Jak nainstalovat tiskárnu bez instalačního disku Canon. Jak připojit Canon Tiskárna na notebook?

Jak nainstalovat tiskárnu na notebooku?

Tiskárna je populární periferní zařízení, které bylo rozšířenému využití v kancelářích, v podnicích, ve vládních agenturách a domech v důsledku schopnosti okamžitě vytisknout jakékoli dokumenty. Je to snadné použít a nevyžaduje některé speciální dovednosti od majitele. Někdy však vlastníci kancelářských zařízení zažívají problémy s konfigurací.

Zvažte všechny akce podrobněji.

Připojovací tiskárna

Instalace kabelové tiskárny začíná připojením k napájení, stejně jako na notebook nebo počítač. Pro tyto účely je přístroj doplněn dvěma odpovídajícími kabely. Instalací připojení k počítači přes USB port, tiskárna by měla být zapnuta stisknutím tlačítka napájení v případě.

Ve většině případů systém Windows automaticky definuje nové zařízení v systému a nastaví potřebný software pro práci s ním. Pokud se však nestane, musí majitel notebooku nebo PC provádět následující akce:

V systému Windows 10:

 • Počkejte, až bude počítač dokončit vyhledávání a vybere příslušnou možnost z navrhovaného seznamu. Pokud notebook nemůže detekovat tiskové zařízení, musíte kliknout na „Aktualizovat“ nebo „Požadovaná tiskárna chybí v seznamu“ a postupujte podle dalších pokynů systému.

V systému Windows 7 a 8:

Tip: Podívejte se na seznam nejlepších tiskáren All-in-One pro domácí použití, pokud jste dosud nerozhodli na volbě.

Instalace ovladačů

Pro správnou funkci tiskového zařízení jsou vyžadovány ovladače. Obvykle jsou obsaženy na disku, které jsou spolu s kabely připojeny k tiskárně při nákupu. Chcete-li nainstalovat ovladače, musíte umístit dopravce do svého přenosného disku a čekat na automatické spuštění. Pokud se disk neotevře sám, měl by být proveden ručně přes „můj počítač“ kliknutím na jednotku jednotky s ovladačem.

Instalační program začíná skrz „Setup.exe „,“ instalovat.Exe „nebo“ autorun.EXE ». Jeho Inteeis se liší od různých výrobců tiskáren, však obecná struktura ve většině případů zůstává nezměněna. vlastník počítače musí být pečlivě následován pokyny systému pro instalaci ovladačů. Program bude žádat o souhlas s podmínkami používání, vyberte metodu připojení tiskárny, zadejte složku pro instalaci souborů.

DŮLEŽITÉ: Pokud nemáte disky s ovladači pro vaše zařízení, můžete je stáhnout prostřednictvím systému Windows Update Center a na webových stránkách výrobce. Další podrobnosti jsou popsány níže.

Nastavení tisku

Po úspěšném připojení tiskárny na notebooku zůstane konfigurovat tisk. Tento postup se provádí prostřednictvím ovládacího panelu počítače. Uživatel potřebuje:

 • V okně, které se otevře, nastavte příslušné parametry: Velikost papíru, orientace stránky, počet kopií, kvalita obrazu, zdroj papíru atd.D. Stiskněte tlačítko „Použít“ pro provedení změn. Zadaná nastavení budou použity při tisku dokumentů z notebooku.

Jak nainstalovat tiskárnu bez instalačního disku?

Majitelé tiskáren často ztrácejí disky s ovladači. Navíc ne všechny moderní notebooky jsou vybaveny jednotkami CD, takže i když je nosič, instalace bude nemožná. V tomto případě je nutné uchýlit se k alternativním metodám instalace ovladačů.

Použití systému Windows Update:

 • Rozbalte část „tiskárny“ a vyhledejte svůj model v rozevíracím seznamu. Klikněte na název zařízení pravým tlačítkem myši a klepněte na „Aktualizovat ovladače“. Vyberte možnost „Automatické vyhledávání“ a postupujte podle dalších pokynů.

Tip: Pokud hlavní nabídka operačního systému nefunguje, zjistěte, co chcete udělat, když se „Start“ neotevře v systému Windows 10.

Ručně prostřednictvím místa výrobce tiskového zařízení:

 • Pokud centrum Windows Update nemůže zjistit požadovaný ovladač, měli byste ji stáhnout sami.
 • Skutečné soubory jsou nejčastěji ubytovány na stránce podpory oficiálních webových stránek výrobce. Na stejném místě uživatel poskytuje podrobné instrukce instalace a konfigurace.
 • Odkazy pro stahování ovladačů pro tiskárny populárních výrobců:
 • HP. Podpora.Hp.com;
 • Canon. Canon.En / podpora;
 • Epson. Epson.Ru / suppor;
 • Samsung. Samsung.COM / ru / podpora.

Instalační funkce

Zvažte hlavní rysy instalace populárních značek používaných doma.

Tiskárna Canon

OS nezávisle najde vybavení a instaluje ovladače. Pro nová zařízení budete muset vyrovnat tiskovou hlavu. Chcete-li to provést, rychle vytiskněte zkušební stránku.

HP tiskárna

Nainstalujte, když je zařízení zakázáno. Připojte jej s PC, ale nezapněte se. Po instalaci zapněte ovladač.

Samsung

Zařízení jsou automaticky rozpoznány OS. Na starých modelech budete muset předepsat ruční cestu k ovladači.

Epson

Před instalací odstraňte staré ovladače a samotnou tiskárnu. Poté OS automaticky vyhledá potřebné ovladače.

Připojení k počítači nebo notebooku

Chcete-li začít, jak můžete tiskárnu připojit k notebooku nebo desktopu PC. Tady není nic složitého.

Jakákoliv tiskárna je vybavena sadou kabelů a kabelů. Jedná se o napájecí kabel, stejně jako USB kabel. Všude aplikují standardní konektory a utrpení. Ale stále je lepší nejprve objasnit, zda konkrétní model tiskového zařízení do počítače bude vyhovovat.

Stojí za zmínku, že existují 2 možnosti, jak nainstalovat novou tiskárnu v počítači, tj. Připojení. A to:

Bez ohledu na to, jak chladné, ale tiskárna potřebuje jídlo. Proto alespoň jeden kabel pro připojení stejně.

Chcete-li to provést, stačí vložit kabel do napájecího konektoru na tiskárně a opačnou část do výstupu v blízkosti počítače nebo místa, kde bude tištěné zařízení neustále.

Dále je již spojení mezi dvěma stroji. Zde budete potřebovat USB kabel nebo síť Wi-Fi.

Měli byste si přečíst více o připojení tiskárny do místní sítě, umožní počítač bez problémů rozpoznat nové vybavení a.

Připojení tiskárny pomocí Průvodce nastaveními

Operační systém Windows, bez ohledu na verzi, má obrovské množství vestavěných řidičů pro tiskárny, skenery a další vybavení.

To vše závisí na datu tiskárny a verzi operačního systému. Například systém Windows XP obsahuje ovladače pro tiskárny vydané do roku 2003.

Novější verze programu mají schopnost udržovat modernější vybavení. Stejný princip podpory vybavení Dodržujte vývojářům UNIX-ID.

Chcete-li zahájit instalaci ovladačů pomocí Průvodce nastavením zařízení, otevřete:

 • Ovládací panel. tiskárny a další zařízení. Instalace tiskárny.
 • Po tipech Průvodce instalací připojte tiskárnu a stiskněte tlačítko „Další“.
 • Pokud se tiskárna neobjeví, stiskněte tlačítko „Další“ a vyberte značku a číslo modelu tiskárny ze seznamu prezentovaného. Čekáme na to, že je nainstalován a klikněte na tlačítko „Dokončit“.

Pokud název a číslo tiskárny nebyly nalezeny v seznamu, můžete použít vestavěný automatický spouštění ovladače z Internetu nebo se pokusit stáhnout ovladače sami.

Ruční instalační ovladač

Najděte adresu oficiálních webových stránek výrobce tiskárny. To lze provést s některým z následujících způsobů:

 • Zadejte název společnosti do vyhledávače (Google, Yandex nebo jiný pohodlný vyhledávač);
 • Objasnit adresu URL v pokynech;
 • Zkontrolujte dostupnost adresy na poli;
 • Vezměte adresu na nálepku s technickými informacemi zezadu zezadu nebo od dna v případě.

Otevřete tento web v libovolném prohlížeči a vyhledejte sekci s programy. Mezi možnými položkami nejobvyklejšími nalezeny: „stahování“, „ovladače“, „podpora“. Vyberte model zařízení a stáhněte si instalační soubory. Pokud jsou dodávány v archivu, rozbalte ji. Dále musíte instalovat software na počítači. Chcete-li to provést, spusťte nástroj Nastavení (má rozšíření.EXE) a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Důležitá rada! Použijte aktuální verzi softwaru, který je kompatibilní s operačním systémem. Na rozdíl od disku, můžete najít nejnovější verze na webu.

Připojení s podporou Průvodce nastavením počítače

Všechny verze systému Windows a Mac OS mají mnoho vestavěných ovladačů pro externí zařízení, včetně tiskáren. Novější verze, tím modernější obsahuje. Najít a nainstalovat požadovaný ovladač není obtížný. Nejprve se připojte k počítači pomocí kabelu USB a zapněte jej. Ve většině případů, poté, co PC Monitor otevře okno Průvodce instalací zařízení s příslušnou instrukcí. V návaznosti na výzvy připojte tiskárnu.

Pokud se to nestalo, projít tímto způsobem:

Vyberte číslo a značku svého modelu v seznamu, který se otevře, a operační systém začne hledat ovladače. Postupujte podle pokynů, počkejte, až bude instalace dokončena a dokončete proces stisknutím tlačítka „Dokončit“.

Pokud váš model chybí v seznamu, klepněte na seznam „Požadovaná tiskárna není v seznamu“, vyberte možnost Vyhledávání a postupujte podle pokynů. Pokud se nepodařilo správně zaregistrovat adresu do tiskárny nebo systém hlásil, že se nepodařilo najít ovladač, který potřebujete, budete muset stáhnout sami.

Jak nainstalovat tiskárnu bez instalačního disku

Coauthor (y): jack lloyd. Jack Lloyd. autor a editor psaní o technologiích pro WikiHow. Má více než dva roky zkušeností v psaní a editaci článků o technických tématech. Nadšence celkové technologie spojené s technologií a učitelem.

Počet názorů tohoto článku: 300 214.

Z tohoto článku se dozvíte, jak nainstalovat tiskárnu v počítači bez instalačního disku s příslušným softwarem. Zpravidla lze provést pomocí kabelu USB, který je dodáván s tiskárnou, ale pokud je tiskárna stará, možná budete muset stáhnout software z webových stránek výrobce tiskárny.

 • Pokud byla tiskárna dodána bez kabelu USB, budete muset nejprve koupit kabel. Chcete-li najít požadovaný typ kabelu, v vyhledávači zadejte „kabel USB pro [model tiskárny]“. Pokud není pro tiskárnu žádný USB kabel, instalujte software ručně.

Pokud ještě dosud nepřipojujete druhý konec kabelu k tiskárně, udělejte to.

V mnoha případech, když povolíte tiskárnu, otevře se okno Průvodce instalací tiskárny. V tomto případě postupujte podle pokynů na obrazovce a nainstalujte tiskárnu.

V řádku vyhledávání nabídek Start, zadejte tiskárny a skenery. Vyhledávání „tiskáren a skenerů“ začne v počítači.

Klikněte na tiskárnu. Mělo by být zobrazeno v okně Přidat tiskárnu nebo skeneru. Otevře se okno Průvodce instalací tiskárny.

Pokud nevidíte název tiskárny, klepněte na tlačítko „Požadovaná tiskárna v seznamu chybí“ a vyberte možnost Vyhledávání a postupujte podle pokynů na obrazovce. Před pokračováním možná budete muset stáhnout software tiskárny.

Postupujte podle pokynů na obrazovce. Proces instalace závisí na modelu tiskárny. Po dokončení procesu instalace můžete tiskárnu použít

| Denial of responsibility | Contacts |RSS