Do tabletu se systémem Android můžete nainstalovat systém Windows

Instalace systému Windows do tabletu se systémem Android

Abyste mohli používat aplikace systému Windows na zařízeních se systémem Android, musíte si nainstalovat příslušné emulátory. Nemluvíme o flashování systému Android do systému Windows, ale o emulátorech se systémem Android. Existuje několik emulátorů, které umožňují spouštět systémy Windows 95, 98 a Windows xp v systému Android. Každá z nich má své nevýhody a výhody.

Tento emulátor umožňuje spustit systém Windows 95 nebo Windows 98 v systému Android. Chcete-li zjistit, jak dobře emulátor funguje, můžete si jej nainstalovat a vyzkoušet.

Chcete-li nainstalovat emulátor, musíte provést následující kroky:

 • Instalace aplikace SDLapp.APK (QEMU pro Android v.0.13; ~1,35 Mb).
 • Stáhnout SDL.Zip (zde, firmware BIOSu, různé grafické karty atd.).) a rozbalit na kořenovou kartu sdcard.
 • Stažení obrazu operačního systému (Win95 / Win98).
 • Soubor z „C.“img“ musí být umístěn ve složce „SDL“ na flash disku.
 • Spusťte software nainstalovaný na paměťovém zařízení USB, i když nemusí fungovat u každého.

Systém Windows 95 lze stáhnout jako první, protože je lépe přizpůsoben dotykové obrazovce, zatímco instalace systému Windows 98 na systém Android probíhá s určitými nuancemi. Ve win95 je již zabudována klávesnice na obrazovce, tlačítka hlasitosti jsou nastavena tak, aby napodobovala pravé nebo levé kliknutí myší. V obou operačních systémech se klávesa „Menu“ napodobuje stisknutím klávesy „Enter“ a klávesa „Zpět“ se napodobuje stisknutím klávesy „Esc“. Dotyková obrazovka funguje podobně jako touchpad v noteboocích, tj. Kurzor se pohybuje tam, kam ho táhnete. Dvojité kliknutí není vždy nutné. Mnohem jednodušší je vybrat ikonu a stisknout „Enter“ (klávesa „Menu“ v telefonu).

Testování ukáže, že Windows 95 běží na Androidu znatelně rychleji než Win98, zhruba stejně rychle jako tehdejší počítače, ale poměrně hodně potřebného softwaru na něm neběží. Také emulace matematického koprocesoru nefunguje dobře. V důsledku toho se systém Win XP, Win 7 a Linux nemusí spustit.

Pro spuštění programů můžete provést následující kroky:

 • Vytvořte bitovou kopii jednotky D a vložte do ní vše, co potřebujete.
 • Stáhnout Qemu_HDD.Rar (jedná se o archiv s nulovými obrazy disků různých velikostí).
 • Stáhnout WinImage_8.10.8100.Rar. Pomocí něj umístíte požadované soubory do obrázku požadované velikosti.
 • Přejmenujte obrázek pomocí softwaru na „D.Img“ a umístěte jej do složky „SDL“ na disku USB.
 • Napište v sdl.Conf v následujícím tvaru: „/sdl.Lm 128.Boot c.Hda C.Img.Hdb D.Img.USB.Usbdevice tablet“
 • Spusťte systém Windows a zkuste spustit program z disku D.

Nevýhody emulátoru:

 • Kliknutí (klepnutí) nefungují napoprvé.
 • Žádná podpora sítě nebo internetu.
 • Rozlišení obrazovky není pro pohodlnou práci přijatelné.
 • Žádný zvuk.
 • Nesprávné zobrazení času.
 • Ukončení technické podpory a dalšího vývoje QEMU.

Pointa a funkce instalace systému Windows do tabletu se systémem Android

Instalace systému Windows do zařízení se systémem Android je oprávněná v následujících případech:

 • Nejpádnějším důvodem je vaše práce. Například navrhujete webové stránky a potřebujete Adobe Dreamweaver, což je nejvhodnější aplikace pro práci se systémem Windows. Specifika práce také naznačují použití programů pro Windows, které nemají pro Android obdoby. Ano, a vaše produktivita trpí: například píšete články pro své webové stránky nebo na objednávku, nebaví vás přepínat rozvržení. a Punto Switcher pro Android není k dispozici a není očekáván;
 • Tablet je dostatečně produktivní: má smysl testovat Windows a porovnat, který je lepší. Obvyklé programy, které běží na domácím nebo kancelářském počítači (například Microsoft Office, který byste nikdy nevyměnili za OpenOffice), si můžete vzít s sebou na jakoukoli cestu;
 • Platforma Windows byla intenzivně vyvíjena pro 3D hry již od dob Windows 9x, zatímco iOS a Android přišly mnohem později. Ovládání her Grand Turismo, World of Tanks nebo Warcraft, GTA a Call of Duty na klávesnici a myši je radost, hráči jsou na to zvyklí od dětství a nyní, o dvě desetiletí později, rádi „spustí“ stejnou řadu těchto her na tabletu s Androidem, aniž by se omezovali na rámec operačního systému.

Pokud nepatříte mezi dobrodruhy, ale máte dobrý důvod používat na svém smartphonu nebo tabletu systém Windows, zvažte následující tipy.

V tabletu nemusíte mít nutně předinstalovanou verzi systému Windows

Instalace systému Windows v systému Android

Po instalaci nástroje Change My Software do počítače musíte pro instalaci systému Windows do tabletu se systémem Android pomocí tohoto nástroje postupovat podle níže uvedených kroků.

 • Zkontrolujte, zda má váš počítač se systémem Windows vysokorychlostní a stabilní připojení k internetu.
 • Připojení tabletu se systémem Android k počítači pomocí kabelu USB.
 • Otevřete verzi aplikace Change My Software, kterou chcete použít.
 • V nabídce Změnit můj software vyberte možnost Android a poté vyberte požadovaný jazyk.
 • Change My Software by měla zahájit stahování požadovaných ovladačů z počítače do tabletu.
 • Poté klikněte na tlačítko Instalovat a spusťte proces. Tablet musí být zřejmě během celého procesu připojen k počítači. Pokud chcete, abyste po dokončení procesu mohli na tabletu spustit oba systémy (Windows i Android), ponechte v okně Změnit můj software nezaškrtnuté políčko Odinstalovat Android.
 • Po instalaci systému Windows do tabletu je nutné spustit buď přímo systém Windows, nebo obrazovku Vybrat operační systém, pokud se rozhodnete ponechat možnost přepínání mezi systémy. Poté by měl systém Windows spustit svůj vlastní standardní instalační proces.

Instalace systému Windows jako druhého operačního systému

Instalace systému Windows 10 do tabletu se systémem Android jako druhého systému je velmi obtížný proces. Pokud si nejste jisti, že instalaci provedete sami, doporučujeme vám obrátit se na odborníka. Prvním předpokladem je, že zařízení musí být schopné Dual/MultiBoot. Jedině tak je možné takový podnik uskutečnit.

Další možností je použít zařízení s firmwarem UEFI. Jde o to, že režim obnovení neposkytuje možnost spustit jiný operační systém než standardní android. Pokud vše proběhne správně, uživatel po dokončení všech postupů obdrží zařízení s technologií Dual Boot.

Kromě toho je nutné používat chytrý telefon, který je v zásadě schopen podporovat několik operačních systémů. Jinak nebude fungovat.

tabletu, systémem, android, můžete

Příprava spouštěcího zařízení USB

Instalaci zahájíte vytvořením bootovacího USB disku. Pokud používáte speciální software, nebudete mít žádné problémy. Jako příklad uveďme Rufuse. Co je třeba udělat:

tabletu, systémem, android, můžete
 • Stažení a instalace softwaru. Rufus je nejlepší stáhnout z oficiálních stránek.
 • Spustit.
 • Zkontrolujte, zda je v části pro zařízení zobrazena paměť USB, na kterou chcete zapsat operační systém.
 • Zadejte cestu k souboru systému Windows. Odstavec Schéma oddílů slouží k výběru schématu pro disk, na kterém bude nainstalován operační systém. V tomto případě jsou základní nastavení zadána automaticky. Ostatní parametry budou nastaveny nezávisle, jakmile bude určeno rozdělení.
 • Poté stiskněte tlačítko „Start“ a počkejte na dokončení postupu.

Vezměte prosím na vědomí! Pokud k vytvoření bootovacího flash disku používáte program Rufus, upozorňujeme, že novější verze nepodporuje operační systém naformátovaný na XP. Jinými slovy, nové verze systému Windows budete moci psát pouze.

Instalace systému Windows jako druhého operačního systému

Přeflashování

Ujistěte se, že jste druhý systém nainstalovali pečlivě a důkladně, protože jeho vrácení zpět nebude možné. V takovém případě se doporučuje uložit všechny důležité informace jako zálohu. Samotná instalace probíhá podle tohoto vzoru:

 • Nejprve připojte k zařízení instalační klíčenku. Případně použijte kartu SD s druhým operačním systémem.
 • Zavedení systému z média, na kterém je systém umístěn, pomocí konzoly UEFI.
 • Vlastní instalace systému Windows 7, 8 nebo 10 probíhá stejně jako u počítače.
 • Po instalaci systému je třeba nainstalovat ovladače, aby správně fungoval. Je možné nainstalovat verzi systému, která to dělá nezávisle. Pokud se nástroj neinstaluje automaticky, je vhodné se o dostupnost tabletu pro operační systém starat předem.
tabletu, systémem, android, můžete

V tabletu mám systém Windows 10?

Myslíme si, že Surface Pro X je nejlepší všestranný tablet se systémem Windows 10, který si nyní můžete koupit, se stejnými možnostmi okamžitého zapnutí a LTE, jaké jsou v zařízeních jako iPad, ale zůstává dostatečně všestranný a produktivní pro práci.

Emulátor systému Windows pro Android by mohl být lepší alternativou ke spuštění softwaru pro systém Windows. Jako emulátor systému Windows nemáte na výběr z mnoha možností. To vám umožní spustit Windows 10, XP a další operační systémy.

Jak mohu přenést svůj počítač do systému Android?

Chcete-li začít pracovat s emulátorem Androidu, stáhněte si sadu Google Android SDK, otevřete Správce SDK a vyberte Nástroje, Správa AVD. Klikněte na „Create“ a vytvořte virtuální zařízení Android (AVD) s požadovanou konfigurací, poté jej vyberte a kliknutím na „Start“ jej spusťte.

Pokud máte smartphone nebo tablet se systémem Android, možná vás zajímá, zda existuje způsob, jak používat spustitelné soubory systému Windows v systému Android. Špatnou zprávou je, že v systému Android nelze přímo stáhnout a nainstalovat soubor exe.

Jak nainstalovat jiný operační systém do tabletu?

V současné době je software pro Android, který umožňuje instalaci systému Windows 10 do smartphonu, kompatibilní pouze se třemi mobilními zařízeními. Huawei P20, Mate 10 a Mate RS.

Jak mohu přenést svůj počítač do systému Android?

Chcete-li začít pracovat s emulátorem Androidu, stáhněte si ze stránek Google sadu Android SDK, otevřete Správce SDK a vyberte „Nástroje“ „Správa AVD“. Stiskněte tlačítko „Create“ a vytvořte virtuální zařízení Android (AVD) s požadovanou konfigurací, poté jej vyberte a stisknutím tlačítka „Start“ jej spusťte.

Emulátor systému Windows pro Android může být nejlepší alternativou ke spuštění softwaru pro systém Windows. Není mnoho možností, které můžete použít jako emulátor systému Windows. To vám umožní spustit Windows 10, XP a další operační systémy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS