Jak nahrávat telefonní hovor na smartphonu

Jak nahrávat telefonní hovory na smartphonech Huawei

Většina smartphonů Huawei nemá vestavěnou funkci nahrávání hovorů, protože je v mnoha zemích včetně Ruska nezákonná.

Před použitím této možnosti si tedy uvědomte, že použití osobních údajů bez souhlasu vlastníka může mít za následek trestní odpovědnost.

Prostřednictvím diktafonu

Chcete-li zkontrolovat, zda je váš smartphone vybaven funkcí hlasového záznamníku, proveďte následující kroky

 • Otevřené kontakty.
 • Stiskněte tlačítko „Více“.
 • Zobrazí se vyskakovací nabídka, ve které klikněte na tlačítko „Recorder“.
 • Povolte tuto možnost: nyní budou všechny konverzace automaticky nahrávány.
 • Nahrané dialogové soubory najdete ve složce „PhoneRecord“.
nahrávat, telefonní, hovor, smartphonu

Tato funkce je k dispozici pouze ve starších telefonech Huawei, nikoli ve všech verzích EMUI.

Přes nabídku odchozích hovorů

 • Otevřete „Kontakty“ nebo „Protokol hovorů“ a zavolejte libovolnému volajícímu.
 • Během hovoru se na panelu nástrojů v dolní části obrazovky objeví ikona hlasového záznamníku, která se bude jmenovat „Record“ nebo „Record“.
 • Stiskněte toto tlačítko a nahrávání se spustí automaticky. Opětovným stisknutím nahrávání zastavíte.

Jak nahrávat hovor v telefonu pomocí vestavěných nástrojů

V roce 2020 je nahrávání hovorů dostupné pouze u několika značek s vlastním systémem Android. Důvodem je skutečnost, že právní předpisy různých zemí se v oblasti nahrávání soukromých rozhovorů značně liší. Pro Google je jednodušší funkci úplně odstranit, než ji upravovat pro každý stát zvlášť.

Pokud máte po ruce druhý chytrý telefon, můžete hovor nahrávat bez souhlasu volajícího.

Zapnutí hlasitého odposlechu na mobilním telefonu a funkce diktafonu na druhém zařízení. Iphone také nemá přímý způsob ukládání hovorů. Funkce se otevře po postupu Jailbreak a několika dalších nestandardních metodách. Další informace najdete v samostatném článku, protože iOS má svá vlastní pravidla.

Xiaomi

Čínská značka je jedním z mála výrobců, kteří do svých zařízení standardně umisťují funkci nahrávání hovorů. K dispozici na miniaplikacích s firmwarem MIUI out-of-the-box. Hovor bude nutné uložit ručně stisknutím tlačítka „Nahrát“ v době hovoru. K dispozici je také funkce automatického nahrávání každého příchozího hovoru. Přizpůsobení:

Ale ne všechny smartphony Xiaomi zvoní po vybalení z krabice. U modelů: Mi A1, Mi A2, Mi A3, Go je nutné nainstalovat samostatnou aplikaci pro uzamčení hovoru. Mezi novými zařízeními s MIUI jsou i výjimky: Mi9 Lite, Mi9t pro, Note 8, Mi 10, Mi Note 10.

Samsung

Společnost Samsung jako jedna z mála zabudovala funkci nahrávání do svých zařízení. S vydáním verze systému Android 9 však vývojáři tuto možnost zrušili. Je prostě blokován, i když ve skutečnosti je ve smartphonu přítomen.

Aby bylo možné ukládat konverzace mezi účastníky, musí být telefon Samsung nastaven na jinou oblast.

Nejlépe Thajsko nebo Indie. Tato akce však povede ke ztrátě přístupu k oficiálním službám společnosti určeným pro ruský trh.

Další metodou je získání práv roota s dalšími úpravami systému Android. Toto nastavení vyžaduje hluboké znalosti systému. Pořízením rootu navíc mobilní telefon automaticky ztrácí záruku. Služby Samsung Pay a Samsung Account se stanou pro uživatele nedostupnými.

Huawei

Chytré telefony druhé největší čínské značky mají stále možnost nahrávat konverzace mezi dvěma účastníky. K dispozici na zařízeních s EMUI verze 9.1. Funguje nahrávání ve dvou režimech:

 • Manuální. Zapnutí hlasového záznamníku pomocí příslušné ikony na displeji smartphonu během hovoru.
 • Automatické. Aktivuje se prostřednictvím nastavení v nabídce: kontakty → více → hlasový záznamník.

Možnost je k dispozici v zařízeních Huawei a Honor s verzí shellu 9.0. Na úrovni softwaru je však zakázána. Aktivuje se po instalaci dalších souborů APK.

Oneplus

Smartphony Oneplus umí psát konverzace po vybalení z krabice.

Tato funkce je však uživatelům záměrně skryta.

Chcete-li tuto možnost povolit, musíte zařízení nastavit:

 • Přejděte do nabídky nastavení a vyberte možnost „Systém.
 • Nyní je třeba aktivovat nabídku pro vývojáře. Přejděte na kartu „O telefonu“ a sedmkrát klepněte na pole „číslo sestavení“. Pokud jste vše provedli správně, systém zobrazí zprávu: „Stali jste se vývojářem“.
 • Přejděte zpět do nabídky Systém. V dolní části nabídky by se měla objevit nová položka „Pro vývojáře“. Přejít na.
 • V novém okně najděte možnost „Ladění USB“. Zapněte ji. Potvrďte akci tlačítkem „Ok“.
 • Nainstalujte software ADB do počítače. Můžete si ji stáhnout pomocí tohoto odkazu. Spuštění nástroje. Zobrazí se okno s modrou obrazovkou. Napište do něj „y“ a stiskněte enter.
 • Připojte smartphone k počítači pomocí kabelu USB. Potvrzení režimu karty USB na dotaz smartphonu.
 • Spusťte příkazový řádek v počítači: WinR. Pak zadejte do příkazu cmd.Exe.
 • Nyní zadejte příkaz bez chyb: „adb shell pm grant net.Jroot3d.Joneplustools Android.Povolení.WRITE_SECURE_SETTINGS“ (bez uvozovek).
 • Nainstalujte si do chytrého telefonu volitelnou aplikaci: jonePlus Tools. Spusťte jej a zadejte všechna oprávnění, která program požaduje. Přejděte do hlavní nabídky aplikace a zaškrtněte políčko „povolit ukládání hovorů“.
 • Přejděte do nastavení volání. V nabídce se objeví nový řádek „Záznamy hovorů“. Přejděte na ni a povolte tuto možnost. Zde aktivujte funkci „automatické nahrávání hovorů“.
nahrávat, telefonní, hovor, smartphonu

Od této chvíle se při volání na obrazovce smartphonu zobrazí tlačítko „Nahrát“.

V případě potřeby lze diktafon nastavit na manuální režim nebo na ukládání konverzací z vybraných kontaktů.

Nokia

Nejnovější verze systému Android mají funkci nahrávání hovorů. Aktualizace se netýká všech zařízení. Nejrychlejší dostupná možnost pro zařízení Nokia. Tato funkce se objevuje v modelech Nokia: 7 Plus, 7.2 и 8.1.

Ostatní společnosti

Nahrávání hovorů bez vědomí druhé strany je obecně dostupné s nainstalovaným systémem Android 9 Pie (nebo vyšším) a s aplikací Google Phone. Dalším předpokladem je vhodný region nebo země, kde má být tato funkce aktivní.

nahrávat, telefonní, hovor, smartphonu

Výrobci často zahrnují možnost ukládat konverzace, aby zvýšili konkurenceschopnost svých chytrých telefonů na trhu. Například čínské firmy OPPO, Realme a DooGee do svých chytrých telefonů umístili diktafon. Tato možnost je k dispozici v zařízeních LG, Lenovo, Asus.

Aplikace Flyme pro chytré telefony Vivo a Meizu má také vestavěnou funkci nahrávání. Chcete-li ji aktivovat, musíte provést následující kroky:

 • Přejděte do hlavního nastavení zařízení.
 • Přejděte do nastavení telefonního seznamu. Najděte v nabídce položku „Nahrávky konverzací“.
 • V novém okně zaškrtněte políčko „Automatické nahrávání hovorů“. Zde můžete také nastavit filtr podle volajícího: „všechny“ nebo „určené kontakty“.

Nahrávání konverzací pomocí standardních funkcí systému Android

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob nahrávání konverzace pro každého. Je použít interní nástroje zařízení se systémem Android.

 • Vytočení a zavolání účastníka, s nímž chceme nahrávat rozhovor. Například na technickou podporu společnosti Tele2.
 • Stiskněte tlačítko „menu“ na pravé straně obrazovky. Má tvar tří teček nad sebou.

Chcete-li si poslechnout nahrávku, vstupte do vnitřní paměti telefonu, do složky „PhoneRecord“, ve které jsou uloženy naše záznamy.

Jedná se o nejjednodušší a nejpohodlnější možnost pro ty, kteří se nechtějí zabývat instalací dalšího softwaru.

Důležité!Tento článek byl napsán na smartphonu se systémem Android 5.0.2. V jiných verzích operačního systému se mohou vyskytnout drobné odchylky od prvního pokynu.

Aplikace Záznam hovorů pro Android

Na Play Marketu je poměrně dost aplikací, které pomáhají odpovědět na otázku: „Jak nahrávat telefonní hovor v systému Android“?“Jednou z těchto aplikací je „nahrávání hovorů“. Byl vyvinut programátorem Appliqato, který se v obchodě s aplikacemi Google umístil dostatečně vysoko. Instalace aplikace přes Play Market. Vyberte si své oblíbené téma. Poté zaškrtněte políčko „Přidat objem hovorů“ a případně nastavte cloud pro ukládání pořízených záznamů. To způsobí automatické nahrávání všech telefonních hovorů. V nabídce aplikace si můžete prohlédnout pořízený záznam, uložit, smazat nebo opakovat hovor a také si jej poslechnout.

Tento program umožňuje nahrávat všechny příchozí a odchozí hovory, ukládat je na vašem zařízení nebo v cloudu Google.

nahrávat, telefonní, hovor, smartphonu

Po skončení konverzace se aplikace zeptá, zda chcete záznam uložit. Je možné definovat kontakty, s nimiž se bude vždy ukládat záznam hovorů.

Podle zpětné vazby není kvalita záznamu vždy příliš dobrá. Pokud osoba, se kterou hovoříte, mluví velmi rychle, může být při poslechu nahrávky obtížné jí rozumět. Smartphony Lenovo a Samsung mohou úplně zamrznout.

Pokud tedy při používání této aplikace nezaznamenáte žádné vedlejší účinky, můžete se zastavit a my budeme pokračovat v hledání způsobu nahrávání telefonního hovoru.

Jak nahrávat telefonní hovor na smartphonu Huawei (Honor)

Na rozdíl od MIUI není v oficiálním firmwaru EMUI předinstalována systémová aplikace pro nahrávání hovorů. Uživatelé si ji nicméně mohou nainstalovat sami, načež bude funkce dostupná (také v systému Android 9). V číselníku se objeví tlačítko, kterým můžete spustit a zastavit nahrávání.

Nejprve povolte instalaci aplikací z neznámých zdrojů a poté stáhněte.APK soubor z odkazu a nainstalujte jej. Poté restartujte smartphone.

Nyní vstupte do aplikace Telefon, klikněte na tři tečky v pravém horním rohu a otevřete Nastavení. V části „Obecné“ uvidíte novou položku „Automatické nahrávání hovorů“. Klikněte na něj.

Ve výchozím nastavení je funkce neaktivní. Chcete-li ji zapnout, aktivujte přepínač v horní části obrazovky. Po tomto nastavení budou všechny telefonní hovory automaticky nahrávány. Pokud chcete nahrávat hovory pouze od určitých volajících, vyberte v řádku „Nastavení automatického nahrávání“ druhou možnost. „Čísla ze seznamu“. Nyní klikněte na stejnojmennou možnost a označte požadovaná čísla, kontakty nebo skupiny. Výběr potvrdíte kliknutím na zatržítko v pravém horním rohu.

Pokud chcete rozhodnout, které hovory chcete nahrávat a které ne, neaktivujte funkci „Automatické nahrávání hovorů“. Jednoduše klikněte na první tlačítko, zatímco hovoříte s osobou, kterou chcete nahrávat. Chcete-li nahrávání zastavit, stiskněte znovu stejné tlačítko nebo ukončete hovor.

V „zácloně“ se objeví zpráva, že hovor byl uložen. Chcete-li získat přístup k archivu nahrávek, klikněte na toto oznámení nebo otevřete aplikaci Záznamník hlasu a přejděte do sekce „Hovory“. Kliknutím na tlačítko „Přehrát“ vpravo od nahrávky si ji můžete poslechnout.

Nahrané hovory jsou uloženy v interní paměti smartphonu pod položkou „Sounds/CallRecord“. Každý název souboru obsahuje číslo volajícího a datum a čas uskutečnění hovoru.

Jak nahrávat hovor na iPhonu

Vzhledem k omezením systému iOS je nahrávání telefonních hovorů na iPhonu obtížnější, ale existují funkční metody.

Prostřednictvím mobilní aplikace

V obchodě App Store najdete programy, které nahrávají hovory oklikou. pomocí konferenčního hovoru. Jak to funguje: připojíte bota ke konverzaci s požadovanou osobou, ten konverzaci tiše nahraje a záznam vám pošle přes internet.

Jednou z takových aplikací je TapeACall Lite. K dispozici jsou podrobné videonávody v ruštině, takže program snadno pochopíte.

Tapeacall Lite poskytuje 7 dní zdarma, poté se z karty uživatele každý měsíc odečítá částka uvedená v aplikaci. Pokud se přihlásíte na zkušební období, ale pak se rozhodnete program zrušit, nezapomeňte zrušit své předplatné.

Pomocí speciálního zařízení

K dispozici je také speciální příslušenství pro iPhone na nahrávání hovorů. Například Call Recorder, který je vhodný pro nahrávání hovorů v mobilních sítích a online hovorů přes Skype, Viber a další messengery. Takové příslušenství vás vyjde přibližně na 115 dolarů.

Existuje cenově dostupnější řešení. sluchátka Koolertron s funkcí nahrávání hovorů za 32 dolarů. 512 MB vestavěné paměti stačí na záznam až 16 hodin konverzace.

Sledujte nejnovější zprávy ze světa gadgetů a technologií

Který článek zákona podporuje to, co říkáte?

A kde je uvedeno, že můžete nahrávat a přenášet rozhovor bez souhlasu??

Můžete nahrávat, ale nemůžete používat.

Článek 23 ústavy:“ 2. Každý má právo na soukromí korespondence, telefonních hovorů, poštovních, telegrafních a jiných sdělení. Toto právo může být omezeno pouze rozhodnutím soudu. „Telefonického rozhovoru se účastní dvě osoby (nebo více osob v případě konferenčního hovoru). Každý“ tedy v tomto případě znamená všechny účastníky telefonického rozhovoru. Jedna strana proto nemá právo rozhodovat za ostatní, jak s tímto rozhovorem naložit. Nahrávání hovoru však nebude mít žádné právní důsledky. Protože samotný záznam nepředstavuje zveřejnění informací zakázaných ústavně chráněným pojmem „tajemství“. Zhruba řečeno, pokud jste si rozhovor nahráli a poté jste ho nechali poslouchat třetí stranou, stále jste porušili zákon. Kromě toho nebude považována za důkaz možnost nahrávat výhrůžky a následně je předávat orgánům činným v trestním řízení. Všechny důkazy jsou v průběhu procesu hodnocení zkoumány z hlediska kritéria přípustnosti, kterým je soulad se zákonem při získávání konkrétního důkazu; důkazy, které jsou v rozporu s tímto kritériem, již nejsou k prokázání okolností případu přípustné. Podle ústavy lze toto právo omezit pouze rozhodnutím soudu. Článek 13 trestního řádu rovněž stanoví, že i nahrávání telefonických rozhovorů je přípustné pouze na základě rozhodnutí soudu. Proto je použití záznamu takových rozhovorů jako důkazu pořízeného před vydáním takového rozsudku nepřípustné. Jediným legitimním účelem používání nahrávání telefonu je tedy podpora paměti, aby člověk nic nezapomněl.

Pokud jde o tresty za přestupky proti důvěrnosti korespondence, telefonických rozhovorů apod., článek 134 trestního zákoníku stanoví pokutu až do výše 80 000 eur nebo povinné práce v délce až 360 hodin nebo nápravné práce až na jeden rok.

Jakým způsobem porušuje nahrávání vlastního rozhovoru tajemství telefonních hovorů?? Podle této logiky byste měli telefonovat se zacpanýma ušima, abyste nedej bože neslyšeli, co říká druhá osoba. V článku 23 se hovoří o poslouchání rozhovorů jiných lidí.

Nahrávání vlastního hovoru za účelem opětovného poslechu bez přístupu třetích stran k procesu je legální. To jsem napsal výše.

Zajímalo by mě, jestli jen kopírujete informace z internetu, nebo jestli jsou založeny na vašich zkušenostech? Protože můj osobní právník 30 let dlouho říkal, že můžete nahrávat svůj rozhovor s jinou osobou, je správně napsáno, že nenahrávám někoho jiného, ale sebe. Myslím, že právník ví, co s tím má v budoucnu dělat, pokud je to v některých případech doporučeno, pak může tyto informace použít v případě potřeby.

Můžete nahrávat cokoli, ale nemůžete to nikde použít. Právník je díra v rohlíku, pokud tvrdí, že se dá použít.

Nahrávání hovorů (C Mobile)

Pokud vám předchozí program z nějakého důvodu nevyhovoval, můžete použít analogový program Recording C Mobile.

Pomocí aplikace můžete aktivovat možnost automatického nahrávání hovorů a nastavit režim blokování automatického mazání nahraných hovorů. Zvukové soubory lze zaslat e-mailem.

V nastavení aplikace Záznam hovorů v aplikaci C Mobile můžete také aktivovat funkci potvrzení nahrávání hovoru. Po ukončení hovoru se aplikace uživatele zeptá, zda chce záznam uložit nebo odstranit.

Jak nahrávat konverzace ve službě WhatsApp

ACR Cube umožňuje nahrávat nejen telefonní hovory, ale také hovory ve službách VoIP, jako je Telegram nebo WhatsApp. Budu upřímný, nikdy se mi nepodařilo aplikaci přimět, aby nahrávala mé konverzace v Messengeru. Zpočátku jsem to sváděl na šifrování s tím, že pokročilé bezpečnostní algoritmy brání programu třetí strany v přístupu k hlasovým datům. Jak se však ukázalo, existuje poměrně málo těch, kterým to fungovalo, a důvodem odmítnutí je triviální nekompatibilita. Takže můžete pouze zjistit, zda váš smartphone bude nahrávat konverzace v Messengeru.

Nahrávání hovorů ve WhatsApp, Telegramu nebo Skypu funguje úplně stejně jako nahrávání mobilních hovorů:

 • Chatujte s uživatelem, kterému chcete volat, a stiskněte tlačítko sluchátka;
 • Po zobrazení obrazovky hovoru stiskněte tlačítko záznamu hovoru, které se zobrazí v horní části rozhraní aplikace Messenger;

Konverzace můžete nahrávat nejen ve službě WhatsApp, ale také v aplikaci Telegram

Nezapomeňte, že nahráváním rozhovoru s někým narušujete jeho soukromí. Na druhou stranu, někdy vám nahrávka může opravdu pomoci a stát se důkazem v nouzové situaci. Proto je podle mého názoru lepší mít takovou možnost. pro všechny případy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS