Jak aktualizovat systém Android

Jak aktualizovat tablet se systémem Android. 5 způsobů

Dříve nebo později budou muset všichni majitelé tabletů se systémem Android přemýšlet o aktualizaci firmwaru na novější verzi. I když jste si tablet koupili teprve nedávno a do výroby se dostal před relativně dlouhou dobou (před šesti měsíci, před rokem). je pravděpodobné, že výrobce již pro vaše zařízení vydal aktualizaci. A je lepší aktualizovat na nejnovější verzi operačního systému Android, než nejprve používat starou a pak aktualizovat na novou, vezměte si slovo

Nejprve se připojte k Internetu a přejděte do Nastavení. Informace o zařízení. Aktualizace softwaru.

Stiskněte tlačítko Aktualizovat a podívejte se, co nám tablet sdělí. Pokud se nic neděje, přečtěte si další odstavec; pokud vás vyzve k aktualizaci, můžete kliknout na tlačítko Obnovit. V tomto případě se nová verze firmwaru stáhne přímo do zařízení a automaticky se nainstaluje. Stačí, když budete pravidelně souhlasit s tím, co tam bude napsáno. Novou verzi systému Android stáhnete nejlépe přes Wi-Fi. Pokud jste mimo dosah elektrické zásuvky, ujistěte se, že je baterie nabitá alespoň na 40 %. Pokud se baterie během aktualizace vybije, nastanou problémy.

Aktualizace systému Android v tabletu

Nové a novější verze systému Android, jako je KitKat, Lollipop, jsou vydávány téměř pravidelně. Mnoho lidí neustále surfuje po internetu a hledá informace o tom, zda a jak upgradovat počítač. Ne každý však ví, jak aktualizovat tablet se systémem Android na nejnovější verzi a rozšířit jeho funkce. Pokusme se pochopit, co aktualizace systému přinášejí a jaké další funkce mohou poskytnout.

Jak aktualizovat systém Android v tabletu?

Chcete-li aktualizovat systém Android na novější verzi, můžete použít jeden z následujících způsobů. Zařízení je možné aktualizovat:

Podrobně popíšeme obě metody, abyste si mohli vybrat tu, která vám nejvíce vyhovuje. Začněme tedy první metodou.

Aktualizace prostřednictvím počítače

Řada výrobců vydává ke svým zařízením také některé nástroje pro počítače. Hlavním úkolem těchto aplikací je kontrolovat aktualizace verze operačního systému. Chcete-li tedy svůj tablet se systémem Android aktualizovat ručně prostřednictvím počítače, je třeba

 • Připojení tabletu k počítači pomocí kabelu USB.
 • Vypnutí tabletu.
 • Aktivace speciálního nástroje.
 • Pokud je k dispozici aktualizace, stáhněte si ji a nainstalujte do tabletu.
 • Počkejte, až se tablet restartuje, a pak začněte pracovat.

Tato metoda je skvělá, ale ne pro všechna zařízení. Faktem je, že ne všichni výrobci zařízení vydávají takové speciální nástroje, ale například jen některé lepší značky:

Ostatní modely tabletů je třeba aktualizovat trochu jiným způsobem, a to stažením souboru s aktualizací systému z oficiálních webových stránek výrobce. O tomto typu aktualizace. pomocí tabletu. budeme hovořit v následujícím podkapitole.

Aktualizace prostřednictvím samotného tabletu

Na první pohled se může zdát, že aktualizace systému Android prostřednictvím počítače je mnohem jednodušší než jakýkoli jiný způsob, nicméně chceme říci, že aktualizace prostřednictvím zařízení je neuvěřitelně jednoduchá věc. Nejdůležitější je být během celého procesu připojen k internetu. Ještě jedna věc: doporučujeme to dělat pouze přes Wi-Fi, protože velikost nových souborů může být až gigabajt.

 • V části „Nastavení“ nalezneme položku. Systém.
 • V nabídce „Systém“ přejděte do nabídky „O zařízení“ nebo „O tabletu“.
 • V otevřeném okně vyberte kartu „Aktualizace systému“.
 • Po dokončení procesu aktualizace se systém restartuje. Po restartu můžete začít pracovat s již aktualizovaným systémem.

Proč aktualizovat tablet a zda byste měli

Obě tyto otázky jsou kladeny mnoha uživateli velmi často a jsou zcela logické. Pokud vše funguje, nejsou žádné problémy, tak proč provádět zbytečné akce, něco pochybného stáhnout, změnit a tak dále? Stojí to za to? Lidé vychovaní v duchu konzervatismu jsou zvyklí klást si tuto otázku. Samozřejmě nemůžeme upgrade zakázat nebo říci, že by se neměl provádět, nicméně nyní uvedeme několik podrobností o tom, jak upgrade ovlivní systém.

Aktualizace systému tabletu jej zrychlí.

Neexistuje člověk, který by si nestěžoval na určité problémy při používání operačního systému Android. Dokonce i nejnovější verze jako 5.0, 5.1, 6.0 mají v této oblasti řadu nevýhod, nicméně takové aktualizace vymazávají data ze systému, čímž se uvolní značné množství paměti RAM pro vaše data. Jednoduše řečeno, tato aktualizace odstraní mnoho nepotřebných informací a dat a uvolní místo pro aplikace, které potřebujete.

Zejména významné aktualizace zavádějí funkce, které dříve nebyly k dispozici.

Velmi často se stává, že nám chybí některé drobnosti, ale jsme na ně tak zvyklí, že si jejich absence už nevšímáme. Můžete uvést příklad minulých verzí, například Android 4.0 poskytl uživatelům příležitost:

Proto stojí za to připomenout, že nová aktualizace může být pro vás velmi užitečná.

Vaše celkové zkušenosti se zařízením se výrazně zlepší.

Díky menším aktualizacím bude práce se zařízením plynulejší a pohodlnější. Patří mezi ně:

Vylepšení obsažená v aktualizacích

 • Součástí tohoto oddílu mohou být v zásadě i výše uvedené faktory. Vylepšení, která tyto aktualizace přinášejí, mohou opravovat drobné problémy, například malé aktualizace o velikosti až 100 megabajtů. Tyto aktualizace často stabilizují systém. Jako první byste si měli stáhnout tyto věci. Drobné opravy mohou pomoci zlepšit celkovou kvalitu vašeho zařízení. Co je součástí tohoto konceptu?
 • Aktualizované aplikace, například Google, Play Market, vám mohou výrazně usnadnit používání zařízení. Google je aplikace sociální sítě společnosti Google. Aktualizace této aplikace přinese řadu nových funkcí a služba Play Market přinese drobná vylepšení celkového prostředí nainstalovaných aplikací a programů.
 • Plynulý provoz vašeho zařízení se výrazně zvýší. Proč? Je to tak jednoduché. Při některých malých aktualizacích se odstraní dočasné soubory nebo programy. Po jejich odstranění uživatel zaznamená zvýšení rychlosti zařízení.
 • Pokud aktualizace zabere více než 500 MB, jedná se pravděpodobně o obecnou aktualizaci systému Android. Dává vám možnost nasadit do zařízení nový, vylepšený OS (operační systém). S jeho „příchodem“ můžete získat mnoho užitečných inovací:
 • Aktualizovaný design;
 • Doplňkové programy;
 • Možnost instalovat nové, pohodlnější a užitečnější aplikace z Play Marketu.

Jakmile se však rozhodnete aktualizovat systém Android ve svém tabletu, může to mít negativní důsledky? Nebo jde všechno vždy hladce?

aktualizovat, systém, android

Nedostatek aktualizací

 • Pokud bylo vaše zařízení zakoupeno poměrně dávno a zdá se, že je čas aktualizovat operační systém Android, pak taková aktualizace může vašemu tabletu spíše uškodit, než ho zbavit předchozích problémů. Kapacita procesoru nebo paměti RAM nemusí být dostatečná pro pohodlnou práci.
 • Odstranění všech dat z paměti zařízení. Zde je něco, co mnoho uživatelů hodně rozčiluje. Při velkých aktualizacích se stává, že zařízení jednoduše vyčistí veškerou paměť na své jednotce, aby se načetl nový operační systém Android. Všechna uživatelská data jsou pak jednoduše navždy ztracena. Abyste tomu předešli, zálohujte si všechna data, která máte, abyste je mohli později obnovit.
 • Nové aplikace, které jsou zcela zbytečné. V poslední době je jich hodně a jejich smysl spočívá v tom, že jsou prostě Není to užitečné, nikdo je nepoužívá, ale protože jde o produkt společnosti Google, nelze je odstranit, takže se s tím prostě musíte smířit.

Příprava na aktualizaci operačního systému Android

Před aktualizací systému je lepší uložit všechna důležitá data do cloudu, na paměťovou kartu nebo je přesunout do počítače. Při instalaci nových verzí softwaru se uživatelská data obvykle nemažou, ale vždy existuje riziko nesprávného ukončení procesu. To někdy znamená přeflashování zařízení nebo obnovení továrního nastavení. Tyto akce povedou k úplnému vymazání všech dat uložených v tabletu.

Poté zkontrolujte baterii, a pokud je vybitá, připojte tablet k nabíječce. Ujistěte se také, že máte dostatek interní paměti. Musí mít velikost alespoň 500 MB. Po splnění těchto podmínek můžete začít instalovat aktualizace.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Proč aktualizovat

 • Rychlejší a pohodlnější interakce se zařízením bez nutnosti měnit jeho položky.
 • Funkčnost systému se zvýší, rozhraní se zrychlí a aplikace budou „létat“.
 • Snížení počtu chyb, které se vyskytovaly ve starém operačním systému.
 • Hry a aplikace, které ve starém softwaru nefungovaly, budou fungovat, jak mají.

Zkontrolujte dostupnost aktualizované verze

V nabídce nastavení najděte položku „O tabletu“, ve které jsou uloženy všechny údaje o počítači, včetně verze systému Android. Pokud je čerstvý, nezobrazí se žádná další tlačítka a ikony, pokud ne, bude aktivní tlačítko „Aktualizace systému“.

Možné důsledky

Pokud budete postupovat správně, nemělo by to mít žádné následky, ale některé věci se přesto mohou změnit, např

 • Technologie se změní v „cihlu“.
 • Pokud jsou nainstalovány programy, které nejsou kompatibilní s aktuálním softwarem, může dojít k narušení jejich fungování.
 • Na ploše se mohou objevit nové ikony (obvykle vývojářský software).
 • Pokud jste si zařízení koupili před 3-4 lety, po výměně systému Android za modernější nemusí software správně fungovat kvůli nedostatku energie.

Jak se vrátit ke staré verzi

To je docela výzva, protože mnoho tabletů nemá oficiální možnost „vrátit zpět“. Je možné nainstalovat software třetích stran, ale to nezaručuje správnou funkci. Pokud potřebujete obnovit firmware, je možné se vrátit k výchozímu firmwaru z výroby pomocí položky nabídky „Obnovit nastavení“. Nejčastěji ji najdete v části „Soukromí“ nebo „Obnovení a resetování“. Nebo použijte software třetí strany.

Případy, kdy byste neměli instalovat nový operační systém

 • Pro váš model není k dispozici žádný software.
 • Zařízení bylo zakoupeno před více než 3-4 lety.
 • Nedostatečná paměť na kartě SD.
 • Pokud je baterie vybitá.

Způsoby aktualizace systému Android

Jednoduchá metoda

Nejjednodušší je aktualizovat systém Android, jak se říká, „vzduchem“. Т.Е. Výrobce vytvoří novou verzi systému nebo vydá servisní balíčky pro již dostupné verze. Tyto soubory budou k dispozici ke stažení. Uživatel pak obdrží oznámení na miniaplikaci.

Algoritmus bude velmi jednoduchý. Vyplatí se zálohovat data a aktuální stav operačního systému. To je skutečně nezbytné pro obnovení funkčnosti tabletu. Pokud se při instalaci vyskytnou problémy, nelze se této možnosti vyhnout.

Doporučujeme zkontrolovat, zda je baterie zařízení nabitá alespoň ze 40 %. V nejlepším případě by bylo možné gadget připojit k nabíječce. Pokud během instalace dojde k výpadku napájení, dojde k poškození operačního systému. To by nemělo být povoleno.

Bude vyžadováno také připojení k internetu, které nezklame. Nejlepší je, když je to Wi-Fi, protože aktualizace bude trvat několik desítek Mg a přes mobilní internet bude trvat dlouho, než se svazky stáhnou.

Pokud se zobrazí oznámení o aktualizaci, klikněte na něj. Poté stačí postupovat podle pokynů, které se zobrazí na obrazovce. Pokud si to chcete zkontrolovat sami, přejděte do sekce. Nastavení zařízení. Najdete zde také část „O tabletu“ nebo „O zařízení“, pokud jsou položky v nabídce podepsány anglicky. Když na ni kliknete, systém začne kontrolovat soubory, které máte k dispozici.

Pokud existuje novější verze softwaru, přístroj vás vyzve k její instalaci. Proces bude zahájen po obdržení potvrzení od vás. Když se zařízení restartuje, je ukončeno. Upozorňujeme, že stahování může trvat déle než obvykle. Nebuďte překvapeni, pokud ano. Není nutné se pokoušet zařízení odpojit; musíte počkat, až se dokončí instalace a tablet se sám restartuje. Poté budete moci používat aktualizovaný systém.

Použití počítače

Pokud zařízení nebylo aktualizováno pomocí internetu, můžete navštívit webové stránky výrobce. Pokuste se najít potřebné komponenty v sekci software. Stáhněte si verzi a uložte ji do počítače. Poté je třeba připojit zařízení k počítači pomocí kabelu USB a spustit soubor.

Vzhledem k rozhraní instalačního programu doporučujeme postupovat podle rad a tipů pro aktualizaci systému Android.

Manuální režim

Aktualizace operačního systému Android, pokud se systém nespustí nebo se zobrazí systémová chyba, by měla být provedena ručně. Přeinstalujte firmware stejným způsobem, jak je popsáno níže.

Je tedy třeba stáhnout požadovanou verzi firmwaru z webových stránek výrobce a zkopírovat soubor ve formátu zip. Ukládání by mělo být provedeno do paměti miniaplikace nebo na paměťovou kartu, ale nejlepší je nechat ji v kořenovém adresáři.

aktualizovat, systém, android

Zařízení zcela vypněte. Stisknutím tlačítek napájení a hlasitosti současně přejdete do režimu opravy firmwaru. Upozorňujeme však, že u některých modelů je tento režim přístupný i jinými způsoby. Nejčastěji jsou však tyto kombinace vyžadovány. Například je třeba stisknout tlačítko snížení hlasitosti a tlačítko napájení nebo tlačítko zvýšení hlasitosti a tlačítko domů, nebo dokonce tlačítko zvýšení hlasitosti a tlačítko napájení na miniaplikaci. Nejlepší je přečíst si v příručce k vašemu zařízení, abyste věděli, jak aktivovat režim obnovení.

Vstupte do nabídky a vyberte možnost nainstalovat aktualizaci. Toto je Použít aktualizaci, v nabídce přejděte pomocí tlačítka hlasitosti, vyberte pomocí tlačítka napájení.

aktualizovat, systém, android

Zvolte, kam chcete firmware nainstalovat. Je to „interní úložiště“, pokud je soubor zip v paměti, a „sdcard“, pokud je na paměťové kartě.

Vyhledejte soubor firmwaru a vyberte jej. Tímto okamžikem instalace začíná. Po dokončení procesu se vraťte do nabídky Obnovení a restartujte zařízení výběrem možnosti „Restartovat systém nyní“. Teprve pak se tablet spustí, ale s aktualizovaným systémem.

Vzhledem k různým modelům vaší miniaplikace se mohou položky nabídky, které budete používat, lišit. Ale v zásadě byste je měli být schopni vyřešit bez větších problémů, takže se nemusíte obávat.

Jak aktualizovat telefon nebo tablet se systémem Android: obecný průvodce

Přejděte do nastavení telefonu. Mezi položkami najděte položku „O zařízení“ (lze použít také „O telefonu/tabletu“ nebo „O telefonu/tabletu“). Tato položka nabídky se obvykle nachází úplně dole.

 • V otevřené nabídce vyberte možnost „Aktualizace softwaru“ (nebo „Aktualizace systému“). Zde můžete vybrat, zda chcete automaticky kontrolovat aktualizace.
 • Stisknutím tlačítka „Zkontrolovat nyní“ zkontrolujete, zda je k dispozici novější verze (lze použít také nápisy „Aktualizovat„, „Zkontrolovat aktualizace“ atd.).Д.).

Pokud je verze k dispozici, stisknutím tlačítka potvrďte stažení aktualizace (může to trvat půl hodiny i déle). Pokud není k dispozici žádná nová verze k aktualizaci, telefon vypíše příslušnou zprávu.

Jak aktualizovat tablet se systémem Android

Aktualizace operačního systému Android je poměrně jednoduchá. Kromě toho existuje několik způsobů, jak to provést: použít automatickou aktualizaci, stáhnout instalační soubor z webových stránek výrobce, použít externí disk (kartu SD), použít program pro počítač, aktualizovat software třetích stran. Každou z těchto metod jsem podrobně popsal níže. Doporučuji vyzkoušet všechny možnosti v pořadí, v jakém jsou uvedeny.

Automatická aktualizace

Nejoblíbenějším způsobem instalace nové verze operačního systému je automatická aktualizace přes internet. Obvykle se po vydání aktualizace, pokud ji vaše zařízení podporuje, na displeji zobrazí oznámení, že byla vydána nová verze firmwaru. Uživatel musí pouze souhlasit se stažením a nechat zařízení chvíli v klidu. Může nastat situace, kdy se oznámení nezobrazí, například proto, že je aktivován režim „Nerušit“ nebo že systémová oznámení byla ručně deaktivována. Miniaplikaci můžete aktualizovat sami prostřednictvím nabídky nastavení výběrem možnosti „Aktualizace softwaru“.

Pokud je k dispozici nová verze systému Android, bude v dolní části aktivní položka „Upgrade system“. Stisknutím tlačítka zahájíte stahování nového firmwaru. Po dokončení stahování se zařízení automaticky restartuje a zahájí se proces instalace.

Je velmi důležité, abyste tablet během instalace nevypínali, jinak se zařízení stane mrtvou „cihlou“. Proto je třeba mít nabitý přístroj.

Důležitá je také dostatečná rychlost internetu (alespoň 4 Mbit/s). Ačkoli se nejprve stáhne balíček systémových dat a teprve poté se nainstaluje, některé části operačního systému se stáhnou během instalace (v poslední době však vývojáři odmítají stahování přes internet během instalace). Ve velmi vzácných případech se nová verze operačního systému v nastavení neobjeví. K tomu slouží následující možnosti.

Na webových stránkách výrobce

Na webových stránkách některých výrobců, například společnosti Asus, jsou k dispozici instalační soubory pro novou verzi systému Android. Nejedná se o jeden spustitelný soubor, ale o archiv ve formátu.Zip. Pokyny krok za krokem ke stažení a instalaci aktualizací prostřednictvím webových stránek výrobce:

 • Otevřete webovou stránku značky zařízení v mobilním prohlížeči. Výše jsem jako příklad uvedl společnost Asus a poskytl příslušný odkaz.
 • Najděte na webových stránkách položky „Podpora“, „Podpora“ nebo „Software“.
 • Zadejte celý název zařízení do vyhledávacího pole nebo jej najděte pomocí třídění (pokud je na webu k dispozici).
 • Stáhněte si instalační archiv do tabletu. Nejlépe do paměti miniaplikace v kořenové složce.
 • Vypnutí stroje.
 • Při zapnutí vyvoláte nabídku obnovení stisknutím tlačítek napájení a snížení hlasitosti (nebo zvýšení hlasitosti, v závislosti na zařízení). Někdy je kombinace jiná, např. Kombinace kláves „Domů“ a „Vypnout“.
 • Zobrazí se nabídka obnovení. Pomocí tlačítek hlasitosti přesouvejte výběrový pruh a tlačítkem napájení (nebo tlačítkem Domů) vybírejte.
 • Vyberte možnost „Použít aktualizaci“.
 • Vyberte adresář, do kterého jste stáhli instalační archiv. V tomto případě se archiv nachází v kořenové složce (v paměti tabletu), proto klikněte na „interní úložiště“.
 • Vyhledejte název instalačního archivu a vyberte jej.
 • Spustí se aktualizace operačního systému a po jejím dokončení se znovu zobrazí nabídka obnovení.
 • Klikněte na tlačítko „Restartovat systém„. Zařízení se po obnovení restartuje.

Postupujte pečlivě podle pokynů a užívejte si nový operační systém.

Použití karty SD

Metoda s použitím SD karty je důsledkem předchozí metody, protože znamená totéž, pouze se na paměťovou kartu stáhne instalační archiv.

Tato metoda je vhodná pro ty, kteří nemají v paměti tabletu volné místo. Jediný rozdíl v pokynech pro aktualizaci je stažení archivu na kartu SD a při výběru „interní úložiště“ v nabídce obnovení otevřete „sdcard“ místo „interní úložiště“.

Archiv firmwaru můžete také stáhnout z počítače nebo jiného zařízení na paměťovou kartu flash.

Používání počítače

Způsob instalace systému Android přes počítač je stejně jednoduchý jako automatická aktualizace. Stačí stáhnout a nainstalovat příslušný firmware do počítače, který vyhledá nejnovější firmware v zařízení.

Software najdete na webových stránkách příslušného výrobce. Speciálně pro vás, milí čtenáři, jsem shromáždil odkazy na stránky se softwarem všech populárních výrobců tabletů, s výjimkou Asusu, protože ti nemají vlastní software.

Všechny tři programy jsou lokalizovány do ruštiny a výše uvedené odkazy obsahují nejen instalační soubor, ale také pokyny krok za krokem. Nezapomeňte svůj gadget připojit k počítači pomocí kabelu USB!

Prostřednictvím aplikací třetích stran

Dříve bylo možné firmware aktualizovat prostřednictvím některých aplikací v Google Play. Dnes už takové aplikace nejsou (alespoň v Play Marketu), protože téměř všechny fungovaly špatně a obsahovaly malware.

V počítači však existuje software třetí strany, pomocí kterého můžete nejen nainstalovat nový operační systém, ale také přeinstalovat celý firmware. Jedním z nejoblíbenějších je Odin. Vyžaduje celý instalační soubor operačního systému.

Na stránkách výrobce ji nenajdete, ale na portálech jako 4pda by to neměl být problém. Instalace nové verze firmwaru se provádí pomocí nástroje Odin. Takových programů je celá řada, ale doporučuji vám je používat jen v krajním případě, protože pro tento způsob aktualizace potřebujete mít určité znalosti. Jeden špatný příkaz může z gadgetu udělat cihlu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS