Jak mohu zkontrolovat rychlost internetového připojení svého počítače?

Jak zvýšit rychlost internetu v počítači

Otázka od uživatele

Dobrý den,!

zkontrolovat, rychlost, internetového, připojení

Můžete mi říci, zda jsem připojen k internetu od poskytovatele internetového připojení „xxx“ (cenzurováno)? Slibovaná rychlost 50 Mbit/s, ale skutečná rychlost při stahování souboru nepřesáhne 1 MB/s. Poskytovatel tvrdí, že s jeho sítí není nic v nepořádku.

Můžete mi poradit, v čem by mohl být problém a jak zjistím skutečnou rychlost internetového připojení mého počítače??

Téměř každý třetí člověk je pravděpodobně nespokojen s rychlostí svého internetu. je to jako s penězi, nikdy jich nemáte dost, čím více, tím více chcete. ✌

Obecně je tato otázka poměrně rozsáhlá a jeden odkaz na ni nestačí (zejména proto, že mnoho uživatelů má zmatek v základních pojmech, bez kterých se o rychlosti dá jen těžko mluvit).

V tomto článku se budu zabývat tím, jak zkontrolovat rychlost internetu a zjistit skutečnou rychlost (nezaměňovat s deklarovanou rychlostí)!). Také několik souvisejících otázek, bez nichž není ani tady, ani tam.

Online služby

Většina následujících služeb vyžaduje podporu Adobe Flash Player. Některé weby pracují se soubory cookie.

Speedtest.Net

Nejužitečnější a nejsnadněji použitelná webová stránka pro kontrolu rychlosti vašeho počítače. Postup kontroly:

 • Do adresního řádku zadejte speedtest.Net, klikněte na tlačítko Enter.
 • Klikněte na „Begin Test“ (nebo na „Begin Test“, pokud se stránka otevře v angličtině).
 • Měření internetového připojení nějakou dobu trvá (několik sekund až minut). Je lepší vypnout všechny ostatní programy, které spotřebovávají provoz.
 • V okně se zobrazí hodnota pingu v milisekundách. Dobrá hodnota pingu je méně než 40 ms, ale pokud je vyšší, dojde ke zpomalení výkonu aplikací využívajících síť.
 • Dále se zobrazí naměřené rychlosti stahování a odesílání. Nejprve potřebujeme. Pro pohodlné sledování videa a poslech hudby obvykle stačí rychlost 5 Mbit/s.

Yandex.Internetometr

Mimořádně snadný způsob měření rychlosti připojení. Stačí, když do vyhledávacího řádku prohlížeče zadáte „Yandex“.Internettometer“, otevřete příslušnou službu a klikněte na „Měření“. Během několika sekund se zobrazí všechny potřebné informace.

2IP.Ru

Existuje ještě jedna alternativa. 2IP.

 • Otevřít webové stránky 2ip.Ru ve vašem prohlížeči.
 • Na levé straně se v sekci „Testy“ nachází ikona „Rychlost internetu“, na kterou stačí kliknout.
 • Ujistěte se, že zobrazené informace o vaší poloze a názvu poskytovatele internetu jsou správné, klikněte na tlačítko „Otestovat“. Počkejte několik sekund.
 • Po dokončení měření se zobrazí stránka s následujícími údaji: Ping, vaše IP adresa, čas a rychlost internetu.

Rychle.com

Stránka se od ostatních liší tím, že po jejím otevření nemusíte na nic klikat, měření se spustí automaticky. Jednoduše zadejte do adresního řádku rychlého.com a počkejte, až se zobrazí výsledky testu.

Pr-cy.Ru

Stránky umožňují kontrolovat jedinečnost webových stránek, analyzovat návštěvnost atd. Д., Mezi nabízené možnosti patří měření rychlosti na vašem notebooku nebo počítači. 1. Zadejte do prohlížeče pr-cy.Vlevo dole se objeví řádek „Test rychlosti“, na který klikněte. 2. Na další stránce klikněte na zelené tlačítko. Po několika sekundách se zobrazí požadované údaje.

Rychloměr.De

Německá služba, která je však k dispozici i rusky mluvícím uživatelům.

Typ rychloměru.Stiskněte Enter, otevře se stránka služby. 2. Kliknutím na „Go“ nebo „Forward“ zahájíte měření. Za několik sekund se zobrazí informace o připojení.

Nejvtipnější.Ru

Stránky mimo jiné umožňují zkontrolovat rychlost internetu. Otevřete webovou stránku v prohlížeči. Stiskněte tlačítko „Start test“. Počkejte na výsledky.

Jaká je inzerovaná rychlost připojení v systému Windows

Než přejdete k testům rychlosti, doporučuji podívat se na vlastnosti aktuálního připojení ve Windows, abyste zjistili, co vůbec můžete očekávat.

Je možné, že nízká rychlost internetu není způsobena poskytovatelem internetu, ale např. Routerem (např. Pokud je v místnosti daleko od vás, může být signál slabý a rychlost nízká).

Nejprve otevřete aplikaci Síťová připojení. Za tímto účelem:

Ncpa.Cpl. Zobrazení všech síťových připojení

Poté otevřete kartu Síťová připojení, jako na obrázku níže (mimochodem, můžete ji otevřít také z Ovládacích panelů systému Windows: Ovládací panely/Síť a internet/Síťová připojení).

Pak vyberte aktivní síťové připojení (obvykle je „barevné“ a nemá červené křížky). Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Stav“ (jako na obrázku níže).

V otevřeném okně se zobrazí rychlost připojení. v mém případě byla 72,2 Mb/s. Т.Е. V nejlepším případě můžete očekávat skutečnou rychlost stahování souborů kolem 7-8 MB/s.

Měření rychlosti internetu ve Windows 10

Existuje několik způsobů, jak otestovat rychlost internetového připojení na počítači nebo notebooku s desátou verzí systému Windows. Budeme se zabývat pouze nejpřesnějšími a nejdéle fungujícími rychlostmi, které v minulosti fungovaly a dobře reagovaly. A je to tady.

Poznámka: Chcete-li dosáhnout přesnějších výsledků, před provedením některé z následujících metod zavřete všechny programy, které vyžadují připojení k síti. Měli byste mít otevřený pouze webový prohlížeč a nejlépe s minimem otevřených karet.

Test rychlosti na Lumpics.Ru

Protože čtete tento článek, nejjednodušší způsob, jak zkontrolovat rychlost internetového připojení, je použít službu integrovanou do našich webových stránek. Je založen na známém Speedtestu od společnosti Ookla, který je v této oblasti srovnávacím řešením.

  Chcete-li přejít k testu, použijte výše uvedený odkaz nebo klikněte na „Naše služby“ v horním menu webu a v nabídce vyberte „Speedtest“.

Yandex Internetometer

Algoritmus měření rychlosti se u různých služeb mírně liší, proto byste jich měli použít několik, abyste získali výsledek co nejbližší skutečnosti, a poté definovat průměrnou rychlost. Proto vám doporučujeme, abyste se dodatečně obrátili na některý z mnoha produktů společnosti Yandex.

  Ihned po kliknutí na výše uvedený odkaz klikněte na tlačítko „Změřit“.

Yandex Internetometer je poněkud horší než náš test rychlosti, alespoň pokud jde o jeho přímé funkce. Po kontrole se dozvíte pouze rychlost příchozího a odchozího připojení, ale kromě obvyklých Mbit/s se zobrazuje také ve srozumitelnějších megabajtech za sekundu. Na této stránce je spousta dalších informací, které však nemají nic společného s internetem a prozradí vám, kolik toho o vás Yandex ví.

Aplikace Speedtest

Výše popsané webové služby lze použít ke kontrole rychlosti internetového připojení v jakékoli verzi systému Windows. Speciálně pro Desítku vytvořili vývojáři výše zmíněné služby Ookla také speciální aplikaci. Můžete si ji nainstalovat z vlastního obchodu společnosti Microsoft.

 • Pokud se obchod Windows Store po kliknutí na výše uvedený odkaz nespustí automaticky, klikněte v prohlížeči na tlačítko „Get it“. V malém vyskakovacím okně, které se spustí, klikněte na tlačítko „Otevřít aplikaci Microsoft Store“. Pokud chcete, aby se v budoucnu otevíral automaticky, zaškrtněte políčko označené na obrázku.

Zobrazení aktuální rychlosti

Pokud chcete zjistit, jak rychle váš systém využívá internet při běžném používání nebo v nečinnosti, musíte se obrátit na jednu ze standardních součástí systému Windows.

  Stisknutím klávesy „CTRLSHIFTESC“ vyvoláte Správce úloh.

Proč je rychlost internetu nižší, než se očekávalo?

Vzdálenost mezi směrovačem a testovaným zařízením je příliš velká, přibližte se;

Zastaralý software. Je třeba aktualizovat firmware prohlížeče a směrovače;

Příliš mnoho lidí, kteří používají stejnou síť ve stejnou dobu;

Doporučujeme připojit ethernetový kabel přímo k počítači/notebooku, nikoli k síti Wi-Fi;

Rychlost samotné sítě je omezená, možná bude nutné aktualizovat.

Co je test rychlosti internetu

Existuje celá řada různých programů a služeb určených k měření kvality rychlosti. Všechny mají velmi podobný princip fungování a umožňují získat přesné výsledky a ukazatele. Systém přitom postupně měří jednotlivé ukazatele důležité pro kvalitní připojení a umožňuje účastníkům vyhodnotit aktuální úroveň připojení a porovnat ji s podmínkami deklarovanými poskytovatelem.

To znamená, že tester rychlosti je speciální program, který vám pomůže vyhodnotit připojení, zatímco speedtest je proces měření.

Je důležité zdůraznit, že nejlepší volbou je vlastní systém poskytovatele služeb na oficiálním portálu poskytovatele.

Je třeba dodat, že programy jsou stejně spolehlivé bez ohledu na to, v jaké společnosti je tester provozován. Ověřovací systém například společnosti MegaFon je tedy skvělý i pro kontrolu služeb operátorů.

Jak to funguje?

Při návštěvě našich webových stránek si uživatel může vybrat libovolného dostupného hostitele a zkontrolovat rychlost svého internetového připojení. V tomto případě se měření rychlosti neprovádí na našem serveru, ale na vybraném serveru. To vám umožní získat ucelenější obraz o kvalitě služby webového přístupu.

Stát se jedním z hostitelů (CDN) a zkontrolovat rychlost svého internetového připojení je snadné, stačí provést několik jednoduchých kroků.

  S potřebnou konfigurací a soubory pro testování rychlosti.

 • Rozbalte a umístěte archiv na webový server a vytvořte pro něj nový VirtualHost nebo Alias. Pokud používáte webový server Apache pod Linuxem, musíte také aktivovat mod_headers. Další podrobnosti o tom, jak to udělat, najdete zde.
 • Ujistěte se, že je váš hostitel přístupný přes https. To je povinné, protože.К. Naše stránky používají protokol https a přístup ke zdrojům na jiných doménách je možný pouze prostřednictvím zabezpečeného připojení https. Bezplatný certifikát SSL je k dispozici na webu Let’s Encrypt.
 • Pošlete nám žádost o přidání hostitele, abychom mohli zkontrolovat rychlost vašeho internetového připojení.

Jak s daty naložit

Pro přehrávání filmů na Netflixu nebo KinoPoisku potřebujete rychlost alespoň 40 Mb/s a pro stahování her online alespoň 50 Mb/s. Čím vyšší je skóre, tím lépe se na internetu cítíte.

Pokud je rychlost připojení příliš nízká, zkontrolujte, která zařízení a programy používají internetový kanál ve vaší domácnosti. Šířku pásma internetu využívají klienti torrentů, správci stahování, konferenční a telefonní aplikace. Pokud je rychlost internetu příliš nízká. zkuste vypnout programy spuštěné na pozadí.

Antivirus může výrazně snížit rychlost internetu, pokud skenuje veškerý internetový provoz. Abyste se tomu vyhnuli, můžete snížit úroveň „úzkosti“ svého antiviru a ponechat pouze ochranu proti phishingu.

Pokud používáte domácí router, zkuste připojit počítač k síti pomocí kabelu místo Wi-Fi: pokud se rychlost internetu zrychlí, je čas vyměnit router. Při výběru nového čísla věnujte pozornost standardu komunikace a maximální rychlosti.

Pokud je rychlost stále nízká, podívejte se do smlouvy se svým poskytovatelem a zjistěte, jakou rychlost vám slibuje. Možná jste původně zvolili nízký rychlostní tarif.

Na Googlu a Yandexu, na sociálních sítích, v newsletterech, na videoplatformách, u bloggerů

| Denial of responsibility | Contacts |RSS