Jak aktivovat režim tabletu v zařízení Lenovo

Co dělat, když se tablet nezapne

Začněme nejjednodušším způsobem „oživení“ iPadu, který se často stává záchranou. Ipad se často nezapne kvůli chybě softwaru, kterou je třeba resetovat. Je to velmi snadné. musíte provést tzv. „tvrdý“ reset.

Na iPadu to provedete tak, že současně podržíte tlačítka Domů a Napájení, dokud se na tabletu nezobrazí logo Apple (10-15 sekund).

režim, tabletu, zařízení, lenovo

Pokud se zobrazí logo Apple. iPad je uložen! Tablet se zapne a bude fungovat jako dříve. Pokud se tvrdý reset nezdaří, měli byste přejít k následujícím metodám.

Realme vstupuje na ruský trh s tablety

Značka realme vstoupila na ruský trh s novými tablety realme Pad. Nový gadget je součástí rozvoje ekosystému společnosti a pokračuje v její strategii poskytovat vysoce kvalitní zařízení a špičkové technologie co největšímu počtu spotřebitelů.

Vývoj ekosystému internetu věcí AIoT je sjednocen konceptem „1 5 T“, kde „1“ znamená smartphone, „5“ zařízení (sluchátka, nositelná elektronika, TV, tablety a notebooky) a „T“ ekosystém značek realme AIoT TechLife. Společnost realme uvádí na ruský trh tablet a po hodinkách, sluchátkách, notebooku a produktech pro chytrou domácnost, které představila v loňském roce, představuje další prvek svého ekosystému.

Realme Pad má 10,4palcový displej WUXGA s rozlišením 2000×1200. Poměr plochy obrazovky k tělu 82,5 %, který poskytuje pohlcující uživatelský zážitek. Obrazovka podporuje rozdělení na více oken a funkce ochrany očí při studiu a zábavě, jako je redukce modrého světla, černobílý režim čtení a tmavý režim.

Realme Pad je také vybaven čtyřmi reproduktory Dolby Atmos s certifikací zvuku Hi-Res, které poskytují bohatý a hluboký zvuk při poslechu hudby, hraní her a sledování filmů a televizních pořadů. Zařízení je vybaveno 8MP hlavním a 8MP ultraširokoúhlým předním fotoaparátem a systémem potlačení šumu, který se bude hodit při videokonferencích.

Realme Pad je poháněn osmijádrovým procesorem Helio G80 se dvěma jádry A75 s frekvencí až 2 GHz, grafickým procesorem ARM Mali-G52 a podporou herního enginu Hyper Engine společnosti MediaTek. Výsledky testů AnTuTu přesahující 200 000 bodů dokazují, že uživatelé tabletu si mohou pohodlně užívat oblíbené hry pro systém Android a plnit pracovní úkoly.

Tablet je vybaven masivní baterií s kapacitou 7100 mAh, která zajišťuje 65 dní pohotovostního režimu a 12 hodin nepřetržitého přehrávání online videa. Rychlé a úsporné 18W nabíjení a reverzní nabíjení pro chytrá zařízení AloT. Uživatelé budou moci z tabletu dokonce nabíjet své chytré telefony.

Realme Pad váží pouhých 440 g a má tloušťku 6,9 mm, což z něj činí jeden z nejlehčích a nejkompaktnějších tabletů svého druhu. Tablet lze snadno vzít s sebou a používat v jakémkoli prostředí. Kovové pouzdro tabletu je vyrobeno z hliníkové slitiny s ultratenkým keramickým pískováním a přesným broušením diamantem. to poskytuje příjemný hmatový pocit při manipulaci se zařízením.

Pro rodinné použití poskytla společnost realme řadu zajímavých funkcí. mimo jiné režim pro více uživatelů určený speciálně pro rodiny, které používají jeden tablet. Realme Pad může mít oddělené uživatelské účty pro děti a dospělé, aby byla zajištěna bezpečnost a důvěrnost dat.

Společnost také integrovala aplikaci Google Kids Space s knihovnou obsahu pro děti v systému tabletu, která poskytuje řadu her, videí a knih vhodných pro rozvoj dětí. Google Kids Space má barevné a jednoduché uživatelské rozhraní. Rodiče mohou nastavit časový limit pro používání tabletu a vybrat pro své děti určité aplikace.

To vše poskytuje uživatelům realme Padu skvělý zážitek při prohlížení a vytváření obsahu a zvyšuje jejich produktivitu ve škole nebo na univerzitě. Multimediální systém zařízení je užitečný pro rodiče a pro ukládání velkého množství videa, her a hudby je zde podpora karet microSD.

Tablet je k dispozici ve dvou barvách: šedé a zlaté. Model se začne prodávat 19. Května za cenu začínající na 19 990 v 464GB verzi s Wi-Fi, a to výhradně v online a maloobchodních prodejnách Group M.Video Eldorado. Jako dárek v prvním měsíci prodeje získají zákazníci možnost jednorázové bezplatné výměny displeje do šesti měsíců od nákupu.

Vynucená aktivace ventilátoru pomocí softwaru SpeedFan

Dalším způsobem, jak zvýšit výkon chladiče, je použití speciálního softwaru, mezi který patří bezplatný nástroj SpeedFan. Chcete-li přetaktovat ventilátor pomocí této aplikace, musíte:

 • Stáhněte a nainstalujte do notebooku SpeedFan. Soubor pro instalaci zabírá pouze 3 MB, takže jej můžete snadno stáhnout i na nejpomalejším internetovém připojení.
 • Spusťte ventilátor pomocí zástupce na ploše a na kartě „Nastavení“ změňte jazyk rozhraní na ruštinu.
 • Přejděte do nabídky „Nastavení“ a nastavte výkon ventilátoru v procentech. Zde si můžete přečíst teplotu pevného disku, základní desky a všech jader procesoru.
 • V okně „Teplota“ v části „Konfigurace“ zadejte teplotu pro HDD, CPU a základní desku, kterou bude podporovat chladič. V řádku „Alarm“ můžete nastavit teplotu, při jejímž překročení vás program upozorní, že se systém přehřívá. To vám umožní rychleji reagovat na kritické situace.

Existují další programy, které přinutí ventilátor notebooku spustit se. Například nástroj AMD OverDrive lze použít k úpravě chodu chladiče počítače s procesory AMD. Aplikace Riva Tunes byla vyvinuta pro procesory Intel.

Při aktivním používání notebooku, zejména v létě, se jeho uživatelé často potýkají s problémem přehřívání. Takový „trapas“ může vést nejen k drobné pomalosti operačního systému, ale také k poškození hlavních komponent systémové jednotky. procesoru (přečtěte si náš článek o tom, jak je procesor považován za normální teplotu), grafické karty a základní desky. V případě potřeby můžete ventilátor donutit, aby pracoval chladněji, a snížit tak teplotu uvnitř notebooku. Přečtěte si náš článek o tom, jak na to.

Upozorňujeme, že před jakoukoli manipulací s notebookem byste měli zkontrolovat, zda celý chladič funguje správně. Nezapomeňte také zkontrolovat, zda není ventilátor znečištěn, protože nadměrné hromadění prachu může narušit provozní výkon lopatek.

Nekonečné načítání tablety

Ve většině případů je to způsobeno selháním softwaru. Po zapnutí miniaplikace se načítání obvykle zastaví na logu systému Android. Obnovení tabletu a pokus o nápravu situace.

Tvrdý reset se může u různých zařízení lišit, takže níže uvedené pokyny nemusí platit pro všechny tablety. Resetováním se odstraní všechna data a soubory.

 • Vypněte tablet, vyjměte paměťovou kartu a kartu SIM.
 • Stiskněte tlačítko snížení nebo zvýšení hlasitosti a tlačítko napájení na 5-10 sekund.
 • Měla by se objevit speciální nabídka, kde je třeba vybrat „Nastavení“. „Formátovat systém“. „Obnovit Android“. K přepínání mezi položkami je nutné použít tlačítka hlasitosti.
 • Tablet Lenovo se restartuje, a pokud budete mít štěstí, bude fungovat normálně.

Své dotazy můžete psát do komentářů. Pokud znáte i jiné způsoby řešení problémů s tablety, určitě se o tyto informace podělte, budou užitečné pro ostatní uživatele.

Jak vytvořit dotykovou obrazovku na notebooku se systémem Windows 10?

Zde najdete návod, jak povolit dotykovou obrazovku v systému Windows 10:

 • Klikněte na vyhledávací pole na hlavním panelu.
 • Vstup do Správce zařízení.
 • Klikněte na Správce zařízení.
 • Klepněte na šipku vedle položky Lidská zařízení.
 • Stiskněte dotykovou obrazovku kompatibilní s HID.
 • Klikněte na tlačítko Akce v horní části okna.
 • Klepněte na možnost Povolit zařízení.

Jak povolit nouzový režim?

Postup vstupu do nabídky pro výběr režimu spouštění se v jednotlivých operačních systémech liší, proto je vhodné uvést všechny způsoby.

Při zapínání notebooku Lenovo stiskněte klávesu „F8“. Vedle by se měla objevit speciální nabídka. Můžete vybrat některý z nabízených režimů a spustit zavádění systému.

Při zapínání systému stiskněte klávesu „F8“ nebo použijte kombinaci kláves „Shift F8“. Zobrazí se nabídka s možnostmi spouštění. Tuto možnost se vyplatí použít pouze v případě, že máte poruchu počítače a nemůžete se dostat na plochu notebooku Lenovo.

Dalším způsobem je použití nástroje msconfig. Přejděte do jeho rozhraní a vyberte kartu „Boot“. Dále v poli „Boot Parameters“ zaškrtněte položky „Safe Boot“ a „Minimal Boot“. Po uložení změn nastavení se zobrazí okno s výzvou k restartování notebooku Lenovo. Stojí za zmínku, že systém se vždy spustí v nouzovém režimu, takže po vyřešení problémů se systémem je třeba tuto možnost v nástroji msconfig zakázat.

Metoda klávesy F8 v systému Windows 10 nefunguje. Použijte nástroj msconfig.

Není obtížné povolit nouzový režim na notebooku, takže jej budete moci kdykoli spustit a pokusit se opravit chyby v zařízení.

Jak zakázat režim tabletu na notebooku Lenovo?

Vyberte centrum akcí na hlavním panelu (vedle data a času) a poté vyberte režim tabletu, který chcete povolit nebo zakázat.

Co dělat, když tablet zamrzne a nechce se vypnout

režim, tabletu, zařízení, lenovo
 • Příčiny poruchy
 • Pokus o zapnutí napájení
 • Vynucený restart
 • Nabíjení tabletu
 • Odstranění malwaru
 • Tovární nastavení
 • Tlačítko napájení
 • Výměna displeje

Možné příčiny

Existují dva hlavní důvody, proč tablet přestane fungovat:

režim, tabletu, zařízení, lenovo

V prvním případě se zařízení nemusí spustit z důvodu mechanického poškození. Je snadné je odhalit. taková poškození jsou zpravidla vizuálně patrná. Možná jste si ani nevšimli, že jste do zařízení narazili, i když jen lehce. Ale nakonec to nefunguje.

Je také možné, že je poškozena některá vnitřní část tabletu, která je velmi důležitá pro jeho spuštění. Například baterie. Tato porucha nebude mít katastrofální následky, protože výměna vadného dílu je snadná a vyžaduje minimum času.

Problémy se softwarem se diagnostikují o něco obtížněji. Pokud se kvůli nim tablet nezapne, je to způsobeno některými viry nebo poruchou softwarové platformy. Je možné zjistit, co brání spuštění tabletu, na základě zkušeností, ale praxe ukazuje, že je lepší svěřit záležitost mistrovi.

Selhání hardwaru

Pokud se tablet nezapne z důvodu hardwarové závady, je třeba nejprve na 10-15 sekund stisknout tlačítka napájení. Pokud se nic neděje a kontrolka napájení nesvítí, vyjměte baterii ze zařízení a po chvíli ji znovu vložte a zkuste tablet znovu zapnout. Je možné, že jste právě ztratili kontakt a těmito manipulacemi problém vyřešíte.

Je možné, že tablet nebude možné spustit kvůli slabé baterii. Mnoho uživatelů spustí alarm, když vidí, že jejich tablet nefunguje, ale jednoduše zapomněli, že je baterie zcela vybitá. V takovém případě se samozřejmě miniaplikace nespustí, dokud tablet nezapnete do nabíjecího režimu.

Pokud se tablet ani po nabití nezapne, problém je pravděpodobně způsoben nabíječkou, konektorem, ke kterému je tablet připojen, nebo je vadná baterie. Je také vhodné zkontrolovat, zda funguje tlačítko napájení.

Tablet se často nezapne kvůli problémům s maticí obrazovky. Doma s ní pravděpodobně nic nezmůžete, proto ji ihned odvezte do servisu. Totéž lze říci o případech, kdy se systém nespustí poté, co gadget upustíte nebo do něj o něco narazíte.

Pokud jste zařízení zakoupili v licencovaném prodejním místě a problém s jeho provozem začal do jednoho roku od zakoupení, nemusíte ani utrácet peníze za opravu, protože situace spadá pod záruku prodejce.

Chyby softwaru

Vady softwaru se hůře diagnostikují, ale ve většině případů je lze snadno odstranit. Chcete-li zjistit, zda je problém v softwarové platformě, podívejte se, zda se při spuštění rozsvítí kontrolka LED. Pokud se rozsvítí, ale nenaběhne, jedná se pravděpodobně o softwarovou závadu.

Dalším zjevným příznakem nesprávné funkce softwaru je, že se tablet spustí, ale stále zamrzá. Přepněte zařízení do nouzového režimu a s návštěvou servisního střediska nečekejte příliš dlouho.

Existuje mnoho možností, jak zjistit, která část softwaru selhala. Je však důležitější vědět, jak tablet znovu zapnout, než přesně vědět, co je s ním v nepořádku. Existuje jeden spolehlivý způsob, jak situaci napravit přeflashováním nebo úplným obnovením továrního nastavení. Chcete-li začít s resetem, známým také jako tvrdý reset.

Můžete to udělat, i když je tablet vypnutý. Chcete-li provést tvrdý reset, postupujte takto:

 • Současné stisknutí tlačítek napájení a snížení hlasitosti.
 • Počkejte, dokud se na obrazovce nezobrazí logo systému Android.
 • Přejděte do režimu obnovení a pomocí tlačítka hlasitosti vyberte možnost Vymazat data.
 • Systém se vás zeptá, zda jste si jisti tím, co děláte. Souhlas s úplným vymazáním všech nastavení a dat z tabletu.
 • Po dokončení postupu stiskneme tlačítko Restartovat systém, aby se tablet restartoval.

Jedná se o poměrně drastický způsob, protože z mobilního zařízení budou vymazána všechna uživatelská data. Pokud však nemáte na výběr, musíte udělat toto. Doporučujeme uložit všechna data tabletu do cloudu na internetu, aby pro vás nečekaná potřeba obnovit všechna data nebyla problémem.

Možné příčiny

Existují dva hlavní důvody, proč tablet přestane fungovat:

V prvním případě se zařízení nemusí spustit z důvodu mechanického poškození. Je snadné je odhalit. obvykle je takové poškození vizuálně patrné. Možná jste si ani nevšimli, že jste o něco narazili tabletem, byť jen lehce. Ale nakonec to nefunguje.

Je také možné, že je poškozena vnitřní část tabletu, která je velmi důležitá pro jeho napájení. Může to být například baterie. Taková porucha nebude mít katastrofální následky, protože výměna vadného dílu je snadná a vyžaduje minimum času.

Problémy se softwarem se diagnostikují poněkud obtížněji. Pokud se tablet nezapne kvůli nim, je to buď kvůli virům, nebo kvůli chybě v softwarové platformě. Určit, co přesně vám brání tablet nastartovat, může být otázkou zkušeností, ale praxe ukazuje, že je lepší svěřit věc mistrovi.

Selhání hardwaru

Pokud se tablet nezapne z důvodu hardwarové závady, je třeba nejprve na 10-15 sekund stisknout tlačítko napájení. Pokud se nic neděje a kontrolka napájení nesvítí, vyjměte baterii ze zařízení, po chvíli ji znovu vložte a zkuste tablet znovu zapnout. Pokud se tablet kvůli těmto problémům nespustí. pravděpodobně se jedná pouze o uvolněný kontakt a problém vyřeší manipulace s ním.

Je pravděpodobné, že se tablet nespustí a z důvodu slabé baterie. Mnoho uživatelů spustí alarm, když vidí, že tablet nefunguje, ale jednoduše zapomněli, že baterie je zcela vybitá. V tomto případě se zařízení samozřejmě nespustí, dokud tablet nedáte nabíjet.

Pokud se tablet PC po nabití nezapne, je problém pravděpodobně v nabíječce, v konektoru, ke kterému je připojen, nebo je vadná baterie. Je také vhodné zkontrolovat, zda funguje tlačítko napájení.

Tablet často nefunguje kvůli problémům s maticí obrazovky. Doma s tabletem nic neuděláte, proto jej odneste do servisního střediska. To platí i pro případy, kdy se systém nespustí poté, co zařízení upustíte nebo do něj o něco narazíte.

Pokud jste mobilní zařízení zakoupili u licencovaného prodejce a problém se objevil do jednoho roku od zakoupení, nebudete muset utrácet peníze za opravu, protože na situaci se vztahuje záruka prodejce.

Poruchy softwaru

Poruchy softwaru je obtížnější diagnostikovat, ale ve většině případů je lze snadno opravit. Chcete-li zjistit, zda je problém v softwarové platformě, podívejte se, zda se při spuštění rozsvítí kontrolka LED. Pokud se rozsvítí, ale nespustí se, jedná se pravděpodobně o chybu softwaru.

Pokud se tablet spustí, ale stále zamrzá, je to také zřejmý příznak nesprávné funkce softwaru. V takovém případě doporučujeme přepnout zařízení do nouzového režimu a neodkládat návštěvu servisního střediska.

Existuje mnoho možností, jak vybrat, která část softwaru je vadná. Důležitější je však vědět, jak tablet zapnout, ne co přesně s ním není v pořádku. Existuje jeden spolehlivý způsob, jak to napravit, a to provést reflash nebo úplný reset do továrního nastavení. Doporučuje se začít resetem, který se také nazývá Hard Reset.

Můžete to udělat, i když je tablet vypnutý. Chcete-li provést tvrdý reset, postupujte takto:

 • Současné stisknutí tlačítek napájení a snížení hlasitosti.
 • Počkejte, dokud se na obrazovce nezobrazí logo systému Android.
 • Poté přejděte do režimu obnovení a vyberte možnost Vymazat data pomocí tlačítek hlasitosti.
 • Systém se vás zeptá, zda jste si jisti tím, co děláte. Souhlas s úplným odstraněním všech nastavení a dat z tabletu.
 • Po dokončení postupu klikněte na tlačítko Restartovat systém a restartujte tablet.

Jedná se o poměrně drastický způsob, protože z mobilního zařízení budou vymazána všechna uživatelská data. Pokud však nemáte jinou možnost, budete muset provést následující obnovení. Doporučujeme umístit všechna data tabletu do cloudu na internetu, pak pro vás nebude nečekaná potřeba obnovit všechna data problémem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS