Intel představuje vlastní nástroj pro integraci telefonu do počítače Unison.

Podobně jako aplikace Phone Link od Microsoftu, ale s podporou iPhonu.

Kromě 13. generace stolních procesorů. Společnost Intel včera také představila svou novou aplikaci Unison, která uživatelům umožňuje bezdrátově synchronizovat jejich chytré telefony s počítači. Tento nástroj funguje v podstatě stejně jako aplikace Phone Link (dříve známá jako Váš telefon) na platformách Windows 10 a 11, ale s několika rozdíly. Hlavní z nich je možnost umožnit uživatelům propojit jakýkoli chytrý telefon s počítačem, včetně iPhonů, což je funkce, která není k dispozici v nástroji společnosti Microsoft.

Kromě širšího rozsahu kompatibility se smartphony jsou další funkce aplikace Intel Unison většinou podobné těm, které jsou k dispozici v aplikaci Phone Link. Patří mezi ně stále užitečná možnost rychlého bezdrátového přenosu souborů z telefonu do počítače, prohlížení fotografií, přijímání oznámení a také odesílání a přijímání textových zpráv nebo telefonních hovorů. Jedinou schopností, kterou Unison nenabízí, ale je dostupná prostřednictvím vlastního nástroje společnosti Microsoft, je zrcadlení obrazovky.

intel, vlastní, nástroj, integraci

Obrázek: Intel

Intel Unison je ve skutečnosti založen na nástroji pro integraci telefonu vyvinutém izraelskou firmou Screenovate, kterou společnost získala koncem roku 2021. Tato současná iterace využívá různé standardy připojení, včetně Bluetooth a Bluetooth Low Energy (LE), Wi-Fi a mobilního připojení, a také obsahuje podporu pro VPN, firewally a správu IT. Kromě výchozí kompatibility s myší a klávesnicí bude aplikace obsahovat také podporu dotykových obrazovek pro displeje s touto funkcí.

ADVERTISEMENT

Obrázek: Intel

Uživatelé, kteří si chtějí novou aplikaci vyzkoušet, budou zklamáni, že Unison nebude kompatibilní pro všechny počítače, alespoň ne okamžitě. Podle společnosti bude nástroj zpočátku nabízen na několika počítačích 12. generace Intel Evo od společností HP, Acer a Lenovo do podzimu 2022. Do budoucích systémů Evo 13. generace pak bude nakonec zavedena někdy v příštím roce. Na dotaz novinářů. viceprezident společnosti pro mobilní inovace Josh Newman říká, že se v současné době uvažuje o podpoře staršího hardwaru Intel a dokonce i počítačů s procesory AMD, i když v případě druhého jmenovaného by bylo nutné, aby obě společnosti spolupracovaly, aby se tak mohlo stát.

SOURCE

Image:www.lowyat.net

| Denial of responsibility | Contacts |RSS