Asus TUF Gaming RTX 3060 Ti. Asus Tuf 3060 Ti

TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti V2 OC Edition (LHR) 8GB PCI-E w/ Dual HDMI, Triple DP

Postavit tuf TUF Gaming Geforce RTX 3060 Ti byl svléčen a postaven zpět, aby poskytoval robustnější sílu a chlazení. Nové celokovové plášť jsou umístěny tři výkonné axiální technické fanoušky, kteří využívají odolná ložiska ventilátoru s dvojím míčem. Rotace ventilátoru byla optimalizována pro sníženou turbulenci a režim zastavení přivádí všechny tři ventilátory k zastavení při nízkých tempech. Pod ní tlustý chladič udržuje teploty pod těsnou kontrolou. Další funkce, včetně komponent TUF, technologie auto-extreme, a odvětrávání zadní desky činí TUF správný powerhouse. Pro stavitele, kteří hledají nový „starý věrný“, má tato karta záda.

 • NVIDIA Amppere streamování multiprocesorů: Stavební bloky pro nejrychlejší a nejúčinnější GPU na světě, zcela nový ampere SM přináší 2x propustnost FP32 a zlepšenou energetickou účinnost.
 • 2. generace RT jádra: Zkušenost 2x Propustnost jádra 1. genu RT, plus souběžné RT a stínování pro zcela novou úroveň výkonu paprsků paprsků.
 • Tensorové jádra 3. generace: Získejte až 2x propustnost se strukturální sparzitou a pokročilými algoritmy AI, jako jsou DLSS. Tato jádra poskytují masivní podporu ve výkonu hry a zcela nové schopnosti AI.
 • Tato grafická karta GEForce RTX 3060 Ti s LHR (Lite Hash) přináší rychlost 25 MH/S ETH (EST.).
 • OC Edition: Boost Clock 1785 MHz (režim OC)/ 1755 MHz (herní režim).
 • Návrh ventilátoru axiálního technologie byl nově vyladěn s obráceným centrálním směrem ventilátoru pro menší turbulenci.
 • Ložiska ventilátoru s dvojitým míčkem mohou trvat až dvakrát tak dlouho, jak designy ložisek rukávů.
 • Kondenzátory vojenské třídy a další komponenty TUF zvyšují trvanlivost a výkon.
 • GPU Twideak II poskytuje intuitivní vylepšení výkonu, tepelné ovládací prvky a monitorování systému.

Funkce

Axial-tech upgrady

Herní karty TUF využívají náš vyzkoušený axiální technický design fanoušků, přičemž tři fanoušci pracují v tandemu, aby uspokojili tepelné požadavky nového designu Nvidia s vysokým oktanem. Fanoušci se spoléhají na ložiska ventilátoru s dvojitým míčkem, aby zajistili konzistentní výkon a zvýšenou dlouhověkost ve srovnání s ložisky rukávů a jinými typy ložisek.

Nové směry

Dva boční fanoušci točí proti směru hodinových ručiček, aby snížili turbulence. A pro odstranění zbytečného šumu se režim zastavení zastaví všechny ventilátory, když teplota GPU klesne pod 50 stupňů a spotřeba energie je nízká.

Abychom se zahřáli od smrti a do pole Heatsink, zapojili jsme technologii MaxContact, abychom vyleštili povrch tepelného rozmetadla a zlepšili hladkost na mikroskopické úrovni. Extra rovinnost umožňuje lepší kontakt s Die pro vylepšený tepelný přenos.

2.Design 7-slot

Tepelný rozmetadlo přitahuje se teplo na tepelné upevnění, které jej nesou ploutví, která vyplňuje většinu velkého, 2 karty, 2.7-slot stopa.

Komponenty TUF

Komponenty jsou vybrány pro grafické karty TUF na základě jejich trvanlivosti a výkonu. Kromě tlumičů a mosfetů s nejvyšším policími, kondenzátory, které splňují certifikaci vojenského stupně. Komponenty jsou připájeny do PCB pomocí našeho pokročilého automatizovaného automatizovaného výrobního procesu. Hladké klouby na zadní straně PCB a odstranění lidských chyb zajišťují, že každá grafická karta splňuje naše přísné specifikace. A konečně, pro zajištění bezchybného výkonu, když se to počítá, jsou karty vystaveny vyčerpávajícímu 144hodinovému ověřovacímu pokusu.

Čerstvý kryd

All-Aliminium Shroud přidává robustní ochranu k herním grafickým kartám TUF a bez nesmyslného průmyslového designu a barvy šedi ve stupních se s lehkostí zapadá do jakékoli sestavy.

Je to chladnější

Spodní strana karty odhaluje řadu vylepšení. Většina zezadu je podřízena v ochranné desce kovu, která prominentně obsahuje široký ventila. Ventilu umožňuje úniku horkého vzduchu k výfukovým ventilátorům podvozku místo toho, aby byl recyklován zpět do chladiče GPU. Nerezová ocel se používá pro I/O držák k ochraně portů a poskytování bezpečnějšího držáku. Pohodlně umístěný přepínač duálního bios umožňuje přizpůsobení výchozího výkonu karty bez softwaru.

Funkční fronta

Prvek RGB na špičkové úrovni může být přizpůsoben tak, aby zobrazoval řadu estetických a funkčních efektů a také synchronizován s jinými komponenty Asus, aby se umožnilo jednotné osvětlení. 8-pinový konektor splňuje požadavky na energii Geforce RTX 3060 Ti a na palubě LED se rozsvítí, pokud nejsou napájecí konektory správně zapojeny.

GPU vylepšení II

Užitečnost ASUS GPU Tweak II posouvá ladění grafické karty na další úroveň. Umožňuje vyladit kritické parametry včetně jádrových hodin GPU, nastavení frekvence paměti a napětí s možností sledovat vše v reálném čase prostřednictvím přizpůsobitelného displeje na obrazovce. Pokročilé ovládání ventilátoru je také zahrnuto spolu s mnoha dalšími funkcemi, které vám pomohou vytěžit maximum z vaší grafické karty.

Spolupracovali jsme s WTfast, abychom vám pomohli hrát bez zpoždění, problémů s latencí a ztracené pakety. S šestiměsíčním předplatném soukromé sítě WTFast Gamers si užijete Lower Ping pro plynulejší a plynulejší online herní zážitek. Kupte si grafickou kartu ASUS. a nebuďte ponecháni čekat!

XSPLIT nabízí prémiové streamování s anotacemi ve hře a dalšími pokročilými funkcemi. Užijte si bezplatnou licenci s nákupem vybraných grafických karet ASUS. Uvidíme se online!

asus, gaming, 3060

QuantumCloud je jednoduchá a bezpečná služba, která vám umožní bez námahy vydělávat peníze navíc tím. Výnosy se automaticky přenášejí na váš účet WeChat nebo PayPal a vaše soukromí zůstává neporušené, protože QuantumCloud neshromažďuje vaše osobní údaje. Začněte vydělávat peníze dnes!

Architektura nvidia amppere

Zcela nová architektura NVIDIA ampére přináší konečnou hru, představující pokročilé jádra paprsků 2. generace a tenzorová jádra 3. generace s větší propustností.

RTX. JE TO NA.

Zažijte dnešní největší trháky, jako je nikdy předtím s vizuální věrností trasování paprsků v reálném čase a konečným výkonem AI-poháněných DLSS.

Zrychlení AI DLSS

NVIDIA DLSS je průkopnické vykreslování umělé inteligence, které zvyšuje rámcové frekvence s nekompromitovanou kvalitou obrazu pomocí vyhrazených ai zpracovatelských tenzorových jádra na GeForce RTX, což vám dává výkonnost v nastavení a rozlišení pro neuvěřitelný vizuální zážitek. Revoluce AI přišla na hraní her.

Vítězství měřeno v milisekundách

Nvidia Reflex přináší konečnou konkurenční výhodu. Nejnižší latence. Nejlepší citlivost. Poháněno GPU GPU a NVIDIA G-Sync Monitory Geforce RTX 30. Získejte cíle rychleji, reagují rychleji a zvyšují přesnost AIM prostřednictvím revoluční sady technologií k měření a optimalizaci latence systému pro konkurenční hry.

UP SHE

Posuňte své kreativní projekty na novou úroveň s GPU řady Geforce RTX 30. Poskytování Ai-Acceleration v nejlepších kreativních aplikacích. Podporováno platformou NVIDIA Studio vyhrazených řidičů a exkluzivních nástrojů. A postaveno pro vystoupení v rekordním čase. Ať už vykreslíte komplexní 3D scény, úpravy 8k videa nebo živého proudu s nejlepším kódováním a kvalitou obrazu, GeForce RTX GPU vám dává výkon k vytvoření svého nejlepšího.

Streamovat jako šéf

Ukradněte show neuvěřitelnou grafikou a hladkým živým vysíláním bez koktání. Kódování a dekódování hardwaru nové generace se spojí a předvádějí všechny vaše nejlepší okamžiky ve vynikajícím detailu. A zcela nová aplikace pro vysílání NVIDIA vám poskytuje výkonné schopnosti AI ke zlepšení kvality zvuku a videa s efekty, jako je virtuální pozadí, automatický rám webové kamery a odstranění hluku mikrofonu. Takže můžete dát svému publiku to nejlepší. pokaždé.

DirectX 12 Ultimate

Vývojáři mohou nyní přidat ještě úžasnější grafické efekty pro PC hry založené na systému Microsoft Windows. Grafické karty GeForce RTX poskytují pokročilé funkce DX12, jako je trasování paprsků a variabilní stínování rychlosti, oživující hry s ultrarealistickými vizuálními efekty a rychlejšími snímkovými rychlostmi.

Specifikace

Režim OC: Boost Clock: 1 785 MHz

Herní režim: Boost Clock: 1 755 MHz

 • Frekvence Boost je maximální očekávané hodiny GPU, když jsou lehčí pracovní zátěž prováděny za ideálního tepelného a elektrického stavu, nastavené na typické TGP (celková grafická síla). Skutečné individuální výsledky hodin se mohou lišit.

obsah balení

 • ASUS TUF Gaming Geforce RTX 3060 Ti V2 OC Edition (LHR) 8 GB PCI-E grafická karta
 • Příručka k nastavení rychlosti
 • Sběrná karta
 • uživatelské informace

Asus TUF Gaming RTX 3060 Ti

TUF je značkou ASUS pro robustní a odolnější zaměřenou rodinu produktů. Obvykle jsou to více nízko klíčových a méně funkcí než jeho rozsáhlejší rog sourozenec. Místo toho se zvláštní zaměření zaměřuje na robustnost svého produktu a inženýrství. Stručně řečeno, poslední složkou, která zemře ve vaší stavbě.

TUF Gaming RTX 3060 Ti Quick Specs:

Typicověcecifikace
 • Neviditelná představení v řadě xx60
 • Počet jádra dvojitého CUDA od RTX 2060 Super
 • Úžasný chladicí blok
 • Přepínač s dvojitými živočichy
 • Inženýrství (VRM a znovu vynucené kondenzátory).
 • Temps jsou úžasně dobré
 • Stop-fan pod 55C.

TUF Gaming Geforce RTX 3060 Ti přichází s výrazně větším chladicím blokem než vydání zakladatele společnosti Nvidia. Je to také silnější plnění 2.7 slotů, což je to, co nejnovější karty mají tendenci vyplňovat.

Má 5 výstupů displeje:. x3 dp 1.4a (stupnice až do [chráněné e-mailem] FPS)-x2 HDMI 2.1 (stupnice až do [chráněné e.mailem] FPS)

Všimněte si přidání této druhé HDMI 2.1 port, který je doplněk TUF. Ideální pro lidi, kteří chtějí napájet monitor nebo televizi i náhlavní soupravu VR, aniž by neustále vyměňovali dráty.

I T je poháněn GA104-200, 8nm psaný zemřel, představoval 17 400 milionů tranzistorů organizovaných 4 864 jádra CUDA, 152 Tensorových jádra pro naše schopnosti AI DLSS a 38 paprskových trasovacích jádra.

Nenechte se však oklamat nižším počtem jádra, jedná se o tenzorové jádra třetích genů, což je dvakrát silnější než jeho předchozí iterace.

Máme více než dvojnásobek množství jádra CUDA než u jejích předchůdce. Ve skutečnosti, 1800 dalších jádra než RTX 2080, které stálo asi dvakrát RTX 3060 Ti dnes dělá.

Přidejte k tomu hojný 8 GB off DDR6 RAM, s čistým výsledkem 448 GB/s šířky pásma paměti, stejné množství nalezené na ETX 2080 nebo jeho dražší sourozence RTX 3070.

Podívejte se, kam s tím jdu? 3060Ti nemá nic ze středně rozpočtové / střední výkonnosti, o které se očekávalo. Je to monstrózně mocná karta, která překonává všechna její očekávání.

Ale tady to nekončí. Místo jeho obvyklých 1.41 GHz Základní hodiny, ASUS rozdrtil svou mák na zapařenou 1785 MHz v OC režimu…

VRM nemá ne méně než 8 50 ampérů. Správně, dostali jsme 400 ampérů síly na krmení naší větší oblasti GPU. Být TUF, kondenzátory byly posíleny vojenskými odstupňovanými kondenzátory, které…

Ano, snažím se to udržet vážné, když Asus říká, že je něco vojenského hodnocení protože v situaci vojenského konfliktu je zřejmé, že házení této karty na váš protivník pravděpodobně způsobí vážné poškození.

Vážně to znamená, že tyto kondenzátory byly znovu vynuceny a mohou trvat asi dvakrát jeho konkurenci při záchvatu 5000 hodin života. Silné a odolné, přesně to, co Asus musel udělat, aby poskytl tuto kartu silnou základnu, masivní inženýrské kudos k Asusu za to!

Spotřeba energie

Navzdory tomuto působivému číslu je herní herní geforce rtx 3060 Ti. Proto bych doporučil více než 600 w.

A to je jednoznačný rozpočet plus!

Ale tam, kde také svítí tuf rtx 3060ti, je ve svých opravdu dobře navržených chladicích schopnostech. Máme tuto krásnou velkou a 2.7-slot vysoký ploutvý zásobník.

Ksíjeno o 4 měděné trubky s velkým průměrem, dělá bezvadnou práci při vyzařování většiny našeho GPU tepla pryč.

Kromě toho je oblečená 3 90 mm 0 dB fanoušků, kteří díky svým dvojím kuličkovým ložiskám mohou trvat až 60 000 hodin, dvakrát více než naše obvyklé ložisko rukávu.

Jejich odstranění bylo poměrně snadné, stačí hledat tyto 3 šrouby přístupné pouze přes čepele ventilátoru, kromě toho, že je přímo vpřed. Snažil jsem se shromáždit více informací o těchto fanoušcích značkových šampionů, ale nic víc než jejich mimořádné samovysvětlující jméno: CF9010U12D.

Výsledky chlazení jsou, dobře, do značné míry působivé, ne.li na vrcholu své třídy. Během celohodinového stresového testu ukázaly kondenzátory ledovou chladnou 51c, což mě natolik překvapilo, abych několikrát opakoval test teploty, a dvojitou kontrolu s softwarovým termálem. GPU zůstala na přibližně 65-70 ° C po celém stresovém testu, což je stejně působivé. Je to prostě tak cool!

Kombinace masivního bloku ploutve, s těmito 3 opravdu efektivními ventilátory nám dávají jednu, ne.li nejchladnější kartu na trhu pro tento typ temp.

Tišší karta

Fanoušci se přestanou točit, když teploty GPU klesnou pod 55 stupňů Celsia, což umožňuje tichou plochu a zároveň provádí intenzivní úkoly bez GPU.

A když se točí, dobře jsou téměř tiché a dávají mi stěží znatelné 35 dB, když zůstanou na auto uprostřed hraní.

V herních představeních, to je to, na čem skutečně záleží.

Testoval jsem některé z nejnáročnějších grafických motorů, o kterých vím, TUF Gaming Geforce RTX 3060 Ti pokračuje v dodávání daleko za cenu ceny. Cyberpunk, na trasování ultra paprsků a dobře, ultra-vše, co jinak, bylo více než hratelné v 1080, ale začalo ukazovat nějakou Faiblesse ve 4k.

Přesto je to neuvěřitelně výkonné a překonává, jakou kartu 800 dolarů, jako je Geforce RTX2080, se používá!

Stejný příběh s Watch Dog: Legion a Call of Duty: Studená válka, kde jsem viděl, jak se sníží snímky nad 75 let v Ultra 1K, a stále do značné míry hratelné na 4K, i když jsem musel snížit nastavení na vysoké místo na místo ultra ultra.

3Dmark

3Dmark mi dal skóre 11 264 (opět překonal jeho mnohem dražší sourozenec Geforce RTX2080). a potvrdil můj nález teploty, které jsou opět směšně dobré!

Poslední bod, který chci pokrýt, a sporný: The TUF Gaming Geforce RTX 3060ti je PCIe 4.0 Karta. Karty poháněné ampérem jsou poprvé implementace tohoto standardu NVIDIA, která zdvojnásobuje naši šířku pásma PCIe Lane.

Ale protože tato karta a všechna další karta řady 3000, stále překonávají PCIe 3.0 Standard, nebudete mít žádný zisk z jednoho na druhého, co tak.

Přesto si všimnu přítomnosti přepínače s dvojím biosem, který je dostatečně vzácný na i drahých grafických kartách. To vám umožní jít na výkon nebo tichý režim s pohybem přepínače.

Mnohem snazší než hrát s možnostmi a nastavením GPU-Z. Něco, na co by se měla konkurence vážně vzít na vědomí. Je zřejmé, že karta je nyní plně podporována ASUS velmi dobře známým vylepšením GPU II, která poskytuje podrobnější schopnost přizpůsobení vaší kartě.

Asus být asus máme poněkud diskrétní, ale velmi stylový RGB pás zpět víko logo TUF, milujte silného dotyku pod lemováním, což je zjevně kompatibilní s aurou

A T asi 470 USD, TUF Gaming Geforce RTX 3060 Ti, je absolutní hraní her, zejména pro Ray Sledované rozlišení 1440p. Jednoduše to předefinuje, co by tento cenový segment mohl dodat dříve, zdvojnásobením jeho metrik výkonnosti. Rovně se rovná nebo vyvolává 800-1000 dolarů, jako je Geforce RTX 2080.

A musím to dát TUF, navzdory jejich obvykle bombastickému marketingu, za značkou TUF je skutečné inženýrské zaměření a jeho RTX 3060ti opravdu motivuje prémii, kterou byste zaplatili za vydání zakladatele. Asus opravdu odvedl úžasnou práci se svým chladicím řešením a dal nám skutečně prémiovou, dobře navrženou herní kartu za přijatelnou cenu!

Jediným problémem je, protože zbytek řady NVIDIA 3000 je velmi obtížné najít a ceny se liší od MSRP až po zdvojnásobení (v době tohoto článku).

Za předpokladu, že budoucí čtenáři budou mít příznivější akcie a budou moci zakoupit za ceny MSRP:

Pro Hardcore hráče s rozpočtem, dobře, je to 3060ti sen, který umožňuje herní zážitek, nikdy předtím neviděl na sestavení tisíc dolarů!

Asus Tuf Geforce RTX 3060 Ti Recenze: Stone Cold, Dead Silent

Na první pohled

Klady

 • Mrtvé tiché a výjimečně v pohodě
 • Velkolepé hry 1440p
 • Přepínač s dvojitými živočichy
 • Extra HDMI 2.1 Port
 • Atraktivní design všech kovů
 • Vynikající výkony výkonu paprsků vs vs. AMD GPUS

Nevýhody

 • Masivní velikost
 • Přetaktování továrny neposkytuje žádný reálný výkon vzestupu
 • 8 GB paměti GDDR6 Limity budoucnosti 4K herní potenciál

Náš verdikt

ASUS TUF RTX 3060 TI dává výjimečným dotykem na výjimečné grafické kartě 1440p. Je mrtvý tichý, kamenný zima a přichází s pěknými doplňky, jako je přepínač duálního biosu a druhý HDMI 2.1 Port.

Nejlepší dnes: TUF Geforce RTX 3060 Ti

Vítěz je NVIDIA 400 GeForce RTX 3060 TI. nazvali jsme to „bezchybně konstruovaným“ 1440p GPU v naší komplexní recenzi. Ale na chlazení kolem něj záleží. Také jsme poznamenali, že zatímco Nvidia je radikální nová „průtok“ zakladatelů Founders Cooler dostatečně efektivně zkroutil GPU, není v této menší iteraci tak silný jako u masivního Geforce RTX 3090. Varianty přizpůsobené grafické karty mají dostatek prostoru pro zlepšení věcí, řekli jsme.

Dnes nás 460 ASUS TUF RTX 3060 TI OC dokazuje. Asus získal rozsáhlou chválu za chladicí systém ve verzích TUF špičkových grafických karet, jako je Geforce RTX 3080, a je to stejně impozantní zde. Asus TUF RTX 3060 Ti běží mrazivě a tiše i při nejtěžším zatížení, i když také přichází s cenovými značkami, které chybí v dražších modelech.

Upozornění spoileru: Stojí to za to.

ASUS TUF RTX 3060 Ti Specifikace, funkce a design

Pod kapotou používá Asus TUF stejnou jádro technickou konfiguraci jako všechny grafické karty GeForce RTX 3060 Ti, s 4 864 jádry CUDA, 38 vyhrazených jádrami s trasováním paprsků druhého genu a 80 ROPS a 80 ROPS a 80 ROPS. Nastavení je dostatečně silné, aby svrhlo Super RTX 2080 poslední generace. divoká grafická karta, která stojí dvakrát tolik. Nvidia spárovala samotnou GPU s 8 GB paměti GDDR6 přes 256bitovou sběrnici pro celkovou šířku pásma paměti 448 GB/s.

Zde je přehled o tom, jak referenční specifikace GeForce RTX 3060 TI porovnávají s RTX 2060 Super Last-Gen a STROP-UP 500 RTX 3070:

Asus Juiced Clock se trochu zrychluje na TUF OC a tlačí je na 1 755 MHz a na základní hodiny 1 410 MHz. Jak však uvidíte v našich herních benchmarkech, přidaná frekvence se ve skutečnosti nepřekládá do žádného rozdílu s výkonem. Velký remíza je zde vlastní chladič.

Geforce RTX 3060 Ti

Doslova můžete zjistit, proč Asus účtuje prémii pro TUF v tomto segmentu. Je to výrazně větší než model vydání zakladatelů NVIDIA. Zatímco vydání zakladatelů měří 9.5 palců dlouhý a 3.75 palců široký ve standardní dvoukrytové designu, příjemně baculavý Asus TUF RTX 3060 Ti padá vlasy pod 12 palců dlouhý a o plné palec širší. Je také silnější a rozšiřuje se na vyplnění 2.7 slotů (i když upřímné, špičkové grafické karty bývají větší než dva sloty častěji než ne v dnešní době).

asus, gaming, 3060

Asus nacpal celý ten prostor chlazením. TUF 3060 TI zahrnuje masivní hliníkový heathink štětina s tepelnými pupiny. Leštěná studená deska poskytuje také pokrytí paměťových modulů, s pomocí dobře umístěných tepelných podložek. Černý plášť je také hliník a drží trojici axiálních ventilátorů s devíti čepelemi za kus a duální kuličková ložiska. Fanoušci se přestanou točit, když teploty GPU klesnou pod 55 stupňů Celsia a zajišťují tich.

Asus TUF RTX 3060 Ti obsahuje kovovou desku v plné délce na horní části karty, doplněnou výřezem ke konci, který odhaluje holý chladič a poskytuje další proudění vzduchu v edici zakladatelů jako v módě. Backplate je vybaven jemné černé značky „Tread Tread“, které řídí domů značku TUF. Nedostatek tepelných polštářů mezi zadní deskou a PCB karty znamená, že tato velká deska kovu nepřispívá k ochlazení jakýchkoli komponent. Chlazení na této kartě však.

Asus loví tuto kartu uvítacím dvojitým přepínačem vedle svého výhradního napájecího konektoru 8-pinového výkonu a ve zvláště vítaném tahu jasně označí chování vystavené každou pozici BIOS s označováním na zadní desce. Ostatní výrobci to berou na vědomí a zkopírují to prosím-je to nesmírně lepší než nutností procházet manuály nebo nastavením GPU-Z, aby vyložila každou možnost. Asus tvrdí, že tichý režim je o čtyřikrát tišší než režim výkonu, zatímco pouze o dva stupně teplejší. Ale výchozí režim výkonu je tak chladný a tichý, nemůžeme si představit, že potřebujeme používat sekundární bios pro nic jiného než přetaktování.

Na této kartě není to všechno podnikání. Asus ho vybavil osvětleným logem RGB TUF na jeho okraji a pod tím malým pásem světla RGB. Tyto mírné akcenty jsou jediným osvětlením RGB na kartě a jsou kontrolovatelné s funkcí synchronizace Aura, která je součástí balíčku Asus‚s Armory Crate. Aura Sync spravuje osvětlení pro všechny produkty ASUS ve vašem systému, zatímco software ASUS GPU Tweak II vám poskytuje jemnější kontrolu nad chováním vašeho GPU, pokud jste v jemném doladění věcí. Režim OC s podporou softwaru GPU II může zvýšit rychlost hodin TUF o další 30 MHz jednoduchým kliknutím na tlačítko.

ASUS také přidal něco navíc k výběru portů RTX 3060 TI. Rozložení zásob obsahuje jediný HDMI 2.1 připojení a trojice displayportů, ale TUF přidává druhou HDMI 2.1 Výstup. perfektní pro lidi, kteří chtějí napájet monitor nebo TV a náhlavní soupravu VR, aniž by neustále vyměňovali dráty. Je to vítané začlenění.

Jako GPU řady GPU řady GeForce RTX podporuje TUF všechny funkce softwaru NVIDIA, jako je DLSS 2.0, Shadowplay, Geforce Experience, Nvidia Broadcast, Nvidia Reflex, Ansel Super Screenshots, CUDA a Optix Optimizations pro pracovní zatížení tvorby a NVIDIA SUPERIOR NVENC kodér pro tvorbu videa.

Sečteno a podtrženo? ASUS TUF RTX 3060 TI nabízí skvělý chladič na vrcholu velkého GPU, rozšířeného skvělým zásobníkem softwaru. Nyní se dostaneme na hry.

Náš testovací systém

Náš specializovaný testovací systém grafických karet je pár let starý, ale je nabitý některými z nejrychlejších doplňkových komponent, které jsou k dispozici, aby se na GPU daly jakékoli úzké místo v oblasti výkonu, zejména při vyšším rozlišení, které tyto grafické karty cíli. Většinu hardwaru poskytli výrobci, ale zakoupili jsme si chladič a skladování sami.

 • Procesor Intel Core i7-8700K (300 na Amazonu) přetaktoval na 5GHz všech jádra
 • EVGA CLC 240 Chladič kapaliny s uzavřenou smyčkou (105 na Amazonu)
 • Základní deska Asus Maximus X Hero
 • 64GB Hyperx Predator RGB DDR4/2933 (355 na Amazonu)
 • EVGA 1200W Supernova P2 napájení (352 na Amazonu)
 • Corsair Crystal 570x RGB pouzdro, s odstraněným předními a horními panely a nainstalovaný další zadní ventilátor pro vylepšený proudění vzduchu
 • 2x 500 GB Samsung 860 Evo SSD (70 na Amazonu)
asus, gaming, 3060

Porovnáváme 460 ASUS TUF RTX 3060 Ti proti vlastnímu vydání Geforce RTX 3060 TI NVIDIA, samozřejmě, samozřejmě. Zahrnujeme také výsledky pro 500 GeForce RTX 3070 a 350 RTX 2060, 500 RTX 2070 a 800 2080 SUPER, stejně jako nový AMD 580 Radeon RX 6800 a Last Gen 400 Radeon RX 5700 XXT. Všechno kromě TUF jsou modely referenčních nebo modelů NVIDIA Founders Edition a tyto testy jsme provedli spíše pomocí výchozího výkonu ASUS, než sekundární tichý bios.

Testujeme celou řadu her zahrnujících různé motory, žánry, sponzorství dodavatelů (NVIDIA, AMD a Intel) a grafických API (DirectX 11, DX12 a VULKAN). Každá hra je testována pomocí svého standardu ve hře na nejvyšší možné grafické předvolby, pokud není uvedeno jinak, s VSYNC, čepičkami snímků, sledováním paprsků v reálném čase nebo efekty DLSS a deaktivovanými freesync/g-synchronizaci spolu s jakýmkoli jiným dodavatelem- Specifické technologie, jako jsou nástroje Fidelityfx nebo Nvidia Reflex. Také jsme umožnili časovému anti-aliasingu (TAA) posunout tyto karty na jejich limity. Každé benchmark spustíme nejméně třikrát a uveďte průměrný výsledek pro každý test.

Dokonce i s přetaktováním továrny ASUS TUF přináší prakticky stejný výkon s edicí GEFORCE RTX 3060 TI NVIDIA, takže tyto benchmarky představíme bez dalšího komentáře. Zasáhněte naše zabalení na konci pro další analýzu.

Benchmarky herního výkonu

Watch Dogs: Legie

Watch Dogs: Legion je jednou z prvních her, které debutují na konzolách příští generace. Ubisoft upgradoval svůj disrupt engine tak, aby zahrnoval špičkové funkce, jako je trasování Ray v reálném čase a DLSS NVIDIA. Tyto účinky pro toto testování deaktivujeme, ale Legion zůstává namáhavou hrou i na špičkovém hardwaru s nainstalovaným volitelným texturním balíčkem s vysokým rozlišením. Žádná karta nemůže udržovat průměr 60 snímků za sekundu s povolenými možnostmi Ultra Graphics a hra přiděluje více než 8 GB paměti i při 1440p. Oof.

Horizon Zero Dawn

Jo, PlayStation Exkluzivní přicházejí nyní do PC. Horizon Zero Dawn běží na motoru Guerrilla Games Decima, stejný motor, který pohání smrt. Okolní okluze může nabídnout iffy výsledky, pokud je nastaveno na ultra, takže testujeme s tímto nastavením na médiu. Každá další vizuální možnost je maximální.

Taktika Gears

Taktika Gears to uvádí vlastní brutální a rychle se rozvíjející rotací na žánru podobný XCOM. Tato hra 4-poháněná motorem pro Unreal Engine byla postavena od základů pro DirectX 12 a my rádi můžeme do našeho benchmarkingu sada pracovat taktickou hru taktickou hru. Ještě lepší je, že hra přichází s řadou grafických možností pro PC snoby. Hry by měly věnovat takovou milující péči vysvětlit, co převrácení všech těchto vizuálních knoflíků.

Předvolba nemůžete použít k benchmarkové taktice ozubených kol, protože inteligentně se mění nejlépe na vašem nainstalovaném hardwaru, což znamená, že „Ultra“ na jedné grafické kartě může načíst jiná nastavení než „Ultra“ na slabší kartě. Ručně nastavíme všechny možnosti na jejich nejvyšší možné nastavení.

Wolfenstein: Youngblood

Wolfenstein: Youngblood je zábavnější, když můžete spolupracovat s kamarádem, ale je to nebojácný experiment. a absolutní technickou přehlídku. Youngblood, který běží na API Vulkan API, dosahuje puchýřských snímků a podporuje nejrůznější špičkové technologie, jako je trasování Ray, DLSS 2.0, HDR, GPU utracení, asynchronní výpočetní technika a adaptivní stínování obsahu společnosti Nvidia. Hra obsahuje vestavěný benchmark se dvěma různými scénami; Testovali jsme laboratoř x.

Metro Exodus

Jedna z nejlepších her roku 2019, Metro Exodus je jednou z nejlépe vypadajících her v okolí. Nejnovější verze motoru 4A poskytuje neuvěřitelně svůdné, ultra detailované vizuální efekty, přičemž jedna z nejúžasnějších implementací paprsků v reálném čase dosud byla zveřejněna. Testujeme v režimu DirectX 12 s trasováním paprsků, vlasů a DLSS deaktivovanými pro naše základní benchmarky.

Borderlands 3

Borderlands je zpět! Hra převodovky pro výchozí hodnota na DX12, takže to také děláme. Dává nám pohled na ultra populární výkon Unreal Engine 4 v tradičním střelci.

Podivná brigáda

Strange Brigade je kooperativní střelec třetí osoby, kde tým dobrodruhů prostření hordami mytologických nepřátel. Je to technologická přehlídka, postavená kolem technologií Vulkan a DirectX 12 a je naplněna funkcemi, jako je podpora HDR a schopnost přepínat asynchronní výpočet zapíná a vypínat. Používá vlastní motor Azure Rebellion. Testujeme pomocí vykreslovače Vulkan, který je rychlejší než DX12.

Totální válka: Troy

Nejnovější hra v populární Total War Saga, Troy byla rozdána zdarma na prvních 24 hodin v obchodě Epic Games, přesunuto přes 7.5 milionů kopií před tím, než se vydal na správný prodej. Celková válka: Troy je postaven pomocí upravené verze Engine Total War: Warhammer 2 a tento titul DX11 vypadá ohromující pro strategickou hru založenou na tahu. Testujeme intenzivnější bitvu.

F1 2020

Nejnovější v dlouhé řadě úspěšných závodních her, F1 2020 je drahokam k testování a dodává širokou škálu grafických i srovnávacích možností, což z něj činí mnohem spolehlivější (a zábavnou) možnost, kterou série Forza série. Je postaven na nejnovější verzi herního ego modulu Codemasters’s Butterly-Smooth Ego, kompletní s podporou technologie DX12 a NVIDIA DLSS. Testujeme dvě kola na australském kurzu s čistými oblohou a DLSS.

Stín hrobky Raider

Shadow of the Tomb Raider uzavírá restartovou trilogii a je to naprosto nádherné. Square Enix optimalizoval tuto hru pro DX12 a doporučuje DX11, pouze pokud používáte starší hardware nebo Windows 7, takže testujeme s DX12. Shadow of the Tomb Raider používá vylepšenou verzi nadačního motoru, který také napájel Rise of the Tomb Raider a zahrnuje volitelné sledování paprsků v reálném čase a funkce DLSS.

Duhový šest obléhání

Stejně jako GTA V, Ubisoft Rainbow Six Siege stále dominuje v parních grafech letech po svém spuštění a bude to vizuální upgrade pro konzoly příští generace. Vývojáři v průběhu let nalili tunu práce do modulu anvilnextu hry a nakonec zavedli Vulkan verzi hry, kterou používáme k testování. Ve výchozím nastavení hra snižuje škálování vykreslení, aby se zvýšila snímkové frekvence, ale nastavíme ji na 100 procent, abychom srovnatelní výkon nativního vykreslování na grafických kartách. I přesto, snímkové frekvence stoupají.

Drahování napájení, termály a hluk

Testujeme remízu napájení smykem benchmarku F1 2020 při 4K po dobu asi 20 minut poté, co jsme porovnali všechno ostatní a všimli jsme si nejvyššího čtení na našem pro měřič Watts Up, což měří spotřebu energie celého našeho testovacího systému. Počáteční část závodu, kde jsou všechny konkurenční auta současně na obrazovce, bývá nejnáročnější částí.

Toto není test nejhoršího případu; Odstranili jsme přetaktování jádra i7 8700K a konkrétně jsme si vybrali hru vázanou na GPU s běžící v rozlišení vázané na GPU, aby měřila výkon, když se grafická karta potí tvrdě. Pokud hrajete hru, která také klade CPU, můžete vidět vyšší celkové systémové síly. Považujte se za varované.

Nějak se ASUS podaří s TUF nakreslit o něco méně energie, než potřebuje NVIDIA pro své edice RTX 3060 TI Founders Edition. Opětovné opětovné (dlouhé, oh tak dlouhé) test několikrát na každé kartě potvrdil výsledky. Bravo, Asus.

Testujeme termály tím, že necháme GPU-Z otevřený během testu výkonu F1 2019, přičemž na konci zaznamenáme nejvyšší maximální teplotu.

Edice Founders Edition NVIDIA přináší jemné tepelné a akustické výkon, ale objemný Asus TUF RTX 3060 Ti Cooler jej posouvá na další úroveň. Poskytuje naprosto chladné teploty a ještě lépe, přitom zůstává naprosto ticho. Vážně: Tuto kartu jsem nemohl slyšet nad chladičem CPU mého systému a fanoušků případů v jakémkoli scénáři. To není neobvyklé pro masivní, plně upevněné verze GPU s nadšenci třídy, ale není to typické ve středním grafických kartách, jako je tento.

A to je s povoleným výchozím výkonem BIOS. Nemohu si představit žádný důvod převrátit se na tichý bios, což ASUS tvrdí, že je čtyřikrát tišší, protože tento je naprosto tichý. Možnosti duálních biologií a výjimečný chladič TUF by se měly ukázat jako vítány v jakémkoli přetaktování úsilí, nicméně, nicméně.

Pokud byste si koupili Asus TUF RTX 3060 Ti?

460 Asus TUF RTX 3060 Ti OC by měl být určitě na vašem užším výběru. Uvádí výjimečnou rotaci na výjimečný GPU a získal cenu našich editorů za výsledky.

GeForce RTX 3060 Ti je výjimečná grafická karta bez kompmisů 1440p, protože jsme značně pokryli v našem recenzi NVIDIA RTX 3060 TI Founders Edition. Přesahuje 60 snímků za sekundu ve všech hrách testovaných v tomto rozlišení. často s širokou marží. i se všemi povolenými vizuálními zvonky a píšťaly. Ve většině her by nemělo být problém s tím, že vaše hry běží na 90 fps. Implementace Tracing Ray Tracing Nvidia je mnohem rychlejší než pokus AMD Debut Radeon, zejména když je spárován s fantastickým DLSS 2 společnosti.0 Technologie.

Asus TUF Gaming Geforce RTX 3060 Ti V2 OC Edition LHR Graphics Card (PCIE 4.0, 8 GB GDDR6, LHR, HDMI 2.1, displayport 1.4a, ložiska ventilátoru s dvojitým míčkem, certifikace vojenské třídy, GPU vylepšení ii) TUF-RTX3060TI-O8G-V2-Gaming

48.24/mo. ve 12 platbách (ne. doprava, daně) na způsobilé kreditní karty. Platí podmínky. Naučit se pouze online.

Splátky povolené Visa

Žádné aplikace. Žádné nové účty. Plaťte ve splátkách při odhlášení pomocí způsobilých kreditních karet od zúčastněných bank.

Platit v průběhu času

Užijte si flexibilitu rozdělení kvalifikačních nákupů do pevných stejných plateb prováděných v definovaném časovém období.

Není nutné žádné nastavení

Vše, co potřebujete, je vaše způsobilá kreditní karta při pokladně. Není třeba dalšího úvěrového schválení, papírování nebo rozruchu.

Předvídatelné platby

Žádná překvapení. vždy je jasné, co dlužíte a když to dlužíte. Jednoduše zaplaťte obvyklým výpisem kreditní karty

Zúčastněné banky poskytují plány platebních plateb povolené platební technologií Visa. Vybrat karty víza a další síťové karty mohou být způsobilé. Kontaktujte svou banku a dozvíte se více.

Spláty nejsou k dispozici na všech kreditních kartách a některé zúčastněné finanční instituce jsou nabízeny svým způsobilým držitelům karet při kvalifikačních nákupech. Kontaktujte svou banku vydávající kartu a zjistěte, zda máte nárok na splátky a pro více informací. Učit se Visa je ochranná známka společnosti Visa int., Používá se na základě licence.

12 Months no interest Financing O.A.C Terms Apply.

ABOUT THIS ITEM

Discover incredible graphics performance with the Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060 Ti V2 OC Edition LHR Graphics Card. Powered by NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti with LHR, it also features 8GB of GDDR6 memory, triple Axial-tech fans, dual BIOS, and a metal backplate to provide a chart-topping thermal performance for everyday gaming and productivity.

FEATURES

NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti with LHR — Powered by NVIDIA’s 2nd gen RTX architecture, rip through the most demanding games with increased CUDA Cores and clock speeds. Also, take advantage of its enhanced RT Cores and Tensor Cores, new streaming multiprocessors, and ultra-performance with an estimated 25 MH/s ETH hash rate, take on creative projects and play today’s games.

NVIDIA Ampere Streaming Multiprocessors — The building blocks for the world’s fastest, most efficient GPUs, the all-new Ampere SM brings 2x the FP32 throughput and improved power efficiency.

2nd Gen RT Cores — Accelerate your workflow with its speedy rendering of ray-traced motion blur with greater visual accuracy.

3rd Gen Tensor Cores — Experience advanced graphics performance and fulfill your workloads with AI-specialized Tensor Cores.Experience advanced graphics performance and fulfill your workloads with AI-specialized Tensor Cores.

Excellent Performance — Programmed with Dual BIOS, enjoy up to 1785 MHz boost clock on OC Mode and 1755 MHz boost clock on Gaming Mode. Plus, 8GB GDDR6 memory provides reliable performance to play graphically demanding games.

Chart-Topping Cooling System — Featuring triple Axial-tech fans with side fans spinning counterclockwise, dual ball bearings, a 2.7-slot heatsink, and MaxContact Technology, this graphic card provides improved thermal transfer and durability.

Top-Shelf Components — Encased in an all-aluminum shroud with an RGB-lit logo, this graphics card has a vented metal backplate, stainless steel bracket, and military-grade certified capacitors soldered to the PCB using Auto-Extreme Technology.

Highly Compatible — This graphics card is equipped with a PCIe 4.0 interface, HDMI, and DisplayPort inputs to easily connect your peripherals. Plus, set up dual BIOS modes via GPU Tweak II utility.

Brand Asus
Chipset Manufacturer NVIDIA
GPU GeForce RTX 3060 Ti
Model TUF-RTX3060TI-O8G-V2-GAMING
Memory Size 8GB
Core Clock 1755 MHz
Boost Clock 1785 MHz
Memory Type GDDR6
Memory Clock 14 Gbps
Memory Interface 256-Bit
Cooler Triple Fans
Interface PCI Express 4.0
Maximum Resolution 7680 x 4320
HDMI 2 x HDMI 2.1
DisplayPort 3 x DisplayPort 1.4a
Slot Space Required 2.7 slot
HDCP Support Yes (2.3)
CUDA 4864
Recommended PSU 750W
Power Connectors 1 x 8-pin

Customers who purchased this product also bought

Asus TUF GAMING B650-PLUS Wi-Fi Socket AM5 (LGA 1718) ATX motherboard

9.99

Asus ROG Strix Z690-E Gaming Wi-Fi 6E LGA 1700 | Intel 12th Gen

asus, gaming, 3060

9.00

Asus TUF Gaming Z690-Plus Wi-Fi D4 LGA 1700 | ATX gaming motherboard

9.00

Asus TUF GAMING X570-PLUS (Wi-Fi) ATX Gaming Motherboard

Subscriptions

© 2023, Canada Computers Electronics, Head Office. 75 West Wilmot Street, Richmond Hill, ON L4B 0B7

© 2023, Canada Computers Electronics, Head Office. 75 West Wilmot Street, Richmond Hill, ON L4B 0B7

Legend and Canada Computers Copy Rights

MIR = Mail in Rebate, IR = Instant Rebate. are in Canadian dollars. Canada Computers Electronics is not responsible for typographic or photographic errors. and specifications are subject to change without notice. Promotional pricing is valid while quantities last. Logos and trademarks are copyrighted and the property of their respective owners. Canada Computers Electronics is independently operated in Quebec. © 2003. 2023 Canada Computers Electronics. All rights reserved.

Accept Cookies Privacy Policy

By using our site, you consent to cookies. This website stores cookies on your computer. These cookies are used to collect information about how you interact with our website and allow us to remember you. We use this information in order to improve and customize your browsing experience and for analytics and metrics about our visitors both on this website and other media. To find out more about the cookies we use, see our Privacy Policy. Only a small cookie will be placed on your computer to remember your preference.

We use cookies to provide and improve our services. By using our site, you consent to cookies. Learn

| Denial of responsibility | Contacts |RSS