Jak nakonfigurovat přístupový bod na telefonu Android. Pomohl vám tento článek?

Jaký je přístupový bod v telefonu

Smartphony jsou zřídka vhodné pro prohlížení a úpravy dokumentů, tabulek, ale jsou ideální volbou pro použití jako bezdrátový modem pro nastavení přístupového bodu a distribuce internetového provozu do jiných zařízení.

Přístupový bod je stanice, která poskytuje přístup k bezdrátovému internetu. Všechna zařízení umístěná v oblasti pokrytí jsou schopna připojit k němu. Jako bod přístupu lze použít nejrůznější vybavení, jako jsou modemy, směrovače, notebooky, tablety. Ale smartphony jsou ideální pro tento účel.

Provoz můžete distribuovat různými způsoby, hlavní věc je správně nakonfigurovat režim a zajistit ochranu připojení. Základní požadavky na mobilní zařízení je přítomnost Wi-Fi a GSM / 3G modulu. Pokud smartphone nepodporuje tyto typy připojení, ale pracuje s technologií OTG a může detekovat flash disky připojené k němu, můžete k němu připojit modem USB a také použít k distribuci Internetu.

Zapnutím smartphonu do přístupového bodu byste měli věnovat pozornost takovým nuancím:

 • Připojená zařízení budou strávit mobilní provoz. Pokud tarif není neomezený, musíte po skončení relace sledovat rovnováhu rovnováhy.
 • Někteří operátoři účtují dodatečný poplatek za používání režimu, takže je vhodné tuto chvíli určit předem.
 • Aktivace přístupového bodu zvyšuje nabíjení baterie. Před aktivací režimu byste měli nabít baterii.

Použití smartphonu jako přístupový bod je relevantní v mnoha situacích. Například osoba přišla v kavárně, kde je síť Wi-Fi chybí. Pokud potřeboval připojit notebook na internet, smartphone přijde do záchrany.

Připojení k internetu prostřednictvím telefonu je vhodné a v případě, kdy je k dispozici síť Wi-Fi v instituci, ale je distribuována bez hesla. Vzhledem k tomu, že je k dispozici, existuje riziko ztráty důvěrných dat nebo cenných informací. Je lepší postupovat a nastavit přístupový bod na vašem přístroji.

Jak povolit a konfigurovat přístupový bod na telefonu Android?

Přístupový bod je možná brilantní funkce, která umožňuje distribuovat Internet z telefonu do jiných zařízení. Kdo to potřebuje? Ano hodně pro někoho. Šel jste například v přírodě a potřebujete pracovat s notebookem, zadat internet. zde vám pomůžete a pomůžete vám distribuovat mobilní internet na notebooku.

Pokud máte další menu, můžete to usnadnit. Použijte vyhledávání menu „Point“.

Nejprve nastavte přístupový bod, jít do bodu stejného jména.

Zde zadáte název přístupového bodu, typ šifrování a hesla. Nezapomeňte uložit data.

Po ukládání zapněte přístupový bod.

A v žádném povinném internetu, jinak distribuujete?

Na druhém zařízení, které může být PC, notebook, tablet, jiný smartphone a t.D., Zkuste se připojit ke svému aktuálnímu smartphonu. neměly by být žádné problémy.

A aby nezrakovaly zadaný postup připojení, můžete kliknout na ikonu „Přístupový bod“ v závěsu. a bude okamžitě zapnuta.

Kabelové připojení k PC

Pokud potřebujete zadat Internet z běžného počítače, který nemá žádný modul Wi-Fi, nebo pokud jednoduše nechcete ztrácet poplatek za smartphone baterie, můžete použít kabelové připojení gadget do počítače. Když zapnete režim modemu v nastavení smartphonu Android, každý počítač běží moderním operačním systémem, jako je Windows 8, by měl automaticky nainstalovat požadované ovladače, po kterém se zobrazí nové síťové připojení v ovládacím panelu PC.

Samozřejmě, že je možné jít ven na internetu pouze z jednoho počítače současně, ale baterie smartphonu není nejen utratil, ale dokonce doplněno při použití připojení.

Co je to wi-fi přístupový bod

Wi-Fi přístupový bod. stanice, která poskytuje více zařízení do bezdrátové sítě. Úloha přístupových bodů může být gadget s operačním systémem Android. Požadavky na zařízení:

Pokud váš smartphone nebo tablet nepodporuje GSM / 3G, ale pracuje s technologií OTG, to znamená, že detekuje připojené flash disky, můžete k němu připojit modem USB a používat jako bezdrátový přístupový bod.

Modem interaguje s tabletem prostřednictvím kabelu pomocí technologie OTG

Včetně přístupového bodu, nezapomeňte: Distribuce Wi-Fi, strávíte mobilní provoz. Pokud tarif není neomezený, sledujte rovnováhu rovnováhy po práci na internetu. A také aktivní přístupový bod zvyšuje spotřebu baterie.

Jak nakonfigurovat přístupový bod na smartphonu Android se standardním Inteeisem

Pokud máte Android Smartphone se standardním Inteeisem, bez mušlí od výrobce, pak bude nastavení přístupového bodu ještě jednodušší. Vše, co musíte udělat, je v tomto případě otevřít nastavení Android a jít na „více“.

Dále musíte jít do sekce „Modem Mode“.

A aktivovat funkci „Wi-Fi Access Point“ (položte krabici naproti této funkci).

Všechno, po tom, že přístupový bod bude fungovat. V případě potřeby jej můžete přizpůsobit. Chcete-li to provést, otevřete „Nastavení přístupového bodu Wi-Fi“.

Poté se objeví vyskakovací nabídka, ve které můžete konfigurovat přístupový bod na svém smartphonu Android.

Zde můžete zadat název přístupového bodu (název sítě), heslo, stejně jako vybrat metodu dopravního šifrování. Po provedení nastavení přístupového bodu musí být uchovávány stisknutím příslušného tlačítka.

Jak distribuovat internet přes Wi-Fi

To je jeden z nejjednodušších možností distribuce internetu s Android zařízeními. Je použít smartphone jako bezdrátový směrovač, který může být v případě, že je třeba v případě, že je třeba připojit několik zařízení na Internet najednou, například počítač a tablet.

Chcete-li přenášet smartphone do režimu Wi-Fi-modem, otevřete nastavení Android a v části Bezdrátové sítě klepněte na tlačítko „Více“. Pak přejděte do okna režimu modemu a klepněte na položku Wi-Fi Access Point.

Otevře se nové okno Wi-Fi Access Point. Nejprve aktivujte modem Wi-Fi-modem pomocí přepínače nahoře. Poté, v nastavení přístupového bodu nastavte metodu ochrany (doporučeno WPA2 PSK) a heslo.

To lze připojit nejen k počítači, ale také jakékoli zařízení s modulem Wi-Fi. Ujistěte se, že máte bezdrátový internet. Seznam dostupných sítí by se měl zobrazit novou síť s zadaným názvem. Klikněte na něj pomocí myši, zadejte heslo a klepněte na tlačítko Další.

Bezdrátová technologie používaná na telefonech

Existuje široká klasifikace bezdrátových komunikačních technologií. Pokud považujete standardy pro přenos mobilních dat, lze rozlišovat následující typy:

 • 2G. první digitální datový standard, přijatý v Evropě Jméno GSM. Poprvé byly zavedeny SIM karty (před tím, než číslo bylo šité ve firmwaru mobilního telefonu). V důsledku toho se zobrazí paketová data GPRS. Internetová rychlost účtovala až 14,4 kilobit za sekundu.
 • 2.5g. Pokročilý buněčný standard. Poskytl účastníkům rychlost až 384 kbps za sekundu.
 • 3G. nejběžnější protokol ve většině měst. Poskytuje rychlost až 2 megabity. Existují také pokročilé 3,5 g a 3,75 g standardů s loadingovými rychlostmi 14.4 a 42 mbps resp.
 • 4G. Aktivně se používá v největších megalopolis a regionálních center. Západní je standard LTE. Teoretická rychlost stahování až do 1 gigabitu za sekundu.

Do roku 2020 je plánováno být rozšířeným zavedením 5G normy, ale dosud není známo o poskytnutých příležitostech. Ve specifikaci na telefonuAndroid“ můžete zjistit, který standard podporuje smartphone. Připojení k Internetu, balíček, který poskytuje provoz odpovídajícího zobrazení (3G nebo 4G).

Mezi malé místní bezdrátové sítě patří Wi-Fi. Podle tohoto označení je rodina standardy IEEE 802 chápána.11, zajištění přenosu dat „vzduchem“ při frekvencích 2,4 nebo 5,0 gigAhertz. Všude se používá k pořádání místních sítí v domech, kancelářích a podnicích.

Vytvořeno: 15.12.2014 21:29. Aktualizováno: 09/16/2019 15:31 Přihlásit se

Úkol

Nakonfigurujte mobilní internet na přístroji s operačním systémem Android.

Proč je přístupový bod vypnutý

Náhlé odpojení přístupového bodu závisí na několika faktorech. Ujistěte se, že se podívejte na některé nuance, pokud se s tím čelí.

Co způsobuje problém s režimem modemu na telefonu?

 • Wi-Fi může zmizet kvůli skutečnosti, že jedna ze zařízení je v nákladech na úsporu. V tomto režimu mnoho zařízení vypne funkce, které jsou neaktivní. Přečtěte si více o tom, jak to funguje, přečtěte si v našem materiálu.
 • Slabá mobilní síť. Pokud vidíte, že na smartphonu zobrazí indikátor 1-2 divize, pak se připraví na selhání. Je lepší dát telefon, kde bude signál stabilní. Například u okna. Kromě toho se signál může zhoršit kvůli zastaralé SIM karty.
 • Slabý Wi-Fi. Vzhledem k přítomnosti překážek ve formě stěn může být přístupový bod odpojen. Adaptér zařízení nemůže zachytit připojení signálu, v důsledku kterého praskne. Doporučuje se být ve stejné místnosti, aby se spojení neporušilo.
 • Příliš mnoho připojených zařízení. Smartphony umožňují připojit několik zařízení k přístupovému bodu najednou. Některé z nich si mohou stáhnout aktualizace nebo použít jej ke stažení objemového obsahu, například při prohlížení videa s vysokým rozlišením. Odpojte zbytečná zařízení z přístupového bodu: například inteligentní reproduktory.

Jak nakonfigurovat přístupový bod APN na Android

Před zahájením pokynů jsme si všimnili, že princip nastavení APN závisí na verzi firmwaru Android a zařízení. Kvůli tomuto názvu se mohou některé položky a sekce lišit. Při provádění tohoto návodu k této příručce věnujte pozornost:

 • Otevřete nastavení.
 • Přejděte na kartu SIM kartu a mobilní sítě „.
 • Klikněte podle názvu použitého SIM karty.
 • Jdeme do záložky „Přístupové body“ (APN).
 • Klikněte na tlačítko „Nový přístupový bod“.
 • Zapojte zvláštní pozornost řádkům „typ ověřování“ a „typ APN“. V první z nich nastavte parametr „PAP“ a ve druhém. „výchozí, SUPL“.
 • V poli „Název“ můžete zadat libovolnou hodnotu. Pro přístupový bod MTS, hodnota „MTS-Internet“ je považována za „Beeline Internet“ pro Beeline. „Megafon Internet“ pro megafon.
 • V řádku „APN“ označte jedinečnou hodnotu. Pro každý mobilní operátor se často nachází na oficiálních stránkách.
 • Další, přijít s libovolným heslem a zavést jej příslušnému grafu. Je také nutné zaregistrovat kód „MCC“. Jeho standardní hodnota je 257.

Nyní uložte nastavení a restartujte smartphone. Pokud ručně vytvořit přístupový bod nefungoval, použijte pomoc mobilního operátora:

 • Mts. Poslat prázdnou zprávu do čísla 1234 nebo se obraťte na zaměstnance Call Center.
 • Beeline. Volejte 06503.
 • Megafon. Poslat zprávu s textem „1“ na číslo 5049.
 • Tele2. Volání 679.

Můžete jít na jiný způsob instalací aplikace Offline SIM databáze z Google Play. Program je zcela zdarma a pomáhá správně nakonfigurovat název přístupového bodu. Spusťte nástroj, pak:

 • Klikněte na tlačítko „Vyhledat nastavení APN pro toto SIM“.
 • Na následující stránce vyberte nastavení zájmu. V našem případě je to „MTS internet“.
 • Program automaticky předepisuje potřebné hodnoty, které lze kopírovat a vložit do nastavení APN. Pokud máte kořenovou práva na smartphone, nemusíte nic kopírovat. Stačí kliknout na tlačítko „Přidat tato nastavení“ a všechny změny se automaticky projíždí.

APN je tedy funkce, která umožňuje používat mobilní internet a poslat MMS. Chcete-li jej konfigurovat, doporučuje se kontaktovat mobilní operátor nebo registrovat všechny parametry ručně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS