Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) Recenze: Krása s jedním velkým problémem. Huawei Mate Pad Pro

Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) Recenze: Krása s jedním velkým problémem

Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) je opravdu zázrak. Každý, kdo potřebuje tablet pro cokoli kreativního, by a měl by být zoufalý, aby se dostali do rukou. Bohužel však proto, že to běží na harmonii OS 2, jste velmi omezeni, ve kterých aplikacích, které si můžete stáhnout z Huawei Appgallery. Takže pro mnoho lidí to prostě nebude správné.

 • Velký, jasný, jasný displej
 • Spousta užitečných funkcí produktivity
 • Dlouhá životnost baterie

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Všechny nejlepší funkce, zprávy, tipy a skvělé nabídky, které vám pomohou žít lepší život prostřednictvím technologie

Děkujeme vám za přihlášení do T3. Brzy obdržíte ověřovací e.mail.

Byl tam problém. Obnovte stránku a zkuste to znovu.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

Abych to shrnul tento Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) Recenze: Pokud již vlastníte zařízení Huawei a potřebujete nový tablet s velkou obrazovkou, bude to pro vás jeden z nejlepších tabletů. Ale kdokoli, kdo se spoléhá na aplikace Google, jako je Gmail.

S 12.Obrazovka 6 palců a připojená magnetická klávesnice, Huawei Matepad Pro (2021) vypadá a cítí se jako notebook 2 v 1. Opravdu, budete chtít vystříkat na jednom, pouze pokud potřebujete pro práci i na velké obrazovce tablet i hrát.

V tomto Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) Recenze, provedu vás vše, co potřebujete vědět. Počínaje jeho dostupností, poté se podívá na jeho design, displej, výkon a výdrž baterie, než vás spustí, skrze které můžete zvážit jiné tablety, které byste mohli zvážit. Pojďme na to.

Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) Recenze: Cena a dostupnost

Za to, že věci jsou, nevíme, kdy Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) zasáhne Velkou Británii a Austrálii, tento článek aktualizuji, jakmile to zjistíme více.

Pokud jste v USA, pak těžké štěstí, protože tam nebude k dispozici.

Tablet, který jsem testoval, také přišel s Huawei M-Pencil (2. generace) a inteligentní magnetickou klávesnicí Huawei.

Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) Recenze: Návrh a zobrazení

Premium je nejlepší způsob, jak popsat design Huawei Matepad Pro 12.6 (2021). Displej se táhne přes přední stranu s poměrem obrazovky k tělu 90%. Super štíhlé rámy a zaoblené rohy spárované s matnou šedou barvou způsobují, že to vypadá elegantně, i když je to převážně plastové. Je to jen 6.7 mm tlustý, takže se cítí pohodlně držet po delší dobu. Na zadní straně je malý modul fotoaparátu a diskrétní logo Huawei.

12.Displej OLED 6 palců má rozlišení 2560 x 1600 pixelů. Displej může produkovat 16.7 milionů barev s širokým barevným gautem DCI-P3. Upřímně řečeno, je to krásná obrazovka s působivě přesnou reprodukcí barev. Světlý, živý, lesklý. Je to opravdu ideální pro kreativní úkoly, jako je úpravy fotografií nebo skicování. Zjistíte, že streamování video obsahu je také potěšením, je tu spousta hloubky a definice. Velká obrazovka je dostatečně velká na to, aby mohla pracovat, ale dostatečně malá, aby se vešla do vaší tašky a vážila 609 g, je velmi lehká zvažování.

Pokud jde o skutečné používání dotykové obrazovky, je to velmi reagující, přesně zvedl můj dotek, když jsem udělal rychlé náčrtky nebo zadával dokumenty. To neznamená, že si však vyzvedne žádné náhodné kohoutky. Opravdu nemám špatné slovo o kvalitě displeje, i když obnovovací frekvence by mohla být lepší. Je to jen 60 Hz, což není nikde poblíž 120 Hz Samsung Galaxy Tab S7.

Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) Recenze: výkon a baterie

Balení Huaweiho vlastní čipová sada 5nm Kirin 9000e, Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) je určitě rychlý. Ani jednou jsem neměl problémy se zpožděním nebo koktáním. To se zvládlo se vším od úpravy fotografií až po skicování s úplnou lehkostí. Nemohl jsem si stáhnout žádné benchmarkingové aplikace, ale poté, co jsem je použil několik týdnů, se zdálo, že není nic, co by nemohlo udělat, přepínání mezi aplikacemi a načítání her během několika sekund. Pomocí Wi-Fi 6 si určitě získáte také nejrychlejší možné rychlosti internetu.

Běh na Harmony OS 2, Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) se cítí intuitivně. Je to velmi Android-esque. Aplikační lišta podél spodní části poskytuje rychlý přístup k vašim oblíbeným, aplikace a widgety jsou úhledně uspořádány do složek a přejedete dolů z pravého horního rohu, abyste získali přístup do řídicího centra, kde můžete zapnout režim pohodlí očí, upravit jas nebo upravit nebo upravit jas nebo Udělejte si mimo jiné snímek obrazovky.

Velkým problémem s jejich operačním systémem je, že nemá integrované služby Google. To znamená, že nemůžete získat aplikace Google jako Gmail nebo YouTube, ani nemůžete použít obchod Google Play. To vás omezuje na používání vlastního appgallery Huawei, která není nikde tak poblíž. Můžete si stáhnout některé z aplikací, které nemá prostřednictvím prohlížeče, i když budete muset být opatrní, abyste si nestavili nic škodlivého. To určitě okamžitě odloží některé lidi.

Jedna skvělá věc na OS Harmony je, že můžete opravdu snadno přenášet soubory napříč zařízeními, ale samozřejmě budete potřebovat další zařízení Huawei, aby to fungovalo. Poskytuje také produktivnější způsoby práce, jako je možnost nechat otevřít více oken najednou nebo spustit dva úkoly současně ze stejné aplikace. Pokud vlastníte notebook Huawei Matebook, můžete také pomocí tabletu rozšířit nebo zrcadlit displej. Kombinované, tyto funkce dělají z tohoto tabletu vhodný pro práci, budete moci efektivněji dosáhnout zátěže, efektivněji.

Huawei se zabalil do velké 10 050 mAh baterie, testoval jsem ji spuštěním místního videa na plné jas po dobu dvou hodin. V té době úroveň baterie klesla o 10%, což naznačuje, že by to trvalo celkem 20 hodin. To je opravdu neuvěřitelné, budete ho moci použít pro více než denní práci, aniž byste ji museli znovu účtovat zpět. Dodává se také s přeplněním 40 W Huawei. Co je však opravdu skvělé, je to, že můžete tablet použít k bezdrátovému dobití svých dalších gadgetů na cestách pomocí 10w reverzního bezdrátového nabíjení.

Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) Recenze: Kamery a reproduktory

Zastrčený uvnitř jednoho z rámů je fotoaparát 8MP selfie, určitě vám poskytne kvalitnější videohovory, než bude mnoho jiných tabletů. A zadní kamery 13MP 8MP byly také překvapivě v pořádku, nebudete pořizovat profesionálně vyhlížející záběry pro sociální média, ale vybere to dost detailů pro více příležitostných fotografií.

Zabudováno do tabletu je osm samostatných reproduktorů, nečetli jste to špatně, osm! Bylo to skvělé pro sledování filmů a dokonce i poslechu hudby a znamenalo to, že byste mohli šťastně vzít videohovory bez sluchátka. Má také čtyři mikrofony, takže se narazíte na křišťálově čisté hovory. Plus technologie zrušení hluku AI zlepšuje kvalitu vašich hovorů inteligentním filtrováním okolních zvuků a zvyšováním objemu vašeho hlasu.

Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) Recenze: Huawei M-Pencil (2. gen) a Huawei Smart Magnetic Magnetic Keyboard

Spojení stylusu a klávesnice nemohlo být snazší. Doslova je jen položíte blízko tabletu, pak je automaticky rozpozná a zbytek pro vás udělá.

Připevnění nebo odstranění klávesnice je jednoduše případ, kdy ji magneticky zachytí nebo vypne. Klávesy na klávesnici se cítily trochu na dotek, což znamenalo, že jsem někdy udělal Mispase. Nakonec jsem si na to zvykl, a to znamená, že je to všechno docela kompaktní. Při dojíždění jej můžete snadno vklouznout do tašky. S připojenou klávesnicí a novým operačním systémem to vypadá jako notebook a působí také jako jeden. Pro mě je to ideální, protože získáváte to nejlepší z obou světů.

Huawei M-Pencil (2. generace) magneticky spáruje tablet a bezdrátově se za to nabíjí. Jeho hexagonální tvar způsobuje, že je opravdu pohodlné držet po dlouhou dobu. Pero nechybělo mrtvice, i když citlivost na tlak nebyla zřejmá v aplikaci kresby, kterou jsem používal. Bylo to nejúčinnější pro rychlé poznámky nebo náčrtky.

Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) Recenze: Verdikt

Téměř všechno o Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) je fantastické. S skutečně ohromující obrazovkou, inteligentním designem a rychlým výkonem je to opravdu vynikající kvalitní tablet.

Ale a je tu velmi velká, ale bez přístupu do obchodu Google Play a do aplikací Google tablet nepřesvědčí mnoho lidí. Masivní omezení výběru aplikací ztěžuje doporučení nákupu, přestože to vypadá působivě a cítí. Koneckonců, krása není všechno.

Huawei Matepad Pro 12.6 (2021) Recenze: Zvažte také

Uživatelé iOS by měli nejprve zvážit Apple iPad Pro 12.9 palců (2021). Je to nejlepší prémiový tablet, který si můžete koupit. Extrémně rychlý a výkonný, s ohromujícím displejem a velmi schopnými kamerami, iPad Pro vás určitě ohromí.

Pokud chcete tablet s velkou obrazovkou a Google Apps jsou rozbitou dohodou, pak Samsung Galaxy Tab S7 Plus bude pro vás ten. Běží na Androidu, funguje to hladce se všemi věcmi Google a jeho 12.4 palcový displej je nádherný. Zahrnujete také pero.

Oba výše uvedené budou skvělé pro práci, zejména pokud si koupíte volitelné klávesnice, které s nimi půjdou. Ale možná hledáte něco více jako jeden z nejlepších notebooků 2 v 1, v tom případě Microsoft Surface Book 3 bude hvězdnou volbou. Můžete oddělit 13.5inch dotykové obrazovky pro použití jako tablet, nebo ji připevněte k klávesnici. Provozuje Windows 10, takže je ideální pro produktivitu.

Huawei Matepad Pro 12.6 Recenze

Huawei spustila nová zařízení MatePad poháněná operačním systémem Harmonyos a Matepad Pro 12.6 je nejpokročilejší tablet Huawei, a proto nejzajímavějším modelem sestavy 2021.

Na vysoké úrovni je to konkurent pro zařízení, jako je iPad Pro nebo Galaxy Tab S7. Jako periferní výpočetní platforma (kromě vašeho počítače a telefonu) to funguje nejlépe, pokud jste již investovali do ekosystému Huawei, protože interaguje pokročilejším způsobem s ostatními zařízeními Huawei.

Například tento tablet se může proměnit v impozantní „skicovací podložku“ pro notebook Huawei nebo se proměnit v 12.6 ”Sekundární monitor notebooku. Samozřejmě, sdílení dat, sdílení souborů nebo dokonce sdílení klávesnice (použijte klávesnici notebooku k zadání tabletu) jsou pobídky k pobídce v ekosystému Huawei v ekosystému Huawei.

Zobrazit

Tablet je postaven na krásném 12.6-palcový OLED displej (2560 × 1600), který představuje 90% celého předního povrchu zařízení. Vypadá to téměř bez hranic a poskytuje pohlcující zážitek, který vám umožní soustředit se na úkol nebo zábavu po ruce.

ТОПОВЫЙ планшет HUAWEI MatePad Pro 2020. Обзор и опыт использования

Přesnost barev má delta-e 0.5, což znamená, že reprodukce barev je pro lidské oko perfektní (pod D-E 2.0 Většina lidí nevidí rozdíl). OLED displeje mají také skutečné černé a šíleně vysoké poměry kontrastu (v tomto případě 1 m k 1), takže sledování tmavých filmů v matně osvětlené místnosti přináší fantastický zážitek.

Kvalita displeje je také vynikající platformou pro prezentaci tvůrčí práce tak, jak to bylo zamýšleno, a každý, kdo provádí prezentace vyžadující vysoce kvalitní grafiku, by z tohoto druhu kvality (architektura, móda, design a další) mohl těžit.

Design Compute Platform

Design podvozku je vynikající, s hmotností 609 g a tloušťkou pouze 6.7 mm. I s volitelnou klávesnicí a perem je celý balíček přijatelný pro nošení v ruce nebo tašce.

Klávesové pouzdro používá k udržení tabletu silné magnety a displej může být orientován ve dvou různých úhlech. Klávesy klávesnice jsou pevné a akce klíče je dokonce trochu klikatá a zjevně jeden z příjmů, které jsem měl s klávesnicemi Folio. 1.Cestovní vzdálenost 3 mm je působivá vzhledem k tomu, jak tenká je klávesnice.

„Je zřejmé, že jeden z příjemnějších zážitků klávesnice“

Povrch klávesnic klávesnice je matný a vůbec nezvedne olej prstů. Je to jeden detail, který rozlišuje mezi levným a drahým, jako jsme zde. Jsem obzvláště citlivý na kvalitu klávesnice, protože hodně píšu. Tato klávesnice nebudete zklamána.

Uvnitř je tablet poháněn procesorem Kirin 9000E. Je to derivát procesoru Kirin 9000 (non-e) a hlavním rozdílem mezi nimi je grafický výkon E verze, která je asi o 27% nižší než model non-e.

Tato volba procesoru dělá Matepad Pro 12.6 Mírně podhodnoceno ve srovnání s Tab S7 (849) Samsung a jeho grafickým výkonem Snapdragon 865. A oba jsou za Apple M1 iPad Pro 12.9 (1199).

Při používání Matepad Pro 12.6, Uživatelské rozhraní tabletu se cítí velmi rychle a citlivé. To je důkazem práce, kterou Huawei vložil do grafického rozhraní Harmonyos. Celková rychlost a plynulost uživatelského rozhraní je srovnatelná s iPad Pro a lepší než většina tabletů Android, které jsme použili.

„Uživatelské rozhraní se cítí nesmírně rychle a citlivé“

Zjistil jsem, že widgety služeb uživatelského rozhraní harmonie a dolní dok. Využívají formátu displeje velkého tabletu, který byl vždy slabým bodem Androidu, což je stále uživatelské rozhraní prvního telefonu.

Ovládací panel se snadno naviguje a zabírá správné množství nemovitostí na obrazovce. To je například mnohem lepší než ovládací panel Chromeos. Harmonyos také umožňuje, aby se na obrazovce objevily až čtyři aplikace, ale pro mě je jedna nebo dvě aplikace na rozděleném obrazovce obvykle dost.

Nejsem designér, ale miluji elektronický design M-Pencil pro Huawei M-tužky, celkový pocit a citlivost. Pero má mírné odsazení, díky kterému je velmi stabilní v prstech a nelze se „nevádět“ nebo sklouznout, když jej používáte. To je problém, do kterého často narazím s mnoha e-pen, protože jejich povrch je dokonale kulatý a kluzký.

Realita a rychlost jsou velmi dobré pro psaní poznámek a je to v podstatě v okamžiku, kdy není žádné znatelné zpoždění (pouze 9 ms podle Huawei), které se nedostane do cesty.

Nyní jde o to, jak dobré jsou aplikace řízené perem, a aplikace pro výchozí hodnota je v pořádku, ale její vestavěná gesta se srazila s mým čmáraním. Kdykoli jsem nakreslil krabici nebo křížový tvar, byly interpretovány jako gesta.

Nejsem designér, takže si nejsem jistý, jak dobrý by byl tablet pro kreativní použití, ale specifikace vypadají velmi dobře: úroveň tlaku 4096 a podpora náklonu by měla poskytnout technologický základ pro skvělý zážitek z skicování nebo psaní.

Kvalita zvuku

Zařízení Huawei mají často skvělý zvukový systém a 8-reproduktorový zvukový systém je mimo tento svět. Kvalita zvuku je vynikající, se zvukem má skvělé tělo a vynikající prostorovou součást.

„Zvuk 8-reproduktorů je z tohoto světa“

Je úžasné mít tento druh kvality a síly v tak malém podvozku. Je těžké říct „odkud“ pochází zvuk. Je to proto, že pochází z „všude“, protože reproduktory jsou přítomny ve všech rozích zařízení.

Tento tablet zní lépe a má silnější zvuk než notebooky, které jsou mnohokrát jeho objem. To je neuvěřitelné!

Kamerový systém

Matepad Pro 12.6 kamerového systému zdědí mnoho vlastností ze zážitku z chytrých telefonů Huawei, a jako takový je mnohem lepší než jakýkoli tradiční kameru notebooku. Systém zadní kamery má také vyhrazené moduly zoomu a ultrawide, stejně jako moderní telefony. Vsadím se, že by se to docela dobře dalo v našem kameře HW Benchmark.

Ať už se jedná o systémy zadní nebo přední kamery, počítače Windows nebo MAC nemohou odpovídat této úrovni kvality. Není ani blízko. Během videohovorů byste vypadali mnohem lépe, a to nám připomíná, jak daleko za PC průmysl klesl.

Životnost baterie

Kapacita baterie 10050 mAh v Matepad Pro 12.6 je v souladu s hlavními konkurenty. Může být nabitý při 40W přes port USB-C nebo na 27W prostřednictvím dostatečně výkonné bezdrátové podložky. Reverzní bezdrátové nabíjení je také k dispozici pro případ, že chcete nabíjet malá zařízení.

Matepad Pro 12.6 má vynikající výdrž baterie a může dosáhnout 15 hodin přehrávání videa v závislosti na jasu obrazovky. Nezávislé recenze ukazují, že má v těchto testech vyšší vytrvalost baterií než karta Samsung S7.

Mám podezření, že je to proto, že tablet společnosti Samsung má vyšší rozlišení displeje (2800 × 1752) a vyšší frekvenci obnovení displeje (120 Hz vs vs. 60 Hz). To znamená, že většina z těchto platforem tablet má dostatečnou výdrž baterie, aby se snížila úzkost baterií uživatelů, takže neočekávám, že se jedná o faktor houpání.

Software

Software je pravděpodobně nejdůležitějším faktorem pro toto zařízení. Matepad Pro 12.6 běží na harmony a dělá ne Mějte přístup do obchodu Google App Store nebo Google Services, jako je Gmail, atd.

Pouze některé z aplikací pro Android jsou obeznámeni s Appgallery Huawei Appgallery. Huawei ušetřila žádné úsilí spolupracovat s vývojáři na jeho platformě, ale pokrytí aplikací stále potřebuje růst.

Například populární aplikace jako Yahoo Finance, Authy, Kakao, devět e.mailů a dalších nejsou k dispozici v Huawei Appgallery.

Huawei usnadňuje „postranní načtení“ těchto aplikací poskytováním přímých odkazů na weby, jako je Apkpure, ale to může odložit mnoho uživatelů, protože tyto zdroje aplikací nevědí nebo důvěřují. Boční načtení se týká instalace aplikací mimo Appstore a lidé to také na Androidu.

Odtud jsem nainstaloval aplikaci a YouTube, ale raději bych viděl mnoho z těchto aplikací pocházejících z obchodu Huawei přímo.

Můžete si prohlédnout Appgallery Huawei z vašeho prohlížeče, abyste zjistili, o čem je k dispozici, zkontrolujte, o čem je Apkpure, a přečtěte si recenze uživatelů této služby na TrustPilot nebo Quora.

Pokud jste již investovali do ekosystému Huawei nebo se nestarají o to o službách Google, protože je nepoužíváte, vaše situace by byla úplně jiná od někoho, kdo pochází z jiné platformy.

Závěr

Huawei Matepad Pro 12.6 je tablet, který má vynikající hardwarový design, a celkový vzhled a dojem tabletu je bezvadný. Toto je rozhodnutí platformy. Pokud jste s výběrem aplikace spokojeni, nebudete zklamáni zkušenostmi Matepad Pro.

Pro lidi, kteří již vlastní jiná zařízení Huawei, jako jsou notebooky a telefony, existuje další motivace produktivity, protože tato zařízení by se stala více než součet jejich částí.

Přesto, Matepad Pro 12.6 čelí tvrdé konkurenci od Samsung a Apple. Galaxy S7 12.4 ”náklady 849.99 a nabízí alespoň stejný typ výkonu. Na druhé straně má iPad M1 vyšší výkon na podobné cenové hladině. Očekávám, že iPad povede ve vysoce výkonných výpočetních aplikacích, jako je editace videa.

Je skvělé vidět takovou zuřivou soutěž v tabletovém prostoru a Matepad Pro 12.6 zůstává jedním z nejlepších uchazečů, pokud jste v pořádku s přechodem na harmony. Může to být bitva do kopce, aby se tento OS stal více platformou mainstreamového proudu, ale takové zařízení dělá to OS tak lákavé.

Huawei Matepad Pro Recenze

Matepad Pro má jasný displej a elegantní hardwarový design. ale může to překonat software Huawei? Zjistěte to v naší recenzi.

Naše recenze

Hardwarové výhody Huawei Matepad Pro jsou zklamány jeho softwarovými nevýhody. Pokud již nejste zákazníkem Huawei, to je.

Klady

 • Světlý, pixelový displej.
 • Elegantní a zefektivněný design.
 • Hlasitý, působivý zvuk.
 • Vynikající výdrž baterie.

Nevýhody

Čínský Huawei má turbulentní několik let po zákazu v květnu 2019 v USA. Nejenže nebyly telefony Huawei dovoleny prodávat v zemi, ale společnosti bylo také zpočátku řečeno, že nemůže podepsat licenční dohody se společnostmi se sídlem v USA, a to zahrnovalo Google. Od tohoto bodu bylo několik omezení zrušeno na různé stupně, ale zákaz stále zůstává do značné míry, a to znamená, že Huaweiho telefony a tablety nevypadají jako tradiční zařízení Android.

Největší je, že ve výchozím nastavení nemají obchod Google Play. To znamená, že zařízení Huawei nepodporují žádné aplikace Google. včetně Chrome, YouTube, Google Drive a další. a že nemůžete získat úplný katalog aplikací pro Android dostupné na konkurenčních zařízeních.

V naší recenzi Huawei Matepad Pro Pro Review se podíváme na to, zda hardware a design mohou nahradit tyto nedostatky softwaru a jak dobře Huawei proprietární alternativy pro americké služby a čipy se postaví sami. Chcete.li porovnat tento tablet s více možnostmi, nenechte si ujít náš nejlepší rozpočet, nejlepší tablet a nejlepší tablet pro děti.

Huawei Matepad Pro Recenze: Shrnutí

Cena: 499 GBP.99 (RRP)

Klíčové funkce

HUAWEI MatePad Pro 12.6 (2022) | КАК ЖИВЕТСЯ БЕЗ GOOGLE НА ТОП-ПЛАНШЕТЕ?

 • 10.8 palcové tablety mobilních služeb Huawei
 • Poháněn procesorem Octa-Core Huawei Kirin 990
 • Čtyři reproduktory naladěné Harmanem Kardonem, které mají Histan 6.0 zvukových efektů
 • 6 GB RAM a 128 GB vestavěné úložiště
 • Do 12 hodin výdrž baterie
 • 13MP fotoaparát vzadu, s 8MP na přední straně
 • Obal zdarma (v hodnotě 29 liber.99) a klávesnice (129 GBP.99) Když je tablet zakoupen přes Huawei
 • Bezdrátová nabíjecí deska lze použít k nabíjení tabletu, ale také sdílet nabíjení baterie s kompatibilními zařízeními Huawei
 • Podpora pro Huawei Matepad M-Pen (99 GBP, prodáno samostatně)
 • K dispozici pouze v „půlnoci“ šedé
 • Světlý, pixelový displej
 • Elegantní a zefektivněný design
 • Hlasitý, působivý zvuk
 • Vynikající výdrž baterie

Huawei Matepad Pro je k dispozici v Huawei za 499 GBP.99 (Wi-Fi) nebo 549 GBP.99 (Wi-Fi a LTE). Je k dispozici také u vybraných britských maloobchodníků.

Co je to Huawei Matepad Pro?

Co dělá Huawei Matepad pro?

Huawei Matepad Pro zahrnuje streamování, hraní her, práce a další, ale výběr aplikací, z nichž všechny tyto činnosti jsou omezené.

 • Na rozdíl od jiných pravidelných tabletů Android má MatePad Pro velmi málo předinstalovaných aplikací a ty, které předběžně načte, zahrnují pouze vlastní produktivitu a zábavní aplikace-video, tipy, dětský roh a různé nástroje, jako je kalkulačka a hlasový rekordér.
 • Asistent Google je zabudován do operačního systému, který mění Huawei Matepad Pro na nižší speciální alternativu k Hubu Google Home Nest.
 • HUAWEI MATEPAD PRO lze použít k ovládání a správě kompatibilních inteligentních domácích zařízení prostřednictvím aplikace Google Home.
 • K dispozici v jednom odstínu „železné“ šedé.

Kolik stojí Huawei Matepad Pro?

Huawei Matepad Pro přichází pouze v jedné velikosti úložiště-128 GB-a je k dispozici s Wi-Fi nebo Wi-Ficelulárním.

Cena, když je zakoupena přímo od Huawei, je následující:

Můžete si také koupit Huawei Matepad Pro z následujících míst:

Je Huawei Matepad Pro dobrá hodnota za peníze?

Cena Huawei Matepad Pro ji postaví na stejné úrovni s Lenovo P11 Pro a Apple iPad Air. Přestože to snadno konkuruje hardwaru, v softwaru zaostává.

Všechno, co chybí, může být v jedné nebo druhé podobě přistupováno prostřednictvím prohlížeče a záložek nebo podle toho, co se nazývá aplikace Sideloading. Můžete také útěk z vězení zařízení, abyste převzali kontrolu nad jeho softwarem. nedoporučujeme provádět ani jeden z nich, ale máte možnosti.

Hardware, který poskytuje Huawei Matepad Pro je hlavním prodejním bodem. Je to atraktivní, superrychlá tablet s vynikající výdrží baterie. Funkce bezdrátového nabíjení je skvělá. Žádná z těchto funkcí však není tak revoluční, že stojí za to s softwarem. Pokud by byla cena nižší, stálo by to za oběť, ale bohužel to není.

Způsob, jakým získáte nejvyšší hodnotu za peníze s Huawei Matepad Pro, je, pokud již máte telefon Huawei. Pokud nejste, mohl by to být boj.

Funkce Huawei Matepad Pro

Huawei Matepad Pro má 10.8palcový displej s rozlišením, které jej staví na značku 2K. Na rozdíl od drtivé většiny tablet na trhu nespustí Android nebo iOS. Běží na vlastním operačním systému Huawei s názvem EMUI, který je vytvořen pomocí open-source souborů Android, ale není to čistá, předem naložená verze.

To znamená, že tablet Huawei není kompatibilní s Google Play, takže nemůžete získat přístup k úplnému katalogu tradičních aplikací pro Android z krabice. Místo toho si Huawei vytvořil svůj vlastní obchod s aplikacemi. Je možné získat populární aplikace jako. Snapchat, Tiktok a další, stažením souborů APK (Android Package) prostřednictvím galerie aplikací, ale není to tak jednoduché jako použití původního skladu Play.

Mezi další funkce softwaru patří podpora pro spolupráci s více obrazovkami, pokud máte telefon Huawei spuštěn EMUI 10.0 nebo později. Po připojení jsou obě zařízení účinně sloučena do jednoho, a to vám umožňuje volat, odesílat zprávy a zkontrolovat fotografie z telefonu na obrazovce tabletu. Můžete také přetáhnout soubory mezi dvěma zařízeními a upravit je. Posledně jmenovaný je malý, ale vysoce účinný nástroj, který pomáhá při používání Matepad Pro jako alternativy notebooku. Může vám také pomoci lépe ovládat vaše úložiště na obou zařízeních.

Když už mluvíme o úložišti, Huawei Matepad Pro přichází pouze v jedné velikosti úložiště. 128 GB. To lze rozšířit na 256 GB prostřednictvím microSD, ale ani jeden nenabízí obrovský prostor pro soubory a aplikace.

Hardware-moudrý, Matepad Pro je poháněn procesorem Kirin 990, zálohovaný 6 GB RAM. Toto vlajkové lodi bylo navrženo tak, aby byl tablet super rychlý a energetický efektivní a Huawei slibuje 12hodinovou výdrž baterie při streamování videa Full HD video. Tuto baterii můžete nabít přes USB-C nebo na bezdrátovou nabíječku. Tuto nabíjecí desku na zadní straně tabletu lze také použít ke sdílení náboje s telefony Huawei, když je umístěn na sebe.

Na přední straně Matepad Pro je fotoaparát 13MP, zatímco na zadní straně je senzor 8MP. Na obou stranách zařízení jsou pak naladěny čtyři reproduktory, naladěné Harmanem Kardonem (dva na každé straně, když jsou drženy v režimu krajiny). Tyto reproduktory mají tzv. Hirsten 6 3D stereo zvukové efekty navržené tak, aby nabízely bohatý, pohlcující zvuk.

Testovali jsme Huawei Matepad Pro s klávesnicí. Toto spolu s M-Pen nepřichází jako standard a nestojí 129 GBP.99 a 99 GBP, ale značně zvyšují tablet. Z mnoha, mnoha tabletů, které jsme testovali, byla klávesnice na Matepad Pro nejpohodlnější a nejjednodušší, což z nás činí produktivnější. Je to také skvělý stánek při sledování obsahu. Kdybychom si však museli vybrat jednu chybu, bylo by to, že tablet se kolísá a koktejly, když používáte dotykovou obrazovku, když je připojena k klávesnici.

Navíc, pokud používáte tento tablet pro práci nebo jako alternativu notebooku, operační systém Huawei přichází s režimem PC, který lze snadno povolit pouze jedním dotykem. Je to podobné režimu produktivity na P11 Pro a umožňuje vám přiblížit, přetahovat a uspořádat okna aplikace, jak byste měli na ploše. Některé soubory lze také uložit přímo na ploše. Není to dokonalé. bez úplných ovládacích prvků touchpad a myši na PC a notebookech si nemyslíme.

Huawei Matepad Pro obrazovka a kvalita zvuku

S rozlišením 2560 x 1600 je kvalita obrazovky MatePad Pro velmi působivá a přichází na 2k. Nedostane se před kvalitou, vibrací a jasem rozsahu Samsung Tab S7. Barvy jsou jasné, černoši jsou inkoustové, čáry jsou ostré a celkový zážitek způsobuje, že obsah plného HD naprosto svítí.

Rámy na displeji jsou nejtenčí, jaké jsme viděli na tabletu po velmi dlouhou dobu, a to dává Matepad Pro a 90% poměr obrazovky k tělu. Tato obrazovka realitní stanice provádí působivou technologii zobrazení ještě více spravedlnosti a je ideální pro vše od práce, her nebo streamování.

Zvuk, který pochází z tohoto zařízení, je stejně působivý. Čtyři reproduktory dokážou zdůraznit jemnosti hlasů při poslechu podcastů a zároveň poskytovat prosperující basy, když hrajete hudbu nebo sledujete pořady. Nastavení čtyřhlavých reproduktů funguje velmi dobře v plném objemu, ale protože kvalita zvuku je tak ostrá, nikdy se necítíte, jako byste museli reproduktory, abyste z nich dostali to nejlepší.

Díky přidání Huaweiho zvukových efektů je tento zvukový zážitek ještě lepší prostřednictvím sluchátek. Toto vylepšení softwaru přidává podporu 3D prostorového zvuku a přináší živé, svěží zvuky. To je ideální při sledování pořadů a zejména při hraní her. Na tomto tabletu není konektor pro sluchátka, ale v krabici je součástí adaptéru, který vám umožní používat jakékoli existující 3.5 mm sluchátka.

Huawei Matepad Pro Design

Kromě prodloužení úhlu pozorování poskytují super tenké rámy Matepad Pro tento tablet obrovský poměr obrazovky k tělu. Díky tomu je zařízení vypadat a cítit se prémiově než jeho cenovka střední až vysoká rozsah, stejně jako použití robustního, ale lehkého rámu hořčíku kolem tohoto skleněného displeje.

Místo toho, aby v tomto snímku skrýval kameru, Huawei vložil kameru směřující přední část do samotného displeje, do malého výřezu děrky do rohu. To je stěží patrné kromě toho, když se velmi občas dostane do cesty knoflíků na obrazovce, která se stane v horním rohu.

Matepad Pro má zaoblené rohy a zadní část je vyrobena z plastu, aby bylo možné použít s bezdrátovou nabíječkou. Toto použití plastu poněkud sníží prémiový pocit, ale tento zásah uděláme pro přidání bezdrátového nabíjení.

Huawei Matepad Pro má na každé kratší straně dva reproduktory a nabíjecí port USB-C.

Nastavení Huawei Matepad Pro

Skutečnost, že MatePad Pro běží na operačním systému odvozeném od Androidu, znamená, že není tak jednoduché přihlásit se ke svému účtu Google a nechat si nastavit nastavení zkopírovat. Není to obtížné, ale není to tak bezproblémové jako na standardních tabletách Android.

Proces se provádí krok za krokem, který vás provede procesem, a Huawei nepřekonává věci s mnoha, mnoha nabídkami a možností, jak je vidět na zařízeních Lenovo. Stále to trvá slušné množství času.

Pokud již máte telefon nebo účet Huawei, proces je mnohem jednodušší. Můžete se přihlásit do zařízení, nebo můžete použít nástroj pro klon telefon Huawei, který s lehkostí tahá přes soubory, nastavení a data z jednoho zařízení do druhého.

Huawei Matepad pro Výdrž a výkon baterie

Pro všechny naše softwarové kritiky ohledně Matepad Pro, jeho hardware je fantastický, a to znamená, že jeho výkon je postaven tak, aby odpovídal. Procesor a vysoká RAM rychle způsobují, že Matepad Pro blesk. Otevírání aplikací, streamování videí a hraní her byly okamžité a my jsme nezažili žádné zpoždění. Je to nejrychlejší tablet, jaký jsme kdy použili.

Dalším přínosem ve prospěch Huawei je výdrž baterie. Huawei slibuje až 12 hodin přehrávání videa a v našem smyčkovém video testu, ve kterém streamujeme video HD přes Wi-Fi při 70% jasu, jsme to překročili. Trvalo to téměř 14 hodin. Pro každodenní úkoly. sledování lichého videa na YouTube, hraní několika her SimCity, dva videohovory s našimi rodiči a každodenní prohlížení. tato baterie trvala tři dny. Pro zařízení s tak vysoce kvalitní obrazovkou a tolik síly to bylo velmi příjemné překvapení.

Podpora pro bezdrátové nabíjení také z něj dělá doddle, které se nabíjí mezi použití. Jednoduše ji položte na nabíječku, dejte jí posílení a je dobré jít znovu. To by vám snadno zabránilo v tom, abyste museli kdykoli nabít zařízení z plochých do plného.

Zadáním svých údajů souhlasíte s našimi podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů. Můžete se odhlásit kdykoli.

Náš verdikt: Pokud byste si koupili Huawei Matepad Pro?

Je to tak škoda, téměř frustrovaně, že Huawei Matepad Pro má své softwarové trápení, protože je to skvělý tablet; Rychlý, silný, praktický a atraktivní.

Jsme velcí fanoušci klávesnice, ale za to musíte zaplatit navíc. Pokud ji ještě nemáte, budete také muset zaplatit navíc za bezdrátovou nabíjecí desku. Oba přidávají nevýznamné náklady na zařízení, které již bylo relativně drahé.

Pokud vám nevadí nedostatek softwaru, nebo pokud jste již uživatelem Huawei, je to (a měla by být) tablet, pro který jdete. Pokud však do těchto dvou táborů nespadnete, nebude pravděpodobně nedostatek známých aplikací a softwaru Dealbreaker.

Celkové hodnocení: 4/5

Kde koupit Huawei Matepad Pro

Nejnovější nabídky

Stále hledám perfektní tablet? Podívejte se na naše odborné recenze Samsung Galaxy Tab S7 Plus, Apple iPad Air (2020) a Amazon Fire HD 10.

Huaweiho harmonie os vybavené tablety Matepad jsou oficiální

Dnes je pro Huawei velký den! Čínská společnost oficiálně oznámila trojici nových tablet Matepad a provozovala svůj vlastní rozvinutý operační systém harmonie OS. Existují dva modely Matepad Pro. A 12.8palcová verze a menší, 10.8-palcový, spolu s ne-Pro Matepad 11.

Huawei dnes oznámila také svou další vlajkovou loď. Nová série HUAWEI Watch 3 je nyní oficiální a také spustí harmony OS. Ale zpět na tablety. Matepad Pro 12.6 je zajímavý, protože to může být skutečný konkurent iPad Pro, soudě podle specifikací.

Huawei Matepad Pro 12.6 a 10.8

Přestože obě tablety využívají „pro“ přezdívku, jsou ve skutečnosti zcela odlišné. Větší 12.6-palcový model sportuje OLED displej s rozlišením 2560×1600 a poměr stran 16:10. Huawei to nazývá displej s plným pohledu kvůli jeho úzkým rámům a poměru 90 % obrazovky k tělu.

Huawei’s vlastní čipová sada Kirin 9000e je rytmu srdce Matepad Pro 12.6, a tablet je dodáván s 8 GB RAM a 128/256 GB na palubním úložišti. Kolem rámu je celkem osm reproduktorů a čtyři mikrofony a na zadní straně najdete systém trojité kamery. Systém reproduktorů je naladěn Harman/Kardon.

Obrovská baterie 10 050 mAh uvnitř Matepad Pro 12.6 by mělo trvat 14 hodin smíšeného využití na jedno nabití. Na palubě je také rychlé nabíjení. Získáte 40 W kabely a 27w bezdrátové rychlé nabíjení a můžete také doplnit další gadgety díky 10w reverzní bezdrátové nabíjení techniky.

Menší Matepad Pro 10.8 Používá IPS LCD obrazovku s občerstvením 120 Hz (12.6-palcový model OLED může dělat pouze 60 Hz). Uvnitř je překvapení Qualcomm, protože tento model je vybaven čipovou sadou Snapdragon 870. Matepad Pro 10.8 má stejnou konfiguraci paměti. 8 GB RAM a buď 128/256 GB interního úložiště.

Huawei Matepad 11

Model bez prodles je opět velmi odlišný od ostatních dvou. Sportuje 10.95palcový IPS LCD displej s rozlišením 2 560 x 1 600 a rychlým obnovovací frekvencí 120 Hz. Tenhle používá čipovou sadu Snapdragon 865, která nyní začíná trochu stárnout.

Matepad 11 je dodáván s konfigurací paměti 6 GB/128 GB a nastavením čtyřmístného reproduktoru. Uvnitř tohoto modelu je baterie 7 250 mAh, která podporuje 22.5W Rychlé nabíjení. Všechny výše uvedené tablety podporují nový stylus Huawei M-tužky a inteligentní magnetickou klávesnici.

Harmony OS 2.0

Harmony OS 2.0 nabízí několik skvělých funkcí, jako je zrcadlový režim, režim rozšíření a režim spolupráce. Tyto režimy umožňují, aby se tablety MatePad hladce připojily k počítači se systémem Windows a buď fungovaly jako druhý displej (rozšiřující režim), nebo zrcadlí obrazovku PC na tabletu MatePad (zrcadlový režim) a použijte M-Pencil k nakreslení nebo písařům.

Režim spolupráce je ještě zajímavější. Umožňuje napříč platformy mezi harmony a Windows. Můžete jednoduše přetáhnout obrázky, dokumenty nebo soubory mezi dvěma připojenými zařízeními.

V harmonii v systému harmonie je také vylepšená podpora myši, spolu s náhledy živé aplikace pro skutečný zážitek podobný stolním počítačům.

Příslušenství

Během uvedení na trh Huawei také oznámil dva příslušenství pro své nové řady tabletů. M-tužka byla upgradována a nyní obsahuje platinovou hrot pera, podporuje 4 096 úrovní tlaku a má 9ms latence.

Inteligentní magnetická klávesnice dnes debutovala. Je to klávesnice plné velikosti s několika pěknými taktilními funkcemi, jako je 1.3 mm klíčové cestování. Toto příslušenství podporuje bezdrátové nabíjení a lze jej snadno spárovat s novými tablety MatePad přes Bluetooth.

Cena a dostupnost

A dostupnost nových tablet MatePad se může lišit v závislosti na trhu. Máme evropské ceny a je to následující:

Huawei Matepad Pro 12.6. 799 EUR Huawei Matepad 11. 399 EUR

V tuto chvíli v USA neexistují žádné informace o dostupnosti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS