodu některá zařízení pracují pouze s vlastními speciálními nabíječkami. Například „nesprávná“ nabíječka může být zamítnuta iPhone 3GS nebo později se zprávou „Nabíjení není s tímto příslušenstvím podporováno“.[7]

Existuje mnoho různých typů nabíječek, ale v nabíjecích, které jsem zkoumal. Nabíječka USB, která se řídí standardem, je známá jako „vyhrazená nabíječka USB“. Někteří výrobci (například Apple, Sony a HP) však nesledují standard USB, ale implementují své vlastní typy proprietární nabíječky. Apple má samostatné typy nabíječky pro 1 AMP (iPhone) a 2 AMP (iPad) nabíječky. HP má speciální typ pro HP Touchpad.

Jde o to, že nabíječky USB nejsou zaměnitelné a zařízení nemusí fungovat, pokud typ nabíječky neodpovídá tomu, co zařízení očekává. Níže uvedená tabulka ukazuje typ nabíječky, proud, který štítek tvrdí, že nabíječka poskytuje, proud, který skutečně poskytuje, a typ nabíječky, který pro zařízení označuje.

Typy padělaných nabíječek jsou nepořádek, protože inzerují jednu úroveň výkonu, ve skutečnosti dodávají jinou úroveň výkonu a mají typ nabíječky pro třetí úroveň. Například nabíječka padělaných iPhone je inzerována jako dodávka 1 amp, ale má typ nabíječky 2A, takže iPad bude očekávat 2 zesilovače, ale nedostane dostatek energie. Na druhou stranu, padělaná nabíječka iPad tvrdí, že dodává 2 zesilovače, ale ve skutečnosti dodává pouze 1 amp a má typ 1A.

Nabíječka typelabelleasured proudová váhaApple iPhone

Samsung Oblong

Samsung Cube

Apple iPad

HP Touchpad

Padělky iPhone

Monoprice

Padělky UK

Padělaný iPad

Belkin

KMS

Motorola

Apple 1A nabíječka 5V 1A 1.79a 23.0g
Vyhrazená nabíječka USB 5V 0.7a .80a 33.1G
Vyhrazená nabíječka USB 5V 1A 1.17a 23.2G
Apple 2a nabíječka 5.1V 2.1a 2.3a 67.5G
HP TouchPad Charger 5.3V 2.0a 2.4a 54.8G
Apple 2a nabíječka 5V 1A .94a 18.8G
Apple Dock 5V 1A 1.22a 67.8G
Vyhrazená nabíječka USB 5V 1A .57a 29.4G
Apple 1A nabíječka 5.1V 2.1a 1.2a 43.4G
Apple 1A nabíječka 5V 1A 1.27a 43.0g
Apple 2a nabíječka 5V 2.1a 3.4a 99.5G
Vyhrazená nabíječka USB 5.1v.85a .82a 38.6G

Účinnost

Lidé se často diví, kolik energie jejich nabíječka plýtvá, zatímco je nečinná, a pokud by měli odpojit svou nabíječku, když se nepoužívají. Měřil jsem toto využití energie „upír“ a zjistil jsem, že nabíječky se liší o více než faktor 20 při využití nečinnosti. Oblouková nabíječka Samsung přišla nejlépe a použila pouhých 19 MW; Ve srovnání s ostatními nabíječkami to bylo tak nízké, že jsem to znovu změřil jiným způsobem, jak se ujistit, že jsem neprošel chybou. Na druhé straně, falešná nabíječka pro iPhone použila 375 MW. Nabíječka Apple iPhone fungovala překvapivě špatně na 195 MW. Pokud by se zapojil na rok, stálo by to vás asi 21 centů v elektřině, takže to pravděpodobně nestojí za to se obávat.[8] V následující tabulce používám systém hodnocení oficiálních starů Charger (ano, ve skutečnosti existuje taková věc).[9] [10]

Také jsem měřil účinnost nabíječek při zatížení.[11] Jednou z výhod přepínání napájecích zdrojů přes jednodušší lineární zásoby je, že jsou mnohem efektivnější při převodu vstupního napájení na výstup. Nabíječky, které jsem měřil, všechny pořídily docela dobře, s účinností 63% až 80%. Vítězem byla nabíječka HP.

VampiremilliwattSefficienciencePercentApple iPhone

Samsung Oblong

Samsung Cube

Apple iPad

HP Touchpad

Padělky iPhone

Monoprice

Padělky UK

Padělaný iPad

Belkin

KMS

Motorola

195 74
19 76
86 77
62 78
91 80
375 63
78 72
103 63
95 66
234 66
179 69
59 75

Nabíječky zblízka

Apple iPhone a padělky

Výše uvedená fotografie ukazuje skutečnou nabíječku iPhone (vlevo) a padělku (vpravo); Oba nabíječky jsou téměř identické, až do zelené tečky. Pokud se podíváte pozorně, ten pravý říká „Navrhl Apple v Kalifornii“, zatímco padělání má záhadný text „navržený Kalifornií“. Padělky také odstranily text „Apple Japan“ pod zástrčkou. Viděl jsem další padělek, který říká „navržený společností Abble“ (ne Apple). Předpokládám, že slovo „Apple“ je odstraněno z důvodů legálních nebo ochranných známek, protože slovo „Apple“ často (ale ne vždy) chybí na padělcích.

Samsung Oblong

Říkám této nabíječce Samsung Oblong Charger, odlišit ji od nabíječky Cube Samsung.

Samsung Cube

Nabíječka Samsung Cube je tvarována velmi podobně jako nabíječka Apple iPhone. Interně se však ukáže jako zcela odlišné.

Apple iPad a padělky

Fotografie nahoře ukazuje skutečnou nabíječku iPadu (vlevo) a padělku (vpravo). Padělky má téměř identický text, ale bez „navrženého společností Apple v Kalifornii. Shromážděno v Číně “,„ uvedeno “pod UL a výrobce„ Foxlink “. Tato dezinfikace nevysvětlitelně opustila „TM a © 2010 Apple Inc“.

Výše uvedená fotografie ukazuje skutečnou nabíječku iPad vlevo a falešnou nabíječku iPadu napravo, s odstraněnou zástrčkou. Nejviditelnější rozdíl je, že skutečná nabíječka má kulatý kovový uzemňovací příspěvek, zatímco falešný má plast. (Americká zástrčka není uzemněna, ale v jiných zemích by nedostatek půdy v padělání mohl představovat bezpečnostní riziko.)

HP Touchpad

Nabíječka HP Touchpad má velmi neobvyklý válcový tvar, což je nápadné, pokud možná není praktické. Nabíječka se odvrátí a umožňuje vyměnit zástrčku pro různé země. (Trvalo mi týdny, než jsem objevil tuto funkci.)

Monoprice

Monoprice Charger není nabíječka USB, ale místo toho má připojený konektor 30-pinového iPhone Dock Connector. Je to relativně velká nabíječka.

Padělky UK

Tato nabíječka je padělkem nabíječky iPhone Apple UK. Odstranili Apple z textu, ale nechali Emerson Network Power, což jsem si jistý, že není skutečným výrobcem. Originální nabíječka Apple UK lze rozlišit sériovým číslem uvnitř USB konektor.

Belkin

Nabíječka Belkin se vyhýbá minimálnímu stylu designu většiny nabíječek, s zhruba oválným průřezem, křivkami a žebry a krytem přes port USB.

KMS

Nabíječka KMS je neobvyklá při poskytování 4 portů USB. Rovněž vydává modrou záře, když se používá. Zástrčka může být odstraněna a nahrazena pro použití v různých zemích, podobně jako iPad a HP touchpad nabíječky. Na této nabíječce jsem nemohl najít žádné schválení bezpečnosti UL, ale našel jsem zprávu o jednom chytání palby.

Motorola

Nabíječka společnosti Motorola má nejnižší uvedený výkon, 850 mA. Zadní část toho má holografickou nálepku (jako je kreditní karta), která může odvrátit padělatele, i když je nepravděpodobné, že by někdo paděl tuto nabíječku. Zajímalo by mě, proč Apple nepoužívá hologramy ani jiné techniky proti soustředění, vzhledem k velkému počtu prodaných padělaných nabíječek jablek.

Dodávka inzerované energie

Každá nabíječka má inzerovaný výkon, ale některé nabíječky produkují výrazně více a některé produkují mnohem méně. Nabíjení zařízení bude trvat déle, pokud nabíječka nemůže vydat dostatek energie. Tato tabulka ukazuje schopnost každé nabíječky dodávat jmenovitý výkon na základě mých měření maximálního výkonu. Zatímco většina nabíječek splňuje nebo překračuje hodnocení energie, existují určité výjimky.

Padělané nabíječky fungují velmi špatně a vydávají zlomek očekávané síly. Nabíjení zařízení s jedním z těchto nabíječek bude pomalý, frustrující zážitek. Zejména padělaná britská nabíječka produkuje pouze třetinu očekávané síly. Ačkoli štítek tvrdí, že nabíječka pracuje na 100-240 voltech, zjevně není navržena tak, aby pracovala na americké síle.

IPad je překvapením a vydává menší sílu, než se očekávalo. Přestože je nominálně nabíječkou 10 W, štítek říká, že poskytuje 5.1V a 2.1a, která vyjde na 10.7 wattů. Maximální výkon, který jsem měřil, je však 10.1 watty (4.4 volty na 2.3 ampéry, jak je uvedeno v sekci Power níže). Protože naměřená energie je o něco menší, než je inzerovaná, dostane pouze čtyři šrouby.

Ratinglabelwatts z labelumasured wattsApple iPhone

Samsung Oblong

Samsung Cube

Apple iPad

HP Touchpad

Padělky iPhone

Monoprice

Padělky UK

Padělaný iPad

Belkin

KMS

Motorola

5V 1A 5.0 6.0
5V 0.7a 3.5 4.0
5V 1A 5.0 5.5
5.1V 2.1a 10.7 10.1
5.3V 2.0a 10.6 11.4
5V 1A 5.0 2.7
5V 1A 5.0 5.7
5V 1A 5.0 1.7
5.1V 2.1a 10.7 5.9
5V 1A 5.0 5.6
5V 2.1a 10.5 10.9
5.1v.85a 4.3 4.3

Kvalita energie

V této části měřím kvalitu energie produkované různými nabíječkami. Analyzuji to pro hroty napětí, vysokofrekvenční hluk a zvlnění liniové frekvence. Následující tabulka shrnuje výsledky ve třech kategoriích. Hroty Označuje extrémně krátké hroty velkého napětí na výstupu, zatímco Hluk označuje vysokofrekvenční šum ve výstupu a Vlnění Označuje fluktuace nízkofrekvenční (120 Hz) ve výstupu.[12]

SpikesnoiserippleApple iPhone

Samsung Oblong

Samsung Cube

Apple iPad

HP Touchpad

Padělky iPhone

Monoprice

Padělky UK

Padělaný iPad

Belkin

KMS

Motorola

Následující stopy osciloskopu ukazují výstupní signál (žlutá) a frekvenční spektrum (oranžová). Levé obrázky poskytují vysokofrekvenční informace o výstupním napětí. Správné obrázky ukazují nízkofrekvenční informace o výstupním napětí.[13]

Požadovaný napěťový graf je plochá, tenká žlutá čára označující zcela hladký výkon. Některé faktory to však zkazily. Za prvé, jakékoli zvlnění z elektrického vedení se zobrazí jako 5 sinusových vrcholů v první (vysokofrekvenční) žluté linii. Vysokofrekvenční šum rozšíří žlutou čáru. Hroty napětí se objeví jako vertikální hroty ve žluté linii.

Grafy také ukazují frekvenční spektrum v oranžové, od 0 vlevo do 230 kHz vpravo. Požadovaný graf by měl oranžové spektrum poblíž spodní části obrazovky. Kvalita energie se tedy exponenciálně zhoršuje, jak se oranžová čára zvyšuje. Levové (vysokofrekvenční) spektrum obecně ukazuje šum při přepínací frekvenci nabíječky (a harmonických). Spektrum pravého (nízké frekvence) obvykle ukazuje hroty při násobcích 120 Hz, způsobené zvlnění z výkonu 60 Hz.[5]

Apple iPhone

Zvlnění je jasně viditelné jako vlny ve žluté stopě nalevo a jako hroty (při 120 Hz a 240 Hz) v oranžové stopě napravo.

Nabíječka iPhone funguje velmi dobře při filtrování hrotů a hluku, nejlepší z nabíječek, které jsem změřil. Kromě 120 Hz hrotů je hlukové spektrum (oranžové) ploché a velmi nízké. Kvalita energie je tak dobrá, několikrát jsem zkontroloval výsledky, abych se ujistil, že mi něco nechybí.

Samsung Oblong

Výstup společnosti Samsung Charger má mnohem více hluku než nabíječka iPhone. To je viditelné v tloušťce a zuřivosti žlutých výstupních křivek. Oranžové frekvenční spektrum vlevo ukazuje velké vrcholy na harmonických frekvence přepínání. Spike 120 Hz vpravo je o něco nižší než nabíječka iPhone, takže filtrování zvlnění je o něco lepší.

Samsung Cube

Nabíječka Samsung Cube ukazuje nějaký hluk ve výstupu (žlutá). Frekvenční spektrum ukazuje široké vrcholy na násobcích přepínací frekvence, asi 90 kHz. Je tu nějaké zvlnění.

Apple iPad

Nabíječka iPadu téměř eliminuje zvlnění; V oranžovém spektru je na pravé straně viditelný jen malý výkyv. Hladina hluku je nízká, i když výrazně horší než iPhone.

HP Touchpad

Ve spektru HP nabíječky není viditelné zvlnění. Celková úroveň hluku je dobrá.

Padělky iPhone

Výstup z této padělané nabíječky je stěna hluku. Abych se vedl do vlny na displeji, musel jsem zdvojnásobit měřítko vlevo a zvýšit ji o faktor 5 vpravo, takže žlutá křivka je ve skutečnosti mnohem horší, než se zdá. Vlevo si všimněte obrovského zvlnění s masivním vysokofrekvenčním šumem nahoře. Tento výstup není něco, co chcete do telefonu nakrmit.

Monoprice

Výstup z této nabíječky je velmi hlučný, jak můžete vidět z tloušťky žluté čáry. Všimněte si, že frekvenční spektrum (vlevo) má velmi vysoké, ale úzké hroty na harmonické frekvenci 28 kHz, což ukazuje hodně vysokofrekvenčního šumu. Pozitivní je téměř žádné zvlnění.

Padělky UK

Tato nabíječka má velmi špatný výstup. Velký stupeň zvlnění je viditelný ve tvaru vlny (žlutá, vlevo) a ve velmi velkých hrotech ve spektru (oranžová, vpravo). Tloušťka žlutého průběhu ukazuje velké množství vysokofrekvenčního šumu, který je také viditelný ve velmi vysokých vrcholech ve spektru (oranžová, vlevo).

Padělaný iPad

Tato padělaná nabíječka má na výstupu tolik hluku, že jsem musel zdvojnásobit stupnici vlevo, abych se vešel. Všimněte si velmi velkých hrotů ve výstupu (žlutá). Spektrum (oranžové, vlevo) je všude mnohem vyšší, což ukazuje na hluk při všech frekvencích. Překvapivě má ​​jen mírné množství zvlnění; Zdá se, že výrobce udělal alespoň jednu věc správně.

Belkin

Nabíječka Belkin se daří dobře při eliminaci zvlnění, ale jinak má hodně hluku. Spektrum (oranžové, vlevo) ukazuje velké vrcholy. Žlutý výstup je široký a ukazuje hodně hluku, kombinovaný s mnoha velkými hroty napětí asi 1/3 voltu.

KMS

Nabíječka KMS má poměrně dobrý výstup, s malým vrcholem ve spektru (oranžová, vlevo) na frekvenci přepínání. Nemá žádné detekovatelné zvlnění. Ve výstupu má však mnoho velkých hrotů napětí, více než půl voltu, jak je vidět napravo.

Motorola

Nabíječka Motorola má ve výstupu hodně hrotů (žlutá). Spektrum (oranžové, vlevo) ukazuje vysokofrekvenční šum na přepínacích frekvencích. Je tu mírné množství zvlnění (žluté, levé a oranžové, vpravo).

souhrn

Kvalita výstupního výkonu je mezi nabíječkami radikálně odlišná. Padělané nabíječky jsou rovnoměrně špatné, s téměř žádným úsilím o filtrování výstupu. Ostatní nabíječky se liší v kvalitě s nabíječkou iPhone, která stanoví standard pro bez šumu, ale překvapivě špatné filtrování zvlnění. Kvalita energie je klíčovým faktorem, který ovlivňuje výkon nabíječek; Je známo, že hroty a hluk narušují dotykové obrazovky.[1]

Křivka energie

V této části se dívám na napětí a proudový výstup nabíječkou se zvyšováním zatížení. První hodnocení je Napětí prohýbají, což je nežádoucí pokles výstupního napětí se zvyšováním zatížení. Druhé hodnocení je Aktuální SAG, což ukazuje, jak se současný kolísá, jak se zvyšuje zatížení. Konečně, Nařízení ukazuje celkovou stabilitu výstupu z nabíječky.

Sagcurrent Sagregulace napětíApple iPhone

Samsung Oblong

Samsung Cube

Apple iPad

HP Touchpad

Padělky iPhone

Monoprice

Padělky UK

Padělaný iPad

Belkin

KMS

Motorola

Grafy v této části vyžadují trochu vysvětlení, které je uvedeno v níže uvedeném diagramu. Křivka zatížení napětí/proudu ukazuje výkon nabíječky při různých zatížení. Každý bod na křivce ukazuje proud (osa x) a napětí (osa y) produkované nabíječkou za konkrétní podmínky zatížení. Sledujte žlutou křivku ve směru hodinových ručiček zleva doleva doleva, abyste viděli účinek rostoucího zatížení. Levý horní bod křivky ukazuje napětí vytvořené nabíječkou, pokud na nabíječce nedochází k žádnému zatížení. Se zvyšováním zatížení má nabíječka udržovat konstantní napětí a zvyšovat proud (i.E. vodorovná čára), dokud nedosáhne maximálního výkonu (vpravo nahoře). Pokud se zatížení neustále zvyšuje, nabíječka se přepne do režimu konstantního proudu a spadne napětí a pokračuje v poskytování maximálního proudu (i.E. svislá čára).[14] Vpravo dole, nabíječka dosáhla svého vypnutí kvůli nadměrnému zatížení a rychle klesne na žádný výstup v levém dolním rohu, aby se zabránilo poškození.

Apple iPhone

Výstup z nabíječky Apple iPhone je překvapivě nekonstantní při zatížení. Nabíječka začíná s 5.2 volty bez zatížení, klesnutí na 4.6 voltů se zvyšuje zatížení, což má za následek sklon dolů horní žluté linie. Jak se zatížení zvyšuje, proud se neustále zvyšuje, což vede ke svahu pravé žluté linie. Všimněte si však, že žlutá čára je relativně tenká, takže regulace je v každém bodě docela dobrá.

Všimněte si, že protože tato nabíječka má vysoký proudový výstup, má tento graf jinou stupnici proudu (horizontální) než většina grafů, aby se vešly celé stopy do obrázku. Protahujte jej vodorovně a porovnejte s jinými grafy.

Samsung Oblong

Pro tuto nabíječku je napětí přibližně ploché, s výjimkou nárazu bez zatížení (vlevo nahoře), což je pravděpodobně artefakt měření. Svislá žlutá čára ukazuje, že proud zůstává téměř konstantní se zvyšováním zatížení. Nabíječka ukazuje dobré napětí a proudovou stabilitu při změně zatížení. Žlutá čára je o něco širší než nabíječka iPhone, která ukazuje trochu menší regulaci pro pevné zatížení.

Samsung Cube

Křivka napětí mírně při zatížení mírně. Křivka pravé ruky ukazuje, že současné pobyty jsou stabilní, ale linie je mírně široká a ukazuje trochu slabosti v regulaci.

Apple iPad

Podobně jako nabíječka iPhone, iPad Charger ukazuje mnoho napětí. Napětí je asi 5.1 V vyložený, klesl na 4.4 volty a 2.3 A (10.1 W) Na rohu. Na rozdíl od nabíječky iPhone má nabíječka iPadu docela dobrou současnou stabilitu. Regulace je solidní, jak ukazuje úzkost žluté stopy. Všimněte si změny měřítka v důsledku výstupu s vysokým proudem.

apple, napájecí, adaptér, nabíječka

Jsem zmatený strmým napěťovým poklesem na nabíječce iPhone i iPad. Vzhledem k tomu, že návrháři nabíječky Apple šli do velkého úsilí o vybudování vysoce kvalitní nabíječky, dospěl k závěru. Nebo, co je zajímavější, možná si tento SAG postavili jako funkci z nějakého důvodu. V každém případě nabíječky za to ztrácí body.

HP Touchpad

Nabíječka má určité napětí, ale proud (vertikální) je pěkný a konstantní. Žlutá čára je relativně tenká a ukazuje dobrou regulaci. Všimněte si změny měřítka v důsledku výstupu s vysokým proudem.

Padělky iPhone

Tato padělaná nabíječka ukazuje extrémně špatnou regulaci, jak ukazuje velmi široká žlutá čára. Je těžké napadnout křivku napětí na tento obrázek. Množství energie dodávané touto nabíječkou se zdá být téměř náhodné.

Monoprice

Monoprice nabíječka ukazuje přiměřeně rovné napětí a proudové čáry ukazující dobré výstupy konstantního napětí a proudu. Svislá čára ukazuje určitou šířku a hluk, což naznačuje, že regulace není zcela stabilní.

Padělky UK

Pro tuto nabíječku se horní čára příliš nezničí, což ukazuje, že tato nabíječka nevydává mnoho proudu. Mé podezření je, že to bylo testováno pouze s 240 volty, takže funguje špatně se 120 volty, i když štítek říká, že trvá 100 až 240 V. Šířka žluté čáry ukazuje velmi špatnou regulaci.

Padělaný iPad

Výstup této padělané nabíječky je tak špatně regulovaný, že je těžké přesně říct, co se děje s napětím a proudem. Vypadá to, že napětí je pod veškerým hlukem zhruba konstantní.

Belkin

Belkin nabíječka ukazuje napětí SAG, jak se zvyšuje proud. Kromě toho je výstup poměrně hlučný.

KMS

Nabíječka KMS ukazuje, jak se zatížení zvyšuje mnoho napětí. Kromě toho je výstup všude, který ukazuje velmi špatnou regulaci, spíše jako to, co bych očekával od padělané nabíječky. Všimněte si změny měřítka v důsledku výstupu s vysokým proudem.

Motorola

Nabíječka společnosti Motorola ukazuje trochu napětí, ale dobrou proudovou stabilitu. Regulace je dobrá, ale ne dokonalá, jak ukazuje šířka žluté linie. (Mezery ve svislé linii jsou pouze artefakty měření.) Všimněte si, že maximální proudový výstup této nabíječky je poměrně nízký (jak je inzerováno).

Závěry

Na které nabíječce byste měli utratit své těžce vydělané peníze? Nejprve se ujistěte, že nabíječka bude fungovat s vaším telefonem. Například novější telefony iPhone pracují pouze s některými nabíječkami. Za druhé, nekupujte padělatelskou nabíječku; Cena je skvělá, ale nestojí za to riskovat vaše drahé zařízení nebo vaši bezpečnost. Kromě toho je to vaše rozhodnutí o tom, kolik kvality stojí za cenu, a doufám, že data zde pomůže rozhodnout se.

Str.S. Co takhle roztržení?

Moje předchozí nabíječka iPhone a falešná nabíječka byla překvapivě populární, ale pokud jste doufali v roztržení na celé sadě nabíječek, budete muset počkat na budoucí blogový příspěvek. Ještě jsem roztrhl nabíječky; Pokud potřebuji provést více měření, nechci mít jen hromadu částí. Ale mám několik náhledových obrázků, které vás drží až do mého článku s roztržením.

Výše uvedený obrázek ukazuje interní padělané nabíječky Apple iPhone Cube. Stock dvou desek za vzniku tvaru kompaktních krychlí. Tato nabíječka se očividně snaží projít jako skutečná nabíječka Apple; Na rozdíl od nabíječky „Navrženo Kalifornií“ tento přesně zkopíruje text „Navrhl Apple v Kalifornii“ z Real Charger. Všimněte si velmi jednoduchých obvodů [4]. Na druhé straně desky neexistují žádné komponenty, žádný řadič IC a velmi malé filtrování. Také se podívejte na hrozné montáž tranzistoru vpravo; Je zřejmé, že kvalita sestavení této nabíječky je špatná. Nakonec si všimněte celkového nedostatku izolace; Tato nabíječka by nesplnila bezpečnostní standardy UL a mohla by snadno zkrátit. Ale na straně plus, tato nabíječka stojí jen pár dolarů.

Výše uvedená 2 nabíječka je pozoruhodná pro svůj nízkoprofilový design; Je to asi tak tenké, jak můžete vyrobit nabíječku a stále se hodí k powerům a port USB. Transformátor je velmi krátký, aby se vešel do této nabíječky. Stejně jako předchozí nabíječka používá velmi jednoduchý obvod, [4] má malé filtrování a téměř žádná bezpečnostní izolace.

Nakonec výše uvedené obrázky ukazují interní nabíječku Samsung Cube, která má desky obvodů plné malých komponent a je mnohem pokročilejší než padělání (i když o něco méně složité než nabíječka Apple). Přestože je nabíječka Samsung velmi podobná nabíječce Apple na vnější straně. Jednou zajímavou funkcí designu jsou kondenzátory filtru, které se hodí přes vyříznuté otvory v desce sekundárního obvodu, což umožňuje velkým filtračním kondenzátorům zapadnout do nabíječky.

Poznámky a odkazy

[1] Pro vysvětlení toho, jak hlučný výstup z levných nabíječek zkazí dotykové obrazovky, viz Noise Wars: Promítané kapacitní údery zpět.

[2] Výběr nabíječky se může zdát mírně výstřední; Je založen na nabíjecích, které jsem dříve získal, nabíječky, které jsem mohl získat za rozumnou cenu, nabíječky dodané Garym F. a Anthony h. (Díky hoši!) a některé padělané nabíječky pro srovnání.

[3] TI má zajímavý nový design pro nabíječku 10 watt palců. S tímto designem by nabíječka tabletu mohla být malá jako nabíječka iPhone.

[4] Všichni levné nabíječky používají obvod „převodník syticí“, který je shodou okolností stejná topologie napájení jako Apple II. Tyto nabíječky namísto kontrolního IC používají extrémně jednoduchý mechanismus zpětné vazby v nabíjecích kvalitě. Podrobnosti najdete v komiksu nebo technickém vysvětlení.

[5] Vzhledem k tomu, že vstupní AC má frekvenci 60 hertz, můžete se divit, proč je zvlnění ve výstupu 120 hertz. Diodový most převádí vstup AC 60 Hz na 120 Hz pulzní DC, jak je uvedeno v níže uvedeném diagramu. Pulsy jsou vyhlazeny filtračními kondenzátory, než jsou přiváděny do spínacího obvodu, ale pokud filtrování nestačí, může výstup ukazovat asi 120 Hz zvlnění.

[6] Nabíječky používají specifická napětí na datových kolících k označení typu nabíječky na nabité zařízení. Z tohoto důvodu může být iPhone zamítnuta „nesprávná“ nabíječka se zprávou „nabíjení není podporováno tímto příslušenstvím“.[7] Podle standardu USB by nabíječka měla zkrátit dva datové kolíky dohromady, aby naznačovala, že se jedná o „vyhrazenou“ nabíječku a ne skutečné zařízení USB. Společnosti jako Apple, HP a Sony však mají své vlastní vlastnické nestandardní techniky. Následující tabulka shrnuje napětí, která se objevují na řádcích D a D pro různé nabíječky a jak jsou interně konfigurovány D a D-řádky.

Nabíječka napsaná voltaged- Voltaged/D- Shortedd pullup (kΩ) D pulldown (kΩ) D- pullup (kΩ) D- pulldown (kΩ)
Vyhrazený USB plovák plovák Ano žádný žádný žádný žádný
Jablko.5a 2 2 Ne 75 49.9 75 49.9
Apple 1a 2 2.7 Ne 75 49.9 43.2 49.9
Apple 2a 2.7 2 Ne 43.2 49.9 75 49.9
HP Touchpad 2a 2.8 2.7 Ano 250 300 n/a n/a
Sony 3.3 3.3 Ne 5.1 10 5.1 10

Většina těchto dat je založena na detektorech nabíječky baterie Maxim USB baterie, Adafruit’s The Mysteries of Apple nabíjecí zařízení, kabel USB kabelu TouchPadu, XDA fórum (Samsung) a TPS2511 vyhrazený řadič nabíjení portů TPS2511 USB a aktuálním limitujícím přepínači výkonu datového přepínače výkonu výkonu. Apple 2a (i.E. IPAD) Informace jsou novým výsledkem mých měření. Podrobnosti o protokolech nabíjení USB najdete v mých odkazech v mém dřívějším příspěvku.

Je zábavné, že výrobci polovodičů nedávno představili čipy, které umožňují nabíječům postupně předstírat, že jsou odlišné proprietární nabíječky, dokud zařízení přimějí k přijetí nabíječky. Zdá se šílené, že společnosti (například Apple) navrhují nekompatibilní nabíječky, a poté společnosti čipové společnosti vynalézají schémata, aby se zabývaly těmito nekompatibilitami, aby se stavěly všeobecně kompatibilní nabíječky. Dva příklady čipů jsou čip TI TPS 2511 a řadič USC1001 SMSC, který předstírá, že je devět různých typů nabíječek.

[7] Pokud jste přemýšleli, proč někteří nabíječky způsobí, že iPhone udělí chybu „nabíjení, které není podporováno tímto příslušenstvím“, usnadňuje redukci obtěžování na bázi křemíku popisuje, jak zařízení používají proprietární protokoly k omezení nabíječek, se kterými budou fungovat, s nimiž budou fungovat.

[8] Pro analýzu účinnosti používám 12 centů / kilowatthodiny jako typickou cenu obytné energie, kterou jsem dostal z americké energetické informační správy Tabulka 5.3.

[9] Oficiální hodnocení nabíječky bez zatížení jsou diskutovány na setkání 30 MW pohotovostního režimu v nabíjecích mobilních telefonů.

[10] Existuje mnoho standardů pro spotřebu energie; Viz 5 W mobilní telefon CCCV (konstantní konstantní napětí s konstantním proudem) AC-DC adaptér. Pro hodnocení energetické hvězdy musí mít nabíječka 5W.5W spotřeba bez zatížení a 63% účinnost při zatížení. Nabíječka 10w musí mít pod.75 W spotřeba bez zatížení a 70% účinnost.

[11] Protože přepínání napájecích zdrojů využívá napájení v nepravidelných průběhu, použil jsem komplexní nastavení k měření spotřeby energie. Měřil jsem vstupní napětí a proud AC osciloskopem. Matematické funkce osciloskopu se v každém okamžiku vynásobily napětí a proud, aby vypočítaly okamžitý výkon a poté v průměru vypočítaly průměrný výkon v průběhu času. Pro bezpečnost a zabránění odpařování osciloskopu jsem použil izolační transformátor. Moje měření jsou poměrně blízko k Apple [15], což je uklidňující.

Možná se divíte, proč jsem nepoužil jen monitor zabijáka Watt Power, který interně provádí stejný okamžitý proud napětí. Bohužel nemá rozlišení pro malé spotřeby energie, které měří: hlásí 0.3W pro nabíječku Apple iPhone a 0.0W pro mnoho dalších. Je ironií, že po výpočtu těchto podrobných měření výkonu jsem jednoduše změřil vstupní proud s multimetrem, vynásobeným 115 volty a získal jsem téměř stejné výsledky pro Vampire Power.

[12] Měření hrotu, hluku a zvlnění pocházejí ze stop osciloskopu. The Hroty Měření je založeno na maximálním napětí vrcholu na vrchol na vysokofrekvenční stopě (nízkofrekvenční stopa poskytuje téměř identické výsledky). The Měření šumu je založeno na napětí RMS na vysokofrekvenčním stopě a Vlnění je založeno na maximálním DB měřeném v nízkofrekvenčním spektru. Tato měření se objevují napravo ve stopách.

[13] V sekci kvality energie ukazují vysoké (levé) obrázky (levé). Nízkofrekvenční (pravé) obrázky ukazují 1 sekundu výstupního napětí ve žluté a frekvenční spektrum až do 600 Hz v oranžové. Protože frekvenční spektrum je měřeno v DBM, je logaritmické; Každá divize vyšší označuje 20 dB, což je 10krát vyšší než napětí a 100krát vyšší než.

[14] Nabíječky používají design zvaný konstantní napětí, konstantní proud (CVCC), protože poskytují konstantní napětí (a zvyšující proud) až do maximálního zatížení a poté konstantní proud (a snižující napětí), pokud zatížení pokračuje zvýšit. [15] Zpráva Environmentálního prostředí Apple 3GS poskytuje určitá měření účinnosti pro napájecí adaptér Apple USB. Uvádí 0.23 W bez zatížení a 75% účinnost. Tyto hodnoty jsou přiměřeně blízko mých měřením 0.195W Spotřeba bez zatížení a 73.6% účinnost.

[16] Měření těchto křivek bylo trochu složité. Jako variabilní zatížení jsem použil tranzistor NTE2382 Power MOSFET, ručně měnící se zkreslení brány pro generování křivky zatížení. Tranzistor potřeboval velký chladič, aby rozptýlil 10 wattů. Zde je popsán složitější dynamický obvod, ale jednoduchý obvod pro mě byl dostatečný.

Grafy byly generovány pomocí režimu X-Y na osciloskopu, s napětím zatížení jako y a proudem jako x. Použil jsem.12Ω současný smyslový odpor k měření proudu zatížení. To funguje na 1/6 AMP zatížení proudu na divizi pro 20 mV/div stopy (většina z nich) a 5/12 ampérového zatížení proudu na divizi pro 50 mV/div stopy (vysokoprůhledná zařízení).

Všimněte si, že zvyšující se zátěž odpovídá klesajícímu odporu napříč výkonem: vlevo nahoře má nekonečný odpor (bez zatížení), levá dolní část má nulový odpor (zkrat) a odolnost mezi nimi klesá. Protože napájení (ve Watts) je napěťový proud, maximální výkon je v pravém horním rohu, v tomto případě přibližně 4W. Odpor zatížení lze vypočítat podle Ohmova zákona, e.G. Střed horní křivky: 5 V /.4 A = 12.5Ω, Pravý horní roh 5 V /.8 A = 6.25 ohmů. Střed křivky pravé ruky: 2.5 V /.8 A = 3Ω, Point přetížení =.5 V /.8 A =.6Ω.

[17] Většina z těchto nabíječek není vytvořena společnostmi, které je prodávají, a existují zajímavá fakta o výrobcích. Výrobci nabíječek lze vyhledat od certifikačního čísla UL. Oblong Samsung je vyroben v Číně korejským Rftechem, výrobcem produktů mobilních telefonů. Kostka Samsung je vyrobena v Číně výrobcem korejského zásobování Dong Yang EP. Nabíječka HP vyrábí Foxlink, který také vyrábí nabíječku iPadu pro Apple. Padělané nabíječky jsou vyráběny anonymními čínskými výrobci, navzdory tomu, co tvrdí na štítcích. Monoprice je vyroben společností Golden Profit Electronics (dříve Shayao Electric Factory Three. žádné slovo o tom, co se stalo s továrnou jeden a dvě). Nabíječka Belkin je vyrobena nejasná společnost Mobiletec na Tchaj.wanu. Nabíječka KMS nedává žádné stopy ohledně výrobce a já nemůžu identifikovat KMS jako společnost. Nabíječka Motorola je postavena společností Astec (nyní součástí sítě Emerson Network Power). Zajímavé je, že velká přestávka společnosti Astec byla výroba napájecího zdroje pro Apple II, jak diskutuji ve svém článku o napájení Apple II.

Apple pro své nabíječky používá závratnou rozmanitost výrobců. Nabíječka iPhone (A1265) je vyráběna společností Flextronics, britská nabíječka (A1299) je vyrobena společností Emerson Network Power (s výjimkou toho, že je padělaná), nabíječka iPadu (A1357) je vyrobena společností Foxlink Technologies a Magsafe (ADP (ADP (ADP (ADP (ADP.85) Nabíječka (není diskutována v tomto článku) je vyrobena společností Delta Electronics. Nabíječka iPhone A1385 často přichází s iPhone 5 a vypadá stejně jako A1265, které jsem měřil, ale je vyroben Emerson Network Power místo Flextronics. Bylo mi řečeno, že pomocí více výrobců má Apple více vyjednávacího pákového efektu, protože mohou snadno přepnout výrobce kdykoli, pokud nejsou spokojeni s cenou nebo kvalitou.

Matoucí, Foxlink (Tchaj.wan), Foxconn (Tchaj.wan) a Flextronics (Singapur) jsou všichni výrobci pro Apple s podobnými jmény. FoxLink (jméno pro průmysl Cheng UEI Precision) a Foxconn (jméno pro průmysl Hon Hai Precision) jsou zcela nezávislými společnostmi kromě skutečnosti, že předsedové obou společností jsou bratři a společnosti spolu navzájem hodně obchodují (prohlášení mezi sebou (prohlášení mezi sebou (prohlášení se navzájem obchodují (prohlášení (prohlášení. Výroční zpráva Foxlink). Foxconn je společnost s pokračující kontroverzí ohledně léčby zaměstnanců. Foxconn a Flextronics jsou největšími výrobními společnostmi na světě #1 a #2 podle Top 50 Circuits Assembly Top 50.

Nejlepší rychlé nabíječky iPhone pro 2023

Chcete nabít iPhone rychleji? Podívejte se na naše oblíbené rychlé nabíječky iPhone, abyste si vzali baterii v blesku.

Miluji přenosnou technologii. pokud ji můžete vložit do tašky, pravděpodobně jsem do ní. Pokryl jsem telefony a tablety všech tvarů a velikostí a přezkoumal vše od herních konzol po notebooky v mé desetileté kariéře. Před příchodem do PCMag jsem napsal články pro Android Authority, How-to Geek, Muo, New Atlas, Tom’s Hardware a spousta dalších technických publikací.

(Kredit: Native Union)

Bez ohledu na to, který telefon máte, jste pravděpodobně příliš dobře obeznámeni s adaptérem Dinky 5W, který trvá hodiny, než se plně nabíjí baterii vašeho telefonu. Dobrou zprávou je, že se můžete plně zapnout za méně než polovinu obvyklého času s pravou rychlou nabíječkou. Podívejte se na naše nejlepší tipy, následované tím, co potřebujete vědět o rychlém nabíjení iPhone.

Doporučeno našimi editory

Nejlepší pro zaručenou kompatibilitu

Napájecí adaptér Apple 20W USB-C

Adaptér USB-C Apple je podhodnocený, relativně cenově dostupný a zaručeno, že s vaším iPhone dobře bude fungovat. Apple to prodává jako samostatnou položku, takže možná budete muset vyzvednout kabel USB-C-LEGIGHTS, pokud jej nemáte.

Nejlepší pro nabíjení na cestách

Anker 511 Charger (Nano)

Hledáte rychlou a levnou nabíječku iPhone, která se snadno hodí do vaší nebo tašky? Tato nabíječka 20W má přibližně stejnou velikost jako standardní adaptér iPhone 5W, ale váš telefon nabíjí třikrát rychleji kvůli podpoře protokolů rychlého nabíjení a dodávky napájení. Stejně jako všechny rychlé nabíječky iPhone vyžaduje kabel USB-C-osvětlení, který si musíte koupit samostatně.

Nabíječka napájení USB-C Google 30W

Víme, že to vypadá jako podivný výběr, ale pevně věříme, že adaptér společnosti Google je pro majitele iPhone dobrou volbou. Kromě své cenově dostupné ceny má nabíječka kvalita prémiové sestavení a podporuje maximální rychlosti nabíjení až 30 W. Je to dobrý všestranný napájecí adaptér pro iPhony a iPady a navíc může dodávat nejrychlejší rychlosti nabíjení pro majitele iPhone 14 Pro Max.

Nejlepší pro mezinárodní cestování

Native Union Smart Charger PD 20W

Smart Charger PD nativní Union je ideální pro cestovatele, protože zahrnuje adaptéry pro použití v EU, Velké Británii a USA. Jeho port 20W USB-C PD může rychle nabíjet váš iPhone kabelem USB-C-Světlo nebo dokonce nabíječku Magsafe. K dispozici je také port USB-A, který se maxima. Stejně jako většina rychlých adaptérů iPhone na tomto seznamu, inteligentní nabíječka PD nepřichází s kabely, ale nativní unie prodává některé z našich oblíbených odolných kabelů USB-C-osvětlení.

NIMBLE WALLY MINI Plus Wall Charger

Pokud hledáte levnou nabíječku vyrobenou z odpovědných materiálů, nimble Wally Mini Plus Wall Charger je dobrá sázka. Používá 72% recyklovaného plastu, lodě bez plastového balení a zahrnuje poštovné placené tašky k recyklaci staré technické techniky. Má porty USB-A a USB-C a podporuje PD 3.0.

Anker 30W Piq 3.0 Gan Wall Charger

S maximálním výkonem 30 W může tento anker adaptér rychle nabíjet jakýkoli iPhone. Je to také super tenké, což z něj dělá dobrou volbu pro ty těžko použitelné prodejny za nočními stoly a stoly.

Podporuje váš iPhone rychlé nabíjení?

IPhony iPhone dlouhodobě podporují rychlejší nabíjení s 12 W adaptérem iPadu a Apple se zlepšil s touto sazbou zavedením rychlého nabíjení prostřednictvím dodávky napájení USB (PD) s vydáním iPhone 8 v roce 2017. Většina novějších iPhonů, jako jsou iPhone 13 a iPhone 14, se může nabíjet na 25 W a 27W.

Apple přestal zahrnout napájecí adaptéry s telefony iPhone zpět v roce 2020, takže musíte použít starou (a potenciálně pomalou) cihlu, kterou již vlastníte, nebo vyzvednout novou z našeho seznamu výše. Ujistěte se, že váš nový adaptér podporuje nejrychlejší možné nabíjecí rychlosti.

Co potřebujete pro rychlé nabíjení iPhone

Při nákupu rychlé nabíječky musíte mít na paměti několik věcí. V první řadě se musíte ujistit, že podporuje PD. Adaptér s portem USB-C je také nezbytný pro nejrychlejší rychlosti nabíjení.

Protože Apple začal dodávat pouze kabely USB-C-Světla s iPhone 12 v roce 2020, lidé se staršími telefony si pravděpodobně musí koupit jeden z Apple nebo důvěryhodné třetí strany, aby získali nejrychlejší rychlosti nabíjení. Toto je oblast, ve které nechcete skrýt, protože jsme viděli některé nezamýšlené důsledky z používání kabelů mimo značku. Pro většinu lidí to dělá kabel Apple USB-C-osvětlení (otevírá se v novém okně) (začínající v 19), ale také se nám líbí některé kabely od renomovaných značek, jako je Native Union a Nomad.

Dále si udělejte čas na posouzení vašich potřeb. Často nabíjíte více zařízení současně? Pokud ano, nákup nabíječky s více přístavy pravděpodobně dává smysl. Máte nabití AirPods nebo Apple Watch? Podívejte se na bezdrátovou nabíjecí podložku (ale očekávejte pomalejší rychlosti).

Když je ve směsi více portů, je důležité zkontrolovat celkový výkon adaptéru a výkon každého portu. Dávejte pozor na podceňované porty, které vedou k delším dobám nabíjení.

Měli byste si koupit nabíječku GAN?

Většina nabíječek na trhu používá křemíkové polovodiče. Nitrid gallium (GAN) je relativně nová alternativa k křemíku, která nabízí mnoho výhod: nabíječky GAN jsou menší, efektivnější a vyžadují méně komponent než křemíkové nabíječky. Jsou také dražší. Nakonec jsou tradiční křemíkové nabíječky pro většinu lidí v pořádku. Pokud však hledáte absolutně nejmenší možnost na trhu, bude to pravděpodobně nabíječka GAN.

A co bezdrátové nabíjení a magsafe?

Pokud je váš noční stolek zaplněn airpods, Apple Watch a iPhone, je čas zefektivnit vaši napájecí rutinu bezdrátovou nabíjecí podložkou. Sestavili jsme seznam našich oblíbených bezdrátových nabíjecích stanic pro produkty Apple, s možností pouze pro telefon a více zařízení za různé ceny. Několik z nich podporuje rychlé nabíjení.

Modely iPhone 12, 13 a 14 také nabízejí Magsafe jako rychlejší alternativu k bezdrátovému nabíjení QI. Magsafe vám umožní bezdrátově nabíjet zařízení až za 15 W. Podívejte se na naše oblíbené nabíječky Magsafe, ale pamatujte, že nedostanete stejné rychlosti 27 W jako u kabelové nabíječky a pravého adaptéru.

K tomuto článku přispěl Steven Winkelman.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS