Apple prý upustí od plánů na zvýšení výroby řady iPhone 14 v souvislosti s klesající poptávkou Technologie

Společnost Apple údajně hodlá v letošním roce vyrobit 90 milionů telefonů iPhone 14, což je v souladu s původní prognózou společnosti ze začátku letošního roku.

Poptávka po dražších modelech iPhone 14 Pro je vyšší než po základních verzích

  • Společnost Apple tento týden uvedla, že začne vyrábět iPhone 14
  • Nová řada iPhonů 14 představuje nové převratné technologie
  • Apple upouští od plánů na zvýšení výroby svých nových telefonů iPhone

Společnost Apple upouští od plánů na zvýšení výroby svých nových telefonů iPhone v letošním roce poté, co se očekávaný nárůst poptávky nedostavil, informovala v úterý agentura Bloomberg News s odvoláním na osoby obeznámené se záležitostí.

apple, upustí, plánů, zvýšení, výroby, řady

Společnost řekla dodavatelům, aby omezili úsilí o zvýšení montáže své vlajkové produktové řady iPhone 14 až o 6 milionů kusů ve druhé polovině letošního roku, uvedla agentura Bloomberg.

Místo toho se společnost se sídlem v kalifornském Cupertinu zaměří na výrobu 90 milionů telefonů v tomto období, což je téměř stejný počet jako před rokem a odpovídá původní prognóze společnosti Apple z letošního léta, uvádí zpráva.

Společnost Apple na žádost agentury Reuters o komentář bezprostředně nereagovala.

Poptávka po dražších modelech iPhone 14 Pro je silnější než po základních verzích a přinejmenším jeden dodavatel společnosti Apple přesouvá výrobní kapacity z levnějších telefonů iPhone na prémiové modely, uvedla agentura Bloomberg.

apple, upustí, plánů, zvýšení, výroby, řady

Společnost Apple tento týden uvedla, že začne vyrábět iPhone 14, který byl představen na začátku tohoto měsíce, v Indii, protože technologický gigant přesouvá část své výroby z Číny.

Společnost představila vlajkovou loď iPhone 14 na akci na začátku tohoto měsíce, kde se zaměřila spíše na bezpečnostní vylepšení než na nové okázalé technické specifikace, s výjimkou nových hodinek zaměřených na dobrodružství.

„Nová řada iPhonů 14 přináší převratné nové technologie a důležité bezpečnostní funkce. Jsme nadšeni, že budeme vyrábět iPhone 14 v Indii,“ uvedla společnost Apple ve svém prohlášení.

Analytici společnosti JPMorgan očekávají, že Apple od konce roku 2022 přesune asi 5 % výroby iPhonů 14 do Indie, která je po Číně druhým největším trhem s chytrými telefony na světě.

© Thomson Reuters 2022

Mohou nové prémiové telefony Moto porazit iPhone, OnePlus a Samsung?? Diskutujeme o Orbitalu, podcastu Gadgets 360. Orbital je k dispozici na Spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcasts, Apple Podcasts, Amazon Music a všude tam, kde získáváte podcasty.

Pro nejnovější technologické novinky a recenze sledujte Gadgets 360 na adrese a Google News. Chcete-li sledovat nejnovější videa o gadgetech a technologiích, přihlaste se k odběru našeho kanálu na YouTube.

SOURCE

apple, upustí, plánů, zvýšení, výroby, řady

Image:gadgets360.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS