Připojení ke vzdálenému serveru přes SSH na Windows
Estamos Traduciendo Nuestros Guías y Tutorialles Al Español. Es Positeble Que Usted Esté Viendo una Tradección Generada Automaticamente. Estamos Trabajando con Tradeuctores Profesionales para ověr las tractucciones de Nuestro Sitio web. Estecto es un trabajo en curso.
Pro zabezpečenou komunikaci mezi zařízeními se používá zabezpečená skořápka (SSH). Když většina lidí odkazuje na SSH, je to v kontextu připojení z místního počítače na vzdálený server, obvykle pro administrativní úkoly související s hostováním webových stránek.
Tento článek vás prochází tím, jak používat SSH z Windows, pokrývá základy instalace nástroje příkazového řádku SSH Windows a připojení k vzdálenému serveru (jako je linode) přes SSH v místním systému Windows.
Otevřete terminál
Na místním počítači Windows otevřete aplikaci terminálu, kterou chcete použít. Terminál umožňuje přístup k prostředí shell operačního systému a spustit programy prostřednictvím příkazového řádku, jako je příkaz SSH.
- Příkazový řád (nebo PowerShell). Windows 10 nebo 11: Toto je nejjednodušší metoda pro většinu lidí používajících Windows 10 nebo novější.
- Subsystém Windows pro Linux. Windows 10 nebo 11: To vyžaduje několik dalších kroků instalace a konfigurace, ale může to být lepší volbou pro ty, kteří dávají přednost práci v příkazové linii Linux.
- Tmel. Windows 8, 7, Vista a XP: Pro dřívější verze Windows musíte použít tmel nebo jiný emulátor terminálu třetích stran.
Příkazový řád (nebo PowerShell). Windows 10 nebo 11
V systému Windows 10 a 11 jsou dva terminály, příkazový řád (také nazývaný CMD) a PowerShell. Chcete.li se připojit k serveru pomocí SSH na Windows 10 v rámci jednoho z těchto nástrojů, je třeba nainstalovat klient OpenSSH. OpenSSH je klient Windows SSH a je k dispozici v novějších verzích systému Windows 10 (APRAIL 2018 Aktualizace a později), i když může být nutné ručně povolit.
Nainstalujte klienta OpenSSH
- Otevřete vyhledávání Windows výběrem oblasti vyhledávání (nebo tlačítkem vyhledávání) na hlavním panelu nebo stisknutím systému Windows na klávesnici.
- Začněte psát „Správa volitelných funkcí“ a vyberte Spravovat volitelné funkce (nastavení systému) z výsledků vyhledávání.
- Spuštění volitelné stránky aplikace Nastavení aplikace. V seznamu nainstalovaných funkcí vyhledejte funkci klienta OpenSSH.
- Pokud funkce klienta OpenSSH není nainstalována, klikněte na tlačítko Přidat funkci v horní části stránky. Objeví se rozbalovací nabídka. Vyberte klienta OpenSSH a stisknutím tlačítka Instalace nainstalujte SSH na Windows.
Otevřete příkazový řád nebo PowerShell
Chcete.li spustit příkaz SSH, musíte nejprve otevřít svůj preferovaný nástroj příkazového řádku. Otevřete Windows Prohledávání klíč od klíče Windows, do oblasti vyhledávání zadejte „příkazový řádek“ nebo „powerShell“ a z výsledků vyberte odpovídající aplikaci. PowerShell 7 nebo novější, novější aplikaci napříč platformami PowerShell, lze také použít, pokud je nainstalována.
Subsystém Windows pro Linux (WSL). Windows 10 nebo 11
Místo použití příkazového řádku nebo prostředí PowerShell (které je výrazně odlišné od prostředí MacOS i Linux příkazového řádku), můžete spustit Linux přímo v systému Windows prostřednictvím WSL (subsystém Windows pro Linux). To může být upřednostňováno, pokud jste pohodlnější pracovat v prostředí Linux Shell.
- Nainstalujte WSL podle pokynů v rámci Install WSL Průvodce společnosti Microsoft. Pokud již máte nainstalovanou WSL1, doporučuje se aktualizovat na WSL2.
- Nainstalujte si preferovanou distribuci Linux, například Ubuntu, přímo z obchodu Microsoft Store. Úplný seznam dostupných distribucí naleznete v rámci kroku 6. Nainstalujte si distribuci Linuxu výběru dříve zmíněného průvodce.
Jakmile je vše nakonfigurováno, můžete použít prostředí WSL otevřením nainstalované distribuce Linux prostřednictvím nabídky Start nebo vyhledávání Windows. Ve výchozím nastavení používá WSL poměrně základní emulátor terminálu. Můžete také použít více přizpůsobitelný terminál, jako je terminál Windows nebo hyper.
Tmel. Windows 8, 7, Vista a XP
V systému Windows 8 a dříve není žádný nativní klient SSH. Místo toho budete muset použít aplikaci třetích stran, jako je Putty, Cygwin, Secure Shell Extension pro Google Chrome nebo jakýkoli jiný emulátor terminálu SSH:
Připojení ke vzdálenému serveru přes SSH z Windows
Jakmile otevřete svůj preferovaný klient Windows SSH (příkazový řád, PowerShell nebo WSL), můžete spustit příkaz SSH a připojit se k vašemu serveru.
-
V rámci terminálu zadejte následující příkaz a nahraďte [uživatelské jméno] uživatelským jménem vzdáleného uživatele a [IP-address] s IP adresou nebo názvem domény vzdáleného serveru.
Pokud je port SSH serveru něco jiného než 22, musí být zadán v příkazu SSH. K tomu použijte.možnost P, jak je uvedeno v příkazu níže. Nahraďte [-číslo portu] číslem portu, které vzdálený server SSH používá.
Autentičnost příkladu hostitele.com (93.184.216.34) „Nelze vytvořit. Klíčový otisek ECDSA je SHA256: D029F87E3D80F8FD9B1BE67C7426BC1FF47B4A9D0A84. Jste si jisti, že chcete pokračovat v připojení (ano/ne)?
VAROVÁNÍ: Trvale přidáno „Příklad“ (ECDSA) do seznamu známých hostitelů.
Jakmile budete úspěšně připojit, váš terminál by měl používat prostředí vzdáleného shellu pro server. Váš příkazový řád by měl nyní zobrazit uživatelské jméno a název hostitele nakonfigurované pro server. Nyní můžete spustit všechny příkazy, které máte na tomto serveru k dispozici. To zahrnuje mnoho základních příkazů Linux, jako je LS. CD. rm. a ti, kteří jsou pokryty používáním Terminálového průvodce. Poznání těchto příkazů vám pomůže navigovat kolem vašeho serveru.
Ukončení relace SSH
Poté, co budete hotovi, odhlaste se ze relace zadáním výstupu. Terminál pak ukazuje něco podobného:
Odhlášení připojení k 93.184.216.34 uzavřeno.
V tomto okamžiku se výzva Shell vrací k tomu pro místní pracovní stanici a aplikaci terminálu může být uzavřena, pokud již není potřeba.
Odesílání příkazů přes SSH
Místo použití SSH k otevření konzoly vzdáleného serveru můžete spustit příkazy na svém serveru, aniž byste opustili místní prostředí shell. To vám může umožnit rychle spustit příkazy lokálně i vzdáleně ve stejném okně terminálu.
Odeslání jediného příkazu
Chcete.li spustit jeden příkaz na svém vzdáleném serveru, použijte následující příkaz. Nahraďte [uživatelské jméno] uživatelským jménem vzdáleného uživatele, [IP-address] za IP adresu nebo názvem domény vzdáleného serveru a [příkaz] příkazem, který chcete spustit.
Jako příklad, běh ssh me@192.0.2.0 LS uvádí všechny soubory v domácím adresáři uživatele. To může být užitečné pro nalezení doba dohody serveru (SSH ME@192.0.2.0 Uptime) nebo možná určete jeho distribuci a verzi Linux (SSH ME@192.0.2.0 lsb_release.a).
Odesílání více příkazů
Chcete.li spustit více příkazů na vašem vzdáleném serveru (jeden po druhém), použijte následující příkaz. Nahraďte [Command-1], [Command-2] a [Command-3] příkazy, které chcete spustit.
Příkazy by měly být odděleny polokorem (;) a všechny příkazy by měly být obklopeny dvojitými uvozovkami („). Například, pokud jste chtěli vytvořit soubor s názvem Bar.txt v adresáři s názvem Foo v domácím adresáři uživatele Me, běh: ssh me@192.0.2.0 „Mkdir foo; CD foo; dotykový bar.txt „.
Pomocí sudo
Doporučuje se deaktivovat přístup kořenů přes SSH a přihlásit se pouze na váš vzdálený server prostřednictvím omezeného uživatelského účtu. Některé příkazy však vyžadují zvýšená privilegia, kterých lze obvykle dosáhnout předložením příkazu pomocí sudo. Pokud se to pokusíte provést při spuštění příkazů přímo prostřednictvím příkazu SSH, můžete obdržet chybu, například „No TTY Present“ nebo neexistuje „stabilní rozhraní CLI“. Pro spuštění příkazu sudo v těchto případech použijte.T volba, která nutí přidělení psuedo-terminálního. Například, abyste aktualizovali své balíčky na systému založeném na Debianu, spusťte ssh linode@příklad.com.T „Sudo Apt Aktualizace“.
Jít dále
Odstraňování problémů s připojením SSH
Pokud vás SSH nepřipojuje s linodem, možná budete muset prozkoumat stav vašeho serveru. Pomocí viz příručka pro odstraňování problémů s SSH.
Rostoucí bezpečnost
- Nyní, když se můžete připojit ze svého stroje Linux k linodu přes SSH, ušetřit nejen čas, ale také zajistit, aby bylo připojení ještě bezpečnější pomocí ověření veřejného klíče SSH. Další informace naleznete v části SSH přidat klíče.
- Viz část „Harden SSH Access“ v nastavení a zajištění průvodce výpočetní instance, jak zkontrolovat, jak zabezpečit SSH na straně serveru, a pokročilé zabezpečení serveru SSH pro další informace o tom, aby byla ještě bezpečnější informace.
Tato stránka byla původně zveřejněna v pátek 25. června 2021.
Instalace OpenSSH na Windows 10 (1803 a vyšší) a Server 2019
Windows Server 2019 obsahuje OpenSSH jako volitelnou funkci poprvé, čímž se zjednoduší instalaci a konfiguraci. Chyby v dřívějších sestavách operačního systému však zabraňují úspěšné aktivaci serveru Secure Shell (SSH). V prostředích Windows Server Aktualizace (WSUS) má OpenSSH stejné problémy jako nástroje pro správu vzdáleného serveru (RSAT).
Wolfgang Sommergut má více než 20 let zkušeností v IT žurnalistice. Pracoval také jako správce systému a jako technický konzultant. Dnes provozuje německou publikaci WindowsPro.de.
Portingem OpenSSH na Windows, Microsoft usnadnil správu heterogenních prostředí. Počítače Linuxu můžete vzdáleně spravovat přes SSH z Windows a díky novému serveru OpenSSH je nyní také možný opak. Kromě toho jádro PowerShell podporuje vzdálenost přes SSH, dokonce i mezi různými OS.
Server OpenSSH není zahrnut do operačního systému
Dalo by se očekávat, že systémová komponenta s takovým strategickým významem je dodávána jako součást operačního systému a může být nainstalována jako funkce prostřednictvím správce serveru nebo PowerShell.
Microsoft se však rozhodl poskytnout OpenSSH jako volitelnou funkci (také nazývaná „funkce na vyžádání“). To sjednocuje instalaci mezi OS klienta a serveru. Následující popis se proto také vztahuje na Windows 10 od vydání 1803.
Instalace prostřednictvím GUI
Chcete.li nainstalovat server OpenSSH, spusťte nastavení a poté přejděte do aplikací a funkcí Spravujte volitelné funkce. Jak můžete vidět ze seznamu nainstalovaných součástí, klient SSH je již ve výchozím nastavení nainstalován. Na druhé straně server musíte přidat pomocí možnosti přidat funkce.
Instalace serveru OpenSSH prostřednictvím aplikace Nastavení
Ve výše uvedeném seznamu vyberte server OpenSSH a klikněte na zobrazené tlačítko Instalace. Windows nyní stáhne požadované soubory přes internet. Pokud dojde k chybě, neobdržíte zprávu z aplikace Nastavení, ale jednoduše přeskočí zpět do seznamu funkcí.
Přidání serveru OpenSSH přes PowerShell
Naproti tomu PowerShell poskytuje větší průhlednost. Chcete.li najít přesný název požadovaného balíčku, zadejte následující příkaz:
Get-windowscapability.Online | ? název.jako Openssh.Server
Nakonec přidejte název zobrazené pro přidání windowscapalability:
Přidání serveru OpenSSH přes PowerShell
Alternativně můžete předat výstup přes potrubí:
Get-windowscapability.Online | ? název.jako Openssh.Server | Přidat windowscapalability.Online
Vadné sestavení
Existují alespoň dva důvody, proč se zde můžete setkat s problémy. Pokud je sestavení systému starší než 17763.194, uvidíte tuto chybu:
ADD-windowscapalability selhala. Chybový kód = 0x800F0950
Instalace serveru OpenSSH selže na dřívějších sestavách Windows Server 2019.
V tomto případě potřebujete aktuální kumulativní aktualizaci k vyřešení problému (zdokumentováno zde).
Problémy s WSUS
Další překážka vzniká, pokud je server, což je obvykle případ, aktualizováno prostřednictvím WSUS. Společnost Microsoft poskytuje funkce na vyžádání obcházení WSUS, takže je nedostanete prostřednictvím serveru Interní aktualizace.
Není proto nepravděpodobné, že PowerShell zde představí následující chybu:
Chyba s „přidat-windowscapalability“. Chybový kód: 0x8024002E
Chyba při instalaci OpenSSH jako volitelné funkce v prostředích WSUS
V EventLogu najdete položku s ID 1001 s tím, že openssh-server-balení není k dispozici.
EventLog položka při přidávání serveru OpenSSH jako volitelné komponenty v prostředí WSUS
Stejně jako u RSAT má lék umožnit Windows načíst volitelné funkce přímo z aktualizace Microsoft prostřednictvím zásad skupiny. Toto nastavení je „Zadejte nastavení pro volitelnou instalaci komponent a opravu komponent“ a najdete jej v rámci zásad konfigurace počítače Systém Administrativní šablony.
Umožnění klientům WSUS k přístupu k aktualizaci systému Windows pomocí zásad skupiny
Zároveň musíte zajistit, aby se nastavení „nepřipojuje se k internetovým umístěním pro Windows“ ani „odstranit přístup k používání všech funkcí Windows Update“, platí.
Posledně jmenované mohlo být umožněno zabránit uživatelům v ručním stahování aktualizací funkcí. To primárně ovlivňuje spíše Windows 10 než server.
Aktivace SSH-serveru
Server OpenSSH nainstaluje dvě služby, které ještě nejsou spuštěny a jejichž typ spouštění je manuální a deaktivován. Pokud chcete používat SSH pravidelně, budete chtít služby založit automaticky.
Zobrazení typu spuštění a stavu služeb SSH s PowerShell
Můžete to nakonfigurovat prostřednictvím Služby GUI, ale nejrychlejším způsobem je pomocí PowerShell:
Set-Service SSHD.STARTUpType Automatic Set-Service SSH-AGENT.STARTUPTYPUS automatický
Chcete.li okamžitě uvést server SSH do provozu, musíte také spustit obě služby ručně:
Start-Service SSHD Start-Service Ssh-Agent
Get-Service.Jméno ssh | Vyberte DisplayName, Status, StartType
zkontroluje, zda je nastavení pro obě služby správné a zda byly úspěšně spuštěny. Nyní můžete ověřit, zda bylo správně aktivováno pravidlo brány firewall pro příchozí připojení SSH:
Get-netfirewallrule.Jméno ssh
Kontrola pravidla brány firewall pro SSH
Testování připojení
Pokud je tato podmínka také splněna, test připojení je dobré jít. Z počítače Windows 10 nebo z počítače Linux se můžete připojit k čerstvě nakonfigurovanému serveru:
To vás nasměruje na starý příkazový řádek, ale můžete také začít PowerShell.
Přihlaste se k odběru zpravodaje 4Sysops!
Nastavit spojení s čerstvě nainstalovaným serverem SSH
Nakonec byste měli zvážit, zda byste z bezpečnostních důvodů chtěli použít ověřování veřejného klíče. To také zvyšuje pohodlí uživatele, protože již nemusíte zadávat heslo. Tato příručka popisuje, jak to udělat.
PowerShell SSH: Jak nainstalovat SSH PowerShell na Windows 10/11 [LISTITION MAGIC]
Než založíte SSH z PowerShell, pojďme celkově porozumět následujícím otázkám.
Co je SSH
SSH (Secure Shell) je protokol vzdálené správy, který vám umožňuje ovládat a upravovat vaše servery přes internet. Je to také kryptografický síťový protokol, který vám umožňuje bezpečně používat síťové služby i prostřednictvím nezajištěné sítě. Je to proto, že může vytvořit zabezpečené připojení ke skořápce na jiném počítači.
S klientem SSH můžete šifrovaným způsobem vytvářet komunikaci ze vzdáleného serveru. Například můžete vytvořit vzdálené spojení mezi Windows a Linux prostřednictvím SSH a převádět mezi nimi soubory. Kromě toho můžete plně využít klienty SSH, jako je Putty na Windows.
Co znamená PowerShell SSH
Pokud jde o správu vzdáleného serveru nebo síťové služby, nejběžnějším způsobem je používat SSH v Windows PowerShell jako klienta SSH. Je to proto, že PowerShell přichází s vestavěným klientem SSH, který vám umožňuje bezpečně připojit ke vzdálenému serveru i prostřednictvím nezajištěné sítě.
Na Windows 10 V1809 a vyšší je klient PowerShell SSH ve výchozím nastavení povolen. To znamená, že se můžete připojit ke vzdálenému zařízení pomocí příkazového nástroje PowerShell SSH. Existují však určité předpoklady pro používání Windows SSH PowerShell.
Mohu použít Windows PowerShell SSH
Mohu použít Windows PowerShell SSH? Odpověď závisí na tom, zda váš počítač splnil předpoklady. Chcete.li používat SSH v Windows PowerShell, ujistěte se, že máte:
- Windows 10 V1809 a vyšší verze (pokud nevíte, jak aktualizovat Windows, můžete se obrátit na tento příspěvek „Jak nainstalovat aktualizace Windows pomocí PowerShell“.)
- PowerShell V6 a vyšší (pro aktualizaci PowerShell si přečtěte tento příspěvek „Jak aktualizovat verzi PowerShell na V7.2.5 pro Windows 10/11 “.)
- Otevřený port 22 ve firewallu
Pokud nevíte, jak používat SSH Windows PowerShell, můžete se obrátit na níže uvedený tutoriál:
Krok 1. Do vyhledávacího pole zadejte PowerShell a potom klepněte pravým tlačítkem myši na Windows PowerShell a vyberte Spuštění jako správce. Poté kliknutím na ANO potvrďte.
Krok 2. V okně vyvýšené PowerShell zadejte SSH a stisknutím klávesy Enter.
Krok 3. S otevřeným klientem SSH se můžete připojit ke vzdálenému serveru nebo síťovému zařízení s následujícím příkazem PowerShell SSH. Například příkaz by měl být v mém případě SSH [chráněn e.mailem].

Pokud neznáte IP adresu svého hostitele, můžete se obrátit na tento příspěvek. Alternativně můžete místo IP adresy použít název hostitele. Pokud neuskutečňujete uživatelské jméno, použijete váš místní uživatelský účet.
Install OpenSSH on Windows and Connect to Remote Servers using SSH Protocol
Krok 4. Pokud klient SSH běží spíše na jiném portu než na výchozí port 22, můžete spustit následující příkaz a změnit číslo portu.
Může PowerShell získat velikost složky? Jak získat velikost složky PowerShell na Windows 10/11? Tento příspěvek podrobně pojednává o těchto otázkách a představuje alternativu.
Jak nainstalovat SSH PowerShell na Windows 10/11
Jak je uvedeno výše, klient SSH byl ve výchozím nastavení nainstalován a povolen na Windows 10 V1809 a vyšší, ale server SSH není. Nejprve tedy musíte nainstalovat server OpenSSH a poté nakonfigurovat server SSH. Takto:
Pro vzdálené připojení se ujistěte, že jste nainstalovali PowerShell V6 nebo vyšší na počítači. Tady bereme PowerShell v7.3.0 například.
Krok 1. Nainstalujte server OpenSSH s PowerShell.
Otevřete příkaz Eleted PowerShell, jak jsme vysvětlili výše, zadejte následující příkaz a stiskněte Enter a zkontrolujte, zda je nainstalován server OpenSSH.
Get-windowscapability.Online | ? název.Jako ‚Openssh‘
Pokud není nainstalován, spusťte následující příkaz a povolte server OpenSSH v PowerShell.
Přidat windowscapalability.Online.Jméno Openssh.Server ~~~~ 0.0.1.0
Spusťte následující příkaz a spusťte server OpenSSH.
Krok 2. Nakonfigurujte SSH server na Windows.
Kromě toho musíte nakonfigurovat server SSH, abyste mohli použít více příkazů PowerShell SSH na vzdálených počítačích.
- Přejděte na soubor SSHD_CONFIG umístěný na ENV: ProgramData \ ssh a otevřete jej pomocí poznámkového bloku.
- V konfiguračním souboru odstraňte „#“ před linku PasswordAuthentication Ano, abyste se ujistili, že je povolena ověřování hesla.
- Přidejte následující řádek do konfiguračního souboru a vytvořte subsystém SSH na vzdáleném počítači. Poté stiskněte klávesy Ctrl S a uložte změny.
Subsystém PowerShell C:/Progra ~ 1/PowerShell/7/PWSH.exe.sshs.Nologo.Noprofile
- Spusťte příkaz SSHD Restart-Service v PowerShell a načíst nový konfigurační soubor.
Po dokončení všech výše uvedených kroků byste měli nainstalovat server PowerShell SSH na Windows 10/11 a můžete se k němu připojit pomocí PowerShell.
Co můžete dělat s testem CMD Ping? Jak ping z příkazového řádku Windows 10/11? Jak číst výsledky testu ping? Nyní můžete získat odpovědi zde.
Další čtení: Pokud zadáte některé problémy, jako je korupce systému souborů a nízký prostor disku na Windows 10/11, nebojte se. Průvodce MiniTool oddíl vám může pomoci snadno opravit kontrolou chyb systému souborů, rozšířením/velikostí oddílů, analýzou místa na disku, upgradem na větší pevný disk atd.
O autorovi
Ariel pracuje jako vysoce profesionální počítačový editor technologie v Minitoolu mnoho let. Má silnou vášeň pro zkoumání všech znalostí souvisejících s diskem, oddílem a okny Windows OS. Až dosud dokončila tisíce článků pokrývajících širokou škálu témat a pomohla mnoha uživatelům vyřešit různé problémy. Zaměřuje se na pole správy disků, zálohování OS a úpravy PDF a poskytuje svým čtenářům bystrý a informativní obsah.
SSH Server Windows 10
Počínaje Windows 10 1803 (sestavení 17134), Microsoft povolil OpenSSH v aplikaci příkazového řádku jako volitelnou funkci.
Povolení klienta OpenSSH v systému Windows 10
Klientovi OpenSSH můžete povolit v zařízení Windows 10 prostřednictvím následujících kroků:
- Otevřete nabídku startu a vyhledejte „Správa volitelných funkcí“.
- Nabídka „Volitelné funkce“ uvádí funkce již nainstalované na vašem zařízení v rámci nainstalovaných funkcí. Pokud je klient OpenSSH uveden, funkce již byla povolena a není nutná žádná další akce. Pokud klient OpenSSH není uveden, zvolte „Přidat funkci“.
- V následující nabídce vyhledejte „OpenSSH Client“.
- Klikněte na zaškrtávací políčko vedle klienta OpenSSH a poté klikněte na Nainstalovat.
- Windows poté nainstaluje klienta OpenSSH. Po dokončení bude tato funkce uvedena na seznamu nainstalovaných funkcí a bude připravena k použití.
Povolení klienta OpenSSH v systému Windows 11
Klientovi OpenSSH můžete povolit v zařízení Windows 11 prostřednictvím následujících kroků:
How to Install SSH Server on Windows 10. Remote into a computer using Command Line [OpenSSH]
- Otevřete aplikaci Nastavení a vyhledejte „volitelné funkce“.
- Správa volitelných funkcí seznamů nabídek již nainstalované na vašem zařízení v rámci nainstalovaných funkcí. Pokud je klient OpenSSH uveden, funkce již byla povolena a není nutná žádná další akce. Pokud klient OpenSSH není uveden, vyberte „Zobrazit funkce“.
- V následující nabídce vyhledejte „OpenSSH Client“.
- Klikněte na zaškrtávací políčko vedle klienta OpenSSH a poté klikněte na „Další“. V následujícím okně kliknutím na „Nainstalovat“ potvrďte instalaci.
- Windows poté nainstaluje klienta OpenSSH. Po dokončení bude tato funkce uvedena na seznamu nainstalovaných funkcí a bude připravena k použití.
Použití klienta OpenSSH pro přístup k Uhunixu
Klient OpenSSH můžete použít v systému Windows pro přístup k účtu Uhunix prostřednictvím následujících kroků:
- Otevřete aplikaci příkazového řádku.
- V aplikaci příkazového řádku zadejte následující příkaz:
-
Pokud je to poprvé, kdy se připojíte k účtu Uhunix prostřednictvím SSH na zařízení Windows, obdržíte zprávu jako následující:
Používání klienta OpenSSH pro SFTP
Klient OpenSSH také umožňuje použití SFTP v aplikaci příkazového řádku. Chcete.li použít klienta OpenSSH jako klienta SFTP, použijte následující pokyny:
- Otevřete aplikaci příkazového řádku.
- V aplikaci příkazového řádku zadejte následující příkaz:
-
Pokud je to poprvé, kdy se připojíte k účtu Uhunix prostřednictvím SSH na zařízení Windows, obdržíte zprávu jako následující:
Klient OpenSSH nenabízí grafické uživatelské rozhraní (GUI) pro SFTP. Pokyny o tom, jak nainstalovat klienta SFTP s GUI, naleznete v části Askus článek 1740.
Deaktivace klienta OpenSSH
Klientovi OpenSSH můžete deaktivovat na zařízení Windows prostřednictvím následujících kroků:
- Otevřete nabídku Start a vyhledejte „Správa volitelných funkcí“.
- V seznamu nainstalovaných funkcí klikněte na klienta OpenSSH a vyberte Odinstalovat.
- Po dokončení odinstalace bude klient OpenSSH deaktivován.
Ne odpověď, kterou jste hledali? Vyzkoušejte různé kombinace klíčových slov a pokud stále nemůžete najít svou odpověď, kontaktujte nás.