Jak nainstalovat IPTV do chytrého televizoru

Instalace a konfigurace přehrávače IPTV. snadný způsob sledování televize na počítači

Zde je recenze IPTV Playeru. nejlepšího softwaru pro přehrávání všech druhů televizních kanálů na vašem počítači.

IPTV je technologie pro přehrávání interaktivní digitální televize na internetu. S jeho pomocí získá uživatel možnost sledovat jakýkoli televizní kanál přes internet.

To vše je zcela zdarma a bez jakýchkoli omezení prohlížeče.

Televizní kanály můžete sledovat jak na počítači, tak na Smart TV.

Televizní kanály se stahují ve formátu playlistu a poté se přehrávají pomocí speciálního přehrávače. Existují také programy s předinstalovanou základní sadou televizních stanic.

Nejoblíbenějším softwarem pro internetovou televizi je IPTV Player. Následuje přehled jeho funkcí, instalace a procesu nastavení, stejně jako podobných aplikací pro přehrávání televizních kanálů na PC.

Jak připojit IPTV k chytrému televizoru

Smart IP TV lze připojit několika způsoby. Všechny metody si můžete prohlédnout na příslušných portálech. Nejčastěji se jedná o připojení přes set-top box nebo směrovač.

Prostřednictvím set-top boxu

Pro nastavení provozu interaktivní televize prostřednictvím set-top boxu je nutné použít speciální funkci, která se nazývá „Bridge“. Princip fungování tohoto připojení je založen na použití portů LAN v režimu přepínání s hlavním portem WAN. V tomto případě lze hlavní internetový kabel zapojit do kombinovaného portu LAN, aniž by bylo nutné přímé zapojení portu WAN. Ne všechny set-top boxy však tuto funkci podporují, proto je lepší se o ni postarat předem.

Plná funkčnost IPTV vyžaduje výběr vhodného portu LAN na STB. Po nastavení budou k dispozici všechny funkce interaktivní televize.

Prostřednictvím směrovače

Ve většině případů není třeba na samotné soupravě nic nastavovat. Stačí aktualizovat firmware a příslušný formát bude podporován.

Připojení je navázáno ke směrovači, který podporuje protokol IGMP a je zodpovědný za konfiguraci interaktivní televize.

Tento protokol dokáže ovládat celou skupinu připojených zařízení, která mohou přehrávat obsah prostřednictvím IP TV. Bez směrovače je streamování videa prakticky nemožné. V takovém případě je nutné aktivovat multicast pomocí příslušného tlačítka v nastavení směrovače.

Instalace jednoduché inteligentní IPTV

SS-IPTV funguje na všech chytrých televizorech Samsung počínaje řadou D. Každá řada se v nabídce televizoru liší, ale princip instalace je všude stejný, s výjimkou řady J.

 • Otevřete hlavní nabídku televizoru a přejděte do části „FunkceSmart“.
 • V pravé polovině okna vyberte možnost „.Účet Samsung“.
 • Pokud ještě nemáte účet Samsung Smart Hub, klikněte na „.Vytvořit stránku“ a začněte postupovat podle pokynů k registraci. Jako uživatelské jméno zadejte „Develop.“(to je důležité).
nainstalovat, iptv, chytrého, televizoru

Dalším krokem je nastavení hesla. Zde se objevují první rozdíly:

Po potvrzení registrace se vraťte do části „Funkce Smart“ a stiskněte tlačítkoOtevřít Smart Hub.

 • V dolní části okna aplikace klikněte na „Další výstupy“.
 • Na další obrazovce přejděte do části „Nastavení“ a vyberte možnost „IP adresy“.
 • V zobrazeném okně zadejte IP adresu serveru 91.122.100.196. Pro zadávání použijte numerickou klávesnici (v tomto případě klávesnice na obrazovce nefunguje).
 • Poté vstupte do nabídky „Nastavení“ a stiskněte „Synchronizace vlastních aplikací“ (v některých modelech řady je to název možnosti, v jiných je to).
 • Po synchronizaci se v části „Další způsoby aplikace“ objeví ikona SS-IPTV.
 • Spusťte na počítači webový prohlížeč, otevřete obchod Samsung Smart Hub, přihlaste se a stáhněte si archiv softwaru SS-IPTV na pevný disk.
 • Pořiďte si vhodný USB flash disk, vytvořte na něm adresář s názvem“.A umístěte do něj aplikaci. Archiv není třeba předem rozbalovat.
 • Zapněte televizor a připojte disk USB do libovolného volného slotu. Nástroj pro přístup k IPTV se nainstaluje automaticky.

Chcete-li sledovat IP TV, jednoduše spusťte program, najděte poskytovatele v seznamu poskytovatelů a stáhněte si seznam skladeb. Mimochodem, kromě předinstalovaných seznamů skladeb můžete použít vlastní seznam skladeb.

Načítání seznamů skladeb

Jednoduchá a chytrá IPTV umožňuje uživatelům stahovat seznamy skladeb jak ze stránky programu (interní), tak z jakéhokoli jiného zdroje (externí). Můžete jich mít, kolik chcete, a dělat si s nimi, co chcete. upravovat je, sdílet s přáteli, nahrávat na veřejnost atd.Д.

nainstalovat, iptv, chytrého, televizoru

Uživatelské seznamy skladeb jsou uloženy v „Nastavení“ a zobrazují se na obrazovce jako dlaždice. Kliknutím na dlaždici v dolní části obrazovky se otevře její seznam televizních kanálů.

Chcete-li nahrát externí seznamy skladeb (třetích stran), přejděte na „“ a vyberte stejnojmennou podnabídku. Chcete-li vybraný soubor stáhnout do televizoru, zvýrazněte jej v seznamu a stiskněte tlačítko „.Přidat“. Pracovní list jasně pojmenujte a klikněte na tlačítko „Uložit“.

Chcete-li stáhnout interní seznam skladeb, přejděte do části „Nastavení“, přejděte do části „Obecné“ a klikněte na tlačítko „Stáhnout kód“. Aplikace vygeneruje jednorázové heslo, které je třeba zadat během stahování. Platí 1 den po vytvoření.

Poté přejděte na stránku IPTV SS, otevřete sekci „“, zadejte kód do uvedeného formuláře a stiskněte tlačítko „“.Přidat zařízení“.

Pak dokument otevřete a uložte. Po uložení se v části „Nastavení“ objeví nová dlaždice „Můj seznam skladeb“. Toto je to, co jste právě stáhli.

Pomocí SS-IPTV můžete snadno nainstalovat další aplikace IP-TV. Jediným rozdílem bude adresa serveru pro stahování (u společnosti Samsung) a další drobné údaje, které můžete snadno zjistit sami.

Stahování seznamů skladeb

Chytrá IPTV umožňuje uživatelům stahovat seznamy skladeb z webových stránek programu (interní) i z jiných zdrojů (externí). Těch můžete mít libovolný počet a dělat si s nimi, co chcete. upravovat je, sdílet s přáteli, nahrávat na veřejně přístupné stránky atd. Д.

Seznamy skladeb uživatele jsou uloženy v „Nastavení“ a zobrazují se jako dlaždice na obrazovce. Když klepnete na dlaždici v dolní části obrazovky, otevře se seznam jejích televizních kanálů.

nainstalovat, iptv, chytrého, televizoru

Chcete-li stáhnout externí seznamy skladeb, přejděte do sekce „Obsah“ a otevřete stejnojmennou dílčí větev. Chcete-li vybraný program stáhnout do televizoru, zvýrazněte jej v seznamu a stiskněte tlačítko „Přidat“. Dejte listu jasný název a klikněte na tlačítko „Uložit“.

Chcete-li nahrát interní seznam skladeb, přejděte do části „Obecné“ v části „Nastavení“ a klikněte na tlačítko „Získat kód“. Aplikace vygeneruje jednorázové heslo, které musíte zadat při stahování. Zůstane v platnosti 1 den po vygenerování.

Poté přejděte na stránky SS IPTV, přejděte do sekce „Playlist Editor“, zadejte kód do daného formuláře a klikněte na „Add device“.

Poté dokument otevřete a uložte. Po uložení se v sekci „Nastavení“ objeví nová dlaždice s názvem „Můj seznam skladeb“. Toto je to, co jste si právě stáhli.

Na příkladu SS-IPTV lze snadno instalovat další aplikace IPTV. Jediným rozdílem bude adresa serveru pro stahování (u společnosti Samsung) a další drobné detaily, které si můžete snadno zjistit sami.

To je zajímavé: Proč internet v televizoru nefunguje pomocí síťového kabelu (bez směrovače)??

Instalace jednoduché inteligentní IPTV

Vezměme si jako příklad instalace a nastavení televizory LG. Většina zařízení tohoto typu podporuje standard SS-IPTV. Software lze nainstalovat dvěma způsoby. z paměti televizoru nebo z paměťové karty.

nainstalovat, iptv, chytrého, televizoru

Do menu

2.1 První metoda

 • Na televizoru otevřete vestavěnou aplikaci LG Smart World. Nachází se v nabídce Domů. Dále se přihlaste nebo si vytvořte nový účet, pokud ještě žádný nemáte.
 • Do vyhledávání zadejte název aplikace Simple Smart IPTV. Jakmile se na obrazovce objeví její ikona, klikněte na tlačítko „Instalovat“.
 • Po instalaci můžete začít program používat.

2.2 Druhý způsob

 • V počítači otevřete aplikaci LG Smart World v libovolném prohlížeči a stáhněte si software. Pokud bude v archivu, rozbalte jej a stáhněte na USB disk.
 • Připojení paměti USB k televizoru.
 • Stiskněte tlačítko Domů a přejděte na kartu „Moje aplikace“.
 • Po přepnutí na USB se před vámi zobrazí obsah vašeho USB disku.
 • Klikněte na ikonu Simple Smart IPTV a automaticky se nainstaluje do televizoru.

2.3 Instalace softwaru do televizoru Samsung Smart TV

Funkce SS-IPTV funguje na všech televizorech řady D a vyšších. Nevýhodou těchto zařízení je rozdíl v televizních rozhraních. Princip instalace je téměř totožný, ale u řady J se liší. Přejít na menu

2.4 Instalace u modelů D, F, H, E a vyšších modelů

 • V nabídce TV přejděte na kartu Smart.
 • Na pravé straně nového okna vyberte možnost „Účet Samsung“.
 • Poté se musíte přihlásit ke svému účtu v obchodě Samsung Smart Hub. Pokud ji nemáte, přejděte na kartu „Vytvořit“ a postupujte podle pokynů. Nezapomeňte do uživatelského jména zadat „develop“. Následné nastavení hesla. (U řady E má 6 číslic. U televizorů řady H a F ponechte tuto položku prázdnou.)
 • Po registraci a přihlášení přejděte na „Smart Hub“ a klikněte na „Open Smart Hub“.
 • V dolní části okna klikněte na položku „Další aplikace“.
 • Poté v novém okně otevřete „Nastavení“ a vyberte „Nastavení IP“.
 • Do pole, které se otevře, zadejte adresu 91.122.100.196. Musíte použít dálkové ovládání, protože klávesnice na obrazovce nefunguje.
 • Přejděte do „Nastavení“ a klikněte na „Synchronizovat uživatelské aplikace“. U některých modelů se může jmenovat Start App Sync.
 • Po všech manipulacích v sekci s dalšími aplikacemi se objeví ikona SS-IPTV.

2.5 Konfigurace přístrojů řady J

 • V počítači vstupte do obchodu Samsung Smart Hub prostřednictvím webového prohlížeče a přihlaste se. Stáhněte si SS-IPTV do paměti počítače.
 • Vytvoření dialogového okna „userwidget“ na disku USB, do kterého nahrajete instalační soubor aplikace.
 • Zapněte televizor a připojte jednotku. Pak by se měl software nainstalovat automaticky.
 • Chcete-li sledovat IP TV, jednoduše spusťte program tak, že jej najdete v seznamu poskytovatelů služeb svého poskytovatele internetového připojení.

Jaké aplikace jsou k dispozici pro Smart TV?

Chytré televizory nejsou jen obyčejné televizory, ale plnohodnotná zařízení s operačním systémem a softwarem.

Do chytrého televizoru můžete nainstalovat libovolnou aplikaci:

 • IPTV přehrávače. Sledování digitálních televizních kanálů přes internet. Většina z nich má flexibilní kontrolu nad vysíláním: Pauza, vícedenní archivy, televizní program, oblíbené položky a rodičovská kontrola. Nejběžnější přehrávače: OTTPlayer, KODI a Lazy IPTV.
 • Sledování filmů nebo klipů. Nejznámější aplikace: YouTube, Ivi, Kinopoisk a další online kina.
 • Prohlížeče. Chytré televizory mají obecně standardní předinstalované prohlížeče, mezi nimiž vedou prohlížeče Google Chrome, Opera a Mozilla Firefox.
 • Klienti sociálních sítí. Lze je také použít k procházení stránek VK, Odnoklassniki, Tik-Tok.
 • Hry. Na velké obrazovce vypadá každá hra barevněji! Na televizorech funguje většina populárních her: Angry Birds, Plants vs. Zombies a další. Největší výběr v systému Android TV.
 • Přehrávače médií. Pro více funkcí můžete použít alternativní přehrávače: VLC Player nebo MX Player.

Přehrávač vidliček

Forkplayer je jedinečný prohlížeč, který se přizpůsobuje zařízení uživatele, umožňuje procházet webové stránky a vytvářet XML, M3U (IPTV) playlisty. Seznam dostupných stránek je pravidelně aktualizován, což koncovému uživateli poskytuje širší nabídku služeb.

Obsah je uživateli k dispozici přímo z globální sítě a prochází jen malým zpracováním. Vývojáři Forkplayeru vytvořili aplikaci podobnou Opeře Mini, jen pro televizory místo telefonů. Každý gadget používá výchozí prohlížeč, ale nefunguje správně, pravidelně dává detail chyby: „Nedostatek paměti“. To se stává, když spustíte náročný web. Kvalita obsahu, a to jak zvuku, tak videa, závisí na webové stránce, na které je film umístěn, a na internetovém připojení.

Umístění obsahu a správu osobních seznamů skladeb provádí přímo uživatel. Nahrávání seznamů skladeb se provádí prostřednictvím osobního kabinetu. Celý proces je řízen dálkovým ovládáním tlačítka nebo ukazatele.

Stručně řečeno, přehrávač umožňuje sledovat téměř všechny nové filmy, seriály a televizní programy vysílané prostřednictvím IPTV. Nyní se podíváme, jak nastavit televizor a aplikaci pro pohodlné sledování.

Chcete-li spustit přehrávač, musíte provést úpravu údajů DNS. Chcete-li to provést, přejděte do síťových nastavení televizoru a změňte adresu DNS na 85.17.30.89 nebo 195.88.208.101. Zadané údaje určují, která aplikace spustí přehrávač.

Podívejme se na příklad televizoru značky LG. Chcete-li začít, navštivte oficiální obchod s aplikacemi LG STORE, vyhledejte Tvigle, stáhněte si a nainstalujte aplikaci. Zadané údaje DNS ovlivňují, která aplikace se spustí: IVI, RU, Tvigle, Accu weather, Action a thrillers.

Pokud se aplikace stále nezobrazuje, zkontrolujte zemi použití televizoru. Země musí být nastavena na Rusko nebo Ukrajina.

Pokud se přehrávač při spuštění výše uvedených aplikací nespustí, zkontrolujte pomocí počítače, zda váš směrovač nebo poskytovatel internetu neblokuje DNS.

Pokud se přehrávač spustí a místo aktivace aplikace Tvigle se uživateli zobrazí obrazovka stahování, nastavení proběhlo úspěšně.

Jak nakonfigurovat přehrávač Forkplayer

Na úvodní obrazovce hráče můžete provést úpravy. Do nabídky nastavení přehrávače vstoupíte stisknutím tlačítka se třemi sloupci v horní části obrazovky. Stojí za zmínku, že pro pohodlné používání jsou k dispozici pouze 2 možnosti nastavení:

Nabídka Start umožňuje nastavit počet ikon použitých v hlavní nabídce. Druhý bod vyžaduje podrobnou úvahu.

V nastavení aplikace je velmi zajímavá sekce, která je ve výchozím nastavení vypnutá. Tato položka se nazývá Obsah třetích stran. Abyste mohli správně stahovat data, je třeba ji povolit. Zbytek konfigurace je na uvážení uživatele.

Nastavení IPTV na set-top boxu Android TV

Kde začít? Především je třeba koupit kvalitní set-top box, který bude fungovat bez závad a přerušení rok co rok. Vzhledem k popularitě této technologie je trh plný padělků, které se navenek neliší od původního výrobku. Abyste nemuseli vyhazovat peníze, doporučujeme nakupovat techniku v důvěryhodných prodejnách. Prodejní poradci nabízejí nejen pracovní produkty odpovídající úrovně, ale také poskytují záruku na produkt.

Stojí za zmínku, že výběr chytrých krabiček Android je velký a někdy je i pro zkušené uživatele obtížné se rozhodnout. Cena modelů se může značně lišit v závislosti na konstrukci, funkci, výrobci a dalších faktorech.

Pokud si plánujete koupit moderní televizor s vestavěnou funkcí Smart TV, mějte na paměti, že cena některých modelů je velmi vysoká a ne každý si ji může dovolit. Z tohoto důvodu mnozí doporučují, abyste své peníze utratili za set-top box se systémem Android. Je to chytrá volba za výhodnou cenu, díky které bude sledování televize mnohem zajímavější a zábavnější.

V současné době nabízejí IPTV téměř všichni poskytovatelé internetových služeb. Je velmi populární. Mnoho uživatelů nechce platit za to, co mohou získat zdarma, takže pokud společnost nabízí IPTV za peníze, je lepší najít bezplatnou alternativu.

 • Připojí set-top box k televizoru, spustí jej.
 • Najděte aplikaci Play Market (hledejte ji na ploše).
 • Odtud si stáhněte IPTV a otevřete program. Na základě výše uvedeného archivu je sestaveno mnoho softwaru IPTV. Rozdíly mezi aplikacemi jsou obvykle minimální a spočívají v rozhraní.
 • Po instalaci a spuštění přejděte do nabídky seznamu skladeb a vyberte možnost „Přidat seznam skladeb“. Zadejte jej jako soubor nebo vložte odkaz do panelu URL. V takovém případě, pokud poskytovatel poskytuje službu IPTV, musíte jít na webové stránky a zkopírovat připravený seznam. Nebo pomocí vyhledávače vyberte jiný seznam kanálů na internetu.
 • Můžete také jednoduše vyhledat ve vyhledávači; existuje mnoho archivovaných bezplatných seznamů skladeb IPTV.

Po dokončení stahování byste měli zkontrolovat kvalitu videa a zvuku.

Každá firma má motiv zisku a je negativní, pokud si zákazníci aktivují další služby zdarma a neomezeně je využívají. Přestože se dnešní uživatelé s touto metrikou potýkají, našli nové způsoby, jak volně přistupovat k. Na webu je k dispozici velké množství softwaru (aplikace pro chytré krabičky Android). Uživatelé mají možnost vybrat si libovolný kanál podle svého vkusu a sestavit si playlist podle svých individuálních preferencí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS