Fotoaparát v telefonu Asus nefunguje

Kamera nefunguje

Zapnu fotoaparát, začne se spouštět, ale zavěsí se a spadne s nápisem „fotoaparát nebyl nalezen“ nebo „fotoaparát je používán jinou aplikací“.

Jdu do fotoaparátu jen ukazuje černou obrazovku a pak po 5 sekundách aplikace vyskočí a žádné resetování nepomůže zuvelec 21. Března 2021

Stisknu fotoaparát, píše, že nelze otevřít fotoaparát, restartujte zařízení po restartu se nestane zb500kl není spolehlivý čínský telefon, jedním slovem čínská bolaika. Xxheyya 17. Srpna 2018

5 měsíců po koupi teoefonu přestaly fungovat oba fotoaparáty, co je důvodem, nevím, obnovení továrního nastavení stále nefunguje, telefon Asus zenfon4 lutsek 23 březen 2018

Všiml jsem si, že fotoaparát začne pracovat, pokud je telefon aktivně používán, zde záměrně položil na baterii, zahřátý přetížený, funguje, bude pájit konektor, doufám, že se nedotkne gopiryt March 1, 2018

Asus Zenfn 2. Fotoaparát a svítilna se nezapnou. V servisní zprávě bylo uvedeno, že telefon opraví za 19 tis. Odinstalování aktualizací svítilny a zákaz aktualizací. svítilna funguje. Odstranění aktualizací fotoaparátu a zakázaných aktualizací, odstranění všech aplikací z automatického načítání. Fotoaparát fungoval po vybití baterie na 0, co pomohlo, nevím. Jsem 23. Dubna 2017

Vstup do kamery. Vykopne se z aplikace a pak se smartphone úplně vypne, znovu ho zapnu. Kdokoli, kdo může pomoci. Obligamite 15 říjen 2016

Nejprve přestal fungovat přední fotoaparát. Pak zadní fotoaparát. Někde jsem četl, že by pomohlo obnovení továrního nastavení. Obnovení. Pomohlo to jen v polovině případů. Zadní fotoaparát opět funguje, ale přední NE. Jednoho dne se rozhodl stisknout přepínač fotoaparátu ze zadní na přední stranu a ani jeden z nich nefungoval. Další resetování a mazání nepomohlo. С. Ka papaklaus srpen 20, 2016

Asus Zenfone 2 ZE551ML, POSLEDNÍ aktualizace fotoaparát se nezapne, zpráva „fotoaparát je používán jinou aplikací“ nebo „fotoaparát se nezapne, restartujte zařízení a opakujte“ watsu 9 Aug 2016

Jak fotit telefonem: několik jednoduchých tipů, než začnete fotit

Pro začátek je však třeba si uvědomit, že kvalita fotografií nezávisí jen na nastavení. Ačkoli to zní jako klišé, před stisknutím spouště se musíte trochu připravit:

 • Otřete objektiv. tento prvek je náchylný k zamlžování a znečištění. Ne nadarmo s sebou profesionální fotografové nosí čistý hadřík na otírání optiky.
 • Snažte se najít správný úhel. nefoťte proti slunci, protože malý snímač smartphonu nebude mít dostatečný dynamický rozsah. A snažte se, aby oko diváka směřovalo z pravého horního rohu do levého dolního rohu hotové fotografie (pokud nefotíte portrét).
 • Použijte samospoušť nebo hlasové ovládání. to je nezbytný doplněk pro snímání za špatných světelných podmínek. Při dotyku tlačítka spouště se smartphone mírně roztřese a při pomalých rychlostech závěrky je výsledkem rozmazaný snímek.
 • Snažte se fotografovat zadním (hlavním) fotoaparátem. ve většině případů má větší snímač, vyšší rozlišení a lepší citlivost. Selfie lze pořizovat zadním fotoaparátem pomocí monopodu se zrcátkem.
 • Zapomeňte na digitální zoom. vymažte si ho z hlavy! Pokud chcete objekt přiblížit, stačí se k němu přiblížit. Některé moderní chytré telefony jsou vybaveny optickým zoomem (duální fotoaparáty mají objektivy s různou ohniskovou vzdáleností). můžete jej použít.

Ale dost o přípravě! Nyní je čas probrat, jak nastavit fotoaparát v telefonu.

Jak nastavit fotoaparát v telefonu: Základní nastavení

Stávající nastavení fotoaparátu lze zhruba rozdělit do dvou kategorií. První kategorie zahrnuje nastavení, která mají globální dopad na konečný výsledek. Nacházejí se ve zvláštní sekci, do které se dostanete po kliknutí na ikonu „Nastavení“ (samozřejmě v samotné aplikaci). Ve druhé kategorii jsou aktuální nastavení fotografování, jako je rychlost závěrky, ISO, vyvážení bílé a další. Nejprve se podívejme, co vás čeká v nabídce Nastavení:

 • Velikost obrázku. určuje, kolik pixelů je na obrázku. Tuto možnost lze také označit jako „rozlišení obrazu“. Neváhejte si vybrat ten, který je cenově co nejdostupnější.
 • Velikost videa. nebo rozlišení. Stejně tak zvolte nejvyšší nastavení (4K, Full HD nebo alespoň HD). Všimněte si, že při nejvyšším rozlišení nemusí být některé režimy dostupné. např. Vysokorychlostní video.
 • Frekvence videa. určuje, jak rychle se bude video nahrávat. Čím vyšší je nastavení, tím plynulejší je obraz. 50 nebo 60 fps je dobrá volba. Levné chytré telefony však nemají dostatečný výkon procesoru pro tak rychlé snímání a v takovém případě si budete muset vystačit s menším parametrem.
 • Přehled obrázků. pokud aktivujete tento přepínač, zobrazí se výsledný obrázek po stisknutí tlačítka spouště. Zobrazí se na několik sekund. Pokud je přepínač neaktivní, můžete okamžitě pořídit další fotografii a ta se okamžitě přesune do „Galerie“.
 • Časovač. nebo samočinný časovač. Po stisknutí tlačítka spouště uplyne počet sekund a snímek je pořízen.
 • Mesh. jeho zobrazení umožňuje zarovnat čáru pro horizontální trimr. Na výsledné fotografii samozřejmě není žádná mřížka.
 • Kvalita obrazu. Tato možnost určuje, jak moc bude obraz komprimován. Pro dosažení nejlepšího výsledku vyberte možnost „Maximální kvalita“. Ostatní možnosti mohou způsobit rozmazání obrazu.
 • Geo-tagging. tento přepínač určuje, zda se zeměpisné souřadnice místa vloží do značek fotografie, nebo ne.
 • Umístění úložiště. vyberte možnost „Karta SD“, pokud ji vaše zařízení má.
 • Redukce blikání. zářivky blikají v různých zemích různou rychlostí. Tímto nastavením potlačíte efekt blikání, ale musíte zvolit konkrétní frekvenci. 50 nebo 60 Hz.
 • Hlasové ovládání. ne každý smartphone má tuto možnost. Tato funkce spočívá v pořízení snímku pomocí hlasového příkazu.
 • Tlačítko hlasitosti. určuje, které akce budou přiřazeny příslušnému tlačítku během snímku. Může to být například další tlačítko spouště. Případně se po jeho stisknutí spustí nahrávání videa.
 • Ovládání gesty. další metoda implementovaná v některých chytrých telefonech. Samospoušť může spustit například zvednutá ruka nebo úsměv.
 • Optická stabilizace obrazu. dostupná u některých zařízení. Umožňuje použít delší časy závěrky, aniž by se zvýšilo riziko rozmazání záběru. Účinek stabilizátoru je však nejlépe vidět při natáčení videa.

Toto jsou základní nastavení standardní aplikace Fotoaparát. Pochopení a správné použití těchto nastavení vám pomůže vyřešit otázku, jak nakonfigurovat fotoaparát v telefonu. Některé chytré telefony však mají pokročilá nastavení. vše záleží na představivosti a dovednostech výrobce.

Ruční nastavení

Pokud chcete pořídit skvělé snímky, musíte si odvyknout od neustálého používání automatického režimu. Mohli bychom vám hodiny vysvětlovat, jak nastavit fotoaparát v telefonu, ale pokud používáte pouze předvolby, v náročných situacích vám nepomohou. Zkuste upravit některá dostupná nastavení, často přímo při rámování záběrů.

 • Blesk lze vypnout, zapnout nebo spustit automaticky. Ve třetím případě se systém sám rozhodne, zda blesk odpálí nyní. Způsob fungování závisí na konkrétním provedení a podmínkách snímání. Někdy může snímek opravdu zachránit, jindy ho jen pokazí.
 • ISO, známé také jako světelná citlivost. Vyšší zarámování způsobuje, že se na senzor přivádí více energie, což má za následek mírně lepší citlivost. Místo toho se však může objevit určitý digitální šum. náhodné blikání teček. Šum je nejvíce patrný při prohlížení fotografie se 100% přiblížením. Na citlivost ISO myslete pouze za špatných světelných podmínek a nesnažte se ji příliš zvyšovat, jinak vás nepříjemně překvapí.
 • Rychlost závěrky. nastavitelná pouze u některých smartphonů. To znamená, jak dlouho zůstane clona otevřená. Čím delší, tím více světla snímač přijímá. Ale když to přeženete, můžete se vystavit příliš velkému riziku.
 • Expozice je označena ikonou čtverečku plus nebo minus. Nejjednodušší způsob, jak fotografii zesvětlit nebo ztmavit.
 • Clona. pouze u některých fotoaparátů lze nastavit hodnotu clony. Průměr otvoru opět určuje, kolik světla se dostane do snímku.
 • Měření expozice. systém přesně určí, jak jasný je snímek.
 • Vyvážení bílé. nastavení teplejšího nebo chladnějšího obrazu. Automatický systém obvykle zvládne svou práci bez zásahu člověka. Pokud však fotografujete za neobvyklých světelných podmínek, je lepší nastavit vyvážení bílé ručně.
 • HDR. zapnutím této funkce se vytvoří více snímků s různou expozicí. Vše se spojí do jednoho záběru a vynechají se příliš tmavé nebo příliš světlé oblasti. Vytvoření několika snímků však trvá dlouho, takže v režimu HDR nemusíte fotografovat pohybující se objekty.

Zapnutí napájení webové kamery

Než přejdete k nastavení, musíte nejprve zapnout fotoaparát. U notebooků Asus je to někdy obtížné kvůli rozložení klávesnice. Pro aktivaci a zapojení kamery je třeba provést několik zcela nekomplikovaných kroků:

 • Zapněte notebook a počkejte, až se plně spustí.
 • Najděte a stiskněte klávesu Fn.
 • Aniž byste uvolnili klávesu Fn, najděte na klávesnici tlačítko s obrázkem fotoaparátu a stiskněte je.

Sia recenze nastavení fotoaparátu Asus ZENFONE 2 CAMERA.

Zakoupeno zde: Asus Zenfone 2. Asus Zenfone Max: Xiaomi Redmi Note 3 zakoupeno zde.

Po tomto postupu uvidíte, že je zapnutý, a budete na to upozorněni kontrolkou vedle něj. Věnujte pozornost skutečnosti, že pro zapnutí lze použít různé metody v závislosti na modelu notebooku Asus, který máte.

Tlačítko s tímto obrázkem se obvykle nachází v horním řádku. Např. F5 nebo F11, které vedle čísel označují příslušný obrázek.

Můžete se však setkat i se samostatným přepínačem, který se nachází v blízkosti samotné kamery a který lze snadno přepnout do jedné z dostupných poloh. Zapnuto nebo Vypnuto.

Webová kamera na notebooku

Kromě výše uvedeného nebude vestavěná webová kamera na notebooku fungovat, pokud nebude k dispozici speciální program.

Pokud jste si Windows 7, XP nebo Windows 8 nainstalovali sami, nikdy tam nebude, s výjimkou některých pirátských kopií.

Tento problém lze snadno vyřešit. Jednoduše si jej stáhněte odtud a spusťte jej. Pak by měla webová kamera se správnými ovladači fungovat.

Viry mají zvláštní místo. Mohou poškodit registr natolik, že běžný uživatel nemůže problém vyřešit sám.

Existuje východisko. kompletně přeinstalovat systém Windows. Toto je poslední možnost, jak vyřešit problém s nefunkčním fotoaparátem v notebooku. Doufám, že to pro vás není problém. Hodně štěstí.

Fotoaparát nefunguje

Zapnu fotoaparát, začne se spouštět, ale zamrzne a spadne s nápisem „fotoaparát nebyl nalezen“ nebo „fotoaparát používán jinou aplikací“.

Zadám fotoaparát a zobrazí se jen černá obrazovka, pak asi po 5 sekundách vyskočí aplikace a nepomůže žádný restart

Kliknu na fotoaparát, píše to, že fotoaparát nelze otevřít, restartujte zařízení po restartu nefunguje zb500kl není důvěryhodný čínský telefon, jedním slovem čínský flip telefon. Yscheia 17. Srpna 2018

5 měsíců po koupi teoefonu přestal fungovat fotoaparát, co je důvodem, nevím, reset do továrního nastavení stále nefunguje, telefon Asus zenfon4 lutsek March 23, 2018

Všiml jsem si, že fotoaparát začne pracovat, pokud je telefon aktivně používán, tady záměrně ho dal na baterii, zahřál ho restartoval, funguje, bude pájení konektoru, doufám, že to nebude kontaktovat gopirat 1 březen 2018

Asus zenfn 2. Přestal zapínat kameru a baterku. Servisní technici říkali, že to museli opravit za 19k. Odinstalování aktualizace svítilny a zákaz aktualizace. svítilna funguje. Odstranění aktualizací fotoaparátu a zakázaných aktualizací, odstranění všech aplikací z automatického načítání. Fotoaparát fungoval po vybití baterie na 0, nevím, co pomohlo. Yatiazug duben 23, 2017

fotoaparát, telefonu, asus, nefunguje

Vstup do kamery. Vykopne se z aplikace a pak se smartphone úplně vypne, zapnu ho znovu. Kdokoli může pomoci. Obamythe 15 října 2016

Nejprve přestala fungovat přední část. Pak zadní fotoaparát. Někde jsem četl, že pomůže obnovení továrního nastavení. Resetování. Pomohlo v polovině případů. Zadní kamera začala opět fungovat, ale přední ne. Jednou se rozhodl stisknout přepínač z předního fotoaparátu na zadní a ani jeden nefunguje. Další resetování a mazání nepomohlo. С. Ka papaclaus srpen 20, 2016

Asus Zenfone 2 ZE551ML, PO POSLEDNÍ aktualizaci se fotoaparát nezapne, hláška „fotoaparát je používán jinou aplikací“ nebo „fotoaparát není zapnutý, restartujte zařízení a opakujte“ watsu 9. 8. 2016

Problémy s hardwarem

Pokud počítač přestane vidět telefon přes USB, i když jste nezměnili žádné nastavení ani na jednom ze zařízení, může být problém v hardwaru. Na připojení se podílejí tři prvky: port USB v počítači, kabel nebo konektor v chytrém telefonu. Stačí, že jeden z nich selže.

fotoaparát, telefonu, asus, nefunguje

Vadný kabel

Bohužel se kabely někdy přetrhnou. Trpí přehybem v blízkosti zátky, tlakem nebo roztržením, odřením. Pokud je byť jen jeden z vodičů kabelu přerušen, není možné po něm přenášet data.

Možná jste si vzali kabel z levné nabíječky. Jejich výrobci někdy šetří a obejdou se bez datových vláken a instalují pouze napájecí vodiče. Pomocí tohoto kabelu můžete telefon nabíjet, ale počítač ho neuvidí.

 • Stejným kabelem připojte další zařízení (přehrávač, tablet, fotoaparát. na tom nezáleží, pokud je vstupní konektor stejný);
 • K připojení telefonu použijte jiný kabel.
 • Použijte jiný kabel;
 • Pokud je kabel roztřepený a není tam žádný jiný, zkuste ho dnes ohnout tak, aby byl spoj. Tak si zítra kupte nový;
 • Snažte se používat dráty co nejopatrněji.

Nefunkční port PC

 • Připojte stejný telefon stejným kabelem k jinému portu;
 • Připojení čehokoli pomocí libovolného kabelu do sporného portu.
 • Pokud jste k připojení použili rozbočovač, vyměňte jej. Vadný port se může snadno rozšířit do dalších portů;
 • Pokud jste se připojili přímo k počítači, použijte prozatím jiný port. Při první příležitosti však pošlete počítač do servisního střediska ke kontrole a opravě.

Vadný konektor na telefonu

 • Zkontrolujte, zda je telefon v datovém režimu.
 • Připojte telefon ke stejnému počítači stejným a pak jiným kabelem.
 • Připojte jej k jinému počítači stejným a dalším kabelem.
fotoaparát, telefonu, asus, nefunguje
 • Odeslání smartphonu do opravy. Pokud je vybaven bezdrátovým nabíjením, můžete s ním chvíli pracovat bez použití portu. Takové použití však bude neúplné, proto je lepší závadu ihned odstranit;
 • Do budoucna co nejméně kabelového připojení a co nejčastěji bezdrátové nabíjení a přenos souborů přes Wi-Fi nebo cloud.

Pokud tedy máte odolný telefon, používejte jej pouze s originálním kabelem nebo si co nejdříve kupte náhradní. Standardní délka zástrčky v tomto případě pravděpodobně nebude vhodná.

fotoaparát, telefonu, asus, nefunguje

Jak vidíte, ve většině případů lze problém vyřešit bez pomoci odborného technika; pokud je problém závažný, měli byste jej co nejdříve opravit. Pak bude možné smartphone opět snadno připojit k počítači.

Otření kukátka kamery

Pokud se při spuštění fotoaparátu na displeji objeví podivné zvuky, nejprve otřete kukátko fotoaparátu. může být jen špinavé. V některých chytrých telefonech může modul fotoaparátu propouštět prach, v takovém případě bez ohledu na to, jak moc otřete objektiv, nelze nic změnit, jediné, co může pomoci, je výměna modulu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS