Asus oznamuje dvě nové Geforce RTX 3090 Ti Series GPU. Asus RTX 3090 Ti

TUF Gaming Geforce RTX 3090 Ti OC Edition 24GB PCI-E w/ Triple DP, Dual HDMI

Hraní TUF GEFORCE RTX 3090 TI vezme odborně vyřezávaný design a ještě více jej zdokonaluje. Jeho trojice ventilátorů axiálních technologií je o 20% vyšší a má bariérový prsten s poloviční šířkou navržený pro zvýšený proudění vzduchu. Další optimalizace turbulence ventilátoru udržují úrovně hluku dolů, když GPU pokrýt rámy, a režim zastavení se během použití světla zastaví ventilátory. Pasivní chlazení také získává podporu rozšířením velikosti Heatsinku, čímž se celková šířka karty zvýší na 3.2-sloty. A vedle toho spousta vylepšení prosazovaných jeho oceněnými předchůdci zajišťují, že TUF je absolutní powerhouse pro stavitele na honbě za hraní herní blaženosti.

asus, oznamuje, nové, geforce, 3090, series

Axial-tech ventilátory axial-tech upgrade

Herní karty TUF využívají náš vyzkoušený axiální technický design fanoušků, přičemž tři fanoušci pracují v tandemu, aby uspokojili tepelné požadavky nového designu Nvidia s vysokým oktanem. Rotory ventilátoru se točí na ložiskách ventilátoru s dvojitým kuličkovým, aby se zajistil konzistentní výkon a zvýšenou dlouhověkost ve srovnání s ložisky rukávů a jinými typy ložisek.

Nové směry

Dva boční fanoušci točí proti směru hodinových ručiček, aby snížili turbulence. A pro odstranění zbytečného šumu se režim zastavení zastaví všechny ventilátory, když teplota GPU klesne pod 50 stupňů a spotřeba energie je nízká.

Heatsink MaxContact

Pro efektivní přenos tepla do pole ploutve používáme výrobní proces, který zlepšuje povrchovou hladkost ohřejícího převzetí na mikroskopické úrovni. Extra rovinnost umožňuje lepší kontakt se smrtí a pomáhá zvyšovat tepelný přenos.

3.Design 2-slot

asus, oznamuje, nové, geforce, 3090, series

Knoty tepelného rozmetadla se zahřívají na tepelné opíračky, které je distribuují v celém zásobníku. Zvýšená velikost Heatsinku poskytuje více tepelné prostoru pro novou vysoce výkonnou čipovou sadu. Tato generace herních grafických karet TUF také obsahuje specializovaný chladič pro VRAM, aby udržoval teploty dobře pod maximálními provozními specifikacemi.

Komponenty PCB TUF

Komponenty jsou vybrány pro grafické karty TUF na základě jejich trvanlivosti a výkonu. Kromě robustních tlumivek a mosfetů, kondenzátory, které splňují certifikaci vojenského stupně. Komponenty jsou připájeny do PCB pomocí našeho pokročilého automatizovaného automatizovaného výrobního procesu. Hladké klouby na zadní straně PCB a odstranění lidských chyb zajišťují, že každá grafická karta splňuje naše přísné specifikace. A konečně, pro zajištění bezchybného výkonu, když se to počítá, jsou karty vystaveny vyčerpávajícímu 144hodinovému ověřovacímu pokusu.

Designfresh Shroud

Stout All-Aliminium Shroud a Non-nesmyslný průmyslový design je zdůrazněn greyscale colorway, který doplňuje širokou škálu systémových komponent.

Designfunkční fronta

Prvek RGB na špičkové straně lze přizpůsobit tak, aby zobrazoval řadu estetických a funkčních efektů, které lze také synchronizovat s jinými komponenty ASUS. Pro splnění požadavků na energii Geforce RTX 3090 Ti je přítomen jeden 16-pinový konektor, spolu s palubními LED diodami, které se rozsvítí, pokud nejsou napájecí konektory PSU PCIE správně zapojeny.

SoftwareGPU TWEAK II

Užitečnost ASUS GPU Tweak II posouvá ladění grafické karty na další úroveň. Umožňuje vyladit kritické parametry včetně jádrových hodin GPU, nastavení frekvence paměti a napětí s možností sledovat vše v reálném čase prostřednictvím přizpůsobitelného displeje na obrazovce. Pokročilé ovládání ventilátoru je také zahrnuto spolu s mnoha dalšími funkcemi, které vám pomohou vytěžit maximum z vaší grafické karty.

Nvidia RTX 3090 Ti Unboxing. A Monster GPU! Gameplay

QuantumCloud je bezpečná a snadno použitelná aplikace, která vám umožní bez námahy vydělávat peníze navíc sdílením výpočetní síly vaší grafické karty. Výnosy jsou přístupné prostřednictvím vašeho účtu PayPal nebo WeChat a QuantumCloud také podporuje více metod výměny, včetně Steam. Kromě toho QuantumCloud neshromažďuje žádné osobní údaje, takže vaše soukromí zůstává chráněno. Začněte hned s jedním kliknutím!Další informace o QuantumCloud

Spárujte s PSU

Podívejte se na naši vstupní stránku PSU a dozvíte se více o tom, jak tlačíme průmysl vpřed a použijte naši kalkulačku příkonu k odhadu, kolik energie budete potřebovat k podpoře další soupravy. Učit se

Zdarma 1 měsíc Adobe Creative Cloud

Získejte bezplatné členství s nákupem vybraných produktů ASUS.Učit se

 • 20 Adobe Apps Leading Apps Industry Industry Industry Industry.
 • Adobe FontsAccess Tisíce písem přímo ve vašich kreativních cloudových aplikacích.
 • Behancefind Inspiration v největší kreativní komunitě na světě.
 • Tým Creative Cloud LibrarysYSYNY může sdílet aktiva napříč svými aplikacemi a zařízeními, takže všichni jsou v synchronizaci.1
 • TB cloudového úložiště na uživatele Extra Storage usnadňuje vašemu týmu sdílení a správu kreativních aktiv.

Architektura nvidia amppere

Zcela nová architektura NVIDIA ampére přináší konečnou hru, představující pokročilé jádra paprsků 2. generace a tenzorová jádra 3. generace s větší propustností.

RTX. JE TO NA.

Zažijte dnešní největší trháky, jako je nikdy předtím s vizuální věrností trasování paprsků v reálném čase a konečným výkonem AI-poháněných DLSS.

Zrychlení AI DLSS

NVIDIA DLSS je průlomové vykreslování AI, které zvyšuje rámcové frekvence s nekompromisní kvalitou obrazu pomocí vyhrazených AI zpracovatelských tenzorových jádra na Geforce RTX. To vám dává výkonnostní výšku na nastavení a usnesení pro neuvěřitelný vizuální zážitek. Revoluce AI přišla na hraní her.

Vítězství měřeno v milisekundách

Nvidia Reflex přináší konečnou konkurenční výhodu. Nejnižší latence. Nejlepší citlivost. Poháněno GPU GPU a NVIDIA G-Sync Monitory Geforce RTX 30. Získejte cíle rychleji, reagují rychleji a zvyšují přesnost AIM prostřednictvím revoluční sady technologií k měření a optimalizaci latence systému pro konkurenční hry.

UP SHE

Posuňte své kreativní projekty na novou úroveň s GPU řady Geforce RTX 30. Poskytování Ai-Acceleration v nejlepších kreativních aplikacích. Podporováno platformou NVIDIA Studio vyhrazených řidičů a exkluzivních nástrojů. A postaveno pro vystoupení v rekordním čase. Ať už vykreslíte komplexní 3D scény, úpravy 8k videa nebo živého proudu s nejlepším kódováním a kvalitou obrazu, GeForce RTX GPU vám dává výkon k vytvoření svého nejlepšího.

Streamovat jako šéf

Ukradněte show neuvěřitelnou grafikou a hladkým živým vysíláním bez koktání. Kódování a dekódování hardwaru nové generace se spojí a předvádějí všechny vaše nejlepší okamžiky ve vynikajícím detailu. A zcela nová aplikace pro vysílání NVIDIA vám poskytuje výkonné schopnosti AI ke zlepšení kvality zvuku a videa s efekty, jako je virtuální pozadí, automatický rám webové kamery a odstranění hluku mikrofonu. Takže můžete dát svému publiku to nejlepší. každý čas.

DirectX 12 Ultimate

Vývojáři mohou nyní přidat ještě úžasnější grafické efekty pro PC hry založené na systému Microsoft Windows. Grafické karty GeForce RTX poskytují pokročilé funkce DX12, jako je trasování paprsků a variabilní stínování rychlosti, oživující hry s ultrarealistickými vizuálními efekty a rychlejšími snímkovými rychlostmi.

Další funkce a výhody

 • 2. Gen Ray Tracing Cores
 • 3. genové tenzorové jádra
 • Grafická paměť GDDR6X
 • Microsoft DirectX 12 Ultimate
 • PCI Express Gen 4
 • NVIDIA DLSS
 • Zkušenost nvidia geforce /li>
 • Nvidia Ansel
 • Nvidia freestyle
 • Nvidia Shadowplay
 • Nvidia zvýrazňuje
 • Hra připravená řidiče
 • Řidiči Nvidia Studio
 • NVIDIA GPU BOST /LI>
 • NVIDIA NVLINK (SLI-Ready)
 • VULKAN RT API, OpenGL 4.6
 • Displayport 1.4A, HDMI 2.1
 • HDCP 2.3
 • VR připraven

Požadavky na systém

 • Windows 11, operační systém Windows 10
 • PCI Express, PCI Express 2.0, PCI Express 3.0 nebo PCI Express 4.0 kompatibilní základní deska s jedním grafickým slotem.
 • 16-pin až 3x 8-pinové kabelové adaptér s nad 850 W, doporučeno 1000 W

Specifikace

Make and Model

Číslo dílu

Čipová sada

CUDA Jádra

Hodiny motoru

Paměť

Rychlost paměti

Rozhraní paměti

Rozhraní sběrnice

Chladič

Osvětlení

Šířka (okupované sloty)

Digitální rozlišení max

Max. Podpora zobrazení

Konektory DVI

HDMI

Displayport

USB

Video

Podpora HDCP

Video in

Software

Doporučená napájení

Napájecí konektory

Rozměry

Hmotnost

Asus TUF Gaming Geforce RTX 3090 Ti OC Edition 24 GB
TUF-RTX3090TI-O24G-G
Geforce RTX 3090 Ti
10752 CUDA Jádra
Režim OC: 1950 MHz (Boost Clock) Herní režim: 1920 MHz (COST CLOCK)
24 GB GDDR6X
21 Gbps
384-bit
PCI Express X16 4.0
Triple Slot Active Cooler
Argb
3.2 sloty
7680 x 4320
4
Žádný
2 x HDMI 2.1
3 x Displayport 1.4a
Žádný
HDMI
Ano 2.3
N/a
ASUS GPU Tweak II Geforce Game Ready Driver Studio Driver: Stáhněte si veškerý software z webu podpory.
1000W
1 x 16-pinové konektory PCI-E
Poznámka: Naše doporučení příkonu je založeno na plně přetaktované konfiguraci systému GPU a CPU. Pro více přizpůsobené návrhy použijte funkci „Vyberte si wattage“ na naší stránce PSU: https: // rog.Asus.com/Event/PSU/ASUS-Power-Supply Units/Index.htm
325.9 x 140.2 x 62.8 mm 12.83 x 5.52 x 2.47 palců
N/a

obsah balení

 • Grafická karta ASUS
 • 1 x Sběrná karta
 • 1 x Manuál SpeedSetup
 • 1 x 16-pinový až 8-pinový adaptér

Asus oznamuje dvě nové Geforce RTX 3090 Ti Series GPU

Rog Strix LC Geforce RTX 3090 Ti a TUF Gaming Geforce RTX 3090 Ti GPU přicházejí ve standardních i OC příchutích a obsahují některé z nejrychlejších grafických čipů vytvořených společností Nvidia. Obě karty zabalí 10 752 jádra CUDA, 78 RT-TFLOPS, 40 shader-tflops, 320 Tensor-Tflops a 24 GB GDDR6X paměti, které mohou poskytnout ohromující 1 TB/S paměťové šířky pásma pásma.

Největším rozdílem mezi ROG Strix LC a TUF Gaming 3090 TI karty jsou řešení chlazení. Rog Strix LC je dodáván se systémem chlazení kapaliny s uzavřenou smyčkou, s studenou deskou navrženou na míru, která se rozprostírá přes GPU umírání a palubní paměť, aby věci udržovaly pěkné a chladné. Je také vybaven 240 mm radiátorem, který je ochlazen dvojicí 120 mm fanoušků Argb a je označen ventilátorem ve stylu dmychadla a nízkoprofilským ohniskem pod pláštěm, aby se vyloučilo teplo produkované komponenty dodávky energie.

Rog Strix LC GeForce RTX 3090 Ti

Karty LC ROG Strix jsou také vybaveny některými šikovnými funkcemi, díky nimž by se jejich instalace stala relativně bez bolesti. Pokud jste někdo, kdo rutinně zapomíná připojit svou grafickou kartu po jejich zasunutí dovnitř a pak má panický útok, proč váš hardware tisíce dolarů nefunguje, Asus naštěstí nainstaloval statické LED světlo, které vám dává hlavu, pokud vám dává hlavu, pokud vám dává hlavu, pokud Nepodařilo se vám to správně (nebo vůbec) propojit nebo poskytovat kartě nedostatečný příkon.

Pak jsou tu dva záhlaví Fanconnect II, které vám umožňují připojit fanoušky pouzdra k GPU pro další chlazení pod zatížení. Obě vydání Rog Strix LC jsou samozřejmě zdobeny RGB LED, které lze přizpůsobit pomocí Aura Sync.

TUF Gaming RTX 3090 Ti

Na druhou stranu je vzduchem chlazený, ale není to žádný, podle Asusu na druhé straně. Úhlový, matný černý kovový kryd pokrývá masivní 3.Oheň 2-slot, který je navržen tak, aby udržel příliš zahřátí GPU, VRAM a výkonové obvody.

To spolu s vyhrazeným paměťovým ohniskem pro palubní GDDR6X VRAM a rozsáhlým vykrytím před PCB, která poskytuje další trasu pro vyloučení horkého vzduchu.

Karty TUF jsou také chlazeny trojicí fanoušků axial-tech, které zaznamenalo zvýšení šířky na 1.5 cm pro zvýšení statického tlaku a všichni tři fanoušci obdrželi bariérový prsten s poloviční šířkou, aby mu pomohl vyfukovat vzduch tam, kde je skutečně. Samozřejmě, že se jedná o produkt TUF, Asus zajišťuje vojenské kondenzátory a 144hodinový testovací režim pro spolehlivost mimo krabici a dlouhou životnost.

Asus Rog LC GeForce RTX 3090 Ti OC a standardní vydání jsou téměř totožné, ale pro některé rozdíly v jejich rychlostech hodin. Edice OC bude dodávána s rychlostí OC Mode Boost Hoding Speed ​​nastavenou na 1980 MHz a herního režimu zvýšené na 1950 MHz, ve srovnání se standardním vydáním 1890 MHz a 1860 MHz, v tomto pořadí.

Případ je podobný pro herní geforce RTX 3090 Ti OC a standardní vydání. Edice OC obsahuje rychlost COOST Hood Hoding Rychlost v 1950 MHz a režim herního režimu zvyšuje hodiny při 1920 MHz, zatímco standardní vydání je nastaveno na 1890 MHz a 1860 MHz, v tomto pořadí. Všechny čtyři karty jsou nyní k dispozici v regionu.

Techradar Newsletter

Zaregistrujte se a dostávejte denní novinky, recenze, názor, analýzu, obchody a další ze světa techniky.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

Nvidia Geforce RTX 3090 Ti Recenze

Techspot slaví své 25. výročí. Techspot znamená technickou analýzu a rady, kterým můžete věřit. Když si koupíte naše odkazy, můžeme si vydělat provizi. Další informace.

Index článku

NVIDIA spustila první GPU RTX Amppere asi před 18 měsíci, včetně vlajkové lodi Geforce RTX 3090, 1 500 grafické karty, o které jsme uvedli, že je nudná a spíše zbytečná vydání v našem denním recenzi. Alespoň pro hráče, RTX 3090 dával malý smysl, protože nebylo třeba mít masivní 24 GB VRAM vyrovnávací paměť, a navzdory nejlepšímu úsilí Nvidia, hraní 8K prostě není věc.

Bohužel však „nudný a spíše zbytečný“ by byl dobrý způsob, jak shrnout celý segment grafických karet za poslední rok a půl a pravděpodobně tam můžete zahrnout také slovo „beznadějné“.

Od vydání a na konci měsíce, dokonce i zbytečné produkty, jako je RTX 3090. Naštěstí ceny začaly klesat, i když ve většině případů je stále nafouknutá.

Nyní můžete získat RTX 3090 počínaje 1 900, což je stále 30% oproti MSRP, ale dobře na 3 000, kterým jsme čelili ne tak dávno.

Původní RTX 3080 se však v současné době prodává za 1100, což znamená, že za 3090 platíte více než 70% více, za to, co činí o 10-15% více výkonu při 4 000.

Možná budete chtít tvrdit, že RTX 3090 není „zbytečný“ vzhledem k tomu, že se jedná o nejdostupnější grafickou kartu s 24 GB VRAM vyrovnávací pamětí. Opět je to pro hráče bezcenné, ale pro určitá výrobní pracovní zatížení by mohla být velká paměťová vyrovnávací paměť darkend, takže je to tak.

Ale co Geforce RTX 3090 Ti? By balila verze Ti 2.O 5% více jádra byla o 10% vyšší, s 8% více šířky pásma paměti je pro kohokoli užitečné? Myslím, že to záleží na ceně. Ale samozřejmě to nenahrazuje původní verzi na 1 500.

Toto není obnovení, kde dostanete malou podporu za stejnou cenu před příchodem příští generace, ale to je to, co bychom nazvali „dojím.„Malý výkon představení za velkou cenu, výlet, který vidí, že MSRP hit 2 000.

Kromě několika dalších jádra je 3090 Ti jen přetaktování 3090 s směšně vysokým výkonem 450 wattů, což je téměř 30% nárůst oproti původním 3090. Je to hloupý? Určitě to zní, ale jistě, pojďme se poprvé podívat na tři desky RTX 3090 TI, které máme po ruce a poté na benchmarky.

Karty: Asus, MSI a Gainward

Počínaje herním OC ASUS TUF, verze RTX 3090 byla již velmi velká, ale 3090 Ti je ještě větší a váží 1677 gramů, které nejsou tak šílené, ale rozměry jsou docela něco, co měří 325 mm dlouhé, 150 mm a a neuvěřitelných 63 mm široký, díky čemuž je grafická karta 3-slot.

Externě to vypadá jako jakákoli jiná grafická karta TUF v řadě 30 řady. V hliníkovém plášti jsou zabaleny tři 100mm fanoušci a na zadní straně dostanete hliníkovou zadní desku v plné velikosti. Závorka I/O z nerezové oceli obsahují tři výstupy DisplayPort a dva výstupy HDMI.

Dostat se dolů do PCB, najdeme PCIe 5.0 16-pinového napájecího konektoru a protože žádné napájecí zdroje nepodporují tento konektor (alespoň žádné, které si můžete koupit právě teď), přicházejí karty 3090 Ti s adaptérem, který do PCIe 5 napájí tři 8-pinové kabely PCIe do PCIe 5.0 16-pinového napájecího konektoru.

Toto je v podstatě stejný 12-kolíkový konektor uváděný na modelech vydání Nvidia Founders, jen se čtyřmi dalšími „smyslovými“ kolíky.

Největší upgrade pro všechny 3090 ti grafické karty je pravděpodobně paměť. Kapacita se nezměnila z originálu, takže je to stále 24 GB, ale hustota paměti a frekvence se zlepšila, což upgraduje kapacitu paměťových modulů z 1 GB na 2 GB, což znamená, že existuje pouze 12 modulů a jsou všechny na přední straně PCB. Tím se výrazně zlepší výkon chlazení paměti.

To také znamená, že zadní deska je jen extrahování tepla ze zadní desky a ne tucet čipů GDDR6X. Asus však na zadní desce stále zahrnoval spoustu tepelných polštářů, přičemž je používal jako tepelný rozmetadlo.

Heatsink je masivní, jak byste očekávali, a Asus odešel s niklovanou měděnou základnou pro extrakci tepla z GPU a část paměti GDDR6X, což je trochu zvláštní volba pro paměť.

Místo toho je většina paměťových čipů připojena k hliníkové desce, která nebude tak účinná při extrakci tepla. Celkově velmi dobře vypadající karta s vynikající metodou montáže pro spojení s PCB.

Když byl podroben testu, nainstalovaný uvnitř Corsair Obsidian 500D v místnosti 21c, herní hra k horkému skvrně dosáhla vrcholu teploty maximální paměti 78 ° C 78 ° C. Fanoušci se otočili při 2400 ot / min a jádra se obvykle hodila na 1.99 GHz z krabice.

Testovali jsme také MSI RTX 3090 Ti suprim x a tato věc je zvíře. Je to bezpochyby největší grafická karta, kterou jsme kdy narazili na 4 sloty s hmotností 2145 gramů. Měří 305 mm dlouhé a stojí 140 mm vysoký, ale na 71 mm široký, zabírá 4 sloty, což je úplné šílenství.

V rámci bonkerů vyhlížejících fanoušků jsou uzavřeny tři 95mm fanoušci a vzadu je pěkná zpětná backplate, která se hodně děje. K dispozici je kartáčovaný hliník, LED podsvícený loga, otvory a úhledná malá černá sukně a konec. Kupodivu i když navzdory masivnímu I/O držáku, který zabírá 3-sloty, MSI zahrnovala pouze tři displayport a jediný výstup HDMI, takže jeden méně port HDMI, který získáte s modelem Asus.

Kde se zdá, že Suprim X je v vlastní lize, je chlazení. Zatímco hry TUF byly kombinací ploutve a hliníkových konzola. K dispozici je 8 poniklovaných tepelných opíráků, které se rozprostírají. Poté připojení paměti GPU a GDDR6X s Heatsinkem je velká niklová základna, která kontaktuje všechny 12 paměťových modulů.

Když byl nainstalován do testu nainstalovaného uvnitř Corsair Obsidian 500D v místnosti 21c, suprim x dosáhl vrcholu na 88 ° C pro horkou skvrnu s vrcholnou pamětí teploty 82 ° C. Stojí za zmínku, že fanoušci se točili při pouhých 1700 ot / min, takže Suprim X byl prakticky tichý. Jádra také obvykle takto se hodila na 1.99 GHz z krabice.

Obdrželi jsme pouze zisk RTX 3090 Ti Phantom GS den předtím, než jsme se starali o naše recenze, proto jsme do našich grafů nezahrnuli žádné výsledky. Měli jsme však čas na instalaci a spuštěni na hodinu pro analýzu teploty.

Toto je další trojnásobný návrh se třemi 90 mm ventilátory zabudovanými do plastového pláště. Je to skvěle vypadající design s některými černými eloxovanými trubkami, které běží do konce. Kolem zadní části je zadní deska v plné velikosti s některými větracími otvory na konec. Toto je docela velká část zadní desky, protože PCB je velmi krátká.

Gainward se podařilo napěchovat svou prémiovou grafickou kartu RTX 3090 Ti na 205mm dlouhou ploštost, která je působivá vzhledem k samotné kartě je 310 mm dlouhá 310 mm. To znamená, že existuje poměrně velká část karty, která umožňuje projít vzduchem, a to by mělo hodně pomoci s chlazením výkonu.

Stejně jako MSI, Gainward odešel s jediným výstupem HDMI a třemi výstupy DisplayPort a samozřejmě existuje jediný 16pinový PCIe 5.0 Power Connector. Nyní je Phantom GS docela těžký při 1837 gramech díky velkému trojnásobnému chladiči zabalení osmi tepelných opíráků a velké měděné základně. Gingward byl velkorysý s tepelnými podložkami a na zadní desce je také velké množství, takže celkově solidní vypadající 3090 ti.

Při testování uvnitř případu obsidiánského 500D v místnosti 21c se Phantom GS dosáhl na 84 ° C pro horkou skvrnu s maximální teplotou paměti 76 ° C. Těchto teplot bylo dosaženo rychlostí ventilátoru 1850 otáček za minutu, takže pokud jde o výkon chlazení, je Phantom GS podobný masivnímu modelu MSI. Jádra také obvykle takto se hodila na 2 GHz.

Herní benchmarky

Pro tuto recenzi jsme testovali 12 her při 1080p, 1440p a 4k. Většinou se zaměříme na data 4K, ale můžete vidět shrnutí výkonu pro všechna rozlišení dále níže.

Všechny měřítka byly spuštěny pomocí našeho testovacího systému Ryzen 9 5950x nakonfigurované s 32 GB duálního hodnocení, duálního kanálu DDR4-3200 CL14. Odolný lišta nebyla povolena, protože to vidíme spíše jako funkci platformy, která není vhodná pro jednotlivé testy GPU, nebo alespoň právě teď nepředstavuje, jak Radeon a Geforce GPU porovnávají na starších systémech.

Počínaje Assassin’s Creed Valhalla vidíme, že modely Asus i MSI 3090 TI, které máme po ruce, byly v průměru dobré pro 69 fps, což je činí jen o 3% rychlejší než původní RTX 3090, stejně jako Radeon RX 6900 XT XT.

Dále máme Far Cry 6 a zde jsou nové modely 3090 TI jen 5% rychlejší než vydání RTX 3090 Founders, nebo jen 2.5% rychlejší než verze Suprim X Standard 3090. Stále se tedy díváme na střední až nízké jednociferné zisky pro nový model TI.

Legie Watch Dogs Legion také ukazuje menší 5% nárůst oproti zásobě 3090, nebo 3% oproti verzi Suprim X, protože karty MSI a Asus 3090 Ti byly v průměru 66 fps, což je jistě působivý 4k výsledek, ale stěží se rozbije Země.

Okraje trochu rostou ve stínu hrobky raider. Zde bylo 3090 Ti Suprim X o 11% rychlejší než karta 3090 Fe a 8% rychlejší než verze Suprim X. Pokud jde o srovnání jablek k jablkám, je 3090 TI až o 8% rychlejší než 3090. Zatím docela neinspirující zisky.

V nominální hodnotě vypadají výsledky Tom Clancy’s Rainbow Six Siege slibnější s většími maržemi, ale to je většinou na tom, že zde hrajeme s mnohem většími čísly.

Přesto byl suprim x 3090 ti 3.5% rychlejší než model ASUS TUF Gaming OC, i když to bylo jen o 9% rychlejší než starší verze Suprim X původní 3090.

F1 2021 vidí 8% marži z 3090 suprim x do 3090 ti verze, a to se zdá být tak dobré, jak se dostane pro 3090 Ti. Měl bych také poznamenat, že GPU Radeon GPU vypadají docela slabě, protože trasování paprsků je ve výchozím nastavení povoleno, a proto testujeme tuto funkci povoleno.

asus, oznamuje, nové, geforce, 3090, series

V Horizontu Zero Dawn nebyla nalezena žádná překvapení, 3090 Ti byla o 5% rychlejší než srovnatelné modely 3090, což v průměru vykreslovalo 98 fps.

Doom Eternal nebyl pro 3090 Ti výzvou, ačkoli totéž platilo také o 3090 a zde jsou modely suprimu x odděleny pouhým 4% marží.

3090 Ti suprim x bylo o 11% rychlejší než 3090 suprim x, naše největší marže dosud. Je zřejmé, že tato hra si užívá vyšších jádra a paměti. Nejsme si jisti, že si všimnete od 123 do 138 fps při 4k, ale pravděpodobně si všimnete 500 z chybějícího peněženky.

Pohybujte se dál, je tu jen málo vidět při smrti, zde jsou modely suprimu x odděleny pouze 6% marží.

Hitman 3 Risks Trochu vzrušení s 9% marží upřednostňující 3090 Ti Suprim X nad modelem 3090, téměř dvojí číslice tam.

Nakonec máme Cyberpunk 2077 s 10% výkonem nad Suprim X 3090. Bohužel jsme v našem testu nemohli zasáhnout 60 FPS pomocí druhého nastavení nejvyšší kvality. Možná se toho hardwaru příští generace dosáhne na 4k.

ASUS TUF-RTX3090-24G-GAMING — обзор видеокарты

Shrnutí výkonu

1080p, 1440p a 4k

Na základě testů, které jsme probíhali, to zní, jako by 3090 Ti je až o 10% rychlejší než původní 3090 při 4k. Podívejme se také také na to, jak 12 průměrných dat hry hledají herní výkon 1440p a 1080p.

Počínaje 1080p můžete vidět, že navzdory použití Ryzen 9 5950x s nízkou latenční pamětí jsme stále z velké části vázáni na toto nižší rozlišení s průměrnými rámcovými frekvencemi přesahující 200 fps. Pravděpodobně není mnoho bodů porovnání 3090 a 3090 ti zde.

Pro ty z vás, kteří se zaměřují na 1440p s ultra podobným nastavením kvality, se zdá, že 3090 Ti je v průměru o 4% rychlejší než ekvivalentní modely 3090, viděno při porovnání karet MSI Suprim X.

Pak při 4K se díváme na 7% zlepšení výkonu při porovnání modelů MSI suprim x, což je spíše ohromující.

3090 Ti bylo o 20% rychlejší než 6900 xt, ale mluvíme o zásobě 6900 xt. Pravděpodobně byste mohli snížit tento okraj s dobrým přetaktováním. Stručně řečeno, 3090 Ti nebylo ani o 10% rychlejší než původní 3090, ale MSRP byl zvednut o 33%.

Využití energie

Hodnocení výkonu grafické desky bylo zvýšeno téměř o 30% až 450 wattů a to zaznamenalo zvýšení celkového využití systému o šílený 18% až 702 wattů s Suprim X, z pouhých plachých 600 wattů s původním 3090.

To je hrozný nárůst za průměrně o 7% více výkonu.

Co jsme se naučili

Už můžeme cítit fanoušky Nvidia, kteří se ptá: „A co Ray Tracing DLSS?, Proč jsi o nich nemluvil?„Důvodem je, že 3090 Ti se nebude lišit od 3090. Připojte se na několik procentních bodů a máte 3090 ti, není zde nic nového.

A to je problém s RTX 3090 Ti v kostce. Je to skoro stejný GPU, který byl spuštěn před 18 měsíci, ale přijel cestu později na večírek. Přesto to stojí o 33% více za ~ o 10% více výkonu v nejlepších scénářích, zatímco sání ~ o 30% více energie. Podle mého názoru 3090 TI definuje moderní přetaktování pro hráče: horké, hlasité, drahé a nakonec zbytečné.

Původní RTX 3090 dává mnohem větší smysl a je to docela něco, když nový model TI způsobuje, že původní hloupý nabídku vypadá chytře a rozumně. Ale to je přesně to, co udělal 3090 Ti. Přinutilo mě to ohlédnout zpět na 3090 a řekni, no, nakonec jsi nebyl tak špatný. Ale pak si pamatuji, že je to jen o 14% rychlejší než RTX 3080 s 114% nárůstem MSRP, takže jsem jen zmatený se vší hloupostí.

Když už mluvíme o hloupé. Průvodce recenze NVIDIA pro Geforce RTX 3090 Ti je opravdu něco. NVIDIA tvrdí, že porovnáním pro 3090 Ti je Titan RTX. Víte, že 2 500 Turing GPU vydaných na konci roku 2018, téměř před 4 lety. Možná, že pokud RTX 3090 s 24 GB VRAM neexistoval, můžete tento argument učinit, ale už je to už více než rok.

NVIDIA se také zdvojnásobila při tlačení 8k herního úhlu. Ale proč? Nikdo to nekoupil poprvé (kromě několika placených recenzí). 8k hraní není věc z několika důvodů. počínaje, kde jsou 8k herní monitory, které to propagují?

A cituji. „RTX 3090 Ti vám umožní hrát, zachytit a sledovat své hry v brilantních 8k HDR s režimem DLSS Ultra Performance pro 8k hraní.„Ale samozřejmě, DLSS Ultra Performance Režim není 8K Gaming. 8k hraní by bylo 8k her, nikoli zmenšenou verzí pomocí DLSS.

asus, oznamuje, nové, geforce, 3090, series

Na chvilku to odloží stranou, faktem zůstává, že při použití nastavení kvality vytáčených v Cyberpunk 2077, s deaktivovaným paprskem, 3090 Ti nemohl dosáhnout 60 fps při 4 kB, takže si nemyslíme, že je to 8k připraveno s jakoukoli úrovní podpory DLSS.

Nyní se cituji: „Pokud jste hráč PC, RTX 3090 (TI) opravdu nedává moc smysl.„Pokud by nový RTX 3090 TI byl zasunut do původní ceny 3090, možná by to udělal pro v pořádku, ne úžasné 18 měsíců po trati, ale ne hrozné ani hrozné.

Nákupní zkratky:

 • Nvidia Geforce RTX 3090 Ti na Amazonu
 • Nvidia Geforce RTX 3090 na Amazonu
 • AMD Radeon RX 6900 XT na Amazonu
 • Nvidia Geforce RTX 3080 Ti na Amazonu
 • Nvidia Geforce RTX 3080 na Amazonu
 • AMD Radeon RX 6800 XT na Amazonu
 • Nvidia Geforce RTX 3070 na Amazonu
 • AMD Radeon RX 6700 XT na Amazonu
 • Zkušenosti s technologií bez reklam při podpoře naší práce
 • Náš slib: Všechny příspěvky čtenářů půjdou na financování více obsahu
 • To znamená: Techní vlastnosti, více měřítka a analýzy

[VC] Údajná fotografie Asus Geforce RTX 3090 Ti Tuf

Nová vlajková loď NVIDIA má být také první kartou RTX 30, která má 450 W TDP, téměř 100 W více než současná vlajková loď. Chladič se zdá být silnější a všichni tři fanoušci mají více čepelí.

RTX 3090 Ti má představovat GPU GA102-350 s 10752 CUDA Jádrami. Bude to první karta NVIDIA, která obsahuje paměť 21 Gbps od společnosti Micron.

NVIDIA RTX 3090 Ti se nyní říká, že má 4. ledna oznámení s datem vydání 27. ledna

Údajná fotografie Asus Geforce RTX 3090 Ti TUF Grafická karta Balení úniky. VideoCardz.com

Asus Geforce RTX 3090 Ti uniká první důkaz Geforce RTX 3090 Ti existence? Na Ithome se objevil první obrázek balení RTX 3090 Ti. Karta, která unikla, údajně vytvoří Asus a představuje herní sérii TUF. Fotografie bohužel nepřichází s novým.

VideoCardz.com

Mohu jen představit, kolik to bude stát. Přestože se říká, že bych hádal rozsah 2k-3k

Ichirou

Páni. Vypadá to přesně jako TUF 3090. Kdo by mohl kdykoli uhodnout.

Bude to jen další jednorožec, který se bude skalpován jako peklo, takže nejlépe nedržíte dech. Počkejte na sérii 4000

Z790 (4×16 GB): Corsair Vengeance LPX 64 GB (4 000 MHz 18-22-22-42) přetaktováno na 4 300 MHz 14-20-36-1t Gear 1 TCWL 10 @ ~ 1.73V (Micron B-DIE SR) 61×2 60×4 59X1/49X1 48X3/53X KONFONFIKACE: ~ 1.44V VR VOUT, ~ 1.32V VCCSA, 1.45V VDDQ, 1.31V L2 mezipaměť, 1.095V CPU PLL. Náklady na Ram: ~ 650 USD po dani.

Z390 (4×8 GB): Teamgroup T-Force Xtreem 32 GB (dvě soupravy 2×8 GB) přetaktovali na 4 400 MHz 16-18-18-28 @ ~ 1.563V (Samsung B-Die SR)

Oddíl31

Páni. Vypadá to přesně jako TUF 3090. Kdo by mohl kdykoli uhodnout.

Bude to jen další jednorožec, který se bude skalpován jako peklo, takže nejlépe nedržíte dech. Počkejte na sérii 4000

Řekl bych, že přeskočí nadcházející GPU více, o čem přemýšlím. Zacílit na ty 2023/2024. Je to vyšší pravděpodobnost, že budete chtít ekvivalent Meteorlake/Lunarlake a AMD. Máte Intel, AMD, NVIDIA a všechno by mělo být lepší zásobování/logistika.

Stále probíhající stavba. 12900K. Z690 ROG HERO 32GB GSKILL TRIDENT Z5 5600MHz, Seasonic Prime Titanium 1000watt, 1TB SN850, 1TB 970 Pro, 3080ti Strix

Icehotshot

Oooh vypadat jako GPU, nemůžeme si koupit lol

Ačkoli minulý týden MC od mě dostal za jeden den zásilku 250 karet. Byl schopen vyzvednout posledních 3090 TUF OC 2 dny po odeslání. Je to šílené, protože to neoznačují, ani neukazují ani žádnou z karet na skladě na webu, doslova měli na prázdném kabinetu GPU doslova ručně psaný kus papíru (karty jsou za pultem) ukazující, jaké karty Měli na skladě a cenu. Prostě je přešli, když se vyprodali a neukazovali žádné množství jednotlivých karet.

CPU: 13900KF @ 5.8/4.4/5.0 | Základní deska: EVGA Z690 klasifikovaná | GPU: EVGA RTX 3080 Ti FTW3 Ultra w/Full Cover Ekwb | RAM: 32 GB G.Skill Trident Z5 6400 CL32 @ 6400 CL28 | SSD: Samsung 970 Evo 1TB | Napájení: EVGA Supernova 1000 G3 | Chlazení: Vlastní smyčka 2x480mm 1 240 mm rads | Případ: Core Thermaltake Core X9 | Operační systém: Win 10 Pro 64-bit

Ichirou

Oooh vypadat jako GPU, nemůžeme si koupit lol

Ačkoli minulý týden MC od mě dostal za jeden den zásilku 250 karet. Byl schopen vyzvednout posledních 3090 TUF OC 2 dny po odeslání. Je to šílené, protože to neoznačují, ani neukazují ani žádnou z karet na skladě na webu, doslova měli na prázdném kabinetu GPU doslova ručně psaný kus papíru (karty jsou za pultem) ukazující, jaké karty Měli na skladě a cenu. Prostě je přešli, když se vyprodali a neukazovali žádné množství jednotlivých karet.

Se zdá být rozumný. Nechtějí, aby masivní hordy přeceňovaly své obchody. Nejlepší je dát lidem, kteří přicházejí osobně nejprve na kartách, spíše než online skalpery.

Za kolik se vám to podařilo získat?

Z790 (4×16 GB): Corsair Vengeance LPX 64 GB (4 000 MHz 18-22-22-42) přetaktováno na 4 300 MHz 14-20-36-1t Gear 1 TCWL 10 @ ~ 1.73V (Micron B-DIE SR) 61×2 60×4 59X1/49X1 48X3/53X KONFONFIKACE: ~ 1.44V VR VOUT, ~ 1.32V VCCSA, 1.45V VDDQ, 1.31V L2 mezipaměť, 1.095V CPU PLL. Náklady na Ram: ~ 650 USD po dani.

Z390 (4×8 GB): Teamgroup T-Force Xtreem 32 GB (dvě soupravy 2×8 GB) přetaktovali na 4 400 MHz 16-18-18-28 @ ~ 1.563V (Samsung B-Die SR)

ZEALOTKI11ER

CPU: Intel Core i9 12900K | Základní deska: Asus Rog Z690 Hero | GPU: AMD Radeon RX 6900 XT (XTXH) | RAM: OEM SK HYNIX (2x16GB) DDR5 6600MHz CL32 | Pevný disk: Samsung 980 Pro 2TB | Pevný disk: HGST Deskstar NAS 6TB | Napájení: EVGA Supernova 1300 | Chlazení: vlastní smyčka | Případ: Lian Li O11 Dynamic XL | Operační systém: Microsoft Windows 11

Icehotshot

Se zdá být rozumný. Nechtějí, aby masivní hordy přeceňovaly své obchody. Nejlepší je dát lidem, kteří přicházejí osobně nejprve na kartách, spíše než online skalpery.

Za kolik se vám to podařilo získat?

No na mikrocentéru nejsou hordy tak špatné (alespoň pro GPU), protože je to jeden GPU na domácnost za 30 dní. Takže musíte mít ID na zakoupení karty a kdokoli ukazuje jejich ID, musí být kupujícím. Funguje to docela dobře, když jsem 250 karet trval 2 celé dny lol.

2129 6% daň tak asi 2257. Všechno je šíleně předražené, takže bych mohl také získat kartu, která je nejlepší ve všem, za co lidé kupují GPU (Gaming/Rendering/Mining).

CPU: 13900KF @ 5.8/4.4/5.0 | Základní deska: EVGA Z690 klasifikovaná | GPU: EVGA RTX 3080 Ti FTW3 Ultra w/Full Cover Ekwb | RAM: 32 GB G.Skill Trident Z5 6400 CL32 @ 6400 CL28 | SSD: Samsung 970 Evo 1TB | Napájení: EVGA Supernova 1000 G3 | Chlazení: Vlastní smyčka 2x480mm 1 240 mm rads | Případ: Core Thermaltake Core X9 | Operační systém: Win 10 Pro 64-bit

Cryptedvick

Zajímalo by mě, jaký druh obscénní ceny to bude mít v Evropě. 3090 TUF je již jako 4700 USD maloobchodní.

CPU: I9 13900KS 5.8GHz P/4.5GHz E/5.0GHz Prsten 1.29V 330W | Chlazení: Corsair H170i Elite LCD Push/Pull Thermalright LGA držák | Základní deska: MSI Z790 Edge Bios V1.6 | GPU: Gigabyte Aorus RTX4090 Waterforce V1.1 @3075MHz Core, 1500 MHz MEM @1.1V | RAM: 4x8GB G.Skill Tridentz 4200MHz G1 16.16.16.34 1.52V | OS Drive: Samsung 990Pro 1TB | NVME: Kingston Fury Renegade 2TB | NVME: Patriot Viper VPN100 512GB | SSD: WD Blue 2x1TB 3D NAND SSDS v RAID 0 | HDD: WD Blue 6TB | HDD: WD Red 2TB | HDD: WD Green 2x3TB | Napájení: Corsair HX1200I | Případ: Fraktální design Meshify 2 XL Light Tinnt s celkem 16 ventilátory | Operační systém: Windows 11 Pro | Monitor: LG 34GN850-B 3440X1440 @ 144Hz LG 24GN650-B Portrét 1080×1920 @ 144Hz | Klávesnice: Logitech G915 | Myš: Logitech G903 Hero | Zvuk: Asus Xonar DX / Logitech G733 / Logitech Z506

R.I.Str. Daniel Costin (Syrillian)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS