Co mám dělat, když nemohu aktualizovat iPad?

Co dělat, když se váš starý iPad neaktualizuje na iOS 15/14?

Existují různé způsoby aktualizace systému iOS na nejnovější verzi a každý uživatel upřednostňuje ten, který mu osobně vyhovuje. Někdy však může při instalaci aktualizace dojít k chybě a systém nelze aktualizovat. V tomto případě je třeba nejprve zkontrolovat, zda jsou splněny všechny předpoklady pro úspěšnou aktualizaci systému iOS. Pokud byly splněny všechny podmínky, ale iOS 15 se přesto nepodařilo nainstalovat, můžete zkusit nainstalovat operační systém jiným způsobem. V tomto článku jsme uvedli seznam možných příčin této situace a také nejobsáhlejší seznam dostupných řešení, jak aktualizovat iPad, pokud se aktualizace nezdaří. Před zahájením nezapomeňte vytvořit zálohu všech dat v tabletu.

Existuje několik nejčastějších důvodů, proč není možné aktualizovat operační systém iPadu. Aby byla instalace aktualizace co nejúspěšnější, je před jejím provedením důležité zkontrolovat, zda byly odstraněny všechny faktory, které brání úspěšné aktualizaci systému iOS.

Faktor 1. Slabý signál sítě nebo nestabilní připojení

Pokud vaše síťové připojení není stabilní nebo signál, který přijímáte, není dostatečně silný, úspěšné stažení souboru firmwaru nepřipadá v úvahu. Zkontrolujte, zda ostatní aplikace vyžadující připojení k internetu pracují správně, nebo se zkuste připojit k jiné bezdrátové síti. Můžete také využívat neomezené mobilní internetové připojení LTE.

Faktor 2. Přetížené servery Apple

Pokud se rozhodnete nainstalovat iOS 15 v prvních dnech jeho vydání, můžete narazit na problém s přetížením serverů společnosti. Vzhledem k velkému počtu fanoušků gadgetů „Apple“, kteří chtějí co nejdříve aktualizovat svá zařízení, může být stahování aktualizací na chvíli vážně zpožděno. V takovém případě stačí počkat několik hodin nebo dokonce dní a zkusit firmware nahrát znovu.

Faktor 3. Nedostatek volného místa v zařízení iPad

Chcete-li stáhnout a nainstalovat novou verzi systému iOS, musíte se nejprve ujistit, že má váš tablet dostatek volné paměti, do které bude aktualizace nainstalována. V každém případě je dobré zařízení zbavit nepotřebných souborů, nepoužívaných aplikací, nahromaděné mezipaměti atd.Д.

Faktor 4. Nízká úroveň nabití baterie tabletu

Pokud se tablet během aktualizace operačního systému vypne, může to být způsobeno vybitím baterie. Než začnete instalovat iOS 15, zkontrolujte stav baterie iPadu. Úroveň nabití baterie by měla být alespoň 50-70 %. Po dobu aktualizace systému iOS můžete tablet připojit k nabíječce.

Faktor 5. Selhání zařízení

Pokud se při pokusu o instalaci systému iOS 15 zobrazí chyba, systém může být nefunkční. Pokud se jedná o drobnou závadu, může v této situaci pomoci jednoduchý restart zařízení (pomocí posuvníku „Vypnout“ nebo tvrdý reset pomocí tlačítek na těle zařízení). Po zapnutí tabletu zkuste znovu provést aktualizaci systému.

Co dělat, když iPhone neaktualizuje?

Pokud máte problémy s iPhonem nebo iPadem, který neukazuje, jak aktualizovat iOS 15, nemusíte panikařit, protože pro vás máme několik řešení. Společnost Apple vydala aktualizaci pro iPhone a iPad se systémem iOS 14 a vyšším, která obsahuje opravy chyb a zlepšení výkonu. Pokud se vám však aktualizace iOS 15 stále nezobrazuje, nezoufejte, protože zde je návod, jak ji opravit, pokud se váš iPhone neaktualizuje.

Aktualizace iOS 15 podporuje iPhone 6s a novější modely. V iPadu jsou s operačním systémem iPad OS 15 kompatibilní všechny modely iPad Pro, iPad mini 4 a novější, iPad 5. Generace a novější, iPad Air 2 a novější. Pokud vaše zařízení nepatří mezi tyto modely, iOS 15 se na ně nevztahuje. Se zobrazí v aktualizaci softwaru.

Mnozí uživatelé tak již učinili, někteří na to však mohli zapomenout. Nejprve je třeba zkontrolovat, zda je vaše zařízení iOS kompatibilní s aktualizací, kterou se snažíte nainstalovat. Ne všechny modely iPhonu a iPadu jsou kompatibilní s novějšími verzemi iOS.

dělat, když, aktualizovat, ipad

Pokud jste si ověřili, že je vaše zařízení iOS skutečně kompatibilní s nejnovější verzí systému iOS, přejděte k další opravě v této příručce.

Jak aktualizovat systém iOS v zařízení iPad

Teprve po provedení všech přípravných kroků můžete přejít k vlastní aktualizaci zařízení. Existuje několik způsobů, jak to provést. Nejjednodušší je to v nastavení iPadu. Proto se jí budeme zabývat jako první. V případě potřeby však můžete aktualizovat pomocí iTunes nebo režimu DFU. Více se o tom dočtete později v našem příběhu.

dělat, když, aktualizovat, ipad

Prostřednictvím nastavení

Nejjednodušší způsob aktualizace je nepřipojovat tablet k počítači. Cokoli potřebujete udělat:

Pokud jsou splněny všechny podmínky, nainstalujte aktualizace následujícím způsobem:

Vezměte prosím na vědomí, že aktualizaci můžete nainstalovat pouze v případě, že byla vydána. Pokud máte nainstalovanou aktuální verzi systému iOS, nemusíte tuto operaci provádět.

Instalace nové verze operačního systému může trvat až 20 minut. Pokud zrovna nemáte tolik volného času, můžete po kliknutí na „Stáhnout a nainstalovat“ zvolit zpožděné stahování. Například v noci. V takovém případě však nezapomeňte tablet připojit ke zdroji napájení.

dělat, když, aktualizovat, ipad

Prostřednictvím iTunes

Tato metoda vyžaduje, aby byl iPad připojen k počítači. Stejně jako v případě zálohování musíte mít v počítači iTunes s autorizovaným Apple ID. V takovém případě nainstalujte aktualizaci pomocí tohoto algoritmu:

 • Připojení iPadu k počítači.
 • Výběr zařízení v iTunes.
 • V části „Main“ klikněte na „Refresh“.
 • Počkejte na dokončení procesu.

Pokud jste již dříve provedli obnovení továrního nastavení, můžete zálohu okamžitě obnovit prostřednictvím iTunes stisknutím tlačítka reset. Nezáleží na způsobu zálohování: na počítači nebo přes iCloud. Software umožňuje použít obě možnosti obnovení.

Proveďte kompletní reflash přes režim DFU

DFU je specifický režim na iPadu, který je podobný režimu Android Recovery. Doporučuje se použít, pokud je vaše zařízení poruchové a nedovolí vám nainstalovat aktualizaci přes nastavení.

Pro úplné přeflashování touto metodou budete potřebovat

 • Připojení tabletu k počítači pomocí kabelu.
 • Spustit iTunes
 • Odpojení mobilního zařízení.
 • Stiskněte a podržte současně tlačítka „Home“ a „Power“.
 • Počkejte, dokud software nezjistí, že je zařízení v režimu obnovení.
 • Potvrzení nabídky iTunes na obnovení operačního systému na aktuální verzi.

To vám umožní kompletně přeflashovat iPad, pokud jste měli předtím problémy s instalací aktualizací.

Jak povolit nebo zakázat automatickou aktualizaci

Abyste nemuseli procházet procesem aktualizace pokaždé, když se objeví novější verze, můžete použít automatickou aktivaci tohoto procesu. Algoritmus:

 • Přejděte do části „Nastavení“.
 • Vyberte obchod s aplikacemi.
 • Přejděte do sekce „Aplikace“.
 • Klikněte na „Aktualizace softwaru“.
 • Vyberte možnost „Automatické stahování.

Z automatické aktualizace se může odhlásit kdokoli. Chcete-li to provést, musíte také přejít na „Aktualizace softwaru“, ale nyní deaktivujte pozici.

Jak aktualizovat iPad, pokud se nechce aktualizovat

Aktualizace iPhonu, iPadu nebo iPodu touch může být provedena bezdrátově nebo vzduchem z některého z těchto důvodů.

 • V zařízení není dostatek úložného prostoru
 • Stažení aktualizace trvá dlouho
 • Může přistupovat k aktualizačnímu serveru
 • Není plně aktualizováno

Pokud není dostatek místa na aktualizaci

Pokud není dostatek místa pro stažení a instalaci aktualizace, iOS se pokusí místo uvolnit. Odstraní pouze data aplikací, které může znovu stáhnout, a neodstraní ani nepřesune žádná vaše data. Pokud je v zařízení stále málo místa, můžete jej aktualizovat pomocí iTunes.

Pokud se nemůžete připojit k iTunes, můžete uvolnit místo pro aktualizaci odstraněním obsahu a aplikací v zařízení, které nepoužíváte. Přejděte do Nastavení Obecné [název zařízení] pro úložiště.

Pokud stahování trvá poměrně dlouho

K aktualizaci iOS potřebujete připojení k internetu. Doba stahování aktualizace závisí na velikosti aktualizace a rychlosti internetu. Při stahování aktualizace iOS můžete použít své zařízení jako pravidlo a iOS vás upozorní, kdy ji můžete nainstalovat. Chcete-li zvýšit rychlost stahování, vyhněte se stahování jiného obsahu a používejte síť Wi-Fi, pokud můžete.

Pokud nemůžete najít aktualizaci serveru nebo ji nemůžete zkontrolovat

Pokud se pokoušíte aktualizovat systém iOS ve svém zařízení, může se zobrazit jedna z těchto zpráv

„Nepodařilo se zkontrolovat aktualizaci. Při kontrole aktualizace softwaru došlo k chybě.“.

„Nelze zkontrolovat aktualizaci. „pro iOS se nepodařilo zkontrolovat, protože již nejste připojeni k internetu“.

Zkuste znovu aktualizovat zařízení pomocí stejné sítě. Pokud se tato zpráva stále zobrazuje, zkuste aktualizovat zařízení pomocí jiné sítě nebo aktualizovat zařízení pomocí iTunes. Pokud se po pokusu o aktualizaci pomocí více sítí problém opakuje, odstraňte aktualizace.

Pokud aktualizace není dokončena

Při instalaci aktualizace se může ukazatel průběhu pomalu pohybovat. Doba aktualizace závisí na velikosti aktualizace a počtu souborů v zařízení.

Při aktualizaci vzduchem mějte zařízení připojené ke zdroji napájení. Pokud se zařízení vybije, připojte jej a zapněte, abyste mohli provést aktualizaci nebo úplné obnovení.

Pokud se aktualizace nedokončí a ukazatel průběhu se dlouho nepohybuje, zkuste zařízení restartovat. Přečtěte si, co dělat, pokud se zařízení zobrazí jako zamrzlé nebo se nechce spustit.

Odinstalujte a znovu stáhněte aktualizaci iOS

Pokud se vám stále nedaří nainstalovat nejnovější verzi systému iOS, zkuste aktualizaci stáhnout znovu:

 • Přejděte do Nastavení Obecné [název zařízení] a uložte.
 • Vyhledání aktualizace iOS v seznamu aplikací.
 • Klepněte na Aktualizace iOS a potom klepněte na Odinstalovat.
 • Přejděte do Nastavení Obecné Aktualizace softwaru a stáhněte si nejnovější aktualizaci iOS.

Pokud se aktualizace v seznamu aplikací nezobrazí nebo pokud se problém opakuje, je třeba zařízení aktualizovat pomocí iTunes.

Co dělat, když se aplikace v zařízení iPad nenačítají

Problém Při pokusu o instalaci nové verze softwaru se uživateli zobrazí zpráva „Váš způsob platby není akceptován“. To je znamení, že majitel iPadu nebo iPhonu má dluh vůči App Storu. při nákupu softwaru nebyla na kartě propojené s Apple ID dostatečná částka potřebná k jeho zaplacení. V takovém případě nebude moci majitel zařízení aktualizovat aplikaci a zároveň stáhnout novou.

Existuje pouze jedno zřejmé řešení. je nutné dluh zaplatit, a to dobitím karty uvedené na účtu nebo propojením nové karty. Všechny dluhy budou vymazány a uživatel si bude moci stáhnout a aktualizovat aplikaci.

Problém Pokud máte v zařízení příliš málo volného místa a nevíte, jak aktualizovat aplikaci na iPadu, pak musíte vědět, že pro úspěšnou aktualizaci jakékoli nainstalované aplikace iOS je třeba mít v zařízení dvakrát více volného místa, než kolik zabírá. Pokud tedy iPad hlásí, že nemá dostatek volného místa pro aktualizaci, je třeba místo uvolnit.

Problém Občas se uživatelé tabletů a chytrých telefonů Apple setkají s tím, že se jim při aktualizaci aplikace zobrazí chybové hlášení „Nelze stáhnout aplikaci“. Pokud se aplikace v App Store na iPadu nestáhne, je to nejčastěji způsobeno špatným připojením k internetu nebo problémy na serverech společnosti Apple. V některých případech však lze problém vyřešit pouze přihlášením zpět do obchodu s obsahem. Chcete-li to provést, klikněte v chybovém okně na tlačítko „Hotovo“, odhlaste se z účtu a znovu se přihlaste (pomocí účtu, pod kterým byl software zakoupen). Kliknutí na zástupce aplikace v nečinnosti.

Problém Protože každá aplikace pro mobilní zařízení Apple je spojena s účtem uživatele, který si ji zakoupil. K jejich aktualizaci stačí znát své Apple ID i heslo. To platí i pro prolomené aplikace, protože než je někdo prolomí, musí si je koupit. Aplikaci nelze aktualizovat bez znalosti přihlašovacích údajů k účtu, ze kterého jste ji zakoupili. V takovém případě je nejlepší software odinstalovat a znovu nainstalovat s přihlašovacími údaji.

Problém Někdy se můžete setkat se situací, kdy v sekci Aktualizace v obchodě Apple Store není žádný software, ale samotná ikona obchodu ukazuje, že existuje. Nejčastěji je to způsobeno dočasnými závadami a problém lze vyřešit následujícím způsobem:

Pokud tyto akce nepomohou, stojí za to chvíli počkat nebo jak aktualizovat hru (aplikaci) na iPadu prostřednictvím počítače, tj. Pomocí iTunes.

Nyní víte, jak aktualizovat aplikaci na iPadu v případě jakýchkoli poruch, a budete moci takový problém včas a snadno vyřešit.

Proč se iPhone neaktualizuje

Neaktualizuje iPhone? Zkuste aktualizovat přes iTunes

Nedostatek paměti je sice hlavní příčinou problémů s instalací aktualizací iOS, ale existují i další:

 • Nedostatečné připojení k síti;
 • Nízká rychlost připojení;
 • Vysoké zatížení serverů společnosti Apple;
 • Vybitá baterie;
 • Problematický instalační soubor.

Všechny tyto problémy lze řešit různými způsoby. Pokud je příčinou nedostatek úložiště, měli byste zkusit odstranit všechna nepotřebná data. Přejděte do Nastavení. Základní. Úložiště a zkontrolujte, co zabírá nejvíce místa. Pokud je to mezipaměť aplikace, můžete ji zkusit vyčistit. A pokud je uvedeno „Jiné“, je nejlepší obnovit tovární nastavení iPhonu a poté obnovit zálohu. Tím se odstraní a uvolní místo.

Souvislost je také přímočará. Pokud iPhone hlásí, že nemá internet, zkuste se připojit k Wi-Fi a stáhnout aktualizaci přes ni. Routery jsou obvykle dostatečně rychlé na to, aby nový operační systém stáhly rychle a bez problémů. Pokud nemáte žádné problémy s rychlostí Wi-Fi, ale na obrazovce iPhonu se zobrazuje hlášení, že se odpočítává zbývající čas nebo že se stahování vůbec nedaří, zkuste aktualizaci odložit na později. Servery společnosti Apple jsou v současné době pravděpodobně přetížené, což ovlivňuje rychlost.

Jak odstranit aktualizaci iOS

Pokud je aktualizace systému iOS stažena, ale není nainstalována, což je možné, zkuste ji odinstalovat a stáhnout znovu. Někdy se stává, že aktualizace není zcela stažena nebo obsahuje nějakou chybu.

Pokud je aktualizace stažena, bude ve stejném seznamu jako nainstalované aplikace

Jak aktualizovat iPhone 6s na iOS 14?

Iphone 11: iOS 13.5.1. 6 hodin 17 minut, iOS 13.6. 6 hodin 12 minut; iOS 13.6.1. 5 hodin a 42 minut; iPhone SE 2020: iOS 13.5.1. 4 hodiny 10 minut, iOS 13.6. 3 hodiny 43 minut, iOS 13.6.1. 3 hodiny 50 minut.

Pomocí iTunes můžete aktualizovat software iPhonu, iPadu nebo iPodu.

 • Připojení zařízení k počítači
 • V aplikaci iTunes v počítači klepněte na tlačítko zařízení v levém horním rohu okna iTunes.
 • Stiskněte tlačítko „Procházet“.
 • Klepněte na „zkontrolovat aktualizaci“.
 • Chcete-li nainstalovat dostupnou aktualizaci, klikněte na tlačítko „Aktualizovat.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS