Jak nainstalovat systém Windows do nového notebooku Asus

Jak nainstalovat systém Windows 10?

Systém Windows 10 v srpnu ukončí technický náhled. Nyní ji mohou používat nejen nadšenci a technici. Nový operační systém je lepší a pohodlnější než všechny předchozí verze systému Windows. Alespoň prozatím. Přesto se mnoho uživatelů ptá, zda by si měli na svůj notebook nainstalovat systém Windows 10?“. Alternativou je zůstat u předchozí stabilní verze. V tomto článku odhalíme výhody používání nových položek od společnosti Microsoft, stejně jako podrobný postup instalace systému Windows 10 do notebooku krok za krokem.

Pokusme se odpovědět na nejdůležitější otázku: měli byste si nainstalovat nejnovější verzi operačního systému od společnosti Microsoft?? Některé ohromující nebo revoluční nové funkce ve srovnání s verzí 8.1 se nesetkáte. V každé komponentě však operační systém přidal jak na rychlosti, tak na ovladatelnosti. Zde je pět položek, které by mohly zajímat každého uživatele notebooku.

 • Největší novinkou pro všechny, kterým vadily dlaždice verze 8, je návrat známé nabídky Start na plochu. Je mnohem chytřejší a jednodušší na používání. Chcete-li spustit program, stačí zadat několik prvních písmen jeho názvu. Živé dlaždice nikam nezmizely, přesunuly se na panel nabídky Start.
 • Výrazně přepracovaný Mail a Kalendář konečně umožní plnohodnotné používání e-mailu v nativních aplikacích systému Windows.
 • Nový prohlížeč Edge je mnohem rychlejší a chytřejší než jeho pomalý předchůdce IE.
 • Nabídka nastavení je nyní ještě intuitivnější. Krátký seznam nejdůležitějších bodů doplněný velkými a snadno srozumitelnými ikonami. Hlavním úspěchem je však pohodlné vyhledávání nastavení. Jednoduše zadejte, co potřebujete, a zobrazí se vám vzorový seznam nastavení, který vám pomůže.
 • Synchronizace souborů smartphonu a cloudového úložiště OneDrive se všemi oblíbenými mobilními operačními systémy.

To není vyčerpávající seznam všech aktualizací a nových funkcí. Pokračujme tedy v instalaci. Tento průvodce vás krok za krokem seznámí se základy tohoto procesu, abyste to zvládli sami.

Příprava notebooku na upgrade na režim UEFI

Pokud si uživatel zakoupil nový notebook, je 99,99% pravděpodobnost, že je na základní desce nainstalován firmware UEFI. Nástupce systému BIOS, Unified Extensible Firmware Interface (UEFI), přidává několik zajímavých funkcí, ale některé z nich brání instalaci jiného operačního systému: Secure Boot, CSM, GPT. Při instalaci systému „Windows“ do notebooku nebo jiného operačního systému, než který jste nainstalovali, je tedy nutné tato omezení odstranit.

Předem zjistěte, zda je vaše základní deska vybavena firmwarem UEFI, nebo ne.

 • Přejděte do nastavení firmwaru základní desky a v nabídce vyhledávání vyhledejte termín UEFI. Pokud je tato informace nalezena, základní deska má firmware UEFI.
 • Prostudujte informace o základní desce, otevřete: „System Information“ „System Information“ „BIOS Mode“.
 • Otevřete příkaz v msinfo32: „Spustit“.
 • Podle situace a účelu postupujte podle pokynů na obrazovce.
 • Zkontrolujte, zda systémová jednotka používá tabulku oddílů MBR.

Pokud má uživatel notebooku firmware UEFI a chce nainstalovat 64bitovou verzi systému Windows, nemusí před instalací systému „Windows“ na notebook vypínat žádné funkce, protože všechny 64bitové verze systému Windows jsou kompatibilní s UEFI.

Jak nainstalovat systém Windows 10 do zařízení Freedos?

Chcete-li nainstalovat systém Windows 10 do systému FreeDOS, tj. Na nový prázdný pevný disk, postupujte takto. Vložte instalační flash disk do portu USB nebo instalační disk do diskové jednotky. Pomocí speciální klávesy, například F2 nebo Del, vstupte do systému BIOS a nainstalujte instalační médium jako číslo jedna.

 • Vstupte do konfigurace nastavení systému BIOS, přejděte na položku [Security]. Zakázat [Secure Boot Control].
 • Vyberte možnost [BOOT], zapněte možnost [Launch CSM]
 • Stisknutím klávesy F10 uložíte nastavení.
 • Systém můžete spustit z USB/CD-ROM jedním ze dvou níže uvedených způsobů:

Jak nakonfigurovat systém BIOS v notebooku Asus pro instalaci systému Windows?

Jak zadat a nakonfigurovat BIOS notebooku Asus X550 pro instalaci systému Windows 7, 8 z flash disku nebo jednotky.

 • Nejprve zapněte notebook
 • Tím jsme vstoupili do systému BIOS
 • Přejděte do „Konfigurace USB“ stisknutím klávesy Enter na klávesnici
 • Nyní přejděte na záložku „Zabezpečení“ v části „Pokročilé“
 • Změňte možnost „Security Boot Control“ na „Disabled“.

Instalace systému Windows 10 do notebooku Asus

Vytvoření spouštěcího zařízení USB

Je vyžadován nástroj Rufus a spouštěcí obraz systému Windows 10.

1.Rufus

Místo: http://rufus.Akeo.Ie/?Locale=en_USA

Malý, ale velmi všestranný nástroj pro vytváření bootovacích disků. Umožňuje vytvářet flash paměti BIOS a UEFI (pro disky GPT a MBR) s různými operačními systémy (podporován je systém Windows 10)!). Navíc je zcela zdarma a podporuje ruštinu.

Obraz ISO systému Windows 10

nainstalovat, systém, windows, nového, notebooku

Požadavky: Obraz nesmí být větší než 4 GB. Za druhé, vyhoďte různé „20 v 1“. Je vyžadována jednoduchá varianta, např. „Windows 10 x64 home“. Т.Е. Obraz obsahuje jeden konkrétní systém (tj.Е. Nepoužívejte žádné „Win 10 home/Pro/Ent x32 x64, 5 v 1“). Na síti je mnoho takových snímků. (lze stáhnout např. Z oficiálních stránek společnosti Microsoft).

Vložte USB disk a spusťte program Rufus (! Všechna data na USB flash disku budou vymazána, proto si z něj zkopírujte vše, co potřebujete.).

Dále zadejte obraz ISO (doporučuje se instalovat výše) a vyberte možnost „GPT pro počítače UEFI“ (souborový systém. FAT 32). „Standardní instalace systému Windows“. Klikněte na tlačítko „Start“ (nastavení je zobrazeno na obrázku níže).

Aktualizace z 24.01.2019 (т.К. Software Rufus byl mírně aktualizován a přepracován. Zde je další snímek obrazovky pro verzi 3.4 (aby nedošlo k záměně).

Celkově je flash disk připraven, můžete pokračovat dál.

Dodatek!

Jak vytvořit disketu s UEFI GPT pro spouštění systému Windows 10 aneb proč dochází k chybám při instalaci na nový notebook (PC). návod pro začátečníky.

nainstalovat, systém, windows, nového, notebooku

Načtení optimálního nastavení systému BIOS. vstup do zaváděcí nabídky.

Nastavení systému BIOS není vždy přednastaveno na výchozí hodnotu (default). Proto doporučuji nejprve vstoupit do nastavení BIOSu a obnovit je.

Mimochodem, můžete ihned připojit bootovací USB disk, který jste vytvořili v předchozím kroku. Doporučujeme připojit k portu USB 3.1 (mělo by to být rychlejší, zejména pokud vaše paměťová karta tento standard podporuje).

Připojení paměti USB k rozhraní USB 3.Port USB 1 (rychlejší nastavení)!)

Vstup do systému BIOS. Ihned po zapnutí notebooku (mělo by se zobrazit logo Asus) stiskněte klávesu F2 (pro jistotu několikrát). ).

Poznámka !

Pro jistotu zde najdete odkaz na článek o tom, jak vstoupit do systému BIOS v počítači (nebo notebooku)

V systému BIOS (UEFI): nejprve přejděte do rozšířeného režimu (stiskněte klávesu F7). Viz. Spodní část okna.

V části „Uložit ukončení“ vyberte možnost „Obnovit výchozí nastavení“. Pak změny uložte. Tlačítko „Uložit změny“ (stačí stisknout klávesu F10). Poté se změny uloží a notebook se restartuje. Vrátit se do systému BIOS stisknutím klávesy F2).

Obnovení výchozího nastavení. Obnovení výchozího nastavení

Po obnovení nastavení se vraťte do hlavního okna systému BIOS (UEFI) a stiskněte klávesu F8 (vstup do nabídky Boot Menu). Zde by se měl zobrazit náš klíč USB. vyberte jej a stiskněte klávesu Enter.

Poznámka: V zaváděcí nabídce by se měly (s největší pravděpodobností) zobrazit 2 řádky s názvem instalačního programu. Vyberte tu označenou „UEFI OS“

Spouštěcí nabídka. Výběr spouštěcího média

Poté musí notebook zahájit instalaci systému Windows. uprostřed obrazovky by měl běžet „kruh“.

Pokud k instalaci nedojde. zkontrolujte, zda jste správně zapsali instalační flash a nastavili nastavení UEFI.

Proces instalace systému Windows 10

První obrazovka je uvítací obrazovka s výběrem jazyka (to jsem vynechal, stačí stisknout Enter). V dalším okně. Klikněte na tlačítko „Instalovat“.

Poté se zobrazí okno s licenčními podmínkami. Souhlasíte a kliknete na tlačítko „další“.

V okně s výběrem možností instalace vyberte možnost „Vlastní: pouze instalace systému Windows (pro zkušené uživatele)“.

Další je nejdůležitější okno. Kde zadáte disk pro instalaci systému Windows. Obecně doporučuji odinstalovat vše na disku (vše z obchodu) a provést čistou instalaci systému Windows 10.

Poznámka!

V některých případech může být přeinstalace operačního systému důvodem k odmítnutí záručního servisu (i když je to poměrně vzácné, přesto je to důvod k odmítnutí záručního servisu). Nejčastěji je záruka poskytována na „železo“ a můžete nainstalovat jakýkoli software. ).

Instalace systému Windows 8 do notebooků Lenovo

Informace o instalaci systému Windows 8 do notebooku Lenovo, seznam podporovaných modelů a další užitečné informace najdete na oficiálních stránkách výrobce http://download.Lenovo.com/Lenovo/content/windows8/upgrade/ideapad/index_ru.html

Na webu jsou uvedeny samostatné informace o upgradu na systém Windows 8 s některými uloženými programy a o čisté instalaci systému Windows 8 na notebooku. Mimochodem, je výslovně uvedeno, že pro Lenovo IdeaPad by měla být zvolena čistá instalace, nikoli aktualizace operačního systému.

Další způsoby

Kromě výše uvedené možnosti vytvoření instalační jednotky flash nebo disku existují další oblíbené způsoby provedení postupu.

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje metoda s nástrojem „Media Creation Tool“ nebo již máte připravený obraz ISO požadovaného operačního systému, je vytvoření bootovacího flash disku pomocí programu Rufus velmi jednoduché.

V části „Device“ (Zařízení) vyberte USB disk nebo diskovou jednotku. V dolní části okna najděte položku „Vytvořit spouštěcí disk“.

Výběr umístění obrazu ISO systému Windows 10 zobrazením obrazu disku. Stiskněte tlačítko „Start“ a počkejte na dokončení vypalování disku.

Následující způsob vytvoření bootovacího flash disku lze nazvat „starodávným“. Ultraiso se používá pro „krájení“ obrazu na USB flash disk.

Spusťte nástroj v nabídce „Boot Self-Loading“ a vyberte „Write Hard Disk Image“. Poté vybereme médium flash a spustíme.

Obvykle není třeba upravovat žádná další nastavení.

Dnes je nahrazován pohodlnějšími a funkčnějšími nástroji, ale nezapomeňte, že tento software má poměrně široké využití.

Další nástroj je určen pouze pro ukládání obrazů systému (nejen Windows 10) na média flash. WinSetupFromUSB.

Bootovací flash disk v tomto programu vytvoříte jednoduše. vyberete si médium, na které bude ISO-obraz zapsán. Zaškrtněte políčko požadovaného produktu.

Kliknutím na tlačítko „tři tečky“ vedle této položky vyberte zdroj, ve kterém se nachází požadovaný obrázek.

Jak vytvořit bootovací USB disk c WinSetupFromUSB

Jak nainstalovat systém Windows 10 do notebooku: Průvodce instalací

Instalace ovladačů, aktualizace operačního systému

U nových notebooků byste měli nainstalovat všechny dostupné aktualizace operačního systému. Je nutné instalovat aktualizace, protože opravují nalezené problémy v zabezpečení, odstraňují problémy v provozu, zvyšují stabilitu a rychlost operačního systému. Všechny nejnovější ovladače a nejnovější bios si můžete stáhnout a nainstalovat z webových stránek výrobce notebooku v sekci Podpora tohoto modelu. Někteří výrobci notebooků instalují speciální programy, pomocí kterých můžete stáhnout a nainstalovat nové ovladače zařízení. Systém Windows 10 automaticky instaluje ovladače zařízení. Pokud zařízení nefungují správně, může být nutná ruční instalace. Ovladače lze stáhnout z webových stránek výrobce zařízení pod položkou podpora.

Nové notebooky často ve výchozím nastavení nedokážou přehrávat některé formáty videa a zvuku. Pro přehrávání různých formátů videa a zvuku v počítači je třeba nainstalovat sadu kodeků K-Lite nebo nainstalovat přehrávač, který podporuje všechny formáty zvuku a videa, například VLC Media Player. Ve Wndows 10 to nemusí být problém, protože operační systém podporuje mnoho různých formátů zvuku a videa. Stáhněte si kodeky a přehrávač z oficiálních webových stránek vývojářů.

Po nastavení nového počítače nebo notebooku do něj můžete nainstalovat potřebný software. Na našich stránkách máme článek, který říká, jaké bezplatné programy mohou potřebovat všechny Jaké programy potřebujete pro svůj počítač a notebook

Pokud váš počítač nebo notebook neběží dostatečně rychle, na našich webových stránkách si můžete přečíst článek Co dělat, když je váš počítač nebo notebook pomalý

nainstalovat, systém, windows, nového, notebooku
| Denial of responsibility | Contacts |RSS