Apple iPhone 13 půlnoc 128 GB 15.5 cm (6.1 palec). Apple iPhone 13 128 GB

Apple iPhone 13 půlnoc 128 GB 15.5 cm (6.1 palec)

iPhone 13. Nejpokročilejší systém dvou kamer na iPhone. Super-rychlý bionický čip A15.Velký skok v životnosti baterie. Robustní design.Super-rychle 5G (1). A jasnější displej Super sítnice XDR.

Tento text je přeložen strojem.

iPhone 13. Nejpokročilejší systém dvou kamer na iPhone. Super-rychlý bionický čip A15.Velký skok v životnosti baterie. Robustní design.Super-rychle 5G (1). A jasnější displej Super sítnice XDR.

Tento text je přeložen strojem.

iPhone 13

iPhone 13. Nejpokročilejší systém dvou kamer na iPhone. Super-rychlý bionický čip A15.Velký skok v životnosti baterie. Robustní design.Super-rychle 5G (1). A jasnější displej Super sítnice XDR.

Tento text je přeložen strojem.

Zdůrazňuje podrobnosti

 • 15.5 cm (6.1 palec) displej, 2532 x 1170 pixel
 • PROCESOR ( )
 • 128 GB Vnitřní paměť
 • iOS 15

Комментарии и мнения

(1) Požadovaný datový plán. 5G je k dispozici ve vybraných zemích a prostřednictvím vybraných prodejců. Rychlost se může lišit podle umístění a prodejce. Pro více informací o podpoře 5G kontaktujte svého poskytovatele bezdrátových služeb a navštivte Apple.com/de/iPhone/buněk.(2) Displej má zaoblené rohy, které sledují křivky designu a jsou v normálním obdélníku. Jako standardní obdélník má displej diagonálu 6.06 „(15.40 cm). Skutečná oblast viditelného zobrazení je menší.(3) Životnost baterie se liší v závislosti na použití a konfiguraci. Pro více informací navštivte Apple.com/de/baterie.(4) iPhone 13 je chráněn před vodou a prachem a byl testován za kontrolovaných laboratorních podmínek. Je klasifikován podle IP68 podle IEC Standard 60529. Ochrana před vodou a prachem není trvalá a může být snížena s časem v důsledku normálního opotřebení. Neúčtujte mokrý iPhone. Uživatelská příručka obsahuje pokyny pro čištění a sušení.(5) Některé funkce nemusí být k dispozici ve všech zemích nebo regionech.(6) Příslušenství se prodává samostatně.

Apple iPhone 13 specifikace

IPhone 13 je nástupcem nejprodávanějšího iPhone 12 Apple a zlepšuje úspěšný vzorec: 800 cena za vlajkový procesor a 6.Velikost obrazovky 1 palce, která není příliš velká, ani příliš malá. IPhone 13 přináší nový bionický čip Apple A15 a vylepšení nastavení s duální kamerou sestávající z široké a ultralehké kamery.

Populární srovnání

Apple iPhone 13 je nejčastěji ve srovnání s těmito telefony:

Přehled Apple iPhone 13

IPhone 13 je dodáván s 6.1palcový displej FHD OLED pokrytý keramickým štítem, nazvaný Super sítnice XDR Display, který je dodáván s tradiční 60Hz obnovovací frekvencí a Dolby Vision HDR.

Pod kapotou je Bionická čipová sada Apple A15, která je vybavena šestijádrovým procesorem, čtyřjádrovým GPU a 16jádrovými neurálními motorem, stejně jako 4 GB LPDDR4X RAM.

IPhone 13 je k dispozici ve 128 GB, 256 GB a 512 GB úložiště. Ve většině regionů je iPhone 13 telefon s duálním sim s nano sim a ESIM. Na palubě jsou také Wi-Fi Calling, Face ID a Apple Pay. Je tu také čip NFC, díky které Apple Pay funguje.

Telefon je dodáván se systémem duální kamery, sestávající z 12MP F1.6 širokoúhlých úhel a dalších 12MP F2.4 ultralesená kamera s opravným tónem a korekcí objektivu. Obě zadní kamery mají větší senzory se zlepšenou citlivostí na světlo a nahrávání videa dolby vize, ale pouze digitální zoom a žádný optický zoom.

Fotografické styly umožňují uživatelům jemné vyladit vzhled fotografií, zatímco filmový režim umožňuje krásné video portrétní osvětlení. Noční režim je na palubě, stejně jako režim portrétu, který má různé režimy, jako je jevištní mono, vysoký klíč, nízké klíčové mono a další.

Ultraletní fotoaparát směřující vpředu je 12MP F2.2 jeden. Video nahrávání iPhone 13 podporuje 4K videa při 60 snímků za sekundu a 1080p video až do 240 snímků za sekundu.

IPhone 13 je dodáván s baterií 3 227 mAh, což je 15% nárůst oproti 2 815 mAh jeden z iPhone 12. IPhone 13 oficiálně podporuje rychlé nabíjení 18W a může být nabitý dodáním USB napájením přes kabel USB-C k blesku. Dodávka energie USB se účtuje zhruba o 60% do 30 minut, což je považováno za poměrně rychlé nabíjení za nejnovější modely iPhone. Životnost baterie se oproti iPhone 12 hodně zlepšila. V krabici však není žádný napájecí adaptér, pouze USB-C k blesku.

Design-moudrý, telefon úzce sleduje iPhone 12 a má plochý design s displejem vpředu. Zařízení má odolnost proti vodě a prachu IP68. Pokud jde o změny s předchozím modelem iPhone 12, má iPhone 13 zářez, který je užší než předchozí generace, ale stále je umístěn senzor okolního světla a Truedepth Camera pro odemknutí ID obličeje a ověření Apple Pay ověření. Přední kamera také podporuje nahrávání videa 4K@60fps.

Přehrávání zvuku je zajištěno díky stereofonním reproduktorům, zatímco přehrávání videa dobře využívá zobrazení Dolby Vision. IPhone 13 byl zpočátku k dispozici v půlnoci (černé), Starlight (bílé), modré, růžové a červené barvy produktu. Šest měsíců po jeho vydání přidal Apple do sestavy zelenou barvu.

IPhone 13 přišel s iOS 15 z krabice, ale obdrží až pět dalších iterací softwaru, počínaje iOS 16 v září 2022.

Některé z nových funkcí, které přicházejí s iOS 16, jsou přizpůsobení zámku, vylepšená oznámení a další vylepšení kvality života života. Vylepšení ID obličeje a Apple Pay jsou součástí iOS 16.

Otázka není: „Měl bych upgradovat?“, Ale„ kdo jsou upgrady pro?“

Verdikt notebooku Mag

IPhone 13 to nakopne zářez s ultrarychlým čipem, vylepšenými kamerami a skvělými novými funkcemi videa, ale tyto upgrady nemusí promíchat průměrného spotřebitele.

Klady

 • Vynikající výdrž baterie
 • Vylepšený výkon nočního režimu
 • Bionický čip A15 s bleskem A15 s podporou AI
 • Úložiště pro základní modely
 • Jasnější displej

Nevýhody

Proč můžete věřit laptopu Mag

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Cena: 1 099 OS: iOS 15 Displej: 6.1palcový super sítnice XDR CPU: A15 Bionic Chip RAM: 4 GB zadní kamery: 12MP široký (ƒ/1.6); 12MP Ultrawide (ƒ/2.4) Přední kamera: 12 MP (f/2.2) Úložiště: 512 GB Baterie: 10:33 Velikost: 5.78 x 2.82 x 0.Hmotnost 30 palců: 6 uncí

IPhone 13 je významný další, kdo říká: „Všimnete si o mně něco jiného?„Okamžik paniky vás zasáhne, když skenujete svého partnera od hlavy až po špičku, ale nic neobvyklého si nevšimněte. „Ne,“ říkáš. Jak se ukázalo, přidali do vlasů několik vrcholů, dostali novou piercingu nebo nějakou další změnu nové vzhledu, která není okamžitě patrná.

Cítíte se provinile za to, že jste na změnu nevšímali, ale proč byste měli? Není to jako by provedli drastickou transformaci. bylo to menší, nepostřehnutelné vylepšení. Takže jim řeknete: „Miluji tě se změnou nebo bez něj“ nebo jakoukoli sýrovou odpovědí, kterou byste měli dát.

Takto se cítím o iPhone 13. Nový, vlně očekávaný telefon vtrhl do scény a může se pochlubit novým upgradem. „Zlato, podívej se na můj nový Bionický čip A15.“! A také jsem dostal nové čočky fotoaparátu!„Chci jen říct:„ Ale zlatíčko, váš procesor je už šílený rychlý a vaše čočky jsou špičkové. Místo toho, jak ‘zápas pracujeme na tom, jak se dotykové ID zpět nebo port USB-C?“

Ale veškeré jablko může udělat, je nalepit prsty do uší a křičet „lalala!„K mým návrhům. Nechápejte mě špatně. Existují některé upgrady iPhone 13, které miluji, včetně jeho větších baterií (Boost Runtime je úžasná!), další úložiště pro modely na základní úrovni, jasnější displej a noční režim/vylepšení nízkého osvětlení, ale nepřítomné jsou více naléhavých aktualizací, které fanoušci umírají.

Přestože Apple má více přístupu „Víme, co je dobré pro vás“, na rozdíl od poslechu zpětné vazby fanoušků, iPhone 13 je stále. bezpochyby. jeden z nich Nejlepší chytré telefony na trhu. Pojďme se ponořit do dobra, špatné a ošklivé, takže můžete učinit informované rozhodnutí o nákupu, pokud jde o nový iPhone.

Cena a konfigurace iPhone 13

IPhone 13 začíná na 799, pokud jej připojíte s jedním z velkých čtyř dopravců: ATT, Sprint, T-Mobile nebo Verizon (jinak iPhone 13 začíná na 829). Základní úroveň iPhone 13 je dodáván s puchýřem rychlým A15 Bionic Chip, 4 GB RAM a 128 GB úložiště.

Pokud potřebujete více úložiště, můžete zachytit variantu 256 GB pro 899. IPhone 13 I recenzoval náklady 1 099 a naráží vaše úložiště na 512 GB.

Tyto cenovky můžete snížit založením telefonního telefonu za nový. Pokud například obchodujete s iPhone 12, získáte 530 kredit na získání iPhone 13.

IPhone 13 je dodáván v pěti barvách: růžová, modrá, půlnoc, hvězdná a (produkt) červená.

Design iPhone 13

Apple nám poslal růžovou jednotku iPhone 13 a dobře, opravdu nevidím „Pink.“Kdybych chtěl znovu vytvořit barvu, přidal bych malou kapku růžové do kbelíku off-white barvy. Je to nejpelastivější růžová, jakou jsem kdy viděl. vypadá to pro mě broskvovou.

IPhone 13 nevypadá moc odlišně od iPhone 12, takže pokud nemáte technické vědce jako přátelé, váš sociální kruh si pravděpodobně nevšimne, že vlastníte iPhone 13. Podobně jako iPhone 12, má ten vzhled iPhone 5-esque, plochý okraj-připomíná mi to silné, prémiové bonbóny zabalené v broskvové fólii.

Za zmínku stojí pouze tři změny designu: „menší“ zářez, nové uspořádání fotoaparátu a umístění tlačítka. Diskutujeme o „menším“ zářezu. a proč je toto slovo v citacích. Apple tvrdí, že zářez je o 20% menší než jeho předchůdce, ale je to jen 20% menší vodorovně. Ve srovnání s iPhone 12 je zářez iPhone 13 ve skutečnosti vyšší, což znamená, že se do displeje ponoří více. Jako takový nevidím to jako pozitivní změnu designu.

Převrácení iPhone 13, aby odhalila záda, další změna designu, kterou si všimnete, je, že systém duální kamery je uspořádán diagonálně. Kamery iPhone 12 byly umístěny svisle (jedno na druhé straně). A konečně, ve srovnání s iPhone 12 je umístění tlačítek iPhone 13 mírně nižší pro tlačítko napájení, přepínače vyzvánění a hlasitosti.

Po pravdě řečeno, mám podezření, že tento design iPhone 12/13 bude příští rok zastaralý. Pověsti létají o beztykovém iPhone 14 s displejem pro otvor. Pokud je to pravda, bude iPhone 14 nové generace výrazný, nový a moderní, takže váš iPhone 13 bude vypadat „SO 2020.“

Miluji, že iPhone 13 není magnet otisků prstů; Zad má atraktivní lesk, když je držen pod světlem. Logo lesklého stříbra, zadního jablečného loga je vždy pěkný dotek. IPhone 13 má stále odolnost proti vodě IP68. Dokáže zvládnout náhodné úniky z kávy, čaje, sody a dalších. Po upuštění do kaluže by to mělo být také v pořádku. jen se ujistěte, že ho rychle chytíte.

IPhone 13 (0.29 palců, 5.7 uncí) je vlasovější a lehčí než iPhone 12 (0.3 palce, 6.1 unce), ale není to nic vnímatelného. Pokud jde o svého soupeře Android, Samsung Galaxy S21, iPhone 13 je také zanedbatelně štíhlejší a lehčí (0.3 palce, 5.9 uncí).

IPhone 13 displej

IPhone 13 sportuje A 6.1-palcový, 2532 x 1170-pixel, super sítnice XDR (OLED) panel. Stejně jako jeho předchůdce je nabitý krystalem naplněným keramickým štítem, díky čemuž je po náhodných kapkách mnohem blíže k tomu, aby byl odolný proti rozbitému odolnosti. Podle plánů ochrany Allstate ‚ Test iPhone 13 Drop, Je to nejodolnější telefon, který společnost testovala.

Navzdory všem těmto potvrzujícím informacím o displeji iPhone 13 jsem byl šokován, když jsem na obrazovce viděl drobné, nevysvětlitelné poškrábání. Ne, nikdy jsem to nespadl. IPhone 13 seděl v mé zásuvce nočního stojanu a dodnes nemohu přijít na to, co to způsobilo. Je to malé a snadné minout, ale stále mě to chytí. Tolik, že displej je odolný proti poškrábání! Učit se z mé chyby; Na displeji vždy udržujte chránič obrazovky.

Sledoval jsem Spider-Man: No Way Home Trailer na YouTube a displej vypadá skvěle. Když se Zendaya krčila davem paparazzi, obrazovka byla tak svěží, mohl jsem říct, že umělec make.upu bojoval o obočí v nahoru nahoru. Mohl bych dokonce spatřit její kruhy pod oči. Na panelu vynikla každá štěrbinová, Pockmark a Sun Spot na kůži Toma Hollanda. Barvy jsou také na displeji slušné, když jsem sledoval, jak Benedict Cumberbatch vrhá kouzelné kouzlo jako doktor Strange. Oranžově žluté vteřiny a víry tančily na obrazovce a představily oční bonbóny iPhone 13 displeje.

Obrazovka však není všechny jednorožce a duhy. Super sítnice XDR má prostor pro větší zlepšení, zejména pokud jde o živost. IPhone 13, podle našeho kolorimetru, pokrýval 78% barevného gamutu DCI-P3, který bledne ve srovnání s průměrným smartphonem (98%). IPhone 12 pokrývá trochu více barevného prostoru DCI-P3 než iPhone 13 (81%). Samsung Galaxy S21 nabízí menší pokrytí vlasů (77%).

Jas iPhone 13 je velkolepý. I když se na mě v Bryant Parku rozzářilo horké sluneční světlo, mohl jsem vidět displej docela dobře. IPhone 13 má skvělý displej 795-NIT; Panel 570-NIT pro iPhone 12 se dokonce nesrovnává. A nemluvme ani o obrazovce 343 NIT Galaxy S21.

Bohužel, iPhone 13 nemá adaptivní obnovovací frekvenci jako jeho protějšky. IPhone 13 Pro 13 a 13 Pro Max přicházejí s propagací, která nabízí obnovovací frekvenci až 120 Hz. Na druhé straně iPhone 13 je stále uvíznut s displejem 60 Hz. Věřte mi. pokud vykopáváte smartphone 120 Hz (E.G. Samsung Galaxy Note 21 Ultra) pro iPhone 13 si určitě všimnete rozdílu (vím, že jsem to udělal!). Displej není tak tekutina a zippy. Pokud však používáte 60 Hz, zobrazuje celý svůj život, je to pro vás jako obvykle.

iPhone 13 Audio

Stejně jako iPhone 12, vestavěné stereofonní reproduktory iPhone 13-jazzované s podporou Dolby Atmos a 3D prostorovým zvukem-najdete na spodním okraji zařízení a zářezu a zářez.

Testoval jsem reproduktory iPhone 13 tím, že jsem převrátil stopy na 50 nejlepších seznamu skladeb Spotify. Poslouchal jsem „svetr počasí“ sousedstvím v Max Volume a píseň alt-rocku naplnila mou střední testovací místnost. Vokály byly ostré. Navíc, vrstvená, líná melodie se vynořila z reproduktorů s jasným bombastickým zvukem.

Pokud chcete více medového a hladkého zvuku, doporučil bych Apple Airpods Pro. Jedinou nevýhodou je, že prozatím, Siri nereaguje na aktivní zrušení hluku a příkazy režimu transparentnosti. Apple to však opravuje nadcházejícím iOS 15.1 Aktualizace.

IPhone 13 Performance Graphics

Bionický čip iPhone 12 A14 byl již herkulek a zabil všechny ostatní čipy smartphonu na trhu svou božskou dominance. Ale z nějakého důvodu nebyl Apple s tím spokojen a představil Beastly A15 Bionic uvnitř iPhone 13. Pokud je A14 „božský“, A15 uvnitř iPhone 13 je démon Goshdarn s novým šestijádrovým CPU, čtyřjádrovým GPU a 16jádrovým nervovým motorem (vynikající pro strojové učení, AI a výpočetní fotografii).

Ukazuje vám srovnávací analýzu skóre výkonu mezi iPhone 13 a dalšími konkurenty se může zdát marné. Koneckonců, již víme, že iPhone 13 zničí všechno na své cestě, pokud jde o jeho procesor, ale jeho grafický výkon vás může překvapit.

IPhone 13, vybaven 4 GB RAM, neměl problémy s žonglováním mého chaotického inundace aplikací, včetně 10 Google Chrome Karty, 10 Safari Karty, dvě aplikace AI, stejně jako Netflix, Youtube, Spotify a Apple TV.

Na testu GeekBench 5 celkový výkon výkonnosti dosáhl skóre ohromujícího mysli 4 436. Jak se očekávalo, rozdrtí to průměrný smartphone (3 036), Bionic procesor iPhone 12 (3 859) a Samsung Exynos 2100 čip uvnitř Galaxy S21 (3 302).

IPhone 13 je plná nového čtyřjádrového GPU. Na 3DMark Slingshot Extreme Test (neomezený OpenGL ES 3.1), náročný benchmark grafiky, iPhone 13 sloužil skóre 6 486, který letěl kolem průměru kategorie (5 629) a iPhone 12 (6 185). IPhone 13 však nemohl konkurovat GPU MALI-G78 MP14 uvnitř Galaxy S21. Telefon Samsung dosáhl velkolepého skóre 8 700.

V našem testu editace videa Adobe Premiere Rush trvalo jak iPhone 13, tak 26 sekund, než dokončili sadu úkolů, a zapíchli se kolem průměru kategorie (1:27). Šnek podobná Galaxy S21 nemohla držet krok se zařízením iOS; dokončení testu trvalo 1 minutu a 3 sekundy.

Životnost baterie iPhone 13

Osmihodinová výdrž baterie iPhone 12 je v pořádku, ale ve srovnání s runtimety jiných soupeřů (a dokonce i iPhone XR) je to rozpaky. Proto Apple zabalil větší baterie uvnitř iPhone 13. IPhone 12 má baterii 2 815 mAh, zatímco iPhone 13 sportuje baterii 3 227 mAh. Teď je to mnohem lepší!

Na Test baterie notebooku mag (nepřetržité surfování na webu při 150 nits v síti ATT), iPhone 13 přežil po dobu 10 hodin a 33 minut, což porazí průměrný smartphone (9:58). IPhone 13 také porazil svého předchůdce, který trval pouze 8 hodin a 24 minut, stejně jako Galaxy S21 (9:53).

Купил iPhone 13 128gb EU за 58.000₽

Protože Apple odmítá pustit svůj proprietární bleskový port, na iPhone stále není žádné rychlé nabíjení (nejvíce, co můžete získat, je 20w prostřednictvím kabelového nabíjení). Po 30 minutách nabíjení stoupá průměrný smartphone na 53% výkon. Ve stejném časovém rámci dosáhly iPhone 13 a 12 51% a 31%, což je velké zlepšení. Galaxy S21 byla rychlejší než iPhone 13 a po 30 minutách stoupala na 55%.

Kamery iPhone 13

IPhone 13 má dvě, 12-megapixelové zadní kamery. Jak jsou lepší než iPhone 12? Vaše oči mohou glazuovat z technického žargonu, který se chystám uvolnit, ale zůstaňte se mnou tady. vysvětlím, co to všechno znamená.

Široká kamera

Široká kamera iPhone 13 má nyní 1.7 µm čočky, krok nahoru od 1 iPhone 12.4 µm čočka.

Fotoaparát iPhone 13 široký fotoaparát

Fotoaparát iPhone 13 široký fotoaparát

Tato čísla představují velikost pixelů, která se měří u mikronů (µm). Aby to bylo jednoduché, větší velikost pixelu, tím více světla se shromáždí. Proto se Apple může pochlubit tím, že široká kamera iPhone 13 shromažďuje o 47% více světla než jeho předchůdce. Poté, co rozdáním široké kamery roztočil se na ponorce na Long Islandu a Times Square, věřím tomu (budu mluvit o nočním režimu později). Kromě toho se sedmi-element široký objektiv pro iPhone 13 sdílí stejné specifikace jako předchůdce: 12 megapixelů, f/1.6 clona a 26 mm ohniskové vzdálenosti.

Testoval jsem širokou kameru iPhone 13, chodil jsem po celém centru Manhattanu, abych zachytil poutavé památky a rušnou energii ve městě, na cestách. Níže můžete vidět snímek Ed Koch Queensboro Bridge, který se tyčí nad East River.

Kamera ostře zachytila ​​zkreslený odraz spodní konstrukce mostu, když se vlnky převalily přes povrch řeky. Objektiv zvedl na rzi (a další známky koroze), který vám připomíná, že tento most, který spojuje město Long Island s Upper East Side, je 120 let starý. Líbí se mi, jak si fotografie pamatovala mírné počasí, které mělo New York City během posledního září, předváděl jasné, modré, bezmračné lyže s chladným ombre efektem.

V dálce uvidíte, co vypadá jako dvě bóje pod mostem, ale ve skutečnosti jsou to dvě červené lodě. Pokud se podíváte pozorně, najdete muže sedícího na lavičce a čtete knihu ve stínu.

Svatý. Patrickova katedrála byla dalším předmětem mého širokoúhlého experimentu. Vypadal jako středověký hrad a pěkně to kontrastovalo s vízající žlutou kabinou, která se potýkala, když se tkala po 51. St. Čočka dokonale zachytila ​​sluneční paprsky jemně hladí své finále. Můžete také spatřit různé odstíny perleťových šedé zbarvených cihel, které tvoří náboženské památky. Gotická oživení architektura je na fotografii pozoruhodná, od složitě zdobených parapetů až po poutavé růžové okno.

Podívejte se na fotografii, kterou jsem pořídil v srdci Times Square. Vlevo můžete vidět google pixel 6 nl, ale dochází k určitému zkreslení. Nenechte se vystrašit; to je normální. Obrazovky se aktualizují pomalejším tempem než rychlost závěrky iPhone 13, což vysvětluje podivné linie naplňující panely. Ačkoli moje pouhé oko nedokáže zachytit displeje Times Square uprostřed.

Tato fotografie také zachycuje, jak dobře může iPhone 13 vykreslit barvu, od koketního zeleného MM na pozadí a jasně červené maloobchodní značky Levi k barevné postavě Mickey Mouse postavu na vrcholu obchodu Disney a olejomalba-esque Blue Sky.

Ultrawide Camera

Apple řekl, že na míru navrhl novou ultralehkovou kameru, která „odhaluje více temných oblastí s menším hlukem.„Podle mých zkušeností s novým fotoaparátem je to pravda, zejména v dobře osvětlených prostředích. Kromě toho, ultra široký objektiv iPhone 13 sdílí stejné specifikace jako jeho předchůdce: 12 megapixelů, f/2.4 clona a 13 mm ohnisková vzdálenost.

iPhone 13 Ultralesaletá fotografie

iPhone 13 Ultralesaletá fotografie

Ultralesená kamera je nejlepší pro ty okamžiky, kdy chcete zachytit svůj předmět v celém rozsahu, včetně jeho okolí. Například pomocí ultralehké kamery jsem pořídil celou fotografii ST. Patrickova katedrála. a pak někteří. V poslední části můžete vidět, jak se jeho křížová věží odřízla z rámu, když jsem použil širokou čočku.

Na této fotografii však můžete téměř vidět celý zatracený blok a také obrovskou budovu na 5. Ave. Přestože je clona pro ultra široký fotoaparát méně ideální než široká čočka, jeho fotografie jsou stejně poignantní a ostré. Za nízkých osvětlovacích podmínek jsou však rozdíly v oblasti kvality mezi širokými a ultra širokými čočkami vnímavější (o tom budu mluvit v sekci Nočního režimu).

Pamatujte si fotografii s rozsáhlými čtverečními čtverci, kterou jsem pořídil? Zde je ultra široká verze. Ultralegaletá čočka vytváří toto pozoruhodné vnímání prodloužení a rozlehlosti díky svému zornému pole 120 stupňů.

Scéna je epičtější a velkolepější a zachycuje krátký okamžik, kdy se Newyorčané vydechnou na červených světlech, než závodí po přechod pro chodce. Ultralegaletá čočka také zachytila ​​reklamu představující Millie Bobby Brown-zdobenou v květinových, vysokých krcích-v nešťastném výrazu obličeje, protože její obří vigara přehlížela rušné čtvercové ulice. Pokud se podíváte pozorně, můžete si všimnout chladného vzorku Zig-Zaggy vlasů s batohem šampióna. Barvy stále pop, od červené baseballové čepice na pánově hlavě k Aquamarine Watch Ad přes ulici.

Také jsem pořídil velmi širokou fotografii snazzy, dobře oblečených figurín umístěných v předních oknech Armani Exchange.

Fotografie zachycuje odraz slunce zatemněné, bouřlivé katedrály; Z dveří můžete dokonce vidět dav církevníků, kteří zaplavují. Ultra široká čočka je také schopna zachytit odrazy z okna obchodu na samém konci bloku. Pokud přiblížíte, spatříte se chichotání dospívajících dívek, jeptiška na sobě křída-bílý závoj a safíre-modré oděvy a mladého maskovaného muže s jasně červeným šortky. Onyxové figuríny, které se připravují na nadcházející chladné počasí, předvádějí své kamenné tenisky, zmačkané černé pocení a teplé bundy na oblákání.

Selfie kamera

Někteří novináři techniky kritizovali Apple za to, že neaktivoval 12megapixelovou selfie kameru, ale kamera směřující přední část nepotřebuje upgrade-již může na mé tváři vyzvednout příliš mnoho jemných detailů, které nelze zdůraznit. Jak se ukázalo, mám broskev chmýří a ani jsem to nevěděl. Existuje něco, jako je fotoaparát příliš dobrý. a cítím se tak ohledně fotoaparátu selfie iPhone 13.

Fotografické styly: teplé

Fotografické styly: Cool

Režim portrétu: jeviště

Režim portrétu: Jevištní světlo mono

Naštěstí existují skvělé filtry, které můžete použít ke snížení syrové prvky, díky nové funkci společnosti Apple pro fotografické styly. Můžete si vybrat mezi bohatým kontrastem, pulzujícím teplým, teplým a chladným. Při jejich výchozí nastavení jsem také nedostal „vzhled“, který jsem očekával. Například jsem si myslel, že bohatý kontrastní filtr vzbudí živost. Myslel jsem, že moje nové zázvorové vlasy budou červenější a moje hnědá pleť by byla bohatší, ale to jsem nedostal. Změny jsou nepostřehnutelné a moje selfies vypadaly nejedurované. To je však záměrně. Apple řekl, že nástroj fotografických stylů zachovává tón pleti. Vibrující teplé a teplé fotografické styly jsou podobné já a zvýrazňují žluté, červené a oranžové tóny. Chladný filtr vypadal drasticky odlišně od ostatních tří, stlačil mé červené vlasy, což mu dávalo více burgundského odstínu.

Na všech čtyřech filtrech si můžete pohrávat s nastavením tónu a tepla, dokud se nehodí. Přitom jsem byl schopen získat odvážný, punchy vzhled, který jsem chtěl z bohatého kontrastního filtru. Podívejte se na galerii a podívejte se na některé z mých fotografických stylů selfies, stejně jako některé filtry režimu portrétu (E.G. Přirozené světlo, studiové světlo atd.).

Noční režim a fotografie s nízkým osvětlením

Apple se vrhl na to, jak se v celé řadě iPhone 13 vylepšil výkon kamer, ale jsem skeptický člověk, takže jsem se rozhodl otestovat noční režim na Manhattanu a Long Islandu. Každá noční objektiv bude doprovázena ultraleseným výstřelem. Všimnete si, že rozdíly specifikace mezi širokými a ultra širokými jsou patrnější v prostředí nízkých osvětlení. Široká čočka má nižší (lepší) clonu než ultra široký objektiv, a proto umožňuje více světla-a ukazuje se to.

Tento zářivý výstřel Times Square zachycuje Hodgepodge postav, včetně Pikachu, Spider-Man, Optimus Prime, Iron Man, obřího medvěda panda-a pokud se podíváte daleko do dálky-hlava Minnie Mouse. Tato fotografie má explozi barvy, od tekutého zlatého třpytivého z reklamy American Eagle Outfitters po jasně růžový top pozorovacího. U velmi široké fotografie však uvidíte mírnou ztrátu této okouzlující vibrace.

Obě čočky mají své výhody. Pokud chcete zachytit barevný noční okamžik, rozhodněte se pro široký objektiv. Pokud chcete vtlačit co nejvíce scenérie do jednoho snímku a jste ochotni obětovat nějakou vibraci, ultralehká kamera je vaše nejlepší sázka. Times Square je však docela zatraceně jasný, a tak jsem se rozhodl zpochybnit iPhone 13 tím, že se přesunul od oslnivých displejů na matně osvětlené místo.

Harry Potter Nerd ve mně nemohl pomoci, ale vyfotografoval se na nápadní markýzu lyrického divadla na W 43rd St. Znovu můžete vidět rozdíly mezi širokými a ultralehkovými fotografiemi.

První z nich zachycuje bohaté oranžové žluté, které tvoří znak Harryho Pottera; Díky tomu je vypadat mírně vyplaveno.

Strašidelný, černý detail. připomínající dementorovu stezku. vypadá ostřejší, jasněji na široké kameře. Ale opět to není ultralegaletá práce čočky, která zachycuje niceties. Má to mít více scenérie do rámu.

Rozhodl jsem se vrátit zpět na opuštění města, které nikdy nespí a chodí na Long Island, což by skutečně zkoušel noční režim iPhone 13. Zde je, když noční režim opravdu kopl (vždy můžete říct, protože doba expozice je delší než obvykle). Apple řekl, že čas zachycení nočního režimu iPhone 13 je kratší, což jsem si určitě všiml.

Byl jsem ohromen ohromující fotkou nočního režimu, kterou jsem pořídil z údolí Stream Home. Čerstvě řezaná, zelená tráva mě upoutala, stejně jako čisté krajinářské úpravy, které se přidalo k přitažlivému obrubníku domu. Můžete dokonce vidět detail cihel, který lemuje přední bílé dveře. Apple uvedl, že do iPhone 13 a iPhone 13 Mini přidal technologii optimální stabilizace obrazu (OIS) s posunem senzoru (OIS) a věřím, že to výrazně zlepšilo noční režim. Když jsem pořídil tuto fotografii, záměrně jsem se chvěl rukou a přesto byla fotka skvěle pro noční výstřel.

Když jsem však použil ultralehkovou čočku, byl jsem zklamaný. Jak se očekávalo, barvy nejsou tak živé a fotografie vypadá spíše jako malba do akvarelu. Zdá se, že podrobnosti o malém stromu před domovem zmizí na noční obloze. stejné pro visící větve, které visí přede mnou.

Rovněž stojí za zmínku, že iPhone 13, na rozdíl od modelů Pro, nemá teleobjektivy (senzor, který je ideální pro přiblížení). Jako takový je iPhone 13 omezen na 5x digitální zoom.

Podívejte se na tuto širokoúhelnou fotografii této funky, barevné nástěnné malby? Podívejte se na všechny vizuální informace, které jsem byl schopen shromáždit, když jsem přiblížil 2.5x.

Při bližším inspekci jsem viděl, že toto dílo obsahuje novou, barevnou interpretaci Lady Liberty. Mohl bych se dokonce přiblížit do 5x (max), abych si přečetl podpis umělce: @okudart.

Pokud jde o video, hvězdou letošního pořadu je Cinematic Mode (CM), což uživatelům umožňuje přidat efekt hloubky pole s názvem „Regálové zaostření“, zatímco nahrávají. Experimentoval jsem s CM, zatímco jsem procházel Manhattanem, a funguje to nejlépe, když jsou v rámci dva nápadné předměty. Například masivní most v pozadí a loď v popředí. Můžete implementovat tento chladný posun rozostření a vést diváka, aby se soustředil na most nebo na loď.

Využití síly Bionického čipu A15, CM je vynikající při inteligentním určování, které předměty byste chtěli izolovat od pozadí pro rozmazání. Například, když jsem seděl na červených krocích Times Square, izoloval jsem pár sedící před sebou a soustředil je tím, že jsem rozmazal pozadí. Apple řekl, že CM je intuitivní k použití, a já souhlasím. Jediné, co jsem potřeboval udělat, bylo stisknout a držet předmět, který jsem chtěl rozmazat (nebo uvolnit), a CM by hrál spolu. Opět platí, že CM funguje nejlépe, když jsou v rámci dva (nebo více) odlišných předmětů, jinak je „zmatený“ na to, na co se chcete soustředit. Mějte na paměti, že CM je omezen na 1080p, takže nebudete moci nahrávat 4k cm videa.

IPhone 13 také obsahuje nahrávání videa HDR s Dolby Vision (až 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu). Na Times Square odvedl iPhone 13 vynikající práci při opětovném vytvoření nadměrného prostředí, zachycení honosných, živých displejů, barevné módy vzrušených turistů a bohužel nahá cowgirl, která se najednou objevila v mém výstřelu (oh, jak si přeji by ten okamžik mohl vidět!).

Mezi další dobroty patří podpora videa SLO-Mo (1080p při až 240 fps) a videooběžné video se stabilizací.

Software a záruka iPhone 13

IPhone 13 běží iOS 15, který byl propuštěn v polovině září. Nový operační systém přichází s řadou vzrušujících aktualizací, které vylepšují volání FaceTime, oznámení, safari, mapy jablek a další.

Například iOS 15 nyní umožňuje uživatelům rozostřit své pozadí během FaceTime, což je pěkný dotek, pokud nechcete, aby volající viděl vaši špinavou, dezorganizovanou místnost. Uživatelé Androidu se mohou také připojit k volání FaceTime. funkci, se kterou jsem si zahrál. Jednoduše vytvořte odkaz FaceTime a pošlete jej uživateli Androidu. Další skvělou funkcí FaceTime, která stojí za zmínku, je sdílení obrazovky. Uživatelé mohou sledovat videa z streamování platforem se svými blízkými prostřednictvím FaceTime. Když jsem se však pokusil experimentovat s touto funkcí, nemohl jsem ji najít. Apple mi řekl, že tato aktualizace FaceTime bude v blízké budoucnosti zavádět.

Sdílený s vámi je další skvělý iOS 15 perk, který umožňuje uživatelům procházet veškerý obsah (E.G. Fotografie) jim poslali přátelé a rodina. Pokud tedy hledáte aplikaci Apple News, uvidíte všechny články, které s vámi byly sdíleny. Totéž pro fotografie, hudbu, podcasty Apple a aplikaci Apple TV.

Ti, kteří jsou snadno rozptýleni, budou milovat novou funkci Focus iOS 15, která uživatelům umožňuje filtrovat aplikace a texty, aby pomohli zvýšit jejich produktivitu. Nový operační systém také představuje živý text, nástroj, který dokáže rozpoznat text na fotografiích, což vám umožní kopírovat a vložit, výzkumné informace a dokonce překládat.

Nejlepší aspekt systému iOS 15 je, že pokud cítí, že jste iPhone nechal za sebou, pošle oznámení jinému zařízení Apple (E.G. Apple Watch Series 7) a ukážu vám, kde se nachází na mapě. Je to úžasné nalezení mé funkce, která je velmi užitečná během těch nepřítomných okamžiků, které jsme všichni nevyhnutelně zažili.

IPhone 13 je dodáván s jednoroční omezenou zárukou. Podívejte se, jak se Apple daří v technické podpoře Showdown a Best and nejhorší značky, naše každoroční speciální zprávy.

Sečteno a podtrženo

Na konci dne není otázkou: „Měl bych upgradovat?“Místo toho byste se měli ptát:“ Pro koho jsou tyto upgrady. „?„Pokud vlastníte iPhone 12, ale rádi byste měli dvě hodiny výdrže baterie navíc, pak ano, měli byste zvážit upgrade. Pokud jste však již spokojeni s runtime a kamerami svého telefonu a filmový režim „má máslo sušenky“, pak by upgrade iPhone 13 sloužil pouze jako příjemný-ne nutností mít.

Pokud jde o mě, už se těším na iPhone 14. Možná, že iPhone příští generace bude mít větší generační skok a přinese pro průměrného spotřebitele výraznější a hodnotné upgrady pro průměrného spotřebitele.

IPhone 13 Recenze

IPhone 13 není měničem her pro sérii chytrých telefonů společnosti Apple, ale je to důležitá iterace, která nabízí lepší výdrž baterie, lepší procesor a vylepšené nastavení fotoaparátu než iPhone, které před ním odešly. Pokud hledáte rychlý a schopný smartphone a nepotřebujete další funkce modelu Pricier Pro, je to nejlepší volba.

Nevýhody

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Dvouminutová recenze

IPhone 13 již není nejnovějším smartphonem Apple, i když to může být dobře lákavější nákup než jeho nástupce. Série iPhone 14 je venku a hlavní zařízení v řadě je docela podobné 13 se stejnými kamerami, displejem, čipovou sadou a designem. Můžete si prohlédnout naši recenzi iPhone 14 a najít naše úplné poznámky na zařízení.

To je škoda, protože v naší počáteční recenzi iPhone 13 jsme si všimli, že přes iPhone 12 nepřinesl obrovské množství funkcí, i když tu a tam mělo několik vylepšení.

Na papíře by bylo těžké najít důvod, proč Apple nevolal iPhone 13 iPhone 12s. Design je do značné míry stejný, specifikace nevypadají velmi jinak a není mnoho nových prvků pocházení.

Pokud chcete větší upgrade, možná už nebudete mít dlouho čekat, protože očekáváme, že uvidíme iPhone 14 7. září, spolu s iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, takže mějte, takže mějte to Před zakoupením tohoto.

To znamená, že všechno na iPhone 13 je dotek lepší než dříve. a některé prvky jsou výrazně lepší.

Vrcholem iPhone 13 je jeho výdrž baterie. Dříve iPhone nebyly synonymem silné výdrže baterie, ale během každého dne našeho testování jsme byli těžko lisovaní, abychom spustili iPhone 13 ze šťávy.

Apple to konečně praskl, pokud jde o výdrž baterie, a nyní je mnohem lepší, než tomu bylo v předchozích iPhone iPhone.

Nová bionická čipová sada A15 iPhone 13 je mezitím neuvěřitelně výkonná a spárována s 4 GB RAM je schopna rychle a efektivně spustit více aplikací a úkolů.

Nová kamera pro duo pro iPhone 13 zlepšuje jasnost v obrázcích, zatímco zavedení technologie stabilizace optického obrazu (OIS) společnosti Sensor Sensor Sensor Sensor Sensor Sensor Sensor Shift, která byla dříve k dispozici pouze na PRO MAX pro Max Apple, je velkým problémem pro ty, kteří chtějí rychle střílet bez bez Ztráta svého předmětu v rozostření.

Dokonce i obrazovka na iPhone 13 je dotykem lepší než to, co jsme viděli na předchozích „standardních“ iPhonech, a to je velký problém, pokud upgradujete z iPhone XS nebo starší. Technologie OLED zde umožňuje jasnější obrázek než kdy jindy a kvalita obrazu je prostě fantastická.

Jedním zklamáním je však to, že Apple nezahrnoval na iPhone 13 obnovovací frekvenci 120 Hz, takže se nedostanete tak hladký zážitek jako na iPhone 13 Pro nebo iPhone 13 Pro Max.

Jako vždy, nový iPhone Apple vás bude stát, s cenou iPhone 13 od 799 /779 GBP / AU1 349-i když letos vám to dostane 128 GB úložiště, spíše než 64 GB základního modelu iPhone 12.

Zatímco na první pohled se iPhone 13 nemusí zdát jako skvělý skok vpřed pro Apple, zlepšená výdrž baterie, výkon, obrazovka a kamera se zvyšují jako užitečný upgrade pro každého, kdo pochází ze staršího iPhone, nebo se snaží vyrobit Přepněte z Androidu. Ve skutečnosti je to dost dobré na to, aby se umístila na vrcholu našeho nejlepšího průvodce iPhone.

Datum a cena vydání iPhone 13

Série iPhone 13 byla vyhlášena 14. září na každoroční startovní akci společnosti, přičemž předobjednávky se otevíraly 17. září. Datum vydání iPhone 13 bylo 24. září a na rozdíl od série iPhone 12 z roku 2020 bylo možné koupit všechny nové telefony ve stejný den.

Hmotnost: 174G Rozměry: 146.7 x 71.5 x 7.Velikost displeje 7 mm: 6.Rozlišení 1 palce: 2532 x 1170 Obnovení: 60 Hz hustota pixelů: 460ppi Chipset: A15 Bionic RAM: 4 GB Storage: 128 GB / 256 GB / 512 GB Zadní kamery: 12MP 12MP Přední kamera: 12MP Baterie: 3,240MH

IPhone 13 začíná na 799 /779 £ / AU1 349, což je stejná cena jako iPhone 12 v USA a Austrálii a dotyk levnější ve Velké Británii. IPhone 12 stojí 799 / £ 799 / AU1 349 při spuštění.

Za tuto cenu získáte 128 GB úložiště. Apple letos upustil od svých 64 GB modelů a ne před časem. Pokud potřebujete více úložiště, 256 GB iPhone 13 stojí 899 / £ 879 / AU1,519, zatímco 512 GB model stojí 1 099 /1 079 GBP / AU1,869.

Pokud se jedná o trochu protahování, má iPhone 13 Mini podobné specifikace, ale je to neintenzivní částka levnější, počínaje 699 /679 / AU1 199, přičemž jdete opačným směrem, máte iPhone 13 Pro. A iPhone 13 Pro Max, pokud hledáte vyšší specifikace a v případě druhého telefonu větší obrazovku.

Ve všech případech stojí za to zjistit, jaké kódy promo Apple jsou v současné době k dispozici pro způsoby, jak ušetřit váš nákup.

Design iPhone 13

Pokud vlastníte iPhone 12, pravděpodobně neuvidíte velký rozdíl mezi tímto sluchátkem a iPhone 13. Pokud však vlastníte starší iPhone nebo zařízení Android, určitě uvidíte nějaké rozdíly.

Nový iPhone je vybaven designem s plochou hranou, který debutoval s řadou iPhone 12. To znamená, že design je dotykem úhlovější než zaoblený povrch předchozích iterací, ale telefon je stále pohodlný používat jednoruční.

Přední a zadní část sluchátka jsou sklo, ale pouze přední panel má patentovanou technologii keramického štítu společnosti Apple, představená na loňském iPhone 12. Apple říká, že to nabízí čtyřnásobek odporu sklenice na starší iPhony, ale stále bychom nedoporučovali tento nárok na test.

Ještě musíme toto sluchátko upustit, ale je uklidňující vědět, že technologie keramického štítu je tam jako záchranná síť. i když bychom byli více uklidňováni, kdyby to bylo také na zadní straně telefonu.

Na téma trvanlivosti je řada iPhone 13 odolná proti prachu a vodě IP68, což znamená, že může přežít až šest metrů vody po dobu 30 minut. Neočekávejte, že toto sluchátko bude plně nepromokavé, ale přežije lichý dunk.

Na levém okraji telefonu jsou přepínač ticha, tlačítka hlasitosti a SIM. Pravá hrana hostí pouze tlačítko napájení, takže je snadné najít palec nebo prst, když se snažíte probudit sluchátko.

Na spodním okraji jsou reproduktory a konektor blesku pro nabíjení a přenos dat.

Zjistili jsme, že iPhone 13 byl snadno použitelný jednoruční-měří 146.7 x 71.5 x 7.7 mm-i když chcete skutečně jednoruční zařízení nebo máte menší ruce, může být iPhone 13 Mini lepší volbou.

IPhone 13 váží dotek více než iPhone 12, při 174 g ve srovnání s 164G, ale není to něco, co si všimnete v každodenním použití, a je to zhruba normou pro telefon tohoto typu.

Zadní část iPhone 13 je prostá, ale vypadá sofistikovaně, s logem Apple se středem jeviště a modul fotoaparátu na levici. Drobná změna v letošním roce je, že se společnost rozhodla uspořádat hlavní čočky v kamerovém poli diagonálně, spíše než svisle jako na předchozích iPhonech.

Pro iPhone 13 je pět barevných možností: Blue, Midnight, Starlight (krémová barva), produkt červená a růžová. stín, který vidíte na obrázku v této recenzi.

Tyto odstíny jsou poněkud tlumené, a pokud nejste fanouškem žádné z nich, možná budete chtít vydržet a zjistit, zda Apple zavede více barev později. společnost představila fialový iPhone 12 asi šest měsíců po tomto telefonu jako první spuštěno.

Pokud vlastníte iPhone 12, měli byste si uvědomit, že případy pro tento sluchátko se nehodí k novému modelu.

IPhone 13 displej

Displej na iPhone 13 je 6.1 palce, s rozlišením 2532 x 1170. Je to super sítnice XDR OLED displej vyrobený společností Apple a to způsobuje jasný a jasný obraz. jas byl na iPhone 13 vylepšen a může si udržet vlastní proti jiným smartphonám za přímého slunečního světla.

Aнпакінг iPhone 13 Green

Toto rozlišení se rovná 460 pixelům na palec, což není to nejlepší, co jsme na trhu viděli, ale je dokonale vhodné pro každodenní použití. nezjistili jsme, že jsme někdy potřebovali vyšší rozlišení, a to i při sledování videa nebo hraní her.

Kolem obrazovky sluchátka jsou tenké rámy a část displeje se také zabývá zářezem nahoře. Ano, na iPhone 13 je stále zářez, ale je o 20% menší než zářez na iPhone 12, což vám dává dotek více nemovitostí obrazovky.

Není to velká změna, ale je to patrné, když porovnáte sluchátko s iPhone 12. Je to něco, na co rychle zvyknete.

Důležitou poznámkou je, že displej iPhone 13 nezíská novou rychlost obnovu 120 Hz, kterou Apple debutoval na iPhone 13 Pro a 13 Pro Max. displeje na těchto telefonech se osvěžují dvakrát rychleji než standardní obrazovka 60 Hz pro plynulejší zážitek Při posouvání webových stránek nebo hraní her.

Pokud jste tuto technologii zažili dříve. nyní je nyní běžné na mnoha telefonech Android. všimnete si toho rozdílu, i když je to funkce, která je příjemná, spíše než nepostradatelná.

Fotoaparát iPhone 13

Jít na titulní specifikace, nastavení fotoaparátu iPhone 13 nevypadá odlišně od pole na loňském modelu, ale získáte zde nějaké užitečné upgrady, s vylepšením samotných kamer a také řadou aktualizací softwaru.

Vzadu máte dvě kamery: kamera široká 12MP s clonou f/1.6, a 12MP Ultrawide Camera s f/2.4 Clona a zorné pole 120 stupňů. Neexistuje zde žádný teleobjektivní střelec-spoléháte se na digitální zoom, takže tento telefon nebude nejlepší pro popadnutí na dlouhé vzdálenosti.

Když nestřílí na dálku, je to fantastický a všestranný zážitek. Hlavní kamera používá 1.7 um pixelů (z 1.4 um na iPhone 12), které zde dávají znatelný rozdíl v kvalitě obrazu.

Získáváte také technologii OIS Sensor Sensor Sensor Sensor, která debutovala v loňském ročníku iPhone 12 Pro Max a která nabízí nejlepší stabilizaci obrázků, které jsme viděli na iPhone, což vám umožňuje získat ostré výstřely, i když to nejste schopni Udržujte telefon dokonale.

Ve snímcích pořízených ve většině scénářů je menší hluk než ve srovnatelných snímcích z iPhone 12 a bylo jen málo situací, kdy kamera nekomprovala na úrovni, kterou bychom očekávali-je to skvělý zážitek.

Zorné pole 120 stupňů fotoaparátu je užitečné, pokud chcete získat více předmětu nebo scény, ale většinou jsme se ocitli drželi se hlavní kamerou.

Existuje digitální přiblížení až 5x, ale výsledky nejsou příliš působivé a zjistíte, že mnoho dalších smartphonů je v této oblasti schopnější, i když v žádném případě to není nezbytná funkce.

Další novou funkcí zde jsou fotografické styly, ke kterým máte přístup prostřednictvím aplikace kamery. To vám umožní aplikovat vlastní vzhled na vaše obrázky, jako je bohatý kontrast, pulzující, teplé a chladné.

Jsou to užitečné, pokud máte zvláštní styl natáčení a myšlenka je, že na rozdíl od jednoduchého filtru umožní telefonu aplikovat úpravy na různé prvky obrázku. Nezjistili jsme, že to pro naši střelbu způsobilo obrovský rozdíl, ale je to další nástroj ve vaší fotografickém arzenálu.

Na přední straně telefonu je 12MP f/2.2 široká kamera, o které jsme zjistili, že funguje dobře pro selfies a videohovory. Přední kamery na iPhonech jsou již nějakou dobu působivé, a přestože zde nejsou žádná velká vylepšení, budete spokojeni s výsledky, které dostanete.

Video můžete natáčet na iPhone 13 při 4K při 24, 30 a 60 snímcích za sekundu, stejně jako Full HD při 30, 60, 120 a 240fps.

Velký upgrade nahrávání videa je zavedení filmového režimu, který vám umožní natáčet efekt bokeh, kde je pozadí vašeho výstřelu rozmazané. Účinek také následuje tváře, které jsou v rámci, takže přepíná mezi předměty.

Zjistili jsme, že to funguje dobře, ale vyžaduje to zvyknout si a možná si s tím budete muset několikrát hrát, abyste mohli získat absolutně dokonalý výstřel. Toto je však zábavný nástroj a je to něco, co se vám může líbit, pokud si rádi hrajete s video režimy.

Specifikace a výkon iPhone 13

Všechny řady Apple iPhone 13 mají novou bionickou čipovou sadu společnosti A15, je to nejnovější pokus o vytvoření nejvýkonnější čipové sady smartphonu na planetě. Apple říká, že má 50% rychlejší CPU a 30% rychlejší GPU než konkurence.

Ať už je přesnost těchto nároků jakákoli, nový sluchátko Apple je nepopiratelně silný, a zatímco každodenní výkon se nebude výrazně lišit od toho, co byste dostali z iPhone 12 nebo Samsung Galaxy S21 Ultra, bude to pro ně obrovský krok Použití iPhone 8 nebo níže.

Během našeho testování jsme zjistili, že iPhone 13 by mohl spustit aplikace okamžitě a byl snadno schopen vyměnit mezi aplikacemi s omezeným čekáním na načtení každého.

Hraní na sluchátku bylo také hračkou, s tituly načítáním tak rychle, jak jsme viděli u jiných produktů, jako je iPad Pro (jedno z nejsilnějších zařízení Apple v roce 2021). Hry vypadaly fantasticky na displeji OLED, s těmito upgrady výkonu GPU obzvláště patrné.

Skóre GeekBench 5 odpovídá našemu testování s telefonem s průměrným vícejádrovým skóre 4688. IPhone 12 skóroval 3859 ve stejném testu, zatímco Samsung Galaxy S21 skóroval 3367 a OnePlus 9 Pro skóroval 3630.

Apple zde udělal další velký krok, ale je to nejviditelnější při výsledcích benchmarkingu. Každodenní zážitek je do značné míry stejný, ale bude to výrazný krok z mnohem starších modelů iPhone.

Bionická čipová sada A15 je spojena s 4 GB RAM, a to stačí k tomu, aby byl běh na plné naklonění. To je méně RAM, než byste viděli na většině ekvivalentních telefonech Android, ale zdá se, že Apple nepotřebuje hodně berana, aby co nejlépe využil svého A15 Bionic.

Vaše možnosti úložiště jsou 128 GB, 256 GB nebo 512 GB, a pokud plánujete načíst telefon s médii během několika let, doporučujeme se rozhodnout pro variantu 256 GB nebo 512 GB; I s podporou iCloud může být 128 GB snadné vyplnit.

Apple přinejmenším zrušil směšně skromnou možnost úložiště 64 GB, která byla jeho základnou nabídkou za posledních několik let.

Série iPhone 13 je připravena na 5G a je hezké vědět, že jste pro odolnost proti budoucnosti pro novou techniku, i když ji ještě nepotřebujete, nebo to není k dispozici tam, kde jste-stále více se rozšíří. a iPhone 13 bude kompatibilní s jakýmkoli 5G dopravcem.

Software iPhone 13

IPhone 13 je spuštěn iOS 15 z krabice, takže si můžete užít všechny nejnovější funkce softwaru od společnosti.

Upgrady pro 2021 jsou menší než hlavní přepracování, které jsme viděli u iOS 14, ale nové přírůstky jsou zajímavé a zahrnují nový režim zaostření, který lze snadno povolit prostřednictvím rozbalovací nabídky.

Klepnutím na štítky zaostření vám poskytne snadný přístup k režimu DONURUSE, stejně jako nastavení, která můžete povolit, když jste v práci nebo jste připraveni jít spát. Chcete blokovat svá oznámení, když jste u stolu? To vám umožní to udělat.

Další nové funkce jsou menší, ale celkově je to příjemné zdokonalení toho, co jsme předtím viděli.

Hlavní výhodou nového iPhone je, že Apple jej pravděpodobně podpoří aktualizací softwaru po mnoho dalších let; Dokonce i iPhone 6s je kompatibilní s iOS 15, takže pokud Apple nadále nabízí tuto hloubku softwarové podpory, můžete očekávat, že iPhone 13 bude pokračovat v přijímání aktualizací až do roku 2027.

Životnost baterie iPhone 13

Sluhy společnosti Apple nebyly nikdy známé pro silnou výdrž baterie, a přestože iPhone 13 nenabízí nejlepší výdrž, jakou jsme kdy viděli ve smartphonu, je to jasné zlepšení předchozích iPhonů.

Ještě musíme zjistit, zda Apple zvětšil velikost buněk uvnitř iPhone 13, ale zvýšení výdrže baterie zde naznačuje. Pověsti před spuštěním iPhone 13 naznačují, že Apple zvětšuje velikost baterií v každém modelu.

Podle odhadů společnosti Apple jsou iPhone 13 a iPhone 13 Pro Max nastaveny tak, aby v sérii nabídly lepší výdrž baterie. Zjistili jsme, že se životnost baterie výrazně zlepšuje ve srovnání s iPhone 12 a co se před ní stalo.

Během naší doby testování prošel iPhone 13 každý den s dostatečným nábojem v nádrži, aby pokračoval alespoň dalších pár hodin.

Jeden den jsme tlačili telefon na jeho absolutní limity tím, že jsme zajistili, že obrazovka byla zapnutá pro celý den streamování videa z YouTube a dalších služeb od 10:30 do 23:00. Nebyli jsme schopni zabít telefon a zůstalo to s 20% výdrží baterie. To bylo s obrazovkou plného jasu po dobu osmi hodin a 48 minut.

Jak jsme řekli, toto není nejlepší výdrž baterie, kterou najdete ve smartphonu. mnoho alternativ Androidu bude moci vydržet déle. ale to je velký krok pro Apple a bude to iPhone a Pro mnoho potenciálních kupců je přesvědčivější možnost.

IPhone 13 je kompatibilní s 20 wattovými nabíječkami, které jsme zjistili, že nabídli dobré rychlé nabití, ale ne nejlepší, co jsme viděli. Z nuly se telefon účtoval na 26% za 15 minut a 51% za 30 minut.

Bezdrátové nabíjení se zde vrátí a pokud máte kompatibilní nabíječku, budete moci zasáhnout nabíjení 15W. To je daleko od nejrychlejšího bezdrátového nabíjení na trhu, ale je stále užitečné mít, pokud se nechcete telefonovat, nebo máte nízko baterii a ocitnete se s nabíječkou Qi do ruky.

Stejně jako u série iPhone 12 nedostanete nabíječku v krabici s iPhone 13. Cílem zde je omezit elektronický odpad a logika společnosti Apple je, že pravděpodobně budete mít nabíječku blesku z předchozího nákupu iPhone pro iPhone.

Pokud tak neučiníte, můžete si koupit nabíječku od Apple za 19 / £ 19 / AU29, zatímco existují i ​​možnosti třetích stran, které mohou stát méně. Možná budete také chtít upgradovat svou nabíječku, abyste co nejlépe využili z toho 20W nabíjení, které mnoho starších nabíječek iPhone není schopno.

Koupit to, pokud.

Vlastníte starší iPhone

Pokud vlastníte iPhone 12, iPhone 13 pravděpodobně není pro vás, protože není dost nového, aby si zasloužil upgrade. ale pokud vlastníte starší iPhone, jako je iPhone 8 nebo iPhone XR, je tu spousta toho, co je spousta nadšený.

Potřebujete dobrou životnost baterie

Životnost baterie na iPhone 13 je velkým krokem nad tím, co jsme viděli z předchozích modelů iPhone. Pokud potřebujete smartphone, který je schopen trvat celý den na plný poplatek, rozhodněte se pro tento iPhone oproti staršími a levnějšími modely.

Chceš hodně síly

IPhone 13 je výkonný smartphone a je to jeden z nejschopnějších telefonů, jaké jsme kdy použili. Pokud potřebujete hodně energie, dostanete to zde, aniž byste museli vystoupit na iPhone 13 Pro.

Nekupujte to, pokud.

Vlastníte iPhone 12

Pokud již vlastníte iPhone 12, je nepravděpodobné, že budete potřebovat upgrady, které přicházejí s nejnovějším modelem. Pokud jste zoufalí pro nejnovější sluchátko, pak na to v každém případě jděte na to, ale změny jsou zde jen málo a daleko.

Chcete telefon s malou obrazovkou

IPhone 13 Mini má velmi podobnou sadu specifikací jako iPhone 13 a je pravděpodobné, že bude lepší volbou, pokud máte menší ruce, nebo jen dáváte přednost menším zařízení.

Chcete dostupný telefon

IPhone 13 může být jedním z nejdostupnějších členů letošního dosahu, ale není to tak levné ve velkém schématu věcí. Existuje mnoho dostupnějších telefonů Android. nebo byste se mohli podívat na iPhone SE, pokud chcete zůstat ve stáji Apple.

Zvažte také

Po této recenzi iPhone 13 máme další pokrytí mobilních telefonů, které byste mohli mít zájem o odhlášení.

iPhone 13 pro, pokud chcete větší obrazovku, další zadní kamera a lepší displej než iPhone 13, můžete místo toho chtít zvážit jeho profesionální sourozenec. Podívejte se na naši recenzi iPhone 13 Pro

iPhone 12 iPhone 12 nemusí být tak nový jako 13, ale je to dostupnější a opravdu neztrácíte příliš mnoho funkcí. Podívejte se na naši recenzi iPhone 12

Samsung Galaxy S22 Pokud máte lákavé přesunout se do Androidu, pak je Galaxy S22 skvělou alternativou k iPhone 13 s podobnou designem, výdrž baterie, rychlostí nabíjení, zobrazením, ale další zadní kamera navíc. Podívejte se na naši recenzi Samsung Galaxy S22

Poprvé recenzováno: Září 2021

iPhone 13 vs. Průvodce kupujícím iPhone 14: Pokud byste upgradovali?

IPhone 14 patří mezi nejnovější iPhony Apple a sleduje iPhone 1321 z roku 2021, ale jak odlišné jsou dvě po sobě jdoucí generace iPhone pro iPhone?

V roce 2021 Apple představil ‌iphone 13‌ jako nástupce populárního iPhone 12, se zlepšenými zadními kamerami, delší výdrž baterie, bionického čipu A15 a dalšími. Jako zařízení, která jsou dostupnější než modely „pro“, ale plně vybavené než levné iPhone SE, bude ‌iphone 14‌ pravděpodobně nejoblíbenější možností mezi zákazníky, počínaje cenou 799 pro model 128 GB. ‌Iphone 13‌ mini a ‌iphone 13‌ jsou i nadále k dispozici od Apple za 599 a 699, respektive.

Protože ‌iphone 13‌ a ‌iphone 14‌ sdílejí drtivou většinu svých funkcí a mají stejný design, pokud byste zvážili, že se držíte s ‌iphone 13‌, abyste ušetřili peníze? Náš průvodce pomáhá odpovědět na otázku, jak se rozhodnout, který z těchto dvou modelů ‌iphone‌ je pro vás nejlepší a slouží jako způsob, jak jasně vidět rozdíly, které ‌iphone 14‌ přináší ke stolu.

Porovnání iPhone 13 a iPhone 14

‌Iphone 13‌ a ‌iphone 14‌ mají stejnou velikost displeje, 5G konektivitu, bionický čip A15 a design. Nicméně ‌iphone 14‌ stále nabízí řadu upgradů, jako je další jádro GPU, nouzové SOS prostřednictvím satelitu, fotonický motor a akční režim.

Rozdíly

 • Čtyřjádrový GPU (A15 Bionic)
 • 4 GB paměti
 • Bluetooth 5.0
 • Systém duální kamery
 • Hlavní kamera 12 megapixelu s ƒ/1.6 clona
 • 12-megapixelový fotoaparát s ƒ/2.2 clona
 • Cinematický režim pro nahrávání videí s mělkou hloubkou pole (1080p při 30 fps)
 • Až 19 hodin životnost baterie během přehrávání videa
 • Tloušťka 7.65 mm
 • Váží 174 gramů
 • ESIM volitelné
 • Nouzové SOS
 • K dispozici v zelené, růžové, modré, půlnoci, hvězdném světle a produktu (červená)
 • 5jádrový GPU (A15 Bionic)
 • 6 GB paměti
 • Bluetooth 5.3
 • „Pokročilý“ systém duální kamery
 • Hlavní kamera 12 megapixelu s ƒ/1.5 clony a větší senzor
 • 12-megapixelová kamera orientovaná na přední stranu s ƒ/1.9 clony a automatické zaostření
 • Fotonický motor
 • Cinematický režim pro nahrávání videí s mělkou hloubkou pole (4K HDR do 30 fps)
 • Akce režim
 • Až 20 hodin životnost baterie během přehrávání videa
 • Tloušťka 7.80 mm
 • Váží 172 gramů
 • pouze esim (v u.S.)
 • Nouzové SOS prostřednictvím satelitu
 • Detekce havárie
 • K dispozici v modré, fialové, půlnoci, hvězdném světle a produktu (červená)
apple, iphone, půlnoc, palec

Poslední myšlenky

Upgrady ‌iphone 14‌ nad ‌iphone 13‌ jsou většinou iterační a nabízejí malá vylepšení z hlediska možností fotografie a videografií, výdrž baterie a výkonu GPU. 6 GB paměti, detekce nárazů a nouzové SOS přes satelitu, tři funkce, které také přicházejí na iPhone 14 Pro a ‌iphone 14 Pro‌ Max, jsou významnějšími upgrady pro bezpečnost, stejně jako vylepšený hardware fotoaparátu. Jak již bylo řečeno, ‌iphone 14‌ je pravděpodobně nejvhodnější pro ty pocházející ze staršího zařízení.

V nominální hodnotě pravděpodobně není dost, aby ospravedlnilo získání nového modelu přes ‌iphone 13‌ pro většinu zákazníků. Záležitosti se však mohou lišit, pokud chcete větší velikost displeje, protože v sestavě ‌iphone 13‌ neexistuje ekvivalent ‌iphone 14‌ plus plus.

‌Iphone 13‌ je stále vysoce schopný pro každodenní použití a ‌iphone 14‌ sdílí drtivou většinu nejvšestrannějších funkcí ‌iphone 13‌, jako je A15 Bionic Chip, OLED Super sítnice XDR, displej, keramický štít, noční režim, Magsafe a IP68 Water a IP68 a odpor, takže může být lepší čekat na podstatnější upgrade.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS