Asus proart displej PA278CV Monitor Review. Asus proart displej PA279CV

Asus proart displej PA278CV Monitor Review

Displej Asus Proart PA278CV je slušný celkový monitor. Toto je aktualizace 2021 na displeji Asus Proart PA278QV, a přestože to funguje do značné míry, přichází s několika dalšími funkcemi, které jeho předchůdce chybí, jako je port USB-C. Stejně jako jiné monitory v řadě Proart je navržen pro tvůrce obsahu a mediální profesionály, takže má perfektní pokrytí barevného prostoru SRGB, ale omezené adobe RGB pokrytí. Je také všestranný, s velkou obrazovkou a rozlišením 1440p, které je vhodné pro produktivitu, hraní nebo multimédii. Je dostatečně jasné, aby bojovalo proti záři, s dobrou manipulací s odrazem a má vynikající ergonomii. Pokud hrajete na boku, má rychlost obnovení 75 Hz, rychlou dobu odezvy a nízké zpoždění vstupu. Podporuje také adaptivní synchronizační proměnnou obnovovací frekvenci (VRR), aby se snížilo roztržení obrazovky.

Náš verdikt

Displej Asus Proart PA278CV je slušný monitor pro smíšené použití. Jeho 27 palcová obrazovka a rozlišení 1440p jsou skvělé pro všechna použití, s dostatečným prostorem pro multitasking nebo ponoření do filmu nebo hry. Ve většině podmínek osvětlení je dostatečně jasná, aby bojovala proti oslnění a má široké sledovací úhly, které jsou ideální pro sdílení obsahu. Bohužel, kontrast je průměrný a produkuje černochy, kteří vypadají spíše jako šedou, takže v tmavých místnostech také nefunguje.

asus, proart, displej, pa278cv

Asus PA278CV je působivý monitor kanceláře. Je to dostatečně jasné, aby bojovalo proti záři ve většině podmínek osvětlení a má dobré zacházení s odrazem. Má také tunu ergonomických možností přizpůsobení, takže jej můžete nastavit na ideální polohu prohlížení. Panel IPS má také široké sledovací úhly, což je skvělé pro sdílení obsahu. Konečně, velikost a rozlišení jsou vhodné pro otevírání oken vedle sebe. Bohužel jsme nemohli dostat Daisy-řeznutí, aby pracovala na naší jednotce.

Asus PA278CV je pro hraní slušný. I když to není herní monitor, má 75 Hz obnovovací frekvenci, vyšší než standardní kancelářský monitor. Má také rychlou dobu odezvy pro jasný pohyb a nízký vstupní zpoždění, díky kterému se hrají hraní v pohotovosti. Pro hraní ve tmě to není skvělé kvůli jeho nízkému poměru kontrastu, ale vzhůru podporuje VRR ke snížení roztržení obrazovky ve hrách.

Displej Asus Proart PA278CV je slušný monitor pro multimédii. Je to dobrá velikost pro sledování filmů nebo videí a jeho rozlišení 1440p přináší ostrý obrázek. Má také široké sledovací úhly, pokud se chcete dívat s někým jiným. Bohužel, jeho kontrastní poměr je průměrný, takže černoši vypadají spíš jako šedou, zejména ve tmě. Chybí také podpora HDR.

Asus PA278CV je dobrý pro tvorbu médií. Rozlišení 1440p poskytuje ostrý obrázek a velikost 27 palců nabízí dostatek prostoru pro otevření více oken vedle sebe. Má vynikající barevný gamut s dobrým pokrytím barevného prostoru Adobe RGB, i když to nemusí stačit pro profesionální úpravu fotografií. Na druhou stranu má široké sledovací úhly, takže obraz zůstává přesný z téměř jakéhokoli úhlu. Má také další funkce, jako je vestavěný pravítko a překryvy obrazovky, které pomáhají měřit a sladit obsah.

asus, proart, displej, pa278cv

Monitor PA278CV Asus Proart nepodporuje HDR.

 • 7.1 Smíšené využití
 • 8.2 Kancelář
 • 6.9 Gaming
 • 7.2 Spotřeba médií
 • 7.9 Tvorba médií
 • 3.0 HDR
 • Aktualizováno 18. dubna 2023: Potvrzeno, že 1440p @ 60Hz pracuje na tomto monitoru s PS5.
 • Aktualizováno 02. května 2022: Testovali jsme monitor s novou funkcí PS5 s proměnlivou frekvencí a potvrdili jsme, že není kompatibilní, protože PS5 podporuje pouze HDMI Fórum VRR.
 • Aktualizováno 8. dubna 2022: Aktualizováno na testovací lavici 1.2, což má za následek změny výsledků a skóre s dobou odezvy a vstupního zpoždění. Přidané testy na kompatibilitu konzoly a kompatibilitu MACOS a provedly drobné změny v jiných testech, které můžete vidět v našem ChangeLogu.
 • Aktualizováno 22. března 2021: Recenze zveřejněna.
 • Aktualizováno 17. března 2021: Zveřejněn včasný přístup.

Rozdíly mezi velikostí a varianty

Testovali jsme 27 palcový displej Asus Proart PA278CV, který nahrazuje displej Asus Proart PA278QV a je jedinou velikostí pro tento konkrétní model. To znamená, že v řadě Proart je řada úzce souvisejících modelů, včetně modelu 24 palců 1080p a 27 palců 4K, stejně jako profesionálně orientované modely. Můžete vidět rozdíly mezi některými z nich níže.

Adaptační synchronizační poznámky k rozlišení modelu
PA148CTV 14 „ 1080p IPS 60 Hz Ne Přenosný
PA278CV 27 „ 1440p IPS 75Hz Ano
PA247CV 24 „ 1080p IPS 75Hz Ano
PA279CV 27 „ 4K IPS 60 Hz Ano HDR
PA27UCX-K 27 „ 4K IPS/MINI LED 60 Hz Ano HDR, Quantum Dot Technology
PA32UCX-PK 32 „ 4K IPS/MINI LED 60 Hz Ano HDR, Thunderbolt 3

Pokud narazíte na Asus Proart PA278CV s jiným panelem nebo který neodpovídá naší recenzi, dejte nám prosím vědět v diskusích a my jsme aktualizovali recenzi. Všimněte si, že některé testy, jako je šedá uniformita.

Naše jednotka byla vyrobena v prosinci 2020. Zde můžete vidět štítek.

Ve srovnání s jinými monitory

Asus Proart Display PA278CV je skvělý monitor kanceláře, který nabízí všestranný výkon a výjimečnou ergonomii. Zatímco předchozí verze je vysoce doporučeným rozpočtovým modelem, tento spadne poněkud mimo kategorii „rozpočet“. I když má některé další funkce, včetně port USB-C, přináší téměř stejný výkon jako jeho předchůdce.

Displej Asus Proart PA278CV je nástupcem displeje Asus Proart PA278QV. Vypadají a fungují velmi podobně celkově. PA278CV má menší otočný rozsah, ale stále má vynikající ergonomii. Má také přidaný port USB-C, který je kompatibilní s funkcí USB Hub, což vám umožňuje připojit zařízení přes USB-C a získat přístup k dalšímu USB 3.0 portů, mít druhý displej a nabijte zařízení. Má také port displayport ‚out‘ na vrcholu displayport ‚v „Port for Daisy-řeznutí, ale my jsme nebyli schopni přimět naši do práce. Jinak jsou oba monitory nesmírně podobné, i když PA278CV má o něco širší barevnou škálu, pokud je to pro vás důležité.

Displej Asus Proart PA278CV a Dell S2722QC jsou působivé monitory kanceláře, ale mají několik různých funkcí. The Dell je monitor 4K s mnohem lepší čistotou textu, zatímco Asus má obrazovku 1440p a mírně vyšší frekvenci 75 Hz. Dell podporuje HDR, kterou Asus nemá, ale stejně to nepřidává na Dell, protože má nízký kontrast a postrádá místní stmívání. Dell také podporuje režimy obrazu a obrazu po obrázku. Na druhou stranu má Asus mnohem lepší přesnost mimo krabici, ale to se může lišit mezi jednotkami. Oba mají podobné stojany, ale ASUS nabízí širší škálu ergonomických úprav.

Displej Asus Proart PA278CV a Gigabyte M27Q jsou určeny pro různé účely. Zatímco gigabajt je herní monitor, Asus je určen pro vytváření obsahu a multimédia. Gigabyte má výjimečně široký barevný gamut a podporuje HDR, takže je vhodný pro editaci fotografií a videa. Rovněž překonává ASUS, pokud jde o hraní her, s mnohem vyšší obnovovací frekvencí a rychlejší dobou odezvy. Pokud je pro vás hry méně důležité, může být Asus trochu vhodnější pro kancelářské prostředí, protože má více možností úpravy ergonomiky a širší sledování úhlů.

Displej Asus Proart PA278CV a Apple Studio jsou velmi dobrými monitory pro tvůrce obsahu, ale v několika ohledech se liší. Asus je monitor 1440p s mnohem lepší ergonomií a má lepší výběr vstupů, jako je vstup HDMI a Displayport, takže je všestrannější, pokud chcete připojit počítač nebo herní konzoli. Oba mají fantastickou přesnost mimo krabici se svými režimy SRGB, ale režim SRGB můžete získat pouze na Apple se zařízením MacOS. Apple však má vyšší rozlišení 5k, je jasnější a má lepší manipulaci s odrazem, takže je to lepší volba, pokud pracujete v jasné místnosti.

Displej Dell S2721Qs a Asus Proart jsou skvělými monitory Office 27 palců. Dell má rozlišení 4K, zatímco Asus je 1440p; Rozdíl však nemusí být příliš znatelný na typických sledovacích vzdálenostech. Funkce-moudrý, Dell má režim obrazu v obraze, ale ASUS má porty USB, včetně USB-C, který podporuje režim DisplayPort Alt a nabíjení 65 W.

Asus Proart Display P. The Dell je 4K monitor s podporou HDR, takže je dobré pro zobrazení dalších ostrých obrázků a obsahu HDR. Je to však o něco méně všestranné, pokud chcete udělat nějaké hry na boku, zatímco Asus má vyšší obnovovací frekvenci, výrazně rychlejší doba odezvy a podpora VRR.

Displej Asus Proart PA278CV a Asus TUF VG27AQ jsou z různých sérií v sestavě ASUS. Proart je určen pro vytváření produktivity a obsahu, zatímco TUF je součástí série rozpočtu ASUS rozpočtu. To znamená, že jsou oba všestranní a celkově dobře fungují. TUF je pro hraní lepší díky své vysoké obnovovací frekvenci a době rychlé odezvy, ačkoli proart má ve skutečnosti rychlejší dobu odezvy na 60 Hz. Proart má také mírně širší barevnou škálu a přesnější barvy z krabice, i když se to může lišit mezi jednotkami. Na druhou stranu TUF podporuje HDR.

Asus proart displej PA278CV a Viewsonic VG1655 jsou různé kancelářské monitory. Zatímco Asus je stolní monitor s ergonomickým stojanem, Viewsonic je přenosný monitor, který je lehčí nosit kolem. Asus je lepší volbou pro dobře osvětlené pokoje díky vyššímu jasu a dobré manipulaci s odrazem a tvůrci obsahu by měli ocenit jeho vynikající barevnou gamut. Viewsonic má menší obrazovku a nižší rozlišení, ale stále má vyšší hustotu pixelů, která má za následek lepší čistotu textu.

Asus Proart Display PA279CV Monitor

Displej Asus PA279CV Proart pokrývá široké sledovací úhly a je většinou velmi přesný. OSD se snadno naviguje a upravuje a můžete vylepšit výstup monitoru několika užitečnými způsoby. Poskytuje také ovládací prvky potřebné pro kalibraci barev, které mohou udržovat displej ve specifikacích po celý život.

Poskytuje úplné pokrytí barevného prostoru SRGB, a ačkoli jeho pokrytí jiných barevných prostorů je omezené, je to dostačující pro většinu úprav fotografií a videa. Výchozí obnovovací frekvence 60 Hz vytváří hladké displeje videa.

Úplná recenze

Ačkoli relativně malá aktualizace pro monitor PA278QV Proart, kterou jsme zkontrolovali v únoru 2021, nový proart displej PA279CV monitor poskytuje další funkce, které jej uvádějí aktuální. Přidání portu USB-C je pro tvorbu médií všestrannější, protože poskytuje přímé rozhraní s širším rozsahem zařízení a doplňuje čtyři USB 3.0 portů poskytovaných pro periferie. Znamená to, že jeden kabel lze použít k připojení monitoru k jinému zařízení (jako je notebook nebo tablet), aniž by ovlivnil přístup k dalším portům USB. Lze také použít k nabíjení jiných zařízení.

Úhel předního pohledu na monitor PA279CV Proart. (Zdroj: Asus.)

Rozlišení obrazovky bylo zvýšeno z WQHD (2560 x 1440 pixelů) na UHD 4K (3840 x 2160 pixelů) a velikost obrazovky 27 palců nabízí dostatek místa pro otevření několika oken vedle sebe, což je užitečná funkce pro multimediální uživatele jako stejně jako hráči. Jinak došlo k několika drobným změnám.

Nový monitor má 12 předvolebních režimů, z 8 v předchozím modelu. Zajímavé je, že režim Adobe RGB již není poskytován, nahrazen více orientovaným videem Rec. 709, DCI-P3, HDR a DICOM režimy, zatímco je poskytován rychlý vykreslovací režim pro simulaci vysokého obnovovacího výkonu pod různými frekvencemi podsvícení. Tento režim funguje pouze s frekvencemi 60 Hz, takže je pro australské uživatele irelevantní.

Stejně jako PA278QV, PA279CV požaduje 100% pokrytí SRGB a REC. 709 barevných prostorů (posledně jmenované je velmi blízký ekvivalent SRGB ve světě videa). Pro jiné barevné prostory se neposkytují žádné nároky.

Stejně jako ostatní monitory SUS, které jsme zkontrolovali, je PA279CV přichází s kalibrační zprávou specifickou pro jednotku. Může být také kalibrován uživatelem některým z populárních spektrofotometrů

Pro koho to je? Velikost- a cena, PA279CV je zaměřena na nadšence fotografií a videa, kteří potřebují obrazovku s rozlišením 4K. Jeho rozlišení 3840 x 2160 pixelů je dostatečné pro úpravy fotografií i videa a ačkoli jeho gamut nemůže zobrazit celou řadu barev zaznamenané syrovými soubory nebo JPEG zaznamenanými pomocí barevného prostoru Adobe RGB, je dostatečně široký pro většinu fotografií a videa je dostatečně široký pro většinu fotografií a videa Úpravy.

Obrazovka také poskytuje všechny ovládací prvky a funkce potřebné pro kalibraci barev a je kompatibilní s populárními kolorimetry. Uživatelé základní úrovně ocení nastavení obrazovky, když se pokusí o svou první kalibraci pro správu barev, zatímco začínající uživatelé si cení snadno předem nastavených barevných režimů, které jim umožní odpovídat barvě obrazovky s různými aplikacemi.

Monitor PA279CV Proart Používá se pro úpravu obrázků.

Doba odezvy této obrazovky je pro herní displej trochu pomalá, kde je doba odezvy na jednu milisekundu základním požadavkem. Mohlo by to však být užitečné jako běžný počítačový monitor. Lze jej také použít v nastavení s dvojitou obrazovkou, jakož i v nástěnných úchytech VESA. Dodržování standardů s nízkým modrým světlem a bez blikání by mělo tuto obrazovku usnadnit na očích uživatele než levnější obrazovka monitoru.

Design a ergonomie Asus vyrábí pěkně vypadající monitory, které se snadno nastaví a používají. Návrh „bezrámového“ panelu přiděluje maximální možný prostor na samotnou obrazovku a úzké rámy a široký úhel pohledu 178 stupňů funguje velmi dobře, když je obrazovka použita v nastavení více monitoru.

Celkový design je velmi podobný PA278QV, s širším rámečkem a ovládacím panelem šesti tlačítky. Ovládací prvky jsou téměř stejné pro oba monitory, ale tlačítko QuickFit na PA278CV bylo nahrazeno tlačítkem vstupu na nové obrazovce.

Ovládací panel na monitoru PA279CV.

PA278CV podporuje stejné úpravy náklonu, otočení a otočení jako PA278QV a může být také namontována na zeď. Vestavěné reproduktory jsou stejné jako ty v PA278QV a dodávají podobnou kvalitu zvuku.

Porty rozhraní na obrazovce PA278CV.

Nastavení monitoru je téměř stejné jako u PA278QV, ale PA279CV poskytuje více připojení rozhraní, se dvěma porty HDMI, jedním displejem 1.2, jeden USB-C a rozbočovač obsahující čtyři USB 3.1, znázorněno na výše uvedeném obrázku. Napájecí kabel má standardní armatury se tříbodovou síťovou zástrčkou a ženské připojení Jackson, které se připojuje do zadní části obrazovky.

Funkce ASUS uvádí klíčové vlastnosti monitoru PA279CV následujícím způsobem:

 • 4K HDR s čtyřnásobkem rozlišení Full HD 1080p s HDR pro ohromující detaily a kvalitu obrazu;
 • Technologie IPS je optimalizována pro nejkvalitnější kvalitu obrazu s úhlem 178 °;
 • Mezinárodní barevný standard 100% SRGB / 100% REC. 709 barevný prostor pro digitální obrázky a produkci videa;
 • Továrna před kalibrovaná technologií ASUS Advanced Grey-Scale Sledování, která zaručuje, že hodnota rozdílu barev je menší než 2;
 • Paleta Proart pro úpravu barevných parametrů poskytuje veškerou konzistenci a rychle se upravte tak, aby viděli různé barevné výkon;
 • Připojení USB-C pro přenos dat DisplayPort, přenos dat USB a podporuje dodávku napájení 65W;
 • Bezrámový návrh panelu pro ideální nastavení více display;
 • Vestavěné čtyři USB 3.0 portů pro připojení myši, klávesnice nebo jiných zařízení USB;
 • Ergonomicky navržený stojan s nakloněním, otočným úpravou a výškou.

Kupující, kteří chtějí kalibrovat obrazovku, budou muset použít kalibrační nástroje třetích stran. Pro tuto recenzi jsme použili Spyder X Elite DataColor, ale lze také použít i zobrazovací zařízení X-Rite I1Studio nebo Colormunki.

Výkon, když jsme připojili PA279CV k našemu počítači se systémem Windows 10 a zapnuli jej, systém jej okamžitě rozpoznal a přidal jej jako sekundární monitor. Podařilo se nám zkontrolovat a upravit nastavení monitoru prostřednictvím nabídek Nastavení, i když výchozí nastavení továrny pro obrazovku bylo jasnější než naše hlavní obrazovka. Barvy na obrázcích se objevily přirozeně a videa se zobrazovala hladce, všechny dobré ukazatele počátečního výkonu.

Poté jsme provedli naše standardní testy se softwarem Spyderx Elite a DataColor, což nám umožnilo porovnat jeho výkon s dalšími monitory, které jsme v uplynulém roce zkontrolovali asi tak. Níže jsou uvedeny pokročilé analýzy měření.

Výsledky jednotlivých testů jsou uvedeny níže.

Ve výše uvedeném diagramu ukazuje zelený trojúhelník hranice barevného prostoru SRGB, zatímco fialový trojúhelník vymezuje barevný prostor Adobe RGB a modrý trojúhelník ukazuje barevný prostor P3 P3. Červený trojúhelník ukazuje naměřený barevný prostor pro monitor, který pokrývá 100% barevného prostoru SRGB, 80% barevného prostoru Adobe RGB a 82% barevného prostoru DSC-P3. Toto je lepší výsledek, než jsme získali pro PA278QV.

Gamma grafy ukazují vztah mezi jasem pixelu, jak se objevuje na obrazovce, a numerickou hodnotou tohoto pixelu. Jsou dobrým ukazatelem toho, jak jsou reprodukovány střední tóny. Pokud je gama nastavena příliš vysoká, uprostřed tónů se zdá příliš tmavé.

Graf měřeného gama (výše) ukazuje, že je to přesně 2.2, doporučená gama pro úpravu obrázků pomocí Windows PCS; Další velmi dobrý výsledek. Šedá rampa je však mnohem lahodnější než ta, kterou jsme získali z PA278QV, což naznačuje určité nerovnosti v tonálních vykreslování

Přesnost barev ukázala pouze drobné odchylky od ideálních teoretických hodnot pro 23 z 24 měřených hodnot. Jedinou významnou odchylkou byla v primárním azurovém barevném pásmu. Tento výsledek je podobný výsledku získanému pro monitor PA278QV, který byl celkově o něco přesnější.

Jas, kontrast a bílý bod

Kromě hodnoty kontrastu a hodnoty bílého bodu při nulovém jasu a mírně nižším kontrastu při 25% jasu ukázaly měření přiměřeně konzistentní měření kontrastu a bílé body napříč zbývajícím nastavením jasu.

Zkoušky jednotnosti obrazovky kontrolují jas a barevné konzistence displeje v devíti částech obrazovky, na různých úrovních jasu. Pro měření jasu (jas) a barevné měření jsou poskytovány samostatné grafy napříč čtyřmi úrovněmi jasu. Představujeme horní a dolní grafy pro každou kategorii.

Odečty uniformity svítidla ukázaly zřetelné ztmavnutí podél horní a levé strany obrazovky plus zřetelné horké místo ve středovém rohu. Toto je zobrazeno jako špatné skóre na celkovém hodnocení monitoru.

Měření jednotnosti barev ukázala lepší uniformitu s největšími změnami ve středu a horní části obrazovky. Uniformita byla lepší s nižšími hladinami světla, která při maximálním osvětlení.

„Před“ (nahoře) a „po“ (dole) displeje produkované Elitou Spyder5 ukazující účinky kalibrace. Úzké podobnosti mezi těmito displeji ukazují lodě Asus PA279CV s vynikajícím nastavením barev.

Celkové hodnocení ukazuje, že PA279CV je dobrým umělcem za svou cenu. Jeho hlavní slabostí je uniformita jasu, i když význam tohoto problému bude záviset na použití, na které je tento monitor vložen.

Přihlaste se nebo se zaregistrujte a získejte přístup k závěru.

BREJLE

Velikost panelu: 27 palců (68.47 cm) Poměr stran: 16: 9 Aktivní velikost displeje (H × V): 596.74 x 335.66 mm Typ panelu: IPS (bez blikání) s úhly podsvícení LED podsvícení: 178 stupňů horizontální a vertikální jas: 350 CD/m 2 (typický) kontrastní poměr (typický): 1000: 1; Asus inteligentní kontrastní poměr (ASCR): 100000000: 1 Doba odezvy (typická): 5 ms (GTG) Nativní rozlišení: 3840 x 2160 pixelů (4K) Pixel Pitch: 0.155 mm barvy displeje: 1073.7 milionů (10 bitů) Přesnost barev: Ae2 Gamma Úprava: Ano (podpora gama 2.6, 2.4, 2.2, 2.0 a 1.8) Nastavení barvy: 6 osa (R, G, B, C, M, Y), 5 režimů pro předvolbu teploty barev: PŘEDPOKLADOVÁNÍ: 12 Režim (standardní, SRGB, REC, REC, REC, REC. 709, DCI-P3, rychlé vykreslování, HDR, DICOM, scenérie, čtení, temná komora, uživatelský režim 1, uživatelský režim 2), široké pokrytí škály: 100% SRGB, 100% REC. 709 Refresh frekvence (max): 60Hz HDR (vysoký dynamický rozsah) Podpora: HDR10, Vnitřní zpracování režimu HDR: Paleta Proart, technologie PIP / PBP (až 2 okna), QuickFit (papír / zarovnání mřížky / pravítko), HDCP 2.2 Adaptivní podpora synchronizace: Ano, VRR Technologie Certifikace: Calman ověřený, Tüv Flicker Free, Tüv Low Blue Light vstup signálu: 1x USB C, 1x Displayport 1.2, 2x HDMI (V2.0), USB Hub (4 porty USB 3.1), 3.5 mm konektor pro sluchátka; Frekvence digitálního signálu: 29 ~ 160 kHz (H) / 40 ~ 60 Hz (V) Zvuk: 2 x 2w stereo, RMS spotřeba energie: napájení (typické): náklon / otočný / pivot: 35 ° ~.5 ° naklonění, 45 ° ~.45 ° otočný, 90 ° ~.90 ° Nastavení výšky pivotu: 0 ~ 150 mm Další funkce: VESA Montáž: 100 x 100 mm, Kensington Lock In The Box: barevný před kalibraci, kabel displeje, kabel HDMI, kabel USB-C, karta záruky, karta záruky, karta záruční karta. Vítané rozměry karty (w x h x d): se stojanem. 614 x (373.5 ~ 523.5) x 227.82 mm; Bez stánku. 680 x 516 x 161 mm Čistá hmotnost: se stojanem. 8.6 kg; Bez stánku. 5.7 kg

Distributor: Asus Australia, 1300 278 788

Asus Proart PA279CV Monitor Review. displej pro profesionály

Trh pro monitory je obrovský a otevřený prostor. Pokud nakupujete pro herní monitor nebo pro obecné použití, existuje řada možností, z nichž si můžete vybrat. Moderní displeje se staly tak inovativními a konkurenceschopnými, pokud jde o cenu.

Ale jaké jsou vaše možnosti, pokud jste v profesionálním prostoru? Přestože budování počítače založeného na pracovní stanici je s moderními komponenty více než životaschopné, musíte spárovat výkonný systém s monitorem, který vyhovuje vašemu pouzdro. Pokud jste uživatel odhodlaný vytvořit barevné přesné úpravy, nebo pracujete se záběry s vysokou věrností, může být tento monitor velmi dobře pro vás.

Seznamte se s Asus Proart PA279CV. 27 palcový displej zaměřený na profesionály, kteří potřebují přesnost barev, nad a nad rychlými obnovovacími frekvencemi. Podíváme se na tento monitor s podrobnou recenzí, která zahrnuje zajímavé volby designu, funkce, výkon a další!

Koupit ASUS Proart PA279CV Monitor on:

 • Úvod
 • Úvodní slovo
 • Co je to barevný gamut?
 • Přesnost a vnímání barev
 • Co to znamená pro Asus Proart?
 • Asus Proart PA279CV Estetics Design
 • Funkce Asus Proart PA279CV
 • Bohaté možnosti připojení
 • Vese montáž
 • Všestranný design
 • Ultra nízké modré světlo bez blikání
 • Asus Proart OSD
 • Závěry

Úvodní slovo

Než skočíme do technických detailů a drsného štěrku tohoto článku, myslím, že stojí za to mít trochu jeden na jednoho. Tento článek je pro mě a web Geekawhat trochu první. I když jsme přesvědčeni o povaze našeho testování v domácnosti, nemáme sklon dívat se na produkty „profesionální pracovní stanice“ příliš často. Je to však trh, který se chystáme sloužit častěji v našich recenzích a průvodcích kupujících zde na webu. Když nám jako takový, když nám Asus poslal tento monitor proartu, abychom zkontrolovali, skočili jsme na příležitost podívat se.

Co je to barevný gamut?

Než skočíme do designu a funkcí, stojí za to diskutovat o tom, co přesně je barevný gamut a proč je důležité mít množství na výběr. Efektivně je barevná škála monitoru řada barev, které může panel monitoru zobrazit. Barva je nám zobrazena jako RGB (červená, zelená a modré pixely) a závislé na množství bitů, které jdou do každé barvy, určuje, jak vytváříte tóny a odstíny.

Takže například, pokud jsme maximalizovali červenou jako 255, ale otočili se zelenou a modrou dolů na 0, vytvořilo by to blokovou červenou barvu. Použití jiného množství bitů pro každou barvu vytvoří řadu barev (více než 16 milionů je specifických), které pak lze zobrazit na obrazovce. Aby váš monitor (nebo jiná zařízení s obrazovkami) správně zobrazoval jakoukoli formu barvy, musí existovat společný jmenovatel, a to je místo, kde přicházejí gamuty. Smyslem barevného gamut je poskytnout řadu barev, které může váš monitor zobrazit.

Nejběžnější barevný gamut je SRGB, který se nachází ve většině mobilních zařízení, notebooků a monitorů stolních počítačů. Tento konkrétní gamut má nejmenší rozsah barev, což znamená, že některé tóny a odstíny se mohou zdát více vyplavené, nebo ne tak živé ve srovnání s jinými gamuty. Asus Proart má tři hlavní barevné gamby, které podporuje: SRGB, DCI-P3 a REC. 709. Tyto dva další barevné gamuty mají lepší rozsah barev než SRGB, ale naklánějí se k různým konci barevného spektra. DCI-P3 má tendenci mít více žlutých a červených, kde jako rec. 709 má slabší rozsah a je primárně používán jako standard pro televizory HD.

Důvod, proč je Color Gamut tak důležitý, jde na rozsah barev, které lze zobrazit. Tím, že mají lepší rozsah, mohou odborníci, kteří produkují obsah, pracovat s více barvami, které lze interpretovat okem. To je důvod, proč je DCI-P3 častěji používán ve filmovém průmyslu pro reprodukci barev, protože gamut je větší.

Přesnost a vnímání barev

Ačkoli je barevná škála vašeho monitoru stále důležitá, přesnost barev je dalším důležitým faktorem, který určí, jak skutečný je reprodukce. Aniž by se příliš ponořila do vědy, je přesnost barev reprezentována v měření delta e (∆e) a to kvantifikuje rozdíl mezi dvěma barvami, které se objevují na obrazovce. Efektivně čím nižší je delta e, tím přesnější je barva reprodukována ve srovnání se vstupem z původního obsahu.

Důvodem, proč je Delta E tak důležitá, je ten, že umožňuje profesionálům produkovat obsah, který je viditelný pro lidské oko s barvami ve skutečném životě. Asus Proart je monitor, kde je toho dosažitelné kvůli jeho měření delta e, což je menší než dva. Monitory a displeje, které mají delta e méně než 2, mohou přesně zobrazovat barvy, protože byly původně zamýšleny k zobrazení. Ale pokud zvýšíme delta e postupně, je pro profesionály mnohem obtížnější vytvářet přesně barevný obsah.

Co to znamená pro Asus Proart?

Umožňuje profesionálům vytvářet obsah, který má přesnost barev ve srovnání s jinými monitory. Širší rozsah barevných gamut kombinovaných s nízkou delta e poskytuje významnou výhodu při vytváření obsahu ve srovnání s herním monitorem nebo jen obecným.

To nevyhnutelně vede k větší přesnosti obsahu, který bude nevyhnutelně dodáván na široké škále panelů a displejů. od telefonů, po televizory a projektory.

Skutečnost, že Proart podporuje více barevných gamutů, spolu s panelem 4K HDR, navíc znamená, že se otevírají příležitosti pro obrovskou rozmanitost obsahu, který má být vytvořen s tímto displejem. Z pohledu hráčů bude zajímavé sledovat, jak se Asus Proart srovnává s vysokou věrnostní herní monitor, pokud jde o přesnost barev (zejména proto, že mnoho herních návrhů tvrdí!)

Asus Proart PA279CV Estetics Design

Na první pohled je celková estetika Proart PA279CV relativně jasná a jednoduchá. Na rozdíl od herních monitorů, na které jsme se rozptýlili po kanceláři Geekawhat, nemáte úhlové akcenty, chladné a barevné stojany nebo všechny důležité RGB, na které jsme zvyklí vidět. Je to proto, že design je určen pro Pro prostředí Pro, kde honosné vizuální funkce narazí na lepkavé a neposkytují přitažlivosti svému publiku pro třídy. Toto je monitor určený pro 9-5, spíše než pro 5-9.

Asus Proart nabízí štíhlý, prakticky bez rámečku bez rámečku po stranách a vrcholu, což vám dává spoustu nemovitostí na obrazovce a zároveň odstraní jakoukoli neuspokojivou blokáto. Přední část monitoru má také jedinečnou funkci ve formě toho, co se zdá být vládcem lemující spodní rám těsně pod panelem. Účelem vládce je, aby tvůrci obsahu mohli sladit své produkce do mřížky nebo konkrétní velikosti papíru. Můžete použít virtuální stupnici ASUS QuickFit, která vám poskytne možnost před tiskem zarovnat a náhled do dokumentů. I když mám pocit, že by to mohlo být integrováno prostřednictvím softwaru nebo lepší prostřednictvím OSD panelů, je to stále užitečné mít!

Jinak je zbytek designu relativně jednoduchý a nenabízí moc na to, co je dobrá věc. Zadní část monitoru je docela objemná a převážně vyrobená z plastu, ale zachovává si zjednodušující estetiku, kterou vidíme na tomto displeji. Stojan je robustní a mám pocit, že tento monitor bude naprosto v pořádku na paži nebo Vesa namontované na zeď. Celkově je design robustní, ale jednoduchý. Větší tloušťka je způsobena chlazením a technologií panelů integrovanou uvnitř. není to neobvyklé profesionální monitory, aby byly docela robustní.

Funkce Asus Proart PA279CV

Nyní, když jsme pokryli přesnost barev a výkon Asus Proart, se podíváme na funkce. Tento monitor má v nabídce spoustu doplňků, což vám dává spoustu různých možností konfigurace a funkce použitelnosti.

Bohaté možnosti připojení

Frustrující zážitek při nákupu jakéhokoli monitoru je zjistit, že nemá IO, který chcete. S připojením zobrazení ve formě dvou HDMI 1.4 porty a displayport 1.2, spolu s mini displayport, jsou všechny hlavní základy zakryty.

Proart také poskytuje pár portů USB, což vám umožňuje přístup ke čtyřem USB 3.2 porty Gen1 ve formátu typu A, spolu s 3.5mm konektor pro sluchátka a port USB-C, který se zdvojnásobí jako alternativa displeje. Netřeba dodávat, že tento monitor má pro vás širokou škálu IO.

Vese montáž

Pokud jste druh uživatele, který chce dostatek stolního prostoru pro periferie nebo jen pro to, aby měl čistší nastavení, pak je pro vás montáž VESA pravděpodobnou možností. Asus proart má standardní velikost 100×100 mm Vesa Mount, což vám dává možnost dát tento displej na stěnovou držák nebo na monitorovou rameno. To je něco, co můžeme velmi doporučit jako celkový upgrade nastavení, který nestojí Země.

Všestranný design

Asus Proart má řadu různých úprav, které lze provést za účelem vytvoření pohodlného zážitku z prohlížení. S obrazovkou můžete otočit 90 stupňů a použít monitor v režimu portrétu, ideální nastavení pro dlouhé dokumenty nebo programování. Schopnost otočit, naklonit a upravit výšku displeje vám poskytuje řadu konfigurací pro lepší zážitek z používání.

Typ nastavení Rozsah nastavení
Výška 0 mm. 150 mm
Otočný 90 ° nebo.90 °
Pivot 90 ° nebo.90 °
Náklon 35 ° nebo.5 °

Ultra nízké modré světlo bez blikání

Monitor ASUS Proart obsahuje technologii, která vás chrání před emisemi s modrým světlem, spolu se snížením jakéhokoli blikání na obrazovce, aby se minimalizoval napětí očí. Pokud pravidelně pracujete před obrazovkou, poskytuje tato technologie pohodlnější zážitek z prohlížení, který vám pomůže při strávení delších hodin před vaším displejem.

Režim s velmi nízkým modrým světlem má také čtyři různé úrovně, které lze upravit pomocí monitoru OSD. Pokud byste si raději užívali minimálního obsahu modrého světla, můžete upravit nastavení modrého světla až na čtyři, což se jednoduše provádí pomocí tlačítek umístěných směrem dole vlevo od displeje.

Asus Proart OSD

Chcete.li nakonfigurovat barevné gamty podle vašich představ, musíte využít OSD. Hlavní nabídku můžete zobrazit kliknutím na tlačítko nejblíže k napájení monitoru. Odtud najdete řadu různých nastavení, jako jsou vestavěné předvolby, filtry Bluelight, paleta Proart pro konfiguraci barev, vedle zvuku a další. Tento monitor je navržen tak, aby vytvořil plně přizpůsobitelný zážitek, který lze provést prostřednictvím nabídek monitoru.

Recenze návrhářů: Displej Asus PA279CV Proart (4K 100% SRGB)

Displej Asus Proart PA279CV je 27palcový 4K displej je zaměřen na tvůrce vizuálního obsahu. Hlavními prodejními body jsou rozlišení 4K UHD, USB-C s dodáním energie 65 W, 100% SRGB a REC. 709 podpora barev. Cena v USA 499 nebo SGD 799.

Včetně položek

Toto jsou položky obsažené v krabici:

 • Zpráva kalibrace barev
 • 1.5M USB-C na USB-C kabel
 • 2m DisplayPort v plné velikosti na kabel displayport plné velikosti
 • Napájecí kabel

Monitor má dva porty HDMI, ale žádný kabel HDMI není zahrnut z nějakého důvodu.

Design

Jedná se o dobře vypadající displej s 8 mm rámu nahoře a stran.

Rozměry montáže VESA jsou 10 x 10 cm.

Exteriér základny a stojanu je texturovaný plast, zatímco interiér je kov. Kvalita budování je pevná a základna je těžká.

Displej má nastavitelnost pro výšku, naklonění, otáčení a otočení.

Může to být opravdu nízké, pokud potřebujete, aby to bylo tak nízké.

Vládce je vyleptán na spodních rámech. Mírně tu nitpick, protože pravítko začíná spíše od okraje plastového rámu než z prvního pixelu.

Jako někdo, kdo pracuje s tiskem, považuji vládce mimořádně užitečný navzdory 0.5cm nesoulad. Vlastně jsem nakreslil svůj vlastní pravítko na rámeček svého kancelářského počítače tužkou. Když změníte rozměry rozměrů, vaše umění nebo grafiku na pravítko, můžete získat pohled na skutečnou velikost své práce, jako by byly na tištěném papíru. To vám může pomoci zkontrolovat čitelnost velikostí písma, abyste se ujistili, že text není příliš malý.

Vládce je užitečnější než virtuální stupnice ASUS QuickFit, ke kterému lze přistupovat z OSD.

Všechny vizuály jsou ostré díky rozlišení 4K UHD (3840 x 2160). Hustota pixelů je 163 ppi. Pixelace není patrná z délky jedné paže pryč.

Tento displej 4K je o něco ostřejší než 27palcový displej 1440p, který používám roky. Pokud uvažujete o upgradu z 1440p na 4k, nemyslím si, že to stojí za to, pokud není váš monitor opravdu starý, vadný nebo jste blízko svého dalšího cyklu upgradu.

Tlačítka napájení a OSD jsou na pravé straně dole. Navigace v nabídce OSD je snadné. Nastavení barev, které můžete změnit, jsou jas, kontrast, odstín, nasycení, gama, teplota barev a černá hladina. Existují také různé barevné režimy, které si můžete vybrat, e.G. SRGB, REC 709, DCI-P3. Pokud si vyberete některá z těchto barevných nastavení, budou některé atributy zobrazení uzamčeny, E.G. Jas, kontrast atd.

Jedním stopem, že tento monitor není zaměřen na tiskové návrháře, je nedostatek barevného režimu AdoberGB z OSD.

Barvy na tomto displeji vypadají skvěle z krabice.

Tento displej byl již z továrny kalibrován. Podle zprávy o kalibraci barev má tato jednotka, kterou mám, průměrnou delta e 0.45. Delta E je rozdíl mezi skutečnými barvami, které vidíte vs. barvy, které zadáte. Cokoli pod 1 pro Delta E je skvělé.

Barevně jsem také kalibroval displej pomocí barevného kalibrátoru Spyder5Pro a měřenou podporu barev pro 100% SRGB, 83% AdobergB, 84% P3 a 77% NTSC. Podsvícení je LED a maximální jab je hodnocen na 350 nits. Měřil jsem 326 nits.

Tento panel IPS je relativně barevný a jasný. 100% podpora barev SRGB je více než dostačující pro většinu pracovních účelů. Prohlížení úhlů jsou dobré. Při pohledu z extrémních úhlů dochází k minimálnímu posunu barev nebo pokles jasu.

Tak vypadá anti-glare, když jsou na displeji odrazy.

Tento displej má dobrý výběr portů, jmenovitě 2x HDMI v2, 1x Displayport V1.2, USB-C s dodáním napájení 65 W a 2x USB 3 Type-A downstream porty.

Vlevo jsou další dva porty USB 3 typu A. Musíte natáhnout ruku docela daleko, abyste dosáhli těchto přístavů. Bohužel neexistuje žádný slot SD karty.

Spojení

Mít USB-C s dodáním energie je pohodlné. Během nabíjení notebooku můžete získat video, zvukový a datový signál. Nabíjení je 65 W, takže pokud používáte notebook s vyššími požadavky na napájení, baterie vašeho notebooku bude i nadále vypouštět.

Notebook se může stále nabíjet, i když je displej v pohotovostním režimu.

Pracovní postup

Protože se jedná o 100% displej SRGB, je to dobré pro vytváření vizuálního obsahu, e.G. Umění, grafický design, fotografie a videa, pro web.

Stránka produktu ASUS uvedla tento displej jako 10bitový displej, ale rozhodně to není. Toto je pravděpodobně 8bitový displej FRC na základě zaznamenaných měření barev.

Takže marketing tento monitor jako 10bitový displej je nepřesné. Lidé kupují 10bitové displeje, protože chtějí 10bitové displeje a protože chtějí lepší přesnost barev. 10bitový není stejný jako 8bitový FRC. Pokud otevřete 16bitový gradientní soubor (stáhnout odkaz #1 | Stáhnout odkaz #2) Ve Photoshopu, 10bitový displej zobrazí hladší gradient, zatímco 8bitový displej zobrazí banding. Banding je patrnější při vytváření grafického designu než úpravy fotografií nebo videí.

Kdybych si tento displej koupil, protože jsem si myslel, že je to 10-bit, jen abych zjistil, že je to 8-bit s FRC, okamžitě bych vrátil displej. Amazon to naštěstí uvádí jako 100% SRGB místo 10-bitů.

Tento displej můžete použít také pro návrh tisku. Musíte si jen všimnout omezení SRGB ve srovnání s Adobergb. Každopádně, pokud nebudete porovnat tištěné důkazy s vaším displejem, nebude mít 100% Adobergb nezáleží.

100% SRGB je stále dobrý, ale je vhodnější pro vytváření webového obsahu.

Neexistují žádné problémy s úpravou fotografií nebo videí. Vizuální efekty jsou opravdu ostré.

asus, proart, displej, pa278cv

Jakýkoli počítač z roku 2018 by měl být schopen řídit rozlišení 4 kB, ale to, zda můžete získat hladkou animaci, je další otázkou. Výše uvedený notebook používá grafiku Intel Iris Xe a je schopen hladce běžet 4K.

Podsvícení

Toto je panel IPS, takže má obvyklou záři IPS. Množství záře bude záviset na vašem úhlu pohledu. Pokud se díváte přímo na displej, IPS se sníží z rohů.

Podsvícení se mi zdá dobře. Na okrajích jsem si nevšiml žádného neobvyklého vzoru světla. Neexistuje také žádné přímé barvy, když je displej tmavý nebo s normálním použitím.

Závěr

Můj jediný problém s tímto displejem je s marketingem tohoto monitoru jako 10bitového displeje, když je ve skutečnosti 8bitový s FRC.

Ale jinak je to dobře vypadající 100% displej SRGB, který funguje dobře. Barvy vypadají dobře, vizuální efekty jsou ostré, je jasné, výběr portů je dobrý s dodáním napájení 65 W přes USB-C. A je tu vládce!

Pokud hledáte 100% displej SRGB, Asus PA279CV je ten, který mohu snadno doporučit.

Dostupnost

Displej Asus PA279CV proart najdete z Shopee Singapur a Lazada Singapur.

Existuje tuna fotografů, kteří nyní dychtivě sledují trh monitoru. Proč? No, Mighty Apple Mac Studio nedávno spustilo a nepřichází s slušným monitorem (povzdech).

Ale také existuje mnoho notebooků dostatečně výkonných, aby dnes byl „hlavním“ počítačem fotografa. i když většina zjistí, že jejich malé obrazovky notebooku nejsou příznivé k trávení dlouhých dnů před počítačem.

Existují však i jiné důvody, proč chcete nový monitor. Možná budete potřebovat další monitor pro více nemovitostí na obrazovce; Nebo možná chcete kalibrovanou obrazovku barev, kterou můžete použít výhradně pro tisk měkkého ověřování.

Asus PA279CV je jakýkoli důvod jakýkoli důvod, který se může hodit k účtu. Nebo více k věci. nestojí vás hodně účtů. Je šílené, kolik můžete v těchto dnech utratit za monitor. Osobně nejsem připraven prodat ledvinu za 30 000 Sony Trimaster Pro Monitor. Momentálně nemůžu ani ospravedlnit rozsah 4 k-10k. Pak existuje více poloprotimitorů z 1500-3500. Úžasně, PA279CV se prodává za přibližně 850!

65W Připojení USB-C (odřízne se na šňůrách) 4k 27 palců se širokým úhlem pozorování (32 ”je pro průměrný stůl docela velký) dobře vypadající robustní stojan, který se otáčí o 90 stupňů elegantně snadné zvolit režimy sledování včetně 100% SRGB / 100% rec 709 a uživatelské předvolby Přesnost barev delta e 2 displeje barvy 10bit (FRC) @ 60Hz / odezva kontrastní poměr 1000: 1 jas 350 cd / m

asus, proart, displej, pa278cv

Zarámovaný

Proart PA279CV je monitor IPS s nízkým až střední úrovní, který může být výběrem parta v jeho cenovém rozpětí. Rám je poměrně nepisovaný a stejně jako většina dobrých rámců zmizí do pozadí kvůli „bezrámovému“ designu. Spodní rám má značení pravítek, která pravděpodobně nejsou skutečně nutná a více zajímavé začlenění. Ve Photoshopu si můžete „prohlížet vládce“, ale opět jsou vládci monitoru snadným a rychlým způsobem, jak vidět standardní velikosti tisku.

Stejně jako většina monitorů to nevypadá skvěle zezadu, ale většina monitorů má tuto část směřující ke zdi. takže žádný skutečný problém tam.

Monitor se dodává s umělým kovovým stojanem. Je to solidní a kolísá se trochu, pokud zatřepete stůl (spolu s mým dalším monitorem). Recenzenti si stěžovali, když se stánek trochu kolísá, ale co dělají, kolísá jejich stoly. kdo to dělá!? Stojan se může naklonit, otočit se, otáčet se a můžete dokonce snadno upravit výšku. Opravdu to dává předražené monitory Apple, aby se hanli se svou funkčností.

Ovládání nabídky je přes řadu úhledných čtvercových tlačítek na přední straně a je poměrně snadné navigovat mezi tuny různých nastavení.

Tam, kde monitor svítí, je s jeho 65w port USB-C, což velmi usnadňuje připojení k notebooku a nabíjení současně. Máte také HDMI, USB-A a zobrazení port 1.2 a také povinný 3.5mm zvukový výstup.

Nakonec se pár vestavěných 2W reproduktorů neroztaví vaše uši a je sporné, proč jsou umístěny v horní části rámu monitoru směrem ke stropu. Mysleli byste si, že by mohli čelit dolů, aby odrazili zvukové vlny z vašeho stolu. Moje rada je používat další externí reproduktory, pokud můžete. nebo stejně jako já. sluchátka.

Vizuální prvky

Když si přečtete mnoho recenzí monitoru, je snadné zapomenout, že takovéto obrazovky jsou také velmi schopné prohlížet monitory. Pro testování PA279CV jsem sledoval Bladerunner 2049 a kdysi v Hollywoodu ve 4k a oba vypadali úžasně. Každý film měl spoustu vysoce detailních tmavě zastíněných obrázků s vyskakovacími barvami a teplými kalifornskými slunečními výhledy.

Spousta lidí mluví o přesnosti barev, jako je to vše a vše-ale ve skutečnosti jsem se nikdy nesetkal s nikým, kdo říká, že věci jako „docela si jist, že Green je mírně 0.003% lehčí odstín v „realitě“.

Zmíním se o tom, protože v Bladerunneru je scéna, kde někdo říká „mluvit s chlapem v zelené bundě“. Sledoval jsem tu scénu na čtyřech různých monitorech a nikdo z nich opravdu nezobrazí jeho bundu, protože to, co bych považoval za „zelenou“ (je to v nejlepším případě stín kalné černé zelené).

Ale tam, kde na přesnosti barev opravdu záleží, je, když tisknete / měkké ověření s Adobe RGB (tento monitor je 84% Adobe RGB), nebo jste barvy odpovídající / klasifikace filmu. Obecně se SRGB ve většině případů dostane do práce a tento monitor pojme 100% SRGB Gamut a REC 709 (video standardní verze SRGB).

Použití režimu SRGB s Lightroom je s největší pravděpodobností většina fotografů „přejít na“ nastavení. To znamená, že vaše výstupní práce se velmi přesně zobrazí na telefonech, televizích a dalších generických monitorech.

Samotný panel je poměrně jednotný a dobrý pro své cenové rozpětí. Text je ostrý a ačkoli ne „sítnice“ nebo 218ppi, nevšimnete si normálních sledovacích rozsahů. Je to velmi jasné kolem 400 nits (vrcholných), když se objeví úplně. Chcete.li získat skutečný 1000 NITS HDR monitor, díváte se na mnohem vyšší cenové rozpětí.

10bitová barva FRC (kontrola snímků) je standardem pro tento cenový rozpětí. ve skutečnosti většina monitorů je FRC. Je docela zajímavé, jak to funguje. Stačí říci, že monitor může vytvořit dva velmi jemné (8 bit) zelené odstíny, ale mezi těmito dvěma jemnými odstíny nemůže vytvořit skutečnou 10 bitovou barvu.

Monitor bude blikat tak rychle mezi těmito dvěma jemnými odstíny, aby vytvořil stín mezi tím, čímž dává nepostřehnutelný účinek, že máte 10 bitů. Jistě, rád bych měl pravdivý 10 bitů. ale opravdu si toho všimnete, nebo si všimnete pouze nedostatku peněz na svém účtu?

Nakonec matná obrazovka otupila odrazy po tunu. Jako obvykle je nejlepší nastavit monitor, kde za vámi nejsou žádná světla nebo okna, ale pokud je to nevyhnutelné, jas této obrazovky je více než dostačující k řešení běžných podmínek osvětlení kanceláře.

Zabalení

Monitor se snadno postaví na stojanu a já jsem to udělal sólo. Ale pokud se považujete za nemotorné. udělejte to s pomocí. USB-C usnadňuje připojení počítače. Ovládací prvky předních tlačítek se také snadno ovládají a rozumí.

Obrazovka IPS 4K s bezrámovým designem, který má řadu dalších portů na zadní straně, znamená, že můžete připojit další periferie k monitoru (tiskárna / myš / záložní jednotky) a stačí připojit notebook a být připraveni jít za sekundy. Být z řady Asus Proart znamená, že je to určitě krok od ostatních základních monitorů kanceláře, pokud jde o jiné fotografické funkce.

Být Calman Color kalibrován z krabice je dobrý bonus se skutečnou předškolní zprávou v krabici. Obrázky a text vypadají dobře. Je také bez blikání a má nízké modré světlo po dlouhé hodiny u stolu. Být 100% SRGB není revoluční. ale je dobré mít jistotu, že je to.

S doporučenou maloobchodní cenou pouhých 850-900 je Asus Proart PA279CV jedním z nejlepších 27 ”4K monitorů v tomto cenovém rozpětí. jednoduchý.

Pro koho je to?

Opravdu můžete utratit šílené množství peněz na monitoru. Monitory odborníků / profesionální úrovně začínají kolem 3000. 9000. Doporučuji tento monitor pro fotografy s rozpočtem, který bude většina jejich práce vidět online, nebo někdo, kdo chce jen další slušnou, za rozumnou cenu druhé obrazovky. Pokud v budoucnu skončíte upgradem na monitor úrovně pro úroveň, bude to více než slušná druhá obrazovka. Navíc, ASUS v současné době provozuje propagaci, kde se dostanete na tříměsíční předplatné Adobe Creative Cloud s každým nákupem. tady.

Velikost panelu: 27 inchespanel Poměr stran: 16: 9Native Rozlišení: 4K / UHD / 3840 x 2160-pixelsRefresh Míra: 60HzPanel Technologie: Ipsviewing Úhel: 178 °. 709.Připojení v: 1x USB 3.1 typ C upstream s 65 watty doručení napájení. 4x USB 3.2 Gen 1 typ A, 2x HDMI 2.0, 1 x Displayport 1.2 a 3.5mm stereofonní konektor pro sluchátka.Napájení: Spotřeba 100-240 voltspower: Dodáno v krabici: Monitor, stojan a základna, Zpráva před kalibrací, kabel USB-C, kabel displeje, napájecí kabel a záruční karta.Rozměry (HXWXD) bez základny: 614 mm x 369.9 mm x 59.9 mm váha 5.7 kg bez stánku, 8.6 kg s StandPrice: 850-900 Info: Asus.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS