Jak najít ztracený Android pomocí počítače

nejlepších řešení pro nalezení ztraceného smartphonu se systémem Android prostřednictvím počítače

O způsobech nalezení ztraceného smartphonu jsem psal v článku Hledání odpojeného smartphonu se systémem Android po jeho odcizení. Na této stránce chci tyto informace rozšířit a podrobněji se rozepsat o praktických programech a službách, které vám mohou pomoci najít vaše zařízení, pokud ho ztratíte. Díky těmto řešením bude možné najít ztracený telefon se systémem Android prostřednictvím počítače nebo jakéhokoli jiného zařízení, které má prohlížeč a přístup k internetu.

najít, ztracený, android, pomocí, počítače

Žádná aplikace vám nepomůže vyhledat smartphone, pokud není předinstalovaná nebo nakonfigurovaná! Interakce se službami vyhledávání miniaplikací je založena na předinstalovaném a předem vytvořeném profilu v aplikaci nebo v nastavení systému Android. Některé aplikace mohou praktikovat jiný koncept, vyžadovat propojení s jiným telefonním číslem nebo e-mailem a reagovat na příkazy SMS.

Podobných služeb a programů pro nalezení ztraceného telefonu v systému Android je mnoho. Každá taková aplikace požaduje přístup ke čtení a správě dat vašeho smartphonu. Teoreticky to znamená, že vaše informace (některé aplikace požadují plný přístup) budou k dispozici těm, jejichž software používáte. Doporučuji proto vybírat software od společností, u kterých máte pocit, že můžete důvěřovat jejich ochraně dat. Z tohoto výpočtu bych se zaměřil na společnosti, které se specializují na ochranu dat, nebo na řešení od výrobců chytrých telefonů. Ale váš pohled na věc se nemusí shodovat s mým!

Služby pro vyhledávání ztracených zařízení

Nejoblíbenější aplikace pro hledání ztracených smartphonů jsou Find My Device a Lost Android. Obě služby poskytují uživatelům informace z jejich telefonu a umožňují jim s nimi vzdáleně pracovat. Je však třeba poznamenat, že aplikace vyžadují předkonfiguraci, takže pokud je vaše zařízení již ztraceno, nepomohou vám. Jak připravit zařízení na tyto vyhledávací aplikace se dozvíte v části 2.

Vyhledání mého zařízení ze služby Google

Vývojář systému Android Google má výkonný systém pro vyhledávání a řešení ztracených smartphonů. Find My Device. V současné době je tento nástroj součástí softwaru většiny výrobců gadgetů, ale pokud jej vaše zařízení nemá, můžete si jej stáhnout z Google Play. Může vám pomoci najít telefon, ale vyžaduje to určitou přípravu.

Chcete-li najít ztracený smartphone, musíte přejít na stránku Najít moje zařízení na internetu. Po přihlášení k účtu Google se zobrazí obecné informace o vašem zařízení a dostupné možnosti.

  První akce způsobí, že telefon bude po dobu 5 minut pípat na maximální hlasitost. To se vám bude hodit, pokud se vám například smartphone ztratí někde v bytě.

Tato akce však neovlivní data uložená na kartě SD. Po vymazání všech informací z telefonu již nelze telefon najít pomocí funkce Najít moje zařízení.

Hledání pomocí aplikace Lost Android

Ztracený Android má širší škálu funkcí než funkce Najít moje zařízení. Správa ztraceného zařízení z webové stránky Lost Android. Stačí se jen přihlásit k účtu Google.

Tato služba má skutečně působivý seznam možných akcí s telefonem. Kromě funkcí dostupných pro funkci Najít mé zařízení lze upozornit na následující:

Vývojář bohužel uvádí, že tato funkce není schválena společností Google, takže nefunguje na všech zařízeních.

Zapnutí funkce „Najít mé zařízení“ v nastavení systému Android

Jak jsme již uvedli, tato funkce je ve výchozím nastavení nainstalována ve všech zařízeních se systémem Android. Pokud však chcete, můžete si nainstalovat specializované aplikace třetích stran ze služby Google Play, pokud máte pocit, že vám chybí služba nabízená vývojářem. Podívejme se na několik kroků, jak zjistit, zda je služba Najít zařízení ve vašem smartphonu aktivována.

  1. Přejděte do Nastavení telefonu a otevřete možnost Zabezpečení.

najít, ztracený, android, pomocí, počítače

Tímto proces nastavení nekončí. Nyní je třeba zapnout služby určování polohy a jejich historii, abyste mohli zařízení přesně najít. Použijte následující pokyny:

  1. Vraťte se do nabídky Nastavení a přejděte do sekce Moje poloha.

Po dokončení těchto kroků můžete ukradený nebo ztracený telefon kdykoli najít, pokud je připojen k mobilní síti nebo Wi-Fi.

Nalezení ztraceného zařízení pomocí služby Najít zařízení

K následujícím úkonům budete potřebovat počítač a internetový prohlížeč.

 • 1) Klikněte na odkaz Android.com/find.
 • 2) Zadejte údaje o svém profilu Google.
 • 3) Pokud používáte několik zařízení ze stejného profilu, vyberte to, ke kterému se chcete připojit.

Po výběru zařízení můžete provést tři možné akce:

 • Ztracené zařízení bude možné vzdáleně vyvolat. Telefon bude nepřetržitě přehrávat po dobu 5 minut, i když je v tichém režimu.
 • Volitelně můžete zařízení uzamknout, pokud jste tak smartphone nakonfigurovali.
 • A nakonec máte možnost zařízení zcela vymazat. Vezměte prosím na vědomí, že touto akcí bude účet Google z telefonu odstraněn a zmizí možnost jeho sledování. Pokud máte v chytrém telefonu uložené citlivé informace a nemáte naději, že je získáte zpět, je nejlepší třetí možnost.

Použití dalšího softwaru

Jedním ze způsobů, jak najít ukradený gadget, je instalace speciálního softwaru, který je v podstatě obdobou výše popsané služby. V oficiálním Marketu Play a na internetu jsou desítky aplikací, které rychle najdou váš ztracený smartphone. Podívejme se na některé z nejoblíbenějších.

Stejnojmenná společnost vyvinula speciální aplikaci, která nejen lokalizuje váš telefon, ale také sleduje hovory a zprávy SMS. Za tímto účelem musíte přejít na oficiální webové stránky vývojářů a poté si vytvořit účet. Na kartě „přidat zařízení“ se zobrazí jedinečný odkaz ke stažení aplikace.

Jak dále sledovat telefon? Zde je návod, jak postupovat podle následujících pokynů:

 • Nainstalujte a spusťte software ve smartphonu. Nezapomeňte povolit záznam vaší polohy.
 • Restartování smartphonu.
 • Přejděte na svůj osobní profil na oficiálních webových stránkách Talklogu a najděte záložku „Poloha“.
 • Systém vám poskytne souřadnice vašeho telefonu. Software lokalizuje váš smartphone na základě dat GPS a GSM.

Jedinou významnou nevýhodou této aplikace je, že je placená, ale prvních 12 hodin jsou uživateli k dispozici naprosto všechny funkce programu.

Jak najít vypnuté zařízení se systémem Android. bezplatné metody

Proč hledat odpojený systém Android, když je vždy u majitele? To platí zejména v případě ztráty nebo odcizení zařízení. Podvodníci ji často okamžitě deaktivují, takže je obtížné ji najít. Nic však není nemožné, a proto existuje mnoho způsobů vyhledávání, včetně vyhledávání podle sebe.

Jednou z metod je vyhledání systému Android pomocí počítače. Udělejte to s výhradou. zařízení můžete najít pouze v případě, že se ztratí doma. Z počítače můžete poslat zprávu nebo zavolat na mobilní číslo.

Volat můžete pomocí speciálních aplikací, např. Skype, Viber, WhatsApp.

Prostřednictvím účtu Google v počítači

Prostřednictvím účtu Google můžete najít i vypnutý smartphone.

Existuje speciální funkce, která vyhledá telefon se systémem Android, pokud k zařízení přiřadíte účet. Chcete-li najít ztracený mobilní telefon, je třeba předem připravit některá nastavení:

 • Přihlášení k účtu Google z mobilního telefonu.
 • Přejděte do nastavení smartphonu.
 • Vyberte možnost „Zabezpečení“.
 • U některých modelů se ihned objeví řádek „Google“ nebo „Správci zařízení“. Klepněte na a zobrazí se položka „Správce zařízení.
 • Zaškrtněte políčko a potvrďte akci.

Tyto akce umožňují provádět potřebné úkony na miniaplikaci prostřednictvím počítače.

Tato funkce není dostupná ve všech smartphonech se systémem Android?

V systému Android 5.0 a vyšší, nemusíte v účtu Google nastavovat funkci zabezpečení, protože je již ve výchozím nastavení povolena. Toto je jediný případ, kdy je možné dálkové ovládání i bez dalších nastavení. Tyto změny konfigurace umožňují spravovat ztracený mobilní telefon z počítače. Přípravný krok je nyní dokončen.

Pokud je telefon vypnutý a bez karty SIM

Je obtížné najít zařízení se systémem Android, pokud je nejen vypnuté, ale nemá ani SIM kartu. To ztěžuje nalezení zařízení. Zejména v případě ztráty nebo odcizení mobilního zařízení. Musí projít pouze přes orgány činné v trestním řízení. Proto je lepší postupovat podle níže uvedených kroků:

 • Zavolejte mobilnímu operátorovi a zablokujte SIM kartu zadáním čísla.
 • Kontaktovat banku s kreditními kartami, účty nebo mzdovými kartami. Je nutné je zablokovat, aby v případě jejich ztráty nebo krádeže nemohli nepoctivci data použít.
 • Kontaktování orgánů činných v trestním řízení. Podejte hlášení o ztraceném mobilním zařízení a nechte policisty, aby se pustili do jeho hledání. Při vyhledávání se používá moderní software pro sledování satelitů.

Doporučujeme použít malý trik, který zabrání krádeži systému Android. nainstalovat některé aplikace nebo standardní programy. V této otázce jsou zdůrazněny následující možnosti:

 • Používání víceúrovňových zámků obrazovky;
 • Nastavte oznámení o výměně SIM karty. do zařízení, které k tomuto účelu používáte, bude odeslán odpovídající signál;
 • Kontrola používání vlastníka pomocí otisku prstu.

Doporučené aplikace lze snadno a zdarma stáhnout z Play Marketu. Doporučujeme nastavit oznámení o výměně SIM karty ihned po zakoupení zařízení se systémem Android. Jakmile je zařízení vyhledáno pomocí satelitu, obdrží oznámení o výměně. To pomůže orgánům činným v trestním řízení lokalizovat ztrátu.

Jak najít svůj domov

Překvapivé je, že se Android ztrácí častěji doma než venku nebo na cestách. Proto je pro majitele mnohem zajímavější, jak zařízení doma najít. Pokud jde o možné metody, jsou v tabulce zdůrazněny následující body.

Způsob Popis Vlastnosti a nevýhody
Aplikace Budík Doporučuje se nastavit denní budík na určitý čas. I když je mobilní telefon vypnutý z důvodu úplného vybití, stále bude v určený čas vyzvánět. Toto je nejjednodušší způsob, jak najít vypnutý systém Android. Nevýhodou je, že telefon nelze najít, dokud se aplikace nespustí. Za zdůraznění stojí také skutečnost, že zvuk lze nastavit a zvonek prostě není slyšet.
Použití klíčenky nebo chytrých hodinek Doporučujeme je vždy, pokud majitel není příliš organizovaný a často ztrácí věci. Zařízení reaguje na hlas majitele, takže by mělo být připojeno k systému Android a používáno podle potřeby. Nevýhodou je, že hlasový signál není k dispozici. Taková zařízení jsou často nesprávná při hledání.
Použití aplikací k identifikaci zařízení Existují speciální online služby, jako jsou Mapy Google, které lze použít k řešení problému nalezení systému Android, ať už je doma, nebo ne. Tento druh softwaru vyřeší problém pouze v případě, že je zařízení zapnuté. Pokud je vypnutá, musíte v aplikaci použít další službu. „časovou osu“. Poskytuje však také pouze informace o poloze zařízení na adrese. zda je telefon doma, nebo ne.

Data Map Google budou správná pouze v případě, že je geolokace předem povolena. To pomáhá určit polohu majitele telefonu. skutečná poloha samotného zařízení se určuje podle toho, kde se nachází.

Pokud majitel aplikaci „Budík“ dosud nepoužíval, začne hledat sám. Pokud je mobilní zařízení vypnuté, postupujte následovně

 • Nejprve analyzujte své jednání a pohyby v bytě. Postupujte v opačném pořadí, protože pak je větší šance, že ji rychle najdete. Důkladná analýza identifikuje aktivity a místa majitele, který mohl zanechat Android na nejneočekávanějších místech. Tašky, batohy a zavazadla se kontrolují současně.
 • Dále se na ztracené zařízení zeptejte rodiny a přátel. všech, kteří žijí s majitelem mobilního zařízení. Pokud je v domě malé dítě, analyzuje se jeho chování a hry v posledních minutách nebo hodinách. Pouze tak lze určit trasu dítěte a možnost hrát si s androidem.
 • Pokud je v domě domácí zvíře, je třeba analyzovat i jeho zvyky a hry. Možná to byl domácí mazlíček, kdo schoval mobilní telefon do své skrýše.
 • Zkontrolujte nejneočekávanější místa. balkon, koupelnu, ledničku (i na lednici), pračku (telefony se často nacházejí v bubnu), odpadkové koše.
 • Pokud je tato analýza neúspěšná, je třeba zahájit generální čištění. Je důležité nejprve vybalit všechny nahromaděné předměty a přestěhovat malý a lehký nábytek (stoličky, židle, stoly) a teprve poté pokračovat s většími předměty (pohovka, komoda, skříň). Telefony často zapadají za komody, regály, pohovky, židle, počítačové stoly. Při hledání najdou spoustu dříve ztracených předmětů a prachu, který je okamžitě setřen.

Vyhledávač ztracených telefonů

V takovém případě můžete použít aplikaci SeekDroid: Najít můj telefon. Jedná se o bezplatnou aplikaci pro Samsung. Program je povoleno najít v Google Play Market. Pro správnou funkci jsou také vyžadována práva správce. Doporučuje se vytvořit servisní účet. Osoba může nainstalovat a definovat konfiguraci. To aktivuje, odstraní data, provede formátování smartphonu, ale musí být povoleno.

V této situaci vám pomůže obvyklý webový případ. Sledování zařízení však vyžaduje aktivaci informací o zeměpisné poloze. Bez této možnosti není možné zjistit přesnou polohu. Nelze pracovat na dálku nebo sledovat polohu prostřednictvím počítače.

Pokud je se zařízením vše v pořádku, je možné spustit bzučák, zobrazit SMS na displeji telefonu. Po správné aktivaci bude uživatel moci zjistit hlavní informace o telefonu:

Nezobrazují se všechny hovory, ale pouze ty, které jsou uloženy u kontaktů s přezdívkami v angličtině. Cyrilice program odráží špatně. Současně je samotné číslo dobře viditelné. Aplikace může být zcela neviditelná. Heslo můžete nastavit na zamykací obrazovce displeje prostřednictvím tlačítka Domů. V případě potřeby je povoleno vymazat data v zařízení.

Popsaný nástroj je ke stažení a zdarma. V této variantě se však sníží. Profesionální verze podporuje současné ovládání několika zařízení podle telefonního čísla.

Spolu s uskutečněnými hovory vidí člověk historii pohybů za měsíc. Telefon se systémem Android občas pípne. Uživatelé přechází na rozšířené předplatné poměrně zřídka. Pouze pokud to opravdu potřebují. V průměru zaplatíte 4 až 20 dolarů měsíčně.

Vzdálené ovládání ztraceného telefonu přes internet

Široká oblast mobilního pokrytí umožňuje rychlou lokalizaci zařízení ve městě i mimo něj. I když uživatel ztratí telefon v lese, při sběru hub nebo ztratí gadget na břehu řeky daleko od hranic města, pokud je k dispozici mobilní síť, vždy existuje možnost zjistit souřadnice zařízení prostřednictvím internetu.

Je důležité, aby zařízení funkčně splňovalo následující požadavky

Chcete-li lokalizovat smartphone se systémem Android prostřednictvím internetu, musíte se nacházet v oblasti pokrytí operátora, protože určování polohy pomocí GPS se provádí prostřednictvím aktivního mobilního kanálu.

Je chybné vnímat a hodnotit internet pouze z hlediska zábavy, sociálních sítí nebo stahování mediálního obsahu. Především je to univerzální komunikační linka pro zastřihovač, která spojuje přístroj, jeho majitele a obsluhu. Proto byste si měli předem vybrat tarifní plán s mobilním internetem a aktivovat funkci „Lokalizace podle věží mobilních operátorů“ ve svém systému Android. Tento režim poměrně úsporně využívá energii baterie a v případě potřeby umožňuje určit souřadnice telefonu prostřednictvím výměny signálů mezi modulem GSM zařízení a přijímacími zařízeními umístěnými na nejbližších mobilních věžích.

Přesnost určení polohy mobilního zařízení je poměrně vysoká, zejména ve městě. Geolokační vyhledávání prostřednictvím počítače umožňuje lokalizovat nejen ulici, kde se nachází vaše zařízení, ale také její konkrétní část nebo dům.

Aby bylo možné lokalizovat smartphone se systémem Android pomocí služeb Google, musí být včas aktivována možnost dálkového ovládání. K tomu je třeba provést následující kroky v nabídce zařízení:

 • Přejděte do „Nastavení“ a otevřete složku „Zabezpečení“;
 • Aktivujte sekci „Správci zařízení“;
 • Zaškrtněte políčko „Dálkové ovládání Android“ a v případě potřeby změny uložte.

V důsledku těchto manipulací má účastník následující možnosti dálkového ovládání miniaplikace

 • Drastické vyčištění paměti systému Android s možností obnovení továrního nastavení operačního systému;
 • Blokování přístupu třetích stran k zařízení;
 • Aktivovat zvukový signál pro detekci zařízení.

I když se ukáže, že je funkce geolokace vypnutá, ale vy přibližně víte, kde jste telefon ztratili, aktivace nepřetržitého signálu vám usnadní jeho nalezení.

Důležité! Dálkový zámek telefonu může jiná osoba odstranit pomocí obecného resetu v servisní nabídce miniaplikace během fáze zapnutí nebo restartováním operačního systému. Pokud v telefonu ukládáte citlivé informace, které nechcete, aby se dostaly do nepovolaných rukou, je nejlepší okamžitě vymazat paměť zařízení.

Pokud byly zpočátku splněny všechny podmínky pro nastavení miniaplikace, je vyhledání telefonu se systémem Android jednoduché. K tomu potřebujete:

 • Přístup na stránku „Dálkové ovládání pro Android“ prostřednictvím libovolného prohlížeče;
 • Uchovávejte údaje o svém účtu Google.
 • Systém zobrazí uvítací obrazovku a doporučí vám, abyste se obrátili na policii, pokud se domníváte, že je váš telefon odcizen. Stisknutím tlačítka Přijmout můžete pokračovat.
 • Pokud přenos geodat ještě nebyl povolen, bude moci účastník používat pouze možnosti vzdáleného ovládání zařízení: „Call“, „Lock“ nebo „Clear“.

Aby uživatel svůj gadget našel, musí přejít na určité místo, aktivovat možnost „Vytočit“ a pomocí zvuku určit polohu zařízení.

Vytvoření kanálu Telegramu je snadné z jakéhokoli zařízení, ať už jde o počítač, iPhone nebo zařízení se systémem Android. V krátkém článku vám odpovím na otázku, jak vytvořit kanál v aplikaci

Ztráta iPhonu a jeho navrácení majiteli je komplikovaný a ne vždy úspěšný postup. Pokud si však dáte tu práci, můžete se v budoucnu chránit před ztrátou nebo odcizením svého gadgetu. Jak

Dnes si někteří uživatelé všimli, že aplikace WhatsApp zmizela z Google Play, aplikace není vyhledatelná a není k dispozici v seznamu aplikací.

Na této stránce bych rád doplnil článek o hledání ukradeného nebo ztraceného telefonu. Tématem dodatku bude: Jak najít zařízení se systémem Android přes Google. Minimalizovat

Krádeže chytrých telefonů přinášejí spoustu problémů. V podstatě nejde jen o ztrátu gadgetu, ale také o osobní informace, které jsou zejména ceněny mnohem výše než samotný smartphone. Pro některé je to

Při koupi nového smartphonu můžete snadno přesunout důležité informace do nového zařízení. Zatímco fotografie, videa a kontakty se exportují do cloudového úložiště nebo na kartu SD, zprávy SMS lze

V době informačních technologií, internetu a vývoje softwaru může koncový uživatel ovládat své přístroje i bez fyzického kontaktu, a to i ze vzdálenosti tisíců kilometrů.

Každý třetí majitel zařízení se systémem Android viděl na obrazovce chybovou zprávu. Většina z nich souvisí se službami Google Play. V podstatě vidíte

Při online komunikaci se chovejte slušně, komentáře obsahující urážlivé výrazy a/nebo urážející účastníky diskuse budou smazány.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS