Jak aktivovat automatické otáčení v zařízení Samsung Galaxy

Jak povolit automatické otáčení obrazovky v zařízení Samsung

Automatické otáčení. praktická funkce v našich zařízeních. Mnoho lidí ji používá již léta a po zakoupení nového telefonu najednou zjistí, že v seznamu dostupných možností chybí. Kam se poděla a jak povolíte automatické otáčení obrazovky v zařízení Samsung?? Přečtěte si o tom vše v našem článku.

Jak víme, funkce automatického otáčení displeje se objevila v prvních modelech telefonů se systémem Android. Díky gyroskopickému senzoru (gyroskopu) dokáže telefon rozpoznat úhel své orientace a otočit obrazovku pro snadnější sledování uživatelem.

Pokud otevřete ovládací panel telefonu a nenajdete tam žádnou možnost, doporučujeme vám vyhledat možnost „Bookscreen“, která tam určitě bude.

Podívejme se na standardní algoritmus, který umožňuje otáčení displeje.

Automatické otáčení obrazovky ve smartphonech Samsung: Jak jej povolit nebo zakázat?

V některých případech může uživatel potřebovat používat smartphone v horizontální orientaci, ale text nebo obrázek nemusí měnit polohu s otáčením těla. Proč? Protože není povoleno automatické otáčení obrazovky. Ukážeme si, jak ji povolit nebo zakázat ve smartphonech Samsung.

Přejeďte prstem od horní části obrazovky smartphonu k dolní. Vidíte zhruba následující:

Pak proveďte další, abyste viděli panel (záclonu) úplně. Pokud je vypnuto automatické otáčení obrazovky, požadovaná položka nabídky se nazývá „Bookscreen“. Chcete-li ji zapnout, klikněte na ikonu.

Změnil nejen barvu, ale i název. na „AutoRotate“.

Mohli byste to ukončit, ale je tu několik pokročilých nastavení, o kterých byste měli vědět. Klepněte na titulek pod ikonou. je to „Book Screen“ nebo „Auto Rotate Screen“.

Zde si můžete vybrat, zda chcete na domovské obrazovce nebo na obrazovce hlasových hovorů přepnout do režimu na šířku.

Pokud je automatické otáčení zakázáno, můžete aktivovat tlačítko otáčení na navigačním panelu.

Automatické otáčení obrazovky ve smartphonech Samsung: jak jej povolit nebo zakázat?

V některých případech může uživatel potřebovat používat chytrý telefon v horizontální orientaci s tím, že text nebo obrázek spolu s otáčením těla nemusí měnit polohu. Proč? Protože není povoleno automatické otáčení obrazovky. Zde je návod, jak ji ve smartphonu Samsung povolit nebo zakázat.

Přejetí z horní části obrazovky do dolní části obrazovky. Vidíte zhruba následující:

Pak uděláte další, abyste viděli celý panel (záclonu). Když je vypnuto automatické otáčení obrazovky, požadovaná položka nabídky se jmenuje „Bookscreen“. Chcete-li ji povolit, klikněte na ikonu.

Změnil nejen barvu, ale také název. na „Auto Rotate“.

Člověk by si myslel, že tím to končí, ale není to tak jednoduché. existují další nastavení, která byste měli znát. Klepněte na titulek pod ikonou. je to „Book Screen“ nebo „Auto Rotate“.

Zde můžete samostatně přepnout do režimu na šířku na domovské obrazovce nebo na obrazovce hlasových hovorů.

Pokud je automatické otáčení zakázáno, můžete na navigačním panelu povolit tlačítko pro otáčení.

Jak povolit / zakázat optimalizaci scény fotoaparátu v zařízení Samsung Galaxy A11?

Jak povolit optimalizaci scény fotoaparátu v zařízení Samsung Galaxy A11? Jak vypnout optimalizaci scény fotoaparátu v zařízení Samsung Galaxy A11? Jak zapnout optimalizaci scény fotoaparátu v zařízení Samsung Galaxy A11? Jak zakázat optimalizaci scény fotoaparátu v zařízení Samsung Galaxy A11? Jak zapnout optimalizaci scény fotoaparátu v zařízení Samsung Galaxy A11?

Možná vás někdy zajímalo, jak snadno lze vylepšit vaše fotografie? Vše za vás udělá algoritmus umělé inteligence zabudovaný v telefonu Samsung Galaxy A11. Postupujte krok za krokem, abyste plně porozuměli našemu průvodci, a povolte v telefonu funkci Stage Optimiser.

Jak uzamknout kartu SIM v zařízení Samsung Galaxy A11?

Jak aktivovat ochranu zámku SIM karty v zařízení Samsung Galaxy A11? Nastavení funkce STYR v zařízení Samsung Galaxy A11? Jak používat ochranu PIN v zařízení Samsung Galaxy A11? Jak změnit kód PIN na kartě SIM v zařízení Samsung Galaxy A11? Jak vypnout ochranu PIN v zařízení Samsung Galaxy A11? Víte, jak užitečná je ochrana kódu PIN v zařízení Samsung Galaxy A11?? V níže uvedených pokynech vám ukážeme, jak snadno nastavit zámek SIM karty v zařízení Samsung Galaxy A11. Pokud chcete v zařízení Samsung Galaxy A11 používat funkci STYR, sledujte, jak v nastavení aktivovat ochranu zámku SIM karty v zařízení Samsung Galaxy A11. Postupujte podle našeho průvodce a snadno zamkněte kartu SIM.

Jak vymazat aplikace na pozadí v zařízení Samsung Galaxy A11? Jak odstranit aplikace na pozadí ze zařízení Samsung Galaxy A11? Jak odstranit aplikace na pozadí ze zařízení Samsung Galaxy A11? Jak vymazat aplikace na pozadí v zařízení Samsung Galaxy A11?

Pokud chcete zkontrolovat, které aplikace jsou na pozadí a můžete se k nim kdykoli vrátit, nebo si myslíte, že jich je příliš mnoho a způsobují zpomalení telefonu, postupujte podle našeho průvodce. Pojďme si.

Jak vymazat historii internetu v zařízení Samsung Galaxy S10?

Pokud hledáte nejlepší způsob, jak vymazat historii procházení v telefonu Samsung Galaxy S10, podívejte se na níže uvedeného průvodce, kde se dozvíte, jak v několika krocích hladce otevřít nastavení prohlížeče a vymazat internetovou historii. Představujeme jediný způsob, jak vymazat data o procházení v zařízení Samsung Galaxy S10. Postupujte podle pokynů, nechte data prohlížeče zavřená a pomocí automatických pravidel odstraňte všechny navštívené webové stránky a stažené soubory. Celý proces vymaže paměť prohlížeče.

Jak aktivovat ochranu zámku SIM karty v zařízení Samsung Galaxy S10? Jak nastavit STYR v zařízení Samsung Galaxy S10? Jak používat ochranu PIN v zařízení Samsung Galaxy S10? Jak změnit kód PIN na kartě SIM v zařízení Samsung Galaxy S10? Jak vypnout ochranu kódem PIN v zařízení Samsung Galaxy S10? Víte, jak užitečná je ochrana pomocí kódu PIN v telefonu Samsung Galaxy S10?? V následujícím průvodci vám ukážeme, jak snadno nastavit zámek SIM karty v telefonu Samsung Galaxy S10. Pokud chcete v telefonu Samsung Galaxy S10 používat funkci STYR, sledujte, jak pomocí nastavení aktivovat ochranu zámku SIM karty v telefonu Samsung Galaxy S10. Postupujte podle našeho průvodce a snadno zablokujte kartu SIM.

Povolení automatického otáčení obrazovky v telefonech se systémem Android

Automatické otáčení obrazovky při změně polohy zařízení se systémem Android lze povolit dvěma způsoby: pomocí speciální položky v ovládacím prvku oznamovací oblasti nebo v nastavení. Nejprve o povolení funkce při změně polohy zařízení na chytrých telefonech s čistým systémem Android, která je zcela použitelná i pro upravené systémy:

  • Základní způsob, jak povolit automatické otáčení, je plně otevřít ovládací prvky v oznamovací oblasti, najít mezi dostupnými tlačítky „Automatické otáčení“, „Rezervovat obrazovku“ nebo podobné a kliknout na ně.
  • Pokud se takové tlačítko nezobrazuje, mějte na paměti, že seznamem tlačítek lze často procházet a navíc lze sadu tlačítek změnit tak, že některá skryjete a jiná zobrazíte: Obvykle se k úpravě sady tlačítek používá ikona „tužky“ v oznamovací oblasti jako na obrázku níže, někdy je třeba otevřít nabídku v plně rozbalené oznamovací oblasti a tam najít položku pro změnu pořadí nebo sady tlačítek.
  • Pokud takové tlačítko nenajdete, existuje další možnost, jak danou funkci aktivovat (přesné názvy položek se u různých telefonů a v závislosti na verzi systému Android mohou mírně lišit): přejděte do Nastavení. Obrazovka (nebo Displej), rozbalte položku „Upřesnit“ (pokud je k dispozici) a najděte přepínač „Automatické otáčení obrazovky“, aktivujte jej.
  • V některých smartphonech je tato položka nastavení duplicitní v části „Speciální funkce“.

Po aktivaci funkce (aktivace tlačítka) by se měla orientace obrazovky začít automaticky měnit.

Automatické otáčení má určitá omezení a také další funkce zařízení, které mohou ovlivnit používání této funkce a které jsou podrobně popsány v části Co dělat, pokud nefunguje automatická změna orientace z vertikální (na výšku) na horizontální a naopak.

Co je automatické otáčení obrazovky?

Automatické otáčení obrazovky v zařízení Samsung Galaxy je praktická možnost, která umožňuje optimalizovat zobrazení na displeji do správné polohy:

  • Při správném držení se obraz zobrazí na výšku;
  • A pokud telefon otočíte o 90 stupňů, displej se horizontálně přeskupí.

Velmi vám pomůže, když sledujete film nebo potřebujete zvětšit určitý prvek (fotografii, tabulku atd.).).

Automatické otáčení obrazovky na zařízeních Honor a Huawei nefunguje: důvody, co dělat?

Pokud automatické otáčení displeje v zařízení Samsung Galaxy nefunguje, vyřešte problém podle následujících kroků:

  • Zkontrolujte aktivitu funkce;
  • Proveďte restart zařízení, abyste vyloučili selhání aplikace;
  • Zjistit, zda jste změnili úsporný režim;
  • Ujistěte se, že ostatní možnosti fungují správně a že akcelerometr není poškozen;

Pokud žádná z možností nepomohla, předejte svůj smartphone servisu, odborníci chybu opraví. V tomto článku jsme se věnovali tomu, jak povolit a zakázat. Co dělat, když aplikace přestane fungovat? Doufáme, že vám materiál nezpůsobil žádné potíže a že jste úkol zvládli

| Denial of responsibility | Contacts |RSS