DirectStorage na Windows 11/10: Nová funkce pro zvýšení hraní her. Přímé úložiště Windows 11

Warum Windows 11 für PC-Spiele bald unverzichtbar wird

DirectStorage na Windows 11/10: Nová funkce pro zvýšení hraní her

Tento příspěvek představuje novou herní funkci DirectStorage, která bude podporována Windows 11/10. Funkce DirectStorage může pro PC hráče hodně zlepšit herní výkon. Pro více počítačových tipů a triků můžete navštívit oficiální web Minitool Software, kde najdete také nějaký užitečný počítačový software Windows, jako je Minitool Power Recovery, Průvodce Minitool oddíl atd.

Co je to Directstorage?

DirectStorage je primárně herní technologie. Je to nová herní funkce, která přijde do Windows 11 a Windows 10. Nová funkce DirectStorage bude postavena v systému Windows 11. Bude také kompatibilní s Windows 10 verze 1909 nebo vyšší. Microsoft říká, že může načíst hry okamžitě na PC, uvolnit zdroje CPU a umožnit uživatelům dosáhnout více her. Využije úložiště NVME SSD SSD pro zrychlení doby načítání. Tato funkce je založena na technologii načtení hry v řadě Xbox X/S.

Naučte se, jak stáhnout aplikaci PC Health Check App a vyzkoušet počítač na kompatibilitu Windows 11.

Directstorage na Windows 11/10 zlepšuje herní výkon

DirectStorage bude běžet rychleji na Windows 11 než Windows 10 kvůli dědictví úložiště operačního systému. Vzhledem k tomu, že Windows 11 bude postaveno s přímým zaručením, mohou hry běžet na Windows 11 z nových optimalizací zásobníku úložiště. DirectStorage umožňuje čtení a psaní dat mnohem rychleji. Vývojáři her mohou tento nástroj použít ke zlepšení přístupu na disk a urychlení doby načítání ve hře nebo mezi scénami.

Požadavky systému Windows 11 DirectStorage

Naučte se, jak upgradovat z 32bitového systému Windows 10 na 64bitové Windows 11 v tomto příspěvku. Je poskytnut průvodce krok za krokem.

Nějaký užitečný software pro uživatele Windows

Minitool Power Data Recovery. Program Professional Data Recovery Program pro Windows. Tento program můžete použít k obnovení jakýchkoli smazaných nebo ztracených souborů, fotografií, videí atd. Z Windows PC nebo notebooku, paměťové karty, SD karty, USB flash disk, externí pevný disk, SSD a další. Podporuje obnovení dat z různých situací. Snadno provozuje i pro začátečníky.

Průvodce MiniTool oddíl. nejlepší správce diskových oddílů zdarma pro Windows. Tento program můžete použít ke správě pevného disku z každého aspektu. Umožňuje vytvořit/odstranit/velikost oddílů. Můžete jej také použít k formátu pevného disku při několika kliknutích nebo vymazání dat pevného disku, abyste se vyhnuli úniku vašeho soukromí. Umožňuje také převést oddíl z NTFS na FAT32 nebo naopak a převést disk z MBR na GPT nebo naopak. Mezi další funkce patří test rychlosti pevného disku, analyzátor vesmíru, chyby kontroly a opravte diskové chyby, klonový disk, migrujte OS a další.

Minitool Video Converter. Pro hráče PC se vám může tento program také líbit. Tento nástroj umožňuje snadno zaznamenávat obrazovku a zvuk na počítači. Na obrazovce počítače můžete vybrat jakoukoli oblast a jakoukoli aktivitu a nahrávat do souboru MP4. Proto jej můžete použít k nahrávání herních záběrů pro pozdější sdílení. Kromě toho může také převést libovolný video nebo zvukový soubor do vašeho preferovaného formátu a stáhnout videa z YouTube pro offline přehrávání.

Minitool Shadowmaker. Profesionální nástroj pro zálohování PC. Tento program vám umožní zálohovat soubory, složky, oddíly nebo celý obsah disku na externí pevný disk, jednotku USB, síťovou jednotku atd. Umožňuje snadno vytvořit systém systému a v případě potřeby obnovit systém systému Windows z obrazu záložního systému.

Stáhněte si Grammarly App pro Windows 10/11 PC, Mac, Android, iPhone/iPad, Word nebo Chrome a použijte ji ke zlepšení psaní v textovém procesoru a dalších aplikacích.

Jak zkontrolovat, zda PC podporuje DirectStorage, jak povolit v seznamu podpory podpory Windows

Binaryfork používá přidružené odkazy. To znamená, že když se rozhodnete něco koupit nebo stahovat kliknutím na odkaz na našem webu, můžeme vám vydělat malou provizi bez dalších nákladů. Účelem této provize je udržovat naše webové stránky v provozu. podrobnosti

  • DirectStorage masivně zlepší časy načítání her, pokud máte ten správný hardware.
  • Naučte se, jak zkontrolovat, zda je DirectStorage podporován ve Windows na vašem PC, jak povolit, a používat jej při hraní her.
  • Diskutujeme také o aktuálním stavu přímého úložiště podporované hry. Není to hezké.

Pokud se zeptáte konzervativních uživatelů Windows, zjistíte, že není důvod upgradovat na Windows 11. Já, osobně nesouhlasím a používám nejnovější verzi Windows od doby, kdy byla v beta beta.

Nebudu ti lhát, líbí se mi, jak vypadá Windows 11, mimo jiné, a jsem také zklamán některými rozhodnutími Microsoft, ale je tu jeden důvod, proč si myslím, že se musíme těšit a přijmout nová okna: je to kde budou nejprve přidány funkce špičkových oken.

Pokud chcete nejnovější a největší funkce, musíte vyzkoušet Windows 11. Některé z těchto změn a technologií mohou najít cestu dolů na Windows 10, ale s největší pravděpodobností nebudou.

DirectStorage je jedna technologie, která bude fungovat nejlépe v systému Windows 11, i když bude stále částečně podporována v systému Windows 10. Vysvětlil jsem, co je to přímé úložiště, takže to jen shrnu zde: herní aktiva se načte mnohem rychleji, protože je k nim přístup rychleji od SSD přímo GPU, zcela obcházím CPU.

Jaké jsou požadavky na přímý?

Instalace systému Windows 11 nestačí, potřebujete hardware, který podporuje přímý stupeň, aby využil této technologie.

  • NVME SSD (čím rychleji, tím lépe). SATA SSD nepodporují DirectStorage.
  • GPU, který podporuje DirectX 12 a Shader Model 6.0.
  • Windows 11 aktualizováno na nejnovější verzi (jen jistě).

To je ono, takže docela moderní hardware stačí. Ve skutečnosti nepotřebujete nejnovější generaci CPU a GPU k použití DirectStorage.

Jak zkontrolovat, zda je přímé skvrny podporováno a povoleno v systému Windows?

Nadšenci vědí, jaký hardware leží uvnitř jejich počítačů, ale pro běžné lidi to není vždy. Naštěstí existuje snadný způsob, jak zjistit, zda je váš počítač kompatibilní.

Otevřete herní panel Xbox stisknutím klávesnice Win G Keyboard.

Počkejte na načtení widgetů Xbox Overlay a poté klikněte na kolečko sestavy.

Objeví se další widget. Pomocí nabídky na levé straně přejděte do herních funkcí.

Na pravé straně uvidíte sekci s názvem DirectStorage. Co chcete vidět, je:

  • GPU: DirectStorage Optimalizováno
  • OS: Tato verze Windows podporuje nejnovější optimalizaci IO DirectStorage.

Níže je zde seznam všech vašich oddílů (nebo disků), z nichž každá podporuje podporu přímého storu. Mechanické pevné disky a SSDS řeknou, že NVME Drive.

Jak povolit příméstorage ve Windows

Naštěstí není třeba povolit přímém storage. Windows povolí technologii automaticky, pokud budou splněny všechny požadavky. V tuto chvíli nemusíte dělat nic jiného, ​​kromě spuštění hry, která podporuje přímé úložiště.

Vývojáři musí podporovat API DirectStorage pro hry, aby využili této technologie. Nefunguje to, není implementováno na úrovni softwaru.

Jaké PC hry v současné době podporují DirectStorage?

A to je právě teď složitá část: v době psaní tohoto článku (duben 2023) je pouze jedna hra, která podporuje DirectStorage ve Windows, a to je propuštěno.

To je smutné, vzhledem k tomu, že DirectStorage je tu už nějakou dobu, byl poprvé představen v konzolách Xbox. Takže mnoho her konzoly to podporuje, ale ne jejich PC verze.

Jsem si jistý, že se věci v příštích několika letech normalizují, ale právě teď je DirectStorage jen slibnou technikou.

Testováno: Directstorage společnosti Microsoft signalizuje západ slunce Sata SSD

Po dlouhém nahromadění, velmi očekávaná technologie DirectStorage Microsoft konečně dorazila na PCS, slibující blikání-a vynecháte čas načítání-a naše rané výsledky testů ve Forspeken, první hra DirectStorage, řekněme, že to může konečně konečně Buďte čas začít mávat sbohem sboru ssds.

Zrychlili jsme naše propuštěné testování s dalším přímým storage 1.1 Benchmark nástroj poskytovaný společností Microsoft a základní testování SSD pomocí osvědčeného krystalikamarku pro malování plnějšího obrazu toho, co tato nová technologie úložiště skutečně dosáhne. Sečteno a podtrženo? Poprvé mají hráči hmatatelný důvod upgradovat na NVME SSD.

Co je Microsoft DirectStorage?

Nejvíce nabízenou funkcí DirectStorage je přesun úlohy dekompresování herních aktiv (jako jsou textury a modely) z CPU na GPU. To uvolní zdroje CPU a výrazně zrychluje proces pomocí masivních paralelních motorů dostupných v dnešních GPU, což umožňuje ultra rychlé doby načítání a streamování aktiv… za předpokladu, že váš systém zahrnuje povinný NVME SSD, to je. Zde je hlubší pohled na Directstorage, pokud máte zájem.

Abychom zjistili, jak efektivní je dnes DirectStorage, posadili jsme se s MSI Infinite RS Desktop System vybaveným intel jádro i9-13900KF CPU, MSI GeForce RTX 4090 GPU a 32GB ADATA DDR5/5200 v MSI Z790 Pro Mategog Windra Window 11 22H2.

Přestože GPU může (a vůle) mít dopad na výkon přímého stupně, opravdu si nemyslím, že hráči změní svůj GPU pro tuto technologii, takže dnešní testování je zaměřeno na laserové důsledky úložiště.

Jak jsme testovali

Desktop MSI Infinite RS byla vybavena PCIe 4.0 NVME 2TB MSI M480 Spatium SSD postavené na řadiči Phison PS5018-E18. Stroj také přišel se sekundární 2TB WD Blue 7 200 ot / min.

Atomta Atom 50 nvme SSD

Pro naše testy jsem také zahrnul 2TB SK Hynix P41 NVME PCIe 4.0 Drive, 1TB XPG Atom 50 NVME PCIE 4.0 Drive, starší 512 GB Samsung PM951 NVME PCIe 3.0 SSD a nyní discontinued Intel Optane 800p NVME PCIe 3.0 jízdy také. Abych završil naše testování, zahrnul jsem také 1TB Samsung 860 Evo a 2TB Samsung 870 QVO Drive, oba běží spíše na pomalejším připojení SATA než NVME. Microsoft postavil DirectStorage speciálně pro disky NVME.

Většina recenzí úložišť používá populární CrystalDiskmark 8, takže začněme prohlédnout obecný výkon těchto SSD. Ukážu pouze čtení výkon disků, protože to je to, na čem většinou záleží v DirectStorage. jak rychle můžete přenést herní aktiva na GPU.

Jak vidíte, pomocí výchozí konfigurace CrystalDiskmark je MSI M480 a SK Hynix P41 na vrcholu grafů v sekvenčním přenosovém rychlostech (pomocí hloubky fronty osmi a jediné vlákno). Ze všech výsledků, které Benchmark vyplivne, je to ten často citovaný v marketingových materiálech a spotřebiteli. Chci poukázat na podivný výkon XPG Atom 50. Jednotka je ve skutečnosti modelem rozpočtu „hostitelské paměti“. Spíše než integrace mezipaměti DRAM na samotném SSD, stejně jako normální, se spoléhá na systémovou paměť PC pro úlohu místo toho.

Benchmarky Microsoft DirectStorage

Jak se tedy představení jednotky v CrystalDiskmark překládá do odvážného nového světa DirectStorage? Abychom to zjistili, použili jsme původní DirectStorage 1.1 demo vydané Microsoft v loňském roce. Demo v podstatě úkol GPU dekomprimoval několik gigabajtů modelů a textur na GPU, poté vyplivl několik výsledků, jako je použitá šířka pásma a čas.

Zaznamenáváme čas potřebný k načtení scény a to, co demo hlásí v šířce pásma. Výsledky poukazují na obrovskou výhodu šířky pásma na jednotky Gen 4. Zajímavé je, že rozpočet atom xpg atom 50 pomocí hostitelského DRAM má vlastně mírnou hranu-ale všechny tři jednotky Gen 4, na které jsme se podívali, byly dost blízko, na tom pravděpodobně nezáleželo.

Starší Samsung PM951 je potrestán v šířce pásma, stejně jako Optane Drive. Skutečnou špatnou zprávou je, že všechna zařízení SATA skončí mrtvá, bez ohledu na to, zda běží NAND nebo Spinningové talíře, takže je to rozhraní pohonu, které je pravděpodobně tuhni zde. Opět: Microsoft vyžaduje NVME SSD, aby DirectStorage správně fungoval.

Ve skutečných dobách načítání je však vše pravděpodobně blíž, než očekáváte v přímém storage 1.1 demo. Všechny tři jednotky Gen 4 vedou cestu při nakládání a dekompresingu aktiv za sekundu. Ten starší PM951 Gen 3 však není tak špatný, přičemž se v 2 sekundách spojuje. Poslední NVME Drive, Intel 800p, ztratí se všemi ostatními m.2 jednotky. To pravděpodobně naznačuje, že jedna věc byla Optane opravdu dobrá. oblékání malých souborů v nízkých a realistických hloubkách fronty. nezáleží na světě v přímém stupni. Tak sbohem Optane, pravděpodobně jsi měl pravdu, když jsi to udělal.

Demo společnosti Microsoft DirectStorage je však pouze nástrojem společnosti pro vývojáře, aby si mohli mokré nohy. Jak stejné jízdy jízdné, když čelíme benchmarku ze skutečné spuštěné hry? K tomu jsme použili vůbec první hru Directstorage, Square Enix’s Forscoken.

Vestavěná vestavěná benchmarková zatížení her pro sedm různých scén a hlásí, jak dlouho trvalo načítání, stejně jako snímková frekvence. Opět se zaměřujeme pouze na to, jak DirectStorage ovlivňuje výkon úložiště, takže jsme ignorovali snímkovou frekvenci, ale stejná nastavení hry jsme použili ve všech bězích.

Forspoken Direct Storage Test, Windows 11 | RTX 4090 | i9 13900K 6GHz

Gen 4 jezdí naprosto křičí skrze načtení různých scén, ačkoli atom 50 mírně zaostává v prvním. Není to však velký problém. Měli bychom si uvědomit, že zatímco naše výsledky jsou průměrem několika běhů, výsledky v provedenním benchmarku vykazovaly občas větší než očekávané množství variability, zejména u pomalejších zařízení.

Jak vidíte, starověký Samsung PM951 Gen 3 SSD také nemůže držet krok s novějšími disky Gen 4. ale ve většině scén je to stále opravdu rychlé.

To nemůžeme říci o pevném disku. Demo DirectStorage říká, že to není tak špatné, ale Forscoken říká jinak. Pevný disk je ve skutečnosti nepřekvapivě hrozný. Existuje důvod, proč většina hráčů přepnula na SSD už dávno.

Co je to DirectStorage na Windows 11?

Existuje spousta humbuk obklopujících Directstorage, nová funkce, kterou mohou vývojáři použít k odstranění doby načítání a zlepšení celkového zážitku pro hráče. Ale co je to DirectStorage a bude to žít podle pověstí?

V tomto článku se budeme zabývat tím, co je DirectStorage, jak to funguje a jak jej můžete použít na Windows 11.

Co je Microsoft’s Directstorage?

DirectStorage je funkce zahrnutá v nejnovějších iteracích DirectX 12 navržených tak, aby se herní zážitek zlepšil přístupem k úplným schopnostem novější generace SSD. DirectStorage byl původně vyvinut pro konzole řady Xbox, ale nyní je k dispozici ve Windows 11 a 10.

Jak funguje DirectStorage?

Jednoduše řečeno, DirectStorage umožňuje novějším GPU přijímat herní data rychlejší přeskočením nyní zbytečných cest a používáním rychlejší technologie, což má za následek blízké doby načítání.

V současné době, když hra požaduje data (jako jsou textury, zvuk nebo modely) z úložiště systému, úložiště API natáhne data a přesune je do paměti náhodného přístupu systému (RAM). Odtud se předává na grafické jednotky (GPU) VRAM, který má být vykreslen pro zobrazení.

Tato data jsou komprimována tak, aby ušetřila místo na pevném disku. Problém je v tom, že GPU obvykle nemohou číst komprimovaná data. Takže před odesláním na GPU jsou data dekomprimována vaší centrální zpracovatelskou jednotkou (CPU).

Takhle tento proces v současné době vypadá:

Nevýhodou tohoto procesu je to, že dekomprese trvá dlouho a úzká místa pro CPU, což znamená, že není k dispozici pro úkoly, které GPU vyžaduje. To znamená delší doby načítání her a nižší snímkové frekvence.

DirectStorage je rozhraní programování aplikací pro aplikaci nízké úrovně (API), které zahrnuje zbrusu nové techniky dekomprese GPU pro posun dekompresní práce z CPU na GPU. To znamená, že CPU je zcela obejít a GPU může rychle přijímat velké proudy komprimovaných dat.

DirectStorage také používá novější SSD NVME, což umožňuje mnohem rychlejší přenos dat než na starších zařízeních pro skladování.

Předchozí API byla napsána pouze pro zvládnutí omezeného množství dat. jeden v/ven (IO) přístup najednou, obvykle ve velkých kouscích. DirectStorage umožňuje mnoho paralelních požadavků IO, což zvyšuje účinnost pouze tím, že umožňuje přenos nezbytných údajů pro každou scénu nebo úroveň. DirectStorage v podstatě optimalizuje výkon IO pro masivní šířku pásma dostupné v nvme discích.

Jaké jsou systémové požadavky na Windows 11?

Konzoly řady Xbox řady X a Xbox Série S. Byl zahrnut jako součást architektury rychlosti a je důvod, proč musí být hry nainstalovány na Xbox SSD.

Operační systémy Windows 10 a 11 však mají specifické hardwarové požadavky na spuštění přímého stupně.

Hardwarové požadavky na DirectStorage jsou:

  • Musíte použít PCIe 3.0 NVME Drive na minimálně 1 TB. Toto je aktuální komunikační protokol pro SSD (nahrazení předchozích rozhraní SATA). SSD NVME mohou dosáhnout mnohem rychlejší rychlosti, protože se připojují přímo k CPU prostřednictvím rozhraní PCIE. PCIe 4.0 nabídne nejlepší výsledky.
  • Musíte mít GPU DirectX 12 Ultimate GPU s alespoň shaderovým modelem 6.0 podpora. To zahrnuje řadu NVIDIA RTX 20XX a vyšší a grafické karty AMD s čipy RDNA 2.

Jak povolit DirectStorage na Windows 11

DirectStorage je API zahrnuté v konzolách řady Xbox, Windows 11 a Windows 10 verze 1909 a vyšší. To znamená, že je již povoleno v těchto systémech, ale nelze jej použít, pokud nesplníte systémové požadavky a vývojáři her implementují API.

Pokud splníte požadavky, vaše PC hry by měly běžet lépe než kdy jindy. První hra, která obsahuje podporu DirectStorage, může být Forscoken (vyvinutá společností Luminous Productions) a očekává se, že bude vydána v říjnu 2022.

Nový věk her

Každý rok nový vývoj posune limity toho, co je možné v grafice a herním výkonu. Nové optimalizace zásobníku přímého úložiště by měly ještě více tlačit obálku pro videohry. Ale budeme muset počkat na říjen, abychom přesně viděli, jak to vypadá v praxi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS