Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582 Recenze. Asus Zenbook Pro 15

Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582 Recenze

Asus Zenbook Pro Duo 15 je produktivita zvíře na steroidech s jeho úžasným a barevně přesným duálním displejem a šíleným výkonem. I když přichází se zavazadly drobných nepříjemností, jako je trapné polohování klávesnice a špatná výdrž baterie.

 • Živé a barevné displeje s duálním OLED
 • Secondy Display je skvělý pro multitasking
 • Úžasná peformance
 • Reproduktory zní skvěle
 • Postrádá slot SD karty
 • Při zatížení může být značně nahlas
 • Špatná výdrž baterie
 • Poloha klávesnice a touchpad je trapná
 • Postrádá správný potenciál upgradovatelnosti
 • Drahý

Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582 není nic jiného než stroj na tvůrčí jednotlivci, který s sebou nemůže nést stolní počítač.

Dodává se s menšími vylepšeními oproti jeho předchůdci UX482, jedním z prominentních je začlenění procesorů Intel Alderlake, které poskytuje významnou zvýšení výkonu ve srovnání s předchozími nabídkami Intel

Bohužel, někteří duo Asus Zenbook Pro 15 jsou stále přítomny v modelu UX582, o kterém se budeme podrobně diskutovat, když se s naší recenzí postupujeme kupředu.

Specifikace na první pohled

CPU: Intel Core i9 12900H | GPU: RTX 3070ti 90W | RAM: 32 GB | Displej: 15 ”3840 x 2160 /14” 3840 x 1100 | Úložiště: 1TB SSD | Baterie: 92Wh | OS: Windows 11

Design podvozku

Když už mluvíme o designu dua Asus Zenbook Pro 15, zde se moc nezměnilo. Celé tělo je vyrobeno z manganové hliníkové slitiny, která dává duo Zenbook Pro 15 docela solidní pocit.

Pokud jde o samotný design, je to úplně stejné. Vidíme stejný spirálový kovový povrch na víčku notebooku, který vypadá docela prémii. I když je to bohužel, je to magnet otisků prstů, takže při používání zařízení uvidíte šmouhy.

Ačkoli ASUS se podaří klesnout asi 100 g z loňského roku, duo Asus Zenbook Pro 15 se stále cítí docela těžké kolem 5.16 liber (2.1kg). Toto není notebook, který byste nosili v jedné ruce.

Kromě těžké váhy také naznačovalo, že vážná síla uvnitř dua Asus Zenbook Pro 15 je jeho tloušťka kolem 215 mm (0.85 palců). Je to také 359 mm (9.81 palců) na délku a 249 mm (9.81 palců) na šířku, která je stejná jako v loňském roce.

Zdálo se, že Asus také neohrozil chlazení tohoto notebooku a ukazuje se. Kdekoli se podíváte, Asus nezmeškal příležitost dát duo Zenbook Pro 15 dýchací místnost. Na obou stranách notebooku byste našli otvory spolu se spodkem notebooku.

Když otevřete notebook, závěs nejen zvedne samotný notebook, ale také zvedne sekundární displej. To dává notebooku více dýchací místnosti a zároveň umístění displeje v ergonomičtější poloze.

I/O porty

Porty na Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582 jsou poněkud zklamáním nedostatkem čtečky karet SD. Jako stroj zaměřený na produktivitu a kreativní jednotlivce byste očekávali, že bude mít odpovídající.

Museli byste s sebou nést dongle USB-C. Má také jediný USB 3.2 Port typu A, který by byl zjevně obsazen externí myš, protože pravděpodobně nebudete používat jeho touchpad. (K tomu později.)

Kromě těchto dvou stížností je I/O v pořádku. Má duální porty USB C Thunderbolt, což znamená, že byste mohli získat přístup k vysokorychlostním sítím prostřednictvím 10g NIC nebo se připojit k externímu SSD.

Spolu s tím má HDMI 2.1 port, který se může hodit, pokud chcete připojit zobrazení s vysokým občerstvením pro hraní her.

A má také váš obvyklý zvukový kombinovaný konektor a nabíjecí port. Ten není ve skutečnosti překvapením vzhledem k tomu, že tento notebook má výkonný hardware, který může dosáhnout plného potenciálu pouze svou 240 W Power Brick.

Klávesnice a touchpad

Klávesnice

Je stále docela nepříjemné psát na klávesnici Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582. Nechápejte mě špatně, samotné klíče se cítí skvěle na psaní. Jsou tiché, ideální pro jejich používání v pracovním prostředí, kde nechcete rušit lidi kolem vás kliknutím a klepnutím vaší klávesnice. A klíče mají slušné cestování s pěknou taktilní zpětnou vazbou, díky které je psaní příjemné.

Bohužel, to, co zničí toto potěšení, je divný úhel, na který byste museli odpočívat. Obvykle na klávesnici notebooku máte nějaký odpočinek na dlaň, ale protože duo Asus Zenbook Pro 15 to nemá, museli byste si odpočinout ruku na stůl.

Abychom tuto bolest zmírnili, Asus zahrnuje odpočinek zápěstí, který výrazně zlepšuje zážitek z psaní, je to však jen další věc, kterou byste museli s sebou nést.

Touchpad

To je také něco, co zůstalo většinou nezměněno od loňského modelu. Vertikální touchpad rozhodně není pro každého a vyžadoval by to, aby si na něj zvykli. A pokud jste levák, pravděpodobně byste to nenáviděli.

Nedostatek vertikálního prostoru a odpočinku zápěstí ztěžuje a trapně používat touchpad, i když sleduje a funguje přesně, jak byste mohli očekávat od prémiového notebooku.

Také, pokud jste chtěli NUMPAD s klávesnicí, je k dispozici v kapacitní formě na klávesnici, takže je můžete použít.

asus, zenbook, ux582, recenze

Webová kamera reproduktorů

Řečníci

Reproduktory se zlepšily z předchozího dua Asus Zenbook Pro 15 UX482. Tentokrát mohou reproduktory nahlas, aniž by zkreslily a zněly jako nepořádek. Zní to dobře s čistými středními a výškami a malými basy, i když jsme jasně viděli lépe z konkurence jako Dell XPS a MacBook Pro.

Pak znovu, pokud plánujete dělat vážné zvukové práce na Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582, pravděpodobně byste s ním použili něco jako externí zvukové monitory nebo sluchátka.

Webová kamera

Překvapuje mě, že Asus levné na webové kameře vzhledem k tomu, že duo Zenbook Pro 15 je to všestranné zařízení. Dodává se s průměrnou webovou kamerou 720p, která je v pořádku, když jí poskytnete dostatek světla. I když se rozpadne za špatných osvětlovacích podmínek a stává se zrnitým nepořádkem.

Pokud jste někdo, kdo se účastní pravidelných schůzek zoomu a záleží vám na kvalitě, zvažte popadnutí externí webové kamery.

Zobrazit

Je čas oslovit slona v místnosti. Hlavní displej na Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582 je ohromující 4K OLED displej, protože byste mohli očekávat, že tento displej je skvělý pro spotřebu obsahu díky jeho černým hřištěm a úžasným kontrastům.

Ačkoli to, co je displej ještě větší, je 100% pokrytí barevného prostoru DCI P3, díky kterému je to možnost pro jakoukoli kreativní práci, ať už je to editace videa v premiéře nebo třídění barev ve Photoshopu.

ASUS také zahrnuje docela pěkný stylus v krabici, který můžete použít na jeho displeji k nakreslení ilustrací nebo k provedení animačních prací. Je to také docela jasné kolem 400 nits, a ačkoli to není nejjasnější displej, je to stále docela dobré. Moje jediná stížnost na hlavní displej je, že je docela reflexní, která může být nepříjemná v jasném prostředí.

Ale přesto není pochyb o tom, že hlavní displej na duu Asus Zenbook Pro 15 je konečnou volbou pro kreativního jednotlivce na cestách.

A o druhém displeji jsme ještě nemluvili. ASUS vylepšil druhý displej z předchozího modelu také tím, že byl také přesný barevný a pokrýval 100% barevný prostor DCI P3.

Toto je významné zlepšení s ohledem na to, že sekundární displej Asus Zenbook Pro 15 Duo UX482 měl špatnou přesnost barev.

Sekundární displej má svou vlastní sadu funkcí díky svému softwaru. Například software ScreenPad Plus vám umožňuje používat celý druhý displej jako touchpad nebo jej použít jako ovládací panel pro některé aplikace Adobe, jako je Photoshop nebo Premiere Pro.

Můžete jej také použít jako NUMPAD nebo jen sekundární displej. Možnost je nekonečná a je jen na vás, jak je používáte.

Je zklamáním, že obě displeje jsou omezeny na 60 Hz, vzhledem k tomu, že tento displej je schopen hraní, bylo by hezké hrát s vysokým obnovovacím frekvencí. Přestože můžete stále připojit externí vysokoúrovňovou rychlostní displej prostřednictvím HDMI 2.1 Port.

Ale celkově se nic nemůže přiblížit příšerám, které jsou na zobrazení dua Asus Zenbook Pro 15 UX582.

Výkon

Představení je to, co byste od notebooku očekávali. Asus Zenbook Pro 15 Duo Ux582 skartuje vše, co na to hodíte. Je zcela zřejmé, že to dělá všechny základní kancelářské věci, jako jsou tabulky a slovní dokumenty.

Kde duo ux582 Asus Zenbook Pro 15 je v vícevláknové pracovní zatížení. Tento stroj je kreativní individuální sen. Můžete na něj hodit nejsložitější projekt Premire Pro Project nebo Illustrator a bude to zvládnout jako šampion. Editace videa je zábava na tomto notebooku s velkými nemovitostmi na obrazovce, kterou s ním získáte.

Ani ze syntetických měřítka nezklamalo. V Geekbench 5 Jednojádrové to získalo skóre 1840, což je o 14% rychlejší, ale tam, kde se opravdu svítilo, bylo vícejádrové skóre, dosažení 12753, které je o 70% rychlejší než předchozí nabídka Intel Tiger Lake Intel.

Cinebench R23 ukazuje podobný trend, kde duo Asus Zenbook Pro 15 Ux582 získalo jednojádrové skóre z roku 1973, což je o 17% rychlejší a vícejádrové skóre 17025, což je 27% rychlejší než 11. generace Core i9.

Jednoduše není pochyb o tom, že 12. gen i9 je monstrum a zvládne téměř cokoli. A jeho párování s RTX 3070ti má za následek úžasný výkon ve hrách.

Je škoda, že primární displej na Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582 je omezen na 60 Hz, protože většina her na 1080p ultra/velmi vysoká běh na více než 100 snímcích. Hry jako Far Cry 5 a Shadow of Tomb Raider běží na více než 135fps, spolu s hrami jako GTA V a Witcher 3, které také běží nad 120fps.

Abychom posunuli Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582 na své limity, hráli jsme Cyberpunk 2077, který tavil snímku na 60 snímků za sekundu, i když to bylo stále hratelné. Ačkoli náš průměrný framerate skočil zpět na více než 100 snímků, když jsme zaváděli Elden Ring.

Přes HDMI 2 můžete připojit televizi s vysokým občerstvením nebo monitor.1 Výstup a využijte výstupy s vysokým snímkem Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582.

Přestože duo UX582 Asus Zenbook Pro 15 není postaveno s úmyslem hraní, můžete na něm stále hrát hry bez problémů.

Pokud však chcete mít konfiguraci ASUS Dual Display čistě pro hraní her, pak můžete najít Asus Rog Zephyrus Duo 16 zajímavé. Má vysoký objev, RGB a další herní funkce.

baterie

Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582 přichází za cenu; jeho výdrž baterie. Navzdory balení v jedné z největších baterií kolem 92 wh, snaží se vydržet celý den.

To nejlepší, co z toho můžete dostat, jsou 4 hodiny použití světla. A pokud plánujete udělat něco náročného, ​​jako je vykreslování videa nebo kompilačního kódu, pak očekávejte, že tento notebook zemře za hodinu. Pokud není zřejmé, použijte Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582 zapojený do zdi.

Upgradovatelnost a rozšiřitelnost

Nedostatek upgradovatelnosti na Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582 mě zklamal. Vzhledem k tomu, že se jedná o notebook zaměřený na výkon. Ačkoli 32 GB pájený Ram je pro mnoho lidí spousta, může se postupem času omezit.

Alespoň SSD je vyměnitelný, i když by to bylo lepší, kdyby měl další m.2 slot, protože jako tvůrce obsahu byste ukládali spoustu souborů. Jsem si docela jistý, že vám dojde velmi rychle z 1TB SSD, pokud pracujete na velkých projektech.

Závěr

Asus Zenbook Pro 15 Duo UX582 je powerhouse notebooku. Perfektní stroj pro ty, kteří milují multitask a chtějí na cestách šílený výkon. Taková velikost však přichází za statnou cenovku.

To také kompromituje očekávané funkce notebooku, jako je hmotnost, výdrž baterie a správná poloha klávesnice a touchpad. Pokud jste ochotni se s těmito nevýhodou vypořádat, budete se bavit pomocí tohoto notebooku.

Asus Zenbook Pro 15 Flip OLED a Zenbook Pro 17 K dispozici nyní

Asus již oficiálně představil dva vzrušující a inovativní nové notebooky v květnu 2022. Nyní oznamují, že modely Asus Zenbook Pro 15 Flip OLED a Zenbook Pro 17 jsou nyní k dispozici v obchodech.

Asus Zenbook Pro 15 Flip OLED se silným displejem

Asus Zenbook Pro 15 Flip OLED (UP6502), který kombinuje flexibilitu a výkon, je obzvláště vzrušující. Díky svému konvertibilnímu designu s 360 ° Ergoliftem může být všestranní hráč přizpůsoben jakékoli situaci a je stejně vhodný pro práci, surfování, streamování a hraní her.

Notebook je vybaven 12. generací Intel Core i7-12700H procesor, 16 GB RAM a až 1 TB SSD. Nejvýše je také nainstalován nový GPU Intel ARC A370M, který má poskytnout silný výkon pro úpravy obrázků, úpravy videa nebo herní relace.

Druhá z celkem pěti grafických řešení Intel ARC-Movbile A370M kombinuje 8 Xe jádra s 1 024 shadery, 8 paprskových sledovacích jednotek, stejně jako frekvence hodin 1 550 MHz a 4 GB GDDR6 VRAM. Flip OLED Zenbook Pro 15 je ochlazen inovativním systémem ASUS ICOCOOL plus.

Baterie je také poměrně velká s kapacitou 96 WH a podle výrobce by měla umožnit až 12 hodin intenzivní práce. Nejnovější Wi-Fi 6e je také součástí balíčku.

Vestavěný displej Nanoedge přichází s 2.Rozlišení 8k, stejně jako obnovovací frekvence 120 hertz. Kromě toho je displej zaměřen na dotyk, zatímco notebook má poměr obrazovky k tělu 90 procent. Displej přátelský k oko je certifikován společností Tüv Rheinland a je ideální pro delší pracovní relace. Kromě toho je displej ověřen Pantone a reprodukuje 100 procent barevného prostoru DCI-P3.

Asus Zenbook Pro 17 se silným výkonem

Silný a větší přichází Asus Zenbook Pro 17 (UM6702). Se svým výkonným procesorem až do AMD Ryzen 9-6900HX, 16 GB RAM a 1 TB SSD Power je Zenbook Pro 17 dobře vybaven i pro náročné úkoly. Jako grafická karta se používá GPU notebooku NVIDIA GeForce RTX 3050.

Na oplátku existuje displej WQHD s vysokým rozlišením s rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů a jas 400 nits. Musíte se však obejít bez převodového režimu a dotykové obrazovky.

Na oplátku Pro 17 nabízí Ergolift závěs o 180 °, který umožňuje úplné otevření notebooku a položeného byt na stole. Díky tomu je snadné dělat si poznámky nebo sdílet obsah.

Velká ergosense touchpad v Zenbook Pro 17 také usnadňuje kreativní práci. Zenbook Pro 17 má také elegantní logo monogramu a je certifikováno pro náročné u.S. vojenský standard, díky čemuž je obzvláště drsný a dobře chráněný před vnějšími vlivy.

17-palců však váží pouze 2 350 gramů. Baterie má kapacitu 76 hodin a má trvat až 14 hodin. V tomto modelu se navíc používá také chladicí systém ASUS ICECOOL Plus.

a dostupnost

Oba nové notebooky ASUS jsou nyní k dispozici v obchodech. Asus Zenbook Pro 15 Flip OLED (UP6502) začíná za doporučenou maloobchodní cenu 1 599 EUR, zatímco Asus Zenbook Pro 17 (UM6702) je k dispozici od 1 499 EUR EUR.

asus, zenbook, ux582, recenze

Asus Zenbook Pro 15 Recenze notebooku: Jeden notebook, dvě obrazovky

Asus Zenbook Pro 15 je silný performer s krásným designem, ale zatímco je inovativní ScreenPad, není plně pečený a přispívá k krátké výdrži baterie.

Klady

 • Ohromující design
 • Pevný grafický výkon
 • Světlý displej
 • ScreenPad je inovativní

Nevýhody

Proč můžete věřit Tomovu hardwaru

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Zenbook Pro 15 je bohatý. Notebook (2 299, jak je testováno, 1 799 na začátek) je bohatý stroj, a to jak zvenčí s dobrým vzhledem, tak zevnitř s jeho procesorem Intel Core i9. Je to tak navíc, že ​​má pod jeho touchpad druhý displej. Ale ten ScreenPad, i když je zajímavý, by mohl použít více času v troubě a špatná výdrž baterie notebooku znamená, že není tak přenosný, jak by měl být.

Design

Z vnějšku Zenbook Pro 15 vypadá jako standardní notebook Asus. To není špatná věc; Jeho kovový design je luxusní, i když společnost se obchodovala v jasně modré za tmavě modrou, která v nějakém světle vypadá černě. Chybí také soustředné kruhy, které má na víčkách mnoho notebooků Asus, což poskytuje konzervativnější vzhled. Logo ASUS je v měděném přízvuku a víko nastiňuje obložení mědi. Je to design, který by křičel sofistikovanost, ale je to příliš elegantní křičet. Raději byste si to jen všimli.

Rozvinutí notebooku neodhalí jeden, ale dva displeje. První je 15.6-palcový, 4k dotykový displej obklopený mírným rámečkem. Tento druhý displej je Asus ‚ScreenPad, inovativní 5.5palcová obrazovka zabudovaná do touchpadu

Hliníková paluba je stejná tmavě modrá jako víko, ale s jemným pruhovaným vzorem a podsvícené klíče používají měděné písmo, aby odpovídaly oříznutí. Čtečka otisků prstů je v pravém dolním rohu.

Strany notebooku jsou zdobeny různými přístavy. Na pravé straně je výstup HDMI a pár portů Thunderbolt 3, zatímco levá strana má konektor pro sluchátka, slot pro kartu microSD a pár USB 3.1 Porty Gen 2 typu A. Rád bych viděl slot SD karty v plné velikosti.

Ve 4.2 libry a 14.4 x 9.9 x 0.7 palců, Zenbook Pro je průměrná velikost pro notebook hlavního proudu. Dell XPS 15 (14.1 x 9.3 x 0.7 palců) a 15palcový Microsoft Surface Book 2 (4.2 x 13.5 x 9.9 x 0.9 palců) Oba váží stejné množství jako Zenbook Pro. Pouze 15palcový Apple MacBook Pro (13.8 x 9.5 x 0.6 palců, 4 libry) je znatelně menší a lehčí.

Specifikace

ZobrazitprocesorGrafikaPaměťSSDOptickýSítěVideo portyUSB portyZvukFotoaparátbaterieNapájecí adaptérOperační systémRozměry (WXDXH)HmotnostjinýCena (jak je nakonfigurováno)
15.6-palcový, 3840 x 2160 (4K) IPS / ScreenPad: 5.5palcový FHD (1920 x 1080) Super IPS
Intel Core I9-8950HK
Nvidia Geforce GTX 1050 Ti (4 GB GDDR5)
16 GB DDR4 2 400 MHz
512GB PCIE NVME
Intel Wireless-AC 9560, Bluetooth 5.0
HDMI 1.4
2x Thunderbolt 32x USB 3.1 Gen 2 typu-a
2x reproduktory s laděním Harmanem/Kardonem
480p webová kamera
71WHR
150W
Windows 10 Pro
14.4 x 9.9 x 0.8 palců
4.2 libry
Čtečka otisků prstů, čtečka karet microSD
2 299

Hraní a grafika

Zenbook Pro zabalí NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti se 4 GB VRAM. Většinu her můžete spustit v redukčním nastavení, ale v případě tohoto notebooku je grafická karta více zaměřena na poskytnutí trochu extra oomph v kreativních aplikacích, jako je Adobe Photoshop.

Přesto jsem byl schopen hrát Fortnite na uzamčených 60 snímcích za sekundu (FPS) ve vysokém nastavení a hra běžela pěkně a hladká.

Dokázal projít shromážděním na některých našich herních benchmarkech. Při testu Hitmana (1920 x 1080, Ultra), probíhal na 60 snímků za sekundu a odpovídal XPS 15 (GTX 1050 TI Max-Q), i když nedosáhl povrchové knihy 2 s GTX 1060 a prémiovým průměrem notebooku 82fps.

Na benchmarku Grand Theft Auto V (1920 x 1080, velmi vysoký) běžel v průměru 31 snímků za sekundu (těsně nad naším hraničním prahem 30-fps), padl za povrchovou knihu 2 a průměr kategorie 43-fps, ale bití, ale bije XPS 13 (27 FPS).

Výkon

Naše recenzní jednotka přišla vyzbrojena procesorem Intel Core i9-8950HK, 16 GB RAM a 512GB PCIE-NVME SSD, což vše odpovídá extrémně silnému výkonu pro notebook. Není divu, že 30 karet v Chrome, včetně jedné streamování epizody Daily Show s Trevorem Noahem, nebylo pro tyto specifikace žádný zápas.

Na Geekbench 4 získal Zenbook Pro skóre 20 076. To je vyšší než průměr prémie (12 009) a také porazil Surface Book 2 (Core i7-8650u), XPS 15 (Core i7-8750H), ale MacBook Pro 15 (Core I9-8950HK) udělal lépe.

Zenbook Pro zkopíroval 4.97 GB souborů za 12 sekund, míra 424.1 Mbps. I když je to rychlejší než XPS 15 a Surface Book 2, je to pomalejší než průměr (471.2Mbps) a vážně rychlý MacBook Pro 15 (877.5Mbps).

Při našem testu Excel Makro se Zenbook Pro shodoval s 65 000 jmény a adres za 40 sekund, snadno překonal průměr (1:29) a MacBook Pro 15, XPS 15 a Surface Book 2.

Notebook ASUS trval 10 minut a 53 sekund, než přeložil 4K video na 1080p v našem testu HandBrake. To je mnohem rychlejší než průměr 20:38 a Surface Book 2, ale stojí za MacBook Pro a XPS 15.

Abychom stresovali testování Zenbook Pro, běželi jsme Cinebench 10krát při zaznamenávání dat s HWINFO. Skóre Cinebench ukazuje, že notebook rychle dosahuje ustáleného stavu, ale tvrdě klesá mezi šestý a sedmý běh, než se v osmém běhu vrátí do normálu. Přesto však CPU běžel v průměru 3.4GHz a nikdy neklesl pod rychlostí základních hodin. Průměrná teplota byla 93 stupňů Celsia (199.4 stupně Fahrenheit).

ScreenPad

ScreenPad je zvědavá zvíře. Je to inovativní, jistě, i když Apple již dělá něco podobného ve svém dotykovém lištu. Toto 5.Displej 5 palců 1080p je umístěn pod dotykovým pásem Windows 10 Precision. Skleněný povrch je hladký, přesný a reaguje na všechna gesta Windows 10.

Měří 446 nits na svých nejjasnějších a má docela solidní úhly sledování. Můžete si přizpůsobit tapetu, ale velká otázka spočívá v tom, jak používáte aplikace.

Zenbook Pro je dodáván s několika předinstalovanými aplikacemi pro ScreenPad, včetně spouštěče aplikací pro Windows 10, kalendář, kalkulačku, Spotify a hudební přehrávač. Některé z nich jsou skutečně užitečné. Obzvláště se mi líbí Launcher, kde můžete dát své nejpoužívanější aplikace, aby je rychle spustili. A i když již existuje kalkulačka v systému Windows 10, je tu něco o fyzickém dotýkání knoflíků, která se prostě cítí správně. Kromě toho aplikace pro Word, Excel a PowerPoint vloží několik často používaných funkcí na dosah ruky, i když nemusí být natolik působivé, abyste změnili svůj pracovní postup.

Ale jiné aplikace se nepoužívají a nastavují. V nastavení ScreenPadu je návod, který vysvětluje některé z nich, ale také jsem zjistil, že trávím nějaký čas na webových stránkách ASUS hledáním věcí. Například značka ScreenPad Adobe Reader je předinstalována. Aplikace umožňuje používat uložený podpis, ale nedělá nic bez čtenáře ve vašem systému. A místo toho, abyste vám řekli, abyste získali čtenáře, zavede vás do Windows Store a stáhněte si aplikaci ScreenPad, kterou již máte. Pro ovládání YouTube musíte jít do obchodu Chrome a najít plugin. Nepoužívejte Chrome? Nemůžete (v tuto chvíli) použít ScreenPad jako dálkový ovladač pro YouTube.

Snad nejpodivnější funkcí ScreenPadu je, že jej můžete použít jako druhou obrazovku ke spuštění Windows. Je to slušný způsob, jak si ponechat video streamování nebo video na YouTube, když nechcete, aby si na obrazovce notebooku zaujal prostor. Dokázal jsem na to hrát Fortnite, ale většinou to bylo jako roubík. není důvod dělat nic aktivního na ScreenPadu.

A stejně jako dotykový lišta Apple, musíte se podívat dolů, abyste jej použili. Pokud jste typičkou dotyku, jako jsem já, byli jste vyškoleni. Výsledkem je, že jsem musel vynaložit další úsilí, zatímco jsem se naučil, jak jej používat. Protože obrázky na ScreenPad se neustále mění, neexistuje žádná svalová paměť k použití.

A konečně, právě teď není pro ScreenPad mnoho případů použití. ASUS může vytvořit více aplikací, ale na palubu opravdu potřebuje více dodavatelů softwaru, aby provedla užitečná rozšíření. To je však nepravděpodobné, pokud ASUS nevytvoří tunu samo o sobě nebo pokud se podobné obrazovky dostanou do zařízení konkurentů, takže stojí za to vývojáři čas a peníze.

Samozřejmě, pokud se vám to nelíbí, můžete vždy úplně vypnout. Bude to stále fungovat jako myš.

Zobrazit

Ach, správně, na tomto notebooku je také pravidelná obrazovka.

15.6-palcový, 4k dotykový displej je jasný a živý. Když jsem sledoval filmové slzy oceli 4K, mohl jsem rozeznat břečťan na sloupcích v tmavém chrámu a červená košile jedné postavy se objevila proti béžové zdi.

Panel ASUS pokrývá 141 procent barevného gamutu SRGB, mnohem živější než průměr prémiového notebooku (112 procent), stejně jako XPS 15, MacBook Pro 15 a Surface Book 2.

Obrazovka měřila průměrně 330 nits jasu, což porazilo průměr prémiového notebooku 309. Ale MacBook Pro 15, XPS 15 a Surface Book 2 přinesly na stranu ještě větší svítivost.

Klávesnice

Navzdory pouhým 1.1 milimetry cestování klíče, klávesnice Zenbook je pohodlná se správným množstvím kliknutí. Na 10fastfingers.test na psaní, dosáhl jsem 107 slov za minutu s dvouprocentním chybovým mírou, které jsou pro mě poměrně standardní. Klávesnice se cítí trochu daleko zpět v podvozku, protože skraenpad pod ní trvá hodně místa.

Zvuk

Reproduktory na Zenbook Pro jsou jasné a hlasité. Když jsem poslouchal „pacientovo ruské kolo“, vokály byly jasné a vyslovené a silně byly silně sledovány kytary a bicími. Bass však nebyl příliš znatelný. Objem reproduktorů snadno naplnil střední konferenční místnost.

Upgradeability

Chcete.li otevřít Zenbook Pro, budete muset odstranit 10 malých šroubů Torx. Spodní kryt přichází hned. PCIE SSD je jedinou uživatelem nahraditelnou část.

Životnost baterie

Kamkoli jde Zenbook Pro, měla by s ní nabíječka jít. Že ScreenPad nasává hodně šťávy. Notebook trval jen 4 hodiny a 5 minut na našem testu baterie, který nepřetržitě prohlíží webové stránky přes Wi-Fi, spustí grafické testy a streamy videa. Když jsme vypnuli ScreenPad, tento čas se zvýšil na stále nevýrazného 5 hodin a 14 minut.

Teplo

Zenbook se na dně dostane. Po streamování 15 minut videa HD to měřilo 102 stupňů Fahrenheita na spodní straně, 94 stupňů mezi klíči G a H a 84 stupňů na ScreenPadu.

Webová kamera

Často se na webcams nezhoršuji, ale Zenbook Pro’s je urážlivý. Je to rozmazané, 480p nepořádek kamery. Měli byste se zlepšit na notebooku 2 299. Když jsem to vyzkoušel, stěží jsem viděl bílé pruhy v mé pušenkové modré košili a obraz vypadal spíše zamlženo než ostrý. Žádná změna osvětlení nebo scenérie nemůže opravit nízké rozlišení.

Software a záruka

Kromě všech aplikací ScreenPad vložil Asus na notebook několik dalších programů. Nejužitečnější je nádherný nástroj, který vám umožní změnit teplotu obrazovky a je vynikající pro práci v noci. Obvykle zjistím, že Asus Giftbox, který obsahuje programy od partnerů, je nepříjemností, ale mám podezření. ASUS také přidal Netflix.

Naše recenzní jednotka měla velmi malý bloatware z Windows 10. Hlavními delikventy byly odkaz na PDF a odkaz Microsoft Store na prvky Photoshopu.

Asus prodává Zenbook Pro 15 s jednoletou zárukou.

Konfigurace

Naše recenzní jednotka byla Zenbook Pro 15 UX580GE s procesorem Intel Core i9-8950HK, 16 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 1050 TI (4GB) a 512GB PCIe-NVME SSD, stejně jako Screenpad. Stojí to 2 299.

Existuje levnější model, Zenbook Pro 15 UX550GE, který má tradiční touchpad, Intel Core i7-8750H, 16 GB RAM a 512 GB m.2 PCIe SSD za 1 799.

Sečteno a podtrženo

Asus Zenbook Pro 15 je bezpochyby krásně navržený stroj a má také sílu. Jeho obrazovka je živá a mít GTX 1050 Ti je dobré pro herní herní nebo kreativní úkoly.

Ale ScreenPad, i když inovativní a zajímavý, stále potřebuje nějakou práci. Bez dalšího rozvoje je display s otočením touchpad zajímavé, ale ne nutností. A rozhodně to nepomůže s žalostnou výdrž baterie Zenbook.

Nedokázali jsme otestovat menší verzi Zenbook Pro 15, která má tradiční touchpad a Core i7, ale to je pravděpodobně lepší sázka, s ohledem na to, kolik peněz ušetříte. Alternativně, pokud nepotřebujete sílu jádra i9, Dell XPS 15 je o něco elegantnější s mnohem delší výdrží baterie, i když můžete platit o něco více celkově. Je to 1 499 pro jádro i7, GTX 1050 Ti Max-Q, 16 GB RAM, 256 GB SSD a 1080p displej nebo 1 899, aby narazily na 4K obrazovku a 512 GB SSD.

asus, zenbook, ux582, recenze

Díky tomu je Zenbook Pro doporučuje pro ty, kteří potřebují Core i9 a myslí si, že ScreenPad by mohl výrazně zlepšit jejich produktivitu.Ale pro zbytek. Stále byste měli zvážit další možnosti, přestože je to hezké a jak dobře to funguje.

Asus Zenbook Pro Duo 15 OLED UX582 Recenze: 3 000 notebook jako žádný jiný

Na první pohled

Klady

 • Duální OLED obrazovky jsou přínosem pro vytváření mobilního obsahu
 • Skvělá klávesnice a extra hladivé reproduktory
 • Zahrnuje batoh, Palm Rest, Ergonomic Stand a Stylus

Nevýhody

 • Malý trackpad, který nenávidí levicové
 • Software s dvojitou obrazovkou si zvykne
 • Tech specifikace mírně nedostatečně výkonné srovnatelné notebooky

Náš verdikt

Workhorse Asus ‚s dvojitou obrazovkou je působivým technickým úspěchem se skutečným užitečností pro hráče a tvůrce obsahu.

Nejlepší dnes: Asus Zenbook Pro Duo 15 OLED UX582

Bez ohledu na to, zda máte na notebooku 3 000, musíte respektovat ASUS za ten, s nímž přijde.

Asus Zenbook Pro Duo 15 OLED UX582 má dva dotykové obrazovky, včetně 4K OLED displeje na obvyklém místě a squatter OLED obrazovky těsně nad klávesnicí. Je to také stroj Beastly, s procesorem Intel Core i9-10980HK, NVIDIA GeForce RTX 3070 GPU a 32 GB RAM.

Můžete zamítnout Duo Zenbook Pro jako trik, ale Asus dělá laptop tanec s dvojitou obrazovkou od roku 2019. UX582 upřesňuje software pro návrh i druhou obrazovku původního modelu. Asus je jasně odhodlán k tomuto konceptu, a přestože to není pro každého, poskytuje skutečnou užitečnost pro tvůrce obsahu, kteří mají několik skvělých spálení.

Tech specifikace

Naše špičková linka Asus Zenbook Pro Duo 15 OLED UX582 Review Unit obsahuje následující technické specifikace:

 • 15.OLED displej 6 palců 3840 × 2160
 • Sekundární 14palcový 3840 × 1100 OLED Matte Display
 • CPU Intel Core i9-10980HK
 • Nvidia Geforce RTX 3070 (notebook)
 • 32 GB DDR4 RAM
 • 1 TB PCIe 3.0 NVME SSD
 • 720p webová kamera
 • Asus pero s 4 096 úrovní tlaku
 • Ergonomický stánek
 • Batoh
 • Levá strana: HDMI 2.1, Jack pro sluchátka
 • Pravá strana: USB-A 3.2 Gen 2, 2x USB-C Thunderbolt 3
 • Hmotnost: 5.16 liber (1.52-libra napájecí cihla)
 • Rozměry: 14.17 x 9.81 x 0.96 palců

Možnosti konfigurace jsou na tomto notebooku vzácné. Adorama prodává 2 700 verze Odstranit nevýhodný odkaz s procesorem Intel Core i7-10870H a údajně existuje verze s 16 GB RAM, ale nenašli jsme, že je k dispozici ke koupi.

Stále najdete starší UX581 s 9. generací CPU I9 GPU a RTX 2060 GPU (zde je zrekonstruovaný model pro 2 019), ale pak byste zmeškali vylepšený design, ve kterém se druhá obrazovka nakloní na na na úhel místo ležení.

Design s dvojitou obrazovkou

Zatímco duo Zenbook Pro není v žádném případě svelte, jeho 5.16 liber rám je lehčí, než byste mohli očekávat vzhledem k všemu uvnitř. Je dodáván v zeleně-modré barvě s hliníkovým víkem, jehož vířící vzor se rozprostírá ven od loga mimo střed Asus. Když zvednete víko, pár závěsů na zadní straně druhé obrazovky, takže je snazší vidět a dotýkat se.

Asus je zjevně hrdý na svou práci zde. Návrh kartonové krabice profesionálního dua napodobuje samotný notebook, otevírá se jako véčka a zvedá notebook z jeho kontejneru. Nadměrná cihla Power přichází ve své vlastní fantastické krabici.

Duo Pro Duo také dodává spoustu příslušenství, včetně odpočinku, který se sklouzne nahoru k spodnímu okraji notebooku, ergonomického stojanu, který se můžete držet zadní strany notebooku a štíhlého batohu. Neměl jsem žádné problémy s zabalením všeho do tašky, spolu s externí myší, mechanickou klávesnicí a řadičem PlayStation 4.

Pokud jde o samotné displeje, hlavní obrazovkou je 440-NIT panel, který pokrývá 100 procent gamut DCI-P3, podle ASUS. Je to jedna z živějších obrazovek, které najdete na notebooku, a můžete jej pohodlně používat uvnitř nikomu poblíž maximálního jasu. Sekundární obrazovka LCD má matný povrch, což dává smysl, když si uvědomíte, že se musí vyhnout odrážení nadzemních světel do vašich očí.

Umístění obrazovek k použití

Z pohledu Windows 10 je spodní obrazovka Asus Pro Duo. nebo ScreenPad Plus, jak to Asus nazývá. jen druhý monitor jako každý jiný. Můžete mu dát hlavní panel, upravit škálování displeje a podle libosti přetáhnout okna sem a tam.

To by samo o sobě učinilo pro duo zajímavější než váš průměrný notebook. Pro duo je však vzácný případ, ve kterém je načtený software prodavače vítaným doplňkem. Použitím softwaru ASUS ‚ScreenPad Plus můžete otevřít spoustu nových případů použití, které nedostanete pouze s druhým monitorem. Nějaké příklady:

 • Nastavte panel ovládacích prvků dotyku v některých aplikacích Adobe, jako je Photoshop
 • Použijte předvolby k uspořádání aplikací v kachlovém rozvržení na obou obrazovkách
 • Použijte druhou obrazovku jako gigantický trackpad
 • Pop otevřujte číslo, které zabírá pravou polovinu spodní obrazovky
 • Rychle převlékněte okna mezi dvěma obrazovkami

To vše zahrnuje křivku učení. Různé ikony a nabídky ASUS nejsou vždy intuitivní a já jsem musel hledat online, abych zjistil, jak načíst adobe-optimalizované ovládací panely ASUS. Také jsem zjistil, že druhá obrazovka je trochu těžko čitelná, aniž by se zvýšila jeho úroveň škálování displeje.

Ale po několika dnech jsem se dostal k použití zkratky ASUS pro přetahování oken a nastavil jsem několik předvoleb pro produktivitu. (Můj oblíbený příklad: Webový prohlížeč na hlavní obrazovce, překračování přes spodní dvě třetiny a Plexamp v dolním dolním třetím místě.)

Přál bych si jen, aby Asus udělal zřejmý krok, jak vám nechat použít druhou obrazovku jako povrch kresby ve stylu Wacom pro hlavní obrazovku. I když můžete stylus používat přímo na obou displejích, větší obrazovka sedí v nepříjemném úhlu pro kreslení a ten menší je příliš stísněný. Schopnost zrcadlit tahy perem z menší obrazovky na větší by se přitahovalo Asus Pro Duo mnohem přitažlivějším pro umělce.

Klávesnice a trackpad

Neobvyklý design Asus Pro Duo vytváří na frontě klávesnice a trackpadu některé kompromisy, ale také vytváří některé nové příležitosti.

Neměl jsem žádné výhrady s kvalitou skutečné klávesnice, která nabízí tiché psaní s uspokojivou hmatovou zpětnou vazbou, ale dává vaše ruce do nepříjemné pozice, pokud nepoužíváte zápěstí zápěstí.

Trackpad je mezitím mnohem hladký, ale vyšší než je široký, takže je to nesoulad pro širokoúhlý displej. A protože sedí vedle klávesnice, levici to nenávidí. Na druhou stranu se trackpad může transformovat na číselnou podložku dlouhým stisknutím tlačítka v pravém horním rohu, což dále zdůrazňuje myšlenku, že ASUS opravdu očekává, že zapojíte externí myš.

Zvuk, webová kamera a zabezpečení

Navzdory ceně se Asus opravdu rozběhl na kameru a bezpečnostní funkce. Webová kamera je stejná poněkud fuzzy 720p kamera, kterou najdete na mnohem levnějších notebookech. I když ji můžete deaktivovat pomocí klávesové zkratky, postrádá to fyzickou závěrku, kterou nabízejí některé jiné špičkové notebooky. Duo Zenbook Pro podporuje rozpoznávání obličeje pro přihlášení, ale postrádá čtenář otisků prstů, což obecně považuji za mnohem spolehlivější.

Na druhou stranu jsou reproduktory značky Harman Kardon působivě hlasité. I když nenabízejí mnoho basů pro hudbu, špičková jasnost je skvělá pro videokonference a skartování prostřednictvím nepřátel ve vašem oblíbeném střelci z první osoby. Kvalita mikrofonu je také vynikající a vytváří bohaté vokály pro váš další zvukový volání nebo Twitch Stream.

Výkon

Část ASUS Zenbook Pro Duo’s Allure pochází z technických specifikací podobných plochu, v podstatě vám poskytne přenosnou PC pracovní stanici. Naše benchmarky přesto ukazují, že to zcela nedrží krok s jinými špičkovými herními počítači, možná kvůli zvláštnostím designu s dvojitou obrazovkou.

Například při pohledu na Handbrake, duo Zenbook Pro Duo kódovalo náš testovací video soubor za 24 minut a 53 sekund, jen sotva porazil jádro i7-10870h v Gigabyte’s Aorus 17G a dobře umístěné za Asus ‚Rog Zephyrus Duo, které má to samé Intel Core I9-10980HK. Zatímco všechny tyto notebooky tuto práci dokončí rychle, pro duo je mírně nedostatečně výkonné.

Totéž platí v Cinebenchu, který testuje spíše krátké výbuchy výkonu než trvalé spousty ruční brzdy. Zatímco skóre s jedním vláknem byla v pořádku, pro duo bylo opět za duem Rog Zephyrus ve vícevláknovém výkonu, přestože mělo stejný procesor.

Hraní je také smíšená taška. Na papíře jsou NVIDIA RTX 3070 a RTX 2080 podobné, ale viděli jsme notebooky s druhým okrajem prvního v Zenbook Pro Duo. To byl například případ vzestupu benchmarkového nástroje v Rise of Tomb Raider, kde se duo Rog Zephyrus znovu vzalo na horní ruku.

3Dmark’s Fire Strike 1.1 Benchmark ukázal podobné výsledky, i když můžete vidět alespoň jasnou výhodu pro RTX 3070 oproti RTX 1650, který dnes nadále dodává v mnoha notebookech s nízkými cenami notebooků.

Výsledky byly příznivější v extrémním benchmarku 3DMark’s Fire Strike Extreme, což je test daní, který vykresluje rozlišení 2560 × 1440, oproti 1080p pro obyčejnou starou požární úder. Zde se Zenbook Pro Duo podařilo překonat GPU RTX 2080 Rog Zephyrus Duo.

V praxi se budete chtít ve většině případů držet 1080p a nebudete mít žádné problémy s tím, že se kvalita grafiky zase na oplátku. Hraní 4K je na tomto notebooku proveditelné, ale pouze s hity do kvality a snímku grafiky. Například v smrti a na obloze žádného člověka bylo možné rozlišení 4K možné pouze při asi 30 snímcích za sekundu.

Životnost baterie byla mezitím stejně příjemným překvapením vzhledem k všemu, co pro duo probíhá. 4K OLED obrazovky mají tendenci být bateriové prasata. Tento notebook má dva z nich a jeho technologické specifikace se nevztahují na dlouhověkost. Přesto se duo pro duo drželo proti jiným notebookům pracovního koně, které trvalo 6 hodin a 25 minut v našem smyčkovém testu videa. Druhou obrazovku jsme pro tento test udržovali na jeho výchozím 50 procentním jasu, ale video jsme hráli pouze na primární obrazovce při našem standardním jasu testu 250-260 nits.

Duo nebo plocha?

Systémy stranou, Asus Zenbook Pro Duo je těžké porovnat s jinými počítači. Jeho nejbližší konkurencí může být multimonitorská plocha nebo notebook s připojeným monitorem cestování. Duo Pro je přenosnější a všestrannější než kterákoli z těchto možností, zejména s nástroji softwaru, který Asus hodil na vrchol.

Pro určitý výklenek umělců, tvůrců médií a hráčů by to vše mohlo přidat něčemu zvláštnímu, i když je to pro nás ostatní nedosažitelné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS