Jak nainstalovat MySQL na Windows 10. Klient MySQL pro Windows

nainstalovat, mysql, windows, klient

Jak nainstalovat MySQL na Windows 10

Aaron Peters je spisovatel s LifeWire, který má 20 let zkušeností s řešením problémů a psaní o spotřebitelských a obchodních technologiích. Jeho práce se objevuje v Linux Journal, Makeuseof a další.

Jonathan Fisher je certifikovaný technolog COMPTIA s více než 6letými zkušenostmi s psaním pro publikace, jako jsou Technorms a Help Desk Geek.

V tomto článku

MySQL je databáze, která obsahuje důležité informace, jako jsou pověření uživatele, obsah webových stránek nebo možnosti, jako je velikost a barva pro vaše oblíbené produkty. Je to součást „zásobníku“ softwaru s názvem Lampa, který znamená Linux, webový server Apache, MySQL a programovací jazyk PHP.

Zde je důvod, proč byste mohli chtít nainstalovat MySQL na Windows 10 a jak to udělat.

Proč nainstalovat MySQL na Windows 10?

MySQL je bezplatný, open-source software a můžete si dokonce stáhnout zdrojový kód, pokud se vám líbí. Pro mnohé je to jeden z důvodů, proč bylo důvěryhodné být součástí nejpopulárnější webové platformy na světě. V praktičtějším hledisku to znamená, že si můžete svobodně stáhnout a používat MySQL pro sebe.

Proč byste to chtěli udělat? Pokud jste zvědaví na technologii, můžete si s ní hrát, abyste viděli, jak to funguje. Můžete si vytvořit vlastní databáze, a to buď pro vzdělávací účely, nebo sledovat důležité položky doma. Můžete jej také nainstalovat, abyste se naučili SQL, programovací jazyk používaný pro správu a interakci s většinou databází.

Jak si stáhnout bezplatnou komunitní vydání MySQL

Před instalací edice komunitního vydání MySQL Free, stáhněte si jej do počítače:

 • Přejděte na web MySQL a vyberte stahování.

Hlavním rozdílem mezi vydáním placeného standardního a bezplatného komunitního vydání je podpora Oracle Premier, která vám umožňuje přístup k podpůrné linii, poradenské službě a znalostní základně. Hlavní funkce MySQL je pro obě verze do značné míry neporušená.

Na následující stránce vyberte komunitní server MySQL.

Přejděte dolů na spodní část stránky a vyberte stránku GO ke stažení vedle Windows (x86, 32 64-bit), MySQL Instalar MSI.

 • Pokud máte aktivní připojení k internetu, vyberte nejlepší stahování.
 • Pokud musíte být při instalaci offline, vyberte dolní stahování.

První možnost si při instalaci stáhne data, zatímco druhá možnost má vše v jednom balíčku.

Název souboru se bude lišit v závislosti na verzi MySQL.

Nakonec se přihlaste ke svému účtu Oracle. Pokud jej nemáte nebo nechcete se přihlásit, vyberte Ne, díky, stačí stahovat v levém dolním rohu.

Jak nainstalovat MySQL na Windows 10

Uvidíte různé typy instalace. Vyberte vlastní a poté další.

Na obrazovce vybraných produktů a funkcí budete muset přesunout položky z pole Select Products do produktů, které mají být nainstalovány. Nejprve otevřete servery MySQL a rozšířte složku serveru MySQL a vyberte příslušnou verzi pro váš systém, který jej přesune do pravého sloupce.

nainstalovat, mysql, windows, klient

Ujistěte se, že vybíráte buď x64 nebo x86, v závislosti na procesoru vašeho počítače a na to, zda je to 32bitový nebo 64bitový.

Nakonec vyberte dokumentaci a přidejte její položky. Tato možnost poskytuje některé příklady databází, na kterých se můžete prohlédnout.

Vyberte spuštění. Zobrazit podrobnosti o zobrazení zobrazení stavu instalace můžete vybrat.

Pokud jste si vybrali „Web“ stahování dříve, uvidíte pro každé stahování indikátory pokroku.

Jakmile se vše stahuje, začne se instalovat MySQL. Jakmile se stav každé položky změní na dokončení, vyberte další.

 • Průvodce vás poté povede konfigurací. Nakonfigurujte server MySQL následujícím způsobem:
 • Replikace skupiny: Vyberte samostatný server MySQL / Classic MySQL Replikace.
 • Typ a sítí: Vyberte výchozí vývojový počítač typu výchozího konfigurace, který vám připraví věci, abyste mohli pracovat na místní úrovni.
 • Metoda ověřování: Pro ověřování vyberte silné šifrování hesla.
 • Účty a role: Zadejte heslo pro svůj kořen MySQL (i.E., admin) uživatel. Za normálních okolností můžete (a měli byste) nastavit alespoň jednoho normálního uživatele se jménem a heslem, ale protože právě testujete věci, kořenový účet bude stačit.
 • Služba Windows: Výchozí hodnoty si můžete nechat vybrat spuštění serveru MySQL při spuštění systému, abyste jej deaktivovali. Obecně se pokuste nenechat služby, které nemusíte běžet na svém stroji.
 • Vyberte Spuštění a použijte konfigurace.

  Vyberte dokončení a použijte své konfigurace.

  Tento proces opakujte pro jiné komponenty.

  Jak spustit a zastavit server MySQL

  Klíčem k práci s MySQL je běžící server. Můžete začít a zastavit server z aplikace Windows Services.

  • Ve vyhledávacím poli Windows zadejte služby.

  Vyberte Otevřít a spustit aplikaci Služby.

  Po spuštění aplikace Services najděte službu MySQL. Jeho název bude „MySQL“ s číslem verze po IT (v tomto případě MySQL80).

  Vyberte službu MySQL a získáte možnosti v levém podokně. Pokud je služba zastavena, vyberte Start. Pokud již běží, můžete si vybrat restartování, pozastavení nebo zastavení. Můžete to použít k zajištění toho, aby mysql běžel pouze tehdy, když jej chcete použít.

  Jak nainstalovat MySQL s Docker na Windows

  Pokud vy a váš tým pracujete na kontejnerizovaném projektu, často potřebujete databázi pro ukládání informací. MySQL je jedním z nejpopulárnějších dostupných databázových systémů. V této příručce vás projdeme, jak nainstalovat MySQL do vašeho kontejneru Docker na Windows.

  Instalace Docker

  Pokud již nemáte Docker, můžete si stáhnout instalační program z webových stránek Docker. Spusťte instalační program s výchozími možnostmi konfigurace.

  Po instalaci budete muset restartovat stroj.

  Získejte oficiální obraz MySQL Docker

  Podívejte se na seznam verzí MySQL dostupných v Docker. Chcete.li získat nejnovější, použijte Pull:

  Nastavte hlavní heslo a spusťte

  Obrázek MySQL vyžaduje, abyste dodali kořenové heslo. Nemůžete to nastavit v GUI Docker Desktop GUI a musíte tak učinit prostřednictvím příkazového řádku (PowerShell nebo CMD):

  Docker Run.-Název My-MYSQL.P 3306: 3306.e mysql_root_password = mypassword.d mysql

  The.Plajka P v tomto příkazu předává port serveru MySQL z Docker do hostitelského počítače. V tomto případě nezměňujeme port, takže obě hodnoty budou stejné.

  Vytvořte databázi a uživatele (volitelné)

  Pokud již nemáte databázi a uživatele, můžete tyto kroky sledovat a vytvořit je nyní. Nejprve přejděte do kontejneru MySQL v Docker a kliknutím na tlačítko „CLI“ spusťte klienta Shell:

  Mělo by se objevit okno terminálu. První spuštění mysql.u kořene.P a zadejte své zadané heslo root, když je vyzván. Jakmile dosáhnete výzvy MySQL, spusťte následující příkazy a nahraďte MyDB, Myuser a MyPassword pro vaše vlastní požadované informace.

  Vytvořit databázi MYDB; Vytvořte uživatele „myuser“@’%“ identifikovaný „mypassword“; Udělit všechna oprávnění na MyDB. K ‚myuser’@’%‘;

  Připojte se k vaší databázi Docker MySQL

  Chcete.li se připojit k novému databázovému serveru MySQL od klienta SQL, budete potřebovat následující informace:

   IP/HOST: Pokud je váš kontejner Docker nasazen na vzdáleném počítači nebo klastru, spustíte tento příkaz a získejte IP adresu:

  Docker zkontrolovat.f “ your_container_name

  • Port: Docker předá port vašeho serveru MySQL na libovolný port uvedený v příkazu Run (výše). To by mělo být 3306, pokud není uvedeno jinak.
  • Databáze: Název schématu obsahujícího data v instanci MySQL. Z našeho výše uvedeného příkladu by to bylo MyDB.
  • Uživatel: Uživatelské jméno uživatele udělovalo oprávnění k zadanému schématu databáze. Z našeho výše uvedeného příkladu by to byl MyUser.
  • Heslo: Heslo pro vašeho uživatele, z našeho výše uvedeného příkladu by to bylo myspasword.

  Na obrazovce připojení ArcType zadejte výše uvedené informace a klikněte na Testovací připojení. Pokud je vše zadáno správně, měli byste vidět ve spodní části obrazovky se objeví zpráva „úspěšně připojená k MySQL“:

  Po potvrzení údajů o připojení stiskněte Uložit!

  Jak odinstalovat MySQL v Linuxu, Windows a MacOS

  MySQL je systém správy relačních databází (RDBMS) open-source v Linuxu, Solaris, MacOS, Windows a FreeBSD. Odinstalace softwaru a nové instalace je někdy nejlepším řešením pro řešení chyb nebo pro účely stanovení kompatibility.

  V tomto tutoriálu se naučíte, jak odinstalovat MySQL na Linuxu, Windows a MacOS.

  • MySQL nainstalován v systému Linux, Windows nebo MacOS.
  • Uživatelský účet s oprávněními správce.

  Jak odinstalovat mysql ?

  V závislosti na operačním systému je proces odinstalace MySQL odlišný. Níže uvedené sekce ukazují, jak odinstalovat MySQL na Linuxu, Windows a MacOS a smazat všechna přidružená data.

  Odinstalovat MySQL na Linuxu

  Odinstalujte MySQL z Linuxu pomocí výchozího správce distribuce a příkaz RM pro odstranění zbytkových dat. V tomto tutoriálu budeme pracovat na Ubuntu, ale jsou poskytovány pokyny pro další districe.

  Otevřete okno terminálu (ctrl alt t) a zastavte službu MySQL a všechny související procesy. Spusťte následující příkazy:

  sudo služba mysql Stop sudo killall.Zabijte mysql mysqld_safe mysqld

  V závislosti na distribuci Linux a správce balíků, které používáte, spusťte jeden z následujících příkazů k odinstalaci MySQL:

  sudo yum odstranit mysql-klient mysql-server.y
  sudo apt odstranit mysql-klient mysql-server.y

  Spusťte autoremove a Autoclean a odstraňte zbytečné balíčky a vyčistěte mezipaměť balení:

  sudo apt autoremove.y sudo apt autoclean.y
  sudo dnf Odstraňte mysql-klient mysql-server.y

  Po odinstalaci MySQL je dalším krokem odstranění zbytkových dat. Pokud data stále potřebujete, před odstraněním proveďte zálohu nebo přejmenujte adresář.

  Přejmenujte adresář/var/lib/mysql a ponecháte data, pokud je někdy v budoucnu potřebujete znovu:

  Sudo MV/VAR/lib/mysql/var/lib/mysql_directory_backup

  Alternativně odstraňte adresáře související s MySQL spuštěním:

  sudo rm.RF /ETC /AppArmor.D/Abstrakce/MySQL/ETC/AppArmor.d/cache/usr.Sbin.mysqld/etc/mysql/var/lib/mysql/var/log/mysql/var/log/upstart/mysql.log/var/běh/mysqld

  Odstraňte uživatele MySQL a smažte skupinu MySQL, pokud existuje. Běh:

  nainstalovat, mysql, windows, klient

  sudo klamník.-Odebrat doma mysql sudo delgroup mysql

  Po dokončení výše uvedených kroků jste úspěšně odinstalovali MySQL ze systému Linux.

  Odinstalovat MySQL na Windows

  Postupujte podle níže uvedených kroků a odinstalujte MySQL z operačního systému Windows:

  Stiskněte klávesu Windows a vyhledejte příkazový řád. Spusťte aplikaci jako správce.

  Než jej odinstalujete, zastavte běžecký server MySQL. Nejjednodušší způsob, jak to zastavit, je pomocí příkazu MySQLADMIN, který byl nainstalován automaticky během instalace MySQL. V příkazovém řádku přejděte do složky Bin v instalačním adresáři MySQL. Například výchozí cesta je:

  CD C: \ Program Files \ MySQL \ MySQL Server 8.0 \ bin

  Po navigaci do této cesty zastavte spuštěný server provedením:

  MySQLADMIN.u kořene.P Vypnutí

  Příkaz vás požádá o heslo a po potvrzení uzavře spuštěný server.

  Dále otevřete ovládací panel. Stiskněte klávesu Windows a vyhledejte ovládací panel. Stisknutím klávesy Enter otevřete aplikaci.

  Otevřené programy a funkce. V seznamu nainstalovaných programů vyhledejte MySQL a všechny související programy. Klikněte jednotlivě a vyberte možnost Odinstalovat možnost.

  Klikněte na ANO pro každou výzvu a počkejte, až dokončí průvodce.

  Po odinstalaci všech komponent MySQL smažte zbývající datové adresáře. Vzhledem k tomu, že jeden z adresářů je skrytý, nezapomeňte povolit možnost skrytých položek v nastavení složek.

  Chcete.li tak učinit, otevřete libovolnou složku pomocí průzkumníka souborů, klikněte na kartu Zobrazit a zkontrolujte možnost skrytých položek:

  Důležité: Pokud existují kritická data, která budete stále potřebovat, nezapomeňte před jejich odstraněním zálohovat databáze MySQL.

  Adresáře, které musíte odstranit, jsou:

  • C: \ Programové soubory \ mysql
  • C: \ Programové soubory (x86) \ mysql
  • C: \ ProgramData \ mysql
  • C: \ Users \ [YourUsername] \ AppData \ Roaming \ MySQL

  Po odinstalaci všech komponent a odstraníte zbývající adresáře, restartujte počítač pro změny, které se projeví účinností.

  Odinstalovat MySQL na MacOS

  Postupujte podle níže uvedených kroků a odinstalujte MySQL na systému MacOS:

  Přejděte na nastavení systému a klikněte na MySQL. Kliknutím na tlačítko odinstalace odstranit MySQL ze systému.

  Klikněte na ikonu launchpadu v doku a zadejte terminál v vyhledávacím poli. Kliknutím na terminál otevřete nové okno terminálu.

  Odstranění MySQL Odstraňuje všechny své databáze. Pokud máte kritická data uložená v MySQL, nezapomeňte nejprve zálohovat své soubory.

  Použijte MySqldump k zálohování databází do textového souboru. Spusťte následující příkaz:

  ./mysqldump.u kořene.str.-All-databáze mysqlbackup.SQL

  Výstup je přesměrován na mysqlbackup.Soubor SQL.

  Zkontrolujte spuštění procesů MySQL spuštěním následujícího příkazu:

  Ukončete běžecké procesy pomocí následující syntaxe:

  Například pro zabití procesu TTYS001 z výše uvedeného obrázku spusťte:

  Odstraňte výchozí adresář MySQL a všechny zbytky adresářů a souborů. Spusťte tyto příkazy:

  sudo rm/usr/local/mysql sudo rm.RF/usr/local/mysql sudo rm.RF/usr/local/var/mysql sudo rm.RF/knihovna/startupitems/mysqlcom sudo rm.RF/Knihovna/preferencepanes/mysql sudo rm.RF/knihovna/příjmy/mysql sudo rm.RF/Private/VAR/DB/Příjmy/mysql

  Odstranění všech adresářů je důležité, zejména pokud chcete nainstalovat starší verzi MySQL.

  K otevření souboru /etc /hostConfig použijte textový editor a odeberte následující řádek:

  Poznámka: Některé verze MacOS nemají soubor /etc /hostconfig, takže tento krok přeskočte, pokud soubor neexistuje ve vašem systému.

  Poté, co jste sledovali výše uvedené kroky, jste úspěšně odinstalovali MySQL ze svého systému MacOS a vyčistili jste zbytečné soubory.

  Tento tutoriál ukázal, jak odinstalovat MySQL z operačních systémů Linux, Windows a MacOS.

  Systém správy databází s pevnou pověstí pro malé a podnikové podniky

  Vývoj webů a systémů může být docela složité, zejména pokud vyžaduje, abyste ukládali spoustu informací od vašich uživatelů a návštěvníků, jako jsou uživatelská jména, hesla atd. To vyžaduje strukturovanou sbírku dat nebo databáze. Samozřejmě, když existuje databáze, musíte mít řádný systém správy, který vám pomůže organizovat a udržovat vaše data v bezpečí.

  MySQL je jednou z průkopnických technologií, pokud jde o správu databáze. Navzdory svým letům úspěšně vyvinula své produkty a služby, aby zůstaly relevantní. Zjistěte, proč je to pro vás stále nejlepší volba.

  Rychlá, spolehlivá a škálovatelná správa databáze

  Klientela MySQL zahrnuje technické giganty, jako například. Google a PayPal dokazuje, jak tomu věřilo i odborníky v oboru.

  MySQL prohlašuje, že je králem v databázích open-source a existuje docela dobrý důvod proč. Mnoho z jeho uživatelů šťastně uvádí, že tento program jim pomohl vyvinout různé systémy od správců obsahu po webové aplikace. Zeptejte se jakéhokoli uživatele MySQL a mohou vám snadno sdělit, že je jednoduché a snadné instalovat. Požadavky na instalaci jsou minimální, že je můžete použít na Windows a Linux s několika zdroji bez problémů. Poskytuje adaptéry pro integraci téměř všem typům programovacích jazyků. Syntaxe dotazů MySQL je snazší se učit ve srovnání s jiným softwarem pro správu databází. Kromě toho podporuje velmi složité a pokročilé dotazy SQL.

  Který z nich

  Komunitní vydání MySQL je nejlepší volbou pro malé podniky a vývojáře na volné noze. Můžete si jej stáhnout zdarma na oficiálních webových stránkách pod licencí GPL a je podporován komunitou vývojářů s otevřeným zdrojovým kódem. Zahrnuje podporu pro SQL a NoSQL, replikaci MySQL, replikaci skupiny, klastr Innodb, rozdělení a router. Můžete také přistupovat ke transakčnímu datovému slovníku pro zlepšení spolehlivosti. Využijte pracovní stůl MySQL pro vizuální modelování, vývoj SQL a správu. To vše, co můžete získat a více za absolutně žádné náklady!

  Pokud chcete zlepšit správu databáze pro své podnikání, je pro vás mysql Enterprise Edition pro vás. Zahrnuje nejkomplexnější sadu pokročilých funkcí, nástrojů pro správu a technickou podporu. Snižte riziko ztráty dat dodáním online záloh vaší databáze prostřednictvím zálohy Enterprise. Cluster InnoDB vás zachrání před spoléháním na externí nástroje, skripty atd. Doručením integrovaného, ​​nativního řešení HA pro vaši databázi. Ano, přichází s strmou cenou, ale ve skutečnosti šetříte více peněz, zejména když je porovnáte s jeho konkurenty, kteří nabízejí stejnou službu za vyšší náklady.

  Podpěra, podpora

  Od doby, kdy MySQL je v podnikání od roku 1995, vyvinula docela solidní komunitu se kombinací technických odborníků a nováčků. Není těžké vyhledat pomoc na jejich stránce jejich komunity. Můžete dokonce google témata související s programem a najít své odpovědi prostřednictvím fór a blogových příspěvků. Současně má oficiální web aplikace také svou digitální příručku k dispozici veřejnosti. K dispozici jsou také kurzy, které nabízejí, aby vás naučily, jak software efektivně používat. Ti, kteří jsou zaregistrováni do Enterprise MySQL Edition, je podpora 24/7 k dispozici pro rychlejší pomoc.

  Kde můžete spustit tento program?

  MySQL podporuje několik platforem včetně Windows a Microsoft Windows Server. Jeho současná verze je kompatibilní s Windows 10. Tento program můžete také spustit na MacOS 1.14 a MacOS 10.13. Kromě těchto uživatelů Oracle Linux, Red Hat, CentOS, Oracle Solaris, Canonical Ubuntu, Suse, Debian a FreeBSD mohou také zažít software pro správu databáze Oracle. Mějte na paměti, že podpora OS se může také lišit v závislosti na vydání MySQL, které získáte.

  Existuje lepší alternativa?

  Microsoft SQL Server je průkopnická technologická společnost pro správu databází. Je ideální pro podnikání všech velikostí, protože nabízí správu relačních databází, která vám umožní přístup k podnikovým datům prostřednictvím strukturovaného jazyka dotazů. Sémantický model BI vám umožňuje extrahovat a analyzovat data z heterogenních zdrojů. Jeho funkce „„ In-Memory Analytics “vám umožňuje provádět dotazy, i když jsou data v RAM pro rychlý přístup. Tento software je také škálovatelný tak, aby vyhovoval potřebám nezávislých vývojářů a správců databází firem.

  How to Install MySQL on Windows

  PostgreSQL je také populární poskytovatel služeb správy databází. Je to jeden z nejpokročilejších otevřených zdrojových programů svého druhu. Zpočátku navržený pro platformy podobné UNIX, má také klienty pro různé operační systémy, jako jsou MacOS, Solaris a Windows. Mezi jeho vlastnosti patří dědičnost stolu, vnořené transakce (uložení), kontrola souběžnosti více verzí (MVCC) a asynchronní replikace. Stejně jako všechny programy s otevřeným zdrojovým kódem je PostgreSQL k dispozici bez nákladů.

  Náš pohled

  MySQL je robustní nástroj pro správu dat. Jeho popularita v poli je podporována jeho úžasnými rysy a vynikajícími službami. Ti, kteří pracují na projektech s nízkým rozpočtem, mají také přístup ke svým službám zdarma. Zatímco Enterprise Edition přichází s statnou cenou, je to investice, která stojí za to vytvořit zejména podniky, které získávají citlivá data od jejich vývojářů a pro jejich koncové uživatele.

  Měli byste si to stáhnout?

  Ano. Pokud se díváte nad rámec obrovské cenovky, MYSQL Enterprise Edition může ve skutečnosti pomoci vaší společnosti z dlouhodobého hlediska peníze. Je to jeden z nejlepších a nejjednodušších databázových systémů. Není třeba se obávat podpory, protože existuje solidní komunita, která může přijít na vaši záchranu, nebo se můžete obrátit na jejich zástupci zákaznického servisu 24/7 pro okamžitou pomoc. Pokud však nejste ochotni tolik vydělat, můžete se rozhodnout pro jejich komunitní verzi, kterou si můžete zdarma stáhnout.

  How to Download Install and Configure MySQL on Windows 10 | 8 | 7.

  • Funguje dobře s MYPHP
  • Snadno se integruje s webovými motory
  • Skvělé funkce vyhledávání
  • Velká velikost databáze potřebuje zlepšení
  • Učení jazyka SQL je nezbytné
  • Některé problémy stability
  | Denial of responsibility | Contacts |RSS