Elon Musk usiluje o ukončení předběžného schvalování svých tweetů, volá po mandátu Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), který mu nařizuje vláda

Elon Musk v roce 2018 souhlasil s tím, aby právník společnosti Tesla nechal promítat tweety, které by mohly obsahovat podstatné informace o společnosti.

Musk chce zrušit část rozhodnutí amerického okresního soudce Lewise Limana z 27. dubna

  • Podle časopisu Forbes má Elon Musk hodnotu 259.8 miliard
  • Musk a Tesla zaplatili po 20 milionech na občanskoprávních pokutách
  • Musk se snaží odstoupit od dohody o koupi za 44 miliard

Právníci Elona Muska vyzvali federální odvolací soud, aby zrušil ustanovení v jeho souhlasném prohlášení s americkou Komisí pro cenné papíry (SEC) z roku 2018, podle něhož musí právník společnosti Tesla prověřovat některé jeho příspěvky na webu

Ve spisu podaném v úterý pozdě večer u 2. obvodního odvolacího soudu USA na Manhattanu označili Muskovi právníci mandát k předběžnému schválení za „vládou nařízený náhubek“, který brání a ochlazuje jeho zákonné projevy k širokému spektru témat.

Uvedli také, že tento požadavek porušuje Ústavu USA a podkopává veřejný pořádek, protože je „v rozporu s americkými zásadami svobody projevu a otevřené diskuse“.“

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) na žádost o komentář mimo tržní hodiny bezprostředně nereagovala. Očekává se, že odvolacímu soudu předloží vlastní spis.

elon, musk, usiluje, ukončení

Musk chce zvrátit část rozhodnutí amerického okresního soudce Lewise Limana z 27. dubna, který zamítl jeho návrh na úplné zrušení souhlasného prohlášení.

Liman uvedl, že Muskovy argumenty se rovnají „naříkání“ nad požadavky, které již nechce dodržovat, když se „jeho společnost stala podle jeho názoru téměř neporazitelnou“.“

Musk, 51 let, má hodnotu 259.8 miliard eur (zhruba 8 miliard rupií). 21,25,878 crore), což je téměř dvakrát více než kdokoli jiný, uvedl ve středu časopis Forbes.

Vyhláška řeší žalobu, která Muska obviňuje z podvedení investorů tweetem ze 7. srpna 2018, že má „zajištěné financování“ pro převedení své společnosti vyrábějící elektromobily do soukromého vlastnictví, ačkoli odkup nebyl blízko. Musk uvedl, že tweet byl pravdivý.

Musk souhlasil s tím, že právník společnosti Tesla bude kontrolovat tweety, které by mohly obsahovat podstatné informace o společnosti.

On i společnost Tesla také zaplatili po 20 milionech (zhruba rupií). 163 crore) na občanskoprávních pokutách a Musk se vzdal funkce předsedy představenstva Tesly.

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) však později zahájila vyšetřování a předvolala si dokumenty týkající se dodržování předpisů Muskem a společností Tesla poté, co se Musk 6. listopadu 2021 ve svém tweetu zeptal svých příznivců, zda by měl prodat 10 % svého podílu ve společnosti Tesla, aby pokryl daňové účty z akciových opcí.

V úterním podání Muskovi právníci uvedli, že nastal čas, aby se Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) krotila.

„Ve stínu souhlasného dekretu SEC stále častěji sledovala, hlídala a snažila se omezit pana. Muska chráněné projevy, které se nedotýkají federálních zákonů o cenných papírech,“ napsali právníci. „Jakýkoli cíl, kterému slouží ustanovení o předběžném schválení, byl splněn.“

Musk se odděleně snaží odstoupit od své dubnové dohody o koupi za 44 mld. dolarů (zhruba 1,5 mld. rupií). 3 37 465 milionů korun) a uvedl, že společnost ho uvedla v omyl tím, že bagatelizovala počet falešných účtů.

zažalovala Muska, aby ho donutila dokončit fúzi za dohodnutou cenu, která je o 23 procent vyšší, než za jakou její akcie v úterý uzavřely obchodování. Na 17. října je naplánován soudní proces bez poroty u kancléřského soudu v Delaware.

elon, musk, usiluje, ukončení

Případ se jmenuje Musk v. Komise pro cenné papíry, 2. obvodní odvolací soud USA, čj. 22-1291.

Dokážou nové prémiové telefony Moto vyzrát na iPhone, OnePlus a Samsung? Diskutujeme o tom na Orbital, Gadgets 360 podcast. Orbital je k dispozici na Spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcasts, Apple Podcasts, Amazon Music a všude tam, kde získáváte podcasty.

Nejnovější technologické novinky a recenze sledujte na webu Gadgets 360 a Google News. Chcete-li získat nejnovější videa o gadgetech a technologiích, přihlaste se k odběru našeho kanálu YouTube.

SOURCE

Image:gadgets360.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS