Apple potřebuje vrátit magsafe do macu

Výměna kabelu Apple MagSafe? Snadno 🙂

Značkové napájecí adaptéry pro MacBook (Pro, Air) s magnetickým konektorem se vyráběly od roku 2006 až do nedávné doby, kdy byly nahrazeny konektorem USB-C. Existují dvě generace nabíječek: MagSafe 1 a MagSafe 2. První a druhá generace se liší upraveným tvarem magnetického konektoru. Nabíječky jsou zase rozděleny podle výkonu: 45 W, 60 W, 85 W (pro různé modely notebooků Apple).

Bez ohledu na model nabíječky a její kapacitu je jedním z nejčastějších problémů rychlá porucha kabelu (roztržení, ztráta izolace, poškození konektorů). Nabíjecí kabely Apple jsou příjemné na dotek a vypadají esteticky, ale nejsou odolné, protože jsou vyrobeny z biologicky rozložitelných materiálů. V tomto článku vám vysvětlíme, jak můžete vyměnit kabel nabíječky, abyste ji mohli okamžitě znovu zapojit do provozu.

Nový MagSafe

Pokud se Apple skutečně rozhodne vybavit nové MacBooky modernizovaným konektorem MagSafe, jak je popsáno v patentové přihlášce, fanoušci původního rozhraní, kteří snili o jeho návratu, by byli nešťastní. Původní MagSafe byl známý tím, že umožňoval připojit a odpojit nabíjecí kabel k notebooku pouhým zatažením za něj, zatímco USB-C, byť magnetický, vám to pravděpodobně neumožní stejně snadno a pohodlně.

Apple by mohl do nových iPhonů vrátit konektor MagSafe

Společnost Apple loni představila magnetickou nabíječku MagSafe. A byla to skutečná revoluce! Nejnovější patentová přihláška společnosti Apple však ukazuje ještě neuvěřitelnější technologii, kterou by společnost mohla přivést k životu.

Mluvíme o nabíjecím portu MagSafe. Ale už ne ten, který jsme si mohli všimnout old-school MacBook.

apple, potřebuje, vrátit, magsafe, macu

V nové patentové přihlášce Apple zkoumá možnosti magnetických držáků. Na nejnovějším obrázku patentu vidíte náčrtek iPhonu a nové magnetické nabíjecí technologie MagSafe.

Tento nabíjecí port vypadá jako magnetický výstupek, který se připojuje k malému konektoru na okraji zařízení velmi podobného iPhonu. Když to zkombinujete s nedávným prohlášením Min-Chi Kua, že neočekává, že by se v iPhonu objevil port Type-C, získáte velmi pestrý obrázek o vizi společnosti Apple.

Kuo a Mark Gurman z Bloombergu již dříve hovořili o návratu technologie MagSafe do nových MacBooků. Patenty společnosti Apple na tuto technologii byly předloženy i dříve, ale použití portu MagSafe pro iPhone je něco zcela nového.

K realizaci takového patentu by společnost Apple musela navrhnout magnety, které by měly velmi kompaktní rozměry a dostatečnou přitažlivou sílu, aby se spojení nerozbilo. Nicméně i přes problémy této technologie by port MagSafe na iPhonu mohl být dalším slovem v hledání inovativního a univerzálního nabíjecího portu.

Apple by mohl v nových iPhonech vrátit konektor MagSafe

Společnost Apple loni představila magnetické nabíjení MagSafe. A byla to skutečná revoluce! Nejnovější patentová přihláška společnosti Apple však ukazuje ještě neuvěřitelnější technologii, kterou by společnost mohla přivést k životu.

Mluvíme o nabíjecím portu MagSafe. Ale už nejde o oldschoolový MacBook, kterého jsme si mohli všimnout.

V nové patentové přihlášce Apple zkoumá možnosti magnetických příchytek. Na nejnovějším obrázku patentu vidíte náčrtek iPhonu a nové magnetické nabíjecí technologie MagSafe.

Tento nabíjecí port vypadá jako magnetický výstupek, který se připojuje k malému konektoru na okraji zařízení velmi podobného iPhonu. Pokud to spojíte s nedávným prohlášením Min-Chi Kuo, že neočekává, že by se v iPhonu objevil port Type-C, získáte velmi pestrý obrázek o vizi společnosti Apple.

Kuo a Mark Gurman z agentury Bloomberg již dříve hovořili o návratu technologie MagSafe do nových MacBooků. Společnost Apple si již dříve podala patenty na tuto technologii, ale použití portu MagSafe pro iPhone je něco zcela nového.

apple, potřebuje, vrátit, magsafe, macu

K realizaci takového patentu by společnost Apple musela navrhnout magnety, které by měly velmi kompaktní rozměry a dostatečnou přitažlivou sílu, aby se spojení nerozbilo. Nicméně i přes problémy této technologie by port MagSafe na iPhonu mohl být dalším slovem v hledání inovativního a všestranného nabíjecího portu.

Apple potřebuje vrátit magsafe do macu

Jednou z hlavních nevýhod moderních MacBooků je údajně absence magnetického konektoru MagSafe, který dříve umožňoval odpojení jemným zatažením za kabel. V příštích generacích notebooků značky Apple však Apple možná znovu zavede používání oblíbeného rozhraní a zdokonalí jeho design. Ukazuje to nový patent, který společnost podala u amerického patentového úřadu.

Na rozdíl od původního MagSafe, který byl zcela samostatným typem konektoru, bude nová generace rozhraní pouze vylepšeným USB-C. Podle popisné části patentu jej Apple hodlá doplnit magnetickými prvky, které usnadní připojení nabíjecího kabelu k pouzdru notebooku. To znamená, že teoreticky lze k nabíjení MacBooků s novým MagSafe používat jakékoli kabely USB-C.

Pokud se Apple skutečně rozhodne vybavit nové MacBooky přepracovaným konektorem MagSafe, jak je popsáno v patentové přihlášce, fanoušci původního rozhraní, kteří snili o jeho návratu, budou nešťastní. Původní MagSafe byl známý tím, že umožňoval zapojit a odpojit nabíjecí kabel pouhým zatažením za něj, zatímco USB-C, dokonce ani magnetický, vám to pravděpodobně neumožní stejně snadno a pohodlně.

Elegantní připojení MagSafe již není potřeba

Jacob Kastrenakes z The Verge je k řešení společnosti Apple skeptický. S názorem novináře by však souhlasili pouze majitelé starších MacBooků, které je třeba neustále dobíjet.

Nabíjení nového notebooku pomocí každého ze čtyř USB typu C si zaslouží respekt. Není třeba se o tom dohadovat. Ale ztráta elegantního připojení napájecího kabelu přes magnetický MagSafe je krokem zpět. Jacob trvá na svém.

Ano, při připojování zařízení MagSafe nemusíte mířit. vyhledá konektor a automaticky se k němu „přichytí“. Je to výhodné. A nouzové vypnutí v případě možného pádu zachrání notebook nejednou. Ale dnes to není to hlavní.

Charles Arthur z deníku The Guardian oponuje argumentům svého kolegy otázkou na svém osobním blogu. proč nejsou iPhony a iPady vybaveny pojistkou MagSafe?? Jak často budete muset MacBook Pro 2016 nabíjet, když se podíváme na paralely se smartphony a tablety Apple??

Napájecí adaptér do auta pro Apple MacBook Magsafe 85W

Koupit Apple MacBook Magsafe Car Charger Power Adapter 85W s dodáním v Petrohradě, Moskvě, Rusku.

Na vámi zadané kontakty budete upozorněni, až bude produkt k dispozici k prodeji

Nabíječka do auta Apple MacBook Magsafe, 85W napájecí adaptér je nezbytným příslušenstvím pro každého majitele notebooku a nadšence. Problémy s bateriemi netrvají věčně a pronásledují všechny majitele moderních technologií. Díky systému Magsafe je to minulostí a můžete využívat všechny funkce notebooku, aniž byste museli být připojeni k elektrické zásuvce. Připojuje se do zásuvky zapalovače cigaret ve vozidle a bezpečně obnovuje nabití baterie. Vybaveno čidlem přepětí, které zabraňuje poruchám notebooku. Nabíječku lze pohodlně vzít s sebou a snadno ji používat.

Podle zákona o ochraně práv spotřebitelů: Vrácení a výměna zboží odpovídající kvality se provádí, pokud zboží nebylo použito, je v dobrém stavu a existuje účtenka nebo pokladní doklad nebo jiný doklad potvrzující zaplacení daného zboží. Absence účtenky, pokladního dokladu nebo jiného dokladu potvrzujícího platbu za zboží nezbavuje spotřebitele práva dovolávat se svědectví.

Výrobky nesprávné kvality. Jsou vadné zboží před koupí, zejména zboží, které má výrobní vadu, jakož i zboží, které ztratilo jakost deklarovanou výrobcem při používání zboží v souladu s návodem k použití.

-Adresa: 3, Pyatnitskaya str. Rubinstein 26 v obchodě „Applepack“

Pokud je zboží zakoupeno v internetovém obchodě s doručením do jiného města, musí být vráceno poštou na adresu odesílatele, aby mohlo být vrácení zpracováno: Petrohrad, ul. Rubinstein 26, místnost 9. Po obdržení zboží na adresu odesílatele a kontrole kvality, vrácení peněz jakýmkoli způsobem vhodným pro kupujícího.

Pokud kupující zcela odmítne zboží z důvodů nezávislých na obchodu a přepravní společnosti (tj.Е. Pokud kurýr dorazí včas a dodané zboží je kvalitní, musí kupující zaplatit za přepravu (na základě doložky „Při dodání“).3 st.497 občanského zákoníku ) náklady, které vznikly obchodu v souvislosti s přepravou zboží. Náklady na vrácení vadného výrobku musí uhradit prodejce.

Podobné zprávy

Tato zařízení budou prvními špičkovými notebooky Apple, které se vyhnou komponentům společnosti Intel Corp. V listopadu společnost inovovala svůj základní 13palcový MacBook Pro vlastním čipem M1 a získala obecně pozitivní recenze.

Kromě výkonnějších čipů plánuje Apple také vylepšit displeje nových MacBooků Pro o jasnější panely s vyšším kontrastem. Nové počítače Mac budou podobné současným verzím, i když s drobnými designovými změnami. Apple plánuje vydat nový MacBook Pro zhruba v polovině roku.

Hlavní změnou u nových počítačů bude způsob jejich nabíjení. V uplynulých pěti letech se Apple u svých notebooků spoléhal na porty USB-C pro napájení i přenos dat, takže byly kompatibilní s nabíječkami jiných výrobců. Nyní však společnost vrací MagSafe, magnetický napájecí adaptér, který znamená, že pokud omylem vytáhnete napájecí kabel, jednoduše se odpojí od notebooku, a ne od celého počítače. To byla oblíbená funkce řady kapesních počítačů společnosti, která byla poprvé představena v roce 2006 a teprve nedávno byla obnovena v nejnovější řadě iPhonů.

Návrat technologie MagSafe u příštího MacBooku Pro podle něj také umožní rychlejší nabíjení těchto notebooků. Konektor bude vypadat jako prodloužená podoba starého tabletu s portem MagSafe.

apple, potřebuje, vrátit, magsafe, macu

Přestože Apple zruší USB-C pro nabíjení, bude ve svých budoucích počítačích Mac používat více portů USB-C.

Reset SMC

Problémy se mohou skrývat také v řadiči správy systému nebo SMC. Mohou způsobit nejrůznější problémy v části zařízení, která přímo souvisí s napájením. Problémy v SMC se projevují jako nestabilní chladiče, nenabíjení baterie, nerozpoznání připojení MagSafe.

Resetování SMC v notebooku s nevyjímatelnou baterií je poměrně snadné. To vyžaduje následující sled úkonů:

apple, potřebuje, vrátit, magsafe, macu

Macbook vypnete výběrem možnosti „Vypnout“ v nabídce Apple.

Připojení MagSafe k notebooku.

Stiskněte současně klávesy Power, Shift, Control a Option na klávesnici.

Podržte je stisknuté po dobu 4 sekund a současně je uvolněte.

Stisknutím tlačítka napájení spustíte notebook s resetovaným řadičem.

Všimněte si, že tyto akce fungují pouze na MacBoocích s nevyměnitelnými bateriemi. V případě staršího modelu s vyměnitelnou baterií bude postup mírně odlišný.

Po resetování SMC by mělo nabíjení z adaptéru MagSafe fungovat správně. Upozorňujeme, že resetování řídicí jednotky ovlivní také všechna nastavení související s napájením.

Ve vzácných případech nemají tyto tři akce žádný účinek. Může to znamenat jednu ze dvou věcí. výrobní vadu samotného příslušenství MagSafe nebo ještě vzácnější vadu MacBooku. V těchto případech doporučujeme vyzkoušet notebook s jiným adaptérem, pokud je to možné, nebo se obrátit na autorizované servisní středisko, které vadné zařízení vymění.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS