Apple, jak rozeznat padělek od originálu

Jak rozeznat originální Apple iPhone od padělku?

Vysoká cena a poptávka po těchto vysoce postavených pomůckách provokuje čínské obchodníky ke skutečným pracovním výkonům. V důsledku toho se každou minutu v Říši středu objeví nový padělek telefonu Apple iPhone nízké úrovně. Rozpoznat padělek od originálu není zpravidla obtížné. Přestože existují poměrně vychytralé příklady, k jejich identifikaci je třeba mít jasno v hlavních rysech skutečného iPhonu.

Padělky bohužel nejsou označeny rozlišovacími znaky a na pultech našich obchodů se tváří jako originály. Nedůvěřujte proto slepě prodejci, i když je ochoten přísahat na pravost svého výrobku. Je lepší vše důkladně zkontrolovat, a to i bez návštěvy pokladny. Přitom si můžete nechat poradit od odborníků specializujících se na telefony Apple iPhone, jak rozeznat padělek od originálu.

Apple, jak rozeznat padělek od originálu

(Nebudeme uvažovat o kopiích iPhone, protože se nehodí do žádné brány, dokonce ani nejsofistikovanější majitelé Apple je mohou rozlišit přítomností Play Market místo oblíbeného Ap Store.). Zařízení Andoid vydávající se za zařízení Apple není nic jiného než podvod a je přísně trestné podle zákona.Pokud takové prodejce najdete, doporučujeme okamžitě kontaktovat příslušné organizace, aby takové aktivity zastavily.)

apple, rozeznat, padělek, originálu

V běžné řeči Ref. Je repasovaný iPhone, tj. Zařízení, u kterého byla zjištěna závada nebo vada z výroby, často i vada z výroby. Použité. Všichni víme, jak je společnost loajální ke svým zákazníkům a jak vám při sebemenší závadě na zařízení vymění zařízení za nové. Zde však vyvstává rozumná otázka, co Apple dělá se zařízením, které selhalo? Samozřejmě, aby neutrpěli ztráty, opraví je, aby vypadaly jako nové zařízení, a pak je prodávají v bílé krabici s označením refurbished. Nejčastěji jsou tato zařízení za cenu výrazně nižší než na trhu.

A jak je to s kvalitou?

Kvalita továrně repasovaného výrobku Apple není horší a často je lepší než u zcela nového telefonu. Telefon byl podroben dvěma kompletním technickým a hardwarovým testům, takže zajištění kvality ze strany společnosti Apple je téměř standardní a je známo, že je v dobrém stavu. Podle společnosti Apple se na každých 500 000 kusů zařízení vyskytne tovární vada. Co máme nakonec s renovovaným telefonem od společnosti Apple?? Kvalita. Jako nový, cena. Pod. Celkově je to plus. Proč se ale všichni vyhýbají slovům repasovaný a ref? Bohužel stále existuje černý trh s repasovanými telefony, a to téměř po celém světě, s jediným modelem. Pravděpodobně jste už někdy viděli nápis nebo frázi „odkup iPhonu za vyšší cenu“ nebo „trade-ins“ a proč si myslíte, že to tak je? K čemu potřebujete své staré telefony, které jsou v ošuntělém stavu a někdy vůbec nefungují? Je to jednoduché, tyto společnosti je předají řemeslníkům, kteří z nekvalitních dílů sestaví „nové zařízení“ a vyhnou se všem příručkám pro opravy Apple. Takové zařízení bude samozřejmě fungovat dost špatně, pokud vůbec. Displej je na takových zařízeních jiný, mají špatnou kvalitu komunikace, fotoaparát, stejně jako všechny periferie nebudou originální a nemají nic společného s produkty Apple. Je to padělek, podvod, ne zrovna nejlepší kvality. Z toho plyne negativní postoj k renovovaným telefonům, protože renovované surovou metodou a s podobou nového zařízení budou vždy horší kvality a budou se lišit od originálu. Jak rozeznat renovovaný iPhone? Podívejte se na tento bílý rámeček? Takto zhruba vypadá oficiální krabice renovovaného iPhonu, design se někdy mění, ale podstata je stejná. Vyjměte krabičku se sériovým číslem a povinným označením RFB.

Je možné si nyní na trhu koupit nový model iPhone 5, 5s, 6, 6s, 7, 8??

Prošli jsme internet a došli jsme k závěru, že v Rusku taková zařízení jednoduše neexistují. Zázraky se bohužel nedějí. Všechny příběhy, že toto zařízení bylo ve skladu, a čeká na vás čistá voda příběh a fikce, pokud chcete legendu, která říká, že všechny neoficiální prodejci technologie. Faktem je, že jakmile vyjde nový iPhone, lidé stojí čtyřiadvacet hodin ve frontách, aby se stali majiteli zařízení, a v budoucnu jsou všechny produkty vydané v určité zemi smeteny během prvních šesti měsíců prodeje, takže na trhu jsou zařízení vydaná pro Dubaj, Čínu i Ameriku. Poptávka plodí nabídku. Významné rozdíly v těchto zařízeních nejsou, kromě toho, že Japonsko, stejně jako některá další zařízení, vždy pořizovat snímky se zvukem, bez možnosti ztlumit závěrku fotoaparátu. Jedná se o samostatný právní předpis země, pro kterou bylo zařízení dodáno. Technicky je to ale stále stejný iPhone, jen už není vhodný pro filmové scény ve stylu Jamese Bonda. A tak jsme našli Apple iPhone 6s, zcela nový, neaktivovaný, ve známé nákupní službě, za 225 000 tisíc. Požádali jsme prodávajícího o sériové číslo a IMEI zařízení, zkontrolovali jsme ho na webu a ujistili se, že zařízení opravdu není aktivováno a je nové. Po kontaktování prodejce jsme se dozvěděli původ zařízení a také to, zda je po výrobku, který je již raritou, poptávka. Prodejce nám s radostí sdělil, že má všechny 3 tyto přístroje, z nichž dva byly bezpečně prodány. To znamená, že existuje poptávka. Cena je však více než neadekvátní. Z toho můžeme bezpečně vyvodit, že výše uvedená zařízení lze pouze obnovit, a nic jiného, ať už vás přesvědčují o opaku jakkoli.

Iphone. jak poznat padělek

Chytré telefony Apple iPhone jsou mezi spotřebiteli velmi oblíbené. Čím populárnější byly přístroje z impéria Apple, tím více padělků se objevovalo na trhu. Dnes musíte být při výběru gadgetu velmi opatrní a samozřejmě je nejlepší nakupovat u oficiálních prodejců. Co dělat pro ty, kteří si chtějí koupit iPhone, ale nechtějí dát poslední korunu??

Nejjednodušší a nejběžnější způsob nákupu je použitý iPhone. S největší pravděpodobností jste se při čtení tohoto článku podívali někam na stránky použitého modelu. Existuje pouze jedna otázka, jak nenaletět podvodníkům a neutrácet peníze za falešný produkt. Nyní vám o tom povíme.

Bezohlední lidé však nechtějí vydělávat a trávit spoustu času za kopii „přesně v pořádku“, protože originál nikdy nedostanou. Proto už při první prohlídce poznáte, zda je iPhone pravý, nebo falešný. Nejdříve je třeba věnovat pozornost:

 • Zobrazený text. Při listování nabídkou byste neměli vidět chyby, nesrozumitelné znaky a různé styly psaní.
 • Žádná anténa na iPhonu, žádný z modelů!
 • Konstruktéři společnosti Apple nikdy do svých iPhonů nezabudovali přídavnou paměťovou kartu a nabíječku USB a mini-USB.
 • Zadní kryt iPhonu nelze bez speciálního vybavení sejmout.
 • Barva na celém těle by měla být beze šmouh.
apple, rozeznat, padělek, originálu

Při koupi iPhonu od neautorizovaného prodejce se vybavte funkčním smartphonem nebo tabletem s přístupem na internet. Ke kontrole originality iPhonu při koupi jsou potřeba další zařízení. Pak postupujte postupně podle všech kroků, ale nejprve zapněte iPhone.

1 krok. V iPhonu vyhledejte Nastavení, poté Obecné, O tomto zařízení a vyhledejte Sériové číslo.

Krok 2. Přejděte na tuto stránku a v části „Zadejte sériové číslo“ zobrazte sériové číslo iPhonu, který držíte. (DŮLEŽITÉ! Buďte velmi opatrní, každé číslo a písmeno má svůj význam).

Krok 3. Pokud je váš iPhone originální, zobrazí se o něm všechny informace, například můžete získat podporu od společnosti Apple po telefonu

Asi nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat, zda je váš iPhone pravý, je projít si obchod App Store. Pokud po návštěvě obchodu s aplikacemi pro iOS skončíte v obchodě s aplikacemi pro Android, nechte zařízení zařízení a utečte, rozhodně ho nepotřebujete.

apple, rozeznat, padělek, originálu

Takto vypadá App Store:

A takto skutečně vypadá Google Play:

Stojí za zmínku, že v obchodě s aplikacemi pro Android, Google Play, nenajdete značkové aplikace od tvůrců iOS.

Pokud však osoba, která chce iPhone prodat, přišla k vám domů, nenechte si ujít stoprocentní ověření. Potřebujete počítač nebo notebook s nainstalovanou aplikací iTunes (odkaz na aplikaci). V čem je háček? Když připojíte iPhone k počítači, software pro automatické rozpoznání zařízení zařízení rozpozná a pokusí se s ním synchronizovat. Pokud se připojení nezdaří, váš iPhone vůbec není tím, za co se vydává.

Konstrukční prvky

Pokud máte možnost otevřít obal a podrobněji prozkoumat pouzdro každého sluchátka, stojí za to věnovat pozornost jemným značkám. Například každé sluchátko by mělo být na vnitřní straně označeno písmeny R a L a barva by neměla být tmavě šedá nebo černá, ale světle šedá. Totéž platí pro ikonu mikrofonu na zadní straně dálkového ovládání.

Jednoduchý

Pokud někdo někdy držel v ruce skutečný iPhone, téměř jistě ho rozezná od padělku.

Odbornou radou je najít takového člověka nebo alespoň zajít do legálního obchodu a iPhone, který se chystáte koupit, si dobře prohlédnout. Materiály, detaily vzhledu, software. vše je okamžitě patrné, pokud víte, kam se dívat.

Nevíte, na co si dát pozor? Žádný problém! A je to tady.

Nové články:

© 2005-2022 Webové studio inVision. Všechna práva vyhrazena.

Při kopírování publikace nezapomeňte uvést hypertextový odkaz na náš blog. Díky.

Balení

Jako obvykle se nejprve podíváme na obal. I když si smartphone koupíte „z ruky“, je vhodné, abyste si ho pořídili. Co je důležité:

 • Padělaný obal iPhonu X je kvalitně zpracovaný. Dokonce i sériové číslo je správné. S kódem IMEI však dosud nebylo manipulováno. To, že není na krabici, je červený signál. Padělatelé se také často dopouštějí chyb v rozměrech samotné krabičky. K ověření této skutečnosti potřebujete alespoň originální krabici nebo pravítko.
 • Kromě sériového čísla a IMEI obsahuje krabice i další informace o produktu. Podívejte se na jazyk nápisů a správný pravopis slov. Čínské znaky nebo popletená písmena na originálním obalu nejsou přípustné.

Veškerý obsah krabice by měl být v jejích prohlubních pěkně a rovnoměrně uložen. Dráty jsou spojeny průhlednou fólií a jejich konce jsou rovnoměrně spojeny. Co je součástí balení iPhone X: Telefon, adaptér Lightning, sluchátka EarPods, napájecí adaptér USB, kabel, datový list.

Jak rozeznat nabíječku iPhone od falešné

Nabíječku pro iPhone od padělku poznáte hlavně podle konektoru. Modely pro 4S a nižší mají 30pinový konektor. Od iPhonu 5 přešla společnost na konektor Lightning.

Pouzdro nabíječky by nemělo nést žádné známky poškození. Pali se pozná podle jakýchkoli stop lepidla a ostrého syntetického zápachu. Základní informace musí být uvedeny na kufříku. Jakékoli chyby jsou známkou nekvalitní kopie.

Padělané nabíječky pro iPhone jsou nebezpečné a mohou poškodit baterii gadgetu i samotný smartphone.

Nejjednodušší způsob, jak rozeznat kabel iPhone od padělku, je zkontrolovat nápis Designed By Apple. Padělky ho nemají nebo ho mají příliš černým písmem.

Je důležité zkontrolovat konektor kabelu. Modely do 4S včetně byly vybaveny 30pinovým konektorem. Kabely pro novější iPhony mají Lightning. Pokud je konektor jiný, než je uvedeno. dotyčný drát je tvrdý padělek.

Podvodníci šetří na drátech, takže kabel může být výrazně kratší než originál. Pali často vydává nepříjemný zápach, podobně jako čínští trenéři.

Jak poznat renovovaný iPhone

Při koupi nového iPhonu se můžete setkat i s takovými problémy, jako je repasovaný iPhone. Repasovaný iPhone. Jedná se o zařízení, která byla uvolněna vadná a vrácena do výroby za účelem výměny vadných dílů. Tento telefon je prodáván od originálního výrobce, v nové krabici, s veškerým příslušenstvím, pravými doklady a novým sériovým číslem.

Takový telefon by měl být mnohem levnější. Bezohlední prodejci však mohou před kupujícím zatajit, že telefon je repasovaný. A prodává se za plnou cenu jako nový smartphone. Od skutečného se liší podle následujících parametrů:

 • Krabice. Společnost Apple na obaly umisťuje speciální označení Apple Certified Refurbished nebo Apple Certified Pre-Owned.
 • Označte ji jako RFB. Krabička by měla být vedle čísla modelu a IMEI označena RFB.
 • Přejděte do Nastavení. Hlavní stránka. O tomto zařízení. Číslo modelu. Pokud začíná písmenem M, jedná se o nový telefon, pokud začíná písmenem F, jedná se o repasovaný telefon.
 • Barva obalu je celá bílá, bez obrázku telefonu. Na samotném sluchátku nejsou žádné informace o opravě.

Dříve bylo možné sériové číslo rozpoznat podle 11znakového sériového čísla, které vždy začínalo číslicí. Pokud byl iPhone na 5. Místě, byl považován za renovovaný. Sériové číslo má nyní 12 znaků a může začínat číslicemi nebo písmeny. Proto dnes taková kontrola není relevantní.

V autorizovaných obchodech Apple Certified Refurbished by mělo být uvedeno „jako nové“ a cena by měla být za rohem. V Rusku se neprodávají žádné renovované iPhony XS a XR, proto buďte opatrní a zkontrolujte si informace.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS