Asus Rog Strix XG49VQ Recenze. Asus Rog Strix XG49VQ

Asus Rog Strix XG49VQ Recenze

Asus Rog Strix XG49VQ je neuvěřitelným širokoúhlým monitorem pro hraní her. ale stojí za to svou obrovskou cenu?

Mike Jennings 21. června 2019 10:02 BST

Výrok

Dobrá základní kvalita obrazu, solidní design a slušné funkce, ale vysoká cena a nekonzistentní výkon jsou problémy

Nevýhody

Co je to Asus Rog Strix XG49VQ?

Asus Rog Strix XG49VQ je nejnovějším monitorem republiky hráčů a je to jeden z nejvíce výstředních panelů, které firma kdy vydala-v neposlední řadě proto, že má obrovskou 49palcovou zakřivenou širokoúhlý.

Mít tak obrovský design je dvojitý meč-je to skvělé pro některé hry, ale může to být škodlivé pro jiné. A s cenou 989 GBP musí být výkon nejvyšší, aby ospravedlnil výdaje.

Asus Rog Strix XG49VQ. design a funkce

XG49VQ používá 49palcový VA panel s konvenční křivkou 1800R. Zahrnutí technologie VA by mělo zajistit dobré barvy-a to je 10bitový panel, takže získáte úplnou škálu odstínů, ze kterých si můžete vybrat. Obrazovky VA však nepřinášejí nejlepší časy nebo uniformitu odezvy.

Asus má nativní rozlišení 3840 x 1080 a poměr stran 32: 9. V kombinaci s diagonálem 49 palců je to jako mít dva 27palcové monitory 1080p, které sedí vedle sebe. Jednotka vypadá, jako by vás chtěla obejmout.

Hle, kolosální zakřivení Asus XG49VQ.

Není to poprvé, co jsme viděli obrazovku této velikosti a tvaru. Samsung CHG90 má stejnou velikost, rozlišení a obnovovací frekvenci a stojí to 919 GBP. Pokud potřebujete něco menšího a levnějšího, má Benq Ex3501R rozlišení 3440 x 1440 a diagonálu 35 palců za 625 GBP.

Novější soupeř pro vstup do roztržení pochází z Philips. Brilliance 499P9H není herní obrazovka, takže její freesync vrcholí na 70 Hz a má pouze 8bitovou barvu. Nabízí však lepší rozlišení než ASUS. běží na 5120 x 1440. Také to stojí těsně pod 900 GBP.

Nicméně Asus stále nabízí spoustu pixelů a jakákoli široká obrazovka zahrnuje kompromis, což může znamenat, že není vhodný pro váš systém.

Širokoúhlé obrazovky nejsou ideální pro všechny hry: jsou fantastické pro závodní tituly a FPS a strategické hry často těží z dalšího horizontálního prostoru. Některé hry se však cítí stísněné kvůli nedostatku vertikálního prostoru. vertikální rozlišení 1080 není nijak zvlášť vysoké.

Jinde vám některé tituly eSports jednoduše nedovolí běžet v rozlišení ASUS, protože poskytuje nespravedlivou výhodu. Obrazovka má také dobu odezvy 4ms, která je prostřední. naprosto v pořádku pro běžné hraní, ale ne dostatečně vysoká pro seriózní hry ESPORTS.

Extra široký displej XG49VQ vypadá skvěle, ale jeho velikost není vždy přínosem.

Některé hry se mohou uměle protáhnout, aby se vešly na obrazovku nebo mají potíže s správným vykreslením prvků uživatelského rozhraní.

Většina her bude fungovat bez problému na obrazovce ASUS a v některých žánrech. zejména závodech. je šířka požehnání. Před nákupem však zkontrolujte situaci s konkrétními hrami.

Samotné usnesení má také své výhody a nevýhody. Panel 3840 x 1080 je tvořen ze 4.1 milion pixelů. To je spousta, ale je to dlouhá cesta od 7.3 miliony použitých na obrazovce Philips a polovina tolik než 8.2 miliony potřebných pro 4K panely.

Počet menších pixelů znamená, že širší škála grafických karet bude moci hladce provozovat hry na této obrazovce, a to i s AMD FreeSync. Počet menších pixelů však také znamená nižší ostrost. Úroveň hustoty ASUS 81ppi není vysoká a to znamená, že pixely obrazovky jsou viditelné, zejména pokud sedíte blízko. Nejedná se o problém s terminálem a hry jsou dostatečně ostré. Je však třeba mít na paměti, pokud si ceníte vyšší rozlišení.

49palcová obrazovka při 5120 x 1440, jako je Philips Brilliance 499P9H, má úroveň hustoty 109ppi, takže je viditelně ostřejší. 4K obrazovky jsou ostřejší, dokud jejich úhlopříčky nepřesahují 40in. Benq ex3501r sedí na 106ppi.

Tyto problémy mají dopad také na použití bez hraní. Výška 1080p se při práci cítí stísněná a poměr stran 32: 9 je pro filmy příliš široký; Většina obrazovky končí nevyužitá.

Odstavte rozlišení a diagonálu stranou a najdete obrazovku s nekonzistentními funkcemi. Má výše uvedené 144Hz AMD FreeSync 2, která nyní pracuje s GPU AMD i Nvidia.

asus, strix, xg49vq, recenze

Získáte dobré možnosti obrázku. XG49VQ může zobrazit tři různé zdroje videa najednou. proto byste mohli použít obrazovku k zobrazení obrázků z herní konzole a několika různých počítačů nebo jakékoli jiné konfigurace hardwaru.

S jakýmkoli aktivovaným režimy obrazu však nemůžete použít HDR nebo FreeSync-obrazovka je omezena na 60 Hz. Ale stále je to všestranná možnost.

ASUS zahrnuje HDR pro normální provoz obrazovky, ale dodržuje pouze standard VESA DisplayHdr 400. Jedná se o protokol HDR na základní úrovni, který přichází s skromnými požadavky: úroveň jasu dlouhého trvání 320 nits a úroveň jasu roztržení 400 nits.

Tyto údaje o jasu nejsou mnohem vyšší než mnoho obrazovek bez HDR a ASUS také říká, že XG49VQ zasáhne úroveň jasu nejvyššího 450 nits bez ohledu na jeho režimy HDR. Stručně řečeno, zatímco obrazovka má HDR, bude to mít minimální dopad. a ne mnoho her má režimy HDR stejně.

Jinde se Asus dodržuje plánu ROG. Sportuje dramatický stojan, který zahrnuje užitečné řízení kabelů, a obrazovka sedí na širokém úzkém základně se dvěma nohama. Rámy jsou štíhlé a kvalita budování je dobrá.

Reproduktory jsou působivé: 5W jednotky jsou hlasité a zobrazují pevné výšky a kvalitní kvalitu. Bass je trochu slabý, ale jsou dost dobré pro hraní a lepší než většina ostatních reproduktorů na obrazovce.

Asus Rog Strix XG49VQ. OSD a Nastavení

Je vždy složité sestavit širokoúhlé obrazovky 49 palců kvůli naprosté velikosti panelu a ASUS váží ne tak, aby je tak důležitou 13.3kg. Jakmile se však dostanete přes objem, je to relativně snadné spravovat. Všechny šrouby mají držadla, takže nejsou vyžadovány žádné nástroje.

Existují i ​​možnosti solidního nastavení. Obrazovka se otočí a naklápěje a nabízí 120 mm nastavení výšky. Je také kompatibilní se 100 mm Vesa Mounts.

OSDS ovládané joysticks by mělo být v roce 2019 normou. naštěstí Asus zahrnul jeden na XG49VQ.

Asus má dva HDMI 2.0 portů a displayport 1.2 připojení. Panel je také dodáván se dvěma USB 3.0 portů a konektor pro sluchátka. Bohužel neexistuje USB 3.1 připojení a žádný typ-c. Pozice portů je také zklamáním: Žádný z těchto portů USB není nainstalován na boku obrazovky a připojení je složité dosáhnout za stojanem.

OSD je navigován joystickem. Je to kolísavé, ale je snadné se použít. Počáteční klepnutí vyvolává možnosti klíče. Můžete přepínat režimy obrazovky, zapnout herní možnosti ROG-včetně křížení a čítače s rámečkem-a upravit hlasitost reproduktorů.

Hlavní menu je dobré; Je to velké, rychlé a atraktivní. Získáte obvyklé možnosti vyladění jasu, kontrastu, teploty gama a barev a další nabídky mají nastavení pro HDR a FreeSync. K dispozici je také nabídka Nastavení systému s možnostmi přizpůsobení možností klíšťky a vylepšení portů USB a všechny možnosti klíče jsou replikovány v OSD. Nabídka je intuitivní a snadno použitelná. pokud se někdy potřebujete ponořit a změnit nastavení, nikdy to není fuška.

Asus Rog Strix XG49VQ. kvalita obrazu

Asus má kvalitu dobrého jádra. V nastavení továrny-když obrazovka používá svůj závodní režim-vrátila jas 499 nits, což je obrovské a lepší, než tvrdí Asus ‚Spec-Sheet.

To je příliš vysoké na to, aby se prošli zdlouhavými herními sezení. Kombinuje se s fantastickou černou úrovní 0.11 nits k dodání kontrastního poměru 4536: 1.

To je opět lepší než Asus ‚citováno 3000: 1 obrázek, a to znamená, že v každé části barevného spektra dostanete neuvěřitelnou hloubku a vibraci. dost na to, aby se hry popovaly.

Průměrná delta e 2.16 není daleko od bodu, kdy lidské oči nezjistí nesrovnalosti a teplota barev 6825K je v pořádku. trochu chladný, ale ne znatelně vzplalý.

S obrazovkou vytočenou zpět na konvenční jas 250 niti, obrazovka si udržovala svůj působivý výsledek Delta E. Kontrast zaseknutý při 4527: 1 a teplota barev byla lepší.

Tyto výsledky znamenají, že hry vypadají fantasticky na Asus XG49VQ. punchy, živé a jasné. Bije soupeře; Benq nemohl soutěžit v žádné oblasti. Samsung měl lepší delta a barevné teploty, ale rozdíl mezi nimi je menší a Asus má mnohem lepší kontrast.

Nastavení displeje XG49VQ je vynikající, ale HDR je smíšená taška.

Asus zobrazoval 99.3% barevného gamutu SRGB, což je pro každou hru vynikající a naprosto v pořádku.

Zatím je to všechno skvělé, ale Asus začal zklamat, když jsem zvažoval jeho schopnosti HDR. Pro začátek zobrazoval panel pouze 81.8% GAMUT DCI-P3. To je krátké z 90% požadovaných Asusem, a to znamená, že obrazovka nezobrazí celou škálu barev pro HDR.

Jas je také problémem. Zatímco úroveň jasu továrny ASUS XG49VQ snadno splnila standard VESA DisplayHDR 400, pomocí tří režimů HDR panelu viděl tyto výsledky klesá. spolu s výsledky kontrastu také, také kontrastní výsledky, také.

V režimech kina a herního HDR se jas a jabů A XG49VQ pohybuje kolem 300 nits a kontrast se nachází kolem 2350: 1. Použití režimu FreeSync HDR snižuje hladinu jasu a kontrastu na 232 NIT a 1845: 1.

Tyto údaje o jasu nesplňují standardy Vesa DisplayHdr 400 a znamenají, že HDR zde bude mít omezený dopad. Obsah bude stále vypadat jasně a punchy, protože zde zobrazené výsledky referenčních hodnot jsou na širším trhu stále skvělé. a ve srovnání s provozováním obrazovky na nižší úrovni jasu vám poskytne výhodu. Zde získáte malou podporu úderu a vibrace, ale nebude to transformace.

XG49VQ nabízí řadu specifických režimů zobrazení her, ale všechny z nich bledé ve srovnání s režimy HDR.

Nejedná se však o všechny špatné zprávy, protože tři režimy obrazovky HDR nabízejí některé překvapivé výhody. Kromě toho, že mají velký kontrast podle normálních standardů, všechny poskytují úrovně delta sub-2 a všechny mají barevné teploty, které jsou velmi blízké ideálu 6500k. To je lepší kvalita barev než tovární výkon ASUS XG49VQ.

To znamená, že tyto režimy HDR stále stojí za to se podívat, protože stále mají velký kontrast a kvalitu barev. Dokud jejich použití nebrání vašim hrám, budete dobré jít.

Režimy HDR jsou jediné režimy obrazovky, které stojí za použití. Režim FPS se podsvítí až 0.44 NITS, který upustí od kontrastu k prostředníku 1101: 1. obrazovka tedy zvýrazňuje tmavší oblasti, ale postrádá hloubku, díky čemuž hry vypadají rovně. Režim RTS/RPG je stejný a režim MOBA ničí delta a způsobuje, že obrazovka vypadá téměř monochromaticky. Možnost kina je příliš modrá a příliš cool.

Testy uniformity odhalují, že ASUS XG49VQ upadl na známý problém širokoúhlého obrazovky: udržování přesnosti na takové obrovské obrazovce.

Obě okraje XG49VQ, s obrazovkou při plném jasu, obrazovka ztratila kolem 17% své síly podsvícení. V rozích, které číslo vzrostlo na 25%. Delta es se také v těchto oblastech zhoršila: po každém okraji se průměrná delta obrazovky odchylovala o 5 bodů a v rozích delta e odchylky téměř zasáhly 7 bodů.

XG49VQ je docela snadné nastavit a přizpůsobit se podle vašich představ.

Tyto výsledky jasu a delta e mají důsledky v reálném světě. Pokles jasu je viditelný podél okrajů obrazovky a zejména v rozích, když se zobrazují jasnější odstíny. Výsledky delta e znamenají, že barvy jsou také horší. Když je obrazovka ve středu bílá, okraje a rohy vypadají šedo-modře.

Pro Asus to není dobrý zdravotní účet, ale to není velké překvapení. Naštěstí existují polehčující faktory. Křivka pomáhá a změny jasu a barev nebudou patrné v tmavších hrách, nebo když je na obrazovce spousta akcí. A pokud snížíte úroveň jasu, aby byla obrazovka chutnější, pak by také odchylky uniformity měly také méně viditelný dopad.

Proč koupit Asus Rog Strix XG49VQ?

Asus Rog Strix XG49VQ má několik dobrých atributů. Přesnost kontrastu a barev je skvělá, formát širokoúhlého obrazovky pomáhá v několika herních žánrech a nižší rozlišení znamená, že více GPU bude schopno tuto obrazovku správně spustit. Máte AMD FreeSync, dobrou kvalitu sestavení a solidní možnosti přizpůsobení. Dokonce i reproduktory jsou působivé.

HDR však má malý dopad, připojení by mohlo být lepší a ne všechny hry těží z širokoúhlého. Rozlišení znamená, že obrazovka není nijak zvlášť ostré a uniformita je docela špatná. To jsou problémy, které nutně neočekáváme, když obrazovka stojí 989 GBP. více než kterýkoli z jejích soupeřů.

Pokud se dokážete s těmito problémy vyrovnat a máte spoustu peněz na spálení, pak je Asus dobrou volbou pro fanoušky konkrétních žánrů. zejména v důsledku svých herních funkcí a potenciálně kvůli nižším rozlišením také. Nelze však popřít, že tento monitor má znatelné nedostatky, a to prostě nebude vyhovovat většině hráčů.

Výrok

Asus dělá obrovský první dojem díky svému 49palcovému designu a nabízí dobré herní funkce, kamenný kontrast a přesnost plné barvy-pro závodní hry a některé další situace to bude fungovat léčba. V jiných titulech se však ukáže a jeho minimální dopad na HDR, problémy s uniformitou a menší řešení jsou potenciálními problémy. Je to drahé a vhodné pouze pro hrst hráčů.

Asus Rog Strix XG49VQ

Tento produkt není v současné době k dispozici.

Asus. 49 „Rog Strix XG49VQ herní monitor

Doručení za 3–6 pracovních dnů

Žádný vklad, žádné skryté náklady

Stačí zaplatit nájemné první měsíc a my zašleme vaši objednávku. Doba pronájmu nezačne, dokud s vámi nepřijde produkt.

Každé zařízení, které si pronajmete s Groverem, je buď nové nebo jako nové. a vždy testováno na technickou dokonalost. Je to náš skvělý příslib stavu.

Pod kapotou

VA 49 palců (3840 x 1080), 144Hz

119.3 x 34.47 x 52.91 cm 13.3 kg

2x vstup HDMI, (verze HDMI: 2.0), 1x vstup displayport, 1x výstup sluchátka, 1x USB-A-3.2 gen 1 (5 Gbit/s)

Uvnitř krabice

Často kladené otázky

Grover pronajímá nové a dobré jako nové produkty. Předtím, než jsou produkty znovu pronajaté, projdou podrobnou kontrolou kvality a vícestupňovým zpracováním, takže každé zařízení pronajaté od Grovera dorazí ve skvělém stavu. Pokud vaše zařízení není podle očekávání, náš zákaznický servis rád pomůže. Další informace o našem slibu skvělého stavu.

asus, strix, xg49vq, recenze

První měsíční platba pronájmu je účtována při objednávce, ale období pronájmu oficiálně nezačne, dokud neobdržíte svůj produkt. Datum dodání určuje opakující se datum měsíčního platby. Pokud se zamilujete a chcete si udržet svůj produkt déle než minimální doba pronájmu, můžete kdykoli prodloužit svůj plán pronájmu na svém zákaznickém účtu, abyste snížili měsíční platbu. Na konci minimálního pronájmu můžete pronájem měsíčně za stejnou cenu nebo zrušit předplatné vrácením zařízení zdarma.

Pokud se během vašeho pronájmu něco stane, je tu pro vás péče o Grover. Platíme za 90% nákladů na opravu za škody (50% za drony a e-mobilitu) všeho druhu. včetně zlomení displeje, poškození vodou a technických vad. Samozřejmě neexistují žádné poplatky za chyby zařízení od výrobce. Další informace o péči o Grover

Nebojte se, chceme, abyste si užili své produkty, jako by byli vaše. Malé škrábance a normální známky použití budou vyčištěny po návratu zdarma. V případě závažných známek opotřebení, jako je rozbití displeje, pokrývá Grover Care 90% nákladů na opravu. Zde najdete příklady fotografií normálních příznaků použití, které opravujeme zdarma, a také fotografie závažnějších poškození, kde byste museli zaplatit 10% nákladů na opravu.

ASUS XG49VQ 49 „zakřivený

ASUS XG49VQ je fantastická volba, pokud chcete pohlcující zážitek, který je sbalen agilní obrazovkou. Obnovová frekvence 144Hz a nízké vstupní zpoždění se kombinují a poskytují uživatelům pocit konkurenčního herního displeje, zatímco rozsáhlý zobrazovací oblast ponoří vaše vizuální smysly. Milujeme jednodušší design produktu, díky kterému je snazší do různých vkusů a nastavení.

Skóre uživatele

Techspot je podporován jeho publikem. Když si koupíte naše odkazy, můžeme si vydělat provizi. Další informace.

Recenzentům se nelíbilo

  • Špatná uniformita
  • Režim HDR moc nedělá
  • Obrovská cena
  • Omezená užitečnost v některých žánrech

Přímé konkurenty a související produkty

Naši editoři si tyto produkty vybírají pomocí různých kritérií: mohou být přímými konkurenty zaměřenými na stejný tržní segment nebo mohou být podobná zařízení z hlediska velikosti, výkonu nebo funkcí.

Dell U3818DW 38 „zakřivený

Odborné recenze a hodnocení

Takže, zda byste si měli koupit XG49VQ nebo ne, záleží na tom, pro co to chcete. Mainstreamový výpočet a příležitostné hry? To není správná volba. Ale pokud hledáte obrovskou obrazovku, abyste dokončili herní soupravu, jeho nápadný design a.

Dobrá základní kvalita obrazu, solidní design a slušné funkce, ale vysoká cena a nekonzistentní výkon jsou problémy.

Asus dělá obrovský první dojem díky svému 49palcovému designu a nabízí dobré herní funkce, kamenný kontrast a přesnost plné barvy-pro závodní hry a některé další situace to bude fungovat léčba. Ukáže to však.

Pokud máte spoustu peněz na spálení a chcete největší herní monitor kolem, pak obrazovka v naší recenzi Asus Rog Strix XG49VQ určitě stojí za prozkoumání. Je to jasné a punchy a způsobí, že použitelné hry vypadají skvěle. Jen si uvědomte, že menší širokoúhlé obrazovky, vyšší rozlišení a konvenčnější faktory formy mohou být lepšími možnostmi. a také levnější.

Asus Rog Strix XG49VQ je skvělým tlakem na 49palcové území pro herní monitory, ale nebude to nákup nebo upgrade na seznamu přání všech přání. Omezená dostupnost 32: 9 kompatibilních her a pilířů odvrátí některé kupující, i když ti, kteří vědí, do čeho se dostávají.“

ASUS XG49VQ je fantastická volba, pokud chcete pohlcující zážitek, který je sbalen agilní obrazovkou. Obnovová frekvence 144Hz a nízké vstupní zpoždění se kombinují a poskytují uživatelům pocit konkurenčního herního displeje, zatímco rozsáhlý zobrazovací oblast ponoří vaše vizuální smysly. Milujeme jednodušší design produktu, díky kterému je snazší do různých vkusů a nastavení.

Víte, myšlenka pro tento monitor byla skvělá, jeho provedení je však průměr. Pro hraní si opravdu užívám XG49VQ. Hry musí podporovat liché rozlišení, protože v případě, že to není obrazovka, může mít za následek natažený obrázek. Celkově.

ASUS ROG Strix XG49VQ je slibný super široký monitor, který má téměř vše, co je potřeba k dodání ultra-ponořeného herního zážitku.Kvalita budování je dobrá, jemná křivka pomáhá vytvářet efekt zabalení, nabídky rozlišení 3 840×1 080.

Autor: Muycomputer.com 18. února 2020 90

UNA VEZ SE ENTRA EN LA GAMA DE Monitory Ultrawide No Hay Vuelta Atrás, Dicen Sus Principales proteitarios, y no es exageración. La Cantidad de Pantalla que se gana con la relación de aspectto 32.9 es Simplemente Abrumadora, Consiguiendo un Campo de de.

NewESC.com 28. prosince 2019 83

y alternativassamos sinceros, elasus rog strix xg49vq no es un monitor Para todo el mundo. Tiene Buenas Cacterísticas, el formato panorámico es geniální para para algunos juegos, pero donde le sacaremos más partido será en la multitarea. Su hdr tampoco es.

Autor: Prad 13. srpna 2019 39

Soundder Asus Rog Strix XG49VQ Verfügt über Zwei 5-Watt-Lautsprecher. Sie Befinden sich Im Unteren Bereich des Monitory und Strahlen v Richtung Tisch AB. Sie Verfügen Zwar über Eine Ordentliche Maximale Lautstärke, Doch fehlt es dem Klang Leider a.

Everyeye.IT 8. května 2019 80

ROG Strix XG49VQ è Un monitor Che CONFERMA TUTTI I PREGI DEL FORMATO 32: 9 E Della Diagonale Generosa Applicati Al Mondo del Gaming. Il campo vidivo è enorme, la risoluzione non molto eleteta ma allo stesso tempo è più acceshibile, kotva.

Gamestar.DE 27. března 2019 89

Nils Raettig: Im test macht asus mit dem rog strix xg49vq nicht viel anders als samsung vor einem jahr mit dem c49hg90. Ich Habe Aber Nach Wie Vor Viel Spaß Daran, IM 32: 9-formát Zu Spielen, Wobei Ich Generell Ein Freund von Breiteren.

Noticias 3d 13. září 2019

El Asus Rog Strix XG49VQ es un monitor que debe ser Experimentado. De Poco Sirve Explicar que la sensación de inmersión en un un juego, por ejemplo, es superior que en otros monitory menos panorámicos, y que es precisament eso lo que marca la differencia.

Asus XG49VQ Review. DFD Super Ultrawide Gaming Monitor s FreeSync

ASUS XG49VQ nabízí rozsáhlou 49palcovou obrazovku s rozlišením a obnovovací frekvencí dvou rychlých herních monitorů, které se valí do jediného displeje. Nejvyšší značka značky zahrnovala nejlepší specifikace v balíčku, spolu s designem, který bude upřednostňovat vkus a preference hráče. Samsung C49HG90 poprvé spustil tuto kategorii s brilantním úspěchem, takže se podívejme na to, jak se ASUS XG49VQ staví proti jeho zavedenému soupeři.

Design a funkce

ASUS XG49VQ se příliš nesune od současných návrhů hráčů značky, zejména ty v jeho linii Strix. Monitor má matný černý povrch, který dáváme přednost před oranžovými pruhy variant, jako je Asus PG258Q nebo dokonce PG27UQ. Monitor je na třech stranách bez rámečku, ale ve skutečnosti je to design s dvojím stádiem s velmi tenkými hranicemi panelu.

Zadní panel vypadá mnohem jednodušší s hladkým, matným černým krytem, ​​ale má velké logo ASUS a kruhový přízvuk uprostřed dokončeného v Gunmetal. Myslíme si, že tento estetický směr je nejlepší, protože se vejde do více sestav systémů, aniž by se příliš snažil vyrovnat barvy. Celkový vzhled by také nevyhlížel z místa v pracovních prostorech, protože postrádá nesprávnosti svých sourozenců.

Kvalita sestavení vložená do ASUS XG49VQ se neliší od ostatních produktů společnosti, které procházely našimi rukama. Plastové panely se cítí ploché a robustní a jsou vyráběny perfektně, aby se hladce vešly. Také jsme si nevšimli žádné vrzající ze zařízení navzdory jeho hmotnosti 30 lb, což naznačuje, že každá z částí se dokonale spojí.

Jsme rádi, že Asus XG49VQ používá pro ovládání OSD malý joystick přímo pod dolním rámečkem ve středu. Toto rozvržení způsobuje, že je vhodné pro uživatele, kteří chtějí pohrávat s různými funkcemi produktu, které budou užitečné tak či onak. K dispozici je také osamělý USB 3.0 slot na stranu, který je skvělý pro periferie, jako jsou klávesnice nebo reproduktory USB.

Zbytek konektorů ASUS XG49VQ jsou zakryté za odnímatelným panelem v zadní části podvozku. Rozložení zahrnuje displayport 1.2, duální HDMI 2.0 slotů a další dva USB 3.0 konektorů. Tam jsou také 3.5 mm jack a pár reproduktorů 5 wattů, ale upřímně řečeno, Asus mohl přidat více možností, protože cena a velikost zařízení mohou pojmout další.

Asus XG49VQ je podporován masivním stojanem s polovištěm ve tvaru základny, která není tak zkroucená jako PG258Q. All-Matte Black povrch je vítanou změnou tempa, ale někteří by mohli považovat za asymetrický design trochu znepokojivý. Můžete se naklonit, otočit a upravit výšku displeje nebo si můžete také zvolit pro montáž VESA s adaptérem 100 x 100, abyste získali perfektní pohled.

Displej a výkon

ASUS XG49VQ sportuje masivní, 49palcový zakřivený panel VA s rozlišením 3840 x 1080, 144Hz obnovovací frekvence a doba odezvy 4 ms s 1ms MPRT Boost. Tento model také obsahuje specifikovaný poměr kontrastu 3000: 1 pro vynikající černé a 450 podsvícení CD/m2, což je více než dostatečné pro každodenní použití. Zařízení je také certifikováno s VESA DisplayHdr 400, což je kategorie základní úrovně pro monitory HDR.

Co je skvělé na rozlišení 3840 x 1080, je to ani příliš ostré ani měkké, takže je perfektní pro hry. Obrazovka je srovnatelná s duálními displeji 1080p, takže existuje spousta prostoru pro pracovní postupy a rozšířené FOV. DFHD také není tak obtížné spustit jako 4K monitor, takže mnoho her bude běžet na vysokých snímcích s většinou GPUS.

ASUS XG49VQ příspěvky působivé výsledky barev, jakmile je prozkoumán kolorimerem, díky svému panelu VA s vysokou kvalitou VA. Je schopen produkovat přibližně 110% GamUt SRGB nebo přibližně 84% Adobe RGB pro barvu a vibraci očí. Přesnost je stejně fantastická, protože Deltae nepřesáhla 2.0, což znamená, že barvy jsou přirozené a neexistují téměř žádné znatelné deviance.

Poměr kontrastu dosahuje až 2000: 1, což nám dává hlubokou uspokojivou definici černochů a stínu, který by někdo očekával od panelu VA. Podsvícení panelu dosáhne v testech, což je pro každodenní použití příliš jasné 455 CD/m2. Tato skóre spadají do souladu se specifikacemi DisplayHDR 400, ale bohužel změny, které přináší vizuály, nejsou tak značné, jak by někdo doufal.

Kompatibilní hry, jako je BFV, ukazují trochu detailů a vylepšení osvětlení, pokud je režim HDR aktivní, ale bylo by těžké rozeznat rozdíl ve srovnání s jeho spuštěním v SDR v SDR. Pokud jsou prioritou, budete potřebovat displej s vyšší certifikací, jako je ASUS PG27UQ.

Uniformita panelu je místem, kde Asus XG49VQ vyžaduje masivní vylepšení, protože horní rohy měly rozptyl jasu až 20%. Hrany obrazovky vypadají znatelně stmívanější, ale barvy zůstaly v přiměřených mezích, přičemž odchylky zůstaly v DE 2.7 ze standardu D65. Vezměte na vědomí, že by se to mohlo změnit mezi jednotkou na jednotku, ale zakřivené displeje měly tyto problémy od té doby vždy.

Manipulace s pohybem je více než jen slušná na Asus XG49VQ navzdory jeho nevýhodám v době odezvy pixelů. Displej ukazuje drobné rozmazání v rychle se rozvíjejících scénách, ale neruší vaše hraní v škodlivém měřítku. Varianta TN, jako je PG278QR.

Asus XG49VQ je herní monitor freesync, díky kterému je perfektní zápas pro nejnovější GPU AMD, jako je Radeon VII a nadcházející vlajkové lodě Navi. Kompatibilita G-Sync není certifikována a možná budeme muset čekat na další aktualizace řidiče od NVIDIA, ale měla by fungovat na papíře. Vstupní zpoždění se při běhu při plné frekvenci a nízkým vstupním zpožděním aktivuje, takže není třeba se obávat zpoždění nebo „de-synchronizovaných“ instancí.

asus, strix, xg49vq, recenze

Myšlenky na ASUS XG49VQ

ASUS XG49VQ je fantastická volba, pokud chcete pohlcující zážitek, který je sbalen agilní obrazovkou. Obnovová frekvence 144Hz a nízké vstupní zpoždění se kombinují a poskytují uživatelům pocit konkurenčního herního displeje, zatímco rozsáhlý zobrazovací oblast ponoří vaše vizuální smysly. Milujeme jednodušší design produktu, díky kterému je snazší do různých vkusů a nastavení.

Asus XG49VQ může poskytnout přesné a zářivé barvy, ale existují některé aspekty, které vyžadují vylepšení. Tento model má přátelštější startovací cenu než jeho konkurenti, ale mohl by použít několik kritických vylepšení aspektů, jako je jeho jednotnost panelu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS