Charakteristiky Samsung Galaxy S10 Lite. Samsung Galaxy S10 Lite

Charakteristiky Samsung Galaxy S10 Lite

Je to rezoluce, které zajímá designéry a vývojáře nejvíce, protože určuje body přerušení a definici mediálních dotazů. Obecně mluvíme pouze o tomto usnesení. Pro Samsung Galaxy S10 Lite to je:

 • 412 Šířka pixelů
 • 914 Výška pixelů ⚠ Výška je indikativní, protože prohlížeč safari, chrom atd. Snižte viditelnou oblast

ℹ Některé analytické nástroje zobrazují pouze rozlišení výrobce (níže) a nikoli výše uvedené výše, takže při interpretaci výsledků buďte opatrní.

Brzy přichází v simulátoru

Otestujte svůj web právě teď na podobném zařízení pomocí přípony prohlížeče. Je to zdarma a lze jej aktivovat 2 kliknutí.

Hustota pixelů

Na Samsung Galaxy S10 Lite je to 2.625

Pokud chcete zacílit na zařízení s alespoň touto hustotou pixelů v CSS, můžete tento dotaz médií použít.

@Media Only Screen a (-Webkit-min-Device-Pixel-Ratio: 2.625) / CSS /

Také v JavaScriptu je možné získat hodnotu hustoty pixelů.

okno.DevicePixelratio //, který vrátí obrázek 2.625

Rozlišení výrobce Samsung Galaxy S10 Lite

Vzhledem k hustotě pixelů to dává:

S10 Lite nabízí skvělou baterii, nádherný displej, skvělý fotoaparát, použitelné uživatelské rozhraní a téměř zaškrtává všechny políčka, které byste hledali.

Únor je obecně doba, kdy společnost Samsung vydává svá vlajková loď S-řady na své vlajkové lodi Galaxy Unpacked Event. Letos se však Samsung rozhodl trochu smíchat věci. V polovině ledna oznámila dvě zařízení „lite“ zvaná Galaxy S10 Lite a The Note10 Lite. Načasování bylo určitě překvapením, vzhledem k tomu, že zahájení S20 bylo hned za rohem.

Myslím, že je bezpečné říci, že to Samsung reaguje na tektonické posuny v tržním prostoru smartphonu, kde jsou jeho nabídky podřízeny OnePlus na vyšším konci segmentu a Xiaomi (redmi) a na dolní části. V roce 2019, který zaznamenal 29 % skok v prémiovém prodeji chytrých telefonů v loňském roce (rekord), a nebyla to Samsungova řada S nebo řady not, které zdobilo horní část grafů. Vůdcem v tomto segmentu v Indii byl OnePlus.

Ceny Samsung S10 Lite začíná na Rs 39 999 pro 8 GB RAM a 128 GB Storage Variant.

Před novými modely Lite nabídl Samsung pouze telefony A seriály, které byly samozřejmě schopny dethroning OnePlus. Samsung minulý rok uvolnil Galaxy S10E vedle S10 a S10, ale zjevně to nestačilo.

Vstupte do Galaxy S10 Lite, která začíná na Rs 39 999 pro variantu úložiště 8 GB a 128 GB.

Uvidíme, jestli se sázka společnosti Samsung vyplatí s touto nabídkou zblízka k podnětu za cenu ne-podnětu, alespoň podle standardů Samsung.

Sestavení a design

Samsung Galaxy S10 Lite přichází ve třech barvách: Prism Black, Prism Blue a Prism White (díky Samsungu, za tato jednoduchá jména) Přezkoumávám variantu Prism Blue, která vypadá nádherně nádherně. Díky tloušťce pouhých 8.1 mm, telefon se podaří vypadat docela elegantně a váží jen 187 g, což zařízení poskytuje správné množství krádeže.

Zatímco přední tvář sportuje 6.7palcový FHD Super AMOLED INFINITY O Displej, záda je materiál, který Samsung nazývá „glastic“ a přichází s 2.5D křivka. Je to sloučení skla a plastu a přestože je v podstatě polykarbonát, mohl by být snadno předán jako sklo.

Zadní glastika je jistě magnet rozmazání a díky mírně vyvýšenému modulu s obdélníkovým fotoaparátem má některé množství prachu tendenci sbírat kolem jeho okrajů.

Neexistuje žádná jasnost, zda telefon používá Gorilla Glass (GG) ve výstavbě a rychlý online kontrolu ukazuje, že se jedná o starší verzi GG na displeji. Zadní glastika je určitě magnet šmouhy a díky mírně vyvýšenému modulu s obdélníkovým fotoaparátem má některé množství prachu tendenci se sbírat kolem jeho okrajů, což je obtížné se snadno zbavit.

Vzhledem k tomu, že je plastový, je zranitelný škrábance.

Upřímně řečeno, zdá se, že není důvod mít tak obrovský obdélníkový modul fotoaparátu, protože tři kamery mohly být snadno právě zabudovány do svislého proužkového modulu s bleskovou jednotkou umístěnou mimo něj mimo něj. Způsobuje, že S10 Lite vyniká, ale nezdá se, že by sloužil žádnému jinému účelu. Naštěstí se používá hliníkový rám, který pěkně sloučí s přední a zadní částí telefonu. Linie řezání antén jsou jasně viditelné.

Neexistují žádné 3.5 mm zvukový konektor na S10 Lite, ale sportuje port nabíjení typu-C USB, jediný reproduktor se dolů a je odolný vůči vodě. Pokud jde o přilnavost, zakřivení zadního panelu pomáhá a je méně kluzké než některá z lesklejších zařízení, která jsem použil. Jedno ruční použití je možné do určité míry díky softwaru One UI 2 běžící na vrcholu Android 10 na S10 Lite, ale s největší pravděpodobností budete vyžadovat dvě ruce, abyste jej pohodlně používali.

charakteristiky, samsung, galaxy, lite

Funkce

Displej: 6.7palcový displej Super AMOLED

Rozlišení: 1 080 x 2 400 pixelů při 395 PPI

Procesor: Qualcomm Snapdragon 855 (1x Kryo 485 @2.84 GHz, 3x Kryo 485 @2.42 GHz a 4x Kryo 485 @1.78 GHz)

GPU: Adreno 640

Úložiště: 128 GB rozšiřitelné až na 256 GB

Kamery: 48 MP primární (f/2.0) se super stabilním OIS 12 MP Ultrawide (f/2.2) Makro 5 MP (f/2.4)

Přední kamera: 32 MP f/2.2

Zvukový konektor: Žádné

Baterie: 4 500 mAh

Zobrazit

S Samsung Galaxy S10 Lite dostaneme největší displej na zařízení značky S10. Vlajková loď S10 byla 6.4 palce, lite je 6.7.

Zatímco rozlišení 1 080 x 2 400 pixelů na tak velkém displeji nemusí být to, že pixel zabalený. Displej Super AMOLED zajišťuje, že kontrast je skvělý, jas je dobrý a když vidíte displej z úhlu, nedochází k žádnému posunu barev. Čitelnost slunečního světla je také prvotřídní. Automatická jasnost zajišťuje, že jas displeje se hladce přizpůsobí měnícím se okolnímu osvětlení.

Galaxy S10 Lite Sports A 6.7palcový FHD Super Amoled Infinity O Display.

Líbilo se mi sledovat obsah HDR10 na Netflixu a YouTube na S10 Lite. Kvalita obrazu byla vynikající a navzdory lesklému displeji se viditelnost tmavších scén nezměnila v zrcadle. Displej Infinity O nezasahuje do prohlížení videoobsahu jako takový.

Můžete nastavit displej tak, aby vypadal přirozeně nebo pokud máte rádi punchy barvy, nastavte jej na živé. Přirozený režim byl tím, s čím jsem se zasekl. K dispozici je také možnost zobrazení a můžete nastavit velikost mřížky aplikace na domovské obrazovce (mezi 4×4, 4×5, 5×5 atd.).

Vzhledem k počtu telefonů, které byly spuštěny v loňském roce s 90-Hz, a v poslední době, 120-Hz displej, se 60 Hz na Samsung Galaxy S10 Lite cítí, jako by to bylo trochu za časy. Ne že by s tím bylo něco špatného, ​​ale Samsungova postoupená půda jeho soupeři, konkrétně OnePlus 7t. Abychom byli spravedliví, pomalejší obnovovací frekvence vás neobtěžuje, pokud jste nikdy nepoužili obrazovku 120 Hz, ale pokud máte, jak jsem to udělal nedávno, rozdíl je významný, zejména v některých aplikacích.

Výkon a software

S čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 855 pohánějící telefon a 8 GB RAM pod kapotou není nic, co by telefon zpomalil. Někteří z vás mohou vychovávat Snapdragon 855 na OnePlus 7T, ale skutečný rozdíl je patrný sotva. Ano, dochází k mírnému poklesu v Geekbench 5, Antutu, 3D značce a dalších benchmarkových skóre. Ale jak jsme vždy řekli v Tech2, čísla benchmarků by měla být přijata pouze pro referenční účely. Pro zařízení, které má ve své nomenklatuře „lite“, je výkon něco jiného než lite.

Animace jsou hladké, přepínání aplikací je rychlé a zařízení se celkově cítí rychle. Kvalita volání je špičková a dokonce i mono reproduktor je hodně hlasitý, pokud jste v místnosti. Jediná věc, která je na pomalejší straně znatelně odemknutí zařízení, zejména při použití odblokování obličeje a optického skeneru otisků prstů. Při odemčení telefonu s takovými specifikacemi je zločinecké zpoždění, zejména když vidíme, že ikona zámku odemkne! Je to naprosto pomalé. Aktualizace, která by to opravila, by měla být vydána pronto.

Pokud jde o hraní her, PUBG Mobile, Mortal Kombat 11 a Asfalt 9 hrály báječně. Nebyly tam žádné znatelné kapky rámu. Zadní strana telefonu se však zahřívá a kovové okraje, zejména kolem tlačítka napájení, se zahřejí, ale ne nepříjemně tak. V žádném okamžiku žádná aplikace neshodala uprostřed cesty kvůli zahřívání. Ovládání teploty je skvělé, pokud nehrajete.

Neexistují žádné 3.5 mm zvukový konektor na S10 Lite, ale sportovní port USB typu-C.

Telefon běží na Androidu 10 s jednou kůží UI 2. Jedno uživatelské rozhraní zjevně přineslo mnoho vylepšení oproti bývalému zážitku Samsung a dotykové uživatelské rozhraní. Opravdu to hodně pomáhá s operacemi s jednou rukou, protože nabídky jsou mnohem snazší dosáhnout ve spodní polovině displeje. Určitě je to mnohem rafinovanější verze rozhraní a odpověď je skvělá. Vyloučení odemknutí telefonu pomocí biometrického, které je.

Nandini provedl podrobnou recenzi jednoho uživatelského rozhraní, takže do toho nebudu příliš ponořit. Mezi hlavní nové aktualizace, které One UI 2 přináší na stůl, však patří:. Nové rozhraní pro rekordér obrazovky, které vám také umožňuje anotovat a zahrnout vaše video pomocí přední kamery spolu s plovoucího ovládacího panelu, který není zahrnut do finálního zaznamenaného tmavého režimu v celém zaznamenaném videu Mírné změny na uživatelské rozhraní fotoaparátu, které nyní Má další funkce v dialogové části dialogu oprávnění k aplikaci App App App App Up ve spodní části displeje, takže nemusíte upravit způsob, jakým držíte telefon, jen abyste reagovali na tento vyskakovací okno.

Fotoaparát

Samsung Galaxy S10 Lite sportuje nastavení trojité zadní kamery s 48 MP primární kamerou s f/2.0 s Supersteady OIS; Ultraletní senzor 12 MP s f/2.2 Clona s zorným polem 123 stupňů a makro objektivy 5 MP s f/2.4 clona. Na přední straně je 32 MP fotoaparát pro selfies, která je štěrbinová v displeji Infinity O.

Primární kamera i selfie kamera využívají pixelové binning. Pokud chcete plných 32 MP (na přední straně) a 48 MP (na zadní straně), budete si muset vybrat možnost, která říká 3: 4 s H, což znamená nejvyšší rozlišení. Ve výchozím nastavení bude režim fotografií natočit 8 MP obrázků na přední straně a 12 MP obrázků na zadní kameře.

Na přední straně videa podporují přední i zadní kamery 4K 30/60 FPS. Se zadní kamerou získáte režim Supersteady OIS s rozlišením uzamčeným na 1080p. Můžete také střílet Super Slo Mo při 960 fps při rozlišení 720p.

Fotografie denního světla vycházejí dobře s velkým dynamickým rozsahem. Při pohledu na zobrazení telefonu vypadají věci ostře, ale na displeji monitoru, když si pixel peep, zejména v necentrech, máte tendenci si všimnout agresivních algoritmů snižování hluku v práci. To snižuje přirozenou texturu na každodenních objektech.

Ostrost poklesla v pravém dolním rohu při prohlížení obrazu v plném rozlišení byla docela patrná. Ve většině situací denního světla je dobrá. Vypnutí scény Optimiser naostřilo věci na dotek. Ale na displeji telefonu nebo pro sdílení na Instagramu nebo. Kvalita obrazu denního světla je skvělá.

Dynamický rozsah ve výstřelech denního světla je docela dobrý. Ultra široký objektiv ukazuje extrémní ohýbání kolem okrajů, takže pokud pořizujete skupinovou fotografii, ujistěte se, že všichni jsou ve středu rámu.

Samsung Galaxy S10 Lite dělá skvělou práci s fotografiemi se slabým světlem. To byl charakteristický znak vlajkové lodi Samsung zařízení a S10 Lite pokračuje v tomto trendu. Teprve když si pixel peep všimnete, že podrobnosti jsou změkčeny. Algoritmy snižující hluk jsou i nadále v režimu Overdrive. K dispozici je také režim nočního. Stále neporazí zlatý standard v fotografii slabého osvětlení v segmentu ceny sub 50k. pixel 3a/3a xl. Ultra široký fotoaparát v nočním režimu poskytuje obrázky s výrazným šumem a které jsou o něco méně jasnější než primární kamera.

Selfie za denního světla vycházejí dobře s dobrou úrovní detailů. Ale když se trochu přiblížíte, je zde znatelné vyhlazení pokožky, což není žádoucí. Fotoaparát má tendenci vystavovat obličej, a tím v některých scénářích promyt pozadí. Selfie na slabém světle jsou použitelné, ale relativně hlučné.

Snímky režimu portrétu dělají dobrou práci a získáte mnoho možností, jak si hrát s pozadím a upravit způsob, jakým to vypadá. Detekce okrajů je trochu zásah a slečna.

Palubní 5 MP makro kamera dělá dobrou práci při fotografování podrobných obrázků. Stačí se ujistit, že kolem je dost světla. Dokonce jsem střílel některá makra s okolním ulicí a dopadly docela dobře. Rozlišení 5 MP je mnohem lepší než 2 MP, které je přítomno na většině telefonů nabízejících makro čočku. Kvalita videa je docela dobrá za denního světla. Díky přítomnosti čipové sady Snapdragon 855 můžete střílet až 4k 60 fps. Detaily jsou během dne docela dobré a je to postupně špatné, jak se úroveň světla klesá. Při posouvání během dne jsem si nevšiml mnoho zkreslení. Při fotografování po západu slunce se video změtčí a hluk je jasně viditelný. Live Focus (režim portrétu) je přítomen na S10 Lite, což je dobrá věc.

charakteristiky, samsung, galaxy, lite

Samsung S10 Lite podporuje Supersteady OIS, která nutí rozlišení videa na 1080p, pokud sedíte ve 4k. Zatímco video je ve srovnání s běžnými režimy fotografování videa stabilnější, všiml jsem si určité úrovně měkkosti celkové kvality videa i během dne. Ve večerních a nočních časech se video stává hlučným nepořádkem, což je zbytečné, přestože je schopno nabídnout dobrou stabilizaci.

Životnost baterie

Samsung Galaxy S10 Lite sportuje neuvěřitelnou baterii 4 500 mAh, díky čemuž je telefon řadu S s největší baterií s největší baterií. Přes velkou baterii telefon neváží tunu. Se dvěma e.mailovými účty při synchronizaci; Neustále bzučící Slack, Telegram a WhatsApp, pár hodin poslechu podcastů, hodinu streamování videa, hodiny surfování na webu, 30 minut hraní a kliknutí kolem 30–40 fotografií/videí denně, mohl bych se snadno obejít kolem den a půl použití. O víkendech, když je moje použití lehčí, mohl jsem se snadno dostat asi dva dny. Průměrná obrazovka v čase, kterou jsem dostal, byla nad 4–5 hodin.

Galaxy S10 Lite sportuje neuvěřitelnou baterii 4 500 mAh, díky čemuž je telefon s řadou s největší baterií.

S10 Lite je dodáván s nabíječkou 25 W s podporou dodávky energie. Nabíjení S10 Lite trvá méně než 75 minut. Měl jsem ležet rychlou nabíječku OnePlus, ale když jsem se s ní pokusil nabíjet, doba nabíjení ukázala 7–8 hodin a další směšné postavy. S nabíječkou Google Pixel je podporováno rychlé nabíjení.

Slovo rady: Nepodešejte sdruženou nabíječku.

Verdikt a cena v Indii

Samsung Galaxy S10 Lite je skvělý telefon který by měl vyjít mnohem dříve.

Byla by to nejlepší reakce na sérii OnePlus 7/7T, když se spustili loni. Při R 40K může být S10 Lite dostupný podle standardů společnosti Samsung, ale stále je to Rs 5k nad OnePlus 7T (recenze), který nabízí displej 90 Hz, o něco rychlejší procesor, sklo zpět a je celkově skvělé zařízení sám o sobě. OnePlus má v tomto segmentu uškrcení, což je těžké překonat. Na rozdíl od segmentu Rs 50k Plus, kde Rs 5k zde nebo na tom nezáleží, je pod 40k prostor stále to, co bych si říkal vědomý.

Vzhledem k tomu, že je to Samsung, dejte mu několik měsíců a Samsung S10 Lite by měl obejít cenu Rs 35K Price. Pokud jste se nenarodili pod správnými hvězdami a souhvězdími a nemáte ten správný druh debetní/kreditní karty, nebude to snadné holení několika tisíc babek z ceny zařízení.

S10 Lite nabízí skvělou baterii, nádherný displej, skvělý fotoaparát, použitelné uživatelské rozhraní a téměř zaškrtává všechny políčka, které byste hledali. Ano, do jisté míry došlo k snižování nákladů ve formě jít na plastovou záda (Samsung to může nazvat glastic, ale stále je to plastové), ale není to jistič. Pokud chcete vlajkový telefon a můžete žít s generací staré čipové sady (upřímně řečeno, nezáleží na tom v reálném životě), Galaxy S10 Lite je velmi doporučen.

Je skvělé vidět, jak Samsung vystoupí ze svého vysokého koně a nabízí skutečnou vlajkovou loď na OnePlus. Série Samsung A není pro tento segment žádný zápas, který nyní také vidí některé dobré produkty od hráčů, jako jsou Realme a Redmi, a Samsung je zde konečně konkurenceschopný zde.

Samsung Galaxy S10 Lite vs Samsung Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10 Lite Review

Nabízí vám Samsung Galaxy S10 Lite všechny výhody skutečné vlajkové lodi bez zatěžující ceny?

Od Peter Phelps kontakt prostřednictvím kontaktu přes LinkedIn

 • Výrok
 • Výhody a nevýhody
 • Klíčové specifikace
 • Jak jsme testovali
 • Samsung Galaxy S10 Lite
 • Samsung Galaxy S10 Lite
 • Samsung Galaxy S10 Lite
 • Samsung Galaxy S10 Lite
 • Samsung Galaxy S10 Lite
 • Samsung Galaxy S10 Lite
 • Pokud byste si koupili Samsung Galaxy S10 Lite?
 • Důvěryhodné skóre

Výrok

Samsung Galaxy S10 Lite je záhadným doplňkem rozsahu, ale je to dobrý umělec, zejména pokud jde o výdrž zpracování a výdrž baterie.

Klíčové specifikace

Samsung Galaxy S10 Lite byl překvapením, když se spustil, a my stále poškrábáme naše hlavy a snažíme se o to pochopit.

Přijíždějící na scénu téměř celý rok po hlavní sérii Samsung Galaxy S10 a jen asi jeden měsíc před oznámením série Samsung Galaxy S20 se zdálo, že je neobvyklá taktika.

Upřímně řečeno, nese silný vztah k jedné z těchto vlajkových lodí a místo toho by mělo být považováno za konkurent k některým z nejlepších telefonů středního rozsahu, jako je Xiaomi Mi 9 nebo OnePlus 7T.

Galaxy S10 Lite se může pochlubit trojitým fotoaparátem vedeným 48-megapixelovým senzorem, 6.7palcová obrazovka, procesor Snapdragon 855 a baterie 4500 mAh. Jedná se o zdánlivě silné specifikace, ale má celkový výkon, který odpovídá?

Samsung Galaxy S10 Lite. Design

Galaxy S10 Lite má okamžitě chytit oko, hladký, perleťový les přes zadní panel, který odráží světlo pro atraktivní a znatelný povrch. V levém horním rohu horního rohu je pro kontrast (podobně jako Samsung Galaxy S20), zatímco chladné kovové strany poskytují prémiový pocit, je v levém horním rohu horního rohu (podobně jako Samsung Galaxy S20) černý obdélníkový modul.

Obrazovka je velká a měří 6.7 palců, s minimálním rámečkem po stranách a malým výřezem otvoru nahoře pro fotoaparát selfie. Ačkoli jak Samsung Galaxy S10, tak Samsung Galaxy S10 Plus mají zakřivené displeje, displej S10 Lite je plochý. Reproduktor je umístěn na základně telefonu. Neexistuje žádný konektor pro sluchátka, ale pro kartu microSD existuje slot.

Celkově se jedná o atraktivní design s nádechem třídy, který patří s jeho skutečnou vlajkovou lodí. pokud byste se na to jen podívali, není to vůbec zřejmé, že se jedná spíše o „lite“ verzi než prémiový telefon.

Samsung Galaxy S10 Lite. obrazovka

AMOLED obrazovky Galaxy S10 Lite měří 6.7 palců s rozlišením 1080 x 2400, což zajišťuje, že je jasné číst, i když to není super ostré a barvy nikdy „nepop“ z obrazovky stejně jako nejlepší na trhu. Displej je schopen velmi vysokých úrovní jasu, i když postrádá zvýšené obnovovací sazby, které nedávno přijaté některými vlajkovými loděmi.

V horní části obrazovky je malý úder díry, ve které je umístěn fotoaparát s 32 megapixely, a jistě někteří uživatelé budou námitky proti tomuto přerušení na displeji, ale na obrazovce jsem to nezjistil, že je na obrazovce, i když Sledování filmu s celovečerním délkou.

Celkově jsem byl spokojen s sledováním obsahu na obrazovce, i když to rozhodně není mezi nejlepší obrazovky, které můžete získat. Hraní her bylo obzvláště příjemné, protože velká obrazovka byla pohlcující a bylo pohodlné držet se v orientaci na krajinu. Displej nemusí být sám o sobě ohromující, ale určitě to dělá práci.

Samsung Galaxy S10 Lite. výkon

Galaxy S10 Lite běží na procesoru Snapdragon 855, čipové sady, která poháněla mnoho nejlepších telefonů z roku 2019. Při spuštění to bylo nejlepší Qualcomm, který mohl nabídnout. ale od té doby byl překonán jak 855 plus, tak novým 865. Přesto je to stále velmi mocný procesor.

V našich benchmarkingových testech, jejichž výsledky jsou níže, jde to na špičce s totální vlajkovou lodí, Huawei Mate 30 Pro.

Geekbench 5 jedno jádro Geekbench 5 vícejádrová Sling Shot Extreme Opengl es 3.1 Antutu 3d lavička
Samsung Galaxy S10 Lite 717 2611 5569 447505
Huawei Mate 30 Pro 749 2910 5654 452421

Každodenní úkoly, kde byly splněny s lehkostí, a nezažil jsem žádné odstavení koktání nebo náhlých aplikací. Hry také probíhaly velmi hladce ve vysokém nastavení. Toto zařízení by se mělo zabývat téměř všemi, co na to hodíte.

Samsung Galaxy S10 Lite. Software a funkce

Základní software je zde Android 10, s OneUI 2.0 překryté. Líbilo se mi toto rozhraní, které je intuitivní a obsahuje velké, čiré ikony. Stále má několik předinstalovaných aplikací, ale na rozdíl od některých konkurenčních značek kolem této ceny je můžete alespoň skrýt v zásuvce aplikací.

Jak již bylo zmíněno, na tomto smartphonu není žádný konektor pro sluchátka-a Samsung se bohužel spojil ve opravdu levné sadě sluchátek USB-C, které nabízejí strašně cínové přehrávání zvuku. Doufejme, že už máte pár sluchátek USB-C nebo Bluetooth-pokud ne, budete muset vyklouznout více peněz na nákup některých.

K dispozici je obrazovka otisků prstů na obrazovce a možnost odemknutí obličeje, pokud chcete biometrický přístup k telefonu. Zjistil jsem, že odemknutí obličeje je velmi nespolehlivé a když jsem ji použil, a častěji jsem nebyl zařazen do používání tradiční metody vstupu na kolíky, nicméně skener otisků prstů pracoval velmi dobře.

Samsung Galaxy S10 Lite. fotoaparát

Galaxy S10 Lite má trojnásobnou zadní kameru-hlavní senzor má rozlišení 48 megapixelů, pak je tu 12-megapixelový ultra široký objektiv a je dokončen s 5-megapixelovou makro čočka. Je to jeden z nejlepších telefonů s kamerou za cenu?

Samsung Galaxy S10 Lite Main Camera Shot

Ve výše uvedeném obrázku pořízeném za denního světla hlavní kamera je detail zachycení silné. Obecně byly barvy poměrně utlumené hlavní kamerou.

Hlavní kamera Samsung Galaxy S10 Lite

Celkově nebyl výkon fotoaparátu špatný, ale cítil jsem, že obrázky vypadaly mírně přeexponované a postrádaly hloubku barvy, a nikde to nebylo jasnější než při střelbě za slabého světla.

Noční režim vypnutý (vlevo); Noční režim zapnutý (vpravo)

První příklad, výše, ukazuje relativně malý rozdíl mezi střelbou bez nočního režimu (vlevo) a nočním režimem (vpravo); Značení na stadionu je čistší, ale barvy vypadají více vyplavené.

Porovnání nočního režimu: Samsung Galaxy S10 Lite (vlevo) / Huawei Mate 30 Pro (vpravo)

Abychom skutečně ukázali, jak chybí tato střelba se slabým osvětlením, výše uvedené obrázky porovnávají stejný výstřel pořízený Samsung Galaxy S10 Lite a Huawei Mate 30 Pro, oba s nočním režimem; Úsilí Huawei poskytuje mnohem větší hloubku barev ve srovnání s poněkud anemickým výsledkem S10 Lite.

Samsung Galaxy S10 Lite Ultra široký výstřel fotoaparátu

Objektiv širokého úhlu nabízí užitečnou možnost, když chcete udělat „krok zpět“ z předmětu a rozšířit zorné pole. Tato čočka poněkud narušuje obraz, což neguje realismus fotografie, ale někdy to může být úhledný efekt zdůraznit měřítko.

Snímky s ultralehkovým fotoaparátem reprodukují více zářivých barev než hlavní kamera a jeho zahrnutí jistě zvyšuje vítanou všestrannost fotografickému arzenálu zařízení.

Samsung Galaxy S10 Lite. výdrž baterie

Baterie má kapacitu 4500 mAh, což je značná velikost, odpovídající Samsung Galaxy Note 10 a bití všech ostatních telefonů v řadě S10.

Po streamování 96minutového filmu byla baterie snížena z plného do stále zdravých 88%. Trvalo to rušný den cestování a cestovního ruchu, když jsem často používal fotoaparát a mapy Google a další náročné aplikace, ale musel jsem ho naplatit, než jsem se později večer vydal ven. Toto zařízení by vás mělo snadno vydržet do pracovního dne a pak některé.

Nabíjení je také jedním ze silných bodů telefonu. Pokud jde o naše výsledky, mělo by vás zabírat nedaleko hodiny nabití telefonu z nuly na plné. Zde je úplné rozdělení doby nabíjení:

„> Čas (minuty) „> Procento baterie
„> 0 „> 18%
„> 10 „> 38%
„> 20 „> 57%
„> 30 „> 75%
„> 40 „> 90%
„> 50 „> 97%

Baterie na tomto zařízení nebudete sklíčena a také se nabíjí zpět v krátkém pořadí. To jsou dva z nejsilnějších důvodů, proč doporučit telefon.

Pokud byste si koupili Samsung Galaxy S10 Lite?

Pokud jste připraveni se rozloučit s slušným kusem hotovosti, ale nedostali jste zcela finanční prostředky na vlajkovou loď nejvyššího letu, měli byste zvážit Samsung Galaxy S10 Lite.

Mezi touto třídou telefonů má skvělé statistiky výkonu, atraktivní design, velmi dobrou baterii a silné rychlé nabití-ale viděli jsme lepší kamery za stejnou cenu, jako je Xiaomi Mi 9 a Google Pixel 3A.

Jak testujeme telefony

Testujeme každý mobilní telefon, který kontrolujeme důkladně. Pro správné porovnání funkcí používáme průmyslové standardní testy a telefon používáme jako naše hlavní zařízení v průběhu kontrolního období. Vždy vám řekneme, co najdeme, a nikdy, nikdy nepřijímáme peníze na kontrolu produktu.

Samsung Galaxy S10 Lite vs Galaxy S10: Jaký je rozdíl?

Samsung je připraven tento týden představit svůj smartphone Galaxy S20, ale pokud nemáte vlajkovou loď utratit, možná bude Galaxy S10 Lite přesvědčivější.

Právě vydaná ve Velké Británii minulý týden, Galaxy S10 Lite je oříznutá edice, která se rozhodne pro některé (ale ne všechny) komponenty dolního konce a má levnější cenovou značku pro spuštění. Jak velký je to opravdu rozdíl, a stojí to za úsporu vzhledem ke změnám?

Zde je pohled na to, jak se Galaxy S10 Lite ve srovnání se standardní Galaxy S10.

Design: Sklo nebo plast?

Možná vás zajímá: proč nevypadá Galaxy S10 Lite tak podobně jako Galaxy S10? A odpověď zní upřímně, nemáme ponětí. I když existují podobnosti, Galaxy S10 Lite se stěží jeví jako přímý potomek (nebo sourozenecká) standardního modelu.

Galaxy S10 má samozřejmě punčovou díru v pravém horním rohu displeje, zatímco S10 Lite ji staví na střed, jako je Galaxy Note 10. Zdá se, že S10 Lite má také méně rámečku kolem obrazovky a je to plochý panel, na rozdíl od zakřivené obrazovky S10.

A na zádech, S10 Lite dostane velkou svislou ránu kamery v levém horním rohu na plastovém zádech, zatímco S10 měl horizontální set na sklenici. To jsou velmi odlišné telefony!

Screen: větší, ale nižší

Pokračování trendu významných rozdílů je obrazovka Galaxy S10 Lite ve skutečnosti větší. je to 6.7in na rozdíl od S10’s 6.1 v obrazovce.

Je to však s nižším rozlišením: Super AMOLED Plus INFINITY-O je rozlišení 1080p, zatímco Galaxy S10 jde o QHD ostřejší. Větší nemusí být v tomto případě lepší, ale alespoň větší je větší.

Fotoaparát: Jiné trio

Kromě rozdílu v tom, jak na obou telefonech vypadá nastavení Triple-Camera, existují klíčové rozdíly v typech kamer, které najdete zde.

Galaxy S10 má skvělé nastavení s 12MP hlavním širokoúhlým fotoaparátem, 12MP 2x zoom teleobjektivem a hvězdný 16MP ultralehkový střelec. Na druhé straně S10 Lite se rozhodl pro 48MP hlavní širokoúhlý fotoaparát, 12MP ultralehkovou střelce a 5MP makro čočka.

Naše zkušenosti s nedávnými telefony středního rozsahu společnosti Samsung naznačují, že 48MP kamera bude docela dobrá, i když pravděpodobně není na stejné úrovni jako ekvivalent 12MP GS10. Přidání „super stabilní Ois“ by však mohlo pomoci změnit. A makro čočka je úplně jiná, navržená pro super detailní záběry. Bude to pro všestrannější trio?

Výkon: Docela blízko

Tady je jedna oblast, ve které Samsung moc ořezával. Galaxy S10 má ve Velké Británii vlajkový procesor Exynos 9820, zatímco Galaxy S10 Lite používá čip Qualcomm Snapdragon 855, který byl použit pro standardní S10 v jiných částech světa.

Ve skutečnosti Snapdragon 855 uvádí lepší skóre benchmarku, i když to není dramatický rozdíl. Základní edice GS10 Lite má 6 GB RAM na rozdíl od 8 GB na Galaxy S10, ačkoli je zde také dražší 8GB RAM verze GS10 Lite.

Baterie a výhody: kapacita, bez bezdrátového

Společnost Samsung prokázala zvědavou tendenci vložit do svých levnějších telefonů střední třídy větší, dlouhodobější baterie, a to platí i zde. Zatímco baterie 3 400 mAh Galaxy S10 obvykle poskytovala solidní využití celodenního dne, větší 4 500 mAh buňka Galaxy S10 Lite vám jistě dá více hodin na hraní.

Samsung Galaxy s10 vs s10 vs s10e vs s10 lite | samsung s10 series

Díky plastové podložce však Galaxy S10 Lite nemá žádné možnosti bezdrátového nabíjení, zatímco hlavní S10 má bezdrátové i reverzní bezdrátové nabíjení zahrnuty-druhý vám umožňuje doplnit další bezdrátově nabíjecí telefon na zadní straně.

Obě loď s 128 GB interního úložiště a nabízejí podporu microSD pro rozšiřitelné úložiště, takže je to i tam. Samsung také nabízí verzi standardního S10 s 512 GB interního úložiště, pokud chcete pracovat s mnohem více na palubním prostoru.

Galaxy S10 Lite zvědavě ztratí 3.5mm port pro sluchátka, který je stále zahrnut na Galaxy S10, plus verze Lite nemá hodnocení odolnosti proti vodě (S10 je IP68).

Verdikt: Tvrdý prodej?

Samsung Galaxy S10 Lite je rozhodně přitažlivá, která nachází střední půdu mezi vlajkovou lodí s plnou tělem a lesklým prostředním rangerem ale načasování je velmi zvědavé.

Právě bylo vydáno za cenu 579 GBP, což je o něco méně než počáteční cena za rok 799 GBP. Rychlý pohled na Amazon však ukazuje, že Galaxy S10 lze zakoupit za 595 GBP nebo potenciálně méně a blížící se oznámení Galaxy S20 znamená, že cena S10 se pravděpodobně brzy potopí.

Ještě jsme nevydali verdikt na Galaxy S10 Lite, ale na základě našich zkušeností se standardem S10 a rozdíly v specifikaci a funkcích zde bychom absolutně zaplatili další 15–20 liber, abychom získali vlajkovou loď S10 za její vylepšení. Trimmed-Down Lite Edition.

charakteristiky, samsung, galaxy, lite

Právě teď se rozdíl hodnot ve skutečnosti nesčíta. Dávej pozor.

Samsung Galaxy S10 Lite vs Galaxy Note 10 Lite: Jaký je rozdíl?

Se dvěma novými verzemi Lite se připojí k rodině Galaxy S Ang Galaxy Note, jaký je rozdíl a který byste si měli vybrat?

Čtenáři, jako jste vy, pomáhají podpořit Když provedete nákup pomocí odkazů na našem webu, můžeme získat přidruženou provizi. Číst

Se dvěma novými verzemi Lite, které se připojují k rodině Galaxy S a Galaxy Note, je zřejmé, že Samsung chce oslovit širší škálu kupujících se zařízeními, která jsou dostupnější než původní modely.

Ale kromě pera S na poznámce 10 lite, jaký je rozdíl mezi těmito dvěma novými telefony Samsung Galaxy?

Samsung Galaxy S10 Lite

Co je stejné?

Než se dostaneme k rozdílům, projlme jen ty věci, které se neliší.

Oba zatlačte kamery do černé jednotky za roh a celková měření jsou blízko. Ačkoli The Note 10 Lite je o něco těžší.

Oba přicházejí s 6.7palcový displej Infinity-O při 2400 x 1080 pixelů (394PPI) se stejným selfie kamerou při 32 megapixelech a některé z hlavních specifikací, jako je skladování a baterie a nabíjení 4500 mAh, jsou stejné. Stejně tak oba budou mimo stejný Samsung One UI, který sedí na Androidu 10.

Co je jiné?

Fyzický design

Galaxy Note 10 Lite není tak světlo na 198G; Je to větší než S10 Lite ve všech rozměrech a některé z nich se dostanou dolů, aby se muselo pojmout pero. Vzhledem k tomu, že obě tato zařízení mají displej stejné velikosti, je to S10 Lite, který věci balí o něco pevněji, s menšími rámečky.

Pokud jde o barvy, S10 Lite přijde v hranolu White, Prism Black a Prism Blue, zatímco note 10 lite bude Aura Glow, Aura Black a Aura Red, takže poznámka nabízí více vzrušující barvy barvy.

Displej

Zatímco usnesení jsou stejná, tyto displeje se objevují v detailech Samsung odlišné. Jaký je rozdíl mezi AMOLED a AMOLED Plus? Samsung říká, že Super Amoled Plus vytváří ergonomičtější design pomocí flexibilního OLED, i když se zdá, že obě tyto displeje jsou lichotivější než modely Galaxy S10 nebo Galaxy Note 10, s menší křivkou kolem okrajů.

Galaxy Note 10 Lite podporuje pero S. A to znamená, že displej je schopen detekovat a reagovat na stylus Samsung, takže je mnohem všestrannější.

Ale jeden detail, který jsme si všimli, je to, že Super AMOLED plus Galaxy S10 Lite podporuje HDR10, ale není o tom žádná zmínka o poznámce 10 lite. To znamená, že S10 Lite může mít lepší displej.

Core hardware

 • Galaxy S10 Lite: 7nm Octa Core (2.8GHz 2.4GHz 1.7GHz)
 • Galaxy Note 10 Lite: 10nm Octa Core (2.7GHz 1.7GHz)

Samsung potvrdil, že The Note 10 Lite bude poháněn Exynos 9810 a že S10 Lite bude běžet na platformě Qualcomm Snapdragon 855, jako je Galaxy A90 5G (ačkoli S10 Lite není 5G sluchátko).

Samsung může skutečně nabídnout jiný hardware v různých regionech, což na svých zařízeních již dlouho provádí. V RAM mohou také existovat rozdíly v RAM, přičemž Spojené království získává verzi 8 GB, zatímco The Note 10 Lite je uvedena jako 6 GB.

Co to všechno znamená? Vypadá to, že poznámka 10 Lite používá mírně starší hardware než Galaxy S10 Lite a může to znamenat, že Galaxy S10 Lite je o něco lepší umělec nebo zařízení, které vypadá pro zákazníky příznivější.

Různé kamery

 • Galaxy S10 Lite: 48MP, 12MP, 5MP (hlavní, ultra široký, makro)
 • Galaxy Note 10 Lite: 12MP, 12MP, 12MP (hlavní, ultra široký, teleobjektiv)

Uspořádání kamer na obou zařízeních je spíše nepochopitelné, protože se vydávají úplně jinými směry. Jedinou kamerou, která je stejná na obou zařízeních, je 12megapixel f/2.2 ultralegaletá. Jinak je uspořádání fotoaparátu Note 10 Lite podobné s původními zařízeními na poznámku.

Galaxy S10 Lite má uspořádání fotoaparátu, které je opět podobné Galaxy A90, s hlavní kamerou 48 megapixelů. To je podporováno super stabilní OIS k odstranění chvění. Poté nabízí makro objektiv 5-megapixelu. něco, co poznámka 10 lite vůbec nemá.

Nedostatek vyhrazeného zoomu na S10 Lite je pravděpodobně převáden do senzoru s vyšším rozlišení. Přesto je to velmi odlišná sada kamer na těchto telefonech a může to být tak, že S10 Lite vypadá jako pokročilejší nastavení.

Pero

O těchto dvou zařízeních samozřejmě nemůžeme mluvit, aniž bychom zmínili pero S. Pen definuje sérii noty ze společnosti Samsung a v tomto případě získáte pero s nízkou energií Bluetooth, což vám poskytne nějaké dálkové ovládání nad vaším zařízením.

Přirozeně je to skvělý zážitek pro ty, kteří chtějí zadat text, ale s širší podporou vzduchu budete moci udělat mnohem více, jako je inovativní zachycení obrazovky a interakce. Galaxy S10 Lite přirozeně nemá žádnou z těchto funkcí.

Samsung Galaxy Note 10 Lite

Závěry

Při pohledu na specifikace jsou tyto telefony ve skutečnosti úplně jiné. Jiný jádro hardware, různé uspořádání kamery a jiný zážitek. Jediná věc, která je stejná, je slovo lite ve jménu.

Na první pohled vypadá Samsung Galaxy S10 Lite jako lepší zařízení. Máme podezření, že displej bude lepší a že bude mít více energie v nabídce. Kamery mohou také poskytnout tento telefon okraj, ale budeme je muset vyzkoušet, abychom získali lepší představu o tom, co je v nabídce. Také bychom řekli, že Galaxy S10 Lite vypadá příznivě proti Galaxy S10E. a cena za 579 GBP je to levnější, než byl S10E při spuštění.

Přitažlivost Galaxy Note 10 Lite se velmi dostane k ceně. A to je pouhých 529 liber. Poznámka 10 je drahá a to vám v podstatě dává ty funkce pera za atraktivnější cenu. Pokud se díváte na tato dvě sluchátka a už nejste fanouškem S perem, pak máme podezření, že Galaxy S10 Lite bude lepší volbou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS