Jak nainstalovat Google Chrome do iPadu

Jak nainstalovat Chrome do iPadu

V polovině léta 2012 společnost Google ukončila šestiměsíční zkušební provoz svého prohlížeče Chrome pro mobilní zařízení s operačním systémem Apple. Od posledních červnových dnů je oficiální verze k dispozici ke stažení zdarma v App Store. Standardní aplikace iOS nainstalovaná v mobilních tabletech iPad a chytrých telefonech iPhone.

Verze prohlížeče Google Chrome pro iPad a iPhone mají oproti Safari řadu výhod. Výchozí prohlížeč v zařízeních Apple. Například jeho textové rozhraní je vhodnější pro nucenou askezi mobilních aplikací. Do prohlížeče Safari bude ještě přidána možnost synchronizace karet mezi zařízeními (např. Tabletem, chytrým telefonem a notebookem). Přestože Chrome pro iOS musí používat stejný engine jako Safari, počet otevřených karet není omezen a vyhledávání bylo kvůli úspoře místa spojeno s adresním řádkem prohlížeče. V tomto prohlížeči můžete zadávat vyhledávací dotazy také hlasem. Na iPadu nebo iPhonu najdete i další vychytávky, kvůli kterým stojí za to si ji nainstalovat.

Společnost Apple velmi rychle přidala nový prohlížeč od Googlu do svého online obchodu, takže si jej můžete stáhnout z App Store. Jedná se o standardní aplikaci pro iOS, která umožňuje stahovat a instalovat nebo aktualizovat software s minimálním úsilím. Tyto soubory jsou uloženy na serverech společnosti Apple, takže si můžete být jisti, že váš iPad, iPod nebo iPhone obdrží přesně ten program, který je uveden v adresáři. Rovněž zajišťuje, že instalovaná aplikace neobsahuje viry ani spyware jakéhokoli druhu. Všechny tyto výhody platí i pro další podobnou aplikaci, která je stejně běžná na mobilních zařízeních s operačním systémem Apple. Itunes.

Postup instalace prohlížeče Google Chrome pomocí obchodu App Store nebo iTunes je velmi jednoduchý. Nejprve spusťte některou z těchto aplikací a přihlaste se do internetového obchodu. Pak pomocí vyhledávače nebo adresářového stromu přejděte na odkaz ke stažení v prohlížeči a klikněte na něj. O zbytek se postará operační systém, stačí počkat, až se 12,8 MB velký soubor stáhne, a v případě potřeby postupovat podle pokynů na obrazovce.

Jak nainstalovat Chrome do iPadu

V polovině léta 2012 dokončila společnost Google šestiměsíční zkušební provoz svého prohlížeče Chrome pro mobilní zařízení s operačním systémem Apple. Oficiální verze byla koncem června k dispozici ke stažení zdarma v App Store. Standardní aplikace operačního systému iOS instalovaná v mobilních tabletech iPad a chytrých telefonech iPhone.

Verze prohlížeče Google Chrome pro iPad a iPhone mají oproti prohlížeči Safari některé výhody. S nativním prohlížečem zařízení Apple. Například jeho textové rozhraní je vhodnější pro nucenou askezi designu mobilních zařízení. Do prohlížeče Safari bude ještě přidána možnost synchronizace karet mezi zařízeními (např. Tabletem, chytrým telefonem a notebookem). Chrome pro iOS je sice nucen používat stejný engine jako Safari, ale neomezuje počet otevřených karet a vyhledávání bylo kvůli úspoře místa sjednoceno s adresním řádkem prohlížeče. V prohlížeči můžete zadávat vyhledávací dotazy také hlasem. K dispozici jsou i další vychytávky, kvůli kterým stojí za to si ji do iPadu nebo iPhonu nainstalovat.

Společnost Apple velmi rychle zařadila nový prohlížeč Google do svého online obchodu, takže si ho můžete stáhnout z App Store. Jedná se o standardní aplikaci pro iOS, která umožňuje stahovat a instalovat nebo aktualizovat software s minimálním úsilím. Tyto soubory jsou uloženy na serverech společnosti Apple, takže si můžete být jisti, že váš iPad, iPod nebo iPhone obdrží aplikaci uvedenou v katalogu. Tím je také zajištěno, že nainstalovaná aplikace neobsahuje viry ani spyware jakéhokoli druhu. Všechny tyto výhody platí i pro další podobnou aplikaci, která je neméně běžná v mobilních zařízeních s operačním systémem Apple. Itunes.

nainstalovat, google, chrome, ipadu

Postup instalace prohlížeče Google Chrome pomocí obchodu App Store nebo iTunes je velmi jednoduchý. Nejprve spusťte některou z těchto aplikací a poté se přihlaste do internetového obchodu. Pak pomocí vyhledávače nebo stromu adresářů najděte odkaz ke stažení v prohlížeči a klikněte na něj. O zbytek se postará operační systém, stačí počkat, až se 12,8MB soubor načte, a v případě potřeby postupovat podle pokynů na obrazovce.

Jak otevírat webové odkazy v prohlížeči Google Chrome na iPhonu nebo iPadu bez útěku z vězení na starších verzích iOS?

Otevření stránky v prohlížeči Safari na iPhonu nebo iPadu.

Klepněte na tlačítko „Sdílet“ a z nabídky vyberte možnost „Přidat záložku“.

Vyberte místo pro uložení záložky a přejmenujte ji, například „Otevřít v prohlížeči Chrome“, a stiskněte tlačítko Uložit.

Klepněte na tlačítko Záložky a potom klepněte na tlačítko Upravit.

nainstalovat, google, chrome, ipadu

Vyberte tu, kterou jste vytvořili v položce n. 4 Záložka „Otevřít v prohlížeči Chrome“. Otevře se v režimu úprav.

V poli URL vymažte odkaz a zkopírovaný text vložte do pole n. 2.

Chcete-li nyní otevřít jakoukoli stránku v prohlížeči Google Chrome, klikněte na Záložky a vyberte vytvořenou záložku, „Otevřít v prohlížeči Chrome“ a odkaz se otevře v prohlížeči Chrome.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS