HP laptop nefunguje klávesnice a touchpad. Znovu se otočením na dotykovém panelu pomocí klávesy Fn

Co dělat, pokud touchpad nefunguje na notebooku

Jistě jste se již pokusili restartovat notebook, aby vyřešil problém, ale pokud ještě ne. ujistěte se. Vzhledem k tomu, že TouchPad nefunguje, budete muset použít myš nebo stiskněte tlačítko napájení a vyberte „Reload“ k klávesnici v klávesnici.

Často se touchpad automaticky vypne, když je připojena kabelová nebo bezdrátová myš. Proto jsou falešné odpovědi vyloučeny, když skryjete panel s palmami při psaní. Pokuste se vypnout externí zařízení a možná bude panel vydělat.

Odstraňte další ovladače myši

Existují momenty, kdy máte spoustu řidičů z různých myších zařízení a nikdy jste je neodstranili. Někteří řidiči z výrobců myši se automaticky vypnou touchpad. Přejděte do Správce zařízení stisknutím tlačítka WinR kombinovat a zadejte řetězec DEVMGMT.MSc.

Najděte řádek označující myš a další polohovací zařízení, klikněte na štítek pro stisknutí kategorie a odstranit všechny ovladač myši, zatímco touchpad nespustí pracovat na svém notebooku. Pokud není vydělán, zkuste po odstranění všech ovladačů restartovat systém. Nezískaný touchpad? Přechod na další položku.

laptop, nefunguje, klávesnice, touchpad, znovu, otočením

Co dělat s nefungujícím touchpadem

Restartovat a znovu připojit TouchPad

A tak první Banalen Council. restart notebook (cca.: Při restartování, inicializace všech zařízení a řadu chyb bude jednoduše vyloučeno v systému spouštění OS. ).

Dále se pokuste zapnout touchpad. obvykle, pro to musíte stisknout tlačítko FN a stiskněte jeden z funkčních kláves:

 • Pro ASUS: FNF9;
 • Pro Lenovo: FNF5 nebo FNF8;
 • Pro HP: nejčastěji namísto kombinace, musíte udělat dvojité kliknutí prstu v levém horním rohu touchpadu ;
 • Pro kombinaci MSI: FNF3;
 • Pro Samsung: FNF5 nebo FNF10.

Možnosti touchpadu na notebookech různých značek (ASUS a HP)

Poznámka: Mimochodem, někteří uživatelé si všimli, že spolu s FN na svých noteboocích, je třeba sepnout tlačítko Ctrl! (on sám nesplnil tyto modely notebooků)

Nastavení systému Windows 10 a vlastnosti myši

Pokud jste nainstalovali Windows 10. nezapomeňte otevřít své parametry (kombinace wini tlačítek) a znovu zkontrolujte záložku „Zařízení / dotykové panely“.

Může to být vypnuto./ vč. TouchPad, upravte rychlost kurzoru, nastavte režim provozu paralelně s myší a.

Zařízení / dotykový panel / Windows 10

Po, přejděte na ovládací panel Windows (nemusí být zaměňován s parametry!) a otevřete sekci „Zařízení a zvuk / myš“.

Pokud máte na touchpadu „nativní“ ovladače. pak v nastavení myši musí být karta, která je zodpovědná za jeho provoz (pokud není ne. cm. Dalším krokem článku).

Obvykle má na to možnosti./ Vypnuto., Režim zobrazení ikon a chování při připojení k portu USB myši.

Tip: Pokuste se kliknout na tlačítko „Zapnout TouchPad“ (pokud je aktivní) a odeberte zaškrtnutí políčka. TouchPad Při připojování myši.

Vypnutí touchpadu při připojování myši

TouchPad nemusí mít na paměti nedostatek ovladače v systému (obvykle se to stane po přeinstalaci OS, operací restaurování, aktualizací ovladačů a t.D.).

Navzdory skutečnosti, že nové systémy Windows 10 OS (obvykle) vždy automaticky staví „své“ ovladače při připojení všech zařízení do systému. ne vždy fungují správně, a také nemají v nastavení myši (což jsem přinesl a o něco vyšší).

V každém případě bych doporučil zjistit přesný model notebooku, jít na oficiální webové stránky svého výrobce. a najít řidiče pro TouchPad (v angličtině. „Dotykový ovladač TouchPad“). Příklad pro zařízení Lenovo je uvedeno níže.

Oficiální místo Lenovo. Hledáme řidiče pro touchpad

Mimochodem, můžete zobrazit přítomnost ovladačů pro určitá zařízení ve Správci zařízení. Vedle těchto zařízení, pro které nejsou žádné řidiče. Spálí žlutou. podepsat. Screenshots s příklady níže.

Myši a další polohovací zařízení. správce zařízení

Ovladač na nainstalovaném grafické kartě (vlevo), žádné ovladače (vpravo)

TouchPad lze odpojit v systému BIOS / UEFI

V některých verzích BIOS / UEFI mohou být speciální. Nastavení, která umožňují vypnout touchpad (mimochodem, jako podobný se začal se setkat v notebookech od ASUS a ACER).

Pomoci!

Jak vstoupit do systému BIOS (UEFI) na počítači nebo notebooku [instrukce]

Takové možnosti jsou obvykle umístěny v části „Pokročilé“ (rozšířené).

V mém příkladu níže (notebook ASUS) bylo nutné přeložit vnitřní polohovací zařízení (toto je touchpad) pro povoleno (t.E. Zahrnuta). Po uložení nastavení (klávesy F10) a restartujte notebook. TouchPad začal pracovat!

Vnitřní polohovací zařízení je touchpad. To znamená, že je zahrnuta!)

Samozřejmě, v závislosti na modelu notebooku a verze BIOS. vaše menu může být poněkud odlišná od mého příkladu. Bez ohledu na to, co může, podívejte se, máte zařízení s názvem „. Směřující. „(nebo“. TouchPad „).

Pokud je konzervován návod k použití. je možné v něm dekódování všech parametrů vaší verze BIOS / UEFI.

Vypněte službu Dotykové klávesnice

Toto doporučení je relevantní pro dotykové obrazovky zařízení.

V některých případech, v důsledku nesprávného provozu služby Dotykové klávesnice, může být touchpad nepřístupný. a proto stojí za to se snažit vypnout (to je samozřejmě, „berle“, ale jako dočasné opatření. proč ne?!).

Zapněte touchpad v vlastnostech myši

V mnoha případech není správce zařízení spuštěn, aby se touchpad zapálil na notebooku. Pokud váš touchpad stále nefunguje na notebooku v systému Windows 10, pak přejděte na vlastnosti myši.

 • Zadejte myš v řádku vyhledávání systému Windows a přejděte na nastavení myši.
 • Klepněte na položku Další nastavení myši, v okně, které se otevře, přejděte do nastavení zařízení, Touch Panel Tab, nebo jako na obrázku.
 • Najděte touchpad a klikněte na tlačítko Povolit „.

Jak zapnout TouchPad

Přiznávám se někdy a můj touchpad přestal pracovat. Ani jsem nechápal, proč se to stalo.na. Používám notebook jako stacionární počítač a nenoste ho kdekoli, takže vždycky mám myš. Jak jste si pochopili, v jednom jemném okamžiku jsem stále potřeboval, a musel jsem se vypořádat s poruchami. V mém případě byl problém software, pokud přesněji nebylo přes řidič. O tom a všechno ostatní se v každém případě považuje za samostatně.

Povolit v systému Windows

Chcete-li zapnout touchpad v operačním systému Windows, musíte jít na ovládací panel a vybrat si „Zařízení a zvuk“ a tam vybrat si Myš zdivo. Klepněte na kartu Nastavení zařízení a zapněte jako ve snímku níže:

Jak zapnout touchpad v systému BIOS

Pokud se podíváte na náš problém na různých fórech, v některých případech nastavení systému BIOS létají a spolu s nimi touchpad přestane fungovat. Chcete-li ji povolit v systému BIOS, musíte najít „vnitřní polohovací zařízení“ a dát „povolen“, který je nejčastěji umístěn na záložce Upřesnit.

Jak zapnout tlačítko: různé modely

Pokud jste zahrnuti do systému BIOS nebo se ujistíte, že se touchpad zapne, pak jdeme dále a snažíme se ho zapnout pomocí speciálních tlačítek, které má každý model různé modely. Tlačítka pro zapnutí:

 • Acer Aspire. FnF7
 • Zbývající modely Acer. FNF6 nebo FNF7
 • Asus. fnf7 nebo fnf9
 • Toshiba. fnf5
 • Dell. Fnf5
 • Samsung. FNF6 nebo FNF5
 • Lenovo. FNF5 nebo FNF8
 • Sony VAIO. FNF1

Klávesy musí být stisknuto současně. Také ve vašem notebooku může být speciálně navržený klíč vedle touchpadu nebo dotykové tlačítko v rohu touchpadu. Pokud nejsou tlačítka, a kombinace kláves nepomohla problém vyřešit, jít dál.

Proč nefunguje laptop touchpad. protože je zakázáno

Opravdu. Jedná se o velmi častý jev, když je TouchPad jednoduše zakázán. Uživatel chybně myslí, že na programové úrovni došlo k poruše hardwaru nebo neúspěch.

V mém případě nelze touchpad na notebooku HP vypnout ze systému Windows z klávesnice. Ano, nezkusil jsem. Ale některé notebooky mají přepínač TouchPad zapnut / odpojen na klávesnici.

V tomto případě použijte klíč Fn a některé funkční tlačítko na panelu od F1 do F2. Například na různých notebookech jsou klávesnice TouchPad klávesy následující:

Stojí za zmínku, že v modelech popsaných mnoho odrůd notebooků a kombinace klíčů se mohou lišit. Zkontrolujte, které klávesy pro stisknutí tlačítka je velmi snadné. vyhledejte ikonu TouchPad na klávesnici a podržte jej spolu s klíčem FN.

Jak jsem řekl, v mém modelu není možnost vypnout nebo zapnout touchpad pomocí kláves na klávesnici. Ale na některých typech notebooků HP na panelu věže na levé straně má tlačítko. Musí být stisknuto dvakrát a TouchPad bude zakázán. Pokud to stiskněte tlačítko.

Některé modely notebooků, jako je Asus, mají vestavěný software, který může přizpůsobit myši a touchpads. Asus inteligentní gesto je schopen. Kontroluje funkčnost touchpadu, a pokud s ním existují nějaké problémy, to bude znamenat.

Jak zapnout touchpad přes laptop bios

Někdy výše uvedené způsoby aktivace dotykového panelu notebooku nepomůže vůbec. V mém případě se ukázalo. neexistují žádné kombinace, žádná tlačítka na touchpadu. Zde je takový zatracený model. No, podívejte se na BIOS a zkontrolujte nastavení.

Nejčastěji se způsob, jak zadat BIOS na notebooky se neliší. Jak vstoupit do systému BIOS? Svorka nějaký klíč od F1 až F12. To může být také klávesy ESC nebo DEL. Viz informace o odkazu nebo pasu na základní desku.

Možnost touchpadu v systému BIOS se obvykle nazývá vnitřní polohovací zařízení a nachází se v Advanced. Pokud je parametr přeložen do zakázané polohy. znamená to, že touchpad je zakázán. Přejděte parametr na povolen.

Pro uložení Aplikované nastavení BIOS stiskněte klávesu F10 a potvrďte akci.

Řešení softwaru řešení

Chcete-li začít, zkontrolujte, zda není touchpad v nastavení systému Windows. Potřebná nastavení jsou v ovládacím panelu, sekce „myš“.

V systému Windows 8 nebo 8.1 Můžete stisknout kombinací klíčů WinQ a zadat klíčové slovo myši na vyhledávání. Klikněte na výsledek a na kartě „Nastavení zařízení“, zkontrolujte, zda je dotekový panel vypnutý. Je-li off, pak zapněte.

Dále, pokud stisknete „Parametry“ nebo „Nastavení“ ve stejném okně, zobrazí se okno s některými nastaveními TouchPad. V závislosti na modelu se mohou lišit. Nyní se musíte ujistit, že všechny funkce touchpadu jsou aktivní.

Jsme uloženi pro více efektů restartujte počítač. Pokud všechny provedené akce nepomohly, s největší pravděpodobností problém v ovladačích.

Problém s klávesnicí a touchpadem

Dobré odpoledne. Mám notebook HP 250 G4 Win10 x64. Tlačítka Fn se zvukem, jasem. Dříve stisknutím klávesy F11 odcházela píseň, otevře se prohlížeč v režimu celé obrazovky. V BIOS sledoval, všechno je v pořádku, Fn je na. Četl jsem na internetu Co je třeba stáhnout následující: HP Software Framework, Displej HP na obrazovce, HP (Rychlý start společnosti HP). Nainstaloval jsem všechno, restartoval notebook a klávesnice s touchpadem přestal pracovat. Šel jsem do BIOS, klávesnice tam funguje. V nouzovém režimu. ne. Nebylo možné vrátit zpět přes body obnovy, klávesnice a touchpad byly odstraněny ve Správci zařízení, restartování, zařízení byla přeinstalována, ale stále nefunguje. Přeinstalovaná okna se zachováním osobních údajů nepomohlo také. Řešení řidiče také nepomohlo. Na oficiálních stránkách ovladačů HP pro klávesnici nenalezli. Pro TouchPad se třásl, ale nepomohlo taky. Co se děje?

Expertní odpověď:

Pokud je tedy klávesnice v systému BIOS, pak 99% je softwarový problém.

Přejděte na BIOS a vyhledejte položku „Podpora klávesnice USB“ nebo „Legacy USB podporu“ a zkontrolujte použitou hodnotu, musí být „povoleno“. S velkou pravděpodobností to byl důvod pro popsaný problém.

Pokud jsou tyto parametry aktivní, je možné navíc k přeinstalaci operačního systému a kontrole výkonu externích zařízení (klávesnice a myší), nemáte co nabídnout.

Potřebujete více informací a fotografií / screenshotů.

Andrei Ponomarev

Profesionální pomoc při zřízení, správě, přeinstalování všech programů a operačních systémů rodiny systému Windows.

Vědci prohlásili výhody počítačových her: 3 „pro“ pro střelce, „setory“ a simulátory

Jak stáhnout hudbu s „“

Pop-up Windows znovu nezasahují: Jak jsem odstranil reklamu za 5 minut

Jak stáhnout fotografie z Instagramu

Jak nainstalovat zprávy na počítači

 • V okně „Vlastnosti: myš“ spusťte jeden z možných záložek: CLICPAD, ELAN nebo „Parametry zařízení“. Chcete-li to provést, použijte pokyny z sekce „s“ Ovládací panely „tohoto článku.
 • Chcete-li přejít na nastavení dotykové panely, klikněte na tlačítko „Parametry“ nebo „Možnosti“ vedle tlačítek Enable a Disable. Klikněte na tlačítko „Parametry“
 • Na notebookech lze instalovat senzorické panely různých výrobců, takže menu nastavení se může lišit. Nicméně, oni obvykle nabízejí změnu stejných parametrů. Každý z nich je podrobně popsán v okně, takže i nováček může konfigurovat touchpad. Zvažte nastavení na příkladu akumulátoru touchpadu. V oknech „Vlastnosti pro Synaptics“ existuje několik sekcí, ve kterých můžete konfigurovat příkazy ke kontrole
 • Chcete-li zahájit výběr citlivosti. Otevřete jeden z hlavních oddílů na levé straně okna s názvem „Poznámka“. Nyní klikněte na první bod „Citlivost“. objeví se dva bloky. V prvním parametru „Palm Touch Control“ můžete nastavit minimální úroveň pohybem posuvníku, pokud se často nevhodným dotknete dotykovém panelu, takže v důsledku toho nereaguje na náhodný dotek. Upravte úroveň úrovně „Palm Touch Control“
 • Ve druhé jednotce citlivosti dotyku upravte lisovací sílu na touchpadu, který bude vnímat a v důsledku systému poskytne systém k provedení určitých akcí. Máte nárok posunout posuvník na hodnotu „velmi silný tlak“, pokud je váš touchpad velmi citlivý a reaguje i pro krátké tření. Nainstalujte požadovanou úroveň citlivosti na dotykové citlivosti pomocí posuvníku
 • Gesta, která vnímají dotykový panel, můžete nastavit v takových sekcích jako „rolování“, „Dotkněte se světelným úderem prstu“ a „Aplikační gesta“. V první části můžete povolit parametry pro posouvání jednou nebo dvěma prsty, měřítko zástrčky. V sekci „gesta“ můžete aktivovat příkaz rotace, otočením tří prstů a kliknutí. Nainstalujte potřebná gesta v sekci „Scroll“ a „Aplikační gesta“
 • V každé upravené části musíte kliknout na tlačítko „Použít“ pro zachování všech změn.
 • Chcete-li vrátit původní hodnoty všech parametrů, klepněte na jednu z tlačítek: „Standard“, „Obnovit všechna výchozí nastavení“ nebo „výchozí nastavení“ v závislosti na tom, který výrobce z vašeho touchpadu a přenosného počítače.

Dotykový panel je poměrně snadný návrat výkon: můžete jednoduše upnout konkrétní kombinaci klíčů nebo aktivovat funkci prostřednictvím „Ovládací panely“. Pokud problém není vyřešen, musíte aktualizovat ovladače a zkontrolujte, zda je v nastavení systému BIOS povolen touchpad. Pokud není spuštěna žádná ze způsobů, zkontrolujte počítač pro viry a atribut notebooku do servisu opravy. Je možné, že váš touchpad musí být opraven nebo nahrazen, pokud je vadný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS