Huawei vydává 2023 vydání Matebook D14 a D16 s 13. genem Intel…

Huawei uvádí na trh 2023 vydání Matebook D14 a D16 s 13. procesory Intel Gen Intel

Na zahájení zahájení série Huawei Nova 11 oznámila společnost také vydání Huawei Matebook D 14 a D16 z roku 2023. Ačkoli oba modely patří do stejné sestavy, liší se nejen z hlediska velikosti, ale také ve specifikacích a designu (mírně).

Podívejme se na všechny důležité funkce nabízené těmito novými notebooky Huawei spolu s jejich cenami a dostupností.

Jak názvy naznačují, Huawei Matebook D14 2023 má 14palcový displej, zatímco Huawei Matebook D16 2023 sportuje 16palcovou obrazovku. Panely LCD na obou přicházejí s rozlišením 1920 x 1200 pixelů, 300 nits typická úroveň jasu, poměr stran 16:10 a 90% poměr obrazovky k tělu.

Dva notebooky jsou poháněny 13. procesory Gen Intel spárované s LPDDR4X RAM a M.2 2280 SSD. Stojí však za zmínku, že D14 přichází s čipy řady P namísto výkonnější série H, jako je D16.

Na přední straně konektivity nabízejí Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, 2 x USB typ-C, 2 x USB typu A a 3.5mm konektor pro sluchátka. Přicházejí také s webovou kamerou 1080p, duálními reproduktory, dvojitými mikrofony a pětibodový dotyk, i když Windows 11 v současné době podporuje pouze 4-bodové.

Nakonec podporují rychlé nabíjení 65 W, ale baterie uvnitř D14 je menší 56WH jednotka ve srovnání s buňkou 60WH pod D16.

D14 zasáhne police 26. dubna, následuje D16 8. května. Budou prodávat za následující cenovky.

Huawei Matebook D16 2023

 • I5-13500H 16 GB 1TB-¥ 5 699 (~ 830)
 • I7-13700H 16 GB 1TB-¥ 6 699 (~ 975)
 • I5-13500H 16 GB 1TB-¥ 7 199 (~ 1 050)

PŘÍBUZNÝ :

Huawei Matebook D 16 Recenze: Spolehlivé každodenní výpočetní technika s velkou obrazovkou

Notebook středního rozsahu s velkým 16palcovým displejem a samostatným číslem na klávesnici bude Huawei Matebook D 16 velmi dobře vhodný pro každodenní výpočetní techniku ​​a studenti se s ním obzvláště dobře dostanou. Výdrž baterie může být trochu zklamáním, ale to se nahradí v jiných oblastech.

 • – Podkolný jas displeje
 • – Lze se zlepšit životnost baterie
 • – Žádná dotyková obrazovka

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Všechny nejlepší funkce, zprávy, tipy a skvělé nabídky, které vám pomohou žít lepší život prostřednictvím technologie

Děkujeme vám za přihlášení do T3. Brzy obdržíte ověřovací e.mail.

Byl tam problém. Obnovte stránku a zkuste to znovu.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

Tato recenze Huawei MateBook D 16 je zaměřena na kohokoli, kdo potřebuje nový počítač se systémem Windows, ať už je to cokoli, co to může být, je to s velkým středním rozsahem, ať už je to cokoli, co může být notebookem v polovině. Udělá to jeden z Nejlepší studentské notebooky, to je jisté.

Huawei rychle vytváří solidní pověst ve světě výpočetní techniky a neustále vydává elegantní výkonové notebooky jako Huawei Matebook X Pro (2021) stejně jako další kancelářská sada, jako je Huawei Matestation x PC all-in-one, Huawei Mateview 4K monitor a dokonce i Huawei Matepad Pro tableta.

Samozřejmě ne každý chce nebo musí zaplatit špičkový dolar za špičková zařízení Huawei, kde přichází série Huawei Matebook D. Po podobném jazyce designu a zaměření na zbytek portfolia produktů Huawei nabízí řada D skromnější cenu, aniž by musela dělat příliš mnoho obětí.

Huawei Matebook D 16 Recenze: Cena a co je nové

Ve Velké Británii začíná Huawei Matebook D 16 od 749 GBP.99 pro základní model s 8 GB RAM, 512 GB úložiště a procesorem Intel Core i5. Pro verzi 16 GB / 512 GB s procesorem i7 se díváte na utrácení těsně pod 1 000 GBP. V současné době není k dispozici ke koupi v Austrálii nebo v USA.

Nová v sérii notebooků středního rozsahu v Huawei D, Huawei Matebook D 16 je první, kdo přichází s obrovským 16palcovým očím komfortem Huawei FullView. Na rozdíl od ostatních počítačů v sérii získáte také na výběr z nejnovějších procesorů Intel Core 12. generace a nejnovější schopnosti Super Device budou znamenat, že jej budete moci používat spolu s dalšími zařízeními Huawei mnohem plynuleji. Později se do toho ponořuji.

Huawei Matebook D 16 Recenze: Design a obrazovka

16palcový displej je jedním z hlavních důvodů, proč by vás tento notebook mohli přitahovat. Taková velká obrazovka je ideální pro streamování videa a dosažení spousty práce efektivněji, takže se s ní dobře dostanou studenti.

U panelu IPS Full HD (1920 × 1200) a poměrem stran 16:10 nemusí Huawei Matebook D 16 jít nad a za působivým 4K nebo dotykovým obrazovkou, ale dělá to přesně to, k čemu to potřebujete a je to dobrý tvar pro zobrazení hodně najednou.

Jasná, ostrá a barevná, obrazovka je potěšením ji použít a matný povlak jde nějakým způsobem, jak zabránit oslnění a současně je pro vaše oči pohodlnější. Jedinou nevýhodou je skutečný jas obrazovky, který při pouhých 300 nits znamená, že jej nemusíte nutně používat v zahradě pod sluncem.

S ohledem na velikost obrazovky se Huawei dobře podařilo udržet váhu na pouhých 1.7kg. Je pravda, že hrstka jiných velkých počítačů v tom dělá ještě lepší práci, ale stále se necítí jako břemeno přenášení a jeho skutečná velikost je také docela kompaktní všechny věci zvažované (356.7 x 248.7 x 18.4 mm).

Co je skvělé na notebookech Huawei, je to, že i cenově dostupnější možnosti odrážejí design jejich nejdražších zařízení, jako jsou v tomto případě Huawei Matebook 16s, takže nemusíte příliš obětovat vzhled nebo budovat kvalitu, pokud jste na něm přísnější rozpočet.

Huawei Matebook D 16, která je k dispozici ke koupi v Space Grey, má kovovou sestavu, která vypadá elegantně a stylově, s obvyklým zrcadlem logo Huawei přes víko a štíhlé rámy obklopující displej s poměrem 90% poměru obrazovky k tělu.

Otevřete jej a jste potkali s nízkoprofilovou černou klávesnicí s 1.Cestování na klíč 5 mm a dokonce zahrnuje samostatnou podložku. Protože další sada číselných klíčů tlačí zbytek klávesnice doleva, trvalo mi trochu času, než jsem si zvykli na psaní, moje svalová paměť potřebovala dohnat! Jakmile jsem si na to zvykl, klávesnice se cítila skvěle používat s uspokojivým, ale tlumeným kliknutím a podsvícení, které vám pomohou vidět později večer, i když si myslím, že to funguje lépe, když světlo svítí skrz písmena místo kolem klíče.

Pro navigaci v systému je touchpad pod klávesnicí citlivý a přesný, i když jsem zjistil, že to bylo někdy příliš malé pro některé typy kreativnější práce, zatímco levé a pravé kliknutí by mohly být ve srovnání s jinými notebooky docela pevné Zkoušel jsem to. Ale znovu si na to brzy zvyknete.

Pro větší zabezpečení je v tlačítku napájení skrytý skener otisků prstů, díky kterému je protokolování velmi rychlé a snadné, je škoda, že neexistuje žádná IR kamera, která by ji odemkla pomocí rozpoznávání obličeje, protože by se to cítilo ještě rychleji a snadněji.

Velmi dobře nastavená, pokud jde o připojení, má Huawei Matebook D 16 USB-C, který podporuje data, nabíjení a displayport, další USB-C, který podporuje data a nabíjení, USB3.2 gen1, USB 2.0, HDMI a 3.5 mm 2-in-1 sluchátka/mikrofon. Neexistuje žádný slot pro microSD karty.

Huawei Matebook D 16 Recenze: Výkon a výdrž baterie

Díky výběru z 12. základních procesorů Intel Gen Intel, Huawei Matebook D 16 nezklame, pokud jde o výkon. Model, který jsem testoval, zabalil nejnovější I7 CPU s grafikou Intel Iris XE, 16 GB RAM a 512 GB úložiště SSD.

Nejvhodnější pro každodenní výpočetní techniku, Huawei Matebook D 16 se vyrovná s většinou typů prací v kanceláři nebo studenty. Měl jsem prohlížeč naplněný různými kartami, zatímco několik dalších programů běželo na pozadí a notebook vůbec nezasahoval. Ať už to potřebujete pro zpracování textu, zadávání dat nebo jen jednoduché prohlížení webu, udělá přesně to, na co potřebujete. Požadované úkoly by mohly být o něco obtížnější, to nemá moc moc se snadno vyrovnat s úpravou videa nebo podobnou tvůrčí prací, zjistil jsem, že se trochu zahřívá, když jsem se o to pokusil udělat.

Na testu výkonu Geekbench 5, Huawei Matebook D 16 skóroval 799 v jednorázovém a 5952 ve vícejádru, což ji určitě dokonale umístí mezi další střední razice. Ale na 3D Mark’s Time Spy Graphics test, to zachytilo skóre 2 033, což je ve skutečnosti mnohem vyšší než některé mnohem dražší notebooky, jako jsou Lenovo jóga 9i 14 a HP Elite Dragonfly G2. To znamená, že obrázky, filmy, hry a další typy obsahu budou na obrazovce důsledně zobrazovány hladce.

Také stojí za zmínku, je baterie 60WH, která vás dostane po hodně dne, ale ne všechno to. Když jsem to testoval, zjistil jsem, že musím mít nabíječku poblíž pro případ, že by začala sušit, ale opravdu jsem ji potřeboval zapojit jednou po celý den.

Abych to porovnal přímo s jinými notebooky, stáhl jsem a spustil video HD o plném jasu po dobu dvou hodin, v té době úroveň baterie klesla asi o 30%, což naznačuje, že by to trvalo celkem necelých 7 hodin celkem necelých 7 hodin. Umístil bych to jako o něco nadprůměrného ve srovnání s jinými notebooky podobně ceny, ale není to ani naprosto úžasné.

Dobíjení trvá trochu času, trvalo mi to více než dvě a půl hodiny, než jsem se baterie z bytu do plného rozsahu. Ale byl jsem potěšen velikostí samotné nabíječky, protože to vypadá spíše jako nabíječka smartphonu než jedna pro notebook, takže to nebude bolest v tašce. váží jen 137 g.

Huawei Matebook D 16 je dodáván s kamerou FHD 1080p zasunutý do horního rámečku. I když na to nebudete prasknout své sociální média, je to určitě ostřejší než většina a nepochybně dostatečně dobrá pro pravidelné videohovory. Existuje několik praktických funkcí, které jsou také dobře promyšlené pro videohovory, včetně kamery AI, která tvrdě pracuje na úpravě pohledu a vždy vás udržuje v rámečku.

Vestavěné reproduktory také vykonávají slušnou práci, jsou hlasité a bohaté, takže můžete vše jasně slyšet, když streamujete obsah od Netflix. Přirozeně se reproduktory zcela neshodují až do samostatného zvukového zařízení pro přehrávání hudby, ale stále bych řekl, že pro notebook střední řady není něco, na co si můžete stěžovat.

Společnost HUAWEI MATEBOOK D 16, která běží na Windows 11, je dobře připravena na produktivitu. Ale kromě toho mohou všechna nejnovější zařízení Huawei pracovat hladce společně několika různými způsoby, díky nimž je to ještě více připraveno na kancelář než některé jiné notebooky tam venku.

Pro mě je to funkce super zařízení, která je skutečně odlišuje. Přetažením a upuštěním tohoto notebooku spolu s dalšími technologiemi Huawei, včetně jejich tabletů a telefonů. To může znamenat super rychlé převody souborů, snadno použitelný druhý displej a můžete snadno prohledat systém svého telefonu na notebooku nebo naopak.

Budete také moci bezdrátově promítnout obrazovku na monitor Huawei a během několika sekund spárovat další technologie, jako jsou sluchátka, myši a klávesnice. Zkoušel jsem to s párem Huawei Freedbuds 4 a vše, co jsem musel udělat, bylo otevřít pouzdro a vyjmout jeden, pak se na obrazovce objevila krabice, která mě přiměla k připojení.

Huawei Matebook D 16 Recenze: Verdikt

Společně, velká obrazovka, klávesnice v plné velikosti a spolehlivý výkon vytvářejí notebook, který bude ideální pro každodenní výpočetní techniku, ale ti, kteří z ní budou mít nejvíce, budou pravděpodobně studenti. Můžete ji použít k provedení práce během dne a poté na televizní pořady pro sledování sledování, nebo naopak, žádný úsudek zde!

Kdybych měl cokoli zlepšit, byla by to výdrž baterie a nabití času. Byl by to přesvědčivější nákup, kdyby to trvalo déle po celý den a trvalo méně času na opětovné nabití, ale nemůžete to všechno, když nakupujete notebook střední třídy.

Každý, kdo již vlastní jiná zařízení Huawei, se s tímto počítačem obzvláště dobře dostane, protože vše může tak bezproblémově fungovat a dává vám mnohem dále dosahující a efektivnější nastavení domácí kanceláře.

Huawei Matebook D 16 Recenze: Zvažte také

Lehký a výkonný notebook s velkou obrazovkou, která rozhodně stojí za zvážení, je Samsung Galaxy Book2 Pro 360. Má 15.6palcový displej s dotykovou obrazovkou, který lze tlačit zpět a transformovat jej do tabletu. Nejlepší na tom je, že váží pouze 1.4kg, který je výrazně menší než Huawei Matebook D 16, i když za privilegium budete muset zaplatit slušnou částku více.

Pokud nejste tak rozrušeni o velké obrazovce a hledáte jen rozumnou cenu, pak by HP Pavilion 14 mohl být dobrou volbou, existuje důvod, proč je tak populární. Kombinace dobrého vzhledu s ostrým dotykem a zejména působivým zvukem je tento osobní počítač solidní všestranný a ideální pro studenty, ale nebude to dost silné pro náročnější úkoly, jako je Photoshop.

Huawei Matebook D 16 Recenze. více obrazovky, více síly!

Huawei Matebook D16 je cenově dostupný notebook se spletím prémiových funkcí, díky nimž je docela dobrý pro ty, kteří hledají velký displej.

Huawei Matebook D16 (2022)

Huawei Matebook D16 kontroluje poměrně málo krabic ve svém cenovém bodě pro studenty a mladé pracovníky dělnické třídy.

 • Čistý, elegantní design
 • Rozsáhlý displej 16 ″ 16:10
 • Pěkná klávesnice
 • Užitečný vestavěný software
 • Výkonný výkon CPU
 • Dobrý výběr portů
 • Kompaktní, všestranná nabíječka USB
 • Za rozumnou cenu
 • Slabý grafický výkon
 • Životnost baterie může být lepší
 • Pomalý USB 2.0 portů
 • Huawei Share je omezen na chytré telefony a tablety Huawei
 • Stísněný trackpad

Huawei v poslední době střílel na jejich plátek trhu s notebookem. Huawei Matebook D 16 je nejnovější splátkou v řadě Huawei Matebook D, poněkud cenově dostupnou položku, která nabízí poměrně několik mezer, jmenovitě rozsáhlý 16 ″ displej a 12. možnosti procesoru Intel Core Intel Core Processor Možnosti. Bez dalšího povyku, pojďme se dostat do toho, co je dobré a co není s Huawei Matebook D 16.

Huawei Matebook D 16. Co je dobré?

Čistý design

Jeden pohled na Huawei Matebook D 16 a myslím, že slova, která přijde na mysl, jsou „konzervativní“ a „čisté“. Přál bych si, aby logo Huawei na víčku bylo o něco menší, aby na čistou estetiku nezasahovalo tolik, ale myslím, že Huawei chce nyní zatloukat domů svou značku. Bez ohledu na to si myslím, že to vypadá docela slušně.

Jedinou funkcí, která chybí ve všech sériích Huawei Matebook D je displej citlivý na dotyk, a jako takový získáte jednoduchý černý plastový rámeček obklopuje displej. Stojí za zmínku, že rámy jsou šokující štíhlé a Huawei si nárokuje neuvěřitelný poměr 90% obrazovky k tělu. A přesto Huawei stále našel prostor pro webovou kameru na horním rámečku. žádná divná webová kamera v klávesnici zde! Když už mluvíme o tom, klávesnice se pěkně kontrastuje proti stříbrnému kovu, který jej obklopuje.

Přes dole máme více tématu Black-on-Silver, s černými gumovými nohama a černou pletivou pro reproduktory a příjmy otvory. Ten je ve skutečnosti také funkční, s ventilátorem přímo viditelným za kovovými štěrbinami, na rozdíl od toho, co jsme viděli na některých jiných notebookech Huawei.

Rozsáhlý displej 16 ″ 16:10

Samozřejmě zde musíme mluvit o obrazovce. Displej 16 ″ 16:10 poskytuje více pozorovacího prostoru než běžný 15.6 ″ panely, zatímco se hodí do prakticky stejné stopy. Je také slušně živý, se 100% pokrytí SRGB. Je zřejmé, že to není žádný zápas pro OLED panely, na které jsme zírali v posledních několika recenzích, ale s ohledem na cenovou skupinu je to dost slušné. Rozlišení FHD Huawei MateBook D 16 je také hodně ostré a je ideální pro velikost obrazovky, kterou zde máme, aniž by se muselo uchýlit k měřítku systému Windows.

Moje jediná starost o obrazovku MateBook D 16 je, že jas 300 nits je příliš matný pro použití venku. K tomu byste potřebovali asi 500 nits, což je téměř dvojnásobek jasu, který zde máme. Je zřejmé, že nikdo nebude pracovat pod přímým slunečním světlem, ale pokud se často ocitnete přitahující se k dobře osvětlené kavárny a práci na místě venku, nemusí to být pro vás notebook.

Pěkná klávesnice

Musím říct, že mě zde klávesnice překvapila. I když jsem použil několik notebooků Huawei s velmi omezeným cestováním, klávesnice Matebook D 16 nabízí dobrou 1.5 mm cestování, s dostatečným tlumením na konci. To přispívá k velmi pohodlnému psaní. A Huawei také plně využila větší stopy, kterou velel 16 ″ displejem, házel do plného Numbadu. Méně působivé využití prostoru je malý trackpad, který se zdá být příliš malý vzhledem k obrovské rozloze prázdného prostoru kolem něj.

Vestavěný software ve skutečnosti zlepšuje zkušenosti

Huawei vložila své znalosti o vytvoření soudržného ekosystému, které zde dobře využijí, s slušnou sadou vestavěného softwaru. I když nemůžu testovat bezproblémovou spolupráci s více obrazovkami, protože nevlastním žádný jiný produkt Huawei, určitě přinese hodně radosti Diehard Huawei. Matebook D 16 můžete spárovat s monitory Huawei, notebooky a chytrými telefony pro rozsáhlý seznam funkcí. Když už mluvíme o párování, proces párování je také usnadněn s vyskakovacím párováním, které vám umožní okamžitě se připojit k nedalekým zařízením Huawei, včetně jejich inteligentních reproduktorů, tiskáren, sluchátek a dalších periferií. Docela šikovný, i když opět nemám další členy ekosystému, které by to v této recenzi otestovaly.

To, co mi připadalo zajímavé, bylo chytré vyhledávání, nebo co Huawei daboval Ai Search. Dokonce i bez integrace ekosystému. což vám umožní prohledat vaše připojená zařízení. je to poměrně účinný vyhledávací nástroj, který vám pomůže najít vaše věci mnohem snadněji než vlastní vyhledávání společnosti Microsoft. Docela se mi to líbí. Aplikace Huawei PC Manager je také docela pěkná, s průvodcem a tipy na řešení problémů a tipy, které pomáhají méně technologicky šetrným vyřešením drobných problémů.

Kromě toho máte nějaké další AI kotlety včetně vylepšení zvuku, optimalizací kamery a věcí. Pro kameru získáte funkce, které vám pomohou udržovat soustředění v rámečku. Mezitím vás další vypadá, jako byste se skutečně dívali na kameru místo na obrazovce. Existují také rychlé nastavení se snadným přístupem k nahrávání obrazovky a nástrojů pro snímek obrazovky, což vytváří spíše zabalené vestavěné softwarové sady, kterou jsem ochoten považovat za užitečné, místo pouhého bloatwaru.

A oh, dostanete bezplatnou kopii studentů Microsoft Office Home Student 2021 s Huawei Matebook D 16. Tento notebook pravděpodobně skončí v rukou mladší demografické skupiny a úspory nákladů na nejpopulárnější zahrnutí sady produktivity jsou určitě vítány.

Silný procesor

Chci říct, co jsi očekával? 12. gen Intel Core i5-12450H táhne svou váhu, s celkem dvanácti vlákny zpracování. Výkon CPU je určitě tam s mnohem více prémiovými notebooky, a pokud se rozhodnete pro verzi Core i7-12700H, dostali byste ještě více oomph. S tím bylo řečeno, spárované s pamětí LPDDR4X-3733, nemusíte zažít procesory 12. gen nejlépe, ale jsou stále velmi, velmi silné.

Nyní je zajímavé, že Huawei ve výchozím nastavení jde s poněkud konzervativním limitem energie. V závislosti na profilu „ladění výkonu“, který vyberete ve správce PC Huawei. 30W je ve skutečnosti pod minimálně 35 W, takže si nejsem jistý, proč s tím Huawei šel. Věřím, že je to kvůli omezením chlazení, protože vidíme, jak se CPU běží kolem 94 ° C při zatížení v režimu výkonu.

Dobrý výběr portů

Huawei nabízí dva USB-C a dva porty USB-A, což je velmi praktický výběr portů. Ale o tom více později, protože rozhodnutí za těmito přístavy jsou určitě velmi, velmi zvláštní. Spolu s těmito porty USB získáte také plnou velikost HDMI a konektoru pro sluchátka, což zajišťuje, že tento notebook vám může dobře sloužit, když děláte prezentace. Jak již bylo zmíněno dříve, věřím, že tento notebook skončí v rukou studentů a mladších profesionálů, tyto přístavy v plné velikosti se určitě hodí.

Někteří z vás mohou zdůraznit, že zde není Thunderbolt 4. Avšak vzhledem k cenovému segmentu, na který se Huawei zaměřuje na Matebook D 16, si myslím, že schopnosti Thunderbolt budou do značné míry nevyužité. Ani já sám nevlastníme žádné periferie Thunderbolt. Takže jo, i když by bylo hezké mít, rozhodně to není nejdůležitější vlastnost.

Kompaktní nabíječka USB-C

Huawei svazuje adaptér napájení USB-C 65W, který podporuje svůj vlastní standard 65w Huawei. Tuto nabíječku můžete použít k šťávu smartphonu-ať už je to Huawei nebo ne-nebo jakékoli jiné zařízení, které lze nabití USB-C. Je to opravdu docela malé a oceňuji, že Huawei šel s USB-C, což vám umožnilo přinést jen jednu nabíječku na výlety pro všechno od Matebook D16 po vaši powerbank. A ano, můžete pomalu nabíjet (nebo prodloužit výdrž baterie) Matebook D16 na Powerbank.

Huawei Matebook D 16. Co ne?

Dismal Graphics Performance

Core i5-12450H a Core i7-12700H se liší ve více než jen jejich počtu jádra a hodnocené rychlosti hodin. Intel učinil zvláštní rozhodnutí uvolnit absolutní palbu 12. genu Intel Core Her-Series procesory, a proto máme podobné jako Core i5-12450H, které má výrazně menší integrovaný GPU. Při pouhých 48EU oproti úplnému 96EU jádra I7-12700H je výkon docela znatelně chybí.

Huawei by pravděpodobně mohl udělat lépe s jádrem i5-12500H. Ale možná to přispěje k nákladům? Bez ohledu na to nebudete hrát na žádném z těchto procesorů stejně tak nepoužívá.

Životnost baterie může být lepší

Huawei MateBook D 16 se mírně krátce zapadá do výdrže baterie. Nyní musím poznamenat, že vzhledem k jeho většímu displeji a malé baterii podle dnešních standardů se to ve skutečnosti daří docela dobře. Více než šest hodin v PCMark se překládá na přibližně tři hodiny používání v mém každodenním pracovním postupu, což ho opravdu blíží mým minimálním očekáváním z moderních notebooků.

Pomalé porty USB

A ano, zatímco jsem chválil výběr nabízených portů, zjistím, že je třeba komentovat nabízené rychlosti. To, co si myslel Huawei, když to vybavili portem USB-C, který je schopen pouze USB 2.0? Jsem v pořádku s USB 3.0, protože tam je většina řešení externího úložiště. Znekohodyte také, víme také, že jádro i5-12450H přichází s vestavěnou podporou pro čtyři USB 3.0 portů…

Proč to tedy nevyužili? Místo toho máme dva porty schopné nesmírně 480 Mbps. Jeden je v pořádku, protože periferie nemají prospěch z USB 3.0 rychlostí, ale nejvyšší port USB-C je jen USB 2.0 je určitě něco, co považuji za docela obtížné přijmout. Ani nepožaduji Thunderbolt, jen USB 3.0 (5Gbps) nebo USB 3.1 gen 2 (10 Gbps) by byl perfektní.

Обзор Huawei MateBook 16s — ТОП среди 16″ ультрабуков

Huawei Share je omezen na chytré telefony a tablety Huawei

Dovolte mi začít zdůrazněním, že miluji sdílení Huawei. Je to skvělý nástroj, když se používá s chytrými telefony Huawei. A tehdy to bylo docela průkopnické, když nikdo jiný nenabízel podobné řešení. Nyní však máme věci jako odkaz na Myasus, který pracuje s prakticky jakýmkoli mobilním zařízením na trhu, takže se zdá docela zvláštní, že Huawei stále udržuje to exkluzivní pro jejich zařízení.

Doufám, že v budoucích iteracích podílu Huawei uvidím podpora i pro jiné chytré telefony. Tato funkce je skvělá a já si jistě doufám, že si ji mohou užít i další uživatelé smartphonů. S tím bylo řečeno, je to skvělá funkce, pokud vlastníte další členy ekosystému Huawei. V ekosystému Huawei je spousta dalších skvělých věcí, jako jsou jejich uší, inteligentní reproduktory a displeje, ale skutečnost, že nemohu využít párování mobilních zařízení na jiných chytrých telefonech vedle Huawei, je zdaleka ideální. Nepožaduji moc, jen podporuji jiné chytré telefony.

Huawei Matebook. Это как?

Stísněný trackpad

Máme úžasnou klávesnici plné velikosti, ale mnohem, mnohem stísněný trackpad. Jak vidíte, kolem toho je spousta místa. Tolik zbytečného prostoru Trackpad je také širokého poměru stran, který se zcela nesynchronizuje s vyšším poměrem stran 16:10 na displeji. Ale tady to není všechno zkázy a temnota. Trackpad je docela přesný, s pěkným hmatovým kliknutím. Jen si přeji, aby to bylo trochu větší, protože na velikosti záleží někdy.

Huawei Matebook D16 Specifikace

Možná. Pro RM3999 najdou studenti univerzity a mladší členové pracovní síly pravděpodobně Huawei Matebook D 16 A Suntent Match. Přichází na 1.7kg světlo a jen 18.4mm tenký, Huawei Matebook D 16 je docela přenosný stroj navzdory svému velkému 16 ″ displeji a zabalí dostatečný výkon, aby se na něj mohl prakticky vrhnout. A zatímco výdrž baterie by mohla být lepší, kompaktní nabíječka to vyrovnává. Huawei Matebook D 16 kontroluje poměrně několik krabic ve své ceně a nenáročně se zaměřuje na segment hodnoty. Chcete více prvotřídních funkcí? Pokračujte a podívejte se na nabídky Pricier Matebook.

Ale stejně jako s čímkoli, Matebook D 16 má své nedostatky. Máme pomalé USB 2.0 portů a stísněný trackpad. Paměť je také neregradeovatelná. Dodal bych, že 16 GB bude pro většinu uživatelů dostačující, myslím si, že mnoho uživatelů začne chtít více pro multitasking, což je něco, co Huawei tlačí s funkcí spolupráce s více obrazovkami. A jak již bylo zmíněno, bezproblémová integrace s mobilními zařízeními je omezena pouze na zařízení Huawei, což je hlavní bummer pro kohokoli, kdo používá cokoli jiného. Grafický výkon a výdrž baterie také nejsou skvělé, což by mohlo ovlivňovat potenciální kupce k jiným strojům.

Pokud jste přesvědčeni, že Huawei Matebook D 16 je pro vás notebook, doporučuji si vybrat tuto variantu, protože se cítí jako „sladké místo“ v triu. Levnější varianta RM3,699 je dodávána s polovinou paměti pouhých 8 GB, což musím všem připomenout, že je nezískatelná. Rychle narazíte na omezení paměti s pouhými 8 GB. Zdá se, že vstoupení do varianty jádra I7-12700H také nedává malý smysl, pokud opravdu nepotřebujete další jádra a grafický výkon, protože také nese statný prémii RM800, přichází na RM4 799. Další informace o MateBook D16 zde.

Huawei Matebook D16 Recenze: Skvělý notebook pro profesionály pro profesionály

Huawei Matebook D16 je „notebook prémiové produktivity“ navržený primárně pro obchodní profesionály.

Použil jsem to několik týdnů jako svůj hlavní notebook a zažil jeho silné stránky i několik slabých stránek. Po rozbalení notebooku byly moje první dojmy úžasné na čistý design, klávesnice s číslem a velký displej.

Huawei Matebook D16. Specifikace

Než pokračujeme s recenzí, zde jsou specifikace Huawei Matebook D16:

Specshuawei Matebook D16
Zobrazit 16palcový displej Wuxga IPS LCD (1200 x 1920 pixelů, poměr stran 16:10, 100% SRGB)
Klávesnice Klávesnice plné velikosti s numerickým klávesnicí dotykové klávesnice
Webová kamera 1080p webová kamera FHD (88 ° široký úhel, inteligentní konference AI)
Procesor 12. Gen Intel Core i7-12450H 12. gen Intel Core i5-12700H
GPU Intel Iris Xe Graphics Intel Iris UHD Graphics
RAM 8 GB nebo 16 GB RAM
OS Windows 11 Home Huawei Super Device
Úložný prostor 512GB NVME PCIe SSD
Připojení Wi-Fi 802.11 A/B/G/N/AC/AX s metalem 2×2 MIMO Anténa Bluetooth 5.1
Porty 1 x HDMI 1 x USB Typ-C (displayport, nabíjení, přenos dat) 1 x typ-c USB (přenos nabíjení) 1 x USB 3.2 1 x USB 2.0 1 x 3.5mm zvukový konektor
Zvuk 2 x reproduktory 4 x mikrofony
Biometrie Tlačítko napájení otisků prstů
baterie 60WH LI-ion baterie (rychlost nabíjení 65 W)
Rozměry 356.7 x 248.7 x 18.4 mm
Hmotnost 1.7 kg
Barvy Space Grey a Mystic Silver

Design a přenositelnost

Nejlepší pohled na částečně otevřený Huawei Matebook D16.

Huawei Matebook D16 v mém vaku na notebook.

Huawei Matebook D16 má kovové tělo s matným povrchem, který vypadá elegantně a robustně. Má jednoduchou, ale elegantní estetiku, i když bych upřednostňoval logo Petal Huawei na víku.

To se hodí do mého batohu notebooku určený pro 15.6-palcové modely, zatímco nabíječka ve stylu smartphonu je znatelně méně objemná než tradiční nabíječky notebooků.

Na 1.7 kilogramů, jedná se o relativně lehký notebook vzhledem k tomu, že má velkou 16palcovou obrazovku. Je také štíhlý v 18.4 milimetry v tloušťce.

Zobrazit

Huawei Matebook D16 ve venkovním prostředí.

Sledování videí na Huawei Matebook D16.

Huawei Matebook D16 má 16palcový IPS LCD s anti-glare povrchem. Je to dost jasné pro venkovní použití, ale ne za přímého slunečního světla.

Je to velká obrazovka s úzkými rámečky všude kolem ní, takže notebook vypadá elegantně a moderní. Používá poměr „zlatých“ stran 16:10, který vyrovnává produktivitu a spotřebu multimedií. Při psaní je viditelná větší část dokumentů, zatímco jsou minimalizovány černé pruhy ve videích.

Bližší pohled na displej.

1 200 x 1 920 pixelů rozlišení je trochu bummer. Použil jsem 14palcové notebooky s 2K displeji, takže větší obrazovka s menším počtem pixelů je mírně ohromující.

Pozitivní je, že se jedná o vysoce kvalitní displej, který lze použít odborníky a grafické umělce díky 100% pokrytí SRGB podle Huawei. Má také certifikaci Tüv Rheinland pro ochranu modrého světla a stmívání DC pro redukci blikání.

Klávesnice, touchpad a porty

Nejvyšší pohled na klávesnici Huawei Matebook D16.

Pomocí Huawei Matebook D16 Trackpad.

Tlačítko napájení se skenerem otisků prstů a čtyřmi speciálními klíči klávesnice Huawei Matebook D16.

Huawei Matebook D16 má klávesnici v plné velikosti s číslem a čtyřmi speciálními klíči-kalkulačka, vyhledávání AI, minimalizovat a klíč kamery. Numbad je velmi užitečný pro profesionály a studenty, kteří potřebují kódovat mnoho numerických dat.

Samotné klíče mají měkký přistávací design, dvouúrovňový podsvícení a slušný 1.5 mm cestování. Díky tomu je psaní pohodlné a snižuje napětí prodloužených psacích relací.

Jeho touchpad je hladký a citlivý, ale není příliš velký. Tlačítka touchpadu má také hlasitější kliknutí než tišší klávesy klávesnice.

Pravá boční porty Huawei Matebook D16.

Levé boční porty Huawei Matebook D16.

Porty na Huawei Matebook D16 zahrnují dva porty USB vpravo-jeden podporuje ultra rychlé USB 3.2 standard, ale ten druhý podporuje pouze USB 2.0. Na levé straně notebooku jsou dva porty USB typu-C, port HDMI a 3.5mm zvukový konektor.

Neexistuje žádná vestavěná čtečka SD karty.

Výkon a herní zážitky

Call of Duty on the Huawei Matebook D16.

Existují dvě verze Huawei Matebook D16-jedna s Intel Core i5-12450H a druhá s Intel Core i7-12700H. Jedná se o nejnovější 12. gen Intel Core-Series nebo procesory „Alder Lake“ ve spojení s 16 GB RAM.

Mám verzi Core-I7 a funguje hladce v úkolech produktivity. Zůstává hladká při otevírání desítek chromových karet, přehrávání hudby na Spotify při úpravách obrázků na Photoshopu, sledování videí na YouTube nebo Netflixu, zadávání dat do sešitu Excel nebo dokonce nějaké editace videa pomocí filmora.

Nemá diskrétní grafickou kartu pro hraní, ale je zde integrovaná grafika Intel UHD nebo Intel Iris Xe. Oba mohou dobře podporovat základní úkoly a dokonce provozovat hry v nízkém nastavení, protože jsem byl schopen hrát Call of Duty: Warzone.

Interní hardware a tepelné řízení

Internály Huawei Matebook D16.

Otevření Huawei Matebook D16 je docela jednoduché a vyžaduje pouze odšroubování deseti šroubů torxů.

Uvnitř notebooku je jediný ventilátor, který dělá dobrou práci při ochlazování tepelného středu zařízení na rozumné úrovni hluku. Zajímavé je, že existuje další slot pro fanoušky, který je prázdný.

512 GB SSD lze upgradovat, pokud potřebujete více úložného prostoru. Jeho beran je již spousta na 16 GB, ale je pájena na základní desku a nemá sloty pro další Ram tyčinky.

Software a rozhraní

Huawei Matebook D16 spojená s tabletem Huawei.

Huawei Matebook D16 má domácí operační systém Windows 11 s aplikacemi Huawei-Exclusive, jako je Huawei PC Manager a ovládací panel Huawei.

Další zařízení Huawei, jako jsou chytré telefony, tablety, externí monitory a bezdrátová sluchátka, mohou být připojena k notebooku pomocí funkce „Super Device“. To umožňuje pracovní postup více obrazovek se sdílením souborů mezi zařízeními, zrcadlením zobrazení a vyhledáváním s více zařízeními.

Huawei zabalil Matebook D16 s užitečnými softwarovými funkcemi pro to, co nazývá „inteligentní kancelář“.

Webová kamera a zabezpečení

Huawei Matebook D16 je vybavena webovou kamerou Full HD umístěnou nad obrazovkou pro příjemnější úhel než předchozí notebooky společnosti.

Je to kvalitní širokoúhlé webové kamery s několika funkcemi pro videokonference. Může upravit pohled a simulovat přiblížení a posouvání, aby uživatel vždy zůstal ve středu rámu a zdá se, že se dívá na kameru místo obrazovky.

Webová kamera však nelze použít pro Windows Hello Aglian Facial Recognition. Na tlačítku napájení nad klávesnicí je zabudován skener otisků prstů pro rychlé a zabezpečené biometrické přihlášení.

Konektivita a kvalita zvuku

Huawei Matebook D16 má funkci nazvanou „Metaline Anténa“, která zvyšuje rychlost a stabilitu sítě podle Huawei.

Provedl jsem SpeedTests, abych to potvrdil a notebook fungoval o něco rychleji než vlajkový smartphone 2022.

Kvalita zvuku notebooku však není dokonalá. Její reproduktory jsou natahující dno s větším důrazem ve výšinách a středech, zatímco basa je nízká. Je to dobré pro sledování videí, ale poslech hudby je lepší se sluchátky.

Životnost baterie a doba nabíjení

Huawei Matebook D16 65W nabíječka a kabel.

Huawei Matebook D16 má 60WH LITHIUM-POLYMER BATTER.

Na základě zprávy o baterii Windows může trvat 5 hodin a 32 minut na jeden náboj, který není příliš působivý pro notebook produktivity. Může to být způsobeno výkonným procesorem Intel, který také vyžaduje více napájení baterie ve srovnání s jeho protějškem AMD.

Přesto je obnovení notebooku rychlé díky nabíječce ve stylu smartphonu 65 W. Úplné nabíjení od 0% do 100% kapacity baterie trvá jen asi 1 hodinu a 20 minut.

Závěr

Huawei se již etabloval na trhu „notebook produktivity prémiového“.

Huawei Matebook D16 je pro svůj elegantní design, vysoce kvalitní velký displej, dobrý výkon, dobrý výkon, klávesnici plné velikosti s Numpadem, pohodlným zážitkem z psaní a webovou kamerou nabitý funkcemi.

Jeho výdrž baterie je v nejlepším případě průměrná a postrádá diskrétní grafiku pro těžké hraní, ale přichází s malou nabíječkou a není to opravdu určena pro hraní, ale produktivitu.

Huawei Matebook D16 je nyní k dispozici na Filipínách s počáteční cenou 55 999. Zkontrolujte promo, protože to může přicházet s bezplatným monitorem Huawei Mateview SE!

Huawei Matebook D16 Recenze shrnutí

Huawei Matebook D16 je pro svůj design, velký displej, výkon, klávesnici s Numpadem a webovou kamerou nabitý funkcemi a funkcemi nabitými funkcemi.

S:

 • Huawei Matebook D16 Unboxing a první dojmy
 • Huawei uvádí na trh laptoky Matebook D16 a D16s s velkými obrazovkami, 12. gen Intel…
 • Huawei Nova 10 SE Recenze
 • Huawei Nova Y70. Úplné specifikace a oficiální cena na Filipínách
 • Huawei P50. Úplné specifikace a oficiální cena na Filipínách
 • Huawei Mate XS 2. Úplné specifikace a oficiální cena na Filipínách
| Denial of responsibility | Contacts |RSS