Huawei Matebook D 14 Recenze: Vynikající hodnota za peníze. Huawei Matebook D 14

Huawei Matebook D 14 Recenze: Vynikající hodnota za peníze

Přes velmi komplikovaný rok 2019 se Huawei držel svých ambicí na trhu notebooku se vší silou. Čínský výrobce podporoval Microsoft a její Windows 10, nadále nabízí zajímavé alternativy klasickým počítačovým produktům. MateBook D 14 je vydán v únoru tohoto roku a je vážným uchazečem o notebooku středního rozsahu. První recenze a videa na YouTube se o tomto počítači zářivě rozzlobily. Ale co si myslíme?

Huawei Matebook D 14 Datum a cena vydání

Společnost MateBook 13 byla spuštěna před rokem, překvapila více než jeden novinář na CES 2019 v Las Vegas. O rok později, Matebook D pokračuje v dobrodružství Huawei na trhu s notebookem. Jeho cena je oznámena na konci února jako notebook středního rozsahu, je docela cenově dostupná. Najdete ji za 650 GBP ve Velké Británii, což je v přímé konkurenci se značkami jako Asus a jeho vivobook S, Acer a jeho Aspire 5 nebo HP a jeho pavilon herní PC. Dnes si můžete koupit MateBook D 14 v následujících online obchodech.

Známý design a nižší náklady

Když jsem řekl svým kolegům, obdržel jsem Huawei Matebook D 14, okamžitě provedli srovnání s produkty Apple a připomněli mi, že design notebooku Huawei je velmi podobný MacBooks. Být uživatelem MacBook Pro po věky (abych byl upřímný, moji rodiče mi už před 20 lety dali před 20 lety), myslel jsem si, že nebudu mít tolik šedý hliníkový notebook, ale alespoň typ designu, který byl velmi dobře známý mě.

Nakonec jsem otevřel balíček a narazil na šedou nekovovou verzi tohoto zařízení. V této barvě jsem byl okamžitě závislý na tom, co mi připadá upřímně velmi krásné. Povrch je na dotek velmi příjemný a nemáte pocit, že se denně manipuluje s počítačem střední třídy. Naštěstí pro mě jsem mohl vyzkoušet všechny funkce pomocí Huawei Mate 20 Pro. Když umístíte obě zařízení vedle sebe, kombinují se velmi dobře. Kromě jména se zdá, že Huawei postupně hledá svůj vlastní podpis, pokud jde o design a estetiku.

Bylo to velké překvapení vidět, že toto světlo 1.4kg notebook je přesto velmi robustní. Jeho kompaktní rozměry (286 x 211 x 14.9 mm) učinit z něj dokonalý společník pro výlety do knihovny nebo do kavárny. Jako takový se perfektně hodí do brašničky nebo batohu. S tímto uvnitř můžete dokonce jezdit na kole s batohem a nikdy nebudete cítit jeho váhu. Bohužel má vadu, která je společná pro mnoho počítačů středního rozsahu: má tendenci se velmi rychle zahřívat. Ventilátor vydává hluk, když položíte Matebook D14 na povrch, který není úplně plochý, jako je postel nebo kolena.

Střízlivý a elegantní. To jsou slova, která bych použil k popisu tohoto počítače. V 15.9 mm v nejsilnějším bodě, Huawei nabízí zařízení určené pro kočovníky a studenty. Je tedy ve službě připojení. Matebook D14 nabízí 3.5mm konektor pro sluchátka, tři porty USB (1x USB-C, 1x 3.0 a 1x 2.0) a zásuvka HDMI. Na rozdíl od současného trendu čínský gigant trvá na údržbě klasických portů a ne na jejich nahrazení jediným portem USB-C. Osobně lituji nepřítomnosti portu Ethernet, ale je třeba mít na paměti, že se jedná o notebook, který stojí 700.

Senzor otisků prstů je pro mě hlavním přínosem tohoto počítače. Měl jsem to štěstí, že jsem to ochutnal během rozhovoru s jedním ze zástupců Huawei Francie. Promluvil tuto funkci jako jednu z hlavních výhod tohoto modelu. Jakmile jsem měl počítač v ruce, okamžitě jsem tuto funkci vyzkoušel a musím přiznat, že se mi to velmi líbí kvůli jeho rychlosti. Osobně jsem spokojenější s odemknutím otisků prstů notebooku než já s Huawei Mate 20 Pro. Matebook D14 se stala mým počítačem pro volný čas ve fázi zadržování a já považuji senzor otisků prstů za perfektní. Funguje to skvěle s Windows Hello.

Ostrý, ale ne jasný, displej

S klasickým displejem 1920 x 1080 pixelů vytváří obrazovka MateBook D14 ostré, jasné obrázky. Přidejte k tomu 14palcovou obrazovku, která dává smysl při používání počítače pro telekomunikace, kde musíte otevřít několik karet najednou a použít celý adresář kancelářských nástrojů. Funkce, která mě nejvíce zaujala, je to, že obrazovka může otevřít 180 °, a tak ležet plochý. Na začátku mého testu jsem se pokusil vidět, jaké situace by pro mě mohla být tato možnost užitečná. Po několika týdnech musím přiznat, že ho nikdy nepoužívám, ale uznávám, že může být zajímavé orientovat obrazovku, jak si přejete. Neexistuje však žádný dotykový displej.

Navzdory nepopiratelné kvalitě obrazovky trpí Matebook D14 stejné problémy s jasem jako Matebook 13. Poměr kontrastu 800: 1 a jas 250 CD/m2 jsou příliš nízké pro pohodlné použití v jasném okolním světle. Pokud chcete pracovat na terase v kavárně nebo na balkoně, můžete zvýšit jas obrazovky, ale to nikdy problém vyřeší. Tento problém si zaslouží být zmíněn zde, protože, jak mi zástupce Huawei Francie potvrdil, značka se zaměřuje na mladé, kočovné a studentské publikum. Toto cílové publikum je však rozhodně většinou městské, ale tito lidé se pohybují na veřejných místech se svými počítači. Je důležité zdůraznit, že toto publikum představuje většinu uživatelů MacBooku v Evropě.

Nelichotivá webová kamera

Rámy kolem obrazovky jsou malé. Huaweiho vysvětlení je, že bylo nutné vytvořit prostor pro velký displej. Tento typ výhody může být užitečný, pokud jste těžkým uživatelem Skype nebo Hangouts. Ale pro všechno, co bude fungovat správně, potřebujete správnou webovou kameru. Zde je webová kamera umístěna na úrovni klávesnice. Otevírá se a zavírá ručně. Výsledkem je katastrofa. Vím, že tento termín je silný, ale tento počítač používám každý den (síla Covid-19 způsobuje, že mám a budu mít tento produkt s sebou mimo čas věnovaný testování produktů v naší technologické redakci) a funguje to velmi špatně. Například, když děláte Skype, druhá osoba nikdy nevidí vaši tvář správně. Vidí vaši bradu a ne vaše oči. Nízký úhel může být nelichotivý, pokud videokonferencí pro práci nebo flirtování videa. Znovu si pamatujte, že tento notebook je zaměřen na mladé publikum. Webová kamera je velmi důležitá.

Chytrý přenos souborů s podílem Huawei

Navzdory svým neúspěchům se severoamerickými úřady se Huawei může spolehnout na podporu společnosti Microsoft, která poskytuje Windows 10 pro tento produkt. Tento notebook dokonale integruje všechny funkce tohoto operačního systému. Ale nejzajímavější je jinde. Matebook D14 se perfektně hodí do podílu Huawei. soupeř Apple’s Airdrop druhů. Zde není třeba internet, natož Bluetooth. Jednoduše připojte svůj smartphone Huawei k Matebook a pryč. Operace je jednoduchá. Stačí jej umístit na nálepku Sdílet Huawei a máte hotovo. Průvodce připojením PC Manager (centrální rozbočovač vašeho počítače Huawei, který zahrnuje kontrolu, že řidiči jsou aktuální) provede zbytek práce.

Výsledky jsou docela působivé. Dovolte mi, abych vám připomněl, že se jedná o notebook středního rozsahu. Funkce OneHop (přímý důsledek sdílení Huawei) vám umožňuje přenášet soubory nebo obrázky mezi smartphonem a počítačem v mrknutí oka. Oceňuji snadnost této funkce. Stačí otevřít fotografii na svém smartphonu. Pak to jednoduše přetáhněte do počítače. Fotografie se objeví okamžitě na obrazovce D14. Opak je také pravdivý: Otevřete kompatibilní obrázek nebo soubor do počítače a poté jej přetáhněte do telefonu, abyste jej získali.

huawei, matebook, recenze, vynikající, hodnota

AMD, Ryzen a 8 GB RAM

Toto zařízení používá s procesorem Ryzen 5 3500U a nabízí 8 GB RAM. Pokud jde o jeho GPU, je to AMD Radeon Vega 8. D14 je proto počítač střední třídy z hlediska hardwaru i ceny. Navzdory svým aktivům se nejedná o počítač pro hráče nebo pro použití chamtivého softwaru. Jeho procesor nabízí relativně nízkou frekvenci. Grafické uživatelské rozhraní trpí například při hraní arkádových her. Jak již bylo zmíněno dříve, zařízení se vyhýbá dechu, když je přetíženo, například při spuštění těžké aplikace. Počítač pak má mírný úpal a začíná se hlučně vybírat tepla skrz jediný ventilátor umístěný pod podvozkem. Dalším problémem, který je třeba nahlásit, je, že nebude možné přidat do počítače RAM (je pájena na základní desku).

Vynikající zvuk všestranný

Kromě Apple, který dělá pozoruhodnou práci se zvukem svých MacBooků, se zdá, že se o tomto problému málo stará výrobci Windows málo. To není případ Huawei, který nabízí více než přijatelný zvuk pro zařízení střední třídy. Reproduktory na obou stranách podvozku vytvářejí kvalitní zvuk, zejména pokud jde o basu. Zahrnutí konektoru pro sluchátka je oprávněné pro použití kabelových náhlavních souprav. Testoval jsem zvuk pomocí bezdrátových sluchátka Bluetooth středního rozsahu a výsledek byl více než uspokojivý. Využití času stráveného zařízením jsem testoval objem v různých situacích, včetně reproduktorů Bluetooth, a došel jsem k závěru, že zvuk netrpí žádným znatelným zkreslením. I při vysokých objemech.

Hodiny výdrže baterie

Výdrž baterie je jedním z pěkných překvapení v Matebook D14. Baterie opravdu trvá. AMD Ryzen 5 3500 U a jeho 15 W TDP umožňují Matebook D 14 vydržet něco přes sedm hodin na plnou sílu, i.E. Při plné rychlosti obchodního použití (MicroSft Office, Slack, Video Conference, Google Chrome), surfování na webu, sledování videí na YouTube, sledování série na Amazon Prime Video a pomocí stolního počítače WhatsApp Desktop. Sedmihodinová vytrvalost je pro počítač v tomto cenovém rozpětí docela uspokojivá.

Konečný verdikt

S The MateBook D14, Huawei přináší velkou ránu na trhu středního rozsahu. Tento notebook nabízí velmi zajímavé funkce pro 700: design, baterie, kvalita displeje, softwarové rozhraní a zejména se sdílením Huawei. Z dlouhodobého hlediska je skutečná politika společnosti, která by byla součástí trhu s notebookem. S chytrými telefony, tablety, sluchátky, 5G antény atd., Zdá se, že se Huawei na začátku roku 2020 odrazil. Lze dokonce říci, že společnost hraje na všech frontách a chce vyhrát všude. Výsledkem je všestranný počítač pro použití v kanceláři i ve volném čase.

Nyní musí značka zcela přepracovat svou webovou kameru. Zdá se, že Huawei se úmyslně v rozporu, protože volba nabídnout zároveň větší obrazovku a více než průměrná webová kamera mě ponechává matoucí. Je to škoda, protože cílové publikum používá nebo použije tento nástroj. Otázkou je toto: je to dost deaktivace, aby bránilo Huaweiho dobytí mladé veřejnosti? Čas ukáže. V každém případě společnost počítá s podporou společnosti Microsoft. Kromě webové kamery je Matebook D14 výhodná.

huawei, matebook, recenze, vynikající, hodnota

Právě dokončím zmínku o vydání ekosystému Huawei. Dejte si pozor, i když marketing má tendenci prodávat tuto myšlenku, stále nemůžeme mluvit o autonomii systémů Huawei, protože výrobce nemá svůj vlastní operační systém. Značka potřebuje nebo bude stále potřebovat, služby Windows. Zde znovu bude budoucnost zajímavá.

NextPit obdrží provizi pro nákupy provedené prostřednictvím označených odkazů. To nemá žádný vliv na redakční obsah a nejsou pro vás žádné náklady. Více o tom, jak vyděláváme peníze na naší stránce transparentnosti.

PROS AND CONS of Huawei Matebook D14 ��? 3 Month Laptop Update

Takto recenze NextPit smartphony, nosidla, sluchátka více: Přečtěte si více!

Před nástupem do Androidpit pracoval Daniel dlouho jako konzultant a specialista na sociální analýzu. Velmi dlouholetý uživatel produktů Apple, zvláště rád cestuje do Latinské Ameriky a hraje strategické videohry.

Doporučené články

Matthias „Matt“ Zellmer před 1 dnem

Matthias „Matt“ Zellmer před 1 týdnem

Huawei Matebook D 14 Recenze

HUAWEI MATEBOOK D 14 by měli být zvažováni všemi studenty a uživateli produktivity, zejména ti, pro které je hodnota za peníze prioritou. Oblíbené studenty, jako je MacBook Air a Surface Notebook

Klíčové specifikace

Huawei nedávno spustila svou sestavu nových produktů z roku 2020 a mezi skládací telefony a jedinečně barevné vlajkové notebooky jste možná zmeškali odhalení některých nových středních rangerů: Matebook D 14 a 15.

Zatímco Huawei Matebook X Pro pravděpodobně upoutal pozornost nejvíce během nedávné zahájení akce. s ohromujícími možnostmi zelené barvy. Matebook D 14 by mohl být jen temným koněm a praskání pro studenty.

Huawei Matebook D 14 se rozhodne za nízkou cenu spolu s některými skromnými komponenty ve srovnání s vlajkovou lodí Ultrabooks a vytváří přitažlivou nabídku pro ty, kteří nechtějí zlomit banku. Ale má Huawei rovnováhu ceny a funkcí správně?

Huawei Matebook D 14 Design. ne přesně jablko a pomeranče

Huawei Matebook D 14 je skvěle vypadající notebook, zejména za cenu. Skutečnost však není, že toto zařízení bere mnoho podnětů z řady Apple MacBook. úmyslné nebo ne.

Nicméně Apple má na trhu některé z nejlépe navržených véčků, takže při modelování zařízení je třeba hledat horší společnosti. Matebook D 14 jako takový je elegantní notebook.

huawei, matebook, recenze, vynikající, hodnota

Primárně vyrobená z slitiny hliníku, Matebook D 14 je vhodně lehký a sportovní čistý kovový vzhled. Toto je dále oceněno singlem Vesmírně šedá Barevná možnost.

Ustanovení portů MateBook D 14 je v pořádku; Nabízí více než mnoho notebooků v této velikosti. Je tu USB-A 3.0 Port, USB-A 2.0 Port, HDMI v plné velikosti (nejpůsobivější začlenění), konektor pro sluchátka a jeden USB-C.

USB-C je pro nabíjení, a to mě touží po dalším port USB-C v zařízení-pravděpodobně namísto USB-A 2.0 Port-umožnit dvě současná připojení USB-C. Neexistuje zde také žádná podpora Thunderbolt 3, která by dramaticky zvýšila rychlost přenosu dat a umožnila výstup video.

Huawei Matebook D 14 Klávesnice a trackpad. ideální pro eseje

Klávesnice je další oblast, ve které Huawei Matebook D 14 vyzařuje vibrace MacBook, zejména pokud jde o vzhled. Starosti ne hafterfy přepínat nenávisti. to není to, co se sem dostanete.

Klávesnice Matebook D 14 nenabízí obrovské množství cestování, ale není tak málo, že to způsobí únavové problémy. Klávesnice je také vhodně hmataná a klika pro takové tenké zařízení a zároveň dokáže zůstat přiměřeně klidný.

Stejně jako mnoho Matebooks před tím, webová kamera sedí ve středu funkčních klíčů a objeví se, když na něj kliknete. Úhel je samozřejmě nelichotivý. ale změna umožňuje štíhlé rámy kolem displeje a je hezké mít jen pro případ.

Na stranu kláves sedí tlačítko napájení, které také funguje jako senzor otisků prstů. Senzor funguje tak, jak byste očekávali, bez problémů a zanedbatelného zpoždění vstupu.

Trackpad je otevřený a zavřený pouzdro. MateBook se rozhodne napodobit obrovský styl trackpadu Apple a rozhodl se pro něco skromnějšího. Pokud jde o výkon, nezažil jsem žádné problémy. Trackpad reaguje z rohu do rohu a při stisknutí nabízí slušnou úroveň cestování.

Huawei Matebook D 14 Displej. faktor „matný“

Při výrobě zařízení mohou být zobrazovací panely často jednou z dražších částí. Je to tato oblast, kde se cítí, jako by Huawei provedl určité úspory, ale to neznamená, že je to špatné v každodenním používání.

Jas je dobrý, ale není skvělý na 282.9 NIT. řekl bych, že se budete snažit použít v jasně osvětlených podmínkách, ale matný displej velmi pomůže v této oblasti.

Díky přiměřeně hluboké černé úrovni však kontrast přichází ve velmi slušném 1141: 1. Pro ty, kteří jsou jako Netflix a Disney Plus, by měl být displej tohoto notebooku adekvátní.

Pokud jde o rozsah barev, naše displeje byly docela špatné. Testy se vrátily na 59% SRGB, 41% Adobe RGB a 42% DCI-P3. Z laiků to znamená, že tento notebook opravdu nebudete chtít používat pro jakoukoli designovou práci, která se spoléhá na přesnost barev. To však opravdu nebrání schopnosti tohoto notebooku vyrovnat se se základy studentského života, jako je procházení webu a psaní esejů.

Huawei Matebook D 14 Performance. umělec Goldilocks

Pokud se podíváte na specifikační list Huawei Matebook D 14, je nepravděpodobné, že by byl odfouknut. Abych byl upřímný, možná se dokonce trochu obáváte o výkon. ale starosti ne.

Kombinace AMD Ryzen 5 3500U, 8 GB RAM a 512 GB SSD nabízí elegantní zážitek, který překonal moje očekávání. Pro studenta, který by mohl běžet nahoru po 10 kartách chromu a jiného softwaru pro produktivitu, zřídka narazíte na zpomalení. Podařilo se mi mít spuštěno 20 karet před jakýmkoli známkou zpomalení.

Huawei Matebook D 14 HP Envy 13 Avita Liber 14
Geekbench 4 single jádro 3866 4281 3979
Geekbench 4 Multi Core 12 053 14167 7407
PCMark 10 3798 3711 2875

Pokud se chystáte na dražší stroj, například HP Envy 13, můžete získat více koňských sil. Pro trh studentů a produktivity si však nejsem jistý, že budete potřebovat víc, než co Huawei nabízí.

Na druhé straně mince, pokud se snažíte ušetřit peníze, pak zařízení, která jsme testovali přibližně o 100 liber, prokázaly sníženou schopnost ve srovnání s Huawei Matebook D 14. Tato nabídka Huawei sedí na úrovni výkonu, která je správná.

Je samozřejmé, že hraní je mimo stůl, protože chybí grafická karta. Dokonce ani nízko náročné hry, jako je Fortnite.

Rychlosti SSD Huawei Matebook D 14 jsou překvapivě nippy s skóre čtení 3476 MB/s a skóre zápisu 1928 MB/s. To jsou oba vynikající výsledky toho, co byste obecně našli z notebooků o několik stovek quid dražší, což má za následek zkrácení čekací doby při ukládání nebo načítání dat na/z vaší jednotky.

Jedna anomálie, kterou jsme našli s SSD v Matebook D 14, byl oddíl pohonu. Oddíl rozdělí výchozí jednotku SSD na jednotku sub-100GB a zbytek úložiště v druhém. Kontaktovali jsme Huawei, abychom objasnili, zda je to standardní, protože to může být docela potíže, protože první jednotka se vyplní poměrně rychle, a podle toho tuto recenzi aktualizují.

Huawei Matebook D 14 Výdrž baterie. vhodně značná

Huawei Matebook D 14 má baterii 56Wh a při našem testování to trvalo necelých devět hodin. Test se do značné míry shoduje s 9.5 hodin „celodenní výdrž baterie“, které Huawei touts. To je poněkud vzácnost; Některé nároky na výdrž baterie společnosti často nedosahují použití v reálném světě.

Pokud zjistíte, že jste nízko, oceníte rychlost nabíjení. Je schopen přidat těsně pod 50% poplatku za půl hodiny-ideální pro studenta nebo pracovníka, který je on-the-go.

Pokud byste si koupili Huawei Matebook D 14?

Huawei Matebook D 14 by mohl být uchazečem o jeden z nejlepších (a nejdostupnějších) studentských notebooků na trhu dnes. Sedí za cenu, kde má malou konkurenci. Zařízení, která jsou o 100 liber levnější, jako je Avita Liber 14, jsou horšími umělci. Pak jsou tu zařízení, která stojí o několik set liber více, například HP Envy 13, která nabízejí lepší statistiky benchmarků, ale nemusí stát za uživatele produktivity za to, že uživatele produktivity za dodatečnou produktivitu nestají za to.

Pokud se díváte na tyto notebooky, pravděpodobně si všimnete Huawei Matebook D 15. 15palcová verze této řady je o 50 liber levnější, ale přichází s polovinou úložiště a menší baterií. Pokud nejste zoufalí pro 15palcový displej, rozhodli bychom se pokaždé pro 14palcový model.

HUAWEI MATEBOOK D 14 by měli být zvažováni všemi studenty a uživateli produktivity, zejména ti, kteří upřednostňují hodnotu za peníze. Studentské oblíbené, jako je notebook MacBook Air a Surface, přicházejí za cenu nejméně 300 liber. Matebook D 14 nabízí super-atraktivní cenu za pouhých 649 GBP, což z něj činí jednu z našich nejlepších doporučených možností pro studenty a studenty, kteří mají rozpočet.

Jak testujeme notebooky

Na rozdíl od jiných webů testujeme každý notebook, který jsme důkladně kontrolovali po delší dobu. Pro správné porovnání funkcí používáme průmyslové standardní testy. Vždy vám řekneme, co najdeme. Nikdy nepřijímáme peníze na kontrolu produktu.

Huawei Matebook D14 Recenze: Váš notebook pro nový normální?

Huawei dále posiluje své nabídky v IT prostoru tím, že oficiálně zahajuje menší 14palcový matebook d14. Huawei Matebook D14 kombinuje solidní sadu funkcí a možností procesoru, které jsou přítomny v D15, do o něco přenosnějšího podvozku.

Díky solidní sadě funkcí a agresivním stanovením cen Huawei doufá, že D14 bude moci uživatele houpat, aby si vybrali jeden, aby použili pro dnešní „nový normální“.

Celokovový podvozek dělá jeden tvrdý cookie

Není divu, že MateBook D14 vypadá neuvěřitelně podobně jako jeho mírně větší bratry, při své konstrukci a konstrukci používá stejnou slitinu hliníku.

Stejně jako jeho větší bratr bere liberální design z řady notebooků Apple MacBook, což může nebo nemusí být dobrá věc, v závislosti na vašem vkusu.

Nelze popřít, že Huawei Matebook D14 vypadá a cítí se prémiová, a pokud se chystáte inspirovat designu notebooku, může to být také Apple.

Přestože se jedná o notebook střední třídy, Matebook D14 se cítí dražší, než ve skutečnosti je. Je to slušně lehké, přichází jen kolem 1.38 kilogramů, což je smidge více než menší Matebook 13 Huawei, která byla spuštěna před několika lety.

Matný displej činí nereflexní, ale přesnost barev není nejlepší

Na displeji MateBook D14 je toho hodně, ale není to dokonalé.

Nejdříve dobré věci: 14palcové, IPS panelové sportovní rozlišení plného HD a má poměrně velkorysý poměr 84% obrazovky k tělu, který umožnil hubenou stranu a horní rány.

HUAWEI MateBook D14. идеальный ноутбук?

Displej byl ošetřen matným povlakem, který se stará o nepříjemné oslnění, když jste venku.

Špatnou zprávou je, že displej není tak jasný, jak by se mi líbil, s maximálním jasem přichází na pouhých 250 nits. Je to dost dobré pro venkovní použití, i když bych zůstal mimo přímé sluneční světlo, kdyby to bylo možné.

Displej také není přesný barvu, což vylučuje používání Matebook D14 pro jakoukoli práci, která vyžaduje přesnost barev.

Shattering of Ports, ale přinejmenším klávesnice se cítí hezky na psaní

D14 má celkovou tloušťku kolem 15.9 mm, což z něj dělá relativně tenký notebook pro to, co to je.

Huawei vybavil Matebook D14 spravedlivým výběrem portů, které zahrnují dva porty USB-A (jeden 3.1 a jeden 2.0), jediný port USB typu-C (který také zdvojnásobí jako nabíjecí port), port HDMI a 3.5mm konektor pro sluchátka.

I když se mi líbí skutečnost, že nabíjení se provádí přes port USB typu-C, protože to znamená, že můžete nabít notebook prostřednictvím napájecí banky, pokud jej podporuje, je trochu nepříjemné, že nemůžete připojit svůj telefon ani jakýkoli gadget Používá rozhraní typu C, když nabíjíte notebook současně. Zde by byl užitečný druhý port typu C. Port typu C také nemá podporu Thunderbolt 3, což je trochu zklamáním.

Stejně jako větší MateBook D15, má MateBook D14 funkce, které byste obvykle našli na vlajkové lodi notebooky.

Jedním z nich je použití integrovaného skeneru otisků prstů v tlačítku napájení, díky kterému jsou bezpečné přihlášení neuvěřitelně rychle.

Druhým je přemístění webové kamery do podvozku notebooku, přímo mezi klávesami F6 a F7. Webová kamera se objeví jediným stisknutím tlačítka, i když úhel je menší než lichotivý, protože to ukazuje, v úhlu.

Jak nelichotící se jako webová kamera, vás nutí dívat se do volání zoomu, jeho umístění umožňuje nepatrného horního rámečku D14.

Klávesnice je pěkná a rovnoměrně rozložená a má dostatečně slušné cestování. Je to také podsvícené, ale já bych to upřednostňoval, kdyby byla podsvícení trochu jasnější.

Trackpad je v pořádku za to, co to je, a je dostatečně citlivý na ty časy, kdy se nechcete chtít vytáhnout myši z tašky.

než dostatek síly, aby vás dosáhl úkolů produktivity

Huawei je zvolen k vybavení jejich rozpočtu a notebooků MateBook pro střední třídu procesory AMD Ryzen 5, přičemž Matebook D14 získává Ryzen 5 3500U.

Získáte také 8 GB RAM a 512 GB úložiště SSD, což je více než dost pro zamýšlené publikum, což jsou studenti a pracovníci v kanceláři.

Spuštění MateBook D14 prostřednictvím mého typického pracovního dne psaní článků, úpravy a sledování několika klipů na YouTube a Netflixu, zatímco mají otevřené 5-10 chromových karet, se notebooku vůbec nezbavil.

Hraní samozřejmě není vyloučeno, protože Matebook D14 se na to vůbec nestane.

Jednou z pěkných funkcí s přidanou hodnotou, kterou nikde jinde nenajdete, je sdílení Huawei, což vám umožní přenášet soubory z vašeho telefonu Huawei do Matebook D14 pomocí jednoduchého klepnutí.

Systém OneHop společnosti Huawei je opravdu pohodlný způsob, jak přenést obrázky z vašeho telefonu do Matebook D14, i když je to funkce, která je použitelná pouze tehdy, pokud váš telefon spustí emui.

Matebook D14 také zapůsobila na výdrž baterie. Huawei inzeruje Matebook D14 jako 9.5hodinová vytrvalost baterie a náš test smyčky baterie (který sestával z běhu videa, dokud baterie nezemře) zaznamenala 8 hodin a 52 minut běhu.

To je docela dobré pro to, co se dostáváte, a je blízko tomu, co Huawei inzeruje.

Huawei Matebook D14 Verdikt: Vynikající hodnota všude kolem

Pokud jste hledali notebook, který byste mohli použít pro naši „novou normální“, možná se budete chtít podívat na nový Huawei’s New Matebook D14. Je tu spousta, od hliníkového podvozku po výkonné interní, až po výjimečnou vytrvalost baterie notebooku.

Huawei Matebook D14 Price Filipíny

Nejlepší na tom je, že je to ceny docela dobře, přichází na PHP 42 990 pro konfiguraci, kterou jsme zkontrolovali (Ryzen 7, 512 GB úložiště SSD, 8 GB RAM). Na PHP 39 990 je k dispozici cenově dostupnější varianta Ryzen 5, pokud se chcete oholit několik tisíc pesos z ceny nálepky na notebook.

Huawei nabízí od 29. června do 3. července speciální balíček Early Bird pouze D14, který zahrnuje dvojici uší na volné noze Huawei, myš Huawei Bluetooth a vyhrazený batoh (v hodnotě Php 6 270 kombinovaných).

Zákazníci, kteří si zakoupí D14 nebo D15 (SRP PHP 37 990) od 4. do 31. července, stále dostávají batoh Huawei (v hodnotě Php 1 390) jako speciální freebie.

Huawei Matebook D14 Recenze

Okamžitě jsem z krabice byl ohromen robustní a prémiovými materiály Matebook D14. S lehkostí, která se stále cítila robustní, kovové textury okamžitě vyvolaly pocit špičkového notebooku. Poprvé jsem zapnul notebook, byl jsem veden standardním nastavením systému Windows, přičemž přidání biometrie je uvítací dotek. Umístění čtečky otisků prstů v tlačítku napájení jsem mohl obejít obvyklou obrazovku vstupního kolíku a dorazit přímo do mé práce. Psaní bylo léčbou a podsvícení za každým jednotlivým klíčem usnadnilo navigaci v klávesnici v noci.

Krása bez rámečku

D14 je vybaven nádherným panelem s nízkým přednášejícím 14 ”s pozoruhodným poměrem obrazovky k tělu 84%. Se všemi těmito obrazovkami, prohlížení obsahu, práce a dokonce i základní webové stránky se cítily fantastické. Při používání editačního softwaru DaVinci Resolve jsem měl dostatek prostoru pro složky médií, samotný časový osu a panel prohlížeče. Huawei kurzy obrazovky této matebook jako displej „fullView“ a je to vhodný popis. Obsah videa obsahoval barvu a jasnost a překlenul z rohu do rohu a nikdy jsem nebyl zklamán obrázkem. Na druhé straně se pod klávesnicí nacházejí duální reproduktory Matebook a při zmírnění na stole znějí dobře, zvuk se při kořeně tlumil, zatímco on-lap.

Výkon výkonnosti

SSD, D14 je rychlý blesk. Přihlášení bylo okamžité, průzkumník souborů se nikdy nezpomalil a měl několik karet a Windows otevřených najednou nebyla nikdy problémem pro 16 GB RAM. Spolu s responzivní klávesnicí znamenala rychlost, že to byl perfektní stroj pro psaní kontroly (aktivita, kterou dělám na notebooku v tuto chvíli). Díky mému Mousepad na bázi gest bych mohl bez námahy přepínat. Nikdy jsem nedošel z baterie a když napájecí napájení bylo nízké, nabíječka USB-C poskytla rychlý napájení.

D14 také reaguje na silnější požadavky a já jsem byl k dispozici pro použití Davinci Resolve 17 pro základní řezání, přechody a úpravy barev. Zatímco nedostatek vyhrazeného herního GPU vykreslování 3D textového vykreslování GPU, jednoduché úpravy HD fungovaly velmi dobře. Pokud jde o hraní hraní, hraje Ryzen 7 a 16 GB RAM nízko náročné hry, jako jsou karty Roguelikes a Platformers bez závěsu. Ve skutečnosti dokonce i 3D tituly, jako je Rocket League. Služby streamování her, jako je Google Stadia.

Funkce soukromí vs

D14 má centrální webovou kameru zapuštěnou s funkčními klávesami a stisknutím na ikoně kamery klávesnice převrátí webovou kameru směrem k mě. I když to brání problémům s soukromí a umožňuje více prostoru pro obrazovku, zjistil jsem, že úhel nebyl zdaleka lichotivý, když se moji partneři volaly přivítáni s pohledem na můj červ na moji bradu. Ve věku zvýšeného konferenčního volání pochybuji, že by mnozí měli prospěch z používání této kamery v profesionálním prostředí. Samozřejmě existuje mnoho možností pro webové kamery USB, ale lepší interní možnost by byla velmi oceněna.

Rychlá rekapitulace

Úchvatně rychlý lehký, ale robustní nádherný panel Pohodlný vestavěný biometrický prémiový pocit-Webcam POV není zdaleka ideální

Pokud hledáte notebook pro práci a lehkou hru, pak Huawei D14 nabízí vynikající volbu. Úchvatně rychle a s prémiovým vzhledem a pocitem, je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí na cestách kvalitní obrazovku.

Rychlé hodnocení hodnocení

Můžete si koupit Huawei Matebook D 14 2020 AMD z obchodu Huawei

Naše recenze najdete a přečtete si na OpenCritic.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS