Co mám dělat, když jsem zapomněl svůj vzorový zámek systému Android?

Jak odemknout zapomenutý vzor systému Android?

Jedním ze způsobů uzamčení obrazovky smartphonu je obrázek nebo obrázkový klíč. Použití klávesy zabraňuje náhodnému stisknutí dotykových tlačítek a také omezuje neoprávněný přístup k souborům zařízení. Je důležité vymyslet vzor zámku, který ochrání vaše osobní údaje, ale zároveň by měl být dobře zapamatovatelný. Často se totiž stává, že majitel zapomene vzor zámku svého zařízení se systémem Android. Co dělat, když jsem zapomněl/a zámek vzoru na zařízení se systémem Android?? Pokud se vám to stalo, v tomto článku jsme představili 5 nejlepších způsobů, jak odemknout smartphone bez použití původního vzoru zámku.

Zapomenutá hesla / PIN kód / vzorový zámek nejsou neobvyklé, proto byl pro tyto situace vytvořen program 4uKey pro Android. Nástroj umožňuje odstranit zámek na zařízení se systémem Android pomocí několika kliknutí myší bez jakýchkoli dalších dat. Podporuje zařízení Samsung, Huawei, Xiaomi atd.Д.

Instalace 4uKey pro Android do počítače. Připojte smartphone k počítači pomocí kabelu USB.

Spuštění nástroje. V okně programu klikněte na možnost „Odstranit zámek obrazovky“.

Po zkontrolování údajů se spustí mazání grafického zámku.

Po výzvě k vymazání dat zařízení vyberte možnost „OK“.

Poté přepněte telefon do režimu obnovení. V okně softwaru se zobrazí pokyny krok za krokem, jak to provést.

Zvolte „Další. Obnovte tovární nastavení telefonu pomocí pokynů na obrazovce počítače a restartujte telefon. Zámek vzoru bude ze zařízení odstraněn.

Odemknutí vzorového zámku v systému Android pomocí standardní metody

Odemknutí zámku vzoru v systému Android

 • Pětkrát zadáte heslo nesprávně. Zařízení se zamkne a oznámí, že došlo k mnoha pokusům o zadání vzorového zámku a že to můžete zkusit znovu za 30 sekund.
 • Na zamykací obrazovce smartphonu nebo tabletu se zobrazí tlačítko „Forgot Pattern Lock“?“(Nemusí se zobrazit, zadejte znovu špatný zámek vzoru, zkuste stisknout tlačítko domů).
 • Po stisknutí tohoto tlačítka budete vyzváni k zadání e-mailové adresy a hesla k účtu Google. Zařízení se systémem Android musí být připojeno k internetu. Stiskněte tlačítko OK a pokud jste vše zadali správně, budete po ověření vyzváni k zadání nového grafického klíče.

Odemknutí grafického klíče pomocí účtu Google

To je vše. Pokud však telefon není připojen k internetu nebo si nepamatujete přihlašovací údaje k účtu Google (případně jste jej vůbec nenastavili, t.К. Jste si telefon právě koupili a zapomněli jste na zámek vzoru, když jste se ho snažili vyřešit), tato metoda vám nepomůže. Obnovení továrního nastavení telefonu nebo tabletu však pomůže. jak je popsáno níže.

Pro resetování telefonu nebo tabletu je obvykle nutné stisknout určitá tlačítka, abyste odstranili zámek vzoru ze zařízení se systémem Android, ale také abyste odstranili všechna data a aplikace. Jediné, co můžete udělat, je vyjmout paměťovou kartu, pokud jsou na ní důležitá data.

Poznámka: při resetování zařízení se ujistěte, že je nabité alespoň na 60 %, jinak hrozí, že se znovu nezapne.

Než položíte svou otázku v komentáři, podívejte se prosím na video níže až do konce a s největší pravděpodobností ji hned pochopíte. Hned po instruktážním videu si můžete přečíst, jak odemknout zámek vzoru pro nejoblíbenější modely.

Užitečné také: obnovení dat telefonu a tabletu se systémem Android (otevře se v nové kartě) z interní paměti a karet micro SD (i po tvrdém resetu).

Doufejme, že po zhlédnutí videa budete lépe rozumět tomu, jak odemknout klíč k systému Android.

Jak vypnout zámek systému Android, pokud jste zapomněli kód PIN a zámek vzoru

Pokud jste pětkrát zadali špatný odemykací klíč nebo kód PIN, v dolní části obrazovky některých zařízení se zobrazí zpráva, že jste zapomněli heslo.

Potřebujete znát heslo k účtu Gmail. V podstatě se zobrazí přihlašovací obrazovka, kde je třeba zadat e-mailovou adresu, kterou jste použili při nastavení zařízení, a heslo pro přístup k němu.

Po správném přihlášení se na obrazovce zobrazí stránka s nastavením nové metody ochrany zařízení.

Grafický klíč můžete odemknout také pomocí počítače nebo notebooku. odkaz je uveden níže.

Pokud má váš telefon povoleno dálkové ovládání, stisknutím tlačítka „Smazat“ se vymaže vzorový klíč se všemi daty. tablet nebo smartphone dostanete jako z obchodu a data lze obnovit (pokud jste si ho sami nezablokovali, obnovil jsem je)

Pokud jste právě u počítače, postupujte podle tohoto odkazu. Počítač a telefon, i když jsou uzamčené, musí být připojeny k internetu.

Na mém obrázku je vidět možnost uzamčení, protože můj telefon není uzamčený. Odemkne se. stiskněte toto tlačítko.

Jak odstranit zámek vzoru v zařízení HTC

Stejně jako výše je třeba nabít baterii, poté stisknout níže uvedená tlačítka a v zobrazené nabídce vybrat obnovení továrního nastavení. Tím se vymaže zámek vzoru i všechna data z telefonu, tj.Е. Bude v novém stavu (softwarová část). Telefon musí být vypnutý.

 • Htcwildfires. stiskněte současně tlačítko pro snížení zvuku a tlačítko napájení, dokud se neobjeví nabídka, vyberte možnost obnovení továrního nastavení, čímž se odstraní klávesa se vzorem a telefon se celkově resetuje.
 • Htconev. Htconex. Htcones. stiskněte současně tlačítko ztlumení a tlačítko napájení. Jakmile se zobrazí logo, uvolněte tlačítka a pomocí tlačítek hlasitosti vyberte obnovení továrního nastavení telefonu. Factory Reset, potvrďte tlačítkem napájení. Po resetování získáte odemčený telefon.

Cesta s prázdnou baterií

Čtvrtá metoda ukazuje, jak odemknout tablet se systémem Android, pokud zapomenete heslo, na základě zprávy o slabé baterii. Bude fungovat i pro váš telefon. Počkejte, dokud se baterie nevybije, zařízení vás na to upozorní. Pak můžete vstoupit do nabídky stavu napájení, přejít do hlavní nabídky a odemknout ochranu pomocí zámku vzoru.

dělat, když, jsem, zapomněl, svůj

Pátá metoda bude fungovat, pokud je povoleno ladění USB. Tuto funkci lze aktivovat v nabídce „Pro vývojáře“. Pokud byla zapnutá před uzamčením, bude vypnutí ochrany pomocí zámku vzoru snadné.

Všechny následující způsoby odemknutí systému Android, pokud jste zapomněli heslo, jsou založeny na odstranění souboru s gesty.Klíč, který obsahuje údaje klíče. Nejprve stáhněte a nainstalujte ADB Spustit. Telefon nebo tablet pak můžete připojit k počítači.

Chcete-li zjistit, jak odemknout tablet se systémem Android, pokud zapomenete heslo, přečtěte si následující pokyny.

Spusťte software „ADB Run“. K ovládání programu použijte číselné klávesy a klávesu „Enter“. Nyní přejděte do nabídky a vyberte šestou možnost s názvem „Odemknout gestem“.

Software vám dá na výběr ze dvou možností: metoda 1 a metoda 1 odstraní soubor s gestem.Klíč. Druhá metoda odstraní data ze systému.Db. Vyberte si jednu z metod. Zařízení bude odemčeno, stačí jej restartovat.

Resetování zařízení

Bohužel neexistuje žádný jiný skutečný způsob, jak resetovat zámek vzoru.

Často stačí resetovat celé zařízení se všemi údaji, osobními informacemi, záznamy a obecně všemi daty, která jsou v paměti smartphonu a jeho flash paměti.

dělat, když, jsem, zapomněl, svůj

Přesto je možné data uložit, postupujte podle následujících pokynů:

 • Připojte zařízení k počítači pomocí běžného kabelu USB;
 • Přeneste všechny fotografie, videa a hudbu na vyměnitelné médium nebo do počítače;
 • Můžete také jednoduše zkopírovat celý obsah paměti zařízení kromě složky „data“.

Veškerý pokrok ve hrách a dalších aplikacích se ukládá na serverech Google nebo iTunes.

Vše se tedy obnoví, jakmile zařízení resetujete a stáhnete potřebné aplikace z Google Play, App Store nebo jiných obchodů s aplikacemi.

Nyní přejděme k vlastnímu postupu resetování.

Existují dva způsoby, jak to provést. pomocí normálního nastavení a pomocí továrního nastavení.

Chcete-li zařízení resetovat pomocí první možnosti, musíte provést následující kroky:

 • Přejděte do Nastavení a vyberte možnost „Obnovení a resetování“. Obvykle je to úplně dole.
 • V nabídce obnovení a resetování najděte možnost „Obnovit nastavení“. Ačkoli se u různých modelů může nazývat různě (např. „Obnovení továrního nastavení“). V každém případě potřebujeme možnost, která vymaže všechna data z telefonu a vrátí jej do výchozího nastavení.
 • Klepněte na „Vymazat vše“ nebo na jiné tlačítko, které zahájí mazání všech dat. Hotovo! Nyní musíme počkat na úplné obnovení.

V některých verzích systému Android vývojáři položku týkající se obnovy a vymazání dat z nastavení odstraní nebo ji jednoduše skryjí.

V těchto případech je nutné použít hardwarové nastavení. Složitější je přístup k němu.

Skutečnost, že na různých zařízeních musíte stisknout různá tlačítka, abyste viděli stejná nastavení. A pokyny o tom neobsahují vždy žádné informace.

Chcete-li získat přístup k nastavení hardwaru, zkuste si přečíst návod k obsluze, vyhledat informace o svém modelu na internetu.

Můžete také vyzkoušet jednu z těchto možností:

 • Stiskněte současně tlačítko snížení hlasitosti a tlačítko napájení;
 • Stiskněte současně tlačítko zvýšení hlasitosti a tlačítko napájení;
 • Současné stisknutí tlačítek hlasitosti a napájení;
 • Stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud neuslyšíte vibrace, a poté stiskněte tlačítko zvýšení hlasitosti, dokud se nezobrazí hardwarová nabídka
 • Stisknutím knoflíku hlasitosti uprostřed a tlačítka napájení;
 • Stiskněte současně tlačítko Domů, tlačítko zvýšení hlasitosti a tlačítko napájení.

Jedná se o nejběžnější možnosti a je pravděpodobné, že jedna z nich bude na vašem zařízení fungovat.

Abyste mohli provést reset, musíte provést následující kroky:

 • Jeho stisknutím a následným stisknutím pouze Ano potvrdíte reset všech nastavení. Současné stisknutí tlačítka hlasitosti a tlačítka napájení / Home.

Poté se spustí proces resetování. Všechna data, včetně informací o grafickém klíči, budou vymazána.

Pokud se vám nedaří resetovat pomocí obou výše popsaných metod, zkuste zadat jeden z těchto kódů:

Pokud nic nefunguje, odneste zařízení do servisního střediska. I když budete muset zaplatit trochu peněz, pořád je to lepší než mít zamčený a nepoužitelný smartphone.

Jak odemknout zámek vzoru na zařízení Samsung

Prvním krokem je vypnutí telefonu. Následně se stisknutím níže uvedených tlačítek dostanete do nabídky, kde je třeba vybrat možnost vymazat data/obnovit tovární nastavení. Procházení nabídek pomocí tlačítek hlasitosti na telefonu. Vymažou se všechna data v telefonu, nejen zámek vzoru.Е. Telefon se vrátí do stavu, v jakém jste jej zakoupili v obchodě.

Pokud váš telefon není na seznamu. napište model do komentářů, pokusím se tyto pokyny aktualizovat.

Pokud váš model telefonu není v seznamu uveden, můžete to zkusit. kdo ví, třeba to bude fungovat.

 • Samsunggalaxys3. stiskněte současně tlačítka Zvýšení hlasitosti a Domů. Stiskněte tlačítko napájení a podržte je stisknuté, dokud telefon nezavibruje. Počkejte, dokud se nezobrazí logo systému Android, a uvolněte všechna tlačítka. V zobrazené nabídce obnovte tovární nastavení telefonu, což vám umožní telefon odemknout.
 • Samsunggalaxys2. stiskněte a podržte tlačítko „volume down“ a současně stiskněte a uvolněte tlačítko napájení. V zobrazené nabídce můžete vybrat možnost „Clear Storage“ (vymazat paměť). Po výběru této položky stiskněte a uvolněte tlačítko napájení, resetování potvrďte stisknutím tlačítka „Add Sound“.
 • Samsunggalaxymini. stiskněte a podržte současně tlačítko napájení a prostřední tlačítko, dokud se nezobrazí nabídka.
 • Samsunggalaxysplus. stiskněte současně tlačítko „Zvýšit zvuk“ a tlačítko napájení. V nouzovém režimu můžete také vytočit číslo 27673855#.
 • Samsungnexus. stiskněte současně tlačítko „Přidat zvuk“ a tlačítko napájení.
 • Samsunggalaxyfit. stiskněte současně tlačítko „Menu“ a tlačítko napájení. Nebo tlačítko domů a tlačítko napájení.
 • Samsunggalaxyacepluss7500. stiskněte současně středové tlačítko, tlačítko napájení a obě tlačítka hlasitosti.

Doufám, že jste v tomto seznamu našli svůj telefon Samsung a návod vám umožní úspěšně odstranit zámek vzoru. Pokud ne, vyzkoušejte všechny tyto možnosti a může se zobrazit nabídka. Způsob obnovení továrního nastavení telefonu najdete také v příručkách a na fórech.

Způsoby pro různé výrobce chytrých telefonů

Způsoby resetování se mírně liší v závislosti na výrobci telefonu. Zde jsou specifikace resetování pro nejoblíbenější modely telefonů.

Huawei

U těchto modelů je vše shodné s výše popsanými zařízeními. Obnovení továrního nastavení se provádí také v nabídce obnovení a mezi položkami lze přepínat stisknutím tlačítek zvýšení/snížení hlasitosti. Pro přístup k požadované možnosti je třeba kliknout na tlačítko napájení telefonu.

Honor a Huawei jsou téměř totožné, pokud jde o resetování grafického klíče, tj.Е. Názvy karet jsou stejné.

LG (operační systém Android)

Podobně jako u předchozích telefonů by měl být telefon při odemykání zámku vzoru LG obnovením továrního nastavení vypnutý a nabitý. Resetováním telefonu se z něj vymažou všechna data.

 • LG Nexus 4. Stiskněte a podržte současně tlačítko hlasitosti a tlačítko napájení po dobu 3-4 sekund. Zobrazí se obrázek androida ležícího na zádech. Pomocí tlačítek hlasitosti vyhledejte režim obnovení a stisknutím tlačítka zapnutí/vypnutí potvrďte výběr. Zařízení se restartuje a zobrazí se android s červeným trojúhelníkem. Stiskněte a podržte tlačítko napájení a tlačítko zvýšení hlasitosti po dobu několika sekund, dokud se nezobrazí nabídka. Přejděte do Nastavení. Obnovení továrních dat, vyberte „Ano“ pomocí tlačítek hlasitosti a potvrďte tlačítkem napájení.
 • LG L3. stiskněte současně tlačítka „Domů“, „Ztlumit zvuk“ a „Napájení“.
 • LG Optimus Hub. stiskněte současně tlačítko snížení hlasitosti, tlačítko domů a tlačítko napájení.

Doufám, že se vám pomocí tohoto návodu podařilo odemknout zámek vzoru v telefonu se systémem Android. Doufám také, že tento pokyn byl vyžadován, protože jste zapomněli heslo, a ne z jiného důvodu. Pokud tento návod nefungoval pro váš model, napište do komentářů a já se pokusím co nejdříve odpovědět.

dělat, když, jsem, zapomněl, svůj

Jak odemknout systém Android, pokud jste zapomněli heslo? Funkce Fly umožňuje zakázat funkci Zámek vzoru při obnovení nastavení.

Vypněte smartphone, vyjměte a znovu vložte baterii. Stisknutím tlačítka napájení a tlačítka zvýšení hlasitosti vstoupíte do nabídky. Nejprve vyberte „režim obnovení“, poté „vymazat data/obnovit tovární nastavení“ a „Ano“. Restartujte zařízení výběrem možnosti „restartovat systém nyní“.

Samsung

Telefony Samsung mají nyní možnost resetovat grafický displej prostřednictvím osobního účtu. To vyžaduje jednoduchý algoritmus:

 • Přihlaste se do služby Find My Mobile z počítače zadáním údajů o svém účtu.
 • Rozbalte sekci „Více“ v pravém horním rohu obrazovky kliknutím na tlačítko.
 • Vyberte možnost „Odemknout mé zařízení“.

Telefony Meizu mají také systém Flyme. Přihlásit se do své osobní oblasti a odemknout telefon, čímž se resetuje zapomenutý vzor nebo heslo.

Instalace aplikace Obejití zámku obrazovky prostřednictvím HTC Sync

Odemknutí stránky. (Pokud se zámek neodemkne, postup opakujte.)

Jejich telefony mají personalizovanou aplikaci pro obnovení hesla systému Windows. Pro uživatele těchto chytrých telefonů proto existuje samostatný algoritmus pro resetování hesel a obrázkových klíčů:

 • Nabijte zařízení alespoň z poloviny a připojte jej k počítači.
 • Přejděte na oficiální webové stránky společnosti Sony a stáhněte si nástroj Xperia.
 • Spusťte staženou aplikaci a přepněte na položku Oprava softwaru.
 • Aplikace začne vyhledávat zařízení připojená k počítači.
 • Vyberte nalezené zařízení a stiskněte tlačítko „Opravit“, poté podržte stisknuté tlačítko pro zvýšení hlasitosti a klepněte na „Další“.
 • Počkejte na dokončení procesu obnovení továrního nastavení a poté odpojte miniaplikaci od počítače, restartujte ji a zkontrolujte výsledek.

Jak předcházet problémům?

Pokud pravidelně používáte funkci „Grafický klíč“ a nechcete se v budoucnu potýkat s problémem zapomenuté kombinace linek, ujistěte se, že jsou v telefonu k dispozici následující funkce

 • Instalace kořenových práv. Režim root umožňuje rychle vyřešit chyby související se softwarem. Budete mít přístup ke všem skrytým možnostem telefonu. Stojí za zmínku, že při nastavení rootování ztrácí zařízení záruku;
 • Použití aplikace SMS Bypass. Můžete si ho koupit na trhu za dolar nebo si stáhnout zkušební verzi z webových stránek výrobce. S touto aplikací budete mít rychlý přístup ke svému gadgetu na několik kliknutí.
 • Kódy a hesla uchovávejte v samostatném zápisníku na bezpečném místě. Tímto způsobem nikdy nezapomenete nastavení přihlášení.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS