Jak aktualizovat systém Android na zařízení Xiaomi redmi pro

Aktualizace systému Android v zařízení Xiaomi

Operační systém hraje důležitou roli při udržování stability chytrého telefonu. Výkon mobilního zařízení začne časem docházet, ale výrobci svá zařízení pravidelně aktualizují, aby uživatelé netrpěli nepohodlím. Proto by měl každý majitel smartphonu vědět, jak aktualizovat Android na Xiaomi.

Chytré telefony jsou obvykle vydávány s firmwarem, který je aktuální v době prezentace. Z tohoto důvodu jsou zařízení Xiaomi z roku 2017 založena na systémech Android 7 a 8, z roku 2018 na 8 a 9 a z roku 2019 na 9 a 10. Postupně se aktualizuje, což uživatelům zaručuje stabilnější gadget a bonus v podobě dalších funkcí. Navrhnout přezkoumání funkcí nejnovějšího firmwaru systému Android. To vám objasní, proč je třeba aktualizovat každé zařízení.

 • Přepracováno;
 • Možnost „uspat oznámení“;
 • Nenápadné stahování aktualizačních souborů;
 • Přidána funkce obraz v obraze pro režim více oken;
 • Dynamické ikony;
 • Automatické vyplňování polí.
 • Nové rozhraní;
 • Přidáno tlačítko pro pořízení snímku obrazovky;
 • Příjemnější animace;
 • Podpora výřezu v obrazovce;
 • Systém ovládání gesty;
 • Zlepšená výdrž baterie;
 • Nastavení vlastních limitů doby, po kterou můžete s miniaplikací pracovat;
 • Automatická aktivace režimu „nerušit“.
 • Podpora ohýbatelných zařízení;
 • Nová témata a písma;
 • Zvýšená ochrana soukromí;
 • Vestavěná funkce nahrávání obrazovky;
 • Další možnosti následného zpracování fotografií;
 • Podpora HDR10;
 • Přidána interakce s hudebními ovladači.

Které verze systému Android podporují smartphony Xiaomi?

Bohužel ne každé zařízení lze aktualizovat na nejnovější verzi systému Android. Mnoho smartphonů přestane podporovat nejnovější firmware. Než tedy nasadíte novou verzi systému Android, musíte se ujistit, že s ní bude zařízení pracovat.

Podporu systému Android 8 získala následující zařízení Xiaomi:

Následující zařízení podporují systém Android 9:

Jakmile se ujistíte, že váš stávající smartphone podporuje požadovanou verzi operačního systému, můžete svůj gadget bezpečně aktualizovat jakýmkoli vhodným způsobem.

Jak aktualizovat Android na verzi 9 ve smartphonu Xiaomi

Maximální význam v chytrém telefonu je přikládán softwaru, který zajišťuje stabilní výkon zařízení, umožňuje používat mobilní aplikace a obecně normálně komunikovat. Mnoho lidí proto chce používat pouze nejaktuálnější systém a snaží se zjistit, jak aktualizovat svůj Android Xiaomi na verzi 9. Pro splnění těchto záměrů je nabízen podrobný průvodce.

Modifikace Pie nepřináší zásadní funkční inovace, ale zlepšuje realizované možnosti.

 • Výrobce softwaru odpovídá trendu a výřez obrazovky je plně povolen. Horní část rozhraní je proto upravena tak, aby nedošlo ke ztrátě dat a ikon pod vložkou;
 • Další vizuální inovace se týká vylepšení celkového vzhledu rozhraní, ale celý design Androidu Oreo se nezměnil. Například většina ikon aplikací má zaoblené okraje, ale v sekci nastavení jsou ikony kulaté. V oznámeních, která vás upozorní na příchod e-mailu, se však navíc zobrazují obrázky a obrázky;
 • Verze systému Android 9 má časovač, který určuje dobu, kterou uživatel stráví se smartphonem, a tabulku s aplikacemi, jejichž aktivace trvá nejdéle. V případě potřeby lze aktivovat omezení;
 • Vylepšený noční režim, který v dřívějších verzích znamenal pouze zvýšení žlutých nebo oranžových odstínů, čímž se odstranil přechodný modrý odstín. Současné úpravy využívají šedý design, který výrazně snižuje míru dopadu;
 • Možnost Nerušit se aktivuje nezávisle bez zásahu uživatele pomocí funkce Wind Down.

Důležité je zjistit, kdy bude verze Pie na smartphonech čínské společnosti vydána a distribuována. V posledních měsících loňského roku byly navíc oznámeny aktualizace pro část sortimentu, takže je pravděpodobné, že pro současné období je možné bezproblémově nainstalovat novou modifikaci systému. Která zařízení v blízké budoucnosti přejdou na některou z variant systému Android 9??

Mezi nejpravděpodobnější možnosti by měly patřit Mi A1 a další verze řady Mi, stejně jako Mi Mix 3, Pocophone F1, Mi Mix 2s, Redmi 7, stejně jako verze Mi 8 a Mi 9.

V praxi se předpokládá, že značná část nabídky chytrých telefonů nebude moci přejít na Pie, a to u modelů nižší třídy, které jsou na trhu již relativně dlouho.

Hlavním důvodem těchto situací je dostupný výkon, protože použité čipové sady neumožňují použití náročných softwarových úprav, takže implementace čínskou společností je příliš obtížná. Další okolnosti jsou nejúčinnější při motivaci uživatelů ke koupi nových gadgetů.

Řada Redmi

Pokud jde o rozpočtovou kategorii, aktualizace nebude provedena pro verze Redmi 5A Prime a Note 5A/Prime. Přechod na systém Android 9 proto u dřívějších zástupců této řady nepřipadá v úvahu.

Mi lineup

Podobně přestávají být podporována i některá prémiová zařízení, přičemž zvýrazněna je jak první a druhá generace Mi Max se všemi verzemi, tak dražší model Mi Mix a modifikace vlajkové lodi Mi 5.

Je třeba poznamenat, že aktualizace firmwaru je zcela odlišná, protože představené telefony by mohly být schopny aktualizovat na MIUI 11, ale překryv bude založen na generaci Android Oreo nebo Nougat.

Pokyn: jak aktualizovat Xiaomi na Android 9

Praktická část. Mnozí uživatelé, přestože vědí o distribuci nejnovější verze systému, nevědí, jak ji nainstalovat. K dispozici jsou různé metody s oficiálním způsobem nebo pomocí nabídky obnovení a Fastboot, takže každá možnost by měla být podrobně prozkoumána.

Aktualizace vzduchem (přes tři body)

Tato varianta je považována za nejpohodlnější, snadno proveditelnou a rychlou, takže je žádoucí pro nezkušené uživatele. V praxi existuje mnoho podobných opakování standardního postupu, takže stačí zopakovat posloupnost operací.

Nejprve si stáhněte verzi systému z oficiálního zdroje určeného pro váš model smartphonu. Kromě toho by mělo být uvedeno označení verze MIUI a Androidu.

Poté otevřete nastavení a na konci seznamu najděte kategorii „O telefonu“, ze které musíte přejít do podpoložky „Aktualizace“ a použít dříve stažený archiv.

Aktualizace přes TWRP

Jako účinná metoda je uvedena také integrace nejnovějšího systému prostřednictvím obnovení třetí stranou, což je žádoucí pro pokročilejší majitele zařízení. K tomu je zapotřebí soubor shellu a software pro obnovení.

Důležité je také nezapomenout, že před provedením postupu je třeba vytvořit zálohu, aby se zabránilo nenávratnému vymazání osobních údajů.

Aktualizace aplikace MiFlash

Poměrně zábavná operace s podrobným přehledem, takže je velmi nežádoucí používat návod k použití, pokud nemáte určité znalosti technické části.

V praxi budete muset deaktivovat ověřování podpisu ovladače, odemknout zavaděč a použít přímo MiFlash. Poslední dva body lze aktivovat, pokud výrobce neuvolnil aktualizační soubor prostřednictvím nastavení telefonu.

Aktualizace na Android 9 ve starších telefonech

Váš telefon byl vydán před několika lety a již nedostává oficiální verze od vývojářů? Tyto okolnosti jsou pro většinu uživatelů běžné, ale nemusíte hned přemýšlet o koupi nového zařízení.

Neoficiální způsob

Je vhodný pro majitele chytrých telefonů, jejichž podpora byla ukončena nebo pro které vývojáři neposkytli aktualizaci na novou verzi systému Android:

 • Řada Redmi: všechny modely vydané před Redmi 4 a jeho modifikacemi (včetně);
 • Řada Redmi Note: všechny modely vydané před Redmi Note 4 a jeho modifikace (včetně);
 • Řada Mi všechny modely vydané před Mi 4 a její modifikace (včetně).

Chcete-li přejít na novou verzi systému Android a MIUI, musíte nainstalovat neoficiální firmware: sestavený na základě oficiálního firmwaru nebo přenesený z jiného smartphonu.

Najděte ji pomocí Google nebo Yandex vyhledáváním: phone model firmware site:4pda.ru/forum. Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob flashování smartphonu z TWRP.

Neoficiální způsob

Je vhodný pro majitele chytrých telefonů, jejichž podpora byla ukončena nebo vývojáři nepředpokládají přechod na novou verzi systému Android:

 • Řada Redmi: všechny modely vydané před Redmi 4 včetně;
 • Řada Redmi Note: všechny modely vydané před Redmi Note 4 a jeho modifikace (včetně);
 • Řada Mi všechny modely vydané před Mi 4 a jejími modifikacemi (včetně).

Chcete-li přejít na novou verzi systému Android a MIUI, musíte nainstalovat neoficiální firmware: sestavení založené na oficiálním firmwaru nebo přenesené z jiného smartphonu.

Najděte jej ve vyhledávači Google nebo Yandex pro: phone model firmware site:4pda.ru/forum. Nejpohodlnější a nejjednodušší způsob flashování smartphonu z TWRP.

Instalace předchozí verze MIUI

Po stažení požadované verze firmwaru můžete dokončit vrácení aktualizace MIUI.

aktualizovat, systém, android, zařízení, xiaomi

Krok 1.

Připojte smartphone k počítači pomocí kabelu USB. Přejmenujte stažený soubor firmwaru na „update.Zip“. Pouze malý název souboru. Příponu souboru ZIP neměňte.

Zkopírujte přejmenovaný firmware „update.Zip“ do paměti telefonu. To je do interního sdíleného úložiště, ne do nějaké složky v telefonu.

Krok 2.

Konfigurace telefonu pro instalaci firmwaru. Otevřete „Nastavení“. Přejděte na „Rozšířená nastavení“.

Klikněte na položku „Pro vývojáře“. Přesuňte posuvník na „Tovární odemknutí.

Jak aktualizovat systém Android v telefonu Xiaomi Redmi Note 10 Pro Global

Operační systém Android lze aktualizovat různými způsoby. Existují klasické i alternativní metody. Doporučuje se posuzovat metody aktualizace v pořadí, v jakém jsou uvedeny v tomto materiálu.

Letecky

Toto je nejjednodušší a nejčastější způsob aktualizace telefonu. Kromě přípravných postupů je hlavním předpokladem připojení k internetu.

K instalaci nového systému Android potřebujete:

Telefon automaticky začne vyhledávat aktualizace. Pokud jsou pro daný model k dispozici, budete vyzváni ke stažení souboru firmwaru a stiskněte tlačítko „Instalovat“. Zařízení se restartuje a bude připraveno k dalšímu použití.

Ručně prostřednictvím nastavení

Tato možnost je vhodná v případech, kdy smartphone nemůže najít aktualizaci vzduchem. Chcete-li nainstalovat nejnovější verzi firmwaru, musíte si nejprve stáhnout instalační soubor z oficiálních stránek vývojáře. Po vložení souboru zip do paměti zařízení je třeba provést následující kroky:

 • Otevření nastavení telefonu.
 • Přejděte do sekce aktualizace systému.
 • Stiskněte tlačítko se třemi tečkami a klikněte na „Vybrat soubor firmwaru“.
 • Zadejte složku, do které byl soubor zip uložen.
 • Potvrzení instalace aktualizace.

Další postup se nebude lišit od postupu uvedeného dříve v aktualizacích leteckou cestou. To znamená, že se smartphone restartuje a po instalaci firmwaru bude připraven k použití.

aktualizovat, systém, android, zařízení, xiaomi

Ručně prostřednictvím režimu obnovení

Tato varianta je podobná předchozímu způsobu, protože soubor firmwaru by měl být v telefonu předem nahrán. Zbytek procesu však bude zcela odlišný, protože pro instalaci aktualizace je nutné vstoupit do režimu obnovení.

Chcete-li přejít do režimu obnovení, vypněte zařízení a na několik sekund stiskněte tlačítko napájení a horní knoflík hlasitosti. Pokud se nic nestane, měli byste změnit kombinaci na tlačítko napájení a spodní kolébku.

Pokud je vše provedeno správně, zobrazí se nabídka obnovení. K pohybu se používají tlačítka hlasitosti a akce se potvrzuje stisknutím tlačítka napájení.

Pokud chcete provést aktualizaci over-the-air, je třeba vybrat možnost „Restartovat systém nyní“. Možnost „Použít aktualizaci z ADB“ je zodpovědná za instalaci firmwaru z interního úložiště a „Použít aktualizaci z karty SD“. z paměťové karty. Vyberte příslušnou položku, kterou potřebujete potvrdit, a počkejte na dokončení procesu.

Jak aktualizovat systém Android v telefonu Xiaomi Redmi Note 7 Pro

Operační systém Android lze aktualizovat různými způsoby. Existují klasické i alternativní metody. Doporučuje se projít si metody aktualizace v pořadí, v jakém jsou uvedeny v tomto materiálu.

Letecky

Toto je nejjednodušší a nejčastější způsob aktualizace telefonu. Hlavním předpokladem kromě dodržení přípravných postupů je připojení k internetu.

K instalaci nového systému Android budete potřebovat:

Telefon automaticky vyhledá aktualizace. Pokud je pro tento model k dispozici, budete vyzváni ke stažení souboru firmwaru a stiskněte tlačítko „Instalovat“. Zařízení se restartuje a bude připraveno k dalšímu použití.

Ručně prostřednictvím nastavení

Tato možnost je vhodná pro případy, kdy smartphone nemůže najít aktualizaci vzduchem. Chcete-li nainstalovat nejnovější verzi firmwaru, musíte si nejprve stáhnout instalační soubor z oficiálních webových stránek výrobce. Po umístění souboru zip do paměti zařízení postupujte podle následujících kroků:

 • Otevření nastavení telefonu.
 • Přejděte do sekce aktualizace systému.
 • Stiskněte tlačítko se třemi tečkami a klikněte na položku „Vybrat soubor firmwaru“.
 • Zadejte složku, do které byl soubor zip uložen.
 • Potvrzení instalace aktualizace.

Další postup se nebude lišit od postupu, který byl dříve prezentován v aktualizacích leteckou cestou. To znamená, že se smartphone restartuje a po instalaci firmwaru jej můžete používat.

Ručně prostřednictvím režimu obnovení

Tento způsob je podobný předchozímu, protože soubor flash je třeba do telefonu stáhnout předem. Jinak ale bude proces zcela odlišný, protože pro instalaci aktualizace je nutné vstoupit do režimu obnovení.

Chcete-li vstoupit do režimu obnovení, vypněte zařízení a na několik sekund stiskněte tlačítko napájení a horní tlačítko hlasitosti. Pokud se nic nestane, měli byste změnit kombinaci na tlačítko napájení a spodní kolébku.

Pokud bylo vše provedeno správně, zobrazí se zařízení s nabídkou obnovení. Stiskněte tlačítko hlasitosti pro navigaci a tlačítko napájení pro potvrzení akce.

Chcete-li provést aktualizaci over-the-air, vyberte možnost „Restartovat systém nyní“. Možnost „Použít aktualizaci z ADB“ slouží k instalaci firmwaru z interního úložiště a možnost „Použít aktualizaci z karty SD“. z paměťové karty. Po výběru příslušné položky stačí operaci potvrdit a počkat na dokončení procesu.

Co dělat po instalaci aktualizací

Po úspěšném přeflashování je třeba zařízení zapnout a zkontrolovat, zda funguje stabilně. Pokud je vše v pořádku, můžete záložní soubor obnovit.

Pokud jste zálohovali prostřednictvím Disku Google, stačí telefon autorizovat pomocí účtu Google. Data se obnoví automaticky. Pokud byl záložní soubor během aktualizace uložen v jiném zařízení, je třeba jej stáhnout zpět do telefonu.

Pokud se záloha neobnoví automaticky, je nutné operaci provést ručně. Musíte otevřít nastavení, přejít do části „Systém“ a aktivovat funkci stahování záloh.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS