Asus ExpertBook B1 (B1500) Recenze: vaše další náhrada na ploše. Asus Expertbook B1

Recenze. ASUS ExpertBook B1 B1500C

Obvykle nevidíte recenze komerčního počítače nebo notebooků jednoduše proto, že tyto stroje jsou pro své zaměstnance objednany ve velkém. Uživatelé proto nemusí skutečně učinit žádné rozhodnutí o nákupu, protože je vše naplánováno a dokončeno oddělením nákupu společnosti. To znamená, že se domnívám, že je to pro veřejnost stále relevantní, ať už je to uživatel nebo kdokoli, kdo se podílí na rozhodnutí o nákupu, získat lepší porozumění produktu a službám nabízeným výrobcem.

Dnes to, co máme v našem studiu, je ASUS Expertbook B1500C, aka Expertbook B1. Toto je vlastně naše podruhé, když přezkoumává řadu notebooku odborník. Prvním z nich je odborník B9450, který stále používám každý den pro práci. Zatímco The ExpertBook B9 Slim a Light Build je zaměřen na manažerské důstojníky, na druhé straně je odborník B9 určen pro uživatele výkonných operací. Pojďme se podívat na to, co můžete od tohoto notebooku očekávat.

Sestavení designu

Expertbook B1 je určena pro profesionální obchodní použití, takže kvalita sestavení a robustnost podvozku musí splňovat určité prahové hodnoty průmyslu. V tomto případě ASUS prošel testem MIL-STD 810H Vojenský standardní test, který odolává všem formám extrémních scénářů, od mrazivých teplot po vlnové vlny a kapky. Zatímco Asus nikdy nezmínil materiál použitý v horním podvozku, je s největší pravděpodobností vyroben ze slitiny hořčíku-rozhraní na základě samotného pocitu dotyku.

Mezitím je spodní podvozek vyroben z plastu se spoustou otvorů pro proudění vzduchu.

Návrh závěsu ASUS Ergolift umožňuje složení displeje pod palubou klávesnice a mírně zvedne notebook ze stolu. Existují dvě primární výhody. nabízející lepší psaní ergonomie a zlepšení chladicího výkonu.

Klávesnice Touchpad

Pro 15.6-palcový obchodní notebook, uživatelé s větší pravděpodobností budou těžit z přidání číselného podložky, i když jsou klávesy více stísněné dohromady. Klávesnice je příjemná na psaní a měla by dobře sloužit pro kancelářské úkoly. Touchpad je docela standardní s poměrem velikosti a stran. Je slušné, i když mechanismus klikání je poněkud ohromující kvůli povaze jeho designu.

Zobrazit

15.6-palcový displej přichází v rozlišení plného HD 1080p. Povrch obrazovky má matný povrch, aby se snížil oslnění. Přestože panel pokrývá pouze 72% barevného gamut SRGB, pro notebook orientovaný na kancelář a podnikání to není tak špatné, jak si myslíte, jak si myslíte. Vidíte, pokrytí barevného gamut jednoduše znamená, jak velkou barvu je displej schopen reprodukovat, ale nejdůležitějším faktorem je vlastně vyvážení bílé bílé.

Výkon

Vzhledem k povaze obchodních notebooků, které umožňuje obchodnímu subjektu přizpůsobit konfiguraci notebooku, není odborník B1 výjimkou. ASUS nabízí nejrůznější konfigurace, které zahrnují CPU, RAM a Storage. Náš recenzní vzorek přichází s následující konfigurací:

  • Intel Core i7-1165G7
  • Nvidia Geforce MX330
  • 16 GB RAM
  • 1TB PCIE SSD
  • 2TB HDD

Použití CPU v řadě 11. genů je z tohoto vynikajícího notebooku pro kancelářskou práci kvůli jeho energetické účinnosti. Zajímalo byme se, jestli má ASUS v plánu vydat jakoukoli expertibook pomocí nejnovějšího CPU série Intel H pro vyšší výkon pro pracovní zátěž. Možná pracují na něčem jako odborník B5 nebo B7, aby vyplnili tuto mezeru.

Životnost baterie

To znamená, že odborník B1 B1500 je dodáván s baterií 42Wh, která je poměrně malá pro 15.6-palcový notebook. Asus musí obětovat velikost baterie, aby se přizpůsobil 2.5palcová záliv. Jsme však překvapeni, že jediný plný poplatek může skutečně trvat po dobu 8 hodin nepřetržitého používání, což se rovná celému pracovnímu dni. Asus odvedl skvělou práci při vyvážení výdrže a výkonu baterie.

Závěr

Rekapitulace, ASUS ExpertBook B1 je vynikající konkurence k ostatním notebookům zaměřeným na základní úrovni, jako jsou Dell Latitude 3000. K dispozici je spousta přizpůsobení a uživatelský zážitek byl během našeho testovacího období vynikající. A co je nejdůležitější, to, co ASUS nabízí pro firemní uživatele, je vynikající služba Aftersales, která je zásadní pro udržení výkonu zaměstnanců a pro snížení potenciálních prostojů.

Asus ExpertBook B1 (B1500) Recenze: vaše další náhrada na ploše

Recenze Verdikt: Každý, kdo hledá potenciální náhradu plochy na Filipínách, by mohl chtít zvážit ASUS Expertbook B1 (B1500). Zatímco sdílí stejný designový jazyk jako série Zenbook, Expertbook B1 (B1500) má hovězí podvozek, více přístavů a ​​spoustu možností upgradu pro firmy.

Klady

  • Široký výběr portů, který zahrnuje starší jako přístav VGA
  • Flexibilní možnosti upgradu
  • Skvělá sada hardwaru

Nevýhody

Řada ASUS ‚ExpertBook je určena pro obchodní profesionály a B1 (B1500) je jedním z modelů hovězích v sestavě. Zatímco se drží známého designu Zenbook, odborník B1 (B1500) obětuje přenositelnost a lehkost pro design, který je míněn spíše jako náhrada na plochu. Je expertbook B1 (B1500) dostatečně dobrý, aby nahradil plochu pro nastavení WFH?

Design

Expertbook B1 (B1500) využívá stejný designový jazyk jako ultralight expertbook B9450F, který jsme zkontrolovali minulý rok, i když jejich podobnost tam končí. Kromě většího displeje je odborník B1 (B1500) nakonec těžší, váží se o něco pod 4 liber a je 19.4mm tlustý. Notebook používá pro podvozek slitinu hliníku a má hodnocení MIL-STD 810H, jako je jeho hubený sourozenec. Asusův Ergolift Hinge je také přítomen na odborníku B1 (B1500) a závěs lze otevřít až o 180 stupňů.

Jako tlustý notebook je odborná kniha B1 (B1500) zaměřena spíše na výměnu stolního počítače, takže jej nebudete vždy házet kolem. Přidaná tloušťka poskytuje více možností, pokud jde o upgradovatelnost, jako slot, kde můžete přidat 2.5palcový pevný disk pro doplnění úložiště NVME na palubě 512 GB. RAM i SSD jsou také upgradovatelné, takže se očekává, že odborník B1 (B1500) vydrží několik let několik let.

Přidaná tloušťka se také promítá do velkého výběru portu. Na pravé straně máte zámek Kensington, Ethernet Port, USB-A 2.0, konektor pro sluchátka a slot pro kartu microSD. Na levé straně máte nabitý port typu barel, USB-C Thunderbolt 4, Port VGA, HDMI 2.0 port a dva USB-A 3.2 Porty Gen 1. Přestože si vážíme rozmanitého výběru portů, myslíme si, že ASUS mohl vybavit odborníku B1 (B1500) pomocí plné velikosti čtečky karet SD.

Pokud jde o zabezpečení, má expertibook B1 (B1500) fyzickou spoustou webové kamery, skener otisků prstů, který je vložen na tlačítko napájení a TPM 2.0 Zabezpečovací modul. Druhý je důležitou funkcí pro upgrade expertibooku B1 (B1500) na Windows 11 v budoucnu.

Klávesnice

Vzhledem k výměně 15palcové stolní plochy má odborník B1 (B1500) klávesnici v plné velikosti, která zahrnuje NUMPAD. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na rozvržení klávesnice. zvyklá jsem na klávesnice bez numpadu. ale celkový zážitek z psaní je dobrý. Řekl bych, že klíčové cestování odborníka B1 (B1500) je velmi srovnatelné se Zenbook 13.

Trackpad ExpertBook B1 (B1500) může být pro svůj rám trochu malý, ale pro mou každodenní práci to funguje dobře. Zjistil jsem však, že je pohodlnější používat externí myš s odborníkem B1 (B1500). Koneckonců, tento notebook je spíše náhradou na plochu než ten, který byste použili na cestách.

Displej a reproduktory

Být velkým notebookem, Expertbook B1 (B1500) má 15.6-palcový displej s plným HD LCD s 250nity jasu a poměrem stran 16: 9. Zatímco displej je pro většinu úkolů produktivity dostatečně slušný, kreativy by to mohly být vypnuty, protože panel podporuje pouze 45% barvy NTSC. Asus to však nahradí tím, že umožňuje odborné knize B1500 připojit se až k dvěma 4K monitorům (jeden přes USB-C Displayport a jeden přes HDMI 2.0), což z něj činí skvělé nastavení pro ty, kteří dávají přednost práci s více displeji. Na odborníku B1 (B1500) jsme dostali obecně dobrou přesnost barev, díky čemuž je jeho displej v pořádku pro sledování videí.

Na druhé straně se reproduktory cítí trochu slabé, pokud jde o maximální hlasitost; Pro nejlepší zážitek z poslechu musím nastavit objem na přibližně 80%. Typické u většiny reproduktorů notebooků jsou basy na reproduktorech odborníka B1 (B1500) trochu slabé, přičemž zvuková scéna se více nakloní k maxima.

Vnitřní a výdrž baterie

Naše revizní jednotka přišla s procesorem Core i5-1135G7, který je spárován s 8 GB RAM, 512 GB NVME SSD a MX330 diskrétní GPU. Ukázalo se, že procesor společnosti Intel 11. generace nabízí významnou zvýšení výkonu oproti procesorům Intel 10. generace používané na odborných knihách předchozí generace, jako je B9450F.

Přidaný svaly Iris Xe spolu s zahrnutím diskrétního GPU MX330 způsobuje, že expertbook B1 (B1500) vhodný pro těžší úkoly produktivity, nízko až střední multimediální práci a trochu hraní mezi nimi. S jeho rozšiřitelným RAM a interním úložištěm je odborník B1 (B1500) dobrým všestranným notebookem, který zajišťuje většinu potřeb.

Vzhledem k tomu, že má obrovský rám a spoustu otvorů, je rozptyl tepla dobrý na odborníku B1 (B1500), přičemž ventilátory se sotva točí při maximální rychlosti, i když jej používají k dávkovému úpravě několika fotografií.

Díky své velikosti a možnosti dvojího úložiště, odborník B1 (B1500) zaostává s životností baterie, protože získáte baterii 42 WR, která se cítí malá pro svou velikost. V testu video smyčky jsme dostali asi 4 hodiny a 20 minut výdrže baterie a přibližně 3 hodiny se skutečným použitím. Expertbook B1 (B1500) přichází s nabíječkou portů 90 W, i když ji můžete doplnit přes USB-C při až 65 W.

Zabalit a závěry

Pokud hledáte něco, co může nahradit neohrabané nastavení plochy, ASUS ExpertBook B1500 ukazuje, že je to jeden z životaschopných notebooků na výměně stolních počítačů, které si můžete zakoupit při naší recenzi zařízení na Filipíny. Být tlustým a těžkým notebookem, odborník B1 (B1500) nahradí to s flexibilními možnostmi rozšiřitelnosti a rozmanitým výběrem portů, které zahrnují starší porty.

Expertbook B1 (B1500) ohrožuje výdrž baterie s poddimenzovanou baterií, ale to by nemělo být velký problém, protože lidé, kteří plánují koupit tento notebook.

ASUS Expertbook B1 (B1500) Recenze Prilippines Price

Odborná kniha B1 (B1500) začíná na PHP 50 295 a naše revizní jednotka, která je dodávána s procesorem I5-1135G7, MX330 GPU, 512 GB SSD a 8 GB RAM, je cena 56,09 PHP. Podívejte se zde a na stránce Asus for Business, kde koupit odborník B1 (B1500).

Asus ExpertBook B1 B1400 Recenze. Tvrdý obchodní notebook, který pokrývá všechny základny

Součástí rostoucí řady notebooků zaměřených na podniky pro firemní použití je odborník B1 B1400 hlavním obchodním notebookem, který nese velkou část špičkového designu odborníka B9, který jsme minulý rok zkontrolovali, ale ořízne několik jeho inovativních hmotnosti úspor funkce dolů jako koncese, aby byla dostupnější.

Naše revizní jednotka B1 B1400 byla testovacím vzorkem přímo z centrály a je připravena na jeho maximální specifikace. ASUS poskytl americkou nabíječku 90W AC s DC-in Jackem, který poháněl notebook.

Asus ExpertBook B1 B1400 Recenze. design

Navenek má Asus B1 B1400 matný tmavě šedý povrch podobný dřívějšímu B9. Jako koncese za náklady jsou pouze horní víko a rám klávesnice z hliníku se dnem a boky vyrobené z polykarbonátu.

Pokud jde o design, notebook je poměrně těžký na 1.4kg, který je ve středním rozsahu, jak jdou notebooky orientované na podnikání a je to mnohem těžší než dřívější B9, který váží pouhých 870 g.

Samotné horní víko je robustní bez jakéhokoli vrzajícího se nebo dávat ve víku a obsahuje jejich ergolift panty, které jsou dostatečně hladké pro snadné jednoruční otevření a zároveň mu umožňují ležet celou cestu.

Na pravé straně je zámek Kensington, port Ethernet, USB 2.0 Port typu A, 3.5 mm combo audio jack a čtečka karty microSD.

Levá strana je vybavena konektorem DC-in pro napájení, port Thunderbolt 4, který vám umožní nabíjet kabelem USB-C nebo napájet displej, port VGA, HDMI 1.4 port a pár USB 3.2 Porty Gen 2 typu A.

To mu dává docela dobře zaoblený soubor portů, který zpracovává většinu scénářů se schopností výstupů až na dvě 4K displeje současně.

Апгрейд ноутбука Asus ExpertBook. увеличение ОЗУ, добавление SSD и другое.

Spodní strana je jinak vyrobena z plastu s výřezy pro stereofonní reproduktory dolů, velké mřížky pro větrání a sadu gumových nohou.

Po otevření získáte relativně kompaktní klávesnici s bílou kouzlem s vyhrazeným tlačítkem napájení cum otisků prstů v pravé horní čtvrti a Asus NumberPad 2.0 TouchPad, který může vystřelit překrytí, které mu umožňuje zdvojnásobit jako numerickou klávesnici, a proto jeho název.

14palcový LCD displej má plné rozlišení HD a relativně konvenční poměr stran 16: 9 s jasem 220 nits a poměrem obrazovky k tělu 84%. Nahoře, to sportuje 720phd fotoaparát se závěrkou soukromí.

Kvalita budování je solidní, pokud je trochu robustní s výhodou certifikace MIL-STD-810H, což znamená, že je schopen přežít skromný pokles 120 cm na podlahu, aniž by se zlomil spolu s řadou dalších spíše působivých výkonů trvanlivosti.

Specifikace ASUS Expertbook B1 B1400

Pokud jde o hardware, náš vzorek recenze z odborníka ASUS B1 B1400 má v níže uvedené tabulce následující hardware.

Maloobchodní jednotky pro Malajsie trh mají specifikace, které jsou v době tohoto psaní neurčeny, ale k přezkoumání je, že expertbook B1 B1400 je naplněný potenciál s nejlepším hardwarem, který Asus může shromáždit do svých 19.2 mm podvozek.

Naše revizní jednotka je nesmírně výkonná, s ohromujícím množstvím RAM, obrovským množstvím úložiště a nejnovějším procesorem 11. Gen Intel Core. Zatímco většina ostatních ultraporables jeho ILK se primárně spoléhá na svou grafiku Iris Xe, B1 B1400 používá NVIDIA GeForce MX330 k tomu, aby mu propůjčil určité množství pixelového drtícího úderu.

Barvy vykreslené na displeji nejsou hvězdnou mírou slova; Je to více než použitelné pro účely papírování ve výchozím nastavení s dostatečnou ostrostí na póry skrz reeams textu a tabulek, procházet webové stránky a sledovat videa. Můžete to poněkud vyladit prostřednictvím aplikace Myasus, která vám umožní změnit teplo a chlad displeje podle chuti.

MX330 je grafická karta vstupní úrovně, ale propůjčuje ji mírnou výhodu oproti jiným ultraporabám, které mají pouze integrovanou grafiku.

Asus Expertbook B1 B1400 Recenze.Klávesnice

Jedno z klasických omezení 13.3palcové ultraporables je skutečnost, že jejich kompaktní formové faktory omezují zahrnutí plného měřítka klávesnice s numerickými klávesnicemi, které omezují jejich užitečnost pro uživatele, kteří hodně pracují s tabulkou nebo čísly obecně.

Naštěstí Asus vyřešil to inovativním způsobem, protože zahrnuje jejich číslopad 2.0, která se zdvojnásobí jako dotyková a numerická klávesnice s možností zaměnit se mezi oběma podle libové.

Poskytované klíče nabízejí 1.5 mm klíčového cestování a jsou také odolné proti únikům v případě, že narazíte na nepředvídané nehody související s nápoji.

Průměrně jsem byl dobrý 110 wppm a dotykové psaní nebylo problémem ani za slabých světelných podmínek kvůli vestavěnému podsvícení jedné zóny, které se provádí čistým a klasickým bílým LED světlom.

Číselné 2.0 si trochu zvykne, protože neexistuje haptická zpětná vazba, když klepnete na číslo dolů, ale citlivost dotyku znamená, že je to relativně jednoduchý úkol.

Asus ExpertBook B1 B1400 Výdrž baterie

Pokud jde o výdrž baterie, B1 B1400 se podařilo vydržet velmi skromné ​​2 hodiny a 14 minut, když byl podroben měřítku výdrže baterie PCMark 8 s vysokým nastavením výkonu a 50% jasem na náročné nastavení tvůrce, aby napodoboval maximální výkon pro těžké úkoly očekávané od. Tvůrci obsahu, aby mu poskytli představu o tom, co to vydrží podle nejnaléhavějších scénářů.

Když znovu testoval s mírnějším benchmarkem PCMark 8 pro standardní kancelářskou práci, což je jeho primární profil mise, s 50% jasem obrazovky a nastavením výkonu výdrže baterie se podařilo vydržet déle a nabídnout 3 hodiny a 38 minut na svém 42WH. baterie.

Za praktických polních podmínek s kombinací Wi-Fi, prohlížení webu, zpracování textu a YouTube se notebooku podařilo vydržet spravedlivý, pokud je nezanedbatelných 5 hodin a 27 minut.

Místo nabíječky 90 W DC-in můžete ji také nabíjet pomocí port Thunderbolt 4 USB-C Port. Naštěstí je poskytovaná AC nabíječka malá a extrémně lehká, což vám umožňuje snadno ji s vámi pro celodenní použití. Nabíjení do plného počtu trvá asi 1 hodinu a 15 minut

Je ASUS Expertbook B1 B1400, který stojí za nákup?

ASUS Expertbook B1 B1400 je určen jako cenově dostupnější verze dřívějšího odborníka B9, kterou jsme testovali s kompromisem, je méně živý a barevný přesný displej a těžší podvozek.

V době psaní je těžké vyvodit závěry ohledně jeho zamýšleného poměru ceny k výkonu nad rámec jeho hodnocení čistě z hlediska výkonu a designu, protože jednotky specifikace určené pro Malajsii zatím nebyly potvrzeny dosud potvrzeny. Prozatím je jisté, že bude prodávat z 3 399 RM a v Malajsii.

Když vidíte počet dostupných variant, je těžké navěřit schopnosti B1 B1400, ale v plném potenciálu, jako je naše revizní jednotka, získáte odolný, vysoce výkonný ultraporcibilní s více než dostatečným výkonem pro obecné úkoly související s produktivitou související s produktivitou. Největším blokem úrazu je jeho výdrž baterie Middled, nedostatek certifikace Intel Evo a displeje pododstavce, což znamená, že je to možnost nejvhodnější pro vedoucí pracovníky, kteří nejsou neustále na cestách.

[Recenze] ASUS ExpertBook B1 B1500C-velmi kompetentní 15palcový obchodní notebook

Jak název napovídá, odborní kniha je zaměřena na konkrétní skupinu nebo specializovaný trh, konkrétně pro manažerské důstojníky, výkonné a provozní uživatele. Asus Malajsie nám poslala svůj nejnovější obchodní notebook pod odborníkem B1-Series, B1 B1500C.

Můžete si také prohlédnout naše rychlé video notebooku zde;

Inovace Ergolift je přítomna tam, kde nakloní klávesnici o něco vyšší pro další zážitek z psaní ergo a zároveň zlepšuje výkon chlazení.

I když se nejedná o kabriolet, může odborník B1 B1500C otevřít až 180 stupňů pro rychlou spolupráci v případě potřeby.

Asus Expertbook B1 B1500C. Zabezpečení klávesnice

Pro 15.6palcový notebook, očekáváme plnou klávesnici s num kláves. 1.5 mm cestovní klíče jsou hmatové a docela citlivé. Je to klávesnice odolná proti úniku se podsvícením.

Pokud jde o zabezpečení, má skener otisků prstů integrovaný do tlačítka napájení, důvěryhodný modul platformy (TPM) 2.0 a vestavěná závěrka na ochranu osobních údajů.

Asus Expertbook B1 B1500C. displej

Asus Expertbook B1 B1500C je vybaven 15.6palcový displej Nanoedge, nabízející poměr 90% obrazovky k tělu. Je to displej s plným HD IPS s anti-glorativním povlakem. Může mít jab 250 nits, je hojný používat v indoor bez problémů.

Nemusí nabídnout nejlepší přesnost barev, panel poskytuje skvělé úhly a detaily. Koneckonců, vysoký kontrast není hlavní prioritou pro obchodní notebook.

Asus Expertbook B1 B1500C. Porty

Expertbook B1 B1500C má do značné míry potřebné přístavy pro obchodní použití. Vlevo je k nabíjecímu portu hlavně, USB C s podporou protokolu nabíjení energie (Thunderbolt 4 na vybrané zemi/konfiguraci), výstup VGA, HDMI 2.0 a dva USB 3.2 Gen 2.

Zatímco vlevo, dostaneme čtečku karet microSD, 3.5mm combo zvukový port, USB 2.0, Gigabit LAN Port a Kensington Lock.

Asus ExpertBook B1 B1500C. Výkon konfigurace

Obchodní notebooky jsou navrženy tak, aby přizpůsobily konfiguraci, odborník B1 není výjimkou. Konfigurace z procesoru, RAM, úložiště a dokonce i grafické karty.

ASUS nabídl B1 B1500C s Intel 11. Gen Core i3-1115G4 až k Core i7-1165G7. RAM Až 48 GB a úložiště až do 1 TB NVME SSD SSD. Kromě toho je tu 2.5 ″ Drive Bay pro sekundární SSD. V případě potřeby existuje dokonce vyhrazená grafická možnost NVIDIA Geforce MX330.

Představení je adekvátní díky herkulovskému, ale energeticky efektivnímu procesoru Intel 11. Gen Tiger Lake a Nvidia Geforce MX330.

ASUS Expertbook B1 B1500C-ASUS AI-Canceling

S novou normou práce na dálku se videokonference pro schůzky a diskuse staly běžnými. ASUS implementoval ASUS AI-canling a poskytl nejlepší zážitek bez ohledu na vás jako moderátor nebo posluchač. Asus AI-canceling je schopen efektivně odfiltrovat nežádoucí okolní hluk a vyzvednout lidskou řeč.

Asus Expertbook B1 B1500C. baterie

Baterie 42Wh zní poměrně malá pro 15.6-palcový notebook. S inteligentní výkonnostní technologií ASUS mi však umožňuje zvládnout potřeby energie a výkonu v jakémkoli scénáři. Tento notebook mi dokázal poskytnout solidních 8 hodin nepřetržitého používání, což bylo většinou na hlášení a spotřebě médií.

Informace o ASUS ExpertBook B1

Asus ExpertBook B1 B1500C Recenze

Know the Expert: ASUS ExpertBook B1 (B1400/B1500)

ASUS ExpertBook B1 B1500C je základní notebook na základní úrovni, který by společnosti zvážily, že budou mít své výkonné nebo provozní zaměstnance používat. Je vysoce přizpůsobitelný s nejnovějším procesorem Intel 11. Gen, Wi-Fi 6, TPM 2.0 a vynikající služba Aftersales z Asus Malajsie.

Osobně jsem během svého působení s předchozími společnostmi používal několik notebooků zaměřených na podnikání. Tyto notebooky mají vážnou trvanlivost a spolehlivost, které stále fungují dobře i po překročení záruční doby.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS