Co lze vyrobit z napájení počítače. Počítačová napájecí jednotka

Co lze vyrobit z napájení počítače

Někdy se takový problém stane. Získejte nějakou hračku bez napájení. nebo lámání stejného napájení, které a na clusteru KHRINO, kde najdete, pokud jste nepravděpodobné. Obecně pro osobu s pájecím železem neznámá, jedna cesta ven zůstává. eBay.com čekat měsíc nebo jiný.Lze podpořit produkty strýce Lee a koupit nunnyam-univerzální nohou pro notebooky. Ale někdy to nechodí

1) Žádný požadovaný konektor2) Skokový výstupní napětí3) Nedostatečná zesilovače ve výstupním proudu (zřídka, ale je to možné)

Jen málo lidí neběží okamžitě do obchodu a šplhá na polici pro starý bp z počítače. a počítač bp. Je to jen dovolená. Je určen pro těžké zatížení a bude držet nejen jedno zařízení, ale několik.

Veškeré potřebné informace jsou obvykle napsány v případě železa. Například 300W BP může poskytnout takové proudy:

5V. 25a. Červená w11v. 10a. Žlutý drát

A je to moc. Například můj nabitý telefon dává výstupu z 6,5V a 0,65ai, a to navzdory skutečnosti, že proud je stabilizován a změní se v setinách volty.

Jakýkoliv blok ATX je spuštěn extrémně jednoduchý. Zelený drát se uzavírá na černou. Černá. Je to nula. Potom může být spínač bezpečně viset do obvodu 220V. Všechny vodiče s výstupním napětím na palubě obvodu jednotky jsou kombinovány do jedné skupiny. A největší skupinu. „Nula“. Obdélník otvory v desce 3×5 nebo 5×6, kterým se nosníky vodičů. zbytečný může být odvážně.Takže všichni počítače sběratel prokazující, že SD-ROM a tvrdý, musí být připojen k různým větvím s konektory automaticky deklarované goblin a jeho rada je odeslána.

Na obrázku nad Sfotcan sekcí desky s výstupy. Jsou dokonce podepsány na tabuli, takže je těžké udělat chybu.Tam můžete něco zasáhnout. Začal jsem komorou pro sledování videa.

Dokonce i s požadovanými dráty, to vždy nevypadá krásně.Rozhodl jsem se to vyrovnat v kabelovém paketu. Myšlenka. Box s přepínačem na zdi, na IT 4 kontaktní skupiny. 3 Napájení na 5 a 12 voltů a jeden „nízký proud“ na 1. 1,5a s variabilním napětím v rozsahu 3-12 voltů.Vyměnitelné napětí lze realizovat 2 způsoby. Instalace v blízkosti druhé desce s měničem Microchip a LCD. Je to drahé a pravděpodobně to neudělám. Za cenu bude kolem roku 2000. Jednoduchý jednokanálový laboratorní blok se stejnými funkčními náklady 2500.druhá možnost. Koupit automobilový konvertor s konektorem zapalovače cigaret. Funguje od 12. 24V a dává rozsah 1.5. 12V při maximálním proudu 1,5a

BP Poplatek je rozdělen do špinavého (na obrázku vpravo) a nízkonapěťových částech (na obrázku vlevo) oddělené oddílem. Pokud mezi nimi pustíte hřebík mezi nimi během práce. Enchanting Speciální efekt se stane a knoflíky zástrček 🙂 Pokud zrušíte hřebík na část nízkého napětí. Celý systém jednoduše přejde do ochranného režimu. Tyto režimové velí pouze „inteligentní“ čip v BP (ve druhém obrázku na účtu, který je ponechán a pokrytý šedým drátem) BP převádí všechny své vlastní.12V.3b a další. z jednoho proudu. 5V. To je největší transformátor na desce. Pokud je načíst (například), bude snadné napětí na všech ostatních poklesech.

Teď začali dělat velmi inteligentní bp s šedým zapojením (zde také). Na tom BP komunikuje s základní deskou. A je tu malá šance, že to prostě nezačne, pokud signál z desky nepřijde. V tomto případě je na něm uzavřeno 5V (červený vodič).

Nejčastějším důvodem poruch BP. Sušené a oteklé kondenzátory. Výrobci konečně mysleli, že na základní desky. Ale ne na bp.

Třímetrová zásuvka. Věc je také jednoduchá. Černý drát. Nula, bílá. Fáze, centrální kontakt (top v „pyramidě“). Země.

fanoušek. zbytečná věc. Nic nebude načíst blok jako počítač. A pak bude slabý.

Teď mám napájecí adaptér pro fotobanku a univerzální nabíjení akrů.nabíjení a jí nejvíce energie. Limit zatížení, které jsem na něm sloužil. Baterie pro elektrický šroubovák. 12V a 8a.

Získání různých stresů. Připojovací tabulka

Také BP se stala kompaktnější a mobilní, takže tam bude masa aplikací. Potřeba výkonného a samostatného zdroje různých napětí dochází často. Autor projektu. Babay Iz Barnaula.

Materiál diskusní fórum pomocí napájecího napájení bez počítače

Testování, diagram a demontáž mini pájecí stanice z Číny ksger STM32 V3.1S OLED T12.

Schéma s polem Tranzistor High Power Fan Controller o 12 V.

Přehled některých dalších schémat a připravených Gauss Gun Designs s AliExpress.

Ve kterém směru proudí proud. z plus do mínus nebo naopak? Zábavná teorie podstaty elektřiny.

Změna bloku ATX v univerzálním, nastavitelném napájení

Odšroubujte šrouby, otevřete kryt bloku.

Pokud neznáte schéma všech výstupů, podívejte se do Zdrojové online značky.

Zobrazí se na předním panelu: Tlačítko napájení, dostupnost napájení. Také terminály „-„, „3,3 V“, „5 V“. 12 Volt napětí bude předloženo k převodníku, od převodníku k monitoru a již z monitoru na výstupní svorku „0-25 V“.

Vrtáky otvor v jednom z radiátorů pro upevnění konvertoru.

Ve středu konvertoru se vrtá díru.

Zašroubujeme samořezný šroub k radiátoru přes dielektrické těsnění.

Připraveno upevnění. Dále odšroubujeme a odšroubujeme proměnné odpory. Jeden reguluje výstupní napětí, ostatní omezuje proud.

Místo toho jsme prodali vzdálené proměnné rezistory.

Tento zdroj pulzů nebude fungovat bez zatížení na sběrnici 5. Proto vezmeme silný odpor na 10 ohm 10 W a připojte ho k případu.

Skicovací dráty a izolační teplo smršťování.

Dále, v víku bloku, uděláme všechny potřebné otvory pro LED diody, tlačítko napájení, výstupní svorky, okno monitoru.

Pulsy transformer

Do této doby se vstupní střídavý proud transformuje na vysokonapěťový konstantní proud asi 320 V2. Trvalý proud je vyříznut do impulsů spínáním (spínacího) tranzistoru (spínací tranzistor v diagramu výše). Jedná se o napájení MOS tranzistor (MOSFET) 3. Protože se během používání zahřívá, je instalován na velkém chladiči. Pulsy jsou předkládány k hlavnímu transformátoru, který v určitém smyslu je srdce BP.

Transformátor se skládá z několika drátových cívek na magnetizovaném jádru. Vysokonapěťové impulsy vstupující do primárního vinutí transformátoru vytvářejí magnetické pole. Jádro odesílá toto magnetické pole na jiné sekundární vinutí, vytváření napětí v nich. UPS tak bezpečně vytváří výstupní proud: mezi oběma stranami transformátoru neexistuje žádné elektrické spojení, pouze připojení přes magnetické pole. Dalším důležitým aspektem je, že v primárním vinutí hodně drátových otáček kolem jádra, a tam je mnohem méně na sekundárních obvodech. Výsledkem je nižší transformátor: Výstupní napětí je mnohem méně vstupu, ale s mnohem větším napětím.

Spínací tranzistor 3 je řízen integrovaným obvodem s názvem „SHIM-CONTROLER Proudový režim UC3842B“. Tento čip lze považovat za mozek bp. Generuje vysokofrekvenční pulsy 250 kilohertz. Šířka každého pulsu je nastavitelná pro poskytnutí požadovaného výstupního napětí: Pokud napětí začíná spadnout, je čip produkuje širší pulsy, aby přeskočily více energie přes transformátor 4.

Změna začala

Laboratorní napájecí počítač BP

Zde je vše jednoduché, takže se nebojte. První věc, kterou je třeba udělat, je rozebrat ji navzájem a připojit vodiče v barvách. Pak, podle schématu připojte LED diody. První vlevo indikuje dostupnost výstupu po zapnutí. A druhý správný pravý spálí vždy, dokud nebude síťové napětí přítomno na bloku.Připojit přepínač. Spustí se základní schéma, zavírá zelený drát k celkovému. Při otevírání vypněte blok.Také v závislosti na značce bloku budete muset zavěsit zátěžový odpor pro 5-20 ohmů mezi celkovým výtěžkem a pěti volty plus, jinak se jednotka nemusí spustit v důsledku vestavěné ochrany. Také, pokud nefunguje, buďte připraveni zavěsit takové rezistory pro všechny napětí: „3.3“, „12“. Ale obvykle chytí jeden odpor při 5 volném výtěžku.

Začněme

Vyjměte horní kryt pouzdra.Zahrneme napájecího konektorů, které jdeme do základní desky počítače a dalších zařízení.Odemknout vodiče podle barev.Vrtácích otvorů v zadní stěně pod terminálem. Pro přesnost, nejprve projdeme tenký vrták a pak silně ve velikosti terminálu.Dávejte pozor, abyste nalijte kovové čipy na napájecí desce.

Fold Black Dráty, bude běžné a vyčistit. Pak dorazíme pájecí železo, nosíme teplo smršťovací trubice. Pájka k terminálu a uvedení trubice na hrot. vyhodíme termofen.

Tak dělat se všemi dráty. Kteří nemají v plánu používat. kousnout z kořene.Také vrtání otvorů na přepínači a LED diodě.

Zatížové rezistory na plošné desce a šroub se šrouby.Zavřete kryt. Zapněte a zkontrolujte svůj nový laboratorní napájení.

Nebude nadbytečný pro měření výstupního napětí na výstupu každého terminálu. Ujistěte se, že váš starý napájení je plně funkční a výstupní napětí nepřekročila přípustné.

Jak si můžete všimnout, použil jsem dvě přepínače. jeden je v diagramu, a spustí provoz bloku. A druhá, která je více bipolární. dochází ke vstupním napětí 220 V ke vstupu bloku. Nemůžete to dát.Tak přátelé, sbírejte svůj blok a používat na zdraví.

Výroba

První věc, kterou jsem udělal, je kontrolovat výkon tohoto BP. Zařízení se ukázalo být dobré. Zástrčku můžete okamžitě snížit, odejmout 10-15 cm na straně zástrčky, t.na. Může přijít hodit. Stojí za zmínku, že je nutné vypočítat délku drátu uvnitř elektrárny tak, aby stačilo na svorky bez protahování, ale tak, že nezabírá vše volné místo uvnitř BP.

Nyní je nutné rozdělit všechny vodiče. Chcete-li je identifikovat, můžete se podívat na poplatek, nebo spíše na stránkách, na které jdou. Musí být podepsány platformy. Obecně existuje obecně uznávaný systém barevného označení, ale výrobce vašeho BP může mít jinak malované dráty. Aby se zabránilo „nedorozuměním“ lépe identifikovat vodiče.

Zde je moje „kabelová gama“. Ona, pokud se nemýlím, a je zde standard. S žlutou modrou, myslím, že je jasné. Co znamená dvě nižší barvy? Pg (sokr. z „Moc dobrý„). Drát, který používáme pro instalaci LED indikátoru. Napětí. 5V. On. drát, který musí být uzavřen s GND zapnout napájení.

V napájení jsou dráty, které jsem zde nepopsal. Například fialová 5VSB. Tento drát nepoužíváme, t.na. Současná sílová hranice pro IT. 1A.

Zatímco dráty neinterferují, musíte vyvrtat díru pro LED a vytvořit nálepku s potřebnými informacemi. Samotná informace naleznete na tovární nálepce, která je umístěna na jedné ze stran bp. Při vrtání, musíte se postarat o to, aby se kovové lupínky nedostaly do zařízení, t.na. To může vést k extrémně negativním důsledkům.

Na předním panelu BP jsem se rozhodl nainstalovat terminálový blok. Doma tam byl blok na 6 terminálech, které pro mě zajistilo.

Měl jsem štěstí, t.na. Sloty v BP a otvory pro montáž podložek se shodovaly a průměr se přiblížil. V opačném případě je nutné prozkoumat řezy BP nebo vrtání nových otvorů v BP.

Podložka je nainstalována, nyní můžete zobrazit vodiče, odstraňte izolaci, kroucení a hnědou. Zjistil jsem 3-4 vodičů každé barvy, s výjimkou bílé (-5V) a modré (-12V), t.na. v bp jeden.

První je milující. vedl následující.

Všechny dráty se podávají. Může být upnut v terminálu.

Odstraňte napájení v obrazech

Dobrý čas v obyvatele habrahabr! Přinesl jsem mi vášeň pro elektroniku, dokud se levné čínské pájecí železo stalo málo. Bylo učiněno volicí rozhodnutí sbírat pájecí stanici s vlastními rukama. Ale potíže, ukázalo se, že ve městě dostat 24 voltů transformátor je prostě nemožné. Díky tomuto souseditelnému faktu a článek se narodil.

V krytech bylo několik starých napájecích zdrojů ATX a dlouhá a trnitá cesta k získání vážených 24 voltů začalo.

Jak víte, ATX má únik pro zastřihovač, vynikající.12 voltů s aktuálním výkonem asi 0,5 amp, tak proč to nebude posílit? Ale první palačinka, jak víte, místnost: Když se snaží zachránit zázrak pájecí železo, napájecí jednotka dělala „bzz“ a šel na mír.

Druhý pokus byl rozhodnuto, aby se napětí dvojnásobek. Ale dvojitý-na vstup potřebuje střídavý proud, který může být převzat z transformátoru. Ale jak se ukázalo, tato cesta nevedla k úspěchu pokračování příběhu pod řezem (UPOZORNĚNÍ: Mnoho obrázků)

Ze zbraní byl jen levný multimetr, který ukázal, že na transformátoru asi 10 voltů střídavého proudu. No, můžete jít do bitvy! Vrstva byla sestavena na vrstvu. Jeho fotografie byla bohužel zachována pouze jedna, tak mluvit, v bojovém režimu

Jaké bylo překvapení, když multimetr vykazoval všech 50 voltů na výstupu! Revitalizace postulátů fyziky nechtěla dělat, takže těžký dělostřelectvo bylo získáno ve formě osciloskopu. Obrázek na výstupech transformátoru byl následující

Jedná se o prodejce 1:10 na měrku a rozdělení 1 voltů. Tam je transformátor a vydává vyhledávané 24 voltů, jen velmi hroznou formu (není překvapující, že čínský multimetr se s úkolem nevyrovnal).

Nový úkol. remake Doubler v usměrňovači. Zároveň bylo rozhodnuto převést celou energetickou částí budoucí pájecí stanice k napájení. Systém se ukázalo

Vysvětlení podle schématu: D2, D4 Diodes (Schottinka 30A 60b) tvoří obyčejný diodový most, na kterém přichází 24 voltů hrozného tvaru, a na výstupu. stejný 24, ale trvalý (stojí za zmínku že současný výstup je téměř hladký!) Stabilizátor U1 (7805) Snižuje napětí na 5 voltů kondenzátory C1 (1000UF, 60V) a C2 (220UF, 16V). elektrolyty provádějící roli filtru. Teoreticky před odchodem je stále nutné dát keramiku, která by zachytila ​​vysokofrekvenční rušení, ale bude stát v pájecí stanici.

Na této elektronické části je dokončeno, zůstane sbírat vše v sboru.

Nejprve jsme řezali všechny dráty, musí být pohodlné, aby se vešly do pouzdra. Dráty jsou shromažďovány ve dvojicích, aby vydržely velké zatížení, konce jsou replete a podávány.

Po tom přidejte tlačítko napájení. Chcete-li spustit ATX, musíte zavřít PS_ON (zelený vodič) na zem (některý z černých).Mám 3 vodiče na spínači. PS_ON, GND a jeden z 5 (červený drát). Ten je zapotřebí k napájení LED uvnitř tlačítka.

Ach, ano, přepínač musel trochu modifikovat, protože halogen byl umístěn uvnitř, určený pro 220 voltů. Musel jsem vytáhnout list a vyměnit LED (5V) a rezistor (511R).

Na pouzdro jednoho BP byla aplikována hrubá síla a stala se plochou (to bude dno designu).

V současné fázi byla shromážděna a spuštěna beta verze tohoto typu

Sut všechny přebytek na pouzdro s chladičem. Takže všechno vypadá v rozebraném stavu:

Na bydlení umístíme 9 SOCKETS RCA a jeden zvětšuje (výstup na pájecí stanici)

Externě, ne mnoho lepší, ale už se děsí:

Je čas zkontrolovat, jak naše „rozšíření“ se zabývá našimi povinnostmi 5 voltů (divize cena. 2 volty, osciloskop není kalibrován trochu)

24 volta (divize cena 1 voltový prodejce na měrku 1:10)

Jak vidíte, dobře se objeví dobře! Úspěšně prošel malý stresový test ve formě dvouhodinové lijíčka motoru. Konečně, můžete začít vytvářet pájecí stanici.

UV se zdá být vše. Díky všem, kteří zvládli až do konce. Rád bych kritizoval design (verze 2.0 jednoznačný) a text.

V důsledku toho se získá toto schéma

Rezistor přichází z průměrného bodu transformátoru a na 15. noze PWM, určuje maximální výstupní proud. Doporučuji mu, aby byl velký, aby nedošlo ke spuštění. DGS (škrticí klapka stabilizace skupiny) mohou být ponechány, mám, odstranil jsem část vinutí. Zůstalo zde 12 voltů a část navíjení.12 voltů. Bentálně poslední věc nebyla odstranit. Schéma neukazuje nohy čipu PWM, zůstávají nezměněny.

Všechna změna způsobuje ochrannou žárovku. Může být pájena místo pojistky. První stupeň I zkontroluji rozsah nastavení napětí. Toto napětí je minimální, téměř nulový volt.

Toto napětí je maximum. Můžete mít další.

Aktuální část, zkontrolujte aktuální. Jako shunt mám keramický odpor na 5 wattech a 0,01 ohmů. Minimální proud mám takové.

Maximálně takový. Pokud je spousta proudu, musí být rezistor ze středu transformátoru snížen.

V zásadě jsem dosáhl výsledku. Zbývá v případě instalace poplatku. Nainstalujte voltmetr a ampérmetr.

Definuji s případem a ovládáním a připojeným.

Můžete uspět s jinými parametry. Vše záleží na napájecím zdroji a shuntu. Také rezistor definující maximální výstupní proud.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS