iPhone ukazuje nabíjení, ale nenabíjí se

Telefon se systémem Android se nenabíjí, co dělat, ukazuje nabíjení

V dnešním světě je chytrý telefon nepostradatelnou věcí, takže když se váš oblíbený gadget dlouho nabíjí nebo se vůbec nezapne, stává se z toho celý problém, zejména pokud se jedná o nový telefon.

První, co nás napadne, je, jak náš přístroj nabít, zejména když spěcháme, a hledáme příčiny problémů v telefonu, ale ještě předtím bychom se měli dobře podívat na doprovodné zařízení:

iphone, ukazuje, nabíjení, nenabíjí
 • Zásuvka. pokud je elektroinstalace stará nebo jsou jiné problémy s elektrickým proudem, může to být důvodem, proč se přístroj zapíná a vypíná;
 • Nabíječka. zkontrolujte její neporušenost, může být poškozená;
 • Nekompatibilní nabíječka s gadgetem. pokud jsou vstupy podobné, neznamená to, že je nabíječka vhodná pro oba modely smartphonu.

Pokud jste přesvědčeni, že nemáte žádný z výše uvedených problémů, můžete přejít ke kontrole samotného telefonu. Podíváme se na nejčastější důvody, proč telefon nechce přijmout nabíjení.

První kroky

Než poběžíte do servisu, musíte si ujasnit, co může být příčinou. Pokud se nejedná o tovární závadu (což je velmi vzácné), ale o problém s nabíječkou, kabelem nebo konektorem blesku.

Zkuste jiný kabel

Ačkoli je to zřejmé řešení, z nějakého důvodu mnoho lidí okamžitě začne hledat problémy se svým telefonem, místo aby požádali například sestru, matku nebo přátele, aby použili jejich kabel a zkontrolovali, zda se nabíjí. Drát se opotřebovává častěji, než si myslíme. K poškození kabelu může stačit i pouhé ohnutí v oblasti konektoru (nebo jen jednostranný spoj), pokud se měděný vodič uvnitř přetrhne. 70 % všech problémů lze tedy vyřešit pouhou výměnou kabelu.

iphone, ukazuje, nabíjení, nenabíjí

Testování nabíječky

Dalším snadným způsobem je zkontrolovat závady na samotné nabíječce. Statisticky je 10 % všech problémů s nabíjením baterií způsobeno poškozenou nabíječkou. Faktem je, že většina uživatelů kupuje levné čínské ekvivalenty, které se mohou kdykoli porouchat. Chcete-li zjistit, zda je problém v síťovém adaptéru, musíte vzít jiný telefon a pomocí jiného kabelu zkusit nabíjet toto zařízení přes „nabíječku“.

Kontrola konektoru iPhone

Ve většině případů se telefon nemůže nabíjet, protože se na kontakty dostává prach nebo nečistoty, které blokují tok proudu. Pečlivě zkontrolujte konektor Lightning na jasném denním světle, zda neobsahuje nečistoty. Pokud najdete vlasy, prach, písek nebo jiné nečistoty, opatrně zásuvku vyčistěte. Jako čisticí roztok může být vhodný také izopropylalkohol nebo čistič kontaktů desek plošných spojů. Pokud nemáte nic po ruce, jednoduše prach setřete suchým, čistým kartáčem nebo jej vyfoukejte stlačeným vzduchem z rozprašovače.

Pokud při pohybu kabelem dochází k „nabíjení„, je třeba vyčistit kolíky portu USB od oxidace. 9 % všech problémů lze vyřešit těmito jednoduchými manipulacemi.

Výměna baterie

Pokud všechny výše uvedené postupy nepomohly, je pravděpodobné, že je baterie v telefonu vadná. Záruční doba li-ion baterie od společnosti Apple. 12 měsíců, poté může ještě nějakou dobu fungovat, ne však déle než 300-400 cyklů nabití a vybití (3-4 roky provozu).

Protože vizuální kontrola baterie v iPhonu je velmi obtížná, existuje několik příznaků, podle kterých poznáte, že problém je v baterii:

 • Displej je přítomen, ale nenabíjí se nebo „jde do mínusu“;
 • Proces neprobíhá při zapnutí iPhonu, ale pouze při jeho vypnutí;
 • Váš smartphone se špatně nebo neúplně nabíjí (zastaví se na 80-90 %);
 • Iphone se „zapíná“ mnohem pomaleji než obvykle, místo 1-2 hodin to trvá 3-6 hodin;
 • Displej se mírně oddálí od krytu, což znamená, že baterie je nafouklá;
 • Baterie se vybije za 1-2 hodiny nebo „vypadne“, jakmile odpojíte zástrčku;
 • Systém iOS se cyklicky restartuje nebo náhle vypíná.

Pokud na svém iPhonu najdete alespoň jeden z těchto příznaků, je načase vyměnit baterii. Podle statistik servisních středisek pomáhá výměna baterie v 7 % případů.

Software pro autodiagnostiku:

Pokyny pro vlastní výměnu na příkladu iPhonu 11:

Zkuste provést obnovení továrního nastavení

Pokud váš systém iOS visí nebo používá zastaralou verzi, telefon se nenabíjí. Pokud problém přetrvává, bude možná nutné aktualizovat firmware telefonu na nejnovější verzi (můžete ji získat ze vzduchu). Pokud problém přetrvává, bude nutné provést „tvrdý reset“. naformátovat paměť a nakonfigurovat iPhone „jako nový“. Ve 4 % případů takové „protřepání“ velmi pomáhá.

iphone, ukazuje, nabíjení, nenabíjí

Spálený regulátor napájení

Někdy kvůli přepětí v napájení nebo používání levných čínských drobností přestane telefon „vidět“ nabíječku. Při nabíjení není energie dodávána přímo do baterie, ale prostřednictvím speciálního řídicího systému s programem implantovaným do čipu. Tato řídicí jednotka předá příkaz ke spuštění procesu. Pokud čip shoří nebo dojde ke zkratu, iPhone se nenabíjí.

Nejčastější dotazy našich čtenářů:

 • Neoriginální nabíječku;
 • Vysoké zatížení iPhonu během nabíjení. Například dáte telefon nabíjet, ale dál hrajete hry nebo sdílíte internet. To se nedoporučuje;
 • Kabel je částečně poškozený nebo přetržený. Vlákna uvnitř jsou přerušena a proud teče částečně, místo 1 ampéru pouze 0,2-0,4 ampéru, což prodlužuje proces plnění baterie 3-4krát;
 • Nabíječka je rozbitá nebo částečně vyhořelá;
 • Slabé napájení. K tomu obvykle dochází, pokud používáte powerbanku nebo přenosnou nabíječku s výstupním proudem menším než 1-2 ampéry.
 • Pokud je uvedeno „příslušenství není podporováno“, jedná se o šňůrku na krk,
 • Baterie je vybitá nebo je řídicí jednotka nabíjení U2 vybitá (nabíjí se, ale nezobrazuje blesk). Zkontrolujte, zda není zátka ucpaná.
 • Velké zatížení procesoru, grafického subsystému, modulu připojení (LTE, Wi-Fi), např. Při použití jako navigátor nebo přístupový bod.
 • Baterie po několika letech používání dosloužila a je třeba ji vyměnit. Přibližné náklady na práci. 1500p. 5000p (pro vlajkové lodě).
 • Další možností je, že je nutné obnovení továrního nastavení nebo přehrání, protože pravděpodobně došlo k poruše systému iOS. Iphone může být nakažen virem nebo minerem.

Pokud procento nabíjení stagnuje a nesčítá se, zkontrolujte nejprve kabel a konektor. Pokud se tak nestane, problém je pravděpodobně způsoben vadnou baterií. bude nutné ji vyměnit.

 • Pokud se na displeji iOS zobrazí zpráva „V konektoru Lightning zjištěna tekutina Liquid Liquid“ nebo „Nabíjení není k dispozici“. Opatrně otřete konektory vatovým tamponem nebo počkejte, až iPhone sám vyschne (mírně se zahřeje).
 • Na desce se může vyskytovat kondenzace a baterie je zkratovaná, je nutné ji urychleně vysušit. Je také možné, že je vadná základní deska nebo řadič nabíjení. v takovém případě budete muset vzít telefon na recepci.

Problém s napájením

Kontrola nabíječky nemusí vždy odhalit problém. S napájecím adaptérem se mohou vyskytnout potíže, ale není schopen poskytovat všechny své funkce. Nebo si pořiďte jinou nabíječku a zjistěte, zda je baterie napájena. Pokud se smartphone nabíjí, problém je v nabíječce. Nabíječku může opravit pouze řemeslník, ale jednodušší a levnější je objednat nový kabel. Je také možné použít adaptér. iPhone má vstup pro nabíječku, který se liší od běžného mini-USB, takže se nyní prodávají speciální zařízení, která umožňují nabíjet smartphone pomocí standardních nabíječek. Mezi příčiny nefunkčnosti napájecího zdroje může patřit mechanické poškození a také používání levných analogů originální nabíječky. jejich životnost je krátká, protože se zařízení rozbijí i při nesprávném zapojení do zásuvky.

Jak vyřešit problém s nabíjením iPhonu

Pokud se vám tedy stává, že se váš iPhone nenabíjí, ale ukazuje, že se nabíjí, postupujte následovně:

 • Zkuste zařízení úplně vybít a poté nabít;
 • Proveďte tvrdý reset zařízení. Když je telefon zapnutý, stiskněte tlačítka Zapnout/Vypnout a Domů a podržte je, dokud se obrazovka nevypne a znovu se neobjeví logo Apple (může to trvat až 30 sekund). Po resetování zkuste smartphone znovu nabít;
 • Zkuste použít kabel s jiným iPhonem. Pokud nabíjení stále selhává, vyměňte kabel;
 • Pokud se nabíječka zapíná a vypíná při pohybu kabelu do portu a z portu, je možné, že port nemá kontakt nebo je poškozený. Nechte port vyměnit v servisním středisku;
 • Odpojte telefon ze zásuvky, vezměte dřevěné párátko a opatrně jím posbírejte nečistoty, které se nahromadily ve slotu. Postupujte co nejšetrněji a nejopatrněji, abyste nepoškodili kontakty. Nikdy nepoužívejte žádný elektricky vodivý materiál (např. Kovový kolík), protože by mohlo dojít ke zkratu kontaktů a poškození zařízení;
 • Vyzkoušejte nabíječku s jiným iPhonem. Pokud nabíjení stále neprobíhá, vyměňte (opravte) nabíječku;

Kontaktujte servisní středisko

Pokud iPhone ukazuje nabíjení, ale nenabíjí se, je nejlepší vyhledat odbornou pomoc. To by bylo nejvhodnější řešení. Protože pouze odborník může problém správně a bezpečně diagnostikovat a následně odstranit. Včasné kontaktování servisního střediska ušetří váš čas, energii, finance a pravděpodobně i samotný telefon. Přesto se můžete pokusit situaci napravit sami. Za tímto účelem jsme v následující části popsali několik řešení.

Mistrům oprav a údržby přístrojů Apple se v některých případech stále doporučuje, aby se pokusili vyřešit problém s nabíjením vlastními silami. Obsahují seznam několika kroků.

Zkontrolujte provoz kabelu

Zkuste vyměnit kabel. Nabíječku si můžeš půjčit nebo zajít do značkového obchodu Apple. Určitě vám pomohou. Pokud se nic nezmění a iPhone se stále nenabíjí, je tu další důvod.

Zkontrolujte, zda není poškozený napájecí zdroj

Připojte kabel nabíječky k jinému zdroji napájení. Pokud funguje a telefon se nabíjí, je zdroj napájení určitě vadný. Pokud se tak stane, vyměňte jej za zcela nový.

Výměna baterie

Je lepší řídit se radami odborníků a kupovat pouze originální baterie ze značkových prodejen. Baterii pro iPhone můžete zakoupit také v obchodech třetích stran, ale jedná se o důvěryhodné obchody, které nabízejí licencované zboží a poskytují záruku.

Důležité! Pokud zjistíte, že se smartphone při nabíjení hodně zahřívá, je to první příznak toho, že došlo k chybě softwaru. Abyste předešli poruchám, je nejlepší obrátit se na servisní středisko Apple. Pokud se iPhone zahříval ještě předtím, než se přestal nabíjet, jedná se s největší pravděpodobností o softwarový problém.

Vypouštění

Úplné vybití telefonu, aby se sám vypnul. Poté zkuste znovu připojit napájení. Pokud došlo k drobné softwarové závadě, může pomoci.

iphone, ukazuje, nabíjení, nenabíjí

Restart

V některých případech může problém vyřešit tvrdý reset. Jak resetovat iPhone:

 • Stiskněte současně 2 tlačítka zapnutí/vypnutí (na boku vpravo) a Home (jediné tlačítko na předním panelu)
 • Podržte ji, dokud se gadget zcela nevypne a znovu nezapne. To trvá asi půl minuty. Po dokončení procesu zkuste telefon znovu nabít.

Pohybujte kabelem

Připojte nabíječku k mobilnímu telefonu a pohněte kabelem na základně blíže k portu. Pokud napájení přichází a odchází, problém je pravděpodobně v chybném konektoru. Tu lze vyměnit pouze v servisním středisku. Nepokoušejte se telefon resetovat, jinak jej ještě více poškodíte.

Vyčistěte zásuvku

Vezměte párátko a velmi pečlivě zátku očistěte, abyste odstranili chuchvalce prachu nebo drobné nečistoty. Nepoužívejte k tomu kovové předměty, například špendlíky. Při kontaktu s kovem může dojít ke zkratu a vážnějšímu poškození telefonu.

První důvod: poškození nabíjecího portu Lightning

Nabíjecí slot je jednou z nejzranitelnějších částí smartphonu. Není ničím zakrytý, takže se tam často dostává voda (čaj, káva, kompot), prach a různé nečistoty. Nahromadění jakékoli látky prozatím nemá vliv na fungování nabíječky. Když ale dojde ke korozi nebo k poškození kontaktů nečistotami, port jednoduše přestane fungovat. A vzhledem k tomu, že nabíjecí port je součástí neodnímatelného modulu. budete muset vyměnit spodní odnož iPhonu. Někdy lze problém vyřešit pouhým vyčištěním štěrbiny.

První důvod: poškození nabíjecího portu Lightning

Nabíjecí slot je obecně jedním z nejzranitelnějších míst smartphonu. Není zakrytá, takže se do ní často dostává voda (čaj, káva, kompot), prach a různé nečistoty. Nahromadění jakékoli látky prozatím neovlivní provoz nabíječky. Když však dojde ke korozi nebo k poškození kontaktů nečistotami, port jednoduše přestane fungovat. A vzhledem k tomu, že konektor nabíječky je součástí nerozebíratelného modulu. budete muset vyměnit spodní odbočku iPhonu. Někdy je možné problém vyřešit banálním vyčištěním konektoru.

Vadná nabíječka nebo nefunkční port USB

K nabíjení iPhonu používejte pouze originální nabíječku Apple. Většina problémů, proč se iPhone nenabíjí, nastává při použití čínské kopie místo originální nabíječky. Jednou z možných příčin této poruchy nabíječky je, že. Spálená jednotka.

Pokud se váš iPhone nenabíjí, přestože stojí na nabíječce, může být problém způsoben poškozeným kabelem. Může se deformovat v místě připojení k adaptéru a neumožnit průchod náboje. Pokud nabíjení probíhá normálně po připojení k počítači, doporučuje se nová nabíječka. V opačném případě zkontrolujte správnou funkci ostatních součástí.

Porucha portu USB může způsobit, že se iPhone nabíjí jen částečně. To může být způsobeno nečistotami nebo úlomky. Situaci vyřeší mechanické vyčištění konektoru. Někdy port nefunguje, protože byl vážně poškozen nebo vytržen. K tomu dojde, když náhle odpojíte připojený kabel. V takovém případě byste měli použít jiný port nebo standardní nabíječku.

Standardní port USB má výstupní napětí 5 V a 0,5 A, zatímco nabíječka pro iPhone má výstupní napětí 5 V a 1 A. Nesoulad napětí a proudu, kolísání výkonu způsobí, že regulátor napájení zablokuje nabíjení.

Při připojení k počítači nebo notebooku může dojít k selhání nabíjení, protože počítač je v režimu hibernace. Nedoporučuje se používat konektory USB na přední straně počítače. Zařízení se nenabíjí, pokud je na počítači v době připojení spuštěno mnoho energeticky náročných aplikací. Hry, dokumenty. K tomu dochází i při zapnuté Wi-Fi. Počítač nemusí být schopen telefon správně nabíjet.

Řešení problémů s nabíjením iPhonu

První věc, kterou můžete udělat doma. Je pečlivě zkontrolovat, zda nabíječka a kabel nejsou poškozené a natržené. Mimochodem, stojí za zmínku, že neoriginální nabíječky také nemusí správně zobrazovat nabíjení a mohou způsobovat jiné rušení iPhonu, takže je vhodnější používat pouze příslušenství Apple. Připojte iPhone k jinému originálnímu adaptéru, který je plně funkční. Pokud to problém nevyřeší, podívejte se blíže na konektor nabíječky.

Je zcela běžné nosit iPhone v kabelkách a kapsách, kde se vyskytuje velké množství jemného prachu. Časem se začne ucpávat nabíjecí slot. Může to způsobit, že signál nabíjení není správný a zařízení, přestože se nabíjí, jej přestane zobrazovat na displeji. Kromě toho mohou prvky konektoru selhat také v důsledku toho, že se na ně dostanou kapaliny, nebo pokud telefon upadne. V tomto případě budete potřebovat odbornou pomoc, protože opravu sami nezvládnete kvůli nedostatku potřebných prvků a zkušeností.

Příčinou popsaného problému může být často vadná baterie v iPhonu. Všechny baterie časem ztrácejí kapacitu a nedokážou udržet nabití ani správně přenášet stav nabití do operačního systému a baterie iPhonu není výjimkou. O výměnu baterie v iPhonu byste se neměli pokoušet sami, protože bez patřičných dovedností to s největší pravděpodobností skončí selháním smartphonu. Bezpečnější je odnést zařízení k odborníkovi.

Někdy mohou poruchy ukazatele stavu nabití baterie vyžadovat její kalibraci, protože nezobrazuje správně úroveň nabití. Chcete-li iPhone kalibrovat, musíte jej zcela vybít, vypnout a nechat nabíjet, dokud se baterie zcela nenabije.

Selhání napájecího řadiče a operačního systému jsou nejsložitější případy, které vyžadují odbornou pomoc servisního střediska. „A-Service“ je centrum, jehož zaměstnanci jsou schopni zvládnout i ten nejsložitější úkol a přivést zpět k životu iPhone, který bude svého majitele dlouho těšit bezproblémovým provozem.

Co dělat, když se iPhone nabíjí, ale nezobrazuje se nabíjení? Hodnocení: 0 5

| Denial of responsibility | Contacts |RSS