Co dělat, když zapomenete heslo k telefonu Xiaomi?

Co dělat, když jste zapomněli kód hesla pro odemknutí Xiaomi (Redmi)

K uzamčení smartphonu Xiaomi (Redmi) doporučuji používat heslo nebo kód PIN. Telefon se stal dokonalým digitálním asistentem, uchovává spoustu osobních informací, které by měly zůstat soukromé, ne veřejné, a rozhodně by se neměly dostat do rukou vetřelce.

Jednoduchý způsob ochrany přístupu k datům Xiaomi je heslo.

Co ale dělat, když jste zapomněli heslo a nemůžete se sami dostat do svého smartphonu??

Existuje několik způsobů, jak to udělat, ale všechny jsou funkční pouze tehdy, pokud si pamatujete údaje o účtu Google nebo Mi.

Dálkové ovládání

Funkce musí být v chytrém telefonu aktivována předem. Také musíte mít v mobilu připojený internet. Pokud je tam všechno:

dělat, když, heslo, telefonu, xiaomi

Nevýhodou této možnosti je, že v mobilním telefonu nebudou uložena žádná data. Můžete jej však znovu použít s jiným heslem.

Společnost Xiaomi implementovala tuto funkci, aby zajistila, že k osobním údajům majitele telefonu nebudou mít přístup vetřelci. To znamená, že pokud vám smartphone někdo ukradne, můžete přejít do Vzdáleného ovládání a vymazat všechna data. Tato možnost je však skvělá i pro obnovu hesel.

Obnovení nastavení pomocí nástroje Obnovení

Chcete-li u některých modelů provést reset přes nabídku zotavení, musíte odemknout zavaděč. Jak na to. přečtěte si zde. Je možné, že nebudete muset nic odemykat, ale je to dost málo.

Po odemčení proveďte následující kroky

 • Vypnutí smartphonu
 • Stiskněte tlačítko zvýšení hlasitosti
 • Otevřete nabídku obnovení (v různých zařízeních se může lišit), vyberte možnost Wipe Reset a stiskněte tlačítko Wipe all data
 • Zařízení se restartuje a všechna data včetně hesla se vymažou.

V novějších verzích chytrých telefonů může tato nabídka vypadat takto

Stiskněte tlačítko zvýšení hlasitosti a může být v čínštině. Na obrázku výše vidíte, kde se nachází tlačítko pro překlad do češtiny, a proto na něj klikněte. Stiskněte tlačítko Recovery a OK.

U nejnovějších verzí firmwaru může po stisknutí tlačítka OK vaše utrpení pokračovat. Zařízení se restartuje a bude vyžadovat připojení k počítači. Počkejte na restart, ale nepřipojujte se ihned, ale proveďte následující kroky:

 • Přejít na http://pcsuite.Mi.com, stáhněte si software, nainstalujte jej do počítače a spusťte
 • Nyní můžete svůj smartphone připojit k počítači
 • Stiskněte tlačítko Recovery a postupujte podle pokynů

Po všech těchto úkonech resetování zařízení prostřednictvím stejné aplikace může trvat několik minut. Po zapnutí je třeba znovu nastavit zemi, jazyk, čas atd.

Metoda 4. Obnovení systému (Hard Reset)

Pokud váš smartphone nebyl připojen k žádnému účtu, je třeba provést úplný reset systému, nebo jak odborníci říkají, Hard Reset. Tím se telefon zcela resetuje, odstraní se všechny aplikace a soubory třetích stran a zmizí všechny kontakty.

Před provedením této operace je tedy nutné uložit všechny důležité informace uložené v zařízení. Zařízení je také třeba nabít alespoň na 80 %. Po dokončení všech příprav můžete začít restartovat smartphone.

Stiskněte současně tlačítko napájení a tlačítko zvýšení hlasitosti. Podržte tlačítko déle než 10 sekund, dokud smartphone výslovně nezavibruje, a uvolněte tlačítka.

Telefon spustí nabídku nastavení, kde je třeba vybrat možnost Obnovení a poté možnost Vymazat data. Smartphone se restartuje a vymaže všechna data v zařízení, odstraní všechna dříve nastavená hesla a vzorové klíče.

Můžete používat aplikace, které vyžadují práva roota, tato možnost je však vhodná pouze pro pokročilé uživatele. V tomto případě je bezpečnější obrátit se na odborníky.

Podrobné pokyny k resetování smartphonů Xiaomi.

dělat, když, heslo, telefonu, xiaomi

Odstranění dat prostřednictvím obnovení

Toto je poslední možnost, která vymaže úplně všechna data ze zařízení. Smartphone získá tovární vzhled, takže budete muset znovu nakonfigurovat systém, přidat účty atd. Д. Téměř podobné první metodě.

dělat, když, heslo, telefonu, xiaomi

Chcete-li provést tvrdý reset, musíte vstoupit do režimu obnovení. Za tímto účelem stiskněte tlačítko napájení a tlačítko zvýšení hlasitosti. Po několika sekundách se zobrazí ikona obnovení a zařízení se restartuje.

Na obrazovce se nyní zobrazuje nabídka v černé a žluté barvě. Klikněte na „WipeReset“. „Wipe all data“. Potvrďte svou akci a počkejte na dokončení postupu. Pokud máte nabídku Recovery v čínštině, stiskněte druhé tlačítko shora a znovu druhé tlačítko. Hotovo.

Chyby a pády, ke kterým někdy dochází během odemykání

Je třeba říci, že častěji než v jiných případech může dojít k chybám kvůli službě Mi online. V takovém případě zkuste na webovou stránku přistoupit po nějaké době.

Podívejme se na chyby, se kterými se mohou uživatelé smartphonů Xiaomi setkat:

 • Proces odemykání se někdy zasekne. To je chyba webových stránek vývojáře. Stačí chvíli počkat a zkusit odemknout zavaděč znovu. Postup několikrát zopakujte;
 • Někdy se uživatelům nezobrazí tlačítko pro zadání požadavku. To může být způsobeno problémy s webovými stránkami nebo prohlížečem. Musíte v nastavení vypnout blokování vyskakovacích oken a zkusit to znovu, zkuste také vymazat historii a mezipaměť prohlížeče a znovu jej načíst;
 • Někteří se nemohou přihlásit ke svému účtu Mi. Chcete-li se přihlásit pomocí svých údajů, zkontrolujte, zda jsou správné, a při jejich zadávání věnujte pozornost rozložení klávesnice;
 • Mnoho uživatelů nedostává oznámení SMS o výsledku aplikace. Důvodem je omezená schopnost čínské společnosti zajistit důsledné zasílání oznámení. Zkuste změnit telefonní číslo nebo zkontrolovat informace o osobním účtu.

Obnovení pomocí služby vyhledávání telefonu

Pokud předchozí metody nepomohou, můžete provést resetování pomocí služby Google. V nastavení telefonu musí být autorizován váš poštovní účet Google. Musíte si zapamatovat uživatelské jméno a heslo.

Musíte se přihlásit ke svému účtu Google na libovolném zařízení se systémem Android, pak přejít na Google Play a nainstalovat oficiální aplikaci pro vzdálenou správu zařízení. V dialogovém okně vyberte zařízení pro instalaci. Aplikace by se měla nainstalovat na dálku do uzamčeného telefonu.

Inteligentní zámek (Smart Lock)

Xiaomi má funkci Smart Lock, která automaticky odemkne zařízení, když jsou splněny určité podmínky. Pokud je telefon připojen například k domácí síti Wi-Fi nebo k určitému zařízení Bluetooth.

Vzpomeňte si, zda jste nastavili podobný zámek? Mnoho majitelů fitness náramku Mi Band nastaví Xiaomi tak, aby se náramek automaticky odemkl, když ho přiblížíte k telefonu. Možná jste to udělali i vy?

Pokud byl zámek Smart Lock nakonfigurován, zbývá jen splnit podmínku a získat přístup do chytrého telefonu pro změnu hesla nebo kódu PIN.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS