iCloud zapomněl heslo, co dělat iPhone

Co dělat, když zapomenete Apple ID? Jak se odhlásit z iCloudu, iTunes a App Storu bez hesla!

Někdy se stane, že zapomeneme vlastní heslo Apple ID. Co dělat, když zapomenete Apple ID ? Na internetu je mnoho způsobů, co dělat, když vás tato situace zastihne, ale ne všechny články nabízejí snadné způsoby. Pokud použijete metodu, která nebyla dříve ověřena ostatními, je možné, že údaje Apple ID už nikdy nezískáte zpět. V tomto článku vám ukážeme nejjednodušší, nejbezpečnější a nejbezplatnější způsoby. Podívejme se na nejoblíbenější způsoby, jak toho dosáhnout.

Pokud zapomenete své Apple ID, můžete postupovat třemi způsoby, které se mohou mírně lišit.

Poznámka: Formát hesla Apple ID. Jak všichni víme, Apple ID má vlastní formát hesel. Musí mít 8 znaků, obsahovat malá i velká písmena a alespoň jednu číslici. Je to z důvodu zvýšení bezpečnosti, aby v případě ztráty hesla nebylo tak snadné ho prolomit. Apple ID je užitečné také v tom, že pokud zapomenete heslo ke službě iCloud, můžete ho pomocí Apple ID snadno obnovit.

Odstranění hesla pomocí obnovení a nastavení od začátku

Nikdy předtím jste neprováděli synchronizaci s iTunes ani jste předem nenastavili funkci „Najít iPhone“ v iCloudu?

Posledním snadným způsobem, jak odemknout telefon, aniž byste si museli pamatovat heslo, je režim obnovení. Funguje na všech zařízeních Apple a je to nejběžnější způsob odemykání telefonu.

icloud, zapomněl, heslo, dělat, iphone

Pokud jste data v telefonu nezálohovali dříve, nemůžete je uložit, ale můžete k němu získat přístup a vytvořit nové heslo.

Co je třeba udělat pro použití této metody:

 • Otevřete iTunes v počítači, se kterým jste dříve synchronizovali
 • Připojte telefon k počítači pomocí kabelu
 • Po dokončení vynuťte restart zařízení. Předem se podívejte, jak vyvolat nucený restart na vašem modelu telefonu, bude se lišit.
 • Po provedení restartu budete upozorněni, že můžete telefon obnovit nebo aktualizovat. Zvolte obnovení a počkejte až 15 minut. Pokud dojde k chybě a ztrátě spojení, opakujte stejný postup znovu.

Obnovení zařízení pomocí obnovení

 • Pokud je vše s připojením v pořádku a po 15 minutách je zařízení obnoveno, stačí provést nastavení od začátku a vytvořit nové heslo pro telefon.

Obnovení Apple ID, pokud máte nastavené dvoufaktorové ověřování

Pokud nemáte po ruce chytrý telefon, můžete i v tomto případě obnovit svůj účet. V takovém případě by byl postup složitější, protože ve smartphonu bylo pravděpodobně povoleno dvoufaktorové ověřování. Chcete-li obnovit zapomenuté heslo, zopakujte následující kroky:

 • Přejděte na oficiální web společnosti Apple;
 • Najděte tlačítko „Zapomenuté Apple ID“ a klikněte na něj. Poté zadejte své uživatelské jméno pro svůj účet;
 • Zvolte obnovení přes Safari;
 • Po dokončení jednotlivých kroků klikněte na tlačítko „Pokračovat“. Pokud bylo na vašem účtu dvoufaktorové ověřování, musíte zadat své telefonní číslo;
 • Po několika sekundách obdržíte na svůj telefon SMS s odkazem na obnovení hesla;
 • Na otevřené kartě zadejte nové heslo a proveďte změny;

Jak obnovit heslo pomocí prohlížeče

V některých případech může být dvoufaktorové ověřování jednoduše zakázáno. Co dělat v této situaci? Pokud k tomu došlo, je třeba provést následující kroky:

 • Přejděte na oficiální webové stránky https://appleid.Apple.com/;
 • Stejně jako v předchozím případě klikněte na „Zapomenuté heslo“;
 • Zobrazí se nové okno s výzvou „Obnovit heslo Apple ID“ nebo „Odpovědět na bezpečnostní otázky“, které jste zadali při registraci účtu;
 • Po kliknutí na první způsob se vám nabídne obnovení hesla prostřednictvím e-mailu. Pokud máte přístup k poštovní schránce, je lepší zvolit tento způsob.
 • Stačí zadat svou e-mailovou adresu a počkat na obnovení odkazu;
 • Poté musíte následovat odkaz v e-mailu a obnovit heslo;
 • Pokud nemáte přístup k e-mailu, musíte zvolit druhou možnost, a to „Odpovědět na kontrolní otázky“. Pokud jste při nastavování účtu vyplnili odpovědi na tyto otázky správně, neměl by nastat žádný problém.
 • Nejprve je třeba zadat datum narození. Z tohoto důvodu musíte při registraci uvést své skutečné údaje. Systém vám položí několik dalších otázek, a pokud jsou vaše odpovědi správné, měli byste být schopni zapomenuté heslo bez problémů obnovit.

Po obnovení přístupu k účtu si nezapomeňte zapsat nové heslo a nastavit dvoufaktorové ověření. Zabezpečí váš účet před vetřelci.

Jak obnovit data z iCloudu, když jsem zapomněl heslo k iCloudu

Icloud je důležitý, protože ho mnoho lidí používá k zálohování svých zařízení. Jak obnovit data z iCloudu, když jste zapomněli heslo iCloudu? Fonelab iPhone Data Recovery vám může pomoci. Mezi jeho hlavní funkce patří:

 • Obnovení dat ze zařízení iOS, zálohy iTunes a zálohy iCloudu jedním kliknutím.
 • Otevření zálohy iTunes nebo zálohy iCloud pro selektivní obnovení.
 • Získejte ztracená data zpět do počítače nebo zařízení iDevice v původním stavu.
 • Podporuje všechny modely iPhonu a iPadu včetně iPhonu X / 8 / 8 Plus / 7 / 7 Plus a starších modelů.
 • K dispozici pro Windows 10 / 8 / 8.1 / 7 / XP a Mac OS.

Jedním slovem, je to nejjednodušší způsob, jak chránit svá data.

Jak obnovit data ze zálohy iCloud

Krok 1. Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB Lightning, spusťte Obnovení dat iPhonu, vyberte možnost „Obnovit ze záložního souboru iCloudu“ a zadejte své Apple ID a nové heslo.

Vyberte zálohu iCloud a klikněte na tlačítko „Nahrát“. A poté si můžete naskenované soubory prohlédnout v softwaru. Poté v okně s podrobnostmi vyberte data, která chcete získat zpět ze zálohy iCloudu.

Pokud jste zapomněli heslo ke službě iCloud, po kliknutí na tlačítko „Obnovit“ se data obnoví do počítače.

icloud, zapomněl, heslo, dělat, iphone

Obnovení hesla iCloudu pomocí dvoufázového ověření

Společnost Apple vyvinula dvoufázové ověřování, aby zlepšila zabezpečení účtu. Je to také velmi užitečný způsob, jak obnovit účet iCloud, když jste zapomněli heslo k iCloudu. Pokud jste si nastavili dvoufázové ověření, získejte svůj účet iCloud zpět podle následujících pokynů.

icloud, zapomněl, heslo, dělat, iphone

Poznámka: Heslo pro dvoufázové ověření není stejné jako heslo pro omezení iPhonu. Omezení hesla pro iPhone najdete zde.

Navštivte stránku svého účtu Apple ID a kliknutím na „Zapomenuté Apple ID nebo heslo“ vstupte do režimu zapomenutého hesla služby iCloud. Zadejte své Apple ID a podle obrázku zadejte znaky CAPTCHA, abyste se ujistili, že nejste robot.

Kliknutím na tlačítko „Pokračovat“ přejdete na další stránku, kde budete vyzváni k zadání klíče pro obnovení, který byl vygenerován při nastavení dvoufázového ověření. Pokud jste také zapomněli svůj klíč pro obnovení, můžete kliknout na odkaz „Lost recovery key“ a vrátit jej na svou primární e-mailovou adresu.

Krok 3. Jakmile upustíte od klíče pro obnovení, obraťte se na důvěryhodné zařízení a obdržíte ověřovací kód. Zadáním čtyřmístného kódu do pole otevřete stránku pro obnovení hesla. Heslo ke službě iCloud můžete obnovit zde.

Zapomenuté heslo ke službě iCloud. Co dělat

Alternativou je toto. Nejde jen o odpojení iPhonu od Apple ID, ale také o resetování hesla a nastavení nového. Tato možnost je vhodná pro lidi, kteří mají přístup k vázanému telefonnímu číslu a chtějí si v iPhonu ponechat svůj původní účet Apple, aby ho mohli dál používat.

Apple ID můžete obnovit, i když jste zapomněli heslo nebo samotné Apple ID

Pokud si své Apple ID pamatujete, zadejte ho a přeskočte další krok

Pokud jste zapomněli své Apple ID, můžete ho obnovit

Potvrďte reset na jednom ze svých zařízení

Tato metoda je pohodlná ve své jednoduchosti, ale pouze pokud znáte telefonní číslo spojené s vaším Apple ID a máte přístup k důvěryhodným zařízením v případě dvoufaktorového ověřování. Pokud ne, budete potřebovat ověřovací kód, který začíná písmeny RK a skládá se z celkem 14 znaků. Doporučujeme, abyste si jej při aktivaci dvoufázového ověřování poznamenali a uschovali pro případ, že budete potřebovat znovu získat přístup k účtu Apple.

Pokud jste své Apple ID nezapomněli úplně, včetně hesla a samotného uživatelského jména, budete to mít těžší, ale obnovení účtu Apple není nic nereálného. Jednoduše budete muset projít dalšími ověřovacími kroky, aby společnost Apple mohla ověřit, že jste skutečným vlastníkem účtu. Uveďte své jméno a příjmení a e-mailovou adresu, kterou používáte, a společnost Apple vám přidělí uživatelské jméno a heslo Apple ID.

icloud, zapomněl, heslo, dělat, iphone

Zapomenuté heslo ke službě iCloud. Co dělat

Alternativou k této metodě je další. Umožňuje nejen odpojit iPhone od Apple ID, ale také jednoduše obnovit heslo a nastavit nové. Tato možnost je vhodná pro lidi, kteří mají nejprve přístup k vázanému telefonnímu číslu a chtějí si ponechat svůj původní účet Apple iPhone, aby jej mohli nadále používat.

Apple ID můžete obnovit, i když jste zapomněli heslo nebo Apple ID

Pokud si své Apple ID pamatujete, zadejte ho a přeskočte další krok

Pokud jste zapomněli své Apple ID, můžete ho obnovit

Potvrďte reset na jednom ze svých zařízení

Tato metoda je pohodlně snadná, ale pouze pokud znáte telefonní číslo přiřazené k vašemu Apple ID a máte přístup k důvěryhodným zařízením, pokud používáte dvoufaktorové ověřování. Pokud nemáte ani jeden z nich, budete potřebovat ověřovací kód, který začíná písmeny RK a skládá se z celkem 14 znaků. Při aktivaci dvoufázového ověřování je dobré si ho poznamenat a uschovat pro případ, že byste potřebovali znovu získat přístup k účtu Apple.

Pokud jste své Apple ID nezapomněli úplně, včetně hesla a samotného uživatelského jména, budete to mít těžší, ale obnovení účtu Apple není nic nereálného. Jednoduše budete muset projít dalšími ověřovacími kroky, aby společnost Apple mohla ověřit, že jste skutečným vlastníkem účtu. Musíte uvést své jméno a příjmení a e-mailovou adresu, kterou používáte. poté vám společnost Apple přidělí uživatelské jméno účtu Apple ID.

Když všechno ostatní selže

Pokud jste vyzkoušeli všechny výše uvedené možnosti a stále nejste úspěšní, může to znamenat, že je na vašem účtu povoleno dvoufaktorové ověřování. Chcete-li tento problém vyřešit, přejděte na stránku účtu v části „Zapomenuté Apple ID“, zadejte klíč, vyberte možnost „Obnovit heslo“ a klikněte na tlačítko „Pokračovat“. Zde si můžete vybrat, zda chcete účet obnovit zodpovězením bezpečnostních otázek, obdržením e-mailu nebo dvoufaktorovým ověřováním.

Pokud jste zapomněli svá data v cloudovém úložišti, nemusíte panikařit. To lze vždy napravit a existuje spousta možností. Jen buďte opatrní a důkladně ji prozkoumejte.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS