Jak konfigurovat skenování z tiskárny do počítače. „Master“ od tvůrce skeneru

Jak skenovat dokument v počítači z tiskárny (tiskárna All-In-One). A po, od skenů (obrázky) získat text

Dobrý den!

Navzdory skutečnosti, že v posledních letech, kvalita fotografie z kamer (která je v každém telefonu) tvrdě, bez skeneru (tiskárna All-in-One) ještě neudělá. A pokud se dotýkáme kancelářské práce nebo studium, bez ní, ne tam, a ne tady.

V tomto článku poskytnu konzistentní kroky k připojení a konfiguraci skeneru / tiskárny (all-in-one tiskárny), získávání snímků (skenování) z ní a jejich zpracování. Na jedné straně se zdá být pod dohledem v této věci není nic, na druhé straně. pravda leží v detailech, a mnozí, kteří jsou zřídka čelí. narazí na potíže.

Více !

Jak skenovat dokument pomocí smartphonu na Android (přijímání skenování ve formátu PDF)

Skenování dokumentů [Pokyny pro kroky]

Pokud jste skener (all-in-one tiskárna) jste již připojeni k počítači. tento krok můžete přeskočit.

Samotné spojení obvykle nepředstavuje nic komplikovaného: stačí, aby se skener / tiskárna k síti a připojit k kabelu USB s PC (jako v diagramu níže).

Pokud LED diody na pouzdře zařízení zachytil oheň, může být slyšeno slabé gash. to znamená, že zařízení začalo pracovat.

Problémy nejčastěji vyplývají s instalací a konfigurací ovladačů. Budu zvážit několik možných případů.

1) Máte ovladač a software pro skenování na kompaktním disku

Snad nejpříznivější volba. Pokud máte takový disk, vše je nainstalováno s ním a počítač / notebook vidí skener. s největší pravděpodobností, můj článek není nutný (alespoň první dvě části).

2) Systém Windows automaticky dokázal identifikovat zařízení

Pokud neexistuje žádné CD, ale při připojování skeneru do systému Windows automaticky zvedl a nainstaloval ovladač pro něj. už není špatný! (cm. Obrazovka je níže, protože okno vypadá, když bylo pro připojené zařízení dodáváno „dříví“

Poznámka!

Mimochodem, moderní Windows 10 v tomto ohledu je docela dobrý systém. automaticky najde ovladače i pro poměrně stará zařízení. Mimochodem, také zde doporučuje služby pro automatické aktualizace ovladačů.

Canoscan Device připojeno a připraveno k použití

Nicméně, doporučuji vám stejně jít na správce zařízení a zkontrolovat, zda existují žluté vykřičník ikony (signalizace o problémových řidičích / jejich nepřítomnosti) naproti skeneru. O tomto vidět. mírně nižší.

Nejvíce nepříznivý scénář. Nejprve otevřete Správce zařízení (pro tuto kliknutí WinR. A v okně, které se otevře, zadejte příkaz devmgmt.MSc). Cm. Příklad níže.

Spuštění správce zařízení. Devmgmt.MSc

Dále věnujte pozornost kartám „Ostatní zařízení“. „Zařízení pro zpracování obrazu“. Pokud není ovladač na skeneru nainstalován, musíte zobrazit jedno zařízení se žlutým vykřičníkem (jako v příkladu níže).

Klikněte na to pravé myši a otevřete jeho vlastnosti.

Pak v záložce „Podrobnosti“: V sloupci „Vlastnosti“ vyberte možnost Education End a zkopírujte první řádek z hodnot (viz. Obrazovka níže).

Tato linka obsahuje vid a PID (jedinečné identifikátory „hardware“, každé vybavení, které mají vlastní, jedinečné). Znát je, můžete ručně najít řidiče pro toto zařízení.

Poté vložte kopírovanou linku na některou z vyhledávačů (Google, Yandex atd.) a hledání. Téměř pravděpodobně na prvních 3-5 nalezených stránkách si můžete stáhnout požadovaný ovladač. Zbývá stahování / instalace. Tento krok spustím.

Mimochodem, pokud se vypořádáte se starým vybavením. Je možné, že auto-instalační program řidiče nemá (t.E. Všechny ovladače na skeneru budou jednoduše komprimovány v archivu).

V tomto případě budete muset rozepnout tento archiv, poté znovu otevřete správce zařízení, vyhledejte skener a spusťte aktualizaci ovladače (viz. Příklad níže).

Dále v okně určete, že aktualizace bude provedena v ručním režimu.

Proveďte vyhledávání na tomto PC (Clickable)

Určete složku, kde se rozbalíte soubory a klikněte na tlačítko Další.

Zadejte složku ovladače (klepnutím)

Systém Windows bude přemýšlet na několik sekund a pokud je stažen ovladač, který je nutný. zobrazí se okno o úspěšné instalaci.

Poté, v Správci zařízení byste měli vidět název skeneru bez vykřičníků a červených křížů (viz. Screenshot níže).

Jak skenovat fotografii na tiskárně

Nyní častěji lidé tisknou digitální fotografie z počítače, ale někdy existuje situace, kdy je potřebujete ke skenování. Je důležité správně konfigurovat tiskárnu All-in-One tak, aby obraz získal kvalitu. Postup, jak skenovat dokument do počítače z tiskárny takto:

 • Připojte tiskárnu All-in-One do počítače, zapněte jej. Chcete-li digitalizovat fotografie, musíte zkontrolovat, zda nejsou žádné skvrny, chmýří a další bahno.
 • Stock fotografie Foto musíme dát přední část na skleněným skeneru.
 • Skenujte fotografii lépe pomocí počítače v počítači. Tato volba poskytne schopnost provádět úpravy při náhledu.
 • V aplikaci určete typ skenování (černá a bílá, barva) a nastavte formát „fotografie“.
 • Zastavte maximální hodnotu rozlišení. Takže bude možné skenovat fotografie v nejlepší kvalitě.
 • Chcete-li soubor dobře zkopírovat, neměli byste provádět změny nastavení během procesu nebo zvednout kryt.
 • Po proceduře uložte soubor na libovolném místě vhodný pro vás v počítači.
 • Chcete-li nastavit obrázek pomocí grafického editoru. Dá více příležitostí než program skeneru.

Jak skenovat dokument na tiskárně Sanon

Coauthor (y): travis boylls. Travis Boylls. autor a editor psaní o technologiích pro Wikihow. Má zkušenosti s články o technických tématech, poskytování počítačové technická podpora a grafický design. Se specializuje na Windows, MacOS, Android, IOS a Linux. Studoval grafický design v Municipal College Pikes-Peak.

Počet názorů tohoto článku: 475 632.

Z tohoto článku se dozvíte, jak skenovat dokumenty v počítači pomocí multifunkční tiskárny Canon. To lze provést v počítači se systémem Windows a Mac OS X.

Ujistěte se, že tiskárna Canon má skener. Pokud je tiskárna multifunkčním zařízením (tiskárna All-In-One), znamená to, že existuje skener. Ostatní modely mají také funkci skenování, ale je lepší ověřit (přečtěte si pokyny pro tiskárnu nebo na stránku na webových stránkách výrobce).

Připojte tiskárnu k počítači. Většina tiskáren Canon s funkcí skenování může být připojena k bezdrátové síti pomocí touchpadu, ale bude lepší, pokud připojíte tiskárnu k počítači přes USB kabel.

Tip: Většina tiskáren je vybavena kabelem USB, který lze použít, pokud funkce bezdrátové funkce nefunguje.

 • Otevřete stránku HTTPS v prohlížeči: // www.Kánon.Ru / podpora /.
 • Klikněte na sérii tiskárny.
 • Vyberte číslo modelu nebo jej zadejte do pole Vyhledávání a klepněte na tlačítko „ENTER“.
 • V rozevírací nabídce „Operační systém“ vyberte operační systém. (Pokud ovladače pro váš operační systém nejsou k dispozici, nemusíte je nainstalovat). Můžete si také vybrat preferovaný jazyk nastavení.
 • Vyberte ovladač, který chcete nainstalovat.
 • Klikněte na tlačítko Stáhnout „.
 • Otevřete instalační soubor a postupujte podle pokynů.

Zapněte tiskárnu. Chcete-li to provést, stiskněte tlačítko napájení na skříni tiskárny. Pokud se tiskárna nezapne, ujistěte se, že je připojena ke zdroji napájení.

 • Pokud máte automatický podavač dokumentů na tiskárně Canon, vložte dokument do předního zásobníku nahoru. Upravte vodítka o šířce dokumentu. Když je dokument správně vložen, uslyšíte pípnutí.
 • Přečtěte si pokyny pro tiskárnu, pokud nevíte, jak používat vestavěný skener.
 • Okna:
 • Klikněte na tlačítko Start.
 • Otevřete složku „Canon Utilities“.
 • V panelu nabídky klepněte na tlačítko „Přechod“.
 • Klikněte na tlačítko „Aplikace“.
 • Otevřete složku „Canon Utilities“.
 • Otevřete složku „IJ Scan Utility“.

Spustit IJ Scan Utility. Má ikonu ve formě dokumentu vedle skeneru. Klikněte na tuto ikonu ve složce „IJ Scan Utility“.

 • Některé tiskárny mají funkci automatického skenování obou stran dokumentu. Je-li k dispozici pro vaši tiskárnu, vyberte možnost „Dokument (TRAY)“ v rozevírací nabídce vedle „Vybrat zdroj“.

Malovat

Chcete-li provést skenování, standardní program malování vám může rychle pomoci. Je na všech operačních systémech Windows. Proveďte některé jednoduché kroky ke skenování:

 • Nainstalujte tiskárnu a připojte jej k počítači
 • Používáme dokument nebo fotografii přední stranou sklenice tiskárny
 • Spustit barvu
 • Vyhledejte sekci „Soubor“
 • Položka „ze skeneru nebo kamery“
 • V okně, které se otevře, bude navrženo několik funkcí
 • Vyberte parametry vhodné pro vaše požadavky
 • Klikněte na tlačítko „Zobrazit“, abyste se ujistili, že změny došlo správně
 • Klikněte na „Scan“
 • Na konci úkolu se obraz zobrazí na obrazovce nátěru
 • Uložte uspokojivý výsledek kliknutím na „Uložit jako“
 • Vyberte formát souboru pro uložení.

To je velmi rychlý a snadný způsob. Nevyžaduje instalaci softwaru ani jiné další akce. Metoda je dostupná všem uživatelům systému Windows od verze 7 až 10.

Co potřebujete vědět před zahájením práce se skenerem, tiskárnou v počítači?

Aby se zabránilo možnému konfliktům s vybavením a dalšími obtížemi při skenování fotografie nebo dokumentu, je nezbytné pro tento proces správně připravit a zajistit, aby byly splněny některé podmínky. Takže potřebujete vědět před zahájením práce se skenerem, tiskárnou v počítači:

 • Zkontrolujte, zda je zařízení navrženo pro skenování dokumentů. Navzdory tomu, že moderní kancelářské vybavení prezentované na trhu dnes je multifunkční, existuje poměrně pár modelů úzkého profilu, které nemají funkce skenování;
 • Zkontrolujte, zda je tiskárna nebo skener správně připojen k počítači. Většina modelů umožňuje připojení k počítači pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth, ale některé osobní počítače mohou mít datové moduly. Proto je nejlepší zvolit metodu připojení kabelu USB, která je dodávána s přístrojem. Takže budete určitě přesvědčen, že nebudou žádné problémy s připojením;
 • Po připojení zařízení k počítači přes USB kabelu musíte povolit samotné zařízení. Musí to být aktivační tlačítko po kliknutí na zařízení, jeden nebo více indikátorů světla by se měl rozsvítit. Pokud k tomu dojde, stojí za to kontrolovat USB kabel. Možná, že není vložen do konce do konektoru nebo poškozeného. Některé modely skenerů a tiskáren mají také další napájecí zdroje, které je třeba připojit ke zásuvce;

DŮLEŽITÉ: Pro některé modely tiskáren a skenerů musíte nainstalovat další software (ovladače). Disk s potřebným softwarem je zpravidla doplněn samotným zařízením. Pokud jste ho ztratili nebo poškodili, pak je jejich model indikován na zadním panelu skeneru nebo tiskárny. Zadejte název modelu v Yandex nebo vyhledávač Google a stáhněte si ovladač kompatibilní pro ně.

Poté, co jste připojili skenovací zařízení do počítače a rozpoznal jej, vložte fotografii nebo dokument do slotu vhodného na tiskárně / skeneru a pevně ji zavřete. Tato přípravná část je dokončena a může být přesunuta přímo na proces skenování.

Funkce pro skenovací dokumenty

Jak skenovat dokument v aplikaci Word

Chcete-li získat textový dokument založený na naskenovaném snímku, jsou požadovány dvě fáze: Vlastně získávání skenování kopírování a další rozpoznání prostřednictvím speciálního programu. Proces skenování dochází podle výše popsaného algoritmu. Jediné doporučení bude maximální dostupný povolení. 400-600 dpi, což usnadní usnadnění postupu rozpoznávání.

Nejdůležitější krok k získání textového dokumentu založeného na naskenovaném snímku je rozpoznat obrázek. To se provádí bez účasti kopírovacího stroje.

Pro účely rozpoznávání můžete použít programy jako Adobe FineReader (placené) nebo FineReader, nebo najít vhodnou online službu, která nabízí možnosti rozpoznávání zcela zdarma.

Adobe FineReader nabízí nejširší příležitosti k rozpoznání naskenovaného textu

 • Spuštění programu.
 • Načítání do jejího obrázku.
 • Určete část dokumentu k rozpoznání.
 • Nastavte typ dat, který má být získán na výstupu.
 • Stiskněte tlačítko „Rozpoznat“, což může mít různé externí provedení v závislosti na aplikaci.
 • Uložte přijatý dokument ve formátu.Doc OR.docx.

Druhá akce bude otevření uloženého souboru v aplikaci Word a provádění úpravy, protože i nejdražší placené programy pro rozpoznávání textu mohou povolit porušení formátování.

Microsoft Office, počínaje verzí 2013, má vestavěný funkci rozpoznávání souborů.Pdf a upravit je. Zjednodušuje proces práce s dokumenty, které byly skenovány prostřednictvím tiskárny All-in-One.

Jak skenovat dokument ve formátu PDF

Dokumenty s formátem PDF jsou stále více nalezeny v toku dokumentů. To je spojeno s širokými příležitostmi, které představují podobnou metodu skladování. Dokument PDF může obsahovat plné barevné obrázky, textové diagramy a komentáře. Také s řádným úsporným a dostupností speciálního softwaru lze tyto soubory upravovat.

Naskenovaný obraz lze jednoduše uložit ve formátu PDF výběrem příslušné položky

Proces skenování dokumentu nebo fotografie Chcete-li získat konečný soubor ve formátu PDF, není odlišný od jednoduchého postupu kopírování. Rozdíl je pouze při instalaci výstupního formátu v nastavení. V procesu skenování může uživatel nastavit oprávnění, dát konečný název souboru a předepisovat cestu k uložení.

Jak skenovat dokumenty

Coauthor (y): jack lloyd. Jack Lloyd. autor a editor psaní o technologiích pro WikiHow. Má více než dva roky zkušeností v psaní a editaci článků o technických tématech. Nadšence celkové technologie spojené s technologií a učitelem.

Počet názorů tohoto článku: 330 843.

Z tohoto článku se dozvíte, jak skenovat dokumenty na počítači, smartphone nebo tabletu. Chcete-li to provést v počítači, použijte skener připojený k němu (nebo vestavěné tiskárny skeneru). Na iPhone můžete použít vestavěnou aplikaci Notes a v zařízení Android, funkce skenování aplikace Google.

Dejte dokument do skeneru obličeje dolů. Zkontrolujte, zda je skener zapnutý a připojen k počítači.

V řádku hledání nabídky Start zadejte faxy a skenování. Vyhledávání faxů a skenovacího programu.

Klikněte na Nový. Tato volba je umístěna v levé horní části okna faxu a skenování. Otevře se nové okno.

Vyberte Scanner. Pokud není název skeneru v horní části okna nebo pokud je vybrán jiný skener, klepněte na tlačítko „Změnit“ (v pravé horní části okna) a poté vyberte požadovaný skener.

Vyberte typ dokumentu. Otevřete rozevírací nabídku „Profil“ a vyberte typ dokumentu (například „Foto“).

Zadejte barvu dokumentu. Otevřete rozevírací nabídku „Formát barvy“ a poté vyberte možnost „Barva“ nebo „Černá a bílá“. Skener může mít také nastavení barev.

Změňte další parametry na stránce. V závislosti na skeneru lze na stránce zobrazit další parametry (například „rozlišení“), které lze změnit.

 • Pokud se vám nelíbí, jak dokument vypadá v okně náhledu, opravte dokument v skeneru a poté znovu stiskněte tlačítko „Náhled“.

Klepněte na tlačítko Scan. Toto tlačítko je v dolní části okna. Dokument bude skenován se zadanými parametry a uložen v zadaném formátu.

Konfliktní systémy a tiskárna

Někdy se někdy chyby vyskytují v důsledku tovární aplikace s palivovým dřevem pro skenování z tvůrce tiskárny. Pokud ano, pak je tento program žádoucí odinstalovat. Nebo vypněte systémovou aplikaci ze systému Windows. Jeden a další operace se provádí pomocí aplikace „Programy a komponenty“.

 • Najdete jej na „ovládací panel“ způsobem popsaným výše;
 • V panelu musíte vybrat kartu „Kategorie“, která je v horní části vpravo a odkaz „Smazat program“;
 • Pak hledáme program, který potřebujeme. Mám to Epson Scan. Zvýrazňujeme to a v horní části kliknutí „Smazat“;
 • Pokud se jedná o systémový program, musíte použít nástroj „Povolit a zakázat komponenty“. Na levé straně;
 • V tomto nástroji hledáme adresář „tiskové služby dokumentu“ a pak „faxy a Windows Scan“. Nad touto službou musíte zaškrtnout políčko. Potom restartujte počítač, pro vstup změn v platnost.

Závěr: Jak skenovat z tiskárny do počítače Windows 10 jsme přezkoumali. Nemáte žádné chyby. Pokud je něco nepochopitelné, napište v komentářích. Úspěch!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS