Bezdrátová sluchátka Sony S $ 350 se připojí k Bose jako zlatý standard v bezdrátové síti…

Bezdrátová sluchátka společnosti Sony 350 se připojí k Bose jako zlatý standard v bezdrátových sluchátcích pro hluk

Ikona e.mailu obálka. Označuje schopnost odesílat e.mail.

Ikona e.mailu stylizovaný pták s otevřeným ústem, tweeting.

Ikona LinkedIn Slovo „in“.

When you buy through our links, Insider may earn an affiliate commission. Learn more.

 • Sluchátka společnosti WH-1000XM4 společnosti Sony patří mezi nejlepší bezdrátová sluchátka, která můžete získat v cenovém rozsahu 350.
 • Mají vynikající zrušení hluku, kvalitu telefonního hovoru, které vyřízne obrovské množství okolního hluku, skvělou výdrž baterie a úžasný zvukový výkon.
 • Pokud nejste spokojeni s tím, jak zní z krabice, můžete použít aplikaci pro sluchátka Sony k jejich vylepšení. Stojí to za to, protože můžete získat lepší zvuk než historický zlatý standard v bezdrátových hlukových sluchátcích-400 Bose 700.
 • Pokud se díváte na sluchátka bezdrátového hluku, je pravděpodobné, že se také díváte na Bose 700. Pokud ano, podívejte se na naše přímé srovnání mezi Sony WH-1000XM4 a Bose 700.

Hned na netopýr by měla být sluchátka bezdrátového šumu Sony WH-1000xm4 vážnými uchazeči o vaši hlavu a uši.

Ve skutečnosti byla „bezdrátový“ a „zrušení šumu“ populární kritéria a společnost Sony získává tyto dva aspekty naprosto správné. Získáte také skvělou kvalitu zvuku, kterou můžete pomocí aplikace pro sluchátka Sony pro své představy upřesnit, a možná se vám možná bude líbit více než historický zlatý standard v bezdrátových sluchátkách pro hluk-400 Bose 700.

Pokud je 350 ve vašem rozpočtu na bezdrátové sluchátka, který má sluchátka, měl by být XM4 ve vašem užším výběru absolutně vysoko, ale nezapomeňte si přečíst úplnou recenzi níže, abyste se ujistili, že jsou pro vás.

Pohodlí a design

XM4 jsou velmi pohodlná sluchátka. Náušnice zakrytá hladkou koženou koženou jsou plyšové a nechraňují mi hlavu, ale jsou prostě natolik těsné a lehké, aby sluchátka zůstala, zatímco se naklánějí a otáčejí hlavou ve všech směrech. Pro informaci, moje hlava kolem mého obočí a tipy mých uší měří asi 23 palců. Čelenka je vyrobena z něčeho pevnějšího, ale také zakrytá hladkou koženou a nevztahuje se příliš velký tlak, ani horní část mé hlavy se po dlouhých obdobích poslechu bolí.

Design-moudrý, XM4 jsou docela neutrální a moderní vypadající. Jejich matný plastový exteriér je k dispozici v černé a „stříbrné“, který vypadá spíše jako druh světla opálení nebo šedé béžové. Mohli byste argumentovat, že by měl být více kovu pro pár 350 sluchátka, ale kov by pravděpodobně přidal větší váhu, a to by opravdu nepřispělo k jejich prémiovému pocitu.

Kvalita zvuku

Cílem a definitivním je, že XM4 dostane základny správně. mají velmi bohatý zvuk a dobrý, poměrně široký zvukovou scénu. Společnost Sony se také může pochlubit, že spolupracovala s Sony Music Studios Tokio na kvalitě zvuku XM4S. Abych byl upřímný, nejsem ten pravý člověk, který vám řekne, o kolik se to počítá, ale myslel jsem si, že to zmíním.

Mimo to je pro mě těžké říct, zda to zní dobře nebo ne, protože každý slyší jinak a každý má přednost tomu, jak jejich hudba zní. A to se stane oblast, kde XM4S svítí. Jejich zvuk je přizpůsobitelný prostřednictvím aplikace pro sluchátka Sony a zvuk můžete změnit tak, jak chcete. Přizpůsobení zvuku prostřednictvím nastavení ekvalizéru (EQ) není nové, je to jen zvláště efektivní u aplikace Sony a sluchátka XM4.

Díky bohu, XM4s je přizpůsobitelný, protože jejich zvuk mimo krabici není můj oblíbený. Ve svém výchozím stavu mají XM4 velký, mocný zvuk, který se těžce naklání k basům a nevěnuje velkou pozornost vyšším frekvencím, což vede k tlumenému zvuku, který upřímně není příliš působivý. Pokud máte rádi jasnost a lepší rovnováhu, která obsahuje trochu více výšek a výšek, XM4 nebude pro vás a budete chtít jít do aplikace pro sluchátka Sony, abyste přizpůsobili zvuk.

To je to, co jsem udělal, a našel jsem přizpůsobení, díky kterému je moje hudba zní úžasně, a bylo to docela snadné a rychlé. Ve skutečnosti moje vlastní přizpůsobení proměnilo XM4 na pár sluchátek, které budou obtížné vyměnit. Stálo za to jít do aplikace a hrát si s nastavením zvuku, protože dávám přednost způsobu, jakým zvuk XM4 ve srovnání s Bose. (Pokud jste zvědaví, používám „jasnou“ předvolbu a nastavím „čistou basu“ na 5 nebo více.)

Někteří se opravdu nestarají příliš mnoho a jen chtějí pár sluchátek, která jsou řečena zní dobře, aniž by se v aplikaci pohrávaly, a pro tyto lidi bych navrhl 400 Bose 700, které lze často mít za méně. Nabízejí vynikající zvuk z krabice.

Zrušení hluku a výdrž baterie

Zrušení hluku na XM4 je vynikající a na stejné úrovni, které jsou stanoveny standardem pro bezdrátové sluchátka s popisováním šumu s linií tichého pohodlí a naposledy jeho řada 700.

V prostředí typu kanceláře na asi 53 decibelech, včetně klimatizace droningu a několika hlasitých fanoušků, jsem mohl poslouchat hudbu při výrazně nižších objemech než bez zrušení hluku. Okolní hluk z klimatizace a fanoušků, a dokonce i zvuk mé ženy na telefonním hovoru ve stejné místnosti byl při poslechu hudby zapomenut.

Bez hudby byl hluk ventilátoru s vyšší frekvencí stále slyšitelný, ale XM4 učinil místnost výrazně tišší a pohodlnější pro práci. Stále jsem mohl slyšet telefonický rozhovor mé ženy, ale znovu to bylo úplně tolerovatelné a stále jsem mohl snadno pracovat pohodlně, aniž bych se cítil rozptýlen.

Dokonce jsem testoval XM4 vedle generátoru záložního energetického generátoru 10 kW mého domu, který produkuje 65 až 85 decibelů. rozsah, který slušně představuje Midtown Manhattan Avenue. XM4 se pozoruhodně dobře stala při zrušení hluku generátoru s ohledem na mou blízkost k generátoru a že hluk přicházel výhradně z jednoho zdroje spíše než z „všude“ povahy hluku na Manhattanu.

Ve větě bude XM4 absolutně učinit metro a chůze dojíždí v rušných městech výrazně tolerovanější a pohodlnější.

Pokud jde o výdrž baterie, Sony nabízí působivých 30 hodin a pět hodin poslechu z rychlého 10minutového poplatku za 1 s 1.5A nebo více adaptéru. Celkově vzato, výdrž baterie v reálném životě je skvělá. nikdy se necítilo, jako bych neustále nabíjel XM4.

Telefonní hovory

Společnost Sony se během telefonních hovorů snažila zlepšit snížení okolního hluku a tato práce se vyplatila. Měl jsem telefonní rozhovor kolem rozsahu 65-75 Decibel (poblíž mého generátoru) a osoba, se kterou jsem mluvil napájení při 240 voltech.

V zásadě to znamená, že můžete procházet po rušných ulicích města a pohodlný rozhovor s sotva jakýmkoli městským hlukem, který se propustí do telefonního hovoru.

To přivádí XM4s do oblasti Bose 700 k výkonu telefonu, což něco říká. Bose 700 byl odhalením kontroly okolního hluku pro telefonní hovory.

Aplikace a další funkce

Aplikace pro sluchátka Sony je utilitární, ale nezbytná pro přizpůsobení zvuku podle vašich představ, a přestože to pro mě bylo rychlé a snadné, vidím dostatek prostoru pro zlepšení, aby byla intuitivnější a atraktivnější, zejména pro ty, kteří jsou méně nakloněni na ně Tech.

Společnost Sony naložila XM4S s jednou funkcí, která je neuvěřitelně důležitá pro pár bezdrátových sluchátek v roce 2020 a dále, stejně jako spoustu funkcí, které nejsou zcela nutné, dokonce i pochybné.

Za prvé, důležitá funkce, kterou zahrnuje XM4s, je technologie Bluetooth Multipoint, která vám umožní připojit se ke dvěma zařízením současně. Multipoint je nezbytný, pokud často přepínáte mezi telefonem a počítačem. můžete poslouchat hudbu z počítače se sluchátky a také vyzvednout telefonní hovor z telefonu bez jakéhokoli manuálního přepínání.

Další funkcí, která funguje dobře, je „Rychlá pozornost“, která snižuje objem vaší hudby a při položíte ruku na pravé ucho ruku zruší ruku. To je skvělé, když potřebujete komunikovat s někým krátce, jako když něco kupujete. Zrušení hlasitosti a hluku se vrátí zpět, když odstraníte ruku z pravého náušnice. Stále bych si myslel, že jsem neslušný, když jsem si udržoval sluchátka při komunikaci s jinou lidskou bytostí, ale alespoň pohyb položení ruky do náušnice je známkou toho, že děláte něco, co jim věnujete pozornost.

K dispozici je také „mluvit s chat“, kde se sluchátka detekují, když mluvíte, a zrušení hudby a hluku jsou zcela vypnuty. Když sluchátka zjistí, že už nemluvíte, hudba a zrušení hluku se znovu zapojí po stanoveném čase. Funguje to dobře, ale pokud si s někým povídám po více než krátkou dobu, budu sundat sluchátka. Pokud to není zřejmé, jedná se o jeden z pochybných funkcí.

Aplikace Sony zahrnuje optimalizátor zrušení šumu navržený tak, aby pro vás optimalizoval zrušení šumu analýzou všeho, co by mohlo změnit uši kolem uší. Nejsem si zcela jistý, jestli to funguje, abych byl upřímný, ale optimalizovaný nebo ne, kvalita zvuku a zrušení hluku zůstává vynikající.

K dispozici je také funkce „360 reality audio“, která údajně vylepšuje zvuk s určitým druhem vylepšení prostorového zvuku. Proces nastavení je zvláštní, protože musíte fotografovat uši a funguje to pouze s aplikacemi přílivových, nugs a deezer streamování aplikací. Nepoužívám žádnou z těchto aplikací, takže jsem nemohl tuto funkci vyzkoušet. Upřímně řečeno, tyto druhy funkcí zřídka zřídka vylepšují cokoli k lepšímu.

Pokud byste si koupili Sony WH-1000XM4?

Mohl bych to nechat na tom, ale musím prozradit, že XM4s funguje nejlépe, pokud používáte aplikaci Sony Sluchátka. Možná se vám bude líbit výchozí zvuk, ale připadá mi to nevýrazný. Po trochu bez námahy se XM4 stal jedním z mých oblíbených párů všech obřízených sluchátek-získáváte jedny z nejlepších kvality zvuku, pohodlí, zrušení hluku a kvality telefonního hovoru v cenovém rozpětí 350 cen 350.

Pokud je 350 na vyšší straně, můžete si stále vyzvednout předchozí generaci Sony v řadě XM, WH-1000XM3. Kvalita zvuku, zrušení šumu a pohodlí jsou všechny vlasy pod novým XM4, ale pro cenovky sub-250, které dnes vidíme pro XM3, jsou výhodné. Všimněte si, že XM3 by také prospěly drobné finaglingu s aplikací, aby se zvuk, který se vám líbí. Podívejte se, co jsme řekli o sluchátkách XM3 v době, kdy byli propuštěni.

Pokud opravdu nemáte zájem hrát si s aplikací a „jen chcete dobrý pár sluchátek“, místo toho bych doporučil Bose 700. Zde si můžete prohlédnout recenzi Bose 700.

Pros: pohodlná, dlouhá životnost baterie, vynikající zrušení hluku, skvělá kvalita zvuku, neuvěřitelně efektivní přizpůsobení zvuku, působivé snížení okolního hluku pro telefonní hovory

Nevýhody: Výchozí zvuk je tlumený a postrádá maximum a jasnost, aplikace je utilitární a není super intuitivní

Sony WF-1000XM4 Dlouhodobý přehled

Sluchátka TWS společnosti Sony WF-1000XM4 jsou již nějakou dobu na trhu a pro sebe si vytvořily pověst. Široce chváleno za jejich kvalitu zvuku a zejména jejich aktivní zrušení šumu se rychle stávají průmyslovým měřítkem. Naše recenze z loňského roku odrážela podobné city, přičemž můj kolega vyšel velmi ohromen z jeho zkušeností s ušími.

Když jsem teď strávil nějaký čas s WF-1000XM4, měl jsem nějaké myšlenky, abych se podělil o sebe. Stejně jako to, jak neexistuje snadný způsob, jak zkrátit jméno; Nemůžete jim jen nazvat 1000xm4, protože je někdo zmást se sluchátky WH-1000XM4. A není to jako byste je mohli nazvat WF. Sony nám to opravdu neusnadňuje. Zajímalo by mě, jestli pravidelní uživatelé dokonce potvrzují tato jména.

Kromě toho mám i další myšlenky na WF-1000XM4 (povzdech), zejména související s aspektem kvality zvuku a pohodlí těchto uší. Přečtěte si to dál a zjistěte to.

Design a pohodlí

WF-1000XM4 pokračuje v tradici Sony podivně tvarovaných uší. Mají podivný globulární design s parníky zlatými otvory pro mikrofony. Je to určitě výrazné, ale to, zda je atraktivní, je pro vás rozhodnout.

Vnější skořápka uší má velké oblasti citlivé na dotyk pro gesta. Můžete se na nich jen lehce dotknout, abyste aktivovali gesta, což určitě bije prodlužování uší tak, jak většina ostatních uší vyžaduje.

Na vnitřní straně uší jsou senzory optických blízkostí, které detekují, když jsou ušní uši umístěny do vašich uší a podle toho hrají/přehrajte/pozastavte zvuk. Když už mluvíme o tom, chce někdo vidět magický trik?

Jo, umístění senzorů na zádech je takové, že pokud umístíte uší určitým způsobem na povrch. Často jsem se vracel na zvuk, který stále hraje, když jsem odstranil uší a umístil je na stůl, i když jsem je neměl na sobě. Rozhodně dohled ze strany Sony.

Pokud jde o případ, zjistil jsem, že je překvapivě obtížné občas vytáhnout sluchátka. Vyčnívají jen část uší a všechny jsou hladké a zaoblené s malou přilnavostí. Neexistuje moc místa pro manévrování prstů, protože se víko dostane do cesty a mezi ušími je malá mezera. Uší jsou také drženy na místě překvapivě silnými magnety. To vše vede k slušnému boji pokaždé, když se je snažím vyjmout.

WF-1000XM4 přichází ve velmi zajímavém minimálním šedém obalu, který vypadá jako mini vejce. Je to všechno velmi ekologické a pěkné. Uvnitř dostanete sluchátka spolu s malým nabíjecím kabelem USB-C a dvěma dalšími dvojicemi pěnových ušních špiček (malých, velkých) vedle jednoho páru již aplikovaného na sluchátka (médium).

Balení má specifické odsazení provedené tak, aby vyhovovaly malým a velkým sluchátkům, které mě vždycky pobaví, protože pokud byste měli, řekněte, vyměňte výchozí tipy pro médium s těmi malými, pak se nyní zapadají do odsazení do odsazení malé tipy, takže je budete muset dát někam jinam.

Vzhledem k tomu, že jsme na téma tipů, je nyní vhodný čas mluvit o pohodlí. Společnost Sony učinila zajímavou volbu pro odeslání WF-1000XM4 pouze s pěnovými ušními tipy. Jak již bylo zmíněno, získáte tři velikosti, ale neexistuje žádná možnost silikonu. Pro srovnání, WF-1000xm3 přišel se třemi páry pěnových špiček a čtyřmi páry silikonových špiček v různých velikostech.

Bohužel jsem zjistil, že pěnové ušní tipy na WF-1000xm4 jsou docela nepříjemné. Výchozí střední velikost bobtná o něco větší než můj ušní kanál a malá velikost prostě není dost velká. To mě nutí držet se střední velikosti, která má tendenci vyvíjet docela velký tlak na uši, když se snaží expandovat.

Řešení pro to bylo poměrně jednoduché. Jen jsem vytrhl silikonové ušní tipy z jiného dvojice uší a dal je na WF-1000xm4. Tyto tipy poskytly stejně dobrou pasivní izolaci jako pěnové tipy a byly lehké roky dopředu, pokud jde o pohodlí.

V těchto recenzích vždy říkám, že pohodlí je subjektivní téma a váš počet najetých kilometrů se bude lišit. Slyšel jsem však, že zprávy od ostatních uživatelů a recenzentů také to, že WF-1000XM4 je z dlouhodobého hlediska nepříjemné použít. Společnost Sony mohla věci usnadnit tím, že navíc nabídla více velikostí pro pěnové tipy nebo nabízí silikonové tipy. V současné době nabízené velikosti prostě nestačí a používaná pěna je příliš silná a tuhá pro pohodlí.

To stranou jsem neměl problémy s tím, že jsem měl v uších WF-1000xm4. Navzdory podivnému tvaru nevyvíjejí žádný nepřiměřený tlak na žádnou jinou část uší a poté, co jsem vyměnil tipy pěny, jsem je mohl nosit celé hodiny na úseku.

Výkon

WF-1000XM4 používají relativně malé 6mm dynamické ovladače. Získáte podporu pro SBC, AAC a LDAC spolu s Bluetooth 5.2 Konektivita.

Tonalita WF-1000xm4 je zkreslená směrem k teplu. Důraz je kladen na basovou oblast a de-zdůraznění na výškové oblasti.

Koupil jsem si nová sluchátka…udělal jsem chybu?. Galaxy Buds Pro vs. Sony WF-1000XM4

Bass má jemnější nadmořskou výšku, než to, co najdeme ve většině uší Sony. V horní basové oblasti začíná více postupnější basové police a jde až do spodních oktáv. Širší police zabraňuje jakékoli zvláštní rozmnožování v jakékoli konkrétní oblasti a celkově získáte jednotnější podporu basů.

Střední rozsah je mnohem vyváženější, zejména v dolních rozsazích. Mužské hlasy dělají zvukové neutrální a plné tělesné výsledek s pouhým náznakem zbytkového tepla z Bass Boost. Střední rozsah se trochu zužuje na vyšším konci, když jde do výšky, což může způsobit, že ženské vokály jsou vtaženy zpět do mixu spolu s bicími a strunovými nástroji.

Zbytek výšek pak pokračuje v tomto svahu sestupně a je znatelně tišší ve srovnání se zbytkem frekvenčního rozsahu. Společnost Sony zdůraznila tuto oblast ve srovnání s WF-1000XM3, což způsobuje, že se troska občas setkává jako nudné a blátivé. To nemusí být problém na nahrávkách, které mají tendenci být horké, zejména popová hudba ze 70. a 80. let, ale moderní, dobře zaznamenané skladby budou chybět na špičkové úrovni.

Celkový zvuk má tedy tmavší hranu a většinou se jen setkává tak teplý kvůli naklonění basů. Předchozí generace WF-1000xm3 měla ve srovnání s vyváženějším zvukem, protože měla o něco méně basů a mnohem více vyplněné výškové odezvy. Ve skutečnosti to občas šlo příliš daleko jiným směrem a mohlo to být trochu sibilantní na špičkovém konci. Stále bych si osobně vybral tonalitu WF-1000XM3, ale WF-1000XM4 nezní špatně, ani to nezní špatně. Ponoření ve výškách nejsou tak závažné jako některé jiné basy zaměřené na basy, a proto mohou být stále příjemné, i když to není tak přesné.

bezdrátová, sluchátka, sony, připojí, bose, jako

Pokud jde o technický výkon, WF-1000XM4 je v pořádku. Detaily a rozlišení jsou o krok nad většinou uší, zejména dostupnější nabídky na trhu, jako jsou OnePlus Buds Pro, i když to stále není blízko k dobrým kabelovým IEM. Zobrazovací výkon je slušný, ale je negativně ovlivněn matným výškou. SoundStaging je nezanedbatelný a typický pro produkty v uši. Je to většinou zaměřeno mezi vaše uši a nikdy se nezískal za to.

Všechny zvažují všechny věci, WF-1000xm4 jsou příjemným párem uší, které si můžete poslechnout, a jedním z nejlepších znějících bezdrátových uší na trhu i v roce 2022. Slyšel jsem lépe za zlomek nákladů z kabelových uší? Absolutně. Ale WF-1000XM4 jsou také mnohem pohodlnější s mnoha dalšími funkcemi, které to podle mého názoru dělají i podle mého názoru. Důležité je, že mezera není obrovská, takže se necítíte, jako byste se hodně obětovali, pokud jde o kvalitu zvuku, abyste získali těmto ostatním stvořením přes kabelové IEMS.

WF-1000XM4 má nadprůměrný výkon mikrofonu. Zvuk zní přiměřeně přirozeně v klidné místnosti a zůstává slyšitelný i v hlučném prostředí. Toto je jedna oblast, kde kabelové sluchátka určitě mají velící náskok, ale WF-1000XM4 vykonává slušnou práci a mělo by být v pořádku, pokud provedete spoustu hlasových hovorů.

Sony se stala známá svým výjimečným výkonem digitálního šumu a WF-1000XM4 nejsou výjimkou. Navzdory jejich drobné postavě, uší dělají fantastickou práci při blokování většiny hluku kolem vás.

Ve srovnání s levnějšími sluchátky na trhu, které také tvrdí, že má tuto funkci, má WF-1000XM4 mnohem komplexnější hlukový filtr. Řeší mnohem více zvukového spektra okolního hluku, včetně Mids a vyšších frekvencí, zatímco levnější modely často mají tendenci pokrývat jen nízké frekvence. Konečný výsledek je mnohem úplnější kontrola nad okolním hlukem.

Kde WF-1000xm4 bere zadní sedadlo, je v kvalitě režimu průhlednosti, který Sony nazývá okolní zvuk. Cítí se trochu plechový a umělý zněl ve srovnání s některými alternativami tam, jako jsou Airpods Pro. Dokonce i OnePlus Buds Pro má ve srovnání s přirozenějším znějícím režimem průhlednosti.

WF-1000XM4 má dobrý latence pro video obsah. Existuje extrémně malé zpoždění, které si většina lidí nebude moci všimnout, a je snadné se přizpůsobit, i když jste na něj citliví, protože váš mozek v průběhu času přemostí mezeru.

Při hraní, latence je znatelnější, takže není docela ideální, pokud to není příležitostné věci. Pro vážnější hry jste vždy lepší s kabelovým zvukem, zejména pokud také potřebujete používat mikrofon.

Konektivita a spolehlivost

WF-1000XM4 provedl většinou spolehlivě v mém testování. Při testování s kodeky SBC a AAC neexistovaly žádné problémy s připojením a zvuk nikdy nepadl.

S LDAC mají věci tendenci být trochu variabilnější. Zatímco 330 kb / s a ​​660 kb / s fungovalo úplně dobře, 990 kb / s občas způsobilo docela závažné poklesy zvuku, což by vyžadovalo klesnutí na nejméně 660 kb / s. Zvláštní věc však bylo, že k tomu nestalo pokaždé, protože byly chvíle, kdy hraní na 990 kb / s, nevyvolaly vůbec žádné problémy.

Problémy s LDAC jsou něco, co jsem si všiml také s WH-1000XM4 při jejich kontrole zpět v roce 2020. Zdá se, že se jedná o opakující se problém s produkty Sony, což je zvláštní vzhledem k tomu, že se jedná o kodek Sony. Bude to však problém, pouze pokud chcete ručně nastavit bitrate na 990 kbps a pokud jej prostě necháte na Auto, nebudete mít žádné problémy.

Životnost baterie

WF-1000XM4 má nárokovou výdrž baterie až 8 hodin s ANC pro přehrávání zvuku. Může to být případ SBC nebo AAC, ale když jsem testoval s náročnějším LDAC nastaveným na 990 kbps, byl jsem schopen získat pouze 6 hodin nepřetržitého přehrávání. To není příliš špatné ve srovnání s jinými produkty na trhu, ale spravedlivé od Sonyho tvrzení.

Také jsem testoval, jak dlouho by sluchátka trvala na rychlém 10minutovém náboji z bytu a pokračovaly 2 hodiny ve stejném nastavení jako dříve.

Závěr

WF-1000XM4 jsou dvojicí vysoce kvalitních bezdrátových uší a v roce 2022 jsou i nadále skvělou volbou. Jsou určitě drahé, ale po testování spoustu levnějších možností na trhu dnes určitě dostáváte to, za co platíte. Klíčové aspekty, jako je kvalita zvuku, aktivní zrušení šumu, kvalita mikrofonu a dokonce i výdrž baterie, jsou hlava a ramena nad levnějšími alternativami.

Kde bych chtěl, aby se Sony zlepšila, je v oddělení pohodlí. To byl problém s předchozím WF-1000xm3 z různých důvodů as WF-1000xm4 je to tuhé tipy pěny, které přicházejí v omezených velikostech, které jsou viníkem. Možnosti velikosti nebo výběr silikonových tipů by jistě byly vítány a ne příliš na to požádat o cenu.

Byly tam také některé další drobné gripy, jako je koktání, když občas používají LDAC 990 kbps, a režim průhlednosti, který by mohl znít přirozeněji.

Kromě toho opravdu není moc stěžovat na WF-1000XM4. Kolem 250 utratíte na ně malé jmění, ale je to investice, kterou jsem pohodlně doporučoval.

Recenze Sony WF-1000XM4

Společnost Sony je do značné míry zodpovědná za hrubé zdraví aktivního trhu s bezdrátovými bezdrátovými sluchátky, které se zabývají šumem, a s WF-1000XM4 má společnost kombinovala výkon, ergonomii a budování kvality efektivněji než kdy předtím předtím. Nejsou dokonalí, ale jako celkový balíček je těžké porazit.

Klady

 • Rychlý, plnohodnotný a výmluvný zvuk
 • Bezvadná ergonomie a některé skutečně užitečné funkce
 • Působivá kvalita hovoru

Nevýhody

 • – Neopatřitelná výdrž baterie
 • – „
 • – Může trvat několik okamžiků, než se pohodlně postaví

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Minutová recenze

Hlasoval nejlepší sluchátka v uši na ceny Techradar Choice Awards 2021

Nejnovější model v divoce úspěšné řadě WF-1000 společnosti Sony je menší, lehčí a zelenější než kdy jindy-oh, a Sony WF-1000XM4 také zní ještě více artikulnější a okamžitě, než model, který nahrazují v horní části rozsahu.

Je pravda, že neexistuje žádná oblast (s možnou výjimkou excelence kontrolního aplikace), ve které skutečně vedou pole; Ale pokud je chcete porazit pro jejich kombinaci kvality zvuku, potlačování hluku a výdrže baterie, budete si muset koupit tři páry sluchátka pro hluk.

V každém ohledu jsou Sony WF-1000XM4 buď „velmi dobré“ nebo „velmi dobré“-a jsou považovány za kompletní balíček, na který je velmi obtížné položit rukavici.

Ve srovnání s jejich předchůdci nabízejí nové bezdrátové sluchátka Sony WF-1000XM3 dostatek funkcí kvality života, aby byly vylepšeny, i když jsou o něco dražší.

Kompaktnější design znamená, že Sony WF-1000XM4 je pohodlnější a snadněji se přenáší, zatímco doprovodná aplikace usnadňuje upravení ovládacích prvků a nastavení EQ a soupeří s nejlepšími sluchátky.

Mezitím funkce převzaté z nadhodu Sony WH-1000XM4, včetně řeči k chatku, extrémního zvuku DSEE a adaptivního zrušení šumu, znamená, že budete tvrdě tlačeni, abyste našli komplexněji speciálně specifikovanou dvojici bezdrátových uší. i při hledání nejlepších bezdrátových sluchátek.

Zatímco jiné skutečné bezdrátové sluchátka převyšují Sony WF-1000XM4 v konkrétních oblastech-například zrušení hluku-žádný jiný model se blíží k nabízení takové vynikající kvality napříč deskou. Proto jsou Sony WF-1000XM4 nejlépe zaútočeny bezdrátové uší, které si můžete koupit ještě dnes.

Přečtěte si naši úplnou recenzi Sony WF-1000XM4.

Sony WF-1000XM4: Datum ceny a vydání

Sony WF-1000XM4 je nyní v prodeji, cena za 279.99 /250 £ / AU449.95, a když se domníváte, že odcházející WF-1000XM3 začalo život za nominální 230 / £ 220 / AU399 již v roce 2019, přičemž posledních několik párů je v současné době k dispozici za přibližně 170 / £ 150 / AU200, zdá se, že cena dostatečně spravedlivá.

Pokud jde o konkurenci, WF-1000XM4 se porovnává docela příznivě s alternativními vzory od Bose, Grado a Sennheiser a vypadá trochu vyjednávat vedle Bowers Wilkinsův vynikající (a závratě cenově dostupné) PI7.

Sony WF-1000XM4: Návrh a ovládací prvky

Odchozí WF-1000XM3 nám poskytl spoustu důvodů, proč je doporučit, ale „diskrétnost“ nebyla na tomto seznamu vysoká. Uší byla velká, stejně jako jejich nabíjecí případ, a Sony se moudře rozhodla pokusit se snížit část tohoto objemu v tomto novém modelu.

Frekvenční odezva: 20-40 000 Hz

Životnost baterie: 8 hodin (uší) 16 hodin (pouzdro na nabíjení)

Pouzdro na nabíjení je o 40% menší, zatímco samotné uší jsou o 10% menší. Skutečnost, že stále patří mezi nejvýznamnější příklady tohoto typu, slouží pouze k ilustraci toho, jak velký byl WF-1000xm3-ale alespoň nový případ nabíjení by mohl vklouznout do kalhot. Zatímco sluchátka nevyčnívají z hlavy nositele jako podpěra ve sci-fi filmu.

(Sony také vzala velký kus z obalu. Krabice, do které dorazí WF-1000xm4, je o 40% menší než krabice WF-1000XM3 a je zcela na bázi papíru, recyklovatelná a ekologicky přátelská.)

WF-1000XM4 zahrnuje některé z funkcí poprvé představených na loňském přesahu WH-1000XM4: aktivní držení šumu, které může zjistit, co děláte a kde to děláte, abyste se přizpůsobili vašim okolnostem; rychlé párování pro zařízení Android a Windows; a „Mluvte s chat“, což jednoduše vyžaduje, abyste vydali hluk, abyste pozastavili svou hudbu, abyste mohli mít krátký chat bez odstranění uší. Zrušení hluku je rozšířeno novými polyuretanovými náušnicemi (malé, střední a velké jsou poskytovány) navržené tak, aby poskytovalo zlepšenou redukci pasivního hluku.

Váš jednorázový obchod pro ovládání WF-1000XM4 je plně vybavená, plně stabilní sluchátka společnosti Sony. Zde se můžete pohrávat se všemi funkcemi (skvělými i malými), které jsou částečně duplikovány na kapacitním dotykovém povrchu každého sluchu. V aplikaci se můžete rozhodnout, co byste chtěli ovládat levé a pravé sluchátka: „Volume Up/Down“, „Play/Pause/Squip Forwards/Skip Backwards/Summon Voice Assistant“, „Aktivní šum, které zapíná/OFF /adaptivní ‚nebo poněkud méně užitečné „nic přiřazeného“.

K dispozici je také úprava EQ (četné předvolby zahrnují jeden racily s názvem „vzrušený“), s prostorem pro vlastní předvolbu nebo dva, a možnost zapínat nebo vypnout automatickou pauzu a DSEE Extreme. Zde můžete také odeslat obrázky vašich uší ve snaze pomoci Sony optimalizovat ty aplikace pro streamování hudby, které nabízejí 360 reality zvuku nebo Dolby Atmos, a kde se můžete rozhodnout, zda byste chtěli vaše připojení Bluetooth, aby upřednostňovaly kvalitu zvuku nebo k upřednostňování kvality zvuku nebo stabilita připojení.

Ovládání je také k dispozici prostřednictvím velkých tří hlasových asistentů. Siri, Google Assistant a Alexa., které lze svolat jejich zavedenými slovy „Wake“. Bez ohledu na váš asistent výběru WF-1000XM4 se ukáže ostře uši a ostražitý na pokyny, a to i v nekonečně hlučném prostředí.

V každém sluchu jsou tři mikrofony, které se starají o aktivní potlačování hluku, kvalitu hovorů a interakce s hlasovými asistenty. Kombinace mikrofonu vpřed a zpětného krmiva zachycuje hlas nositele (z úst), ačkoli mikrofony pro dopředu, automaticky ztlumí, když budou detekovány nepříznivé podmínky (hluk větru, s největší pravděpodobností). Společnost Sony také zahrnovala senzor vedení kostí, který zachycuje hlasové vibrace, ale nezaregistruje jej jako okolní zvuk.

Sony WF-1000XM4: Zvuk zvuku a zrušení šumu

Umístění WF-1000xm4 pohodlně trvá o něco déle, než by mělo skutečně-zjistili jsme, že je trochu chmurné vložení, a cítili jsme, že by se měli do ucha do ucha vejít hlouběji, než je tomu tak-ale jakmile to bude hotovo, můžete nastavit ovládací prvky dotyku. úrovně EQ a nesčetné další možnosti podle vašich představ. Vše hotovo? Dobrý. Je čas nalepit nějakou hudbu.

Vytvořili jsme naše testování se souborem přílivového mistrů Burner od Ross od přátel a WF-1000XM4 okamžitě zapůsobil. Nedávají žádnou oblast frekvenčního rozsahu nepřiměřená výtečnost, nedovolují, aby žádné detaily nezůstaly a nedovolili, aby se rytmy nebo tempo visely kolem. Jejich prezentaci má vitalitu a nadšení, ale je zmírněno bez ohledu na to.

Dole na spodním konci zvuky nákladů na uší s látkou, texturou a absolutní hromadou detailů. Je tu pohon a hybnost, kterou je třeba ušetřit, ale WF-1000XM4 nikdy neztratí běh sebe sama-je tu stejné množství poisu, které s tím jde. Vstup do a odchod z basových not je čistý a dobře definovaný, což pomáhá zabránit konec spodního konce do středního vedení.

Samotný střed je stejně bohatý na informace-poslouchání jezera Kate Bush Tahoe, schopnost WF-1000XM4 identifikovat a začlenit nejmenší detaily nebo nejvíce prchavé přechody do mnohem širšího obrazu bylo zřejmé. „Komunikační“ se může zdát při diskusi o zpěvu člověka, ale zde je to naprosto vhodné: pokud jsou něco, WF-1000xm4 jsou komunikativní.

Předávání od středního doprovodu je hladké a naturalistické a samotné výškové zvuky mají spoustu lesku a kousnutí, aniž by se o tom někdy dostali. Kate Bush i Ross od přátel jsou více než šťastní, že se hromadí na vysokofrekvenční informace, ale WF-1000xm4 ji ovládá tak obratně, protože dělají zbytek frekvenčního rozsahu.

(Všechny výše uvedené předpokládají nezměněné nastavení EQ, měli bychom zdůraznit. Sony je mírně neobvyklá v tom, že umožňuje koncovému uživateli nekonečně se hádat zvukem jejich uší, ale nejpřirozenější a nejpřesvědčivější zvuk pochází z WF-1000xm4, když je jejich ekv.)

Dynamicky také je třeba kritizovat. WF-1000XM4 je schopen přepnout z „rozdělení uší“ na „téměř tiché“ a zpět v okamžiku, a dokonce i nejjemnější harmonickou dynamiku Bushova piano-hraní jsou také podány plné popis. Pokud jde o rytmickou jistotu a výraz, jejich kombinace kontroly a útoku zajišťuje, že stejně jako James Brown jsou vždy na dobré noze. To vše nepomáhá nijak ukončit přesvědčivě přirozené načasování a jednota prezentace.

Aktivní zrušení šumu je úspěch mírně kvalifikovanějšího druhu. Problém pro každou jinou dvojici True Wireless Earbuds ANC je v tom, že ušní sluchátka Bose Chitchcomfort prokázala, že je možné naprosto odmítnout vnější zvuky, aniž by zanechala jakýkoli protistranu a bez dopadu na kvalitu hudby, kterou posloucháte.

WF-1000XM4 nemůže zcela vytáhnout stejný trik-ale určitě minimalizují dopad okolního hluku na váš poslechový zážitek. Nemusí to být lídrem na trhu, kde se týká držení hluku, ale pro většinu lidí jsou většinu času nesmírně schopni.

Sony WF-1000XM4: životnost a připojení baterie

Dokonce i v nových a snížených fyzických rozměrech WF-1000XM4 se děje mnohem více než předtím. Připojení je nyní prostřednictvím Bluetooth 5.2, což znamená současný přenos do levého a pravého uší a (při použití na míru na míru LDAC kodek) Hi-Res Audio Wireless Certification.

Bluetooth 5.2 by měl teoreticky také znamenat lepší výdrž baterie-ale nejlepší scénář v reálném světě ve výši 24 hodin (mezi osmi a 12 v uších v závislosti na tom, zda je aktivní zrušení hluku zapnuto nebo vypnuto další pár poplatků v případě) není opravdu nic zvláštního. Přesto alespoň WF-1000XM4 jsou kompatibilní s nabíjecími nabíjecími qi a pět minut zapojených do výstupu doručí další hodinu akce.

Stejně jako LDAC jsou WF-1000XM4 kompatibilní s kodeky SBC a AAC-v žádném z jejích podobností však není známky APTX. Zahrnují také extrémní schopnost DSEE, pokud jste věřící v algoritmus, který je údajně schopný extrahovat zvuk s vysokým rozlišením z digitálního zvukového souboru pro definici standardního definice (nikdy jsme nebyli zcela přesvědčeni).

bezdrátová, sluchátka, sony, připojí, bose, jako

Koupit je, pokud.

Potřebujete nejlepší všestranné skutečné bezdrátové sluchátka, které může být WF-1000XM4 poražen (jen trochu) pro kvalitu zvuku a pro potlačení šumu a pro pohodlí-ale pouze kombinací alternativních modelů.

Znáte skvělou kontrolní aplikaci, když použijete jednu, aplikace pro sluchátka Sony je absolutní tour de silou stability, funkčnosti a obecné užitečnosti.

Milujete malé životní vymoženosti. Adaptivní potlačování šumu. „Rychlá pozornost“. IPX4. WF-1000XM4 chce jen usnadnit život.

Nekupujte je, pokud.

Pokojení šumu je důležitější než kvalita zvuku, která byla přijata sama o sobě. Ale další skutečné bezdrátové pupeny. zejména uší Bose Chitchcomfort. udělejte to lépe.

Jste pryč od odbytiště po dlouhou dobu, nejlépe případně 24 hodin výdrže baterie není špatná, ale není to ani nic zvláštního.

Myslíte si, že APTX je vrchol bezdrátové kvality zvuku, Sony nesouhlasí, ale jeho LDAC je dobrá alternativa a je podporována většinou novějších telefonů Android (omlouvám se, uživatelé iPhone).

Zvažte také

Naše recenze Sony WF-1000XM4 není přesvědčen? Zde jsou tři další páry skutečných bezdrátových uší, které je třeba zvážit.

Bose tiché ušní sluchátka Pokud je vaše priorita aktivní zrušení šumu, ušní ušní náhody Bose jsou nejlepším modelem na trhu pro blokování environmentálního zvuku. Přečtěte si naši plnou recenzi Bose Tickcomfort Earbuds

Apple Airpods Pro Pokud jste fanouškem iPhone, můžete být lepší s AirPods Pro. Nabízejí vynikající integraci se zařízeními iOS, podporu prostorového zvuku a slušného zrušení hluku. Přečtěte si naši plnou recenzi Apple AirPods Pro

Audio-Technica ATH-SQ1TW Pokud hledáte mnohem cenově dostupnější skutečnou možnost bezdrátových uší, doporučujeme audio-techniku ​​ATH-SQ1TW. Vypadají neobvykle a zde není žádný ANC, ale za cenu je výkon vynikající. Přečtěte si naši úplnou recenzi audio-technica Ath-SQ1TW

 • Podívejte se, kde se společnost Sony WF-1000XM4 v našem průvodci nejlepšími ušími.
 • Podívejte se na náš průvodce nejlepšími bezdrátovými ušními ušními prostředky

Recenze Sony WH-1000XM4: Téměř bezchybná sluchátka pro hluk

Konečně dorazila velmi očekávaná nová verze špičkových sluchátka pro sluchátka Sony a to provedou malá vylepšení již tak špičkového produktu.

Výkonný redaktor David Carnoy je předním členem týmu CNET od roku 2000. Pokrývá škálu gadgetů a je pozoruhodným recenzentem mobilních příslušenství a přenosných zvukových produktů, včetně sluchátek a reproduktorů. Je také odborníkem na elektronický čtenář a e-publikování a autor románových nožů, The Big Exit and Lucidity. Všechny tituly jsou k dispozici jako Kindle, iBooks, Nook E-knihy a audioknihy.

Odborné znalosti Mobilní příslušenství a přenosný zvuk, včetně sluchátek, uší a reproduktorů Credentialls Maggie Award za nejlepší pravidelně vystupující webový sloupec/spotřebitel

Sony WH-1000XM4

Jako

 • Vynikající zvuk a špičkové zrušení hluku
 • O něco pohodlnější
 • Vylepšené hlasové volání
 • Páry se dvěma zařízeními současně
 • Nový režim hovoru k chat
 • Upgradovaný systém Bluetooth na čipu
 • Dobrá výdrž baterie

Detaily produktu

 • Životnost baterie hodnotila až 30 hodin
 • Zrušení hluku ano
 • Vícenásobný ano
 • Bezdrátová sluchátka typu sluchátka
 • Neodolávající vodu bez hodnocení IP

Když v roce 2018 dorazila sluchátka WH-1000xm3 společnosti WH-1000XM3, byla to první sluchátka pro potlačování hluku, která opravdu dala Boseovým modelům tichého komfortu běh za své peníze. Nyní dorazil model nástupce společnosti Sony. A stejně jako jakékoli dobré hollywoodské pokračování je dychtivě očekávaný WH-1000XM4 známý a uspokojivý, s pomlčkou mírného zklamání hozeného.

Zatímco jsme to zkontrolovali dříve v roce 2020, stál v testu času versus produkty, které přišly v kategorii. Jako takový udělujeme výběr editorů.

Pokud jste očekávali zásadní změny a upgrady, budete trochu ohromeni. Ale pokud jste si mysleli, že 1000xm3 je docela skvělá, což jsem udělal, a prostě jsem potřeboval opravit některé z jeho malých nedostatků, můžete být velmi dobře šťastní, že Sony provedla určitá přírůstková vylepšení, která řeší mnoho (i když ne všechny) malých gripusů Uživatelé měli. Dlouhá a krátká z nich je to, co mohlo být jen nejlepším sluchátkem pro potlačování hluku za poslední dva roky, se trochu zlepšilo. O kolik? O tom je tato recenze.

Na vnější straně se málo změnilo. Stejně jako WH-1000XM3, WH-1000XM4 stále přichází ve stejných černých a stříbrných barevných možnostech (černý pouzdro má mírnou variantu barev) a nese cenovou cenu 350 (330 GBP, AU499). Je nyní k dispozici pro předobjednávku a lodě v polovině srpna. Pokud se podíváte pozorně, existují určité jemné změny, které jsou navrženy tak, aby se sluchátka pohodlněji přizpůsobila. SUARPADS jsou vždy tak o něco větší.- Ovál uvnitř je trochu širší a polstrování je také měkčí dotyk. Kromě toho byla část polstrování oholena z vrcholu čelenky.

bezdrátová, sluchátka, sony, připojí, bose, jako

Všechny tyto malé změny mají snížit tlak na horní část hlavy i kolem uší. Zjistil jsem, že je o něco pohodlnější nosit po delších poslechových sezeních. Jo, a oni váží gram méně než xm3 (254 gramů, nebo 8.96 uncí). Nedostali jsme větší úbytek hmotnosti, kterou jsme dostali, když jsme šli z XM2 do XM3, ale Sony přidal senzor.- Více o tom za minutu.- a stále se podařilo prolévat gram.

Na tlačítka nedochází k změně, alespoň na jejich umístění. Tlačítko, které bylo dříve označeno NC/Ambientem, je nyní označeno „Vlastním.„Z aplikace (pro iOS a Android) můžete nyní naprogramovat tlačítko tak, aby dělal to, co předtím:. Nebo můžete naprogramovat tak, aby vykonával další funkci, jako je Aktivace Amazon’s Alexa nebo Google Assistant. Také, pokud ji držíte několik sekund, sluchátka jdou do kalibračního režimu, aby detekovaly tvar hlavy a zda máte na sobě brýle. Optimalizuje sluchátka na základě těchto odečtů. (XM3 to také udělal.)

Větší změny jsou uvnitř. Jeden můžete vidět. Uvnitř levého náušnice je senzor, který detekuje, když máte sluchátka a automaticky pozastaví zvuk, když je sundáte. Nezdá se, že by to nepříznivě ovlivnilo výdrž baterie; Ve skutečnosti by to mělo pomoci ušetřit výdrž baterie. Stejně jako XM3 je stále hodnocen na 30 hodin s bezdrátovým a šumem.- Docela dobré podle bezdrátových standardů pro sluchátka. A dostanete šťávu v hodnotě pěti hodin od pouhých 10 minut nabíjení přes USB-C.

Nyní skryté věci. Na čipu je nový systém Bluetooth, který má větší výkon zpracování. Sluchátka stále používá čip QN1 společnosti Sony, který se nachází v XM3, ale Sony vyladila své algoritmy pro zrušení šumu a zpracování digitálního signálu, aby se mírně zlepšila jak zvuk, tak i šum. Oba už byli v XM3 vynikající a nyní jsou lepší dotek.

Sluchátka Sony WH-1000XM4 mají jemné změny designu

Sony vytáhla i s Bose, pokud jde o zrušení hluku, a pak pravděpodobně šla mírně dopředu s vydáním XM3. (Bose provedl několik malých vylepšení se svými vynikajícími sluchátky s popisováním hluku. který vyšel později.)) Zrušení hluku sluchátek obou společností je poměrně efektivní, ale při mém omezeném testování s Sony WH-1000XM4 (neletěl jsem s ní v letadle), zdá se, že je to trochu lepší v tlumeném okolním šumu než XM3. Zdá se, že tento model je vrcholy pro zrušení hluku, ale budu muset provést další testy, abych to řekl jistě. (Všimněte si, že někteří lidé jsou citliví na aktivní zrušení šumu, což může vytvořit pocit tlaku na uši a cítit se utlačovatelný.)

Stejně jako jejich předchůdce si můžete ručně vybrat množství zrušení šumu nebo zapojit adaptivní zrušení šumu, který se upravuje za běhu podle vašeho okolí. Nejsem zamilovaný do adaptivního rušení šumu, protože když přepíná režimy, vaše hudba se na chvilku zastaví a dostanete trochu navázaného hluku v sluchátkách a dáte vám vědět, že je přizpůsoben. To může být trochu otřesné.

Celkově jsou upgrady spíše jemnými vylepšeními než měniči her. Sluchátka dělá o něco lepší práci při up.konverzi streamování hudby ze služeb, jako je Spotify po pseudo vysoké rozlišení, podle Sony. XM4 je lepší při zpracování maxim a přidává zpět do trochu chybějících detailů, které se ztratí, když se zabýváte komprimovaným streamováním zvuku. Společnost Sony označuje tuto technologii jako DSEE, která je zkratka pro digitální motor pro vylepšení zvuku, a říká, že je vytvořena „pro zvýšení kvality zvuku komprimovaných zvukových souborů obnovením zvuku s vysokým dosahem odstraněného kompresním procesem.“

Sluchátka podporují kodeky pro streamování SBC, AAC a LDAC, ale ne Qualcomm’s APTX Codec, který je k dispozici u některých zařízení Android, ale nikoli zařízení iOS (i když to Mac podporují). Zvláštní je, že XM3 podporoval APTX. Není to obrovské opomenutí, ale někteří lidé přísahají, že streamování pomocí APTX zní lépe (AAC je v pořádku).

Stejně jako XM3, tato sluchátka také podporuje nový formát společnosti Sony Surround Sound Music, 360 Reality Audio. Hrstka streamovacích služeb.- Tidal, Deezer a Nugs.síť.- mít knihovny skladby zaznamenané v novém formátu.

Zdá se, že s vylepšeným výkonem se zdá, že sluchátka zní trochu rafinovanější a podrobnější, i když hardware.- a tím myslím řidiče.- jsou stejné jako ty, které se nacházejí v XM3. Basa je plná, ale punčová a dobře definovaná. Mají pro ně pěknou otevřenost s relativně širokou zvukovou scénou. Odfoukají to, co je tam od Bose, Sennheiser a dalších? Ne, ale znějí opravdu dobře. I když jsou dynamicky znějící, mají také dostatek tepla, že nezažijete únavu poslechu během delších poslechových relací. To je důležité.

Funkce-tam je několik legitimních upgradů. Prvním je multipoitní párování Bluetooth. To vám umožní spárovat tato sluchátka se dvěma zařízeními současně a mezi nimi přepínat hot a přepínání. Je to důležitá vlastnost pro některé lidi, zejména pro ty z nás, kteří se rádi spojují s našimi telefony a počítači při práci z domova. Nebo možná je to váš telefon a tablet. Používal jsem časnou verzi softwaru, takže tato funkce nebyla zcela spolehlivá, ale Sony říká, že to bude, když bude sluchátka oficiálně odeslána a software se aktualizuje. (Sony v posledních několika letech často aktualizovala své aplikace pro sluchátka a firmware, takže se necítí jako prázdný slib.)

Od začátku byla funkce podpisu 1000xm4 navíc režimem „rychlá pozornost“. Pokud držíte ruku přes pravé ucha, zastaví se jakýkoli zvuk, který posloucháte, a nechá se zvuk, takže se můžete rychle konverzovat, pak se vrátit zpět k tomu, co jste poslouchali. To je stále tam, ale existuje nový režim s názvem Speak-to-Chat, který je v podstatě rychlou pozornost hands-free.

Pokud k vám někdo přijde a chce si povídat, můžete jednoduše začít mluvit.- Řekni: „Hej, co se děje?“ například.- a vaše zvukové pozastavení a sluchátka přecházejí do režimu okolí. To je docela v pohodě. Zvuk pak pokračuje po stanoveném časovém období.- Můžete nastavit, zda od 15 sekund do minuty. Nebo jej můžete ručně obnovit dotykem náušnice.

Udělal jsem chybu, že jsem to měl, když jsem byl venku, chodil se svým psem. Pokaždé, když bych mu něco řekl, moje hudba by se zastavila, což bylo dráždivé. Protože psi nemluví, nemusel jsem slyšet, co říká. Nezapomeňte to vypnout, pokud často máte rozhovory se zvířaty.

Skončím tím, že mluvím o dvou největších stížnostech, které lidé měli o předchozím modelu XM3. První bylo, že hlasové volání nebylo tak skvělé. A druhým bylo, že ovládací prvky dotyku prostě nefungují v mrazivém chladném počasí.

Při prvním čísle Sony říká, že to zlepšilo snížení hluku při volání a také říká, že upgradované mikrofony nyní lépe vyzvednou váš hlas. Bohužel, Sony by mi přesně neřekla, jaké rozdíly v mikrofonech jsou mezi XM3 a XM4, což se zdálo zvláštní. Oficiální linie společnosti je, že „WH-1000XM4 obsahuje novou přesnou technologii sběratelů hlasového vychybnění, která optimálně řídí pět mikrofonů v sluchátkách a provádí pokročilé zpracování zvukového signálu, aby jasně a přesně vyzvedla hlas pro volání a hovory a mluvení- Povídat si.„Dlouhá a krátká je, že není jasné, kolik mikrofonů se používá v XM3, ale pravděpodobně to bylo méně než XM4.

V mých testech se hlasové volání zdá být zlepšeno. Lidé říkali, že mě slyšeli jasně a zatímco redukce hluku nebyla hvězdná, to si všimlo, že hluk na pozadí na pozadí. Nemyslím si, že XM4 je stejně dobrý jako Bose Noise zruší 700 sluchátka pro hlasové volání, ale je to rozhodně lepší a ne slabost, jako tomu bylo na XM3, když se poprvé spustil.

Pokud jde o reakci dotykových ovládacích prvků za chladného počasí, Sony říká, že s tímto problémem provedla také určitá vylepšení. Rád bych to vyzkoušel, ale je léto, kde jsem a nemám po ruce vzestupné mrazničky. Ale jakmile přijde chladné počasí, aktualizuji tuto recenzi. Nejsem přesvědčen, že dotykové ovládací prvky budou fungovat bezchybně na opravdu nízkých tempy, ale opět mnoho elektroniky nedokáže zvládnout počasí pod nulou. Řeknu, že jsou na uších stále docela toanci.

To je WH-1000XM4 společnosti Sony. Pokud již vlastníte WH-1000XM3, pravděpodobně to nestojí za upgrade.- prostě to není tak velký skok vpřed. Ale to je skvělá sluchátka, která je nyní o 15-20% lepší, díky několika malým, ale významným upgradům a mělo by se o něco dále zlepšit pomocí aktualizací firmwaru.

Zůstává jedním z nejlepších sluchátka, ne-li to nejlepší, má nejlepší kombinaci pohodlí, zvuku, výkonu a dalších funkcí. Uvidíme, jaké konkurenty jako Apple. Bose a další mají v obchodě v příštích šesti měsících, ale kdybych chtěl dnes klesnout o 350 na sluchátka pro potlačování hluku, bylo by to na vrcholu mého seznamu.

Původně publikováno dříve v srpnu.

Sony WH-1000XM5 vs WH-1000XM4: Co je nového, co se liší?

WH-1000XM4 spuštěno v srpnu 2020, dva roky po XM3. Sluchátka byla při spuštění 349 / £ 349 /379 EUR.

bezdrátová, sluchátka, sony, připojí, bose, jako

Stejně jako XM4, WH-1000XM5 jsou první aktualizací společnosti Sony na jeho vlajkovou lodi za dva roky. Sluchátka budou k dispozici od konce května za cenu 380 GBP / 420 EUR.

Díky tomu je XM5 kolem 30 £ 40 € dražší než xm4.

Design

XM4 byly k dispozici černé, platinové stříbrné, bílé a půlnoční modré barvy. Pokud jde o přizpůsobení, polštáře earpadů jsou měkké a poddajné a přizpůsobení bylo útulné s minimálním tlakem na uši.

Sony zahrnovala senzor, který detekoval, kdy byla sluchátka na uších a šálky uší obsahovaly dotykové ovládací prvky pro snadné ovládání přehrávání. Rovněž jsou schopni otočit a otočit, aby se vešly do pouzdra.

XM5 má zcela nový hlučný design s syntetickou kůží s měkkou kondicí a nepřekročením jemného posuvníka navrženého tak, aby se přiléhal k tlaku na hlavu pro celodenní pohodlí. Přicházejí v černé a platinové stříbrné barvě a jsou spárovány s skládacím pouzdrem pro snadné skladování. Nemohou však být složeny jako starší model.

Společnost Sony se v roce 2022 snažila být udržitelná a zcela odstranila plast z balení XM5 a stavěla produktovou krabici z recyklovaných a udržitelných materiálů. Samotná sluchátka zahrnují recyklovaný plast z automobilových částí.

Funkce

Jednou z nejlepších funkcí na XM4 bylo jejich vynikající zrušení hluku. a Sony tvrdí, že to završila s XM5.

XM4 používal procesor HD šumu rukujícího qn1 a sony s duálním šumem mikrofony pro potlačení vysokofrekvenčních a středních frekvenčních zvuků efektivně. Sluchátka také využila algoritmu schopného zrušit hluk v reálném čase, spolu s bluetooth zvukovým soc, který mohl cítit a upravit hudbu a hluk za více než 700krát za sekundu.

Zjistili jsme, že XM4 odvedl fantastickou práci při udržování zvuků na uzdě, zatímco režim rychlé pozornosti umožňuje uživatelům poslouchat vnější svět, když jsou vyzváni.

Společnost Sony stiskla dva procesory do XM5, aby ovládala osm mikrofonů v cíli dramaticky snížit hluk ve vysokých a středních frekvencích-HD HUMUS CRUSTED QN1 a integrovaný procesor V1, který je navržen tak, aby odemkl plný potenciál QN1.

K dispozici je také Auto NC Optimiser, který automaticky optimalizuje zrušení šumu v závislosti na nastavení, ve kterém se nacházíte, a 30mm jednotka ovladače v XM5 je speciálně navržena tak, aby vylepšila ANC.

Mezitím obě sluchátka adaptivní ovládání zvuku automaticky přizpůsobí prostředí okolního zvuku tak, aby odpovídalo vašemu prostředí, spolu s mluvením, aby se automaticky zastavily a nechaly okolní zvuk, když zastavíte na rychlou konverzaci.

Pokud jde o kvalitu volání, XM4 zahrnoval pět mikrofonů a přesný hlasový vyzvednutí, aby se lépe vyzvedla na hlasy. XM5 má stejnou přesnou technologii vyzvednutí hlasu, ale se čtyřmi mikrofony s tvorbou paprsků a konstrukcí struktury redukce šumu AI pro izolaci hlasu. K dispozici je také nová struktura snižování hluku větru, která se zbaví rozptýlení větru.

Bezdrátová televizní sluchátka Sony: Poslouchejte televizi po celém bytě! (SROVNÁVACÍ RECENZE #1142)

XM4 i XM5 podporují Google Fast Pair, což umožňuje sluchátkům rychle se připojit k zařízením Android, zatímco XM5 má také Swift pár pro Windows 10 a 11.

XM5 také přichází rychlý přístup, což vám umožní pokračovat v přehrávání Spotify bez vyřazení smartphonu, zatímco obě sluchátka mají podporu pro asistenta Google a Alexa.

Společnost Sony upustila podporu APTX ve prospěch zvuku s vysokým rozlišením LDAC s XM4 a XM5 se neliší. Novější pár také podporuje v reálném čase upscalingu s nižší kvalitou souborů s DSEE Extreme Support.

Pokud jde o výdrž baterie, XM4 nabídl 30 hodin s ANC a až 38 s ANC. Posluchači mohou také získat pět hodin přehrávání z rychlého desetiminutového poplatku. XM5 také nabízí 30 hodin baterie (40 s ní, zlepšení dvou hodin) a dodávka napájení USB nyní umožňuje 3 hodiny poslechu z rychlých 3 minut nabíjení.

Zdá se, že XM5 nabízí zlepšené zrušení hluku, lepší kvalitu hovoru a další funkce, jako je rychlý přístup Spotify a Microsoft Swift přes jejich předchůdci.

Zvuk

XM4 zabalil stejné 40 mm řidičské jednotky s tekutými krystalovými membránami jako XM3 před nimi, ale nabídl kontrolovanější a plynulejší zvuk. Zjistili jsme, že sluchátka jsou bez námahy dynamické, přesné a jasné s těsnými, dobře definovanými basy, rafinovanými výškami a podrobnými středy.

XM5 má 30mm ovladač s lehkou a tuhou kompozitní kupolí z uhlíkových vláken pro lepší vysokofrekvenční citlivost a přirozenější zvuk zvuku.

XM5 je také 360 audio certifikaci reality, která by měla nabídnout pohlcující, 360 stupňový poslech, i když budete muset počkat na naši úplnou recenzi, abyste více o tom, jak nejnovější pár zní Sony, zní.

Výrok

WH-1000XM4 bude obtížné porazit svým vynikajícím zvukovým výkonem, fantastickým zrušením hluku a pohodlným přizpůsobením, ale pokud jim někdo může napadnout vlastní WH-1000xm5 Sony.

XM5 nabízí zbrusu nový bezhlučný design, zlepšenou kvalitu hovoru, lepší zrušení hluku a podporu funkcí, jako je Microsoft Swift Pair, Spotify Quick Access a 360 Reality Audio, i když budete muset počkat na naši recenzi pro naše hloubkové převzetí sluchátka.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS