Co je Tiny10 (lehká Windows 10) a jak jej nainstalovat. ISO Windows 10 LTSC

Průvodce po instalaci Windows 10 LTSC

Tento článek je napsán pro ty, kteří právě nainstalovali nejnovější verzi Windows 10 LTSC. Pokud nejste obeznámeni s LTSC (dlouhodobý servisní kanál), LTSC je lehká, destilovaná verze systému Windows 10: Žádná Microsoft App Store, žádná Cortana, žádná bonbóna, žádné reklamy a žádná Microsoft Edge (Edge byla přidána do LTSC 2021). Aktualizace pro Windows 10 LTSC nikdy nepřidávají nové funkce, ale pouze opravují chyby a bezpečnostní problémy. Je to rychlé, spolehlivé a navržené pro podniky. Bohužel, instalace systému Windows 10 LTSC je obtížná a zpracovávána s licenčními problémy, protože Microsoft poskytuje tento operační systém pouze podnikům. Nemohu jít do příliš mnoho detailů, ale za účelem nainstalování systému Windows 10 LTSC si budete muset stáhnout odpovídající soubor ISO:

# Pro LTSC 2019 64-bit ISO: SW_DVD5_WIN_ENT_LTSC_2019_64-BIT_ENGLISH_MLF_X21-96425.ISO SHA-1: D5B2F95E3DDD658517FE7C14DF4F36DE633CA4845 # PRO LTSC 2021 64-BIT ISO: EN-US_WINDOWS_10_ENTERPRISE_LTSC_2021_X64_DVD_D289CF96.ISO SHA-1: 2FB2897373C4F71B06F4490943B3D564B0F0FD6D

A pokud máte potíže s nalezením serveru KMS, mohu jen říci, že Python je velmi dobrý v emulaci interního serveru KMS

Jak by se dalo očekávat od operačního systému Microsoft, existuje spousta vylepšení potřebných k tomu, aby Windows 10 LTSC respektoval vaše soukromí a optimálně provedl po instalaci. Jako zřeknutí se odpovědnosti však následující vylepšení závisí na případu použití, proto se prosím rozhodněte sami.

Krok 1: Zakázat následující služby:

 • Služba kompatibility programu
 • Analyzuje vaše běžící programy k detekci, zda se vyskytnou nějaké problémy s kompatibilitou, ale není vyžadováno u novějšího softwaru
 • Poskytuje informace o odstraňování problémů
 • Telemetrie od společnosti Microsoft
 • Předpovídá programy, které budou použity a načtou je do paměti pro rychlejší načítání. S SSD je však to, že se jedná o problém.
 • Načte také programy do paměti, ale není nutné s SSD.
 • Indexuje vaše soubory na pozadí pro rychlé vyhledávání, ale s SSD zůstává vyhledávání velmi rychlé
 • Poskytuje zvýšenou konektivitu se službami společnosti Microsoft
 • Tím se provede příkaz Trim na vašich SSD. Nevadí mi však mírná degradace rychlosti čtení/zápisu.

Krok 2: Změňte následující skupinové zásady:

Následující vylepšení snižují množství telemetrie Windows 10 odesílá Microsoft.

Otevřete „editor politiky skupiny“, přejděte na následující zásady a nastavte je na 0. Bezpečnostní :

Konfigurace počítače Administrativní šablony Sběr dat Windows Components a náhled umožňují telemetrii

Dále přejděte na následující zásady a nastavte ji na povolení:

Konfigurace počítače Administrativní šablony Všechna nastavení vypnout KMS Klient online AVS Validace

Krok 3: Spusťte OO SHETUP10:

OO SHETUP10 je nástroj, který pomáhá deaktivovat určité funkce Windows 10, které jsou zbytečné nebo příliš invazivní. Při mé instalaci jsem zakázal téměř každou funkci, včetně služeb, jako je Windows Defender. Upozorňujeme však, že konfigurace pro ShupUp10 silně závisí na případu použití počítače.

Toto jsou nastavení, která jsem použila (kliknutím pro zvětšení):

Krok 4: Použijte osobní vylepšení:

 • Povolte režim vývojáře v nastavení
 • Přejděte na ovládací panel. Zabezpečení systému. Možnosti napájení a vyberte „konečný výkon“
 • Poté můžete znovu povolit automatický spánek počítače v nastavení napájení spánku

Aktualizace listopadu 2022: Přidáno ISO a Hash pro LTSC 2021

Co je Tiny10 (lehká Windows 10) a jak jej nainstalovat

Máme rádi skutečnost, že Windows 11 je bohatý na funkce a vizuálně moderní, i když existují určité nesrovnalosti, které Rectify11 do značné míry opravil. Kromě toho společnost Microsoft přidává do svého stolního operačního systému několik nových funkcí od Windows 10 dnů. Rychlý posun vpřed a jak Windows 10, tak 11 jsou nafouknuty novými funkcemi, zbytečnými aplikacemi a redundantními službami na pozadí. Abych byl upřímný, Windows 10/11 se cítí docela těžce ve srovnání s Windows 7. A nyní, pro oříznutí Windows 10 na své holé náležitosti, vývojář vydal Tiny10, což je lehká verze Windows 10. Vyžaduje mnohem méně místa, pracuje i na počítačích s nízkým RAM a přichází bez bloatwaru. Chcete.li zjistit, co je Tiny10 a jak jej nainstalovat, pokračujte ve čtení.

Vše, co potřebujete vědět o Tiny10 (2022)

Diskutovali jsme o všem o Tiny10 a o tom, jak lehký je ve srovnání s instalací Vanilla Windows 10. Zahrnuli jsme také tutoriál o tom, jak nainstalovat Tiny10 na jakýkoli počítač (32bitový i 64bitový). K konci si můžete také přečíst náš první dojem z Tiny10, super výkonného a lehkého sestavení systému Windows 10.

Svlébal se dolů Windows 10: Co je Tiny10?

Tiny10 je svléknutá verze Windows 10 a byla vyvinuta vývojářem s názvem NTDEV. Víme, jak nafouknutá okna se v tomto bodě stala, takže tento projekt je zaměřen na odstranění všech zbytečných komponent. To znamená, že můžete provozovat Windows 10 hladce, dokonce i na hardwaru s nízkým koncem. Všimněte si, že Tiny10 nejen odstranil Bloatware, ale byl optimalizován od základu, aby se snížila stopa Windows 10.

Například, pokud nainstalujete Tiny10 na 32bitový systém, trvá pouze 5.2 GB místa na disku, což je průlom. Systém vanilky Windows 10 zabírá až 22 GB prostoru. Zmenšení velikosti instalace o 17 GB je prostě skvělé. Na 64bitových systémech zabírá Tiny10 až 10 GB místa na disku. A pokud jde o RAM, můžete spustit Tiny10 na 32bitovém systému s pouhým 1 GB RAM a na 64bitovém systému se můžete vyrovnat s 2 GB RAM, což není nic úžasného. Už víme, že Windows 10 se zastaví, dokonce i na systému se 4 GB RAM.

Nyní by vás mohlo přemýšlet, protože Windows 10 byl redukován na takový lehký profil, chybí to funkce? No, rozsáhle jsem testoval Tiny10 a všechno fungovalo dobře bez chyb. K dispozici jsou všechny základní nástroje systému Windows, včetně PowerShell, CMD, správy disků atd. Dokonce jsem spustil řadu aplikací, včetně Geekbench, CrystalDisk, ShareX a Games jako CS: GO a všechno běželo bez jakýchkoli problémů. Je to pro mě také překvapení, protože testujeme první beta verzi Tiny10 pro systémy X64. Ale mohu s jistotou říci, že na Tiny10 nebudete z hlediska funkčnosti nic chybět.

Pokud jde o aplikace, Tiny10 odstranil všechny výchozí aplikace, jako je prohlížeč obrázků, internetový průzkumník, přehrávač médií atd. K dispozici jsou pouze poznámkový blok a WordPad na této sdizolované sestavení Windows 10. Over, je důležité vědět, že Tiny10 nepřichází s Microsoft Store nebo Windows Security. Budete muset načíst požadované aplikace.

Neexistuje také žádná podpora pro subsystém Windows pro Linux, ale můžete povolit Hyper-V. Pokud jde o verzi Windows, Tiny10 X64 Beta 1 provozuje Windows 10 Enterprise LTSC (sestavení 19044.1586, březen 2022). To znamená, že můžete aktivovat Tiny 10 s licencí Windows, ale nepodporuje aktualizace Windows.

Poté, co to všechno řekl, je Tiny10 skvělým řešením pro uživatele, kteří chtějí provozovat lehké Windows 10 na nízkopodnikovém počítači s malým diskovým prostorem a RAM. Chrome OS Flex je další skvělé řešení, ale nepodporuje plnohodnotné aplikace Windows. V takovém scénáři Tiny10 vyplňuje boty a může vdechnout nový život do stárnoucích počítačů.

Rozdíly mezi Tiny10 a Windows 10

Nejprve je Tiny10 rychlý a plynulý ve srovnání s vanilkovými Windows 10. Na Tiny10 není nalezen žádný bloatware. Vývojář byl odstraněn všechny bloatware, zbytečné aplikace, služby a systémové komponenty. Například si můžete prohlédnout rozdíl v nabídce Start níže.

Tiny10 také ve srovnání s Windows 10 zabírá velmi málo místa na disku. Na mém 64bitovém notebooku trvala instalace Tiny10 pouze 10.5 GB prostoru, zatímco Windows 10 balónoval na 22.2 GB po nové instalaci.

Také jsem sledoval používání CPU a RAM na Tiny10 a překvapivě to bylo jen 1% CPU a 1.6 GB RAM při sezení nečinnosti. Pro srovnání, Windows 10 udržoval své využití CPU pod kontrolou, ale použití RAM bylo neustále nad 2.5 GB. Zde je přehled Správce úloh Tiny10 a Windows 10.

Přicházení k testování benchmarku mezi Tiny10 a Vanilla Windows 10, zde je několik výsledků Geekbench a CrystalDiskmark. V testu Geekbench se obě OS prováděly ve stejných liniích, ale v testu CrystalDiskmark můžeme vidět, že Tiny10 dokázal psát data o dvojí rychlost, což je skvělé.

Nakonec jsem také nainstaloval Steam a hrál CS: Jděte na vysoké nastavení na Tiny10 a to slušně fungovalo na mém notebooku na 6. gen i5. Dostal jsem kolem 20-30fps, podobně jako Vanilla Windows 10. Nicméně, odmítnutí grafického nastavení na nízké, byl jsem snadno schopen dostat se kolem 45-50fps, což je docela slušné pro PC s nízkým koncem Windows.

Jak nainstalovat Tiny10 (svlékl Windows 10)

Pokračujte a stáhněte si obrázek ISO Tiny10 na základě architektury systému: 32bitový (1.7GB) | 64-bit (2.4 GB). Provedli jsme předběžnou kontrolu souborů na Virustotal a nevšimli jsme si žádných červených vlajků, takže je to dobré znamení.

Poté se vydejte na tento odkaz a stáhněte si RUFUS a vytvořte bootovatelné jednotku USB.

Nyní otevřete Rufus, připojte jednotku USB, vyberte obrázek ISO a klikněte na „Start“. Ujistěte se, že systém souborů je NTFS.

Po zahájení procesu blikání doporučujeme, abyste mezitím provedli nějaké stahování, abyste měli bezproblémový zážitek. V Tiny10 není zahrnut žádný prohlížeč, takže doporučujeme stáhnout samostatné nastavení Google Chrome odtud. Poté jej přeneste do kořenového adresáře blikající jednotky USB. Také si můžete stáhnout a přenášet nástroj, jako je posilovač ovladačů, aktualizovat své ovladače.

Dále zapojte jednotku USB do cílového počítače a restartujte ji. Když se počítač restartuje, stiskněte klávesu spouštění (měl by být jedním z funkčních klíčů. F9, F8, F7 atd.). Pokud neznáte bootovací klíč pro váš počítač nebo notebook, vyhledejte jej na internetu. Jakmile jste na obrazovce výběru boot, vyberte jednotku USB a stiskněte Enter.

Váš počítač nyní načte instalační okno Tiny10, které je podobné oknu nastavení systému Windows 10. Postupujte podle pokynů na obrazovce a vyberte si preferovanou jednotku. Nakonec kliknutím na „Další“ nainstalujte OS.

Po dokončení instalace se zavedete přímo na Tiny10. Užijte si minimální Windows 10!

Tiny10: Moje první dojmy

V minulosti jsem intenzivně používal Windows 10 a v současné době používám Windows 11 a mohu říci, že Tiny10 mě překvapil. Použil jsem Tiny10 pro legii úkolů z hraní her, jako je CS: jděte na povolení Hyper-V během mého testování tento týden a fungovalo to pokaždé, aniž bych házel jakékoli záchvaty hněvu. Neustále udržovalo používání CPU a RAM pod kontrolou. Na Tiny10 jsem byl schopen udělat mnohem více, protože mám pocit, že stále existuje prostor pro provedení úkolu. Vůbec se to necítí.

Nabídka startu se otevírá v jiffy. Neexistuje žádné vyhledávání Bing integrováno do vyhledávacího pole, takže výsledky vyhledávání jsou rychle zlé, žádná telemetrie na pozadí a žádné divné služby hrabání disku na 100%, mimo jiné. Je to celkově hladký a příjemný zážitek. Abych to shrnul, nemyslete si dvakrát a vyzkoušejte Tiny10, pokud používáte počítač s nízkým koncem nebo jen někdo, kdo má špatnou zkušenost s vanilkovými Windows 10. Na instalaci antiviru na Windows 10 se budete muset starat na bezpečnostní frontu, ale kromě toho budete absolutně milovat čistou a lehkost Tiny10, aniž byste kompromitovali funkce.

Často kladené otázky

Q. Je Tiny10 vyvinut společností Microsoft?

Ne, Tiny10 je nezávislý projekt a byl vyvinut vývojářem jménem Ntdev.

Q. Jaká je velikost obrazu ISO10 ISO?

64bitový obrázek ISO Tiny10 trvá až 2.4 GB prostoru a 32bitový obrázek je kolem 1.7 GB velikosti.

Q. Můžeme nainstalovat Tiny10 na 32bitové počítače?

tiny10, lehká, windows, nainstalovat, ltsc

Ano, Tiny10 je podporován na 32bitových počítačích.

tiny10, lehká, windows, nainstalovat, ltsc

Q. Je Tiny10 Open-Source Project?

Ne, Tiny10 není projekt open-source.

tiny10, lehká, windows, nainstalovat, ltsc

Q. Je bezpečné nainstalovat tiny10?

I když nemůžeme ručit za bezpečnost Tiny10, provedli jsme předběžnou kontrolu souborů na virustotální a žádný z prodejců zabezpečení označil žádné škodlivé chování. To znamená, že je to na vašem uvážení, pokud chcete nainstalovat Tiny10 na svůj počítač.

Snadno spusťte Windows 10 na počítačích s nízkým koncem s Tiny10

Takže to bylo všechno, co potřebujete vědět o Tiny10 a jak jej můžete nainstalovat na jakýkoli počítač. Líbí se mi skutečnost, že Tiny10 nabízí podporu pro 32bitové systémy, což znamená, že z tohoto projektu může těžit také starší hardware. Doufám, že společnost Microsoft v budoucnu vydává světlo sestavení systému Windows 11 podobné malému 10. Pomůže to nesmírně pomoci obecným uživatelům, kteří chtějí, aby jejich počítač fungoval bez zpomalení. Každopádně je to všechno od nás. Pokud chcete debloat Windows 11 a urychlit počítač Windows 11, postupujte podle našich propojených tutoriálů. A konečně, pokud máte nějaké dotazy, dejte nám vědět v комментари и мнения.

Windows 10 LTSC ISO ke stažení zdarma: Je to dobrý operační systém pro hraní?

Windows 10 LTSC ISO: Zvláštní podniková vydání, které neobsahuje žádné funkce a žádnou službu na pozadí, které lze zdarma stáhnout. Je to však nejlepší edice operačního systému Microsoft a je dobré pro hraní her? Tento příspěvek sdílí vše, co potřebujete, a také odkaz ke stažení zdarma pro Windows 10 LTSC ISO oficiálně.

Stručně řečeno: Windows 10 LTSC Zvažte dobrý operační systém, protože neobsahuje bloatware a mnoho služeb. Není to však dobré pro osobní použití a ochrannost, stejně jako nemusíte zaznamenat žádný rozdíl v herním výkonu. Místo toho si můžete stáhnout zdarma běžný Windows 10 ISO a optimalizovat jeho výkon

Poznámka: Software-on.Články Com jsou založeny na rozsáhlém výzkumu a praktickém testování, pokud je to možné. Další informace naleznete zde: Poznámky k upozornění.

Co je Windows 10 LTSC Edition?

Windows 10 LTSC Edition je dlouhodobý operační systém servisního kanálu produkovaný společností Microsoft. Je to vydání, které Microsoft vytváří každé tři roky. Každé vydání obsahuje všechny nové funkce a podporu, která je zahrnuta v aktualizacích funkcí Windows 10. Kromě toho LTSC OS dostává aktualizace každých 10 let, přičemž zohledňuje období uvolnění.

Společnost Microsoft oficiálně nepodporuje použití LTSC mimo „zařízení s zvláštními účely“, která provádějí statickou funkci, a proto nevyžadují nové funkce pro uživatelský zážitek.

Podle oznámení společnosti Microsoft byla tato možnost služby přejmenována z dlouhodobé pobočky pro servis (LTSB) na dlouhodobý servisní kanál (LTSC) v roce 2018. Pro certifikaci, Windows 10 LTSB nahrazeno Windows 10 LTSB.

Pro více informací Chick je video níže (některé informace v tomto videu jsou nějak zastaralé, ale obsahuje dostatek užitečných informací, které vám pomohou pochopit Windows LTSC).

Změny štítku Microsoft OS LTSB na LTSC:

V rámci kompatibility s Windows 10 bude běžný termín co nejsnadnější porozumět procesu údržby. Od nynějška se jedná o nové položky:

 • Pololetní kanál-budeme odkazovat na současnou větev (CB) jako „pololetní kanál (cíl)“, zatímco jednoduše odkazuje na aktuální pobočku podnikání (CBB) jako „pololetní kanál.“
 • Dlouhodobý servisní kanál-Dlouhodobé služby (LTSB) budou označovány jako dlouhodobé servisní kanály (LTSC).

Výhody LTSC oproti LTSB 2016:

Microsoft přejmenoval na dlouhodobou pobočku služby (LTSB) na dlouhodobý servisní kanál (LTSC). Windows 10 Enterprise IoT a LTSC následují v podstatě stejnou politiku následované Windows 10 IoT 2016 a LTSB. Hlavním aspektem zůstává, že společnost Microsoft poskytuje svým průmyslovým zákazníkům aktualizace funkcí každé dva až tři roky. Stejně jako dříve, přichází s desetiletou zárukou pro poskytování aktualizací zabezpečení. Windows IoT Enterprise LTSC však obsahuje mnoho změn a vylepšení svého předchůdce. Níže jsou uvedeny nejdůležitější nové funkce:

Windows 10 LTSC нужно меньше ОЗУ? Сравнение с Windows 10 Pro и Home. Активация WINDOWS 10 LTSC.

Je Windows 10 LTSC dobrý pro hraní?

Obvykle ano, protože Windows 10 LTSC nejstabilnější vydání, které neobsahuje obchod, Cortana, Edge a nejvíce svazek, které by mohly zpomalit PC. To znamená, že aktualizace nezlomí věci. Protože neexistují žádné funkce, které by znamenaly, že uživatelé budou mít přesně stejný operační systém, který se chování vůbec nezmění.

Ale také ne, měli byste vědět, že to nemusí být kompatibilní s některými novými zařízeními, jako jsou procesory a grafické karty, protože aktualizace funkcí probíhá každou dlouhou dobu, takže budete muset aktualizovat edici Windows 10 LTSC ISO Edition jednou za čas podle potřeby.

Kromě toho si nemusíte všimnout žádného rozdílu ve výkonu mezi oběma systémy. Chcete.li vysvětlit, podívejte se na video níže porovnávání a testování Windows 10 LTSB a Pro v 8 hrách při 1080p.

Můžete si stáhnout vyzkoušet Windows 10 LTSC ISO zdarma

Nedoporučujeme toto vydání používat, pokud nemáte zkušenosti. Můžete si však vyzkoušet a stáhnout Windows 10 Enterprise / LTSC zdarma z oficiálních webových stránek společnosti Microsoft na níže uvedeném odkazu.

Závěr: Pravidelný Windows 10 je lepší

Nakonec by mnozí považovali Windows 10 LTSC ISO za velmi dobré. Zatímco většina uživatelů nenávidí to, co Microsoft dělá na běžném systému Windows 10, pokud jde o jeho vycpávání mnoha aplikacemi a službami (bloatware), což po určité době ovlivňuje účinnost operačního systému.

Verze LTSC však není vhodná pro osobní použití kvůli jeho nedostatku mnoha věcí a může být také nekompatibilní s novými zařízeními, jako jsou grafické karty a procesory. Kromě toho si nevšimnete pozoruhodného rozdílu ve výkonu ve hrách a podobně.

Pravidelná verze operačního systému Microsoft je proto lepší. Kromě toho můžete optimalizovat jeho výkon pomocí užitečného softwaru, jako je Advanced SystemCare. Dále naleznete v níže uvedeném odkazu, kde najdete další informace o stahování ISO Windows 10.

Jaká je verze Windows 10 LTSC?

Existuje mnoho různých verzí Windows 10, ale co je verze LTSC a jak se liší od běžných Windows 10? Pojďme to zjistit.

Čtenáři, jako jste vy, pomáhají podporovat Muo. Když provedete nákup pomocí odkazů na našem webu, můžeme získat přidruženou provizi. Číst

Windows 10 má mnoho různých verzí. K dispozici je domov Windows 10 pro běžné lidi. Pak existují verze pro zákazníky v oblasti podnikového stupně. Mezi podnikovými verzemi je verze s názvem The Windows 10 Dlouhodobý servisní kanál (LTSC)

Co je tedy Windows 10 LTSC? Důležité je, jak se liší od běžných Windows 10? Uvidíme.

Co je Windows 10 LTSC?

Microsoft nabízí několik podnikových verzí Windows 10. Tyto verze nemají být používány průměrnými spotřebiteli, jako jsou domácí uživatelé. Podnikové verze jsou nejvhodnější, uhodli jste to, podniky a malé až střední podniky.

Dlouhodobý servisní kanál Windows 10 (LTSC) je podnikovým řešením pro zařízení, která nemusí být v průběhu dalších let aktualizována pro zařízení, které nemusí být aktualizovány. LTSC je ideální pro zařízení, která se používají k provádění vysoce specializovaných funkcí.

Například lékařské zobrazovací zařízení, počítače používané v letadlech a průmyslové stroje, které nevyžadují aktualizace, jsou hlavní cíle pro Windows LTSC.

To znamená, že Windows 10 LTSC může být také nasazen podniky do každodenního používání počítačů. Není to však ideální, protože takhle to deaktivuje mnoho moderních funkcí a vlastností takových strojů.

Jaké jsou rozdíly mezi Windows 10 a Windows 10 LTSC?

Klíčový rozdíl mezi pravidelnými verzemi Windows 10, jako je Windows 10 Home a Professional, a Windows 10 LTSC je, že zkušenost LTSC se z roku na rok příliš nemění.

Как скачать Windows 10 LTSC установить и включить Русский язык, пошагово

Chcete.li lépe porozumět rozdílu, vezměte příklad domova Windows 10. Tato verze Windows přijímá pravidelné funkce a aktualizace kvality od společnosti Microsoft. S každou následnou aktualizací dostávají programy jako Microsoft Edge nové funkce a opravy stability.

Windows 10 LTSC na druhé straně nedostává aktualizace po celá léta najednou. Kromě toho je ve verzi LTSC deaktivováno mnoho funkcí, které jsou běžné v běžném systému Windows 10. Například Windows 10 LTSC nemá Microsoft Edge, protože Edge získává mnoho aktualizací funkcí.

Windows 10 LTSC je „nastavit a zapomenout na to“

Nejlepší způsob, jak popsat Windows 10 LTSC, je to, že se jedná o pevně kontrolovaný zážitek, kde máte pouze přístup k funkcím, které absolutně potřebujete. Pokud potřebujete podnikovou verzi Windows 10, ale také potřebujete funkce, jako je inkoust Windows, kamera, Microsoft Edge atd., Windows 10 LTSC nebude pro vás.

To znamená, že Windows má několik podnikových SKU. Podívejte se na ně a najdete ten, který pro vás funguje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS