Asus Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi Review. Asus Rog Strix Z690

Asus Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi Review

In pro recenzi je nedávno náhledy Asus Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi. Toto je vlajková loď s malým tvarovým faktorem, která má to nejlepší, co platforma Z690 Asus a Intel nabízí na ₱ 24 2110 PHP.

Pozoruhodné rysy základní desky ITX zahrnují vylepšenou dceřinou desku propojení. také dceřinou desku, 101 Power Design ve spojení s hovězímu roztoku chlazení a několik dalších věcí, s nimiž se později dotkneme později.

Zveřejnění: Asus poslal ROG Strix Z690-I Gaming Wi-Fi za účelem této recenze. Společnost mě nepožádala, abych o tom řekl nic zvláštního.

Technické specifikace

Procesor Paměť Grafika Expanze Úložný prostor Síť Zvuk Zadní IO Přední io / vnitřní Rozměry
Podpora CPU Jádro 12. generace, Pentium Gold, Celeron procesory
Čipová sada Intel Z690
Zásuvka Intel Socket LGA1700
Sdram DDR5
Slot 2x dimm
Kanál Duální kanál
Frekvence 6400 MHz (max)
Kapacita 64 GB (max)
GPU Displayport 1.4 Via Intel Thunderbolt 4, HDMI 2.1
Multi-GPU
PCI Express PCIe 5.0 x16
Bifurkace
Sata SATA III
M.2 SATA III, NVME PCIE 4.0 x4
NÁLET RAID 0/1/5/10 (SATA III), RAID 0/1/5 (NVME)
LAN Intel 2.5 GB Ethernet
WLAN Intel Wi-Fi 6e
Bluetooth Bluetooth verze 5.2
DAC Realtek ALC4080
ADC Realtek ALC4080
Zesilovač Savitech SV3H712
Kanál 7.1
USB 2x 3.2 Gen 2, 3x 3.2 Gen 1, 2x Legacy
Esata
Blesk 2x Thunderbolt 4
LAN RJ-45
Zvuk 3x 3.5 mm
Zobrazit 2x DisplayPort 1.4 Via Thunderbolt 4, HDMI 2.1
USB USB 3.2 Gen 2 × 2, USB 3.2 Gen 1, USB 2.0
Sata 4x Sata
M.2 2x m.2
Zvuk AAFP
Fanoušek 3x 4-pin
VEDENÝ Adresovatelný gen 2, aura RGB
Délka 170 mm
Šířka 170 mm
Výška 50 mm
Hmotnost

Balení a příslušenství

Asus měl Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi zabalený do jejich obvyklého balení s dvojitým kompartmentem.

Produkt by měl být dodáván s následujícími položkami uvnitř:

 • ROG USB2.0 Splitter Cable
 • Kabel panelu
 • Kabely SATA 6GB/S
 • Asus wi-fi pohybující se antény
 • Kabelové balení
 • M.2 balíčky Q-Latch
 • Řetězec klíčů ROG
 • Samolepky na logo logo
 • Rog Strix samolepky
 • Rog Strix děkuji karta
 • Podpora DVD
 • Uživatelská příručka

Docela úžasný svazek, který jsme se sem dostali. je tu jen hodně co rozbalit. Vhodné pro špičkový model základní desky.

Navrhněte, vytvářejte a připojují

Asus šel s vyzkoušeným a testovaným designovým prvkem s herním wi-fi Z690-I. To znamená, že deska je černá a nervózní, přesto je více rafinovanější ve srovnání s odchozími modely. Je to ještě vyšší o 5 mm oproti odchozímu modelu kvůli revidovanému designu dceřiné desky. To znamená, že se jedná o stále těžkou základní desku se spoustou kovu, která napomáhá chlazení a estetice dohromady.

Zadní část ukazuje více o páječkové práci zapojené do výroby základní desky spolu s dalšími detaily PCB ve stylu ROG. Ve srovnání s jinými základními deskami tohoto ráže není hra Z690-I přichází s pasivním chlazením nebo rovnátkami. Žádné obavy tam, protože většina komponent je třeba ochladit, nejsou umístěny na horní straně.

Napájení CPU je 101 Power Stage Design prostřednictvím zesíleného (ASUS Procool II) 8-pinového procesoru Power Connector. Ochlazení VRM (North) je zdvořilost slušné desky hliníku spojeného s větší (západ) pomocí tepelného trusu, který jde až do PCH. Zde jsou také umístěny ventilátor CPU, záhlaví čerpadla AIO a 12V RGB LED. Pro informaci, maximální hodnocená energie je 12 W @ 1A pro každého.

Pokud jde o záhlaví úložiště, dostali jsme zde obvyklé podezřelé, ale také jsme dostali nové propojení pro rozhraní SATA. Asus toutou to jako kartu SATA na předním panelu ROG. Toto je v podstatě kombinace čtyř portů SATA, jednoho záhlaví ARGB a konektorů pro záhlaví předního panelu a reproduktoru PC. Používá duální záhlaví USB typu-C, ale není elektricky fungující jako jedna. To je volitelné, protože můžete spustit základní desku se samostatným záhlavím tlačítka napájení vedle propojení.

Spodní řádek je docela čistý, protože většina věcí, které potřebují připojení. Zde jsme dostali záhlaví ventilátoru podvozku, další záhlaví LED RGB (ROG Gen 2), záhlaví USB a záhlaví zvuku na předním panelu. Tato dceřiná deska je ve skutečnosti smorgasbord s PCH, duální m.2 sloty (PCIe 4.0 nvme) a zvukové řešení sdílení jedné nemovitosti. To je pěkný nápad, ale měl jsem potíže s namontováním mého obvyklého nastavení chlazení zde. Podezřelí by zde mohli být větší oblast zásuvky, dceřiná deska a chladicí řešení VRM. Nakonec uvidíme PCIe 5.0 x16 slot. To podporuje bufircation podle webu, ale nemůžu o něm najít více informací v příručce.

Porty zadní I/O jsou vynikající jak v hustotě, tak v rozvržení. Máme zde řádku pro reproduktory a zesilovače, takže pokud jste na to dostali nastavení, pak myslím, že byste to mohli prostě. To také funguje se sluchátky prostřednictvím detekce Jacku Realtek. Máme zde také duální porty USB typu-C pro rozhraní Intel Thunderbolt. Nakonec zde máme tlačítko BIOS Fall Back spolu s Clear CMOS.

Deska je džem plná funkcí a není zde jen málo prozkoumat. Snad snadnější přístup do baterie a odnímatelná karta Wi-Fi by byla ideálním nastavením. Problém s některými chladiči věže je něco, co byste měli zvážit také. V obraně ASUS běží procesory Intel 12. generace teplejší ve srovnání s poslední generací, takže se likvidní chladič rozhodně doporučuje. alespoň pro vlajkové lodi modely. Bez ohledu na to, zjistil jsem, že částka této rady I/O přístavu přitahuje do bodu, kdy by mohlo zahanbit nějaké základní desky ATX.

Rozhraní firmwaru

Asus Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi přichází s moderní UEFI, jako je mnoho základních desek v těchto dnech. Má to pěkný vzhled a pocit, že je to i přes schopnost pouze vydat poměr stran 4: 3. proto níže uvedené obrázky níže. Existuje režim EZ, kde byste mohli upravit intel XMP, IRST a dokonce vstoupit do režimu přetaktování pouhým stisknutím tlačítka. spolu s některými monitorovacími nástroji na displeji. Pro některé je tento přístrojový panel dost.

Pokud se cítíte dobrodružně, Tweaker AI je místo, kde byste mohli dělat to, co mohl režim EZ, ale na steroidech s nastavením, s nimiž si můžete hrát. Stejně jako mnoho vlajkových lodí Asus základní desky, i herní Wi-Fi Z690-I je schopen upravit drobné parametry pro váš CPU a paměť. To zahrnuje frekvenci, načasování a napětí, které se jmenují. Asus MCE je také umístěn zde. funkce, kterou jsme povolili během této recenze. V zásadě přepíše limity výkonu společnosti Intel a synchronizuje všechna jádra, aby dosáhla maximální frekvence. Nyní jste na milosrdenství Asusu a váš chladič s povoleným režimem.

Advanced je místo, kde se nachází většina PCH/čipových sad. Nic fantazie, ale zde byste mohli také vypnout P/E-CORES. Docela užitečné pro hry nebo aplikace, kde je e-jádra doslova zkazí. Intel, prosím opravte to co nejdříve.

Monitor je vlastní vysvětlující. Oceňuji však počet senzorů na této desce. ve vztahu k její velikosti.

Asus se ani neposklouzl na vestavěné nástroje her Z690-I. Máme zde Memtest86, Ez Flash Utility a Image Rollback podpora, abychom jmenovali alespoň některé. Nejste si jisti, proč je zde podpora FlexKey. protože to vyžaduje skutečné nainstalované flexkey. Možná to obchází tlačítko resetování na záhlaví předního panelu?

Celkově má ​​UEFI dobré rozvržení a je snadné s ním pracovat. Není to dokonalé, i když s poměrem stran předběžného HD a podporou myši se datovanou myší.

Nastavení testu a metodika

Naše nastavení testu se spoléhá na měření převzatá z průmyslových standardních benchmarkových nástrojů a aplikací v reálném světě. Je důležité si uvědomit, že testujeme vzorek kontroly po spálení, s nejméně 24hodiny dohody. To se provádí tak, aby negnoval stav FOTB (čerstvý ven z krabice) DUT (testovací zařízení), což poskytuje lepší konzistenci benchmarkingu.

Specifikace testovacího systému
procesor Intel Core-I9 12900K
Základní deska Asus Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi
Chladič Asus Rog Strix LC II 360
Paměť Kingston Fury Beast DDR5 5200MHz 32GB
GPU Galax RTX 2060 Ex White 6GB
Úložný prostor Kingston Fury Renegade 2TB
Pouzdro Mechanická knihovna JXK-K3
PSU Thermaltake Toughpower GF1 650W
Zobrazit LG UF680T
OS Microsoft Windows 10 Pro 64-bit

Dut je testován s následující konfigurací z našeho testovacího systému:

Poznámka: Tato základní deska byla testována pomocí ASUS MCE nastavená na auto (výchozí), povoleno a deaktivováno. Protože je to také založeno na vlastním testovacím systému s chladičem ASUS ROG Strix LC II 360, musíme se vyrovnat s nesrovnatelnými výsledky. proto nedostatek srovnání s předchozími recenzemi.

Rychlost hodin

Frekvence CPU se měří v Megahertz (MHz) při volnoběhu a zatížení systému. To se provádí prostřednictvím AIDA64 Extreme a jeho testu stability systému. Odečty jsou poté převzaty z jádrového senzoru pomocí HWINFO.

Asus MCE, když je povoleno, umožňuje jádru I9-12900K dosáhnout 5100 MHz (jádro#3), ale po 5 minutách trvalého zatížení jde do 4900-5000 MHz po 5 minutách trvalého zatížení. Ostatní profily vrcholí při přibližně 4900 MHz, ale MCE v Auto udržuje frekvenci lépe ve srovnání s tím vypnuto.

Napětí jádra

Napětí jádra se měří ve voltech (V) při volnoběhu a zatížení systému. To se provádí prostřednictvím AIDA64 Extreme a jeho testu stability systému. Odečty jsou poté převzaty ze senzoru VCore pomocí HWINFO.

Žádné překvapení zde, MCE vyžaduje o něco více napětí, aby se dosáhlo multiplikátoru X51 nastaveného Asusem. ne příliš daleko od automobilu. Obě profily mají ve skutečnosti lepší požadavek na napětí na volnoběhu ve srovnání s specifikovanými limity společnosti Intel. což je MCE vypnuto.

Rychlost příspěvku

Čas na dokončení příspěvku se měří v sekundách (y) při teplé a studené botě. To se provádí prostřednictvím správce úloh Windows a jeho poslední funkce Bios Time. Cílem testu je měřit dobu času, který UEFI, který je uveden, inicializovat hardware předchozí spuštění na Windows.

Poslední čas BIOS pro všechny profily je téměř totožný navzájem. To je v rámci chyby. Stále vysoko ve srovnání s tím, na co jsem zvyklý.

Latence DPC

Latence časovače jádra se měří v mikrosekundách (μs) v proudu a nejvyšší. To se provádí prostřednictvím LatenceMon. Cílem testu je zkontrolovat, zda je systém vhodný pro zpracování zvuku a dalších úkolů v reálném čase.

Latence DPC se čeho bát. Trochu vysoko versus můj osobní počítač, ale to je stále nízké a mělo by být naprosto v pořádku.

Latence paměti

Latence paměti se měří v nanosekundách (NS). To se provádí prostřednictvím AIDA64 Extreme a jeho benchmarku mezipaměti a paměti. Cílem testu je zkontrolovat návrh směrování základní desky pro paměť.

Latence paměti mě nechává chtít víc. 79.1NS je docela vysoká s povoleným MCE. a také pro základní desku ITX. Možná to je přesně to, co bychom měli očekávat od DDR5 paměti.

Výkon skladování

Propustnost skladování se měří v megabajtech za sekundu (MB/S) při čtení a zápisu. To se provádí prostřednictvím CrystalDiskmark a jeho sekvenční benchmark. Cílem testu je zkontrolovat výkon rozhraní běžného úložiště nalezených v základní desce.

Takže, hezký hvězdné představení, které jsme se sem dostali, ale měl jsem potíže s handshakingem v externí jednotce 20Gbps na USB 3.2 Gen 2 × 2 rozhraní desky. Proto USB 3.2 Rychlost gen 2. Může to být problém s kompatibilitou s řidiči společnosti Intel.

Zvukový výkon

Úroveň zvuku se měří v decibelech, vážení A (DB, A). To se provádí prostřednictvím audio analyzátoru pravého značky a jeho testovací zprávy. Cílem testu je zkontrolovat kvalitu zvukového řešení pomocí zvukového rozhraní Motu M4.

Zatímco hladina šumu je dobrá jak pro line-in i line-out, thd šum nás nechává s kyselým výkonem pro DAC i ADC. Měřeno je také dynamický rozsah, který je nad 99.5db pro DAC, takže jsme v pohodě s průhlednými věcmi bez hluku. Line-in i line-out měří také v grafech frekvenční odezvy z benchmarků. Apitech zesilovač spolu s kodekem Realtek je také pěknou kombinací. Toto zvukové řešení by mohlo pohánět můj Sennheiser HD600 na ohlušující úrovně bez zavedení slyšitelného zkreslení. nejméně do mých uší.

Výkon sítě

Propustnost sítě se měří v megabittech za sekundu (Mbps) při stahování a nahrávání. To se provádí pomocí testeru LAN. Cílem testu je měřit výkon Ethernetu a Wi-Fi základní desky pomocí flash disku připojeného k routeru.

Použijme to jako základní linii, dokud se nedostaneme k testování řešení od ostatních výrobců.

Termály

Teplota VRM se měří ve stupni Celcius (° C) při volnoběhu a zatížení systému. To se provádí prostřednictvím AIDA64 Extreme a jeho testu stability systému. Odečty jsou poté převzaty z VRM pomocí termočlánku.

VRM tepelný výkon se kontroluje právě na teplejší straně. Žádné červené vlajky zde. ačkoli váš počet najetých kilometrů se může lišit podle manuálního přetaktování.

Spotřeba energie

Spotřeba energie systému se měří ve wattech (° C) při nečinnosti a zatížení systému. To se provádí prostřednictvím AIDA64 Extreme a jeho testu stability systému. Odečty se poté přijímají pomocí wattmetru.

Více než 410 W udržovaných při zatížení je něco, co často nevidíte na základní desce ITX.

Software, osvětlení a speciální funkce

Pokud se vám líbí plnění operačního systému softwarem, Asus vás zakryl. Přichází s notoricky známou bednou zbrojnice, ze které byste mohli zkontrolovat stav kompatibilního produktu ROG nebo Strix. To také umožňuje přetaktování AI a chlazení AI na ploše.

Pro osvětlení byste si mohli vybrat mezi Gen1 a Gen2 pro obě záhlaví. Nejsem zcela obeznámen s rozhraními osvětlení Argb, takže to nechám na odbornících.

Zbrojnice přichází s dalšími nástroji a šikovnými funkcemi. Můžete si stáhnout ovladače zařízení v něm. spolu s nástroji nebo nástroji, které Asus považoval za vhodné pro koncového uživatele.

Poslední myšlenky

Asus Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi je opět pevný přístup k špičkovému sestavení SFF. Dodává se se všemi zvonky a píšťalky čipové sady Intel Z690 s vlastním dotykem, aby se maximalizovala jeho hodnota. Je to fantazie, ale ale dinky základní deska s funkcemi a specifikacemi v plné velikosti.

Kdybych měl nitpick, rád bych ASUS zlepšil jeho zvukové řešení. jak je vidět při našem měření hluku THD. Kompatibilita chladiče je také problémem s touto deskou, takže se nezapomeňte zeptat svého výrobce nebo dvakrát zkontrolovat specifikační list. Je pravda, že nové procesory běží teplejší ve srovnání s odchozí generací, takže s největší pravděpodobností použijete kapalný chladič s modely vyššího konce 12. generace.

Asus Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi prodává za přibližně ₱ 24 2110 PHP. To je obrovské množství peněz, takže bych doporučil pouze tuto základní desku pro ostřílené stavitele, kteří hledají malou platformu pro formování s funkcemi plné velikosti a výkon v závěsu.

Asus Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi Review

In pro recenzi je nedávno náhledy Asus Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi. Toto je vlajková loď s malým tvarovým faktorem, která má to nejlepší, co platforma Z690 Asus a Intel nabízí na ₱ 24 2110 PHP.

Pozoruhodné rysy základní desky ITX zahrnují vylepšenou dceřinou desku propojení. také dceřinou desku, 101 Power Design ve spojení s hovězímu roztoku chlazení a několik dalších věcí, s nimiž se později dotkneme později.

Zveřejnění: Asus poslal ROG Strix Z690-I Gaming Wi-Fi za účelem této recenze. Společnost mě nepožádala, abych o tom řekl nic zvláštního.

Technické specifikace

Procesor Paměť Grafika Expanze Úložný prostor Síť Zvuk Zadní IO Přední io / vnitřní Rozměry
Podpora CPU Jádro 12. generace, Pentium Gold, Celeron procesory
Čipová sada Intel Z690
Zásuvka Intel Socket LGA1700
Sdram DDR5
Slot 2x dimm
Kanál Duální kanál
Frekvence 6400 MHz (max)
Kapacita 64 GB (max)
GPU Displayport 1.4 Via Intel Thunderbolt 4, HDMI 2.1
Multi-GPU
PCI Express PCIe 5.0 x16
Bifurkace
Sata SATA III
M.2 SATA III, NVME PCIE 4.0 x4
NÁLET RAID 0/1/5/10 (SATA III), RAID 0/1/5 (NVME)
LAN Intel 2.5 GB Ethernet
WLAN Intel Wi-Fi 6e
Bluetooth Bluetooth verze 5.2
DAC Realtek ALC4080
ADC Realtek ALC4080
Zesilovač Savitech SV3H712
Kanál 7.1
USB 2x 3.2 Gen 2, 3x 3.2 Gen 1, 2x Legacy
Esata
Blesk 2x Thunderbolt 4
LAN RJ-45
Zvuk 3x 3.5 mm
Zobrazit 2x DisplayPort 1.4 Via Thunderbolt 4, HDMI 2.1
USB USB 3.2 Gen 2 × 2, USB 3.2 Gen 1, USB 2.0
Sata 4x Sata
M.2 2x m.2
Zvuk AAFP
Fanoušek 3x 4-pin
VEDENÝ Adresovatelný gen 2, aura RGB
Délka 170 mm
Šířka 170 mm
Výška 50 mm
Hmotnost

Balení a příslušenství

Asus měl Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi zabalený do jejich obvyklého balení s dvojitým kompartmentem.

Produkt by měl být dodáván s následujícími položkami uvnitř:

 • ROG USB2.0 Splitter Cable
 • Kabel panelu
 • Kabely SATA 6GB/S
 • Asus wi-fi pohybující se antény
 • Kabelové balení
 • M.2 balíčky Q-Latch
 • Řetězec klíčů ROG
 • Samolepky na logo logo
 • Rog Strix samolepky
 • Rog Strix děkuji karta
 • Podpora DVD
 • Uživatelská příručka

Docela úžasný svazek, který jsme se sem dostali. je tu jen hodně co rozbalit. Vhodné pro špičkový model základní desky.

Navrhněte, vytvářejte a připojují

Asus šel s vyzkoušeným a testovaným designovým prvkem s herním wi-fi Z690-I. To znamená, že deska je černá a nervózní, přesto je více rafinovanější ve srovnání s odchozími modely. Je to ještě vyšší o 5 mm oproti odchozímu modelu kvůli revidovanému designu dceřiné desky. To znamená, že se jedná o stále těžkou základní desku se spoustou kovu, která napomáhá chlazení a estetice dohromady.

Zadní část ukazuje více o páječkové práci zapojené do výroby základní desky spolu s dalšími detaily PCB ve stylu ROG. Ve srovnání s jinými základními deskami tohoto ráže není hra Z690-I přichází s pasivním chlazením nebo rovnátkami. Žádné obavy tam, protože většina komponent je třeba ochladit, nejsou umístěny na horní straně.

Napájení CPU je 101 Power Stage Design prostřednictvím zesíleného (ASUS Procool II) 8-pinového procesoru Power Connector. Ochlazení VRM (North) je zdvořilost slušné desky hliníku spojeného s větší (západ) pomocí tepelného trusu, který jde až do PCH. Zde jsou také umístěny ventilátor CPU, záhlaví čerpadla AIO a 12V RGB LED. Pro informaci, maximální hodnocená energie je 12 W @ 1A pro každého.

Pokud jde o záhlaví úložiště, dostali jsme zde obvyklé podezřelé, ale také jsme dostali nové propojení pro rozhraní SATA. Asus toutou to jako kartu SATA na předním panelu ROG. Toto je v podstatě kombinace čtyř portů SATA, jednoho záhlaví ARGB a konektorů pro záhlaví předního panelu a reproduktoru PC. Používá duální záhlaví USB typu-C, ale není elektricky fungující jako jedna. To je volitelné, protože můžete spustit základní desku se samostatným záhlavím tlačítka napájení vedle propojení.

Spodní řádek je docela čistý, protože většina věcí, které potřebují připojení. Zde jsme dostali záhlaví ventilátoru podvozku, další záhlaví LED RGB (ROG Gen 2), záhlaví USB a záhlaví zvuku na předním panelu. Tato dceřiná deska je ve skutečnosti smorgasbord s PCH, duální m.2 sloty (PCIe 4.0 nvme) a zvukové řešení sdílení jedné nemovitosti. To je pěkný nápad, ale měl jsem potíže s namontováním mého obvyklého nastavení chlazení zde. Podezřelí by zde mohli být větší oblast zásuvky, dceřiná deska a chladicí řešení VRM. Nakonec uvidíme PCIe 5.0 x16 slot. To podporuje bufircation podle webu, ale nemůžu o něm najít více informací v příručce.

Porty zadní I/O jsou vynikající jak v hustotě, tak v rozvržení. Máme zde řádku pro reproduktory a zesilovače, takže pokud jste na to dostali nastavení, pak myslím, že byste to mohli prostě. To také funguje se sluchátky prostřednictvím detekce Jacku Realtek. Máme zde také duální porty USB typu-C pro rozhraní Intel Thunderbolt. Nakonec zde máme tlačítko BIOS Fall Back spolu s Clear CMOS.

Deska je džem plná funkcí a není zde jen málo prozkoumat. Snad snadnější přístup do baterie a odnímatelná karta Wi-Fi by byla ideálním nastavením. Problém s některými chladiči věže je něco, co byste měli zvážit také. V obraně ASUS běží procesory Intel 12. generace teplejší ve srovnání s poslední generací, takže se likvidní chladič rozhodně doporučuje. alespoň pro vlajkové lodi modely. Bez ohledu na to, zjistil jsem, že částka této rady I/O přístavu přitahuje do bodu, kdy by mohlo zahanbit nějaké základní desky ATX.

Rozhraní firmwaru

Asus Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi přichází s moderní UEFI, jako je mnoho základních desek v těchto dnech. Má to pěkný vzhled a pocit, že je to i přes schopnost pouze vydat poměr stran 4: 3. proto níže uvedené obrázky níže. Existuje režim EZ, kde byste mohli upravit intel XMP, IRST a dokonce vstoupit do režimu přetaktování pouhým stisknutím tlačítka. spolu s některými monitorovacími nástroji na displeji. Pro některé je tento přístrojový panel dost.

Pokud se cítíte dobrodružně, Tweaker AI je místo, kde byste mohli dělat to, co mohl režim EZ, ale na steroidech s nastavením, s nimiž si můžete hrát. Stejně jako mnoho vlajkových lodí Asus základní desky, i herní Wi-Fi Z690-I je schopen upravit drobné parametry pro váš CPU a paměť. To zahrnuje frekvenci, načasování a napětí, které se jmenují. Asus MCE je také umístěn zde. funkce, kterou jsme povolili během této recenze. V zásadě přepíše limity výkonu společnosti Intel a synchronizuje všechna jádra, aby dosáhla maximální frekvence. Nyní jste na milosrdenství Asusu a váš chladič s povoleným režimem.

Advanced je místo, kde se nachází většina PCH/čipových sad. Nic fantazie, ale zde byste mohli také vypnout P/E-CORES. Docela užitečné pro hry nebo aplikace, kde je e-jádra doslova zkazí. Intel, prosím opravte to co nejdříve.

Monitor je vlastní vysvětlující. Oceňuji však počet senzorů na této desce. ve vztahu k její velikosti.

Asus se ani neposklouzl na vestavěné nástroje her Z690-I. Máme zde Memtest86, Ez Flash Utility a Image Rollback podpora, abychom jmenovali alespoň některé. Nejste si jisti, proč je zde podpora FlexKey. protože to vyžaduje skutečné nainstalované flexkey. Možná to obchází tlačítko resetování na záhlaví předního panelu?

Celkově má ​​UEFI dobré rozvržení a je snadné s ním pracovat. Není to dokonalé, i když s poměrem stran předběžného HD a podporou myši se datovanou myší.

Nastavení testu a metodika

Naše nastavení testu se spoléhá na měření převzatá z průmyslových standardních benchmarkových nástrojů a aplikací v reálném světě. Je důležité si uvědomit, že testujeme vzorek kontroly po spálení, s nejméně 24hodiny dohody. To se provádí tak, aby negnoval stav FOTB (čerstvý ven z krabice) DUT (testovací zařízení), což poskytuje lepší konzistenci benchmarkingu.

Specifikace testovacího systému
procesor Intel Core-I9 12900K
Základní deska Asus Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi
Chladič Asus Rog Strix LC II 360
Paměť Kingston Fury Beast DDR5 5200MHz 32GB
GPU Galax RTX 2060 Ex White 6GB
Úložný prostor Kingston Fury Renegade 2TB
Pouzdro Mechanická knihovna JXK-K3
PSU Thermaltake Toughpower GF1 650W
Zobrazit LG UF680T
OS Microsoft Windows 10 Pro 64-bit

Dut je testován s následující konfigurací z našeho testovacího systému:

Poznámka: Tato základní deska byla testována pomocí ASUS MCE nastavená na auto (výchozí), povoleno a deaktivováno. Protože je to také založeno na vlastním testovacím systému s chladičem ASUS ROG Strix LC II 360, musíme se vyrovnat s nesrovnatelnými výsledky. proto nedostatek srovnání s předchozími recenzemi.

Rychlost hodin

Frekvence CPU se měří v Megahertz (MHz) při volnoběhu a zatížení systému. To se provádí prostřednictvím AIDA64 Extreme a jeho testu stability systému. Odečty jsou poté převzaty z jádrového senzoru pomocí HWINFO.

Asus MCE, když je povoleno, umožňuje jádru I9-12900K dosáhnout 5100 MHz (jádro#3), ale po 5 minutách trvalého zatížení jde do 4900-5000 MHz po 5 minutách trvalého zatížení. Ostatní profily vrcholí při přibližně 4900 MHz, ale MCE v Auto udržuje frekvenci lépe ve srovnání s tím vypnuto.

Napětí jádra

Napětí jádra se měří ve voltech (V) při volnoběhu a zatížení systému. To se provádí prostřednictvím AIDA64 Extreme a jeho testu stability systému. Odečty jsou poté převzaty ze senzoru VCore pomocí HWINFO.

Žádné překvapení zde, MCE vyžaduje o něco více napětí, aby se dosáhlo multiplikátoru X51 nastaveného Asusem. ne příliš daleko od automobilu. Obě profily mají ve skutečnosti lepší požadavek na napětí na volnoběhu ve srovnání s specifikovanými limity společnosti Intel. což je MCE vypnuto.

Rychlost příspěvku

Čas na dokončení příspěvku se měří v sekundách (y) při teplé a studené botě. To se provádí prostřednictvím správce úloh Windows a jeho poslední funkce Bios Time. Cílem testu je měřit dobu času, který UEFI, který je uveden, inicializovat hardware předchozí spuštění na Windows.

Poslední čas BIOS pro všechny profily je téměř totožný navzájem. To je v rámci chyby. Stále vysoko ve srovnání s tím, na co jsem zvyklý.

Latence DPC

Latence časovače jádra se měří v mikrosekundách (μs) v proudu a nejvyšší. To se provádí prostřednictvím LatenceMon. Cílem testu je zkontrolovat, zda je systém vhodný pro zpracování zvuku a dalších úkolů v reálném čase.

Latence DPC se čeho bát. Trochu vysoko versus můj osobní počítač, ale to je stále nízké a mělo by být naprosto v pořádku.

Latence paměti

Latence paměti se měří v nanosekundách (NS). To se provádí prostřednictvím AIDA64 Extreme a jeho benchmarku mezipaměti a paměti. Cílem testu je zkontrolovat návrh směrování základní desky pro paměť.

Latence paměti mě nechává chtít víc. 79.1NS je docela vysoká s povoleným MCE. a také pro základní desku ITX. Možná to je přesně to, co bychom měli očekávat od DDR5 paměti.

Výkon skladování

Propustnost skladování se měří v megabajtech za sekundu (MB/S) při čtení a zápisu. To se provádí prostřednictvím CrystalDiskmark a jeho sekvenční benchmark. Cílem testu je zkontrolovat výkon rozhraní běžného úložiště nalezených v základní desce.

Takže, hezký hvězdné představení, které jsme se sem dostali, ale měl jsem potíže s handshakingem v externí jednotce 20Gbps na USB 3.2 Gen 2 × 2 rozhraní desky. Proto USB 3.2 Rychlost gen 2. Může to být problém s kompatibilitou s řidiči společnosti Intel.

Zvukový výkon

Úroveň zvuku se měří v decibelech, vážení A (DB, A). To se provádí prostřednictvím audio analyzátoru pravého značky a jeho testovací zprávy. Cílem testu je zkontrolovat kvalitu zvukového řešení pomocí zvukového rozhraní Motu M4.

Zatímco hladina šumu je dobrá jak pro line-in i line-out, thd šum nás nechává s kyselým výkonem pro DAC i ADC. Měřeno je také dynamický rozsah, který je nad 99.5db pro DAC, takže jsme v pohodě s průhlednými věcmi bez hluku. Line-in i line-out měří také v grafech frekvenční odezvy z benchmarků. Apitech zesilovač spolu s kodekem Realtek je také pěknou kombinací. Toto zvukové řešení by mohlo pohánět můj Sennheiser HD600 na ohlušující úrovně bez zavedení slyšitelného zkreslení. nejméně do mých uší.

Výkon sítě

Propustnost sítě se měří v megabittech za sekundu (Mbps) při stahování a nahrávání. To se provádí pomocí testeru LAN. Cílem testu je měřit výkon Ethernetu a Wi-Fi základní desky pomocí flash disku připojeného k routeru.

Použijme to jako základní linii, dokud se nedostaneme k testování řešení od ostatních výrobců.

Termály

Teplota VRM se měří ve stupni Celcius (° C) při volnoběhu a zatížení systému. To se provádí prostřednictvím AIDA64 Extreme a jeho testu stability systému. Odečty jsou poté převzaty z VRM pomocí termočlánku.

VRM tepelný výkon se kontroluje právě na teplejší straně. Žádné červené vlajky zde. ačkoli váš počet najetých kilometrů se může lišit podle manuálního přetaktování.

Spotřeba energie

Spotřeba energie systému se měří ve wattech (° C) při nečinnosti a zatížení systému. To se provádí prostřednictvím AIDA64 Extreme a jeho testu stability systému. Odečty se poté přijímají pomocí wattmetru.

Více než 410 W udržovaných při zatížení je něco, co často nevidíte na základní desce ITX.

Software, osvětlení a speciální funkce

Pokud se vám líbí plnění operačního systému softwarem, Asus vás zakryl. Přichází s notoricky známou bednou zbrojnice, ze které byste mohli zkontrolovat stav kompatibilního produktu ROG nebo Strix. To také umožňuje přetaktování AI a chlazení AI na ploše.

Pro osvětlení byste si mohli vybrat mezi Gen1 a Gen2 pro obě záhlaví. Nejsem zcela obeznámen s rozhraními osvětlení Argb, takže to nechám na odbornících.

Zbrojnice přichází s dalšími nástroji a šikovnými funkcemi. Můžete si stáhnout ovladače zařízení v něm. spolu s nástroji nebo nástroji, které Asus považoval za vhodné pro koncového uživatele.

Poslední myšlenky

Asus Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi je opět pevný přístup k špičkovému sestavení SFF. Dodává se se všemi zvonky a píšťalky čipové sady Intel Z690 s vlastním dotykem, aby se maximalizovala jeho hodnota. Je to fantazie, ale ale dinky základní deska s funkcemi a specifikacemi v plné velikosti.

Kdybych měl nitpick, rád bych ASUS zlepšil jeho zvukové řešení. jak je vidět při našem měření hluku THD. Kompatibilita chladiče je také problémem s touto deskou, takže se nezapomeňte zeptat svého výrobce nebo dvakrát zkontrolovat specifikační list. Je pravda, že nové procesory běží teplejší ve srovnání s odchozí generací, takže s největší pravděpodobností použijete kapalný chladič s modely vyššího konce 12. generace.

Asus Rog Strix Z690-I Gaming Wi-Fi prodává za přibližně ₱ 24 2110 PHP. To je obrovské množství peněz, takže bych doporučil pouze tuto základní desku pro ostřílené stavitele, kteří hledají malou platformu pro formování s funkcemi plné velikosti a výkon v závěsu.

Asus Rog Strix Z690

Dvouletá omezená mezinárodní záruka

Rychlá technická podpora zdarma

DHL Upsfast doručení

Platby kreditní karty PayPal jsou k dispozici

Ochrana kupujícího PayPal

Vyrobeno v EU

Podrobnosti

Ek-Quantum Cheab² Rog Strix Z690-I Gaming D-RGB je kvantová linka monoblock speciálně navržená pro herní základní desku Rog Strix Z690-I, představující nejnovější rychlostní motor s nízkým omezením a vysokým výkonem. Jedná se o kompletní roztok kapaliny All-In-One (CPU a základní deska) pro procesory Intel 12. Generace Alter Lake. Tento monoblock² je kompatibilní s monoblokem Ek-Matrix7.

Tento monoblock používá nejnovější generaci EK-Quantum Rychity² Cooling Engine, aby zajistil nejlepší možné chlazení CPU, aniž by snižoval tok na jiné komponenty. Optiflow Cooling Engine používá specifickou kombinaci montážního tlaku a geometrie studené desky přizpůsobené pro IHS a rozložení procesorů Intel LGA 1700. Tento monoblock poskytuje chlazení pro regulační modul napětí a CPU jádra 12. genu Intel.

Kapalina proudí přímo přes všechny kritické oblasti a poskytuje nadšencům skvělé řešení pro vysoké a stabilní přetaktování. Stejně jako u každého monobloku EK, hybnost EK-Quantum² ROG Strix Z690-I Gaming D-RGB má vysoký průtokový design a lze jej snadno použít se systémem pomocí slabších vodních čerpadel nebo nižší nastavení rychlosti čerpadla také.

Monoblock quantum² Monoblock také přichází se sofistikovaným osvětlením D-RGB (adresovatelné) s celkem 14 LED LED. Připojují se ke standardnímu 3pinovému záhlaví 5V D-RGB. Speciální m.2 byl přidán Heatsink, aby se ochladil m.2 SSD Drive. EK také přidal další I/O kus, který nese I/O kryt, takže původní vzhled této základní desky ROG Strix je zachován.

Základna monobloku je vyrobena z niklu-rozložené elektrolytické mědi, zatímco horní část je vyrobena z kvalitního odlitého akrylového materiálu. Ponikované mosazné šroubové odložení jsou předinstalovány a umožňují snadnou instalaci. Na rozdíl od jiných řešení na trhu se jedná o skutečný jednodílný, robustní a spolehlivý produkt chlazení kapaliny, který vyžaduje pouze dva kování konektorů pro správnou provoz. Pro CPU použijte prosím uzavřený (elektricky nevodivý) tepelný tuk ek-tim ectotherm.

Tento produkt je kompatibilní se synchronizačním softwarem ASUS aura. Označení šipky na 3pinovém LED konektoru má být vyrovnáno s 5V značením na adresovatelné záhlaví D-RGB LED.

Technické specifikace:. Rozměry: (LXHXW). 101,2 x 107,5 x 40,1 mm. Délka kabelu D-RGB: 500 mm-D-RGB Počet LED LED: 14- D-RGB Connector Standard 3-pin (5V, data, blokované, země)

Přiložený:. Ek-Quantum Chemis² Rog Strix Z690-I Gaming D-RGB Monoblock-Montting Mechanism- Tepelný tuk ek-tim ectotherm-Thermal Pads-Backplate

Vyrobeno ve Slovinsku. Evropa!

Upozorňujeme:

 • Použití specificky upravených chladičů, které obsahují korozi, měřítko a biologické inhibitory, je povinné zabránit poškození vašeho niklovaného bloku vody! EK nabízí výběr takových produktů v sekci chladicího masa.
 • Tento produkt by neměl být nainstalován s žádnými herními hrami z hliníku EK tekutiny!
 • Kování není zahrnuto! Pro správný provoz jsou vyžadovány dvě armatury. Vzhledem k nesmírné rozmanitosti armatur/ostnů dostupných na trhu a žádné předepsané standardy zaručujeme kompatibilitu pouze pro konektory zakoupené z našich webových stránek.
 • Použití delidded CPU s monobloky se nedoporučuje, protože to může vést ke špatnému chlazení a výkonu.
 • Označení šipky na 3pinovém LED konektoru má být vyrovnáno s 5V značením na záhlaví D-RGB (A-RGB).
| Denial of responsibility | Contacts |RSS