Jak šetřit energii baterie iPhonu

Jak šetřit baterii iPhonu

Každý moderní smartphone, včetně modelů značky Apple, je vybaven velkou obrazovkou a velkým množstvím funkcí. Z tohoto důvodu se však snižuje životnost baterie. A uživatelé, kteří nevědí, jak šetřit baterii iPhonu. Musí se nabíjet každý den. Přestože existuje poměrně mnoho způsobů, jak zvýšit autonomii. K tomu potřebujete vědět, které funkce na iPhonu vypnout, abyste ušetřili energii baterie. Co změnit nebo zapnout.

Nastavení jasu obrazovky na minimum v předvolbách. Chcete-li však na iPhonu skutečně šetřit baterii, musíte udělat víc:

 • Přejděte do nabídky nastavení telefonu. Přejděte na „Základní“ a vyberte možnost Univerzální přístup.
 • Zvolte přiblížení a nastavte příslušný přepínač.
 • Trojitým klepnutím třemi prsty na obrazovku přejdete do nabídky zoomu.
 • Nastavte zvětšení na minimum a vyberte možnost „Celá obrazovka“.
 • Přejděte do sekce Výběr filtru a nastavte možnost „Slabé osvětlení“.

Podle následujících kroků můžete trojitým klepnutím na domovské tlačítko nastavit jas na minimum. Displej začne spotřebovávat méně energie. A uživatel zajistí, aby jeho iPhone šetřil baterii. Chcete-li obnovit normální jas, stačí znovu třikrát stisknout tlačítko Home.

Kontrola stavu baterie iPhonu

Baterie chytrých telefonů časem degradují, s tím nic nenaděláte. Pokud je váš smartphone starý několik let, nevydrží nabitý jako nový. A nemluvíme o kapacitě baterie, což je množství náboje, které je baterie schopna udržet, ale o stavu baterie, což je množství náboje, které je schopna udržet po určité době používání.

Apple od iOS 11.3 zpřístupnila zobrazení stavu baterie bez aplikací třetích stran.

Poté vyberte kartu Stav baterie

Snížení výkonu nebo zkrácení doby provozu se obvykle projeví, pokud je stav baterie 80 % nebo méně. Přestože můžete použít níže uvedené tipy, jejich účinnost situaci nijak zásadně nezmění. Nejlepším řešením je výměna baterie nebo koupě nového zařízení.

Zvýšení výdrže baterie iPhonu

Pokud jste doma nebo v práci, určitě tuto síť WLAN využijete. Je to rychlejší a šetří to objem dat. Když jste ale na cestách, iPhone přistupuje k mobilním datům. Iphone však po připojení k síti WLAN vyhledá Von. Toto vyhledávání zbytečně rychle vybíjí baterii.

Na iPhonu klepněte na Nastavení a pokračujte v připojení k síti WLAN.

Posuňte posuvník doleva, aby již nebyl zelený.

šetřit, energii, baterie, iphonu

Další, rychlejší funkce odpojení od sítě WLAN:

Posuňte prst nahoru po displeji a klepněte na symbol Wi-Fi, aby přestal být modrý a připojení Wi-Fi bylo zakázáno:

Mnoho zařízení komunikuje s iPhonem přes Bluetooth, například můžete iPhone připojit k hands-free systému v autě nebo k reproduktoru Bluetooth. Pokud již připojení Bluetooth nepotřebujete, vypněte jej, protože iPhone pravidelně kontroluje, zda nastavená zařízení stále existují. Doporučujeme deaktivovat funkci Bluetooth.

Na iPhonu klepněte na Nastavení a pokračujte na Bluetooth.

Posuňte posuvník doleva, aby již nebyl zelený.

Další, rychlejší funkce pro vypnutí Bluetooth:

Přejeďte prstem po displeji nahoru a klepněte na symbol Bluetooth, aby již nebyl modrý a připojení Bluetooth bylo ukončeno.

Tyto widgety. Skvělé věci. Můžete si přidat tolik widgetů, abyste vždy na první pohled viděli aktuální informace. Nezáleží na tom, zda se jedná o počasí, kalendář nebo jinou přidanou aplikaci. Na domovské obrazovce. Widgety však také vyžadují hodně energie z baterie. Důvodem je to, že widgety běží na pozadí, aby vás neustále informovaly. Doporučujeme widgety odstranit nebo omezit na nejdůležitější.

Zakázání widgetů na iPhonu v systému iOS 10

Spuštění iPhonu nebo jeho odemčení.

Přejetí prstem doleva. Nyní se zobrazují všechny existující widgety.

Nyní klikněte dole na tlačítko Upravit.

Zde můžete zakázat nepotřebné widgety klepnutím na tlačítko Červené minus. Pokračujte v klepání na tlačítko delete.

Po odstranění widgetů klepněte v horní části na položku Hotovo.

4. Snížení počtu pohybů. Grafické efekty na iPhonu spotřebovávají hodně energie z baterie. Proto byste měli zapnout funkci Redukce pohybu. Pokud snížíte pohyb uživatelského rozhraní, efekt paralaxy se změní na Symboly vypnuty.

Zde je návod, jak v iPhonu povolit redukci pohybu:

Stiskněte jedno tlačítko za druhým Vyberte „Nastavení“ „Základní“ „Speciální funkce“ „Snížit pohyb“.

Přepnout nyní Snížení počtu pohybů.

5. Vypnutí funkce probuzení po probuzení. Nejnovější verze iPhonu má velmi příjemnou funkci „probuzení po probuzení“. Tím se iPhone zapne (probudí), když ho zvednete. Tato funkce je samozřejmě velmi užitečná pro zjištění, zda byla přijata zpráva, e-mail nebo hovor, ale neustálé zapínání a vypínání displeje rychle vybíjí baterii. Abyste tomu zabránili, doporučujeme vypnout funkci „probuzení po probuzení“.

Na iPhonu klepněte na Nastavení.

Pokračujte stisknutím tlačítka Displej a jas z.

Přetáhněte posuvník Aktivace při zvedání doleva.

Iphone se prozatím automaticky neprobudí, když ho probudíte.

šetřit, energii, baterie, iphonu

6. Vypnutí aktualizací na pozadí. Aplikace nainstalované v iPhonu se aktualizují na pozadí, takže jsou vždy aktuální. To však také vyžaduje hodně baterie. Z tohoto důvodu se doporučuje zakázat aktualizace na pozadí.

Jak snížit spotřebu baterie na iPhonu XR?

Jak prodloužit výdrž baterie iPhonu

 • Začněte používat úsporný režim.
 • Snižte jas displeje.
 • Nastavení minimální doby uzamčení displeje.
 • Zapnutí funkce „Redukce pohybu“.
 • Vypnutí aktualizace obsahu na pozadí.
 • Vypnutí nežádoucích vyskakovacích oznámení.
 • Použití blokování reklam v Safari.

Vypnutí služeb určování polohy

Polohové služby jsou užitečné pro aplikace, jako jsou Mapy Google nebo Yelp, ale tyto údaje GPS mohou rychle vybíjet baterii. Úplně vypněte služby určování polohy v nastavení Soukromí v položce Služby určování polohy a telefon přestane těmto službám předávat údaje o poloze.

To však způsobí, že některé užitečné aplikace přestanou fungovat. Aplikace pro předpověď počasí nebude vědět, kde se nacházíte, a nebudete moci požádat Google o pokyny podle aktuální polohy. Apple umožňuje nastavit používání údajů o poloze ve většině aplikací: Nikdy, Při používání aplikace nebo Vždy. Pokud například u Map Google vyberete možnost „Při používání aplikace“, bude se aplikace ptát na vaši polohu pouze při otevření, nikoli na pozadí, čímž dochází k plýtvání energií baterie.

Aplikace pro úsporu baterie v zařízeních Apple

Kromě ruční optimalizace spotřeby energie zařízení „iPhone“ nebo „iPad“ můžete také použít specializované programy:

šetřit, energii, baterie, iphonu
 • Batterydoctorpro. Stylové rozhraní a pokročilé funkce. Umí přepínat mezi 3G, 4G a Wi-Fi, spravovat geolokační služby, restartovat zařízení, otáčet a vypínat zamykací obrazovku, analyzovat stav baterie. Majitel smartphonu si může podle potřeby nastavit tři režimy: „Doma“, „Venku“, „Režim spánku“.
 • Životnost baterie Magic Pro. Radí, jak šetřit a lépe nabíjet baterii, a sleduje proces nabíjení. Vypočítá výdrž baterie vašeho zařízení.
 • Battery Doctor. Intease je promyšleně navržen. Vyčistí paměť RAM zařízení, nabídne odinstalování programů, které se delší dobu nepoužívají. Vede podrobné záznamy o spotřebě energie podle služeb, sleduje proces nabíjení.

Aktivace režimu nízké spotřeby (iOS 9 nebo novější)

Nejnovější verze systémů iOS 9, iOS 10, iOS 11 a iOS 12 jsou také nejúspornějšími systémy iOS, které obsahují nový režim nazvaný režim nízké spotřeby, který zvyšuje výdrž baterie iPhonu, když je na nižší úrovni. Režim nízké spotřeby lze zapnout dvěma způsoby.

Když baterie iPhonu klesne na 20 %, iPhone vás upozorní, že je na 10 %, a jediným klepnutím vám připomene, abyste zapnuli režim nízké spotřeby a šetřili baterii iPhonu.

Nebo můžete přejít do Nastavení Baterie Povolit režim nízké spotřeby.

Kromě výše uvedených 7 základních tipů pro úsporu baterie existuje několik triků, jak prodloužit výdrž baterie iPhonu.

Skladujte iPhone na chladném místě bez vlhkosti. Nevystavujte ji přímému slunečnímu záření.

Nenabíjejte ani zcela nevybíjejte baterii iPhonu.

Myslete na baterie s dlouhou životností, jako jsou baterie Kensington, Mophie a další výrobci příslušenství.

Vypnutí služeb určování polohy nebo aplikací pro sledování polohy.

Vypněte položku „Vibrace“ místo „Vyzvánění“ nebo ji nastavte na „Žádné“.

Tip: Nejlepší systémový nástroj iOS pro úsporu baterie v iPhonu

Systémový nástroj iOS. Je profesionální nástroj, který vám umožní snadno opravit všechny problémy s vaším iOS.

 • Odstraňte rychlé vybíjení baterie iPhonu, přehřívání iPhonu, zamrznutí v režimu DFU, režimu obnovení, logu Apple, režimu sluchátek atd. Д.
 • Optimalizace stavu iPhonu a úspora baterie iPhonu.
 • Podpora všech zařízení se systémem iOS, jako je iPhone X, iPhone 8, iPhone 7, iPhone SE, iPhone 6S Plus atd. Д. Platí pro iOS 12, iOS 11, iOS 10 atd. Д.
 • Snadné použití a dostatečné zabezpečení, aby nedošlo ke ztrátě dat.

Závěr bude proveden zde: V tomto článku jsme vám v podstatě ukázali, jak ušetřit životnost baterie v iPhonu. Je důležité vědět, že úspora baterie iPhonu vám umožní používat iPhone déle a všechny tipy jsou pouze z nejžhavějších návrhů od společnosti Google. Rádi bychom poradili, jak tento příspěvek vylepšit, aby pomohl více lidem.

Ipad je zamrzlý a nelze jej používat? Zmrzlý iPad můžete opravit také zde.

Jak odblokovat iPhone X / 8/7 / 6s / 6 / 5s / 5, abyste mohli přejít na SIM kartu jakéhokoli operátora, například Verizon, AT T, Sprint, T-Mobile?? Přečtěte si tento příspěvek a najděte odpověď.

Pokud trpíte přeplněním úložiště iPhonu, přečtěte si tento příspěvek a vyčistěte úložiště iPhonu pro budoucí ukládání.

Jak vymazat mezipaměť aplikací v iPhonu? Tento příspěvek ukazuje, jak vymazat mezipaměť aplikací na iPhonu.

Iphone 5 zamrzl? Nebojte se, v tomto článku najdete dokonalé řešení, jak opravit zamrzlý iPhone / iPad.

Vše, co je nového o iPhone X a iPhone 8, zda musíte aktualizovat svůj iPhone, co musíte udělat před upgradem na nový iPhone a tak dále. Д., Najdete ji zde.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS