Co mám dělat, když se obrazovka notebooku vypne?

Co dělat, když obrazovka notebooku zhasne?

Jednou z hlavních příčin tohoto problému je poškozený systémový soubor, který brání spuštění operačního systému, což vede k černé nebo prázdné obrazovce. Restartujte systém Windows, abyste zjistili, zda se jedná o dočasný problém a zda se po restartu vyřeší sám. Pokud problém přetrvává, vyčistěte pevný disk a znovu nainstalujte systém Windows.

Černá obrazovka notebooku vzniká při poškození grafického ovladače nebo při problému s podsvícením displeje LCD. Pokud se obraz zobrazuje na externím monitoru, je možné, že došlo ke konfliktu mezi grafickým ovladačem a obrazovkou LCD notebooku, což způsobuje, že obrazovka notebooku je černá, ale stále funguje.

Jak zapnout monitor z notebooku?

S vypnutými doplňky. Zařízení z notebooku, mělo by automaticky zobrazit obraz na své obrazovce. Zkuste spustit nouzový režim (klávesa F8) a v tomto režimu v možnostech obrazovky vyberte jako hlavní obrazovku obrazovku notebooku.

Z režimu hibernace se obvykle probudíte stisknutím tlačítka napájení (klávesa napájení notebooku). Toto je příkaz číslo 1 pro řešení tohoto problému. Zařízení se také může probudit z režimu spánku, pokud otevřete víko, stisknete libovolnou klávesu na klávesnici, kliknete na touchpad nebo na tlačítko myši.

Obrazovka notebooku začne během používání zhasínat, co dělat??

Můžete mi poradit, jak vyřešit problém s notebookem Lenovo? Při spuštění systému Windows (po zobrazení loga). obrazovka je prázdná (zní to, jako by se spustil operační systém).

Co dělat, aby se obrazovka zapnula, nebo pouze pro servis? Vše začalo po připojení notebooku k velké televizi. Něco je usmažené?

Měl bych poznamenat, že tento problém je poměrně častý. To může být způsobeno softwarovými příčinami (selhání softwaru, nesprávné nastavení atd.).) nebo kvůli problémům s hardwarem. Podle mých zkušeností je ve většině případů problém v softwaru.

dělat, když, obrazovka, notebooku

Podle vašeho dotazu a popisu lze soudit, že máte špatně nastavenou obrazovku.Е. Notebook si myslí, že je stále připojen k dílčí obrazovce, a přenáší na ni obraz. Pokusme se to nyní napravit.

Obrazovka notebooku se zapne, ale není na ní žádný obraz

Stisknete tlačítko napájení, spustí se ventilátor chlazení s příjemným zvukem a obrazovka zčerná. Většina uživatelů v tomto okamžiku zpanikaří a restartuje počítač. na tom není nic špatného. Doporučujeme však nejprve vyloučit problém s operačním systémem. Pokud vidíte, že obrazovka není úplně černá, ale má šedavý odstín, problém je pravděpodobně v operačním systému, protože obrazovka sama o sobě funguje. Pokud je barva obrazovky stejná jako při úplném vypnutí monitoru, může být problém v obrazovce notebooku. V takovém případě by bylo vhodné zkusit resetovat hardware.

Jak obnovit nastavení hardwaru

Pro úspěšné provedení hardwarového resetu je třeba dodržet jednoduchý algoritmus:

  • Odpojte notebook od všech zdrojů napájení. Je to nabíječka i baterie (kterou je třeba ze zařízení vyjmout).
  • Stiskněte tlačítko napájení na 20 sekund nebo déle.
  • Znovu vložte baterii do notebooku a připojte napájecí zdroj.
  • Zapněte zařízení obvyklým způsobem, pokud vás operační systém vyzve k výběru způsobu spuštění, vyberte možnost „Normální spuštění“.
dělat, když, obrazovka, notebooku

Proč takový postup provádět? Je to docela jednoduché: notebook uchovává malý zbytkový náboj, který umožňuje uložit nastavení hardwaru i po úplném vybití baterie. Po přidržení tlačítka zapnutí/vypnutí po dobu 20 sekund resetujeme.

Zkontrolujte, zda obrazovka funguje

Pokud obrazovka svítí, ale nezobrazuje se žádný displej, může se jednat o problém s operačním systémem. Odstranění těchto problémů zabere mnohem méně času a bude stát méně ve srovnání s výměnou matrice obrazovky. Proto je naším úkolem vyloučit ten nejnepříjemnější výsledek. Můžete použít světelné indikátory, které jsou k dispozici na většině moderních zařízení. Pokud kontrolky LED začnou blikat nebo svítit červeně, může to znamenat problém se zařízením. V takovém případě zkuste notebook připojit k televizní obrazovce nebo jinému monitoru (což bude pravděpodobně fungovat). Pokud se zobrazí, jedná se o problém s obrazovkou notebooku, takže se musíte obrátit na servisní středisko, aby určilo příčiny a závažnost poruchy.

Stojí za zmínku, že selhání obrazovky bez viditelných známek poškození nebo fyzického nárazu zvenčí je u známých značek vzácné. Jednou z možných příčin poškození je porucha desky. V ostatních případech je nejpravděpodobnější příčinou úder do notebooku nebo jeho namočení. Pokud se vám na počítač omylem vylije čaj nebo jiná tekutina, nechte jej zapnutý, dokud zcela nevyschne. V opačném případě se vlhkost na vývodech stane spouštěčem a deska jednoduše vyhoří.

Proč se obrazovka notebooku sama vypíná??

Obrazovka notebooku často zhasíná kvůli nestabilnímu ovladači grafické karty. Problém s vybledlou nebo prázdnou obrazovkou může vyřešit přeinstalování ovladače. Napadení notebooku malwarem. Viry na noteboocích nezřídka způsobují ztmavnutí obrazovky za chodu počítače.

Klávesnice notebooku má klávesu F s ikonou obrazovky a klávesu Fn (obvykle umístěnou v levé dolní části klávesnice). Stiskněte a podržte klávesu Fn a ihned stiskněte klávesu F s ikonou obrazovky.

Proč se nezapne obrazovka notebooku??

1) Prvním důvodem, proč se obrazovka notebooku nezapne, může být přepětí v síti. Chcete-li obnovit funkčnost notebooku, musíte jej odpojit od elektrické sítě, vyjmout baterii, stisknout tlačítko napájení na 10 sekund a poté baterii opět připojit, připojit notebook k elektrické síti a zapojit jej do sítě.

Druhý způsob, jak restartovat systém Windows 10 s černou obrazovkou. po zapnutí počítače několikrát stiskněte klávesu Backspace (nebo můžete mezerník či jakýkoli symbol), poté. pětkrát stiskněte klávesu Tab (tím se dostaneme na ikonu na zamykací obrazovce), stiskněte Enter, poté. klávesu nahoru a opět Enter.

Poškozený napájecí zdroj notebooku

Musím si koupit nový napájecí zdroj pro svůj notebook?? Když notebook přestane fungovat, mnoho lidí ho rozebere a snaží se najít příčinu. Nejdříve je však třeba zkontrolovat napájení. Málokdo používá svůj notebook stacionárně, většinou je zařízení neustále v pohybu a nabíječka se často nosí s notebookem. Pokud je baterie notebooku vybitá a adaptér již neposkytuje potřebné napájení, počítač se nespustí. Provoz nabíječky můžete zkontrolovat sledováním kontrolky LED na adaptéru. Většina moderních adaptérů má integrovanou kontrolku LED, která indikuje, zda je nabíječka aktivní (zelená). Pokud kontrolka LED nesvítí, je pravděpodobně vadný napájecí zdroj. I když LED dioda svítí jinou barvou (např. Červená), může to znamenat poruchu. Pokud se kontrolka napájení rozsvítí zeleně a po stisknutí tlačítka napájení zhasne, obvykle to znamená závadu na základní desce, která způsobuje zkrat.

Také v případě, že zdroj nemá LED diodu a není viditelně poškozen (např. Pokud je kabel přerušen, jediným způsobem, jak zkontrolovat, zda zdroj funguje, je použít multimetr a provést měření. Pokud je zdrojem problému napájecí zdroj, doporučuji vám přečíst si našeho průvodce výběrem nového napájecího zdroje.

dělat, když, obrazovka, notebooku

Proč je můj telefon najednou černý??

Provedení obnovení továrního nastavení. Když obrazovka telefonu náhodně zčerná, může to znamenat, že je něco v nepořádku s operačním systémem. Obnovení továrního nastavení je v tomto případě často užitečné. Tento proces je složitější než hardwarový reset, ale lze jej provést poměrně snadno.

  • Odpojení monitoru ze zásuvky.
  • Odpojte kabel ze zadní strany monitoru.
  • Počkejte chvíli.
  • Připojte kabel monitoru k monitoru a ke známé dobré zásuvce.
  • Stiskněte tlačítko napájení monitoru.
  • Pokud to stále nefunguje, zkuste použít známý dobrý napájecí kabel.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS